Resultater for Vestkyst Cup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2010 | Udskriftsdato | 06 november 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:52 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-05 |
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Spar Nord Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christina Lund | 1993 | 405 | 35.82 | 1:14.64 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Charlotte Jensen | 1992 | 363 | 37.75 | 1:17.44 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nasila Moussavi | 1993 | 295 | 39.35 | 1:22.95 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
4 | Stine Rasmussen | 1992 | 176 | 47.98 | 1:38.54 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Nadia S. Skyggelund | 1993 | DSQ | Svøm på mave v/50m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Spar Nord Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Betina K. Pedersen | 1994 | 417 | 35.63 | 1:13.90 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Signe V. Henriksen | 1994 | 381 | 36.89 | 1:16.17 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Anne-Mette Jensen | 1995 | 363 | 38.47 | 1:17.39 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kamille Bager Herskind | 1995 | 358 | 38.18 | 1:17.77 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sandra Bram Madsen | 1995 | 332 | 39.18 | 1:19.78 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Cornelia Buus | 1994 | 318 | 39.88 | 1:20.88 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Johanne Brahe | 1995 | 304 | 39.92 | 1:22.16 | |||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
8 | Emilie Pedersen | 1995 | 294 | 40.35 | 1:23.07 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mia Pedersen | 1995 | 275 | 41.48 | 1:24.95 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Sara Rainer | 1994 | 273 | 41.56 | 1:25.09 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Amalie Bøgebjerg | 1995 | DSQ | S på mave f/50m | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Spar Nord Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Egholm Andersen | 1996 | 448 | 35.27 | 1:12.18 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Tatjana Hansen | 1997 | 396 | 36.79 | 1:15.20 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
3 | Katja Möhring | 1996 | 393 | 36.98 | 1:15.37 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
4 | Sofie K Jørgensen | 1996 | 380 | 37.30 | 1:16.24 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Nielsen | 1996 | 362 | 38.33 | 1:17.47 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 334 | 39.06 | 1:19.61 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Amalie Rasmussen | 1996 | 328 | 39.57 | 1:20.09 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Selina Dzafic | 1997 | 324 | 39.49 | 1:20.44 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
9 | Katrine Frank Jørgensen | 1996 | 308 | 40.08 | 1:21.78 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Siw Lykke | 1996 | 298 | 40.29 | 1:22.71 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Adna Dzafic | 1997 | 290 | 40.26 | 1:23.47 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
12 | Anne Henriksen | 1996 | 285 | 40.79 | 1:23.88 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
13 | Josephine Sørensen | 1996 | 283 | 40.74 | 1:24.09 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 263 | 42.19 | 1:26.21 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kathrine Gohr | 1997 | 261 | 42.14 | 1:26.39 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Christine Holm Egebæk | 1996 | 261 | 41.90 | 1:26.43 | |||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
17 | Mathilde Sørensen | 1996 | 260 | 42.49 | 1:26.55 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | 259 | 41.59 | 1:26.62 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
19 | Line Pedersen | 1997 | 243 | 43.68 | 1:28.53 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
20 | Sarah Hjannung | 1997 | 224 | 43.61 | 1:30.94 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
21 | Kathrine Trøster | 1997 | 215 | 43.92 | 1:32.18 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
22 | Louise B. Larsen | 1996 | 202 | 45.25 | 1:34.09 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anne-Line Laursen | 1996 | 193 | 47.70 | 1:35.54 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
24 | Emma Schulz Mikkelsen | 1997 | 160 | 50.26 | 1:41.64 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Spar Nord Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 345 | 38.07 | 1:18.75 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Mia Jensen | 1998 | 333 | 38.57 | 1:19.69 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 309 | 40.64 | 1:21.71 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Johanne Carr | 1999 | 304 | 40.41 | 1:22.16 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | 302 | 40.92 | 1:22.34 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 302 | 39.68 | 1:22.34 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Silke Meyer | 1998 | 300 | 40.34 | 1:22.47 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 295 | 40.50 | 1:22.96 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 286 | 41.63 | 1:23.87 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 262 | 42.60 | 1:26.31 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 259 | 42.33 | 1:26.67 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Ida Marie Ø. Melsen | 1998 | 253 | 1:27.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Emma H. Christiansen | 1999 | 239 | 44.05 | 1:28.96 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Emilie Andresen Ravn | 1998 | 234 | 44.49 | 1:29.66 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
15 | Christina Blaaberg | 1998 | 219 | 45.07 | 1:31.60 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
16 | Saskia Grotmaack | 1998 | 216 | 1:31.98 | ||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
17 | Martha Andersen | 1999 | 215 | 45.14 | 1:32.22 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
18 | Julie Pavon Friis | 1999 | 213 | 45.81 | 1:32.48 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Anna C. Lange | 1998 | 206 | 44.61 | 1:33.50 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
20 | Anna J. V. Hededal | 1998 | 204 | 46.46 | 1:33.77 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Vicki Jensen | 1998 | 203 | 46.74 | 1:34.03 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
22 | Caroline Beck | 1998 | 202 | 46.48 | 1:34.19 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Camilla M Kristensen | 1998 | 200 | 46.20 | 1:34.38 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
24 | Sharin Krogmann | 1999 | 194 | 1:35.43 | ||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
25 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 185 | 49.08 | 1:36.98 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
26 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 175 | 47.34 | 1:38.65 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
27 | Vicky Rohde | 1999 | 175 | 46.22 | 1:38.76 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
28 | Mathilde Hansen | 1998 | 172 | 47.35 | 1:39.33 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
29 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | 172 | 49.16 | 1:39.35 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
30 | Jule Stoffelen | 1998 | 153 | 50.07 | 1:43.16 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
31 | Stina Søbye | 1998 | 145 | 52.41 | 1:45.15 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
32 | Katja Fuglsang Frandsen | 1999 | 134 | 54.52 | 1:48.00 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
33 | Katrine Møll Jensen | 1998 | 128 | 53.42 | 1:49.57 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
34 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | 102 | 56.23 | 1:58.33 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
35 | Thea Stenberg Hansen | 1999 | 90 | 1:01.56 | 2:03.13 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Emilie Skouby Rosendahl | 1998 | 52.82 | 1:50.50 | EXTRA | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Emily Dahl Jensen | 1998 | DSQ | Ud på mave efter 25m | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Michelle Hansen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Sarah Zysek | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Therese E. Christensen | 1999 | DSQ | Svøm på mave f/50m | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Spar Nord Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Knudsen | 2000 | 200 | 45.89 | 1:34.43 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 195 | 1:35.20 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Carla Leone | 2002 | 163 | 49.69 | 1:41.10 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Line J. V. Hededal | 2001 | 143 | 51.00 | 1:45.64 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Isabella Guldager Jensen | 2001 | 127 | 52.83 | 1:49.80 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Asiye Censi | 2000 | 124 | 51.97 | 1:50.80 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
7 | Line Bæk Thulin | 2000 | 112 | 56.02 | 1:54.50 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 104 | 56.03 | 1:57.44 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Line Larsen | 2000 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Celina Feldtmann | 2002 | DSQ | Ej fortsat bevægelse | ||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
- | Maria Møller Glargaard | 2001 | DSQ | Svøm på mave v/50m | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 06 november 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:52 |