Results for Region Øst Kortbane mesterskaber
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag formiddag
Resultat Løb 21 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | SRØ Kortbanemesterskab | Udskriftsdato | 29 september 2007 | |||
Stævne by | By | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Næstved & Region Øst |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | JGI Svømning A6 | 30.62 | 1:04.65 | |||||
2 | Yasmin Saud | 1994 | Herlev Svømning | 32.78 | 1:06.96 | |||||
3 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 33.20 | 1:08.40 | |||||
4 | Christine Pedersen | 1993 | Glostrup Svømme Klub VAT | 33.45 | 1:08.55 | |||||
5 | Pernille Mouritzen | 1993 | Vest-Brøndby | 33.17 | 1:08.82 | |||||
6 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.06 | 1:08.89 | |||||
7 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 33.72 | 1:09.02 | |||||
8 | Lea Rueløkke | 1992 | Helsingør Svømmeklub | 33.48 | 1:09.79 | |||||
9 | Simone Staudt | 1992 | Vest-Brøndby | 34.04 | 1:10.34 | |||||
10 | Trine Gudnitz | 1987 | Helsingør Svømmeklub | 34.96 | 1:10.52 | |||||
11 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 34.74 | 1:11.04 | |||||
11 | Helena Høj | 1989 | Vest-Brøndby | 34.61 | 1:11.04 | |||||
13 | Ida Nielsen | 1991 | Greve Svømmeklub GTI | 34.78 | 1:11.19 | |||||
14 | Katja Løje | 1993 | Svømmeklubben Syd | 34.63 | 1:11.25 | |||||
15 | Josefine Børthy Petersen | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 35.38 | 1:11.75 | |||||
16 | Rósa Vikingsdottír | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 VAT | 35.19 | 1:11.81 | |||||
17 | Kristine Hansen | 1989 | Ringsted Svømme Klub | 34.67 | 1:12.06 | |||||
18 | Laura Smidt Hansen | 1992 | Vest-Brøndby | 35.08 | 1:12.11 | |||||
19 | Kelly Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 34.85 | 1:12.24 | |||||
20 | Sofie Kisbye Høj | 1992 | Ishøj Gti | 34.86 | 1:12.30 | |||||
21 | Trine Søby | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.26 | 1:12.38 | |||||
22 | Laura Frandsen | 1993 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 35.76 | 1:12.42 | |||||
23 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.96 | 1:12.50 | |||||
24 | Julie Christiansen | 1993 | Greve Svømmeklub GTI | 35.35 | 1:12.70 | |||||
25 | Cecilie Frederiksen | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 35.59 | 1:12.84 | |||||
26 | Mette Hasemann | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.70 | 1:12.95 | |||||
27 | Clara Mathiesen | 1992 | GI-40 Hermes | 35.31 | 1:13.00 | |||||
28 | Marina Heller Hansen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 35.53 | 1:13.13 | |||||
29 | Emma Wael | 1993 | Svømmeklubben Syd | 35.71 | 1:13.52 | |||||
30 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.36 | 1:13.66 | |||||
31 | Miriam Stupak Møller | 1994 | GI-40 Hermes | 35.94 | 1:13.85 | |||||
32 | Louise Hedelund | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 35.83 | 1:13.91 | |||||
33 | Mie Lønne | 1992 | Holbæk Svømme Klub | 36.04 | 1:14.11 | |||||
34 | Birka Månsson | 1992 | Svømmeklubben MK 31 | 35.63 | 1:14.13 | |||||
35 | Maria Stürup | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 36.48 | 1:14.65 | |||||
36 | Celine Bang | 1994 | Køge Svømmeklub | 36.84 | 1:14.78 | |||||
37 | Stine Dahl Vest | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 36.73 | 1:14.82 | |||||
38 | Pernille Blume | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.86 | 1:14.91 | |||||
39 | Cathrine Kallestrup | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 37.05 | 1:14.96 | |||||
40 | Louise Jensen | 1993 | Ishøj Gti | 35.61 | 1:15.62 | |||||
41 | Anna Fors | 1993 | Vest-Brøndby | 37.55 | 1:15.86 | |||||
42 | Mia Nordal | 1988 | Ringsted Svømme Klub | 37.52 | 1:16.05 | |||||
43 | Louise Pelvang | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 36.71 | 1:16.11 | |||||
44 | Anja Baastrup | 1990 | Glostrup Svømme Klub VAT | 36.90 | 1:16.54 | |||||
45 | Bettina Johanneson | 1990 | Hvidovre Svømme Klub | 37.10 | 1:16.61 | |||||
46 | Josephine Uhrbrand | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.03 | 1:17.03 | |||||
47 | Emilie Koors Hoff | 1991 | Hillerød Svømmeklub | 37.10 | 1:17.09 | |||||
48 | Maria Jørgensen | 1990 | Roskilde Svømning | 37.29 | 1:17.23 | |||||
49 | Kamma Christensen | 1994 | Herlev Svømning | 37.56 | 1:17.41 | |||||
50 | Katrine Petersen | 1990 | Roskilde Svømning | 38.18 | 1:18.15 | |||||
- | Maika Larsson | 1993 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Nanna Fabild | 1993 | Albertslund IF VAT | DNS | ||||||
- | Sandra Hörberg-Zdanowski | 1992 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |