Resultat för Vestkyst Cup 2010
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2010 | Udskriftsdato | 06 november 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-05 |
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Nytech Isolering A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Hansen | 1993 | 404 | 34.16 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 395 | 34.42 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
3 | Torben Pekeler | 1975 | 338 | 36.25 | ||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
4 | Marcus Vogel | 1985 | 285 | 38.39 | ||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
5 | Tobias Kling | 1993 | 266 | 39.25 | ||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
6 | Steffen Hansen | 1992 | 215 | 42.16 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Asmussen | 1993 | 176 | 45.05 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Nytech Isolering A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 564 | 30.57 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Michael Petersen | 1994 | 512 | 31.56 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Lasse Kammer | 1995 | 463 | 32.63 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | 450 | 32.96 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | 391 | 34.53 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Eden Turin | 1994 | 378 | 34.92 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Nicklas Trier Hansen | 1994 | 362 | 35.44 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Joachim Lindquist | 1994 | 342 | 36.12 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
9 | David Tørring | 1995 | 301 | 37.66 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Frederik F. Nielsen | 1994 | 297 | 37.85 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
11 | Patrick Rohde | 1994 | 274 | 38.87 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Mathias Madsen | 1995 | 269 | 39.13 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Jeppe Foss Lindgaard | 1995 | 265 | 39.31 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Sebastian Eberth | 1994 | 261 | 39.51 | ||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
15 | Christian Cassard | 1995 | 239 | 40.67 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Emil Jensen | 1994 | 37.58 | EXTRA | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
- | Michael Bruun Sørensen | 1995 | DSQ | 2 flyb efter 25m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Nytech Isolering A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Asger Terp | 1996 | 329 | 36.57 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
2 | Alex Terp | 1997 | 313 | 37.19 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Happy Kuddi | 1996 | 286 | 38.34 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
4 | Hannes Haller | 1996 | 256 | 39.79 | ||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
5 | Anders Bjørn Fries | 1996 | 234 | 40.95 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Marcus A. Hansen | 1996 | 219 | 41.90 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Morten Baxter | 1996 | 218 | 41.95 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | Anders Husted | 1997 | 216 | 42.07 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Esben Jepsen | 1997 | 215 | 42.14 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jan Hilgendorf | 1997 | 214 | 42.20 | ||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
11 | Morten Thomsen | 1997 | 198 | 43.33 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mads Juul | 1997 | 191 | 43.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Emil Rainer | 1997 | 179 | 44.83 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 159 | 46.64 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Søren Fredenslund | 1996 | 155 | 46.99 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
16 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 155 | 47.00 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frederik Rasmussen | 1997 | 132 | 49.60 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
18 | Jan Block | 1996 | 129 | 49.96 | ||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
- | Nicolai Bruun Thomsen | 1997 | 57.28 | EXTRA | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Nytech Isolering A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristian Hermiz | 1998 | 294 | 37.98 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Nicolai Grene | 1998 | 243 | 40.45 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Emil Houlborg | 1998 | 179 | 44.81 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Frederik Knudsen | 1998 | 177 | 44.93 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Rares Oprescu | 1999 | 142 | 48.43 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Anes Jahic | 1998 | 139 | 48.73 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Anders Nørholm | 1998 | 139 | 48.74 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johannes Hjetmann | 1998 | 126 | 50.31 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Eik Panduro | 1998 | 117 | 51.56 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 106 | 53.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Jonas Mouridsen | 1998 | 78 | 59.11 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | 70 | 1:01.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Hjalmar Kærn | 1999 | 67 | 1:02.13 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Tobias Fosgau | 1998 | 53 | 1:07.20 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Christoffer Kappel | 1999 | DNS | |||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Thomas Frausing Sørensen | 1999 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Johannes Kjærgaard | 1998 | DSQ | 1 hånd i indslag | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Nytech Isolering A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Christensen | 2000 | 54 | 1:06.73 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Jakob Grene | 2001 | 53 | 1:07.06 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 06 november 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:07 |