Resultater for MM Telekom 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
1. del Predtekmovanja / 1st part Morning heats
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plavalni miting Telekom Slovenije 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Bazen pod Oblo Gorico |
Organizer: |
PK Radovljica |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 10, 2021 to Jul 11, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 400m Individual Medley Men - Final |
|
|
|
4:21.23 |
|
|
|
Marko Milenkovič |
1976 |
(SLO) |
Barcelona (ESP) |
|
|
|
|
|
Mladinci |
4:26.47 |
|
|
|
David Mihalič |
1999 |
(SLO) |
Hódmezővásárhely (HUN) |
|
|
|
|
|
Kadeti |
4:31.25 |
|
|
|
David Mihalič |
1999 |
(SLO) |
Tbilisi (GEO) |
|
|
|
|
|
Dečki |
4:47.34 |
|
|
|
Primož Šenica Pavletič |
2001 |
(SLO) |
Radovljica (SLO) |
|
|
|
|
|
Ml. dečki |
5:15.96 |
|
|
|
Gregor Govše |
1979 |
(SLO) |
Krško (SLO) |
2. 08. 1991 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anže Ferš Eržen |
1999 |
Plavalni klub Ilirija |
|
737 |
4:29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tomaš Ludvík |
1999 |
TJ Lokomotiva Beroun z. s. |
|
734 |
4:30.30 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Lunak |
2002 |
Univerzitni sportovni klub Praha |
|
674 |
4:38.09 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
DYLAN BUONAGURO |
2002 |
Fondazione Bentegodi Verona |
|
653 |
4:41.03 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sašo Boškan |
2002 |
Plavalni klub Triglav Kranj |
|
628 |
4:44.61 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tim Bizjak |
2004 |
Plavalni klub Celulozar Krško |
|
597 |
4:49.54 |
+19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Samuel Hubscher |
2007 |
Klub plavevkych sportu Ostrava |
|
561 |
4:55.59 |
+25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jan Valečka |
2005 |
TJ Lokomotiva Beroun z. s. |
|
559 |
4:55.88 |
+25.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matjaž Krek Bašelj |
2003 |
Plavalni klub Triglav Kranj |
|
558 |
4:56.05 |
+26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matteo FILKOVIC |
2006 |
SVS Simmering |
|
545 |
4:58.48 |
+28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Milan Semera |
2005 |
Klub plavevkych sportu Ostrava |
|
544 |
4:58.58 |
+28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander SZEKELY |
2005 |
SVS Simmering |
|
520 |
5:03.07 |
+33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alessandro Zoccolan |
2006 |
Triestina |
|
509 |
5:05.33 |
+35.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Dominik Houf |
2005 |
Klub plavevkych sportu Ostrava |
|
502 |
5:06.81 |
+36.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Taj Zupančič |
2007 |
Plavalni klub Rudar Trbovlje |
|
437 |
5:21.13 |
+51.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tilen Maček |
2007 |
Plavalni klub Triglav Kranj |
|
431 |
5:22.70 |
+52.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rok Vejnovič |
2008 |
Plavalni klub Kamnik |
|
430 |
5:22.82 |
+52.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Svit Pavešič |
2006 |
Plavalni klub Olimpija |
|
409 |
5:28.43 |
+58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Florijan Resnik |
2006 |
Plavalni klub Celulozar Krško |
|
392 |
5:33.11 |
+1:03.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tobiáš Vavřin |
2007 |
Plavecky klub Novy Jicin |
|
386 |
5:34.85 |
+1:04.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Žiga Kramer |
2006 |
Plavalni klub Olimpija |
|
328 |
5:53.54 |
+1:23.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jacob Furqueron |
2010 |
KSK1911 |
|
285 |
6:10.32 |
+1:40.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Denis Aljaž |
2008 |
Plavalni klub Triglav Kranj |
|
269 |
6:17.28 |
+1:47.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikuláš Sekvard |
2006 |
Plavecky klub Novy Jicin |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10. 07. 2021 19:58:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-13 12:15:47 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licensed to: Slovenian Swimming Association |
|
|
|
|
|
|