Resultater for Sydpoolen Knatte Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydpoolen Knatte Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 2 okt 2021 till den 2 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Bröstsim Mixed 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
44.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Bergtass |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
45.40 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lova Wahlstedt |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
46.36 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nathalie Falk |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
46.72 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stina Fleck |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
47.43 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Denise Englund |
2010 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
47.52 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jesselton von Walden |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
47.65 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alaa el Atifi |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
47.77 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elvira Fransson |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
48.26 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Lamberstam |
2010 |
Täby Sim |
|
|
48.28 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vera Landegren |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
48.61 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Claire Luo |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
48.97 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hedda Broström |
2010 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
49.27 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Renholm |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
49.75 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Axel Svahn |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
49.98 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tim Hermelin |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
51.16 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ella Johansson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
51.76 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Franz Ahlm |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
51.83 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Yuetong Nikki Li |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
51.94 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Fanny Lorentzi |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
52.31 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rebecka Almroth |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
52.33 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Meja Lindbäck |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
52.36 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Wilma Möllerberg Niska |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
52.72 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Janina Höjertz |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
53.78 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Selma Ånöstam |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
54.08 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Samuel Bahtiyar |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
54.54 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Oskar Franzén |
2010 |
Täby Sim |
|
|
55.11 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alicia Ariamard |
2010 |
Täby Sim |
|
|
55.46 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Linn Bengtsson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
55.98 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Siri Porelius |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
57.48 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Julia Steene |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
58.36 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Leontine Olsson |
2010 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
58.88 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Cevin Kvinerg |
2010 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
59.12 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Linus Kramar |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:00.95 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Oliver Svedin |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:01.21 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tilly Bäckgren |
2010 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Haobo Zhao |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sean Sawander |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tilde Ekman |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tuva Magnusson |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Liu Nilsson |
2010 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kerstin Aronsson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rune Helander |
2010 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Molly Wahlund Gran |
2010 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ernst Pettersson |
2010 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sara Bitskinashvili |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tuva Åsberg |
2010 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dennis Ejdelund |
2010 |
Hellas Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-02 15:01:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-02 15:01:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|