Resultat för Sydbank Cup 2022
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Stævneafsnit søndag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. jan 2022 to 9. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Damer 17-52 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
|
414 |
1:13.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.25 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-01-2022 13:56:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iben Lund Nielsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
498 |
1:08.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.39 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen-Sofie Jespersen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
289 |
1:22.56 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.59 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Rosenstand |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
282 |
1:23.27 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.09 |
(-14.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-01-2022 13:56:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
394 |
1:14.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.42 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
311 |
1:20.55 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.68 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
292 |
1:22.28 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.79 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
263 |
1:25.13 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.78 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
244 |
1:27.28 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.91 |
(-13.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silje Juul Kjeldsen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
242 |
1:27.55 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.92 |
(-4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
198 |
1:33.66 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.00 |
(-9.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
190 |
1:34.93 |
+20.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.63 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
186 |
1:35.66 |
+21.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.78 |
(-37.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liva Holst Klarskov |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
177 |
1:37.16 |
+22.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.82 |
(-29.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lidia Beyarslan |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
131 |
1:47.52 |
+33.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.13 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-01-2022 13:56:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
151 |
1:42.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.87 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
102 |
1:56.52 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Johansson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
96 |
1:59.03 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.94 |
(-8.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Line Silleborg |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
88 |
2:02.50 |
+20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-01-2022 13:56:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-01-2022 13:59.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|