Results for Septembersim 2021
Below are all results from the competition shown by session.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Medley Herrar C 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonatan Edin |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:44.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:44.80 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Förborgen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
2:51.00 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Andersson |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
2:54.65 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Einar Welander |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:54.99 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viggo Johansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:55.38 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Tang |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:55.91 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Melker Larsson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:56.86 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Yegane |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:57.83 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lorenzo De Petris |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
3:05.58 |
+20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vasilis Maximilian Rosenqvist |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
3:06.14 |
+21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viggo Stenbacka |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
3:28.49 |
+43.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kasper Lee |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:32.27 |
-12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Rundström |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:35.78 |
-8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon Rehn |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:40.78 |
-3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tor Carlén |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:40.94 |
-3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan Nilsson |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:45.97 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Hagspiel |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:48.32 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Nylander Senke |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:52.30 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malte Lyth |
2008 |
Wisby Simsällskap |
|
|
2:58.87 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Folke Duhlin |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Engman |
2009 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-25 12:31:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 12:31:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|