Results for SiWa Aktia Viestit
Below are all results from the competition shown by session.
Kilpailujakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Hakunilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 9, 2021 to loka 9, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Rintauinti Miehet 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
Vanders |
|
408 |
34.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.17 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Isaev |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
283 |
38.44 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.51 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Väinö Linnermo |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
254 |
39.82 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasperi Kenttä |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
198 |
43.30 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.63 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aapo Ellonen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
167 |
45.83 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.63 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nuutti Leppänen |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
160 |
46.44 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Casper Neste |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
152 |
47.25 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.43 |
(-10.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Toivo Karinen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
150 |
47.44 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.98 |
(-6.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kevin Hartman |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
138 |
48.77 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.19 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
131 |
49.62 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.28 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leo Helenius |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
131 |
49.67 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elias Boman |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
126 |
50.28 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.76 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Semen Karhu |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
125 |
50.42 |
+16.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.65 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olli Alanaatu |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
123 |
50.70 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.53 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nilla Hagelin |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
113 |
52.10 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.97 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olavi Niiranen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
112 |
52.26 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.37 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julius Lankila |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
104 |
53.66 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.23 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rasmus Auranen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
100 |
54.30 |
+20.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.57 |
(-11.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oskar Usmi |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
99 |
54.45 |
+20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aukusti Oinonen |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
97 |
54.87 |
+20.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kasper Ärling |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
74 |
59.99 |
+25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Autero |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
VÄINÖ DEL AGUILA MIKKOLAI |
2012 |
Race Club Sveitsi |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.10.2021 13.03.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Rintauinti Miehet 14-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aaron Tikkanen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
|
373 |
35.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.07 |
(-11.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aapo Tuhkanen |
2005 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
369 |
35.19 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.55 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Yaroslav Uzlyakov |
2007 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
352 |
35.73 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.41 |
(-8.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Toni Muurman |
2005 |
Haminan Uimaseura |
|
317 |
37.02 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.54 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gleb Burakov |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
|
292 |
38.05 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.86 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otso Alakiikonen |
2006 |
Nurmijärven Uinti |
|
250 |
40.08 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.38 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aaron Selehov |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
|
203 |
42.93 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.24 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuan Phong Nguyen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
158 |
46.68 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stepan Steblevskiy |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
136 |
49.02 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.50 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Kokki |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
111 |
52.49 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.23 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.10.2021 13.03.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Rintauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juha Kollin |
1993 |
Vanders |
|
633 |
29.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.61 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Tolvanen |
2003 |
Haminan Uimaseura |
|
553 |
30.75 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.30 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aaro Tenhu |
2004 |
Lahden Kaleva |
|
458 |
32.75 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.90 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martti Karesjoki |
2004 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
437 |
33.26 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.05 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jaska Schoenmakers |
2004 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
431 |
33.42 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.29 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tommi Myllynen |
2004 |
Nurmijärven Uinti |
|
371 |
35.11 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.29 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Samuel Syrjänen |
2002 |
Simmis Wanda ry |
|
370 |
35.17 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.15 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joonas Salo |
2004 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
317 |
37.00 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.91 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.10.2021 13.03.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2021 13.04.28 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|