Results for Sydpoolen Knatte Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lördag 2/10 Klockan 09.00 (Insim kl. 08.00)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydpoolen Knatte Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 2 okt 2021 till den 2 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Bröstsim Mixed 9 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Beata Jacobsson Katz |
2012 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
54.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vera Brickner |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
59.29 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joris Vanlandewyck |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
59.92 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julian Flores |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:00.23 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nova Borensjö |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:00.32 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cleo Tidey |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:01.02 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rebecca Klinga |
2013 |
Täby Sim |
|
|
1:01.16 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Selma Ouaha |
2012 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:01.75 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cassandra Edwards |
2013 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:02.24 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joni Liljequist |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:02.39 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonathan Lindoff |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:02.99 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander George |
2013 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:03.09 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malte Kröger Nygren |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:04.74 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Juliuz Sjöström Salom |
2013 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:05.22 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alva Östblom |
2013 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:06.16 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sigrid Lindfors Bach |
2012 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:06.20 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Victor Elander Uddhammar |
2012 |
Täby Sim |
|
|
1:07.33 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Evelin Englund |
2013 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
1:19.33 |
+24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emanuel Behtiyar |
2012 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Robin Meller |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Swärdsén |
2012 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josef Almayahi |
2013 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aron Karström |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ingrid Käller |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Robertsson Gottfriedz |
2013 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
George Suberkli |
2013 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frank Aaltonen |
2013 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-02 09:52:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-02 09:54:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|