Below are all results from the competition shown by session.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 400m Medley Pojkar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
483 |
4:59.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.65 |
357 |
5:30.90 |
+31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 09:08:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 400m Medley Pojkar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.70 |
572 |
4:42.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
419 |
5:13.63 |
+30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
+0.73 |
418 |
5:14.01 |
+31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 09:08:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 400m Medley Pojkar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
+0.68 |
524 |
4:51.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Andersson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
470 |
5:01.89 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 09:08:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-11 09:09:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Frisim Flickor 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
+0.73 |
427 |
30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
+0.72 |
381 |
31.61 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
360 |
32.23 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
325 |
33.33 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
|
316 |
33.63 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hanna Holmström |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.80 |
293 |
34.51 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.75 |
290 |
34.63 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alicia Blixt |
2009 |
Vansbro AIK Simklubb |
+0.70 |
283 |
34.92 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Othilia Östlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
277 |
35.17 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
267 |
35.58 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
257 |
36.06 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amanda Käck |
2011 |
Vansbro AIK Simklubb |
|
254 |
36.16 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Hedlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
251 |
36.32 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Johannesson |
2010 |
Gävle Simsällskap |
+0.85 |
237 |
37.04 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.89 |
228 |
37.51 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
224 |
37.73 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Josefin Holmkvist |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.46 |
219 |
38.00 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
208 |
38.70 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isabella Johansson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
+0.82 |
205 |
38.83 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nilla Nirling |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
+0.73 |
189 |
39.93 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.97 |
|
40.42 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Freja Lundblad |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
+0.74 |
178 |
40.73 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Agnes Åkerlund |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
+0.80 |
133 |
44.92 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nadia Wigren |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 09:27:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Frisim Flickor 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Bergström |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
544 |
28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
530 |
28.33 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
+0.79 |
512 |
28.66 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
508 |
28.72 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lilian Löwgren |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.61 |
496 |
28.95 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.67 |
495 |
28.98 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
484 |
29.19 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.71 |
482 |
29.24 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hanna Melander |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
478 |
29.31 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
471 |
29.46 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
+0.79 |
467 |
29.55 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
+0.66 |
461 |
29.67 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
445 |
30.03 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
|
442 |
30.09 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.67 |
439 |
30.16 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
+0.75 |
433 |
30.29 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alice Jeansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
430 |
30.37 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
+0.69 |
422 |
30.55 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
+0.71 |
412 |
30.81 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
+0.71 |
411 |
30.82 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Viola Blomberg |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
+0.74 |
407 |
30.94 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.76 |
398 |
31.16 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
|
395 |
31.25 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
392 |
31.32 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Malin Blomgren |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
+0.73 |
390 |
31.37 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
+0.72 |
383 |
31.57 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lovisa Burström |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
380 |
31.65 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
+0.80 |
374 |
31.81 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Fanny Karls |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
362 |
32.16 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Nina Zhang |
2008 |
Täby Sim |
+0.77 |
360 |
32.23 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
354 |
32.40 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sara Hellström |
2008 |
Täby Sim |
+0.82 |
350 |
32.51 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
+0.76 |
350 |
32.52 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Molly Ju |
2007 |
Täby Sim |
+0.73 |
348 |
32.59 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.77 |
348 |
32.59 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sofia Christensson |
2007 |
Täby Sim |
+0.78 |
346 |
32.65 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
+0.78 |
346 |
32.65 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
341 |
32.79 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
340 |
32.83 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Lova Hjort |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.78 |
338 |
32.91 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Izabella Lamberstam |
2008 |
Täby Sim |
|
336 |
32.97 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Freja Hoffert |
2008 |
Täby Sim |
+0.59 |
330 |
33.15 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Julia Allard |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
326 |
33.29 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Louise Axland |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
324 |
33.36 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
323 |
33.41 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Sandra Ahmadyan |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
322 |
33.44 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
321 |
33.48 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Wilma Danielsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
319 |
33.55 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
316 |
33.65 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Bianca Utgren |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
314 |
33.72 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
+0.74 |
308 |
33.92 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Sasha Lacy |
2007 |
Täby Sim |
+0.63 |
308 |
33.94 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Alvi Myrelid |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
301 |
34.19 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Clara Elander |
2008 |
Täby Sim |
+0.73 |
296 |
34.39 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Ester von Goës |
2008 |
Täby Sim |
+0.74 |
293 |
34.50 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Elisabeth Akopian |
2008 |
Täby Sim |
+0.62 |
293 |
34.50 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Isolde Hamilton |
2008 |
Täby Sim |
+0.75 |
293 |
34.52 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Alice Persson |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.68 |
288 |
34.71 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Elise Hall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
287 |
34.75 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Milena Voskanyn |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.75 |
282 |
34.93 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.76 |
280 |
35.03 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Martha Hammes |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
274 |
35.27 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Lexie Holmberg |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
+0.63 |
272 |
35.39 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
+0.80 |
262 |
35.83 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Alva Svallin |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.68 |
256 |
36.10 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Astrid Flossing |
2008 |
Täby Sim |
+0.60 |
235 |
37.15 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
222 |
37.83 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
197 |
39.39 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Amanda Häll |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.88 |
188 |
39.98 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Vilma Rejås |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
+0.68 |
152 |
42.95 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
+0.50 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Keita Ivanova |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.57 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tyra Lampén |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 09:27:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Frisim Flickor 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.67 |
604 |
27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
600 |
27.18 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
+0.69 |
513 |
28.63 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
+0.86 |
505 |
28.79 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.70 |
499 |
28.89 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.74 |
497 |
28.93 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Klara Torén |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.82 |
490 |
29.07 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.77 |
483 |
29.21 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.67 |
478 |
29.32 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elin Logander |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.67 |
472 |
29.44 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.70 |
470 |
29.48 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.73 |
462 |
29.66 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.67 |
458 |
29.74 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clara Frykberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
456 |
29.79 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frida Steen |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.82 |
434 |
30.28 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.76 |
419 |
30.64 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
+0.77 |
416 |
30.70 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
415 |
30.72 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
+0.90 |
395 |
31.23 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.66 |
394 |
31.27 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.69 |
384 |
31.52 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Bea Hellborg |
2006 |
Täby Sim |
+0.66 |
374 |
31.80 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.79 |
373 |
31.84 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Agnes Arver |
2006 |
Täby Sim |
+0.59 |
367 |
32.01 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Freja Vesterlund |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.21 |
356 |
32.35 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
345 |
32.67 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Linn Bergman |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
340 |
32.83 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
339 |
32.86 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Elina Darvish |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
336 |
32.96 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Judith Megyesi |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
310 |
33.85 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Lova Deilert |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
293 |
34.51 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.74 |
242 |
36.76 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 09:27:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Frisim Flickor 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.67 |
611 |
27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.66 |
531 |
28.30 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.74 |
509 |
28.70 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Bergqvist |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
499 |
28.89 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.90 |
484 |
29.19 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
472 |
29.44 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.69 |
468 |
29.53 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ronja Widell |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
+0.67 |
466 |
29.56 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Boije |
2003 |
Simklubben Ägir |
+0.82 |
461 |
29.67 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linnea Kroon |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
444 |
30.05 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alva Olsson |
2002 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
435 |
30.24 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elsa Lövquist |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
429 |
30.38 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.69 |
429 |
30.40 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
407 |
30.94 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emelie Wijker |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.75 |
400 |
31.10 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
+0.75 |
394 |
31.27 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
+0.66 |
332 |
33.11 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 09:27:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-11 12:02:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Pojkar 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
+0.61 |
284 |
2:31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amadeus Suhr |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.60 |
259 |
2:35.77 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Samuel Elf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
198 |
2:50.42 |
+19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 09:52:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Pojkar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
433 |
2:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
427 |
2:11.86 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
420 |
2:12.69 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.59 |
416 |
2:13.04 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.66 |
406 |
2:14.12 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
+0.72 |
403 |
2:14.44 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
+0.69 |
388 |
2:16.20 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
358 |
2:19.92 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Theo Takala |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
348 |
2:21.23 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
+0.85 |
343 |
2:21.82 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Csongor Pázsit |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.85 |
337 |
2:22.66 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
+0.66 |
335 |
2:22.98 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.70 |
313 |
2:26.33 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
311 |
2:26.60 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.58 |
294 |
2:29.37 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
293 |
2:29.61 |
+18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
+0.82 |
288 |
2:30.32 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.61 |
271 |
2:33.38 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Theo Thermaenius |
2007 |
Täby Sim |
+0.55 |
271 |
2:33.47 |
+22.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emanuel Liljestedt |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.76 |
262 |
2:35.29 |
+24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mattis Andersson |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
+0.73 |
260 |
2:35.64 |
+24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Melker Larsson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
251 |
2:37.36 |
+26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
+0.53 |
241 |
2:39.64 |
+28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
233 |
2:41.38 |
+30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Oskar Nilsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
217 |
2:45.25 |
+33.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Gideon Larsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.67 |
215 |
2:45.62 |
+34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
Täby Sim |
+0.57 |
204 |
2:48.69 |
+37.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
William Clason |
2008 |
Täby Sim |
+0.62 |
192 |
2:52.22 |
+40.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
+0.42 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.27 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matteo Costa |
2008 |
Täby Sim |
+0.46 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 09:52:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Pojkar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
570 |
1:59.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mario Orrego |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.78 |
529 |
2:02.83 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
523 |
2:03.31 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
508 |
2:04.52 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
498 |
2:05.34 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
465 |
2:08.23 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.69 |
459 |
2:08.78 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.79 |
443 |
2:10.32 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.69 |
438 |
2:10.80 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tee Thern |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
398 |
2:15.07 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.71 |
377 |
2:17.50 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isac Forsman |
2006 |
Vansbro AIK Simklubb |
+0.74 |
374 |
2:17.80 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Dante Rombouts |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
+0.90 |
171 |
2:58.76 |
+58.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 09:52:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Pojkar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.58 |
619 |
1:56.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.73 |
550 |
2:01.28 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.66 |
536 |
2:02.26 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
522 |
2:03.40 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
+0.75 |
517 |
2:03.79 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Thörn |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
512 |
2:04.19 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
479 |
2:06.93 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
471 |
2:07.64 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.66 |
455 |
2:09.14 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
414 |
2:13.24 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Jonsson |
2002 |
Simklubben Ägir |
+0.76 |
405 |
2:14.29 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.61 |
360 |
2:19.58 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 09:52:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-11 09:53:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Flickor 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
332 |
3:14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
+0.70 |
253 |
3:32.63 |
+18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 10:08:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Flickor 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
500 |
2:49.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
+0.72 |
419 |
2:59.70 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
403 |
3:02.15 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
+0.75 |
402 |
3:02.22 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.73 |
391 |
3:03.88 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.82 |
362 |
3:08.77 |
+19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
355 |
3:10.02 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lovisa Burström |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.82 |
336 |
3:13.51 |
+24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lova Hjort |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
311 |
3:18.60 |
+29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
277 |
3:26.34 |
+36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
247 |
3:34.35 |
+44.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
+0.34 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 10:08:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Flickor 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.71 |
531 |
2:46.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
+0.70 |
477 |
2:52.19 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.69 |
358 |
3:09.38 |
+23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
+0.75 |
353 |
3:10.41 |
+24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Vesterlund |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.76 |
345 |
3:11.73 |
+25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
+0.81 |
317 |
3:17.27 |
+31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 10:08:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Flickor 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.68 |
584 |
2:40.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.84 |
474 |
2:52.58 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Bäckström |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
438 |
2:57.15 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
+0.82 |
387 |
3:04.63 |
+23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edith Lindhagen |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
317 |
3:17.33 |
+36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 10:08:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-11 10:08:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Pojkar 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
260 |
39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robin Andersson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.75 |
254 |
39.82 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Hedqvist |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
+0.79 |
242 |
40.48 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
August Vogt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
197 |
43.39 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niklas Lundgren |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.75 |
184 |
44.36 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
179 |
44.78 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Samuel Elf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
170 |
45.51 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martin Oskarsson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.66 |
167 |
45.80 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
159 |
46.57 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leo Freimuth |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.61 |
156 |
46.89 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andreas Kvist |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.77 |
146 |
47.95 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
141 |
48.46 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lars Larsson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
118 |
51.44 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 10:17:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Pojkar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
466 |
32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
359 |
35.52 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
+0.68 |
321 |
36.86 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Watanabe |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
315 |
37.09 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.68 |
312 |
37.21 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Csongor Pázsit |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.82 |
298 |
37.77 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Almén |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
+0.76 |
282 |
38.48 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
275 |
38.80 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isak Sjöblom |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.65 |
264 |
39.32 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filip Jaworski Lindström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.76 |
242 |
40.48 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lucas Tang |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.67 |
213 |
42.22 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Robin Kvart |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
213 |
42.26 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
208 |
42.61 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustaf Färnqvist |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.66 |
192 |
43.71 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emanuel Liljestedt |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.77 |
191 |
43.80 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
William Clason |
2008 |
Täby Sim |
+0.84 |
191 |
43.84 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
189 |
43.93 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
Täby Sim |
+0.63 |
185 |
44.24 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oskar Johannesson |
2008 |
Gävle Simsällskap |
+0.83 |
171 |
45.45 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oskar Nilsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
171 |
45.46 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mattis Andersson |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
+0.73 |
167 |
45.84 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
+0.80 |
126 |
50.35 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 10:17:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Pojkar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.70 |
579 |
30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
534 |
31.12 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alvin Johansson |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
472 |
32.43 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.68 |
453 |
32.87 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.70 |
434 |
33.33 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.71 |
383 |
34.75 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
+0.75 |
383 |
34.76 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Robin Suves |
2006 |
Täby Sim |
+0.70 |
380 |
34.86 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
+0.80 |
239 |
40.67 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joel Weman |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
238 |
40.74 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dante Rombouts |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
+0.82 |
228 |
41.29 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karen Voskanyn |
2005 |
Hedemora Simsällskap |
+0.78 |
218 |
41.92 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linus Jansson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.58 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 10:17:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Pojkar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.63 |
592 |
30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.65 |
520 |
31.38 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.66 |
452 |
32.88 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
412 |
33.91 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lars Hennert |
1961 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.78 |
411 |
33.94 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Jonsson |
2002 |
Simklubben Ägir |
+0.74 |
393 |
34.46 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
+0.78 |
307 |
37.40 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 10:17:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-11 10:17:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Flickor 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
+0.67 |
399 |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
+0.70 |
370 |
1:16.39 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
+0.72 |
248 |
1:27.27 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.22 |
244 |
1:27.76 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nadia Wigren |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.76 |
225 |
1:30.13 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.89 |
214 |
1:31.69 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
197 |
1:34.26 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
197 |
1:34.29 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
189 |
1:35.53 |
+21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
181 |
1:36.96 |
+22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
+0.67 |
172 |
1:38.56 |
+24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amanda Käck |
2011 |
Vansbro AIK Simklubb |
+0.76 |
150 |
1:43.21 |
+28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vira Sarlin |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
+0.71 |
128 |
1:48.90 |
+34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Johansson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
+0.50 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 10:47:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Flickor 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
+0.66 |
501 |
1:09.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.52 |
489 |
1:09.67 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
+0.86 |
486 |
1:09.79 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
465 |
1:10.82 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
+0.60 |
458 |
1:11.18 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
+0.98 |
427 |
1:12.88 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thea Bergström |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
|
1:13.60 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
+0.72 |
411 |
1:13.78 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
387 |
1:15.31 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.65 |
383 |
1:15.57 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hanna Melander |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
378 |
1:15.89 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
377 |
1:15.96 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
364 |
1:16.87 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
363 |
1:16.94 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viola Blomberg |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
+0.86 |
334 |
1:19.05 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.55 |
334 |
1:19.08 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.81 |
329 |
1:19.47 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
+0.60 |
323 |
1:19.99 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.65 |
315 |
1:20.67 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.72 |
308 |
1:21.26 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
+0.68 |
307 |
1:21.33 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
+0.70 |
303 |
1:21.66 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
295 |
1:22.39 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Molly Ju |
2007 |
Täby Sim |
+0.80 |
295 |
1:22.42 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
+0.75 |
292 |
1:22.70 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.75 |
280 |
1:23.87 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nina Zhang |
2008 |
Täby Sim |
+0.72 |
279 |
1:23.92 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Martha Hammes |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.35 |
278 |
1:24.07 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Malin Blomgren |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
+0.79 |
277 |
1:24.14 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Julia Allard |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
273 |
1:24.58 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sandra Ahmadyan |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.80 |
269 |
1:24.93 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
+0.64 |
264 |
1:25.54 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sara Hellström |
2008 |
Täby Sim |
+0.81 |
259 |
1:26.06 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.73 |
255 |
1:26.45 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Louise Axland |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
253 |
1:26.73 |
+17.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Linnéa Gerdtmark |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
+0.73 |
252 |
1:26.86 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sofia Christensson |
2007 |
Täby Sim |
+0.85 |
250 |
1:27.05 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Elisabeth Akopian |
2008 |
Täby Sim |
+0.53 |
249 |
1:27.20 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
238 |
1:28.52 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
+0.78 |
237 |
1:28.60 |
+19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Sarah Föreland |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.80 |
237 |
1:28.61 |
+19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Milena Voskanyn |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.64 |
235 |
1:28.83 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Freja Hoffert |
2008 |
Täby Sim |
+0.55 |
235 |
1:28.84 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Amelie Jägemar |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
234 |
1:29.05 |
+19.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Elise Hall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
230 |
1:29.53 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Izabella Lamberstam |
2008 |
Täby Sim |
+0.84 |
228 |
1:29.83 |
+20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Clara Elander |
2008 |
Täby Sim |
+0.73 |
227 |
1:29.86 |
+20.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Ester von Goës |
2008 |
Täby Sim |
+0.71 |
225 |
1:30.15 |
+21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Isolde Hamilton |
2008 |
Täby Sim |
|
221 |
1:30.72 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Keita Ivanova |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.83 |
217 |
1:31.23 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
+0.67 |
217 |
1:31.28 |
+22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Wilma Danielsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.55 |
216 |
1:31.42 |
+22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
211 |
1:32.17 |
+23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Lexie Holmberg |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
+0.64 |
206 |
1:32.84 |
+23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.85 |
195 |
1:34.50 |
+25.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sasha Lacy |
2007 |
Täby Sim |
+0.54 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Flossing |
2008 |
Täby Sim |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alvi Myrelid |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 10:47:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Flickor 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.58 |
629 |
1:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Torén |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.62 |
514 |
1:08.51 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.66 |
487 |
1:09.75 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Sjöström |
2005 |
Norrtälje Simklubb |
+0.71 |
481 |
1:10.05 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
+0.73 |
452 |
1:11.50 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
+0.66 |
437 |
1:12.31 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.65 |
413 |
1:13.69 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Frykberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.52 |
406 |
1:14.10 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.61 |
398 |
1:14.58 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.72 |
351 |
1:17.79 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.68 |
348 |
1:17.98 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.70 |
320 |
1:20.18 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Bea Hellborg |
2006 |
Täby Sim |
+0.66 |
315 |
1:20.65 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.65 |
310 |
1:21.07 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.72 |
307 |
1:21.30 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elina Darvish |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
286 |
1:23.22 |
+19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
+0.66 |
279 |
1:23.96 |
+19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.89 |
276 |
1:24.22 |
+20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Agnes Arver |
2006 |
Täby Sim |
+0.61 |
230 |
1:29.53 |
+25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lova Deilert |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.38 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 10:47:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Flickor 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
479 |
1:10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.69 |
466 |
1:10.77 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.65 |
462 |
1:10.96 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
428 |
1:12.81 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.60 |
411 |
1:13.81 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.73 |
393 |
1:14.89 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Bergqvist |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
363 |
1:16.93 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
324 |
1:19.84 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Boije |
2003 |
Simklubben Ägir |
+0.72 |
318 |
1:20.36 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emelie Wijker |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.37 |
286 |
1:23.30 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 10:47:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-11 10:47:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Fjärilsim Pojkar 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
August Vogt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
205 |
1:21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
+0.70 |
180 |
1:25.00 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
144 |
1:31.53 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.83 |
140 |
1:32.46 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matheo Bakos |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
137 |
1:33.11 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 11:03:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Fjärilsim Pojkar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Täby Sim |
+0.70 |
430 |
1:03.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
426 |
1:03.85 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
408 |
1:04.82 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
357 |
1:07.75 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.68 |
342 |
1:08.75 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
+0.82 |
328 |
1:09.67 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
304 |
1:11.47 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
298 |
1:11.97 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
+0.71 |
275 |
1:13.86 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.56 |
240 |
1:17.31 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
+0.66 |
239 |
1:17.41 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.65 |
228 |
1:18.63 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Theo Thermaenius |
2007 |
Täby Sim |
+0.53 |
221 |
1:19.45 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.80 |
203 |
1:21.73 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anders Watanabe |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
203 |
1:21.75 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Filip Jaworski Lindström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.79 |
202 |
1:21.87 |
+18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lucas Tang |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
173 |
1:26.26 |
+22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emanuel Liljestedt |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.75 |
168 |
1:27.10 |
+23.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
+0.65 |
167 |
1:27.22 |
+23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Matteo Costa |
2008 |
Täby Sim |
+0.76 |
163 |
1:27.95 |
+24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
+0.59 |
162 |
1:28.16 |
+24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Gideon Larsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.69 |
148 |
1:30.85 |
+27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
138 |
1:32.95 |
+29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Almén |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.17 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 11:03:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Fjärilsim Pojkar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mario Orrego |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.76 |
504 |
1:00.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.77 |
435 |
1:03.41 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
428 |
1:03.79 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Robin Suves |
2006 |
Täby Sim |
+0.67 |
416 |
1:04.39 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
414 |
1:04.47 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
408 |
1:04.78 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.78 |
395 |
1:05.48 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
382 |
1:06.24 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
378 |
1:06.49 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.70 |
360 |
1:07.57 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
360 |
1:07.58 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.72 |
334 |
1:09.23 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.71 |
302 |
1:11.59 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tee Thern |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
288 |
1:12.74 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
275 |
1:13.89 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
+0.76 |
271 |
1:14.27 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karen Voskanyn |
2005 |
Hedemora Simsällskap |
+0.78 |
168 |
1:27.08 |
+26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 11:03:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Fjärilsim Pojkar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Kling |
1993 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.64 |
622 |
56.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.57 |
605 |
56.84 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
525 |
59.57 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
524 |
59.61 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.72 |
513 |
1:00.05 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
+0.71 |
490 |
1:00.95 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.64 |
477 |
1:01.53 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linus Thörn |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
464 |
1:02.10 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.66 |
431 |
1:03.61 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
+0.80 |
292 |
1:12.41 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 11:03:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-11 11:03:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Flickor 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
337 |
2:54.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
257 |
3:11.58 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 11:24:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Flickor 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
533 |
2:30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
486 |
2:34.94 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
+0.74 |
476 |
2:36.04 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.82 |
421 |
2:42.57 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
418 |
2:42.95 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
+0.81 |
407 |
2:44.37 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
381 |
2:48.07 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
379 |
2:48.34 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
+0.77 |
375 |
2:48.97 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.88 |
372 |
2:49.31 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.78 |
364 |
2:50.65 |
+20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.68 |
362 |
2:50.96 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Fanny Karls |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
355 |
2:52.03 |
+21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.77 |
353 |
2:52.27 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.75 |
314 |
2:59.22 |
+28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
312 |
2:59.62 |
+29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.62 |
295 |
3:02.95 |
+32.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
283 |
3:05.42 |
+35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Linnéa Gerdtmark |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
+0.65 |
254 |
3:12.38 |
+42.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Milena Voskanyn |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.80 |
251 |
3:13.11 |
+42.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.82 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 11:24:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Flickor 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elise Käck |
2006 |
Vansbro AIK Simklubb |
+0.70 |
601 |
2:24.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.68 |
527 |
2:30.81 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Torén |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.71 |
522 |
2:31.34 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
+0.69 |
457 |
2:38.10 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.78 |
454 |
2:38.49 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.63 |
445 |
2:39.54 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Sjöström |
2005 |
Norrtälje Simklubb |
+0.74 |
440 |
2:40.20 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.68 |
408 |
2:44.25 |
+19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
402 |
2:45.08 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.72 |
389 |
2:46.86 |
+22.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frida Steen |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.83 |
362 |
2:50.98 |
+26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
358 |
2:51.53 |
+27.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freja Vesterlund |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.80 |
355 |
2:52.07 |
+27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.73 |
348 |
2:53.20 |
+28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
+0.89 |
296 |
3:02.85 |
+38.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 11:24:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Flickor 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
531 |
2:30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.83 |
441 |
2:40.07 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Kroon |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.64 |
430 |
2:41.40 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
411 |
2:43.78 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Bäckström |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.95 |
391 |
2:46.64 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alva Olsson |
2002 |
Upsala Simsällskap |
+0.57 |
375 |
2:48.93 |
+18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Edith Lindhagen |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
329 |
2:56.50 |
+26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 11:24:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-11 11:26:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 800m Frisim Pojkar 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
318 |
10:49.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matheo Bakos |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
268 |
11:27.66 |
+38.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 12:00:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 800m Frisim Pojkar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
+0.70 |
446 |
9:40.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
425 |
9:49.70 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
387 |
10:08.19 |
+28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
+0.90 |
337 |
10:36.98 |
+56.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Björkhed |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.85 |
319 |
10:48.91 |
+1:08.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustaf Färnqvist |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.65 |
309 |
10:55.79 |
+1:15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 12:00:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 800m Frisim Pojkar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
546 |
9:02.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.75 |
424 |
9:49.90 |
+47.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isac Forsman |
2006 |
Vansbro AIK Simklubb |
+0.76 |
414 |
9:54.95 |
+52.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Jansson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
335 |
10:37.95 |
+1:35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 12:00:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 800m Frisim Pojkar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
636 |
8:35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
548 |
9:01.74 |
+26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Andersson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
525 |
9:09.64 |
+34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
+0.79 |
520 |
9:11.39 |
+35.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Flykt |
2002 |
Simklubben Ägir |
+0.67 |
470 |
9:30.17 |
+54.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 12:00:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-11 12:00:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 800m Frisim Flickor 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
542 |
9:47.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
512 |
9:58.98 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.91 |
398 |
10:51.32 |
+1:03.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fanny Karls |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
377 |
11:03.34 |
+1:15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilma Danielsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
320 |
11:40.63 |
+1:52.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 15:24:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 800m Frisim Flickor 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elise Käck |
2006 |
Vansbro AIK Simklubb |
+0.75 |
623 |
9:20.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.78 |
550 |
9:44.92 |
+23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.78 |
457 |
10:22.11 |
+1:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.82 |
453 |
10:23.73 |
+1:02.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
411 |
10:44.22 |
+1:23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.76 |
384 |
10:59.01 |
+1:38.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.77 |
354 |
11:16.98 |
+1:56.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 15:24:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 800m Frisim Flickor 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Kroon |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
493 |
10:06.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
+0.77 |
435 |
10:32.40 |
+25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
+0.79 |
240 |
12:50.86 |
+2:44.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 15:24:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-11 15:24:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 400m Frisim Pojkar 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matheo Bakos |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 15:46:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 400m Frisim Pojkar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
524 |
4:23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Täby Sim |
+0.71 |
470 |
4:32.98 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
453 |
4:36.23 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
+0.74 |
439 |
4:39.24 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
435 |
4:40.12 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.67 |
379 |
4:53.13 |
+29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
+0.87 |
359 |
4:58.55 |
+35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Theo Takala |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
356 |
4:59.42 |
+36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.64 |
350 |
5:01.03 |
+37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
345 |
5:02.48 |
+39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anders Watanabe |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
338 |
5:04.57 |
+41.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
+0.70 |
325 |
5:08.57 |
+45.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
+0.89 |
322 |
5:09.48 |
+46.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Theo Thermaenius |
2007 |
Täby Sim |
+0.51 |
276 |
5:25.72 |
+1:02.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emanuel Liljestedt |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.78 |
267 |
5:29.34 |
+1:06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
251 |
5:36.35 |
+1:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 15:46:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 400m Frisim Pojkar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
587 |
4:13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
517 |
4:24.38 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
505 |
4:26.39 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
500 |
4:27.28 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
498 |
4:27.67 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.70 |
435 |
4:39.97 |
+26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isac Forsman |
2006 |
Vansbro AIK Simklubb |
+0.71 |
431 |
4:40.93 |
+27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.71 |
407 |
4:46.24 |
+32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tee Thern |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
332 |
5:06.23 |
+52.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linus Jansson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
302 |
5:16.14 |
+1:02.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 15:46:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 400m Frisim Pojkar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
+0.74 |
527 |
4:22.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
516 |
4:24.51 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Flykt |
2002 |
Simklubben Ägir |
+0.64 |
451 |
4:36.60 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.68 |
403 |
4:47.23 |
+24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 15:46:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-11 15:47:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Ryggsim Flickor 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Audrey Luo |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
447 |
33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
+0.73 |
404 |
34.70 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nadia Wigren |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.91 |
239 |
41.33 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.89 |
232 |
41.75 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Johannesson |
2010 |
Gävle Simsällskap |
+0.82 |
228 |
41.99 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
228 |
41.99 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna Holmström |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.65 |
215 |
42.82 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
214 |
42.86 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
207 |
43.37 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.73 |
196 |
44.13 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.94 |
181 |
45.32 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amanda Käck |
2011 |
Vansbro AIK Simklubb |
+0.71 |
169 |
46.36 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vira Sarlin |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
+0.78 |
130 |
50.58 |
+17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nilla Nirling |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
+0.70 |
125 |
51.23 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Åkerlund |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
+0.68 |
124 |
51.45 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Freja Lundblad |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
+0.67 |
114 |
52.87 |
+19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 16:04:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Ryggsim Flickor 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.65 |
534 |
31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
+0.65 |
533 |
31.66 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
+0.86 |
511 |
32.10 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
+0.57 |
474 |
32.91 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
443 |
33.65 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
+0.67 |
414 |
34.44 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
+0.91 |
405 |
34.67 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
+0.76 |
373 |
35.65 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.84 |
361 |
36.05 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.55 |
360 |
36.06 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viola Blomberg |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
+0.79 |
353 |
36.29 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
+0.69 |
339 |
36.81 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.64 |
334 |
36.97 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
333 |
37.03 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
330 |
37.14 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
329 |
37.16 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
+0.74 |
322 |
37.42 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lovisa Burström |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.80 |
312 |
37.83 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Molly Ju |
2007 |
Täby Sim |
+0.85 |
305 |
38.13 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
+0.77 |
296 |
38.48 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alvi Myrelid |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.90 |
293 |
38.62 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.81 |
289 |
38.82 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
|
286 |
38.95 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nina Zhang |
2008 |
Täby Sim |
+0.70 |
282 |
39.10 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
277 |
39.36 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.65 |
275 |
39.44 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
275 |
39.44 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
274 |
39.48 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sandra Ahmadyan |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
274 |
39.49 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
+0.71 |
271 |
39.64 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Freja Hoffert |
2008 |
Täby Sim |
+0.55 |
257 |
40.37 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sofia Christensson |
2007 |
Täby Sim |
+0.76 |
255 |
40.46 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Julia Allard |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
255 |
40.47 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Izabella Lamberstam |
2008 |
Täby Sim |
+0.73 |
254 |
40.49 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sara Hellström |
2008 |
Täby Sim |
+0.83 |
247 |
40.88 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
+0.84 |
246 |
40.92 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ester von Goës |
2008 |
Täby Sim |
+0.70 |
244 |
41.05 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Isolde Hamilton |
2008 |
Täby Sim |
+0.85 |
244 |
41.05 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.90 |
242 |
41.17 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
+0.71 |
241 |
41.21 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Elise Hall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
233 |
41.67 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Lexie Holmberg |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
+0.66 |
233 |
41.68 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.72 |
232 |
41.76 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Clara Elander |
2008 |
Täby Sim |
+0.68 |
225 |
42.15 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Keita Ivanova |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.88 |
225 |
42.19 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
218 |
42.64 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Milena Voskanyn |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.67 |
208 |
43.28 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Astrid Flossing |
2008 |
Täby Sim |
+0.71 |
191 |
44.55 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Alva Svallin |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.75 |
189 |
44.71 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
189 |
44.73 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elisabeth Akopian |
2008 |
Täby Sim |
+0.61 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sasha Lacy |
2007 |
Täby Sim |
+0.61 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 16:04:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Ryggsim Flickor 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.54 |
689 |
29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.63 |
481 |
32.75 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Torén |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.65 |
449 |
33.50 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Frykberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.59 |
445 |
33.62 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilia Krans |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.61 |
429 |
34.03 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Sjöström |
2005 |
Norrtälje Simklubb |
+0.73 |
423 |
34.17 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
+0.60 |
418 |
34.31 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
391 |
35.10 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
+0.66 |
330 |
37.14 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.79 |
325 |
37.32 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.69 |
323 |
37.41 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lova Deilert |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
276 |
39.40 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freja Vesterlund |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.75 |
264 |
39.98 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Felicia Wadell |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
245 |
40.97 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matilda Pettersson |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
226 |
42.11 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.56 |
222 |
42.37 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Arver |
2006 |
Täby Sim |
+0.64 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 16:04:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Ryggsim Flickor 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
524 |
31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.62 |
472 |
32.96 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.65 |
463 |
33.17 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.61 |
387 |
35.22 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vera Hermansson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
387 |
35.22 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
339 |
36.81 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Wilmo Johansson |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
318 |
37.60 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 16:04:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-11 16:04:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
257 |
1:27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
+0.67 |
234 |
1:30.12 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Robin Andersson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.77 |
222 |
1:31.82 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niklas Lundgren |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.74 |
198 |
1:35.27 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Samuel Elf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
189 |
1:36.86 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.81 |
178 |
1:38.76 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leo Freimuth |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
165 |
1:41.36 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martin Oskarsson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.68 |
160 |
1:42.29 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andreas Kvist |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.82 |
151 |
1:44.28 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
146 |
1:45.53 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
144 |
1:45.98 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
August Vogt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 16:20:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
522 |
1:09.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.69 |
357 |
1:18.39 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
+0.76 |
321 |
1:21.17 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.62 |
320 |
1:21.30 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Csongor Pázsit |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.85 |
312 |
1:21.94 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.71 |
292 |
1:23.75 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
291 |
1:23.91 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
+0.74 |
279 |
1:25.08 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
270 |
1:25.96 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isak Sjöblom |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
263 |
1:26.70 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adrian Calvo |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
263 |
1:26.70 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.64 |
257 |
1:27.44 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
+0.62 |
255 |
1:27.61 |
+18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Moltaz Andersson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.86 |
242 |
1:29.22 |
+20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Filip Jaworski Lindström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.79 |
231 |
1:30.61 |
+21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Matteo Costa |
2008 |
Täby Sim |
+0.79 |
199 |
1:35.14 |
+26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
William Clason |
2008 |
Täby Sim |
+0.85 |
196 |
1:35.73 |
+26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emanuel Liljestedt |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.76 |
195 |
1:35.74 |
+26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
Täby Sim |
+0.63 |
195 |
1:35.80 |
+26.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Melker Larsson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
192 |
1:36.34 |
+27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Robin Kvart |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.94 |
189 |
1:36.90 |
+27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Gideon Larsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.73 |
164 |
1:41.45 |
+32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
+0.80 |
154 |
1:43.59 |
+34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 16:20:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.71 |
581 |
1:06.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
518 |
1:09.20 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.45 |
511 |
1:09.55 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alvin Johansson |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
426 |
1:13.88 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Robin Suves |
2006 |
Täby Sim |
+0.71 |
416 |
1:14.47 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
+0.75 |
402 |
1:15.31 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.69 |
400 |
1:15.43 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.75 |
393 |
1:15.88 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.72 |
353 |
1:18.62 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
+0.82 |
249 |
1:28.33 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dante Rombouts |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
+0.83 |
211 |
1:33.40 |
+26.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karen Voskanyn |
2005 |
Hedemora Simsällskap |
+0.80 |
184 |
1:37.76 |
+31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 16:20:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
521 |
1:09.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.69 |
518 |
1:09.23 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.65 |
515 |
1:09.37 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.55 |
491 |
1:10.46 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.67 |
437 |
1:13.23 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.60 |
407 |
1:14.98 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Jonsson |
2002 |
Simklubben Ägir |
+0.75 |
369 |
1:17.53 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lars Hennert |
1961 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.86 |
345 |
1:19.28 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 16:20:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-11 16:20:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Frisim Flickor 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
+0.76 |
392 |
1:08.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
+0.74 |
375 |
1:09.65 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
369 |
1:10.03 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
+0.83 |
314 |
1:13.90 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanna Holmström |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.78 |
271 |
1:17.60 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
266 |
1:18.04 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nadia Wigren |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.68 |
266 |
1:18.06 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alicia Blixt |
2009 |
Vansbro AIK Simklubb |
+0.73 |
249 |
1:19.80 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Hedlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.77 |
249 |
1:19.84 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Othilia Östlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
241 |
1:20.74 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.89 |
228 |
1:22.22 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amanda Käck |
2011 |
Vansbro AIK Simklubb |
+0.73 |
217 |
1:23.59 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.92 |
204 |
1:25.33 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
204 |
1:25.35 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
200 |
1:25.79 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isabella Johansson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
+0.85 |
197 |
1:26.29 |
+17.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
+0.78 |
188 |
1:27.61 |
+18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
186 |
1:27.96 |
+19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 16:50:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Frisim Flickor 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Bergström |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
583 |
1:00.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.73 |
504 |
1:03.11 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lilian Löwgren |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.65 |
503 |
1:03.17 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
+0.78 |
467 |
1:04.74 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.73 |
463 |
1:04.95 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.88 |
459 |
1:05.10 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
+0.72 |
459 |
1:05.14 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
457 |
1:05.21 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
+0.83 |
433 |
1:06.41 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
+0.74 |
430 |
1:06.54 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
427 |
1:06.71 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
+0.77 |
405 |
1:07.88 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
+0.71 |
399 |
1:08.20 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.79 |
397 |
1:08.34 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
+0.77 |
397 |
1:08.36 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.74 |
392 |
1:08.64 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hanna Melander |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.82 |
384 |
1:09.10 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.79 |
383 |
1:09.15 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.66 |
371 |
1:09.87 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Molly Ju |
2007 |
Täby Sim |
+0.75 |
368 |
1:10.06 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
+0.76 |
367 |
1:10.13 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Viola Blomberg |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
+0.72 |
366 |
1:10.20 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
360 |
1:10.59 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
+0.83 |
357 |
1:10.82 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
+0.72 |
344 |
1:11.69 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
344 |
1:11.71 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
342 |
1:11.81 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Bianca Utgren |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
340 |
1:11.93 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
332 |
1:12.52 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sofia Christensson |
2007 |
Täby Sim |
+0.91 |
330 |
1:12.71 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
328 |
1:12.80 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
+0.73 |
328 |
1:12.82 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Louise Axland |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
321 |
1:13.37 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
311 |
1:14.11 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sandra Ahmadyan |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
310 |
1:14.19 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Amelie Jägemar |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.80 |
306 |
1:14.53 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Elisabeth Akopian |
2008 |
Täby Sim |
+0.67 |
304 |
1:14.67 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Lova Hjort |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.82 |
301 |
1:14.94 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Izabella Lamberstam |
2008 |
Täby Sim |
+0.89 |
299 |
1:15.11 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.79 |
296 |
1:15.36 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Alice Persson |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.52 |
296 |
1:15.36 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
+0.87 |
294 |
1:15.50 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Julia Allard |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.92 |
294 |
1:15.54 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Sasha Lacy |
2007 |
Täby Sim |
+0.67 |
292 |
1:15.69 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Malin Blomgren |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
+0.72 |
292 |
1:15.71 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Freja Hoffert |
2008 |
Täby Sim |
+0.64 |
290 |
1:15.86 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Linnéa Gerdtmark |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
+0.69 |
290 |
1:15.87 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Alvi Myrelid |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.93 |
280 |
1:16.74 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Nina Zhang |
2008 |
Täby Sim |
+0.74 |
278 |
1:16.93 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Sara Hellström |
2008 |
Täby Sim |
|
278 |
1:16.95 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Elise Hall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.89 |
271 |
1:17.63 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.87 |
271 |
1:17.65 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Ester von Goës |
2008 |
Täby Sim |
+0.81 |
269 |
1:17.78 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Isolde Hamilton |
2008 |
Täby Sim |
+0.83 |
257 |
1:18.94 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Martha Hammes |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
257 |
1:18.97 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Sarah Föreland |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.86 |
252 |
1:19.48 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.78 |
251 |
1:19.58 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Astrid Flossing |
2008 |
Täby Sim |
+0.70 |
242 |
1:20.61 |
+20.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
+0.83 |
240 |
1:20.78 |
+20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Milena Voskanyn |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.77 |
237 |
1:21.09 |
+20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Clara Elander |
2008 |
Täby Sim |
+0.77 |
235 |
1:21.33 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Lexie Holmberg |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
+0.71 |
228 |
1:22.16 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Keita Ivanova |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.85 |
228 |
1:22.17 |
+22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Alva Svallin |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.77 |
211 |
1:24.34 |
+24.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
199 |
1:26.01 |
+25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Amanda Häll |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.85 |
193 |
1:26.88 |
+26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
192 |
1:27.04 |
+26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 16:50:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Frisim Flickor 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.67 |
614 |
59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
+0.70 |
533 |
1:01.97 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.74 |
522 |
1:02.40 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.73 |
509 |
1:02.90 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.73 |
502 |
1:03.21 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Klara Torén |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.77 |
493 |
1:03.58 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.70 |
477 |
1:04.30 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elin Logander |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.71 |
472 |
1:04.51 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
+0.83 |
465 |
1:04.86 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.66 |
462 |
1:04.96 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
447 |
1:05.70 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
+0.75 |
429 |
1:06.59 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.73 |
426 |
1:06.76 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frida Steen |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.87 |
422 |
1:06.97 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freja Vesterlund |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.78 |
413 |
1:07.46 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.83 |
401 |
1:08.11 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Clara Frykberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
391 |
1:08.70 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
+0.80 |
377 |
1:09.53 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Linn Bergman |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
364 |
1:10.35 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.82 |
358 |
1:10.75 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
345 |
1:11.64 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Matilda Pettersson |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.88 |
322 |
1:13.25 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.81 |
312 |
1:14.08 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Agnes Arver |
2006 |
Täby Sim |
+0.76 |
301 |
1:14.98 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Judith Megyesi |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.81 |
287 |
1:16.17 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Felicia Wadell |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.46 |
227 |
1:22.26 |
+23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bea Hellborg |
2006 |
Täby Sim |
+0.49 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 16:50:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Frisim Flickor 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.68 |
578 |
1:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.84 |
482 |
1:04.05 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Boije |
2003 |
Simklubben Ägir |
+0.82 |
475 |
1:04.39 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.78 |
463 |
1:04.92 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.72 |
461 |
1:05.04 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vera Hermansson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
455 |
1:05.29 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Lövquist |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
451 |
1:05.52 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
437 |
1:06.18 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.72 |
436 |
1:06.22 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alva Olsson |
2002 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
419 |
1:07.12 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
419 |
1:07.12 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emelie Wijker |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.80 |
400 |
1:08.17 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.75 |
375 |
1:09.66 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
+0.84 |
368 |
1:10.10 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofia Bäckström |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.84 |
356 |
1:10.84 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frida Wilmo Johansson |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.65 |
348 |
1:11.41 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Edith Lindhagen |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
299 |
1:15.09 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronja Widell |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 16:50:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-11 16:50:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Ryggsim Pojkar 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
August Vogt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
213 |
2:56.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.49 |
157 |
3:15.64 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lars Larsson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
142 |
3:22.39 |
+25.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 17:05:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Ryggsim Pojkar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
446 |
2:18.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
392 |
2:24.26 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.59 |
349 |
2:30.03 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
+0.67 |
345 |
2:30.56 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
299 |
2:37.85 |
+19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.71 |
259 |
2:45.51 |
+27.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Nilsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
183 |
3:05.94 |
+47.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Robin Kvart |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
175 |
3:08.62 |
+50.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mattis Andersson |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
+0.74 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 17:05:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Ryggsim Pojkar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.59 |
520 |
2:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.67 |
476 |
2:15.28 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
457 |
2:17.05 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
445 |
2:18.32 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eric Risland |
2006 |
Täby Sim |
+0.55 |
429 |
2:20.01 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.58 |
405 |
2:22.66 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.61 |
396 |
2:23.78 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karen Voskanyn |
2005 |
Hedemora Simsällskap |
+0.74 |
184 |
3:05.70 |
+54.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 17:05:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Ryggsim Pojkar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
587 |
2:06.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
+0.39 |
528 |
2:10.67 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.61 |
521 |
2:11.19 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Andersson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
479 |
2:14.94 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
423 |
2:20.62 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.62 |
369 |
2:27.15 |
+21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 17:05:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-11 17:06:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Fjärilsim Flickor 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Audrey Luo |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
322 |
2:54.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 17:13:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Fjärilsim Flickor 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
+0.77 |
358 |
2:48.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.79 |
270 |
3:04.87 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.86 |
242 |
3:11.71 |
+23.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
239 |
3:12.55 |
+24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
+0.84 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 17:13:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Fjärilsim Flickor 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elise Käck |
2006 |
Vansbro AIK Simklubb |
+0.77 |
568 |
2:24.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.69 |
454 |
2:35.52 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 17:13:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Fjärilsim Flickor 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.77 |
617 |
2:20.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.81 |
448 |
2:36.24 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Kroon |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
333 |
2:52.40 |
+31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 17:13:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-11 17:14:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Fjärilsim Pojkar 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
276 |
33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Elf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
223 |
35.83 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
+0.73 |
219 |
36.08 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Robin Andersson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.81 |
188 |
37.91 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
180 |
38.52 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leo Freimuth |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.76 |
152 |
40.68 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martin Oskarsson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.65 |
132 |
42.67 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andreas Kvist |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.84 |
114 |
44.75 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.91 |
105 |
45.97 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
105 |
46.00 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niklas Lundgren |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lars Larsson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matheo Bakos |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 17:29:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Fjärilsim Pojkar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Täby Sim |
+0.67 |
442 |
28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
414 |
29.16 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
403 |
29.43 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.57 |
368 |
30.35 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
+0.82 |
366 |
30.38 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.67 |
364 |
30.46 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
340 |
31.16 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
+0.72 |
302 |
32.41 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
+0.72 |
287 |
32.95 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.61 |
284 |
33.06 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Theo Thermaenius |
2007 |
Täby Sim |
+0.56 |
284 |
33.06 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Moltaz Andersson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.90 |
278 |
33.29 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.69 |
270 |
33.62 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Csongor Pázsit |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.82 |
263 |
33.92 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Filip Jaworski Lindström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.82 |
259 |
34.08 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anders Watanabe |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
254 |
34.30 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.71 |
246 |
34.69 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oskar Johannesson |
2008 |
Gävle Simsällskap |
+0.85 |
233 |
35.32 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mattis Andersson |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
|
224 |
35.77 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
224 |
35.78 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.66 |
221 |
35.94 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emanuel Liljestedt |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.75 |
215 |
36.25 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.78 |
211 |
36.53 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
210 |
36.55 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Melker Larsson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.63 |
210 |
36.56 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Matteo Costa |
2008 |
Täby Sim |
+0.73 |
201 |
37.13 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
178 |
38.60 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
+0.85 |
176 |
38.76 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Isak Sjöblom |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.66 |
163 |
39.79 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Oskar Nilsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
161 |
39.93 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Gideon Larsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.68 |
159 |
40.09 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.88 |
156 |
40.34 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
William Clason |
2008 |
Täby Sim |
+0.81 |
142 |
41.63 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
+0.74 |
125 |
43.41 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
Täby Sim |
+0.62 |
117 |
44.44 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Robin Kvart |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
114 |
44.77 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 17:29:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Fjärilsim Pojkar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
489 |
27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
+0.75 |
471 |
27.94 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mario Orrego |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.79 |
463 |
28.11 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.82 |
457 |
28.23 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
446 |
28.46 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
417 |
29.10 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Robin Suves |
2006 |
Täby Sim |
+0.70 |
415 |
29.14 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.78 |
408 |
29.31 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
404 |
29.41 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.64 |
392 |
29.71 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
372 |
30.23 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alvin Johansson |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
369 |
30.30 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.70 |
366 |
30.40 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
355 |
30.71 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
353 |
30.77 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.69 |
333 |
31.37 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karen Voskanyn |
2005 |
Hedemora Simsällskap |
+0.78 |
331 |
31.42 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
+0.85 |
326 |
31.59 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
286 |
32.99 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Linus Jansson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
230 |
35.46 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 17:29:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Fjärilsim Pojkar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Kling |
1993 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.66 |
650 |
25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.67 |
605 |
25.71 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
+0.64 |
529 |
26.88 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
516 |
27.10 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.73 |
505 |
27.30 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.63 |
501 |
27.37 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Thörn |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
480 |
27.76 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.66 |
460 |
28.16 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
447 |
28.43 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.64 |
442 |
28.54 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Jonsson |
2002 |
Simklubben Ägir |
+0.68 |
428 |
28.84 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oskar Andersson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
355 |
30.69 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
353 |
30.76 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kevin Shiva |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 17:29:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-11 17:29:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Medley Flickor 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.89 |
324 |
1:22.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nadia Wigren |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.68 |
271 |
1:27.30 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
+0.83 |
266 |
1:27.81 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Othilia Östlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.79 |
258 |
1:28.70 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.88 |
253 |
1:29.30 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.81 |
251 |
1:29.50 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna Holmström |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.81 |
251 |
1:29.57 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Hedlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
244 |
1:30.41 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.95 |
225 |
1:32.78 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
223 |
1:33.08 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
+0.75 |
221 |
1:33.42 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Johannesson |
2010 |
Gävle Simsällskap |
+0.90 |
208 |
1:35.28 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josefin Holmkvist |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.75 |
204 |
1:35.95 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
180 |
1:40.00 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vira Sarlin |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
+0.87 |
169 |
1:42.19 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isabella Johansson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
+0.89 |
150 |
1:46.14 |
+23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freja Lundblad |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
+0.77 |
132 |
1:50.79 |
+28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Agnes Åkerlund |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
+0.83 |
124 |
1:53.10 |
+30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nilla Nirling |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 18:00:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Medley Flickor 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
+0.62 |
562 |
1:08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
490 |
1:11.65 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
485 |
1:11.89 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.71 |
477 |
1:12.29 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lilian Löwgren |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.69 |
451 |
1:13.64 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
+0.72 |
450 |
1:13.70 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
441 |
1:14.19 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.87 |
412 |
1:15.94 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.70 |
402 |
1:16.56 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.89 |
396 |
1:16.92 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.78 |
391 |
1:17.23 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
390 |
1:17.32 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hanna Melander |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
384 |
1:17.74 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
376 |
1:18.27 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.66 |
349 |
1:20.22 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lovisa Burström |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
346 |
1:20.47 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.77 |
336 |
1:21.27 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.88 |
318 |
1:22.76 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.89 |
314 |
1:23.09 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
313 |
1:23.20 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.80 |
311 |
1:23.32 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lova Hjort |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
310 |
1:23.44 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alvi Myrelid |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.96 |
302 |
1:24.22 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
295 |
1:24.84 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Louise Axland |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
287 |
1:25.59 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Julia Allard |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.96 |
271 |
1:27.22 |
+18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.80 |
263 |
1:28.16 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Malin Blomgren |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
+0.80 |
262 |
1:28.30 |
+19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.91 |
259 |
1:28.59 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
+0.80 |
256 |
1:28.91 |
+20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elise Hall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
255 |
1:29.03 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.73 |
250 |
1:29.61 |
+21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Alice Persson |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.70 |
249 |
1:29.72 |
+21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Amelie Jägemar |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.84 |
246 |
1:30.18 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Linnéa Gerdtmark |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
+0.73 |
229 |
1:32.29 |
+23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Milena Voskanyn |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.79 |
223 |
1:33.10 |
+24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Alva Svallin |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.77 |
221 |
1:33.37 |
+24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
216 |
1:34.04 |
+25.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Martha Hammes |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Jeansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 18:00:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Medley Flickor 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
+0.70 |
559 |
1:08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.68 |
514 |
1:10.53 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.69 |
507 |
1:10.83 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.70 |
470 |
1:12.68 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Klara Torén |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.79 |
458 |
1:13.29 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
+0.72 |
449 |
1:13.79 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.77 |
429 |
1:14.89 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
+0.73 |
421 |
1:15.39 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.77 |
420 |
1:15.44 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.66 |
407 |
1:16.24 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Freja Vesterlund |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.77 |
393 |
1:17.12 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.72 |
378 |
1:18.09 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.69 |
371 |
1:18.60 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
+0.80 |
368 |
1:18.79 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Clara Frykberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
362 |
1:19.28 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.76 |
332 |
1:21.53 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
332 |
1:21.57 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.81 |
322 |
1:22.42 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Judith Megyesi |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.78 |
283 |
1:26.06 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lova Deilert |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
279 |
1:26.39 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Matilda Pettersson |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.88 |
271 |
1:27.22 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Felicia Wadell |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.85 |
250 |
1:29.62 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 18:00:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Medley Flickor 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.71 |
558 |
1:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
539 |
1:09.40 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
499 |
1:11.24 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.76 |
498 |
1:11.26 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.92 |
464 |
1:12.96 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vera Hermansson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
444 |
1:14.04 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Boije |
2003 |
Simklubben Ägir |
+0.83 |
393 |
1:17.09 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Bäckström |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.82 |
393 |
1:17.11 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alva Olsson |
2002 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
387 |
1:17.54 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emelie Wijker |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.80 |
339 |
1:21.04 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
335 |
1:21.36 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Wilmo Johansson |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.83 |
321 |
1:22.51 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Edith Lindhagen |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
321 |
1:22.53 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
+0.84 |
311 |
1:23.34 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
+0.80 |
273 |
1:27.07 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 18:00:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-11 18:00:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 400m Medley Flickor 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Audrey Luo |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
393 |
5:53.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 09:14:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 400m Medley Flickor 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
474 |
5:32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.84 |
402 |
5:50.71 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
+0.85 |
393 |
5:53.31 |
+21.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 09:14:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 400m Medley Flickor 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Torén |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.79 |
512 |
5:23.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisa Kroon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
409 |
5:48.68 |
+25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.68 |
345 |
6:09.03 |
+45.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 09:14:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 400m Medley Flickor 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.73 |
557 |
5:14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Kroon |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
445 |
5:39.11 |
+24.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 09:14:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-12 09:14:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Frisim Pojkar 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
293 |
30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amadeus Suhr |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
279 |
30.94 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
+0.65 |
271 |
31.27 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Samuel Elf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
229 |
33.06 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
August Vogt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
218 |
33.60 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
217 |
33.63 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
191 |
35.13 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
186 |
35.40 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lars Larsson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
148 |
38.24 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niklas Lundgren |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.77 |
147 |
38.31 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 09:27:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Frisim Pojkar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
452 |
26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.71 |
433 |
26.75 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Täby Sim |
+0.69 |
428 |
26.85 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
+0.74 |
399 |
27.48 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
+0.69 |
376 |
28.04 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.69 |
374 |
28.07 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
+0.70 |
371 |
28.16 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Csongor Pázsit |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.87 |
351 |
28.69 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
350 |
28.72 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
322 |
29.51 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
+0.82 |
321 |
29.55 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.58 |
320 |
29.59 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
312 |
29.82 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Noah Almén |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
+0.62 |
307 |
29.98 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Theo Thermaenius |
2007 |
Täby Sim |
+0.56 |
306 |
30.01 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.68 |
303 |
30.12 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.70 |
301 |
30.18 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oskar Johannesson |
2008 |
Gävle Simsällskap |
+0.80 |
291 |
30.52 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oliver Martin |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
289 |
30.60 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Viggo Johansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.61 |
288 |
30.63 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.77 |
272 |
31.21 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
+0.84 |
262 |
31.63 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
257 |
31.81 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
255 |
31.91 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
+0.58 |
248 |
32.19 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Matteo Costa |
2008 |
Täby Sim |
+0.74 |
235 |
32.79 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Gideon Larsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.72 |
234 |
32.82 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elias Steinle |
2007 |
Täby Sim |
+0.67 |
233 |
32.88 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Oskar Nilsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
231 |
32.95 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
Täby Sim |
+0.54 |
231 |
32.96 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
William Clason |
2008 |
Täby Sim |
+0.75 |
223 |
33.35 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Robin Kvart |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
210 |
34.05 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
+0.79 |
195 |
34.85 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.89 |
187 |
35.36 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 09:27:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Frisim Pojkar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
519 |
25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
501 |
25.47 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
+0.74 |
486 |
25.73 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eric Risland |
2006 |
Täby Sim |
+0.66 |
477 |
25.90 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
471 |
26.01 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.67 |
458 |
26.25 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mario Orrego |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.77 |
449 |
26.43 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
444 |
26.53 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.78 |
439 |
26.62 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Robin Suves |
2006 |
Täby Sim |
+0.71 |
430 |
26.80 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tee Thern |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
406 |
27.33 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.70 |
394 |
27.60 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.65 |
390 |
27.68 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.71 |
385 |
27.81 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.73 |
382 |
27.88 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
364 |
28.34 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karen Voskanyn |
2005 |
Hedemora Simsällskap |
+0.81 |
341 |
28.96 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isac Forsman |
2006 |
Vansbro AIK Simklubb |
+0.76 |
340 |
28.99 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
325 |
29.42 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Linus Jansson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
281 |
30.89 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Joel Weman |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
218 |
33.60 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 09:27:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Frisim Pojkar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Kling |
1993 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.64 |
673 |
23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
577 |
24.31 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.58 |
571 |
24.39 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
535 |
24.92 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
490 |
25.66 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
483 |
25.78 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.65 |
481 |
25.83 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linus Thörn |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
479 |
25.86 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.65 |
437 |
26.67 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.64 |
433 |
26.75 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
425 |
26.91 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
403 |
27.40 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.64 |
398 |
27.50 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Jonsson |
2002 |
Simklubben Ägir |
+0.71 |
397 |
27.53 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oskar Andersson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
382 |
27.89 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jakob Flykt |
2002 |
Simklubben Ägir |
+0.64 |
360 |
28.43 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 09:27:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-12 09:28:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Frisim Flickor 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
+0.74 |
378 |
2:32.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.89 |
376 |
2:32.92 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
+0.76 |
373 |
2:33.37 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
+0.84 |
296 |
2:45.64 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
271 |
2:50.64 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alicia Blixt |
2009 |
Vansbro AIK Simklubb |
+0.71 |
239 |
2:57.71 |
+25.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
216 |
3:03.82 |
+31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
213 |
3:04.67 |
+32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
203 |
3:07.74 |
+35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabella Johansson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
+0.86 |
196 |
3:09.96 |
+37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
193 |
3:10.82 |
+38.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 10:08:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Frisim Flickor 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
550 |
2:14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
+0.77 |
540 |
2:15.57 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
463 |
2:22.73 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.73 |
462 |
2:22.78 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
+0.73 |
456 |
2:23.44 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.73 |
454 |
2:23.63 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.70 |
453 |
2:23.77 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
+0.90 |
451 |
2:23.95 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
450 |
2:24.08 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.90 |
445 |
2:24.64 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
438 |
2:25.32 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
+0.70 |
432 |
2:26.07 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
+0.78 |
430 |
2:26.20 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
+0.71 |
428 |
2:26.47 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
+0.76 |
423 |
2:27.08 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
423 |
2:27.09 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.88 |
406 |
2:29.10 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
375 |
2:33.10 |
+18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
+0.73 |
372 |
2:33.51 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.67 |
370 |
2:33.71 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
+0.75 |
359 |
2:35.25 |
+20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Molly Ju |
2007 |
Täby Sim |
+0.79 |
358 |
2:35.43 |
+20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lovisa Burström |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
354 |
2:36.08 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
+0.80 |
349 |
2:36.70 |
+21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
+0.74 |
340 |
2:38.16 |
+23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Amelie Jägemar |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.56 |
336 |
2:38.71 |
+23.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sasha Lacy |
2007 |
Täby Sim |
+0.61 |
333 |
2:39.21 |
+24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sofia Christensson |
2007 |
Täby Sim |
+0.86 |
328 |
2:40.04 |
+25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sandra Ahmadyan |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
327 |
2:40.21 |
+25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
+0.75 |
325 |
2:40.46 |
+25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.30 |
324 |
2:40.78 |
+26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
323 |
2:40.79 |
+26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Elisabeth Akopian |
2008 |
Täby Sim |
+0.61 |
319 |
2:41.46 |
+26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.89 |
312 |
2:42.69 |
+27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Julia Allard |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
307 |
2:43.59 |
+28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Izabella Lamberstam |
2008 |
Täby Sim |
+0.81 |
303 |
2:44.31 |
+29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Linnéa Gerdtmark |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
+0.69 |
297 |
2:45.46 |
+30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.80 |
283 |
2:48.08 |
+33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.80 |
280 |
2:48.63 |
+33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Alvi Myrelid |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.98 |
279 |
2:48.89 |
+34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
+0.76 |
279 |
2:48.96 |
+34.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.75 |
273 |
2:50.04 |
+35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Nina Zhang |
2008 |
Täby Sim |
+0.76 |
267 |
2:51.44 |
+36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Elise Hall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
262 |
2:52.37 |
+37.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Milena Voskanyn |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.79 |
262 |
2:52.49 |
+37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Astrid Flossing |
2008 |
Täby Sim |
+0.73 |
262 |
2:52.50 |
+37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Keita Ivanova |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.88 |
260 |
2:52.83 |
+38.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Sara Hellström |
2008 |
Täby Sim |
+0.85 |
259 |
2:53.06 |
+38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.96 |
256 |
2:53.74 |
+39.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Sarah Föreland |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.95 |
253 |
2:54.45 |
+39.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Ester von Goës |
2008 |
Täby Sim |
+0.75 |
253 |
2:54.56 |
+39.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
+0.78 |
252 |
2:54.65 |
+39.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Isolde Hamilton |
2008 |
Täby Sim |
+0.80 |
247 |
2:55.94 |
+41.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Alice Persson |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.62 |
243 |
2:56.90 |
+42.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Clara Elander |
2008 |
Täby Sim |
+0.77 |
241 |
2:57.43 |
+42.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
210 |
3:05.72 |
+51.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
198 |
3:09.35 |
+54.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 10:08:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Frisim Flickor 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.70 |
632 |
2:08.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elise Käck |
2006 |
Vansbro AIK Simklubb |
+0.73 |
604 |
2:10.63 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.68 |
530 |
2:16.42 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.71 |
506 |
2:18.53 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
+0.73 |
495 |
2:19.57 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.77 |
483 |
2:20.69 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
449 |
2:24.14 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Steen |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.84 |
419 |
2:27.49 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
418 |
2:27.66 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.67 |
410 |
2:28.53 |
+19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.77 |
410 |
2:28.57 |
+19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
374 |
2:33.26 |
+24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.76 |
357 |
2:35.55 |
+26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
+0.80 |
335 |
2:38.95 |
+30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Arver |
2006 |
Täby Sim |
+0.69 |
303 |
2:44.29 |
+35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 10:08:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Frisim Flickor 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
593 |
2:11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.69 |
590 |
2:11.63 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.91 |
452 |
2:23.85 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.74 |
412 |
2:28.35 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Boije |
2003 |
Simklubben Ägir |
+0.81 |
389 |
2:31.16 |
+19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
384 |
2:31.81 |
+20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
+0.79 |
282 |
2:48.39 |
+37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 10:08:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-12 10:08:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Bröstsim Pojkar 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Lundgren |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.76 |
182 |
3:31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
August Vogt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.88 |
180 |
3:32.65 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 10:19:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Bröstsim Pojkar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
506 |
2:30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
376 |
2:46.37 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.68 |
357 |
2:49.28 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
325 |
2:54.73 |
+23.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.73 |
322 |
2:55.25 |
+24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 10:19:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Bröstsim Pojkar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.74 |
483 |
2:33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
440 |
2:37.96 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alvin Johansson |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
415 |
2:41.01 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
408 |
2:41.90 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
+0.79 |
369 |
2:47.52 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
332 |
2:53.47 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 10:19:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Bröstsim Pojkar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
528 |
2:28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.75 |
516 |
2:29.76 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.67 |
495 |
2:31.84 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Andersson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
364 |
2:48.25 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 10:19:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-12 10:19:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Bröstsim Flickor 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.90 |
356 |
40.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
+0.78 |
330 |
41.32 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Audrey Luo |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
312 |
42.10 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Othilia Östlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.79 |
271 |
44.10 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
266 |
44.38 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.76 |
265 |
44.42 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
228 |
46.73 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
+0.88 |
217 |
47.47 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Käck |
2011 |
Vansbro AIK Simklubb |
+0.67 |
217 |
47.50 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josefin Holmkvist |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.85 |
209 |
48.10 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Hedlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.78 |
207 |
48.25 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.89 |
201 |
48.72 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.93 |
192 |
49.47 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Johannesson |
2010 |
Gävle Simsällskap |
+0.88 |
176 |
50.94 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
169 |
51.62 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 10:30:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Bröstsim Flickor 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
+0.70 |
460 |
36.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
+0.70 |
402 |
38.67 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
+0.81 |
381 |
39.39 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
379 |
39.46 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.87 |
357 |
40.25 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
337 |
41.04 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.68 |
311 |
42.11 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
302 |
42.55 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.89 |
290 |
43.13 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
289 |
43.15 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.77 |
289 |
43.15 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
274 |
43.93 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
270 |
44.14 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.94 |
266 |
44.36 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alvi Myrelid |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.97 |
254 |
45.06 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alva Svallin |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.85 |
251 |
45.22 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sarah Föreland |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.93 |
244 |
45.67 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Julia Allard |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.89 |
244 |
45.70 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alice Persson |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.63 |
236 |
46.17 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Freja Hoffert |
2008 |
Täby Sim |
+0.64 |
232 |
46.44 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elise Hall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
231 |
46.54 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
+0.79 |
228 |
46.72 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sara Hellström |
2008 |
Täby Sim |
+0.85 |
222 |
47.10 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lexie Holmberg |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
+0.66 |
221 |
47.18 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Milena Voskanyn |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.80 |
220 |
47.30 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sofia Christensson |
2007 |
Täby Sim |
+0.94 |
218 |
47.42 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ester von Goës |
2008 |
Täby Sim |
+0.84 |
212 |
47.86 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Izabella Lamberstam |
2008 |
Täby Sim |
+0.84 |
205 |
48.43 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
200 |
48.80 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Amelie Jägemar |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.81 |
197 |
49.04 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Amanda Häll |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.85 |
185 |
50.07 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Astrid Flossing |
2008 |
Täby Sim |
+0.75 |
171 |
51.41 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 10:30:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Bröstsim Flickor 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.60 |
618 |
33.52 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
+0.64 |
549 |
34.86 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.70 |
541 |
35.04 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Torén |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.76 |
487 |
36.30 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Logander |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.69 |
464 |
36.87 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.76 |
447 |
37.34 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
+0.73 |
366 |
39.92 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Frykberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
360 |
40.12 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Judith Megyesi |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.75 |
342 |
40.81 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
+0.83 |
333 |
41.17 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frida Steen |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.82 |
328 |
41.38 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
+0.78 |
322 |
41.65 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.76 |
318 |
41.81 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
302 |
42.53 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 10:30:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Bröstsim Flickor 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.68 |
764 |
31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lina Westerlund |
1995 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
549 |
34.86 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.69 |
519 |
35.53 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Widell |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
+0.70 |
485 |
36.34 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alva Olsson |
2002 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
405 |
38.58 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Boije |
2003 |
Simklubben Ägir |
+0.82 |
316 |
41.91 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
+0.81 |
289 |
43.17 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
278 |
43.73 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 10:30:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-12 10:30:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Pojkar 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
+0.64 |
235 |
1:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amadeus Suhr |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
219 |
1:20.98 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
190 |
1:24.93 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.50 |
168 |
1:28.44 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
164 |
1:29.29 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lars Larsson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
142 |
1:33.66 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niklas Lundgren |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.77 |
88 |
1:49.53 |
+30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 10:46:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Pojkar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
446 |
1:03.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.76 |
370 |
1:08.08 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.58 |
366 |
1:08.32 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
362 |
1:08.53 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
+0.77 |
344 |
1:09.76 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.63 |
314 |
1:11.90 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
303 |
1:12.77 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
301 |
1:12.86 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Theo Takala |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.54 |
296 |
1:13.28 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.62 |
268 |
1:15.74 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
+0.80 |
263 |
1:16.20 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.73 |
260 |
1:16.55 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mattis Andersson |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
+0.75 |
244 |
1:18.21 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
242 |
1:18.35 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Martin |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
241 |
1:18.48 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Noah Almén |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
+0.61 |
240 |
1:18.55 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oskar Johannesson |
2008 |
Gävle Simsällskap |
+0.71 |
239 |
1:18.76 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.67 |
229 |
1:19.80 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Theo Thermaenius |
2007 |
Täby Sim |
+0.44 |
214 |
1:21.63 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.79 |
195 |
1:24.28 |
+20.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Viggo Johansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.64 |
188 |
1:25.27 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Robin Kvart |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
182 |
1:26.14 |
+22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
+0.65 |
181 |
1:26.38 |
+22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Matteo Costa |
2008 |
Täby Sim |
|
176 |
1:27.16 |
+23.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
172 |
1:27.85 |
+23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Gideon Larsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.75 |
170 |
1:28.23 |
+24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
Täby Sim |
+0.69 |
166 |
1:28.87 |
+24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
William Clason |
2008 |
Täby Sim |
+0.99 |
164 |
1:29.14 |
+25.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
+0.71 |
148 |
1:32.39 |
+28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Steinle |
2007 |
Täby Sim |
+0.62 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 10:46:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Pojkar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.59 |
510 |
1:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eric Risland |
2006 |
Täby Sim |
+0.59 |
437 |
1:04.39 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
432 |
1:04.64 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Robin Suves |
2006 |
Täby Sim |
+0.78 |
419 |
1:05.28 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
392 |
1:06.77 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.50 |
375 |
1:07.75 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.72 |
318 |
1:11.54 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karen Voskanyn |
2005 |
Hedemora Simsällskap |
+0.73 |
222 |
1:20.61 |
+19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 10:46:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Pojkar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.58 |
607 |
57.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.62 |
559 |
59.32 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Flykt |
2002 |
Simklubben Ägir |
+0.64 |
346 |
1:09.61 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 10:46:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-12 10:46:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Fjärilsim Flickor 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
275 |
1:23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
+0.74 |
251 |
1:26.51 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.89 |
151 |
1:42.53 |
+18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 11:06:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Fjärilsim Flickor 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
486 |
1:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Bergström |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.78 |
455 |
1:10.97 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.71 |
447 |
1:11.42 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
+0.93 |
432 |
1:12.21 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.80 |
419 |
1:12.95 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
409 |
1:13.55 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.84 |
386 |
1:14.99 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
373 |
1:15.84 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
+0.72 |
347 |
1:17.64 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
+0.74 |
314 |
1:20.27 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
+0.79 |
310 |
1:20.64 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.78 |
305 |
1:21.06 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
+0.76 |
304 |
1:21.15 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
303 |
1:21.23 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
258 |
1:25.68 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
+0.79 |
256 |
1:25.98 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
+0.75 |
249 |
1:26.77 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sasha Lacy |
2007 |
Täby Sim |
+0.64 |
247 |
1:27.01 |
+17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Molly Ju |
2007 |
Täby Sim |
+0.71 |
244 |
1:27.38 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
238 |
1:28.01 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
231 |
1:28.89 |
+19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Freja Hoffert |
2008 |
Täby Sim |
+0.66 |
230 |
1:29.11 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nina Zhang |
2008 |
Täby Sim |
+0.76 |
228 |
1:29.30 |
+19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.84 |
222 |
1:30.15 |
+20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.71 |
215 |
1:31.06 |
+21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elisabeth Akopian |
2008 |
Täby Sim |
+0.72 |
205 |
1:32.54 |
+23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Milena Voskanyn |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.79 |
204 |
1:32.67 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Linnéa Gerdtmark |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
+0.70 |
203 |
1:32.77 |
+23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Julia Allard |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.94 |
199 |
1:33.53 |
+24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
+0.79 |
191 |
1:34.78 |
+25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
+0.81 |
189 |
1:35.01 |
+25.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
+0.79 |
166 |
1:39.32 |
+29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.65 |
163 |
1:39.97 |
+30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Isolde Hamilton |
2008 |
Täby Sim |
+0.84 |
160 |
1:40.59 |
+31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.76 |
142 |
1:44.53 |
+35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
+0.56 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.88 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Elander |
2008 |
Täby Sim |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 11:06:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Fjärilsim Flickor 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
594 |
1:04.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.78 |
458 |
1:10.84 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.70 |
455 |
1:10.99 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.72 |
444 |
1:11.58 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.70 |
424 |
1:12.65 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
+0.65 |
422 |
1:12.76 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.73 |
414 |
1:13.22 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
+0.75 |
413 |
1:13.30 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cecilia Krans |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.66 |
413 |
1:13.32 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.79 |
410 |
1:13.48 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.66 |
354 |
1:17.17 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
+0.76 |
351 |
1:17.40 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.54 |
301 |
1:21.41 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
275 |
1:23.94 |
+19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.76 |
254 |
1:26.22 |
+21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Agnes Arver |
2006 |
Täby Sim |
+0.74 |
217 |
1:30.85 |
+25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 11:06:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Fjärilsim Flickor 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.72 |
614 |
1:04.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
503 |
1:08.64 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.87 |
458 |
1:10.84 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.69 |
432 |
1:12.20 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Lövquist |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
432 |
1:12.20 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alva Olsson |
2002 |
Upsala Simsällskap |
+0.64 |
293 |
1:22.19 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.75 |
278 |
1:23.64 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 11:06:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-12 11:06:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Medley Pojkar 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
274 |
2:48.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
August Vogt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
208 |
3:05.02 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
164 |
3:19.97 |
+31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
161 |
3:21.19 |
+32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Elf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 11:23:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Medley Pojkar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
478 |
2:20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
476 |
2:20.38 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Täby Sim |
+0.68 |
418 |
2:26.61 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
408 |
2:27.75 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.64 |
401 |
2:28.64 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
371 |
2:32.50 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
+0.77 |
368 |
2:32.95 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
+0.74 |
347 |
2:35.97 |
+15.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.67 |
324 |
2:39.49 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anders Watanabe |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
320 |
2:40.18 |
+20.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
+0.66 |
306 |
2:42.59 |
+22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.83 |
280 |
2:47.53 |
+27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.69 |
278 |
2:47.92 |
+27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
229 |
2:59.12 |
+38.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oskar Nilsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
186 |
3:11.95 |
+51.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Robin Kvart |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.98 |
174 |
3:16.15 |
+56.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mattis Andersson |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
+0.79 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 11:23:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Medley Pojkar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.70 |
586 |
2:10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
464 |
2:21.57 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mario Orrego |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.75 |
451 |
2:22.90 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
431 |
2:25.07 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alvin Johansson |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
410 |
2:27.56 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
368 |
2:32.94 |
+21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
341 |
2:36.90 |
+25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tee Thern |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
333 |
2:38.07 |
+27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
+0.84 |
314 |
2:41.17 |
+30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linus Jansson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
290 |
2:45.57 |
+34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joel Weman |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
239 |
2:56.57 |
+45.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karen Voskanyn |
2005 |
Hedemora Simsällskap |
+0.84 |
222 |
3:01.03 |
+50.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 11:23:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Medley Pojkar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.58 |
613 |
2:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
485 |
2:19.51 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.64 |
437 |
2:24.41 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Andersson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
428 |
2:25.46 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
409 |
2:27.60 |
+18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 11:23:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-12 11:23:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 1500m Frisim Flickor 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elise Käck |
2006 |
Vansbro AIK Simklubb |
+0.73 |
621 |
17:55.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisa Kroon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
426 |
20:19.34 |
+2:23.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.88 |
356 |
21:34.71 |
+3:38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 11:46:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 1500m Frisim Flickor 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Kroon |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
457 |
19:51.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 11:46:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-12 11:46:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 1500m Frisim Pojkar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
542 |
17:19.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 15:19:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 1500m Frisim Pojkar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.29 |
554 |
17:12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 15:19:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 1500m Frisim Pojkar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Andersson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
546 |
17:17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Flykt |
2002 |
Simklubben Ägir |
+0.62 |
489 |
17:56.33 |
+38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 15:19:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-12 15:19:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 400m Frisim Flickor 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
373 |
5:24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
230 |
6:21.65 |
+56.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alicia Blixt |
2009 |
Vansbro AIK Simklubb |
+0.77 |
229 |
6:22.05 |
+57.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
217 |
6:29.17 |
+1:04.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 15:51:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 400m Frisim Flickor 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
556 |
4:44.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
+0.77 |
496 |
4:55.34 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
485 |
4:57.64 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.91 |
470 |
5:00.72 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
|
460 |
5:02.94 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
453 |
5:04.55 |
+20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
443 |
5:06.81 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
421 |
5:11.92 |
+27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
+0.75 |
418 |
5:12.72 |
+28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
417 |
5:13.00 |
+28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Fanny Karls |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
380 |
5:22.75 |
+38.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viola Blomberg |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
+0.74 |
371 |
5:25.36 |
+40.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sasha Lacy |
2007 |
Täby Sim |
+0.63 |
357 |
5:29.58 |
+45.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
+0.81 |
353 |
5:30.86 |
+46.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Wilma Danielsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
326 |
5:39.84 |
+55.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sandra Ahmadyan |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
324 |
5:40.55 |
+56.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
323 |
5:40.66 |
+56.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
318 |
5:42.38 |
+57.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amelie Jägemar |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
312 |
5:44.86 |
+1:00.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Julia Allard |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.90 |
297 |
5:50.36 |
+1:05.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Keita Ivanova |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.81 |
222 |
6:26.12 |
+1:41.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
206 |
6:35.59 |
+1:51.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 15:51:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 400m Frisim Flickor 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elise Käck |
2006 |
Vansbro AIK Simklubb |
+0.73 |
639 |
4:31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
568 |
4:42.43 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.76 |
507 |
4:53.26 |
+21.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.67 |
494 |
4:55.82 |
+24.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
+0.76 |
479 |
4:58.83 |
+27.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.74 |
474 |
4:59.87 |
+28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
+0.75 |
463 |
5:02.27 |
+30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
461 |
5:02.72 |
+31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
418 |
5:12.64 |
+41.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.78 |
386 |
5:21.11 |
+49.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 15:51:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-12 15:51:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Ryggsim Pojkar 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
+0.70 |
241 |
35.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
August Vogt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
182 |
39.19 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
167 |
40.28 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
163 |
40.60 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niklas Lundgren |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.79 |
102 |
47.42 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 16:00:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Ryggsim Pojkar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.64 |
412 |
29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
+0.77 |
353 |
31.43 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.64 |
347 |
31.62 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theo Takala |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
310 |
32.81 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
+0.70 |
289 |
33.60 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
286 |
33.70 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.58 |
255 |
35.00 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskar Johannesson |
2008 |
Gävle Simsällskap |
+0.70 |
247 |
35.41 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noah Almén |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
+0.60 |
245 |
35.47 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.84 |
243 |
35.57 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
240 |
35.73 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
+0.67 |
237 |
35.87 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.70 |
223 |
36.63 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mattis Andersson |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
+0.72 |
211 |
37.28 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Theo Thermaenius |
2007 |
Täby Sim |
+0.47 |
200 |
37.96 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
192 |
38.46 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
183 |
39.10 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Robin Kvart |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
176 |
39.64 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
William Clason |
2008 |
Täby Sim |
+0.94 |
174 |
39.79 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
+0.86 |
173 |
39.81 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
Täby Sim |
+0.64 |
168 |
40.25 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elias Steinle |
2007 |
Täby Sim |
+0.61 |
165 |
40.45 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
+0.59 |
165 |
40.48 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Matteo Costa |
2008 |
Täby Sim |
+0.61 |
160 |
40.88 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
147 |
42.09 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Gideon Larsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.69 |
139 |
42.89 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
+0.75 |
138 |
42.90 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Björkhed |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 16:00:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Ryggsim Pojkar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.56 |
484 |
28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
433 |
29.37 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
+0.77 |
394 |
30.29 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.66 |
391 |
30.37 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Robin Suves |
2006 |
Täby Sim |
+0.78 |
379 |
30.69 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eric Risland |
2006 |
Täby Sim |
+0.56 |
370 |
30.95 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.76 |
362 |
31.17 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
324 |
32.32 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.73 |
298 |
33.26 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
+0.76 |
255 |
35.01 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karen Voskanyn |
2005 |
Hedemora Simsällskap |
+0.71 |
211 |
37.31 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linus Jansson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
209 |
37.39 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 16:00:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Ryggsim Pojkar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.57 |
580 |
26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.60 |
488 |
28.21 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 16:00:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-12 16:00:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Bröstsim Flickor 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
+0.73 |
369 |
1:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
+0.69 |
351 |
1:28.33 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.92 |
333 |
1:29.96 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.88 |
258 |
1:37.86 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
+0.85 |
254 |
1:38.36 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
246 |
1:39.48 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Othilia Östlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.83 |
245 |
1:39.65 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
+0.55 |
223 |
1:42.73 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josefin Holmkvist |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
216 |
1:43.86 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vira Sarlin |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
+0.79 |
202 |
1:46.23 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
197 |
1:47.16 |
+20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
178 |
1:50.84 |
+23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 16:25:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Bröstsim Flickor 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
521 |
1:17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
+0.70 |
514 |
1:17.83 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
|
431 |
1:22.54 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
+0.63 |
420 |
1:23.21 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
418 |
1:23.38 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
411 |
1:23.83 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Molly Ju |
2007 |
Täby Sim |
+0.77 |
396 |
1:24.90 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
+0.80 |
392 |
1:25.14 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
+0.79 |
387 |
1:25.56 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.71 |
386 |
1:25.61 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.70 |
385 |
1:25.70 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
+0.78 |
370 |
1:26.84 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
368 |
1:26.97 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
+0.75 |
367 |
1:27.07 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
335 |
1:29.71 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lovisa Burström |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
330 |
1:30.19 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.83 |
325 |
1:30.68 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nina Zhang |
2008 |
Täby Sim |
+0.74 |
309 |
1:32.23 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
308 |
1:32.29 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
305 |
1:32.64 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.70 |
304 |
1:32.65 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.69 |
301 |
1:32.95 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
292 |
1:33.90 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.75 |
288 |
1:34.42 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.68 |
286 |
1:34.58 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Isolde Hamilton |
2008 |
Täby Sim |
+0.85 |
283 |
1:34.90 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
277 |
1:35.60 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alvi Myrelid |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.95 |
269 |
1:36.49 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.94 |
269 |
1:36.51 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ester von Goës |
2008 |
Täby Sim |
+0.29 |
269 |
1:36.51 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sarah Föreland |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.94 |
268 |
1:36.71 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
+0.77 |
265 |
1:37.01 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Elisabeth Akopian |
2008 |
Täby Sim |
+0.68 |
261 |
1:37.52 |
+20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alva Svallin |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.77 |
252 |
1:38.60 |
+21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Izabella Lamberstam |
2008 |
Täby Sim |
+0.89 |
250 |
1:38.87 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
+0.75 |
243 |
1:39.87 |
+22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
+0.73 |
243 |
1:39.89 |
+22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Alice Persson |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.68 |
232 |
1:41.45 |
+24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
+0.76 |
232 |
1:41.47 |
+24.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Milena Voskanyn |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.83 |
229 |
1:41.84 |
+24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Elise Hall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
228 |
1:41.93 |
+24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.94 |
227 |
1:42.14 |
+24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Sara Hellström |
2008 |
Täby Sim |
|
222 |
1:42.94 |
+25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Freja Hoffert |
2008 |
Täby Sim |
+0.93 |
221 |
1:43.04 |
+25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
215 |
1:43.96 |
+26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Wilma Danielsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
212 |
1:44.54 |
+27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Astrid Flossing |
2008 |
Täby Sim |
+0.74 |
183 |
1:49.76 |
+32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Amanda Häll |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.92 |
182 |
1:49.93 |
+32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Clara Elander |
2008 |
Täby Sim |
+0.80 |
169 |
1:52.72 |
+35.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Christensson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 16:25:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Bröstsim Flickor 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.72 |
545 |
1:16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.65 |
541 |
1:16.50 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Torén |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.74 |
507 |
1:18.16 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Logander |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
454 |
1:21.09 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lisa Kroon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
399 |
1:24.70 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.77 |
382 |
1:25.93 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
+0.75 |
368 |
1:27.02 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.67 |
356 |
1:27.91 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linnea Sjöström |
2005 |
Norrtälje Simklubb |
|
356 |
1:27.93 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
+0.76 |
342 |
1:29.11 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.77 |
338 |
1:29.52 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
329 |
1:30.25 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frida Steen |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.83 |
326 |
1:30.56 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
+0.78 |
322 |
1:30.90 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Judith Megyesi |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.75 |
309 |
1:32.20 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Agnes Arver |
2006 |
Täby Sim |
+0.75 |
257 |
1:38.07 |
+21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 16:25:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Bröstsim Flickor 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.74 |
758 |
1:08.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.68 |
552 |
1:16.01 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lina Westerlund |
1995 |
Upsala Simsällskap |
|
518 |
1:17.60 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.85 |
490 |
1:19.06 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.75 |
427 |
1:22.77 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vera Hermansson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
396 |
1:24.87 |
+16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Olsson |
2002 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
375 |
1:26.46 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
+0.87 |
254 |
1:38.45 |
+30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronja Widell |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 16:25:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-12 16:26:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Pojkar 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
303 |
1:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
+0.61 |
264 |
1:10.03 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amadeus Suhr |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
261 |
1:10.25 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
204 |
1:16.30 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
August Vogt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
203 |
1:16.36 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.88 |
186 |
1:18.63 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niklas Lundgren |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.85 |
134 |
1:27.64 |
+20.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.93 |
128 |
1:28.95 |
+22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 16:43:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Pojkar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
481 |
57.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Täby Sim |
+0.74 |
457 |
58.34 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
456 |
58.38 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
443 |
58.91 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.70 |
433 |
59.37 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
+0.74 |
404 |
1:00.77 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
+0.73 |
402 |
1:00.85 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
402 |
1:00.86 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Csongor Pázsit |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.83 |
375 |
1:02.27 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
+0.81 |
363 |
1:02.97 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
+0.68 |
354 |
1:03.50 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Theo Takala |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
350 |
1:03.73 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
+0.67 |
320 |
1:05.64 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Adrian Calvo |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.83 |
315 |
1:06.02 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
309 |
1:06.44 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mattis Andersson |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
+0.77 |
309 |
1:06.46 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.68 |
307 |
1:06.56 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anders Watanabe |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
296 |
1:07.36 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oliver Martin |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.80 |
296 |
1:07.41 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
290 |
1:07.85 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Theo Thermaenius |
2007 |
Täby Sim |
+0.56 |
287 |
1:08.13 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Noah Almén |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
+0.57 |
285 |
1:08.25 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
283 |
1:08.41 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
|
269 |
1:09.54 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Noah Björkhed |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.87 |
269 |
1:09.55 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Viggo Johansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.64 |
269 |
1:09.56 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
+0.58 |
243 |
1:11.96 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Oskar Nilsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.88 |
233 |
1:12.96 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Gideon Larsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.72 |
232 |
1:13.06 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
220 |
1:14.35 |
+17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Nicola Ponzio |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.66 |
197 |
1:17.23 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
+0.77 |
193 |
1:17.73 |
+20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Elias Steinle |
2007 |
Täby Sim |
+0.63 |
193 |
1:17.76 |
+20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Robin Kvart |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
192 |
1:17.81 |
+20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
William Clason |
2008 |
Täby Sim |
+0.81 |
186 |
1:18.63 |
+21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matteo Costa |
2008 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 16:43:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Pojkar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
550 |
54.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.68 |
531 |
55.47 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
505 |
56.42 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
493 |
56.86 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Robin Suves |
2006 |
Täby Sim |
+0.71 |
492 |
56.90 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
485 |
57.18 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.70 |
463 |
58.06 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
450 |
58.64 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alvin Johansson |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.58 |
443 |
58.91 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tee Thern |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.67 |
421 |
59.95 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.68 |
410 |
1:00.48 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.66 |
406 |
1:00.69 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.72 |
397 |
1:01.13 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
+0.79 |
391 |
1:01.42 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isac Forsman |
2006 |
Vansbro AIK Simklubb |
+0.76 |
355 |
1:03.41 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.70 |
327 |
1:05.22 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karen Voskanyn |
2005 |
Hedemora Simsällskap |
+0.76 |
264 |
1:10.05 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Linus Jansson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
260 |
1:10.37 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Joel Weman |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.33 |
247 |
1:11.59 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 16:43:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Pojkar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Kling |
1993 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.67 |
679 |
51.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.57 |
567 |
54.28 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.66 |
555 |
54.66 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
535 |
55.33 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.64 |
515 |
56.05 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Thörn |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
503 |
56.49 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
483 |
57.26 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.67 |
473 |
57.66 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.66 |
462 |
58.11 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
454 |
58.46 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Jonsson |
2002 |
Simklubben Ägir |
+0.76 |
449 |
58.66 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
406 |
1:00.65 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.62 |
386 |
1:01.71 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 16:43:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-12 16:51:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Ryggsim Flickor 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Audrey Luo |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.81 |
444 |
2:36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 16:58:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Ryggsim Flickor 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
+0.67 |
543 |
2:26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
492 |
2:30.99 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
+0.90 |
465 |
2:33.81 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
460 |
2:34.40 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
+0.62 |
457 |
2:34.77 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
434 |
2:37.42 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
+0.79 |
432 |
2:37.64 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
404 |
2:41.18 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.65 |
400 |
2:41.69 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thea Bergström |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
393 |
2:42.70 |
+16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
377 |
2:44.93 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
375 |
2:45.23 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viola Blomberg |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
+0.78 |
319 |
2:54.44 |
+28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
318 |
2:54.56 |
+28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lovisa Burström |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
295 |
2:58.93 |
+32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
276 |
3:03.06 |
+37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
266 |
3:05.25 |
+39.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 16:58:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Ryggsim Flickor 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Torén |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
541 |
2:26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Sjöström |
2005 |
Norrtälje Simklubb |
+0.73 |
496 |
2:30.60 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
+0.61 |
439 |
2:36.79 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.82 |
391 |
2:42.92 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.78 |
388 |
2:43.37 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
+0.73 |
388 |
2:43.43 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.64 |
388 |
2:43.47 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.68 |
361 |
2:47.33 |
+21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.57 |
304 |
2:57.14 |
+30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 16:58:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Ryggsim Flickor 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.63 |
389 |
2:43.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 16:58:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-12 16:58:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Fjärilsim Pojkar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
461 |
2:20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Täby Sim |
+0.71 |
437 |
2:22.54 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
368 |
2:30.91 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.69 |
306 |
2:40.47 |
+20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
255 |
2:50.48 |
+30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 17:05:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Fjärilsim Pojkar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mario Orrego |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.80 |
512 |
2:15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
438 |
2:22.49 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.80 |
410 |
2:25.62 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.76 |
389 |
2:28.27 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
346 |
2:34.16 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 17:05:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Fjärilsim Pojkar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
523 |
2:14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
482 |
2:18.04 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.68 |
467 |
2:19.48 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Flykt |
2002 |
Simklubben Ägir |
+0.62 |
312 |
2:39.46 |
+25.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 17:05:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-12 17:05:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 50m Fjärilsim Flickor 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
+0.76 |
431 |
32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Audrey Luo |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.63 |
419 |
32.58 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
+0.74 |
300 |
36.38 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.95 |
289 |
36.86 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.75 |
225 |
40.05 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Hedlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.78 |
211 |
40.92 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Othilia Östlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.78 |
193 |
42.16 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
+0.92 |
191 |
42.28 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.94 |
178 |
43.34 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
+0.70 |
176 |
43.43 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.90 |
174 |
43.63 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
137 |
47.23 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josefin Holmkvist |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.84 |
137 |
47.28 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Johannesson |
2010 |
Gävle Simsällskap |
+0.81 |
127 |
48.46 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vira Sarlin |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
+0.80 |
120 |
49.33 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
110 |
50.83 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
94 |
53.56 |
+21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 17:20:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 50m Fjärilsim Flickor 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilian Löwgren |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.68 |
509 |
30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.73 |
506 |
30.59 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
+0.78 |
460 |
31.58 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.55 |
458 |
31.62 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
+0.79 |
441 |
32.01 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
425 |
32.41 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
398 |
33.14 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
+0.73 |
395 |
33.21 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
370 |
33.93 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
+0.73 |
369 |
33.98 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
+0.81 |
363 |
34.17 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.71 |
344 |
34.79 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
+0.73 |
340 |
34.91 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nina Zhang |
2008 |
Täby Sim |
+0.74 |
323 |
35.50 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
+0.77 |
317 |
35.72 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
+0.66 |
310 |
36.02 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linnéa Gerdtmark |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
+0.65 |
302 |
36.31 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.71 |
300 |
36.41 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.77 |
289 |
36.87 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Molly Ju |
2007 |
Täby Sim |
+0.71 |
279 |
37.28 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.83 |
276 |
37.42 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
+0.78 |
274 |
37.51 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Freja Hoffert |
2008 |
Täby Sim |
+0.52 |
262 |
38.08 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
254 |
38.47 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
251 |
38.63 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sasha Lacy |
2007 |
Täby Sim |
+0.63 |
251 |
38.63 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.90 |
242 |
39.07 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
+0.79 |
238 |
39.29 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.97 |
229 |
39.81 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elise Hall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
228 |
39.87 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elisabeth Akopian |
2008 |
Täby Sim |
+0.68 |
227 |
39.92 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alvi Myrelid |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.92 |
221 |
40.31 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sofia Christensson |
2007 |
Täby Sim |
+0.91 |
218 |
40.49 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
+0.77 |
217 |
40.54 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Amelie Jägemar |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.84 |
213 |
40.78 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Izabella Lamberstam |
2008 |
Täby Sim |
+0.86 |
213 |
40.79 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Isolde Hamilton |
2008 |
Täby Sim |
+0.87 |
211 |
40.94 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Milena Voskanyn |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.77 |
210 |
40.98 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
201 |
41.56 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
+0.76 |
201 |
41.58 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Julia Allard |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
199 |
41.73 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Sara Hellström |
2008 |
Täby Sim |
+0.98 |
195 |
42.02 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Alva Svallin |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.78 |
184 |
42.79 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Lexie Holmberg |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
+0.67 |
184 |
42.83 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.76 |
183 |
42.89 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.96 |
181 |
43.09 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Clara Elander |
2008 |
Täby Sim |
+0.77 |
179 |
43.25 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
175 |
43.57 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Alice Persson |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.54 |
173 |
43.70 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Keita Ivanova |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
169 |
44.03 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Astrid Flossing |
2008 |
Täby Sim |
+0.70 |
165 |
44.39 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Ester von Goës |
2008 |
Täby Sim |
+0.79 |
136 |
47.31 |
+16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 17:20:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 50m Fjärilsim Flickor 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elise Käck |
2006 |
Vansbro AIK Simklubb |
+0.75 |
595 |
28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
585 |
29.15 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.72 |
517 |
30.37 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.69 |
492 |
30.88 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.62 |
478 |
31.18 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
+0.74 |
462 |
31.52 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.72 |
448 |
31.86 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Frykberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
446 |
31.89 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
+0.67 |
436 |
32.14 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.69 |
394 |
33.25 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.69 |
388 |
33.42 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Steen |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.82 |
362 |
34.20 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
+0.76 |
354 |
34.44 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.73 |
338 |
34.99 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
334 |
35.12 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
+0.82 |
298 |
36.49 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Agnes Arver |
2006 |
Täby Sim |
+0.70 |
287 |
36.93 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
286 |
36.99 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.77 |
256 |
38.36 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 17:20:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 50m Fjärilsim Flickor 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.70 |
603 |
28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.66 |
533 |
30.06 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.89 |
528 |
30.15 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
505 |
30.61 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.71 |
477 |
31.20 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Lövquist |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
467 |
31.41 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vera Hermansson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
420 |
32.55 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lina Westerlund |
1995 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
416 |
32.64 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alva Olsson |
2002 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
380 |
33.65 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.75 |
365 |
34.10 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
+0.76 |
246 |
38.90 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 17:20:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-12 17:20:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m Medley Pojkar 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
266 |
1:18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amadeus Suhr |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
228 |
1:22.25 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Vogt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
206 |
1:24.99 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
197 |
1:26.28 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.90 |
169 |
1:30.80 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
143 |
1:35.93 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niklas Lundgren |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 17:36:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m Medley Pojkar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
473 |
1:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
411 |
1:07.57 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.68 |
395 |
1:08.45 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
393 |
1:08.57 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.68 |
364 |
1:10.37 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
+0.70 |
327 |
1:12.93 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
312 |
1:14.10 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.60 |
290 |
1:15.86 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.87 |
281 |
1:16.73 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.70 |
280 |
1:16.74 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Martin |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
272 |
1:17.56 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.63 |
271 |
1:17.65 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
258 |
1:18.92 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
258 |
1:18.94 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mattis Andersson |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
+0.76 |
249 |
1:19.86 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Viggo Johansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.63 |
232 |
1:21.73 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.84 |
203 |
1:25.43 |
+20.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
193 |
1:26.86 |
+22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oskar Johannesson |
2008 |
Gävle Simsällskap |
+0.84 |
189 |
1:27.53 |
+23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oskar Nilsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.88 |
188 |
1:27.62 |
+23.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Robin Kvart |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
173 |
1:30.15 |
+25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nicola Ponzio |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
165 |
1:31.50 |
+27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Csongor Pázsit |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 17:36:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m Medley Pojkar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
549 |
1:01.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.70 |
549 |
1:01.36 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eric Risland |
2006 |
Täby Sim |
+0.64 |
528 |
1:02.16 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
+0.78 |
476 |
1:04.34 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
452 |
1:05.47 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.72 |
436 |
1:06.27 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
414 |
1:07.41 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.69 |
405 |
1:07.90 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alvin Johansson |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
378 |
1:09.47 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.80 |
357 |
1:10.80 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
325 |
1:13.10 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
+0.80 |
285 |
1:16.36 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linus Jansson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
259 |
1:18.78 |
+17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joel Weman |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
238 |
1:21.09 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karen Voskanyn |
2005 |
Hedemora Simsällskap |
+0.80 |
227 |
1:22.29 |
+20.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 17:36:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m Medley Pojkar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.57 |
603 |
59.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.63 |
603 |
59.49 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
510 |
1:02.87 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.68 |
498 |
1:03.39 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Andersson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
425 |
1:06.81 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
370 |
1:10.00 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Jonsson |
2002 |
Simklubben Ägir |
+0.73 |
344 |
1:11.69 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-12 17:36:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-12 17:36:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|