Resultater for Sydbank Cup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. jan 2022 to 9. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Herrer 18-52 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Løhr |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
|
528 |
1:00.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.00 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Slente |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
|
497 |
1:02.20 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.91 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
|
486 |
1:02.67 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.53 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hjalte Petersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
|
445 |
1:04.54 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.77 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Ankersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
|
379 |
1:08.04 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.06 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2022 11:07:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Herrer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Morten Broni Simonsen |
2005 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
437 |
1:04.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.47 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
433 |
1:05.09 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.55 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Bagge Møller |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
|
324 |
1:11.73 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.30 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asmus Knudsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
98 |
1:46.73 |
+41.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.45 |
(-4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2022 11:07:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Houman |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
352 |
1:09.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.61 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
324 |
1:11.73 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.08 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
320 |
1:12.02 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.24 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Bruun Ibsen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
318 |
1:12.15 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.75 |
(-7.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
298 |
1:13.73 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.39 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
292 |
1:14.25 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.12 |
(-14.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
284 |
1:14.95 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.15 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
261 |
1:17.02 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.43 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
249 |
1:18.23 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.86 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
|
219 |
1:21.75 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.26 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elias Foss Larsen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
149 |
1:32.78 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.55 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Hardt Andersen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2022 11:07:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
|
294 |
1:14.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.88 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
|
268 |
1:16.38 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.41 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
240 |
1:19.27 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.74 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Berg Pedersen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
239 |
1:19.38 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.88 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
227 |
1:20.74 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.66 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
195 |
1:24.88 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.18 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
184 |
1:26.53 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.63 |
(-7.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
182 |
1:26.91 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.76 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sigurd Poulin Pedersen |
2009 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
171 |
1:28.78 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.84 |
(-11.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
158 |
1:31.01 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.62 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
128 |
1:37.69 |
+23.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.74 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Boberg |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
127 |
1:38.02 |
+23.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.95 |
(-9.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lucas Madsen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
124 |
1:38.79 |
+24.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.81 |
(-5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
120 |
1:39.72 |
+25.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.20 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emil Kofoed-Skov |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
|
113 |
1:41.88 |
+27.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.78 |
(-5.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
|
109 |
1:43.07 |
+29.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.16 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
83 |
1:52.69 |
+38.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.07 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
65 |
2:02.02 |
+47.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.00 |
(-27.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2022 11:07:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
167 |
1:29.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.20 |
(-11.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
87 |
1:50.96 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.76 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
Svømmeklubben Syd |
|
83 |
1:52.59 |
+23.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.60 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
74 |
1:57.11 |
+27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Robert Thorndal |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2022 11:07:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-01-2022 11:46.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|