Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
486 |
2:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
478 |
2:07.07 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
473 |
2:07.46 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
442 |
2:10.38 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
440 |
2:10.57 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
437 |
2:10.92 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anders Bank Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
434 |
2:11.22 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
411 |
2:13.60 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
365 |
2:19.03 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
330 |
2:23.76 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thor Aaskoven Jørgensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
319 |
2:25.39 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rasmus T Skalshøj |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
316 |
2:25.77 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
314 |
2:26.13 |
+19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
309 |
2:26.92 |
+20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
298 |
2:28.66 |
+22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karl Emil Stæhr Lose |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
294 |
2:29.30 |
+22.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
291 |
2:29.86 |
+23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lau Husted Christiansen |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
|
212 |
2:46.50 |
+40.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alexander Nonbo |
2007 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
199 |
2:50.14 |
+43.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Noah K. Pedersen |
2007 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
125 |
3:18.58 |
+1:12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 17:47:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2008-2009 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
334 |
2:23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Persson |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
331 |
2:23.52 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
325 |
2:24.48 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
325 |
2:24.53 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
IHF Svømning |
|
283 |
2:31.20 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
275 |
2:32.66 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
275 |
2:32.70 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
269 |
2:33.89 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
268 |
2:33.99 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
259 |
2:35.75 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Albert Grove |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
256 |
2:36.31 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
250 |
2:37.65 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
243 |
2:39.12 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
241 |
2:39.60 |
+16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
222 |
2:43.97 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
217 |
2:45.28 |
+22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
202 |
2:49.15 |
+26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
202 |
2:49.28 |
+26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
195 |
2:51.35 |
+28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
172 |
2:58.62 |
+35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
168 |
2:59.76 |
+36.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
168 |
2:59.87 |
+36.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
150 |
3:06.82 |
+43.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
August Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
140 |
3:11.04 |
+47.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
136 |
3:12.80 |
+49.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kristian Pors Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
136 |
3:13.22 |
+50.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
122 |
3:20.22 |
+57.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
109 |
3:27.86 |
+1:04.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
97 |
3:36.09 |
+1:12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
510 |
2:04.35 |
-18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
483 |
2:06.58 |
-16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian D. Rasmussen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
352 |
2:20.72 |
-2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonatan Vestfalen |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 17:47:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2010-2021 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
189 |
2:53.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
168 |
2:59.88 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
158 |
3:03.52 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
153 |
3:05.42 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
141 |
3:10.81 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
131 |
3:15.40 |
+22.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
129 |
3:16.18 |
+23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
129 |
3:16.56 |
+23.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
122 |
3:20.27 |
+27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jacob Kristensen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
57 |
4:17.46 |
+1:24.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
633 |
1:55.70 |
-57.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
595 |
1:58.11 |
-55.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Kronborg |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Kragh |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Chresten Vestergård |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 17:47:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2004-2005 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
510 |
2:04.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
483 |
2:06.58 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian D. Rasmussen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
352 |
2:20.72 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
334 |
2:23.11 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Persson |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
331 |
2:23.52 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
325 |
2:24.48 |
+20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
325 |
2:24.53 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Rickers |
2008 |
IHF Svømning |
|
283 |
2:31.20 |
+26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
275 |
2:32.66 |
+28.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
275 |
2:32.70 |
+28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Ekander |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
269 |
2:33.89 |
+29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
268 |
2:33.99 |
+29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
259 |
2:35.75 |
+31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Grove |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
256 |
2:36.31 |
+31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
250 |
2:37.65 |
+33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
243 |
2:39.12 |
+34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
241 |
2:39.60 |
+35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
222 |
2:43.97 |
+39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
217 |
2:45.28 |
+40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
202 |
2:49.15 |
+44.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
202 |
2:49.28 |
+44.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
195 |
2:51.35 |
+47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
172 |
2:58.62 |
+54.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
168 |
2:59.76 |
+55.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
168 |
2:59.87 |
+55.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
150 |
3:06.82 |
+1:02.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
August Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
140 |
3:11.04 |
+1:06.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
136 |
3:12.80 |
+1:08.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristian Pors Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
136 |
3:13.22 |
+1:08.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
122 |
3:20.22 |
+1:15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
109 |
3:27.86 |
+1:23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
97 |
3:36.09 |
+1:31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonatan Vestfalen |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 17:47:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer 2003 og ældre - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
633 |
1:55.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
595 |
1:58.11 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
189 |
2:53.13 |
+57.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
168 |
2:59.88 |
+1:04.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
158 |
3:03.52 |
+1:07.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
153 |
3:05.42 |
+1:09.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
141 |
3:10.81 |
+1:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
131 |
3:15.40 |
+1:19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
129 |
3:16.18 |
+1:20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
129 |
3:16.56 |
+1:20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
122 |
3:20.27 |
+1:24.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob Kristensen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
57 |
4:17.46 |
+2:21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Chresten Vestergård |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Kronborg |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Kragh |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 17:47:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 09:26.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 14-15 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
510 |
2:18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
449 |
2:24.20 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simone Trekær Klausen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
446 |
2:24.43 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Júlía Gunnlaugsdóttir |
2007 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
441 |
2:25.06 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
433 |
2:25.94 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filippa Juul Jensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
414 |
2:28.10 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
405 |
2:29.15 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
405 |
2:29.24 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
404 |
2:29.33 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Lyseng IF |
|
401 |
2:29.67 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
381 |
2:32.29 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Paula Lindberg |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
376 |
2:32.94 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
353 |
2:36.22 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
351 |
2:36.52 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
350 |
2:36.62 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
347 |
2:37.01 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eline S. B. Kjærsgaard |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
341 |
2:38.03 |
+19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
335 |
2:38.92 |
+20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
316 |
2:41.99 |
+23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Silke Østrup |
2008 |
IHF Svømning |
|
316 |
2:42.06 |
+23.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
315 |
2:42.18 |
+23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Bang Jensen |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
291 |
2:46.46 |
+28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sarah M. Jensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
281 |
2:48.42 |
+30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofie Bæk |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
280 |
2:48.74 |
+30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Filippa Holst Rasmussen |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
266 |
2:51.55 |
+33.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Frida Flarup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
257 |
2:53.50 |
+35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
238 |
2:58.16 |
+39.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Laura Dahl |
2007 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
228 |
3:00.63 |
+42.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Laura Kibsgaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
223 |
3:01.99 |
+43.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
222 |
3:02.15 |
+43.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
211 |
3:05.43 |
+47.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
209 |
3:06.08 |
+47.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
201 |
3:08.42 |
+50.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Jasmin Jakobsen |
2007 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
151 |
3:26.95 |
+1:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viola Bregenov |
2007 |
IHF Svømning |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:11:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 12-13 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
435 |
2:25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
354 |
2:36.10 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
352 |
2:36.29 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
348 |
2:36.86 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
337 |
2:38.55 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Lyseng IF |
|
313 |
2:42.62 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
307 |
2:43.58 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
296 |
2:45.65 |
+19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
293 |
2:46.19 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
269 |
2:50.93 |
+25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
268 |
2:51.26 |
+25.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
192 |
3:11.19 |
+45.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
188 |
3:12.56 |
+46.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
175 |
3:17.36 |
+51.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
172 |
3:18.23 |
+52.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
171 |
3:18.57 |
+52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
171 |
3:18.72 |
+52.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
157 |
3:24.27 |
+58.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
144 |
3:30.24 |
+1:04.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
144 |
3:30.47 |
+1:04.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
135 |
3:35.15 |
+1:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Andersen |
2009 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Silje Würtz |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:11:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 1-11 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
165 |
3:21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:11:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 16-17 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
446 |
2:24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
426 |
2:26.70 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Kristensen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
413 |
2:28.23 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Jørgensen |
2006 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
390 |
2:31.05 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Wittenhagen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
361 |
2:34.98 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Søndergaard Geiger |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
359 |
2:35.24 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
296 |
2:45.61 |
+21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Kvist |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
274 |
2:49.95 |
+25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
257 |
2:53.51 |
+29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:11:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 18 og ældre - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
342 |
2:37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
63 |
4:37.34 |
+1:59.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liv Bendixen |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:11:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 09:26.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer Årg. 2006-2007 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
460 |
28.17 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
424 |
28.93 |
+0.76 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
412 |
29.22 |
+1.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
400 |
29.51 |
+1.34 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
382 |
29.97 |
+1.80 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
358 |
30.62 |
+2.45 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
316 |
31.91 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
294 |
32.69 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
287 |
32.94 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
274 |
33.48 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
261 |
34.00 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rasmus T Skalshøj |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
233 |
35.34 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karl Emil Stæhr Lose |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
227 |
35.64 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thor Aaskoven Jørgensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
211 |
36.53 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
206 |
36.79 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hjalte Dupont Lomholt |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
198 |
37.29 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
195 |
37.46 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:42:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer Årg. 2004-2005 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
515 |
27.12 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
462 |
28.12 |
+1.00 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Hansen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
460 |
28.17 |
+1.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
433 |
28.74 |
+1.62 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Gallacher |
2005 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
416 |
29.12 |
+2.00 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Bennetsen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
415 |
29.15 |
+2.03 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Thomas Kjær Thorsen |
2004 |
Herning Svømmeklub |
|
367 |
30.37 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
353 |
30.76 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viggo Stricker Pedersen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
351 |
30.82 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian D. Rasmussen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
349 |
30.89 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Landbo |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
333 |
31.35 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asger Schnieber Klausen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
285 |
33.02 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel Kjær Mikkelsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
|
265 |
33.82 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Martin A. Øvre |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
205 |
36.87 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:42:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 2003 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
538 |
26.74 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
479 |
27.78 |
+1.04 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
437 |
28.65 |
+1.91 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Ejnar Truelsen |
2002 |
Herning Svømmeklub |
|
434 |
28.71 |
+1.97 |
|
- |
|
|
|
|
|
5 |
|
Michael F. Mortensen |
1994 |
Herning Svømmeklub |
|
190 |
37.80 |
+11.06 |
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Jespersen |
2003 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Andreas Kronborg |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Kragh |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:42:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer Årg. 2008-2009 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
309 |
32.16 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
305 |
32.28 |
+0.12 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
288 |
32.91 |
+0.75 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
279 |
33.26 |
+1.10 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
279 |
33.26 |
+1.10 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
229 |
35.52 |
+3.36 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
227 |
35.62 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albert Grove |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
226 |
35.70 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
222 |
35.89 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
220 |
36.01 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
218 |
36.09 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
215 |
36.25 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
IHF Svømning |
|
212 |
36.45 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
206 |
36.80 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
205 |
36.84 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
180 |
38.47 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
157 |
40.30 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
146 |
41.25 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kristian Pors Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
144 |
41.48 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
144 |
41.49 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
143 |
41.54 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
141 |
41.74 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
140 |
41.81 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
120 |
44.03 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
102 |
46.48 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
96 |
47.44 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
75 |
51.47 |
+19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
67 |
53.55 |
+21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
50 |
58.95 |
+26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Asynk arm 45m |
|
|
|
|
- |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonatan Vestfalen |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:42:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer Årg. 2010-2021 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
98 |
47.06 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
97 |
47.22 |
+0.16 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
95 |
47.55 |
+0.49 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
85 |
49.36 |
+2.30 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
83 |
49.71 |
+2.65 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
54 |
57.31 |
+10.25 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Hammer |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
50 |
58.77 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
41 |
1:02.78 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
41 |
1:02.99 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Theis Aaskoven |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
asynk ben 40m |
|
|
|
|
- |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
asynk ben |
|
|
|
|
- |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Chresten Vestergård |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:42:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 13:34.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer - Finale Årg. 2010-2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
133 |
42.55 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
111 |
45.15 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
106 |
45.91 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
98 |
47.02 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
75 |
51.40 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
asynk arm og ben |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 17:29:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer - Finale Årg. 2008-2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
354 |
30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
351 |
30.83 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
323 |
31.67 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
287 |
32.95 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
264 |
33.90 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 17:29:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer - Finale Årg. 2006-2007 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
485 |
27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
435 |
28.70 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
422 |
28.98 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
407 |
29.34 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
371 |
30.26 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
359 |
30.58 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 17:29:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer - Finale Årg. 2004-2005 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
546 |
26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Hansen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
485 |
27.68 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
465 |
28.07 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
438 |
28.63 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Bennetsen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
419 |
29.06 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Gallacher |
2005 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
412 |
29.22 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 17:29:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer - Finale 2003 og ældre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
530 |
26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
487 |
27.63 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
480 |
27.77 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Michael F. Mortensen |
1994 |
Herning Svømmeklub |
|
220 |
35.98 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 17:29:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 18:09.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer 2007-2008 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Lyseng IF |
|
458 |
31.62 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Lyseng IF |
|
456 |
31.67 |
+0.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
435 |
32.17 |
+0.55 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Júlía Gunnlaugsdóttir |
2007 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
417 |
32.63 |
+1.01 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Lyseng IF |
|
414 |
32.69 |
+1.07 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Lyseng IF |
|
380 |
33.63 |
+2.01 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
375 |
33.80 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
349 |
34.60 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
349 |
34.61 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
347 |
34.69 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
341 |
34.89 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Paula Lindberg |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
332 |
35.20 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
327 |
35.37 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eline S. B. Kjærsgaard |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
327 |
35.38 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
323 |
35.50 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
323 |
35.52 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
299 |
36.44 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Caroline Christensen Obel |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
294 |
36.64 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
275 |
37.47 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Filippa Holst Rasmussen |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
275 |
37.48 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
263 |
38.01 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
260 |
38.15 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
251 |
38.64 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anna Bang Jensen |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
246 |
38.89 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Isabell Thaison Jensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
243 |
39.04 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
241 |
39.17 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sofie Bæk |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
240 |
39.20 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
225 |
40.08 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
204 |
41.36 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Frida Flarup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
199 |
41.75 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emilie Lange |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
184 |
42.84 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Frida Møller Olesen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
163 |
44.62 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
160 |
44.87 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Solvei Hjorth Melhedegaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
153 |
45.49 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Laura Kibsgaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
147 |
46.12 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Victoria Guldberg |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
1 hånd vend 25m |
|
|
|
|
- |
|
Sarah M. Jensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Glassou Bach |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 19:11:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer 2009-2010 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
465 |
31.46 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
341 |
34.88 |
+3.42 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
306 |
36.17 |
+4.71 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Lyseng IF |
|
273 |
37.58 |
+6.12 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
255 |
38.44 |
+6.98 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
227 |
39.95 |
+8.49 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
215 |
40.66 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
211 |
40.89 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
200 |
41.68 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
177 |
43.35 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
|
177 |
43.37 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
165 |
44.40 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
159 |
44.94 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
159 |
44.95 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
126 |
48.54 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
107 |
51.32 |
+19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
96 |
53.21 |
+21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
92 |
53.89 |
+22.43 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
77 |
57.08 |
+25.62 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
64 |
1:00.94 |
+29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
asynk arme 40m |
|
|
|
|
- |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silje Würtz |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 19:11:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer 2011-2021 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
89 |
54.42 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
65 |
1:00.45 |
+6.03 |
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 19:11:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer 2005-2006 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Jensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
478 |
31.17 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
398 |
33.14 |
+1.97 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Kristensen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
390 |
33.36 |
+2.19 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
383 |
33.55 |
+2.38 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
380 |
33.64 |
+2.47 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
360 |
34.25 |
+3.08 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicoline Astrup Jensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
348 |
34.66 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Wittenhagen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
317 |
35.75 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Fjord Kristensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
292 |
36.72 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mia Jørgensen |
2006 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
283 |
37.11 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Sloth |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
|
260 |
38.15 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
248 |
38.78 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freja Kvist |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
211 |
40.93 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Silje Zobbe Henriksen |
2006 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
172 |
43.80 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 19:11:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer 2004 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Pugholm Hvid |
1990 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
440 |
32.03 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
412 |
32.76 |
+0.73 |
|
- |
|
|
|
|
|
3 |
|
Cathrine Stapelfeld |
1997 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
408 |
32.86 |
+0.83 |
|
- |
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Kruse |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
361 |
34.23 |
+2.20 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Liv Bendixen |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
250 |
38.66 |
+6.63 |
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
asynk arm |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 19:11:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 13:44.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer - Finale 2011-2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
118 |
49.69 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
72 |
58.38 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 17:42:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer - Finale 2009-2010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
518 |
30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
368 |
34.01 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
364 |
34.13 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Lyseng IF |
|
329 |
35.31 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
267 |
37.86 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
227 |
39.92 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 17:42:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer - Finale 2007-2008 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Lyseng IF |
|
482 |
31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
473 |
31.29 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Lyseng IF |
|
471 |
31.33 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Júlía Gunnlaugsdóttir |
2007 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
435 |
32.16 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Lyseng IF |
|
426 |
32.40 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Lyseng IF |
|
406 |
32.91 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 17:42:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer - Finale 2005-2006 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
420 |
32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
401 |
33.04 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
400 |
33.07 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
390 |
33.36 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Signe Kristensen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
384 |
33.53 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicoline Astrup Jensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
326 |
35.41 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 17:42:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer - Finale 2004 og ældre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Pugholm Hvid |
1990 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
457 |
31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Kruse |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
404 |
32.97 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Bendixen |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
237 |
39.36 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 17:42:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 18:09.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
469 |
32.49 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
445 |
33.05 |
+0.56 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
421 |
33.68 |
+1.19 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
411 |
33.94 |
+1.45 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
396 |
34.37 |
+1.88 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
342 |
36.10 |
+3.61 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
318 |
36.98 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
306 |
37.47 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Diego Bach |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
304 |
37.53 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anders Bank Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
300 |
37.70 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
285 |
38.36 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
|
284 |
38.38 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
270 |
39.06 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
233 |
41.02 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
221 |
41.76 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
207 |
42.65 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
183 |
44.47 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alexander Nonbo |
2007 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
170 |
45.52 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 19:53:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2008-2009 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
313 |
37.17 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
299 |
37.74 |
+0.57 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
284 |
38.40 |
+1.23 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Persson |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
262 |
39.44 |
+2.27 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
221 |
41.71 |
+4.54 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
214 |
42.18 |
+5.01 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
200 |
43.17 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
198 |
43.31 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
194 |
43.56 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
184 |
44.35 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
166 |
45.88 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
162 |
46.24 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
152 |
47.25 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
148 |
47.70 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
143 |
48.20 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
134 |
49.34 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
August Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
121 |
51.02 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
121 |
51.04 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
104 |
53.62 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
99 |
54.40 |
+17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mads Sørensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
95 |
55.32 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Bastian Christoffersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
95 |
55.32 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
64 |
1:02.89 |
+25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
asynk ben 30m |
|
|
|
|
- |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
asynk ben 30m |
|
|
|
|
- |
|
Jonatan Vestfalen |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 19:53:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2010-2021 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
136 |
49.08 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
117 |
51.53 |
+2.45 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
106 |
53.35 |
+4.27 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
102 |
53.97 |
+4.89 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
101 |
54.20 |
+5.12 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
95 |
55.30 |
+6.22 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Theis Aaskoven |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
93 |
55.61 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
93 |
55.63 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
84 |
57.65 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
77 |
59.22 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Bloch Østergaard |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
65 |
1:02.61 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Hammer |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
56 |
1:05.82 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
55 |
1:06.01 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Simon Elkjær |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
52 |
1:07.25 |
+18.17 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
2 flyben vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 19:53:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2004-2005 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
481 |
32.21 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Landbo |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
408 |
34.04 |
+1.83 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Hansen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
387 |
34.64 |
+2.43 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Bennetsen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
378 |
34.91 |
+2.70 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Gallacher |
2005 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
370 |
35.17 |
+2.96 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Schnieber Klausen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
347 |
35.92 |
+3.71 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Thomas Kjær Thorsen |
2004 |
Herning Svømmeklub |
|
321 |
36.86 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Kjær Mikkelsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
|
234 |
40.96 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martin A. Øvre |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
224 |
41.57 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viggo Stricker Pedersen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
207 |
42.63 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 19:53:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer 2003 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
583 |
30.22 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
534 |
31.11 |
+0.89 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
479 |
32.27 |
+2.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
471 |
32.45 |
+2.23 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
444 |
33.09 |
+2.87 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Michael F. Mortensen |
1994 |
Herning Svømmeklub |
|
191 |
43.81 |
+13.59 |
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Kragh |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 19:53:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 13:34.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer - Finale Årg. 2010-2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
158 |
46.67 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
129 |
49.95 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
124 |
50.55 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
116 |
51.63 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
116 |
51.75 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
112 |
52.31 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 18:01:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer - Finale Årg. 2008-2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
325 |
36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
300 |
37.71 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Persson |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
295 |
37.91 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
287 |
38.24 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
250 |
40.08 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 18:01:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer - Finale Årg. 2006-2007 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
484 |
32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
437 |
33.27 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
428 |
33.48 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
428 |
33.49 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
406 |
34.09 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
348 |
35.88 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 18:01:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer - Finale Årg. 2004-2005 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
483 |
32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Landbo |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
442 |
33.14 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Hansen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
405 |
34.10 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Bennetsen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
380 |
34.86 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Gallacher |
2005 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
374 |
35.03 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Schnieber Klausen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
364 |
35.34 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 18:01:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer - Finale 2003 og ældre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
607 |
29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
529 |
31.21 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
528 |
31.24 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
484 |
32.14 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
435 |
33.32 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Michael F. Mortensen |
1994 |
Herning Svømmeklub |
|
191 |
43.83 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 18:01:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 18:09.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer 14-15 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Lyseng IF |
|
504 |
35.87 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
473 |
36.64 |
+0.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
IHF Svømning |
|
442 |
37.49 |
+1.62 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
405 |
38.59 |
+2.72 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Lyseng IF |
|
400 |
38.76 |
+2.89 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
395 |
38.92 |
+3.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Filippa Juul Jensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
392 |
39.01 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Lyseng IF |
|
384 |
39.29 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
382 |
39.34 |
+3.47 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
348 |
40.58 |
+4.71 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Lyseng IF |
|
347 |
40.63 |
+4.76 |
|
Q |
|
|
|
|
|
12 |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
346 |
40.68 |
+4.81 |
|
Q |
|
|
|
|
|
13 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
335 |
41.09 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
320 |
41.72 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
316 |
41.89 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
302 |
42.54 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
294 |
42.91 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
292 |
43.02 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
285 |
43.35 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Silke Østrup |
2008 |
IHF Svømning |
|
283 |
43.45 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilie Lange |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
280 |
43.61 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Frida Møller Olesen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
269 |
44.24 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofie Bæk |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
268 |
44.25 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
264 |
44.49 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
264 |
44.52 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anna Bang Jensen |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
261 |
44.64 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kamilla Ruseng Henriksen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
254 |
45.06 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
246 |
45.52 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
242 |
45.77 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
238 |
46.04 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
238 |
46.06 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nanna B. Eriksen |
2007 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
233 |
46.36 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
231 |
46.51 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
218 |
47.39 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Victoria Guldberg |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
205 |
48.42 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
194 |
49.27 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Frida Sand Kloster |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
172 |
51.33 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
171 |
51.38 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Solvei Hjorth Melhedegaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
168 |
51.68 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Jasmin Jakobsen |
2007 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
166 |
51.92 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Glassou Bach |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viola Bregenov |
2007 |
IHF Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 21:55:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer 12-13 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
361 |
40.11 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
292 |
43.04 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
287 |
43.27 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
262 |
44.62 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
257 |
44.88 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
257 |
44.89 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
250 |
45.29 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
248 |
45.40 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
238 |
46.07 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
238 |
46.08 |
+5.97 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
|
237 |
46.10 |
+5.99 |
|
? |
|
|
|
|
|
11 |
|
Karoline Pedersen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
237 |
46.10 |
+5.99 |
|
? |
|
|
|
|
|
13 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
233 |
46.37 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
224 |
47.02 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
220 |
47.30 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
219 |
47.36 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lærke Andersen |
2009 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
207 |
48.23 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofia Cecilia Dam Lisby |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
205 |
48.38 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
205 |
48.43 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
201 |
48.69 |
+8.58 |
|
Q |
|
|
|
|
|
21 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
199 |
48.85 |
+8.74 |
|
Q |
|
|
|
|
|
22 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
165 |
52.01 |
+11.90 |
|
Q |
|
|
|
|
|
23 |
|
Jasmin Sand Eskesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
161 |
52.48 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
151 |
53.62 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
143 |
54.60 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
136 |
55.53 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
134 |
55.77 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
132 |
56.06 |
+15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
123 |
57.36 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
103 |
1:00.76 |
+20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
78 |
1:06.61 |
+26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Katrine Sander |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Emma-Oline Sanchez Madsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Afslut m. 1 hånd |
|
|
|
|
- |
|
Vigga Marie Anker-Aaen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Crawlarm v. start |
|
|
|
|
- |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 21:55:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer 1-11 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arianna Sørensen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
145 |
54.26 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
133 |
55.92 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Damgaard |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
117 |
58.25 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
112 |
59.14 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
111 |
59.37 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
106 |
1:00.20 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Crawlben i start |
|
|
|
|
- |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Asynk ben 20m |
|
|
|
|
- |
|
Pixie Wohlert |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna-Sophia Huynh Strøbech |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 21:55:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer 16-17 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
400 |
38.76 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
372 |
39.71 |
+0.95 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Sloth |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
|
346 |
40.65 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Wittenhagen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
337 |
41.03 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Søndergaard Geiger |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
330 |
41.31 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
311 |
42.15 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
301 |
42.61 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicoline Astrup Jensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
254 |
45.05 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silje Holbøll |
2006 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
187 |
49.87 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 21:55:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer 18 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Kruse |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
463 |
36.90 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
339 |
40.94 |
+4.04 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
309 |
42.23 |
+5.33 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 21:55:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 09:26.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer - Finale 2011-2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arianna Sørensen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
148 |
53.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
140 |
54.91 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
136 |
55.44 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
119 |
58.03 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liv Damgaard |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
117 |
58.25 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
flyben v udsvøm |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 18:14:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer - Finale 2009-2010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
400 |
38.75 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
303 |
42.49 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
291 |
43.08 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
277 |
43.77 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
267 |
44.33 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
258 |
44.83 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 18:14:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer - Finale 2007-2008 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
500 |
35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Lyseng IF |
|
478 |
36.51 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
IHF Svømning |
|
463 |
36.91 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
443 |
37.44 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
427 |
37.90 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Lyseng IF |
|
400 |
38.73 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 18:14:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer - Finale 2005-2006 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
469 |
36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Søndergaard Geiger |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
422 |
38.07 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
383 |
39.32 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Wittenhagen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
379 |
39.46 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Sloth |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
|
375 |
39.60 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
330 |
41.32 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 18:14:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer - Finale 2004 og ældre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Kruse |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
487 |
36.28 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
342 |
40.80 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 18:14:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 18:18.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 400m Medley Herrer Årg. 2006-2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
473 |
5:01.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
435 |
5:09.80 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Bank Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
432 |
5:10.50 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolai Uekermann Olsen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
360 |
5:29.78 |
+28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
348 |
5:33.65 |
+32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Diego Bach |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
300 |
5:50.75 |
+49.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karl Emil Stæhr Lose |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej forsat bev. 125m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 20:48:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 400m Medley Herrer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
280 |
5:58.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
473 |
5:01.34 |
-57.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
449 |
5:06.63 |
-51.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders Bank Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
432 |
5:10.50 |
-48.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolai Uekermann Olsen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
360 |
5:29.78 |
-28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Diego Bach |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
300 |
5:50.75 |
-7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 20:48:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 400m Medley Herrer Årg. 2010-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
601 |
4:38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
558 |
4:45.10 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
517 |
4:52.55 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ejnar Truelsen |
2002 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 20:48:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 400m Medley Herrer Årg. 2004-2005 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
449 |
5:06.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
280 |
5:58.59 |
+51.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 20:48:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 400m Medley Herrer 2003 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
601 |
4:38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
558 |
4:45.10 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
517 |
4:52.55 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ejnar Truelsen |
2002 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 20:48:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-11-2021 22:18.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 400m Medley Damer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
IHF Svømning |
|
340 |
6:10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
316 |
6:19.85 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
301 |
6:26.24 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
288 |
6:32.05 |
+21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabell Thaison Jensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
277 |
6:36.99 |
+26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
271 |
6:39.98 |
+29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
248 |
6:52.01 |
+41.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 20:48:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 400m Medley Damer 16-17 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Astrup Jensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
316 |
6:19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Fjord Kristensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
273 |
6:38.76 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 20:48:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 09:26.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
420 |
2:20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
351 |
2:29.69 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
313 |
2:35.44 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
295 |
2:38.62 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolai Uekermann Olsen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
294 |
2:38.80 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
239 |
2:50.17 |
+29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
225 |
2:53.61 |
+32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
223 |
2:53.95 |
+32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
158 |
3:15.20 |
+54.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
141 |
3:22.50 |
+1:01.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
August Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
141 |
3:22.68 |
+1:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Høgh |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
100 |
3:47.36 |
+1:26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
98 |
3:49.08 |
+1:28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 09:44:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 12:43.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Jensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
504 |
2:29.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Lyseng IF |
|
487 |
2:31.17 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simone Trekær Klausen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
389 |
2:42.91 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
379 |
2:44.23 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
360 |
2:47.15 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
349 |
2:48.91 |
+19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
320 |
2:53.75 |
+24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
301 |
2:57.28 |
+27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
294 |
2:58.71 |
+29.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
286 |
3:00.33 |
+30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
281 |
3:01.57 |
+32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabell Thaison Jensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
280 |
3:01.78 |
+32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Christensen Obel |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
279 |
3:01.93 |
+32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Fjord Kristensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
279 |
3:01.98 |
+32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
274 |
3:02.91 |
+33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
274 |
3:02.94 |
+33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
266 |
3:04.79 |
+35.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
264 |
3:05.39 |
+36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
246 |
3:09.73 |
+40.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
240 |
3:11.35 |
+41.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilie Lange |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
239 |
3:11.50 |
+42.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Laura Dahl |
2007 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
238 |
3:11.73 |
+42.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
237 |
3:12.02 |
+42.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
199 |
3:23.69 |
+54.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
181 |
3:30.00 |
+1:00.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lærke Andersen |
2009 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
176 |
3:32.18 |
+1:02.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
164 |
3:36.89 |
+1:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
160 |
3:39.00 |
+1:09.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
157 |
3:40.20 |
+1:10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
144 |
3:46.89 |
+1:17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
112 |
4:06.35 |
+1:36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej forsat bevæg. 125m |
|
|
|
|
- |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Udsvømming mavelig 75 |
|
|
|
|
- |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 10:03:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 12:43.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
544 |
24.69 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
488 |
25.60 |
+0.91 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
484 |
25.66 |
+0.97 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
477 |
25.80 |
+1.11 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
455 |
26.21 |
+1.52 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper Hansen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
449 |
26.32 |
+1.63 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
449 |
26.32 |
+1.63 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
448 |
26.34 |
+1.65 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
435 |
26.60 |
+1.91 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
425 |
26.80 |
+2.11 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
421 |
26.88 |
+2.19 |
|
Q |
|
|
|
|
|
12 |
|
Thomas Kjær Thorsen |
2004 |
Herning Svømmeklub |
|
416 |
26.99 |
+2.30 |
|
Q |
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
409 |
27.14 |
+2.45 |
|
Q |
|
|
|
|
|
14 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
385 |
27.69 |
+3.00 |
|
Q |
|
|
|
|
|
15 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
380 |
27.82 |
+3.13 |
|
Q |
|
|
|
|
|
16 |
|
Sebastian Jespersen |
2003 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
372 |
28.03 |
+3.34 |
|
Q |
|
|
|
|
|
17 |
|
Sebastian D. Rasmussen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
364 |
28.21 |
+3.52 |
|
Q |
|
|
|
|
|
18 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
364 |
28.21 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
363 |
28.24 |
+3.55 |
|
Q |
|
|
|
|
|
20 |
|
Mikkel Kjær Mikkelsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
|
362 |
28.28 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Daniel Landbo |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
359 |
28.34 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
354 |
28.48 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
352 |
28.55 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Asger Schnieber Klausen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
333 |
29.08 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
331 |
29.13 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
322 |
29.39 |
+4.70 |
|
Q |
|
|
|
|
|
27 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
319 |
29.49 |
+4.80 |
|
Q |
|
|
|
|
|
28 |
|
Viggo Stricker Pedersen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
315 |
29.61 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
307 |
29.88 |
+5.19 |
|
Q |
|
|
|
|
|
30 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
302 |
30.04 |
+5.35 |
|
Q |
|
|
|
|
|
31 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
300 |
30.11 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
292 |
30.37 |
+5.68 |
|
Q |
|
|
|
|
|
33 |
|
Martin A. Øvre |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
291 |
30.39 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Albert Grove |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
282 |
30.74 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
277 |
30.89 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
275 |
30.98 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
IHF Svømning |
|
274 |
31.01 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
272 |
31.08 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Lau Husted Christiansen |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
|
272 |
31.11 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Alexander Nonbo |
2007 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
271 |
31.12 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Thor Aaskoven Jørgensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
264 |
31.42 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
252 |
31.88 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
252 |
31.91 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Karl Emil Stæhr Lose |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
251 |
31.92 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
248 |
32.05 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
242 |
32.32 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
241 |
32.36 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Hjalte Dupont Lomholt |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
240 |
32.43 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
228 |
32.98 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Michael F. Mortensen |
1994 |
Herning Svømmeklub |
|
224 |
33.16 |
+8.47 |
|
Q |
|
|
|
|
|
51 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
222 |
33.26 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
213 |
33.71 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
201 |
34.38 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
198 |
34.57 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
197 |
34.60 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
190 |
35.03 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
189 |
35.10 |
+10.41 |
|
Q |
|
|
|
|
|
58 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
182 |
35.51 |
+10.82 |
|
Q |
|
|
|
|
|
59 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
180 |
35.67 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
180 |
35.68 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
180 |
35.69 |
+11.00 |
|
Q |
|
|
|
|
|
62 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
167 |
36.57 |
+11.88 |
|
Q |
|
|
|
|
|
63 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
163 |
36.84 |
+12.15 |
|
Q |
|
|
|
|
|
64 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
163 |
36.88 |
+12.19 |
|
Q |
|
|
|
|
|
65 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
150 |
37.87 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Noah K. Pedersen |
2007 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
150 |
37.94 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
August Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
140 |
38.79 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Kristian Pors Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
139 |
38.89 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
136 |
39.20 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
135 |
39.23 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
130 |
39.72 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Bastian Christoffersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
129 |
39.85 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
129 |
39.87 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
119 |
40.96 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
118 |
41.09 |
+16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Mads Sørensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
116 |
41.25 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
109 |
42.08 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
104 |
42.75 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
100 |
43.29 |
+18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Frederik Hammer |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
91 |
44.69 |
+20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
81 |
|
Frederik Bloch Østergaard |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
86 |
45.65 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
82 |
|
Simon Elkjær |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
82 |
46.36 |
+21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Rasmus T Skalshøj |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Jacob Kristensen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ejnar Truelsen |
2002 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Chresten Vestergård |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 10:52:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 12:43.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer - Finale Årg. 2010-2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
207 |
34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
185 |
35.32 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
176 |
35.92 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
173 |
36.15 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
173 |
36.16 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
161 |
37.00 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 18:31:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer - Finale Årg. 2008-2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
367 |
28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
339 |
28.90 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
328 |
29.23 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
318 |
29.52 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
317 |
29.56 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
311 |
29.75 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 18:31:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer - Finale Årg. 2006-2007 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
449 |
26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
444 |
26.42 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
436 |
26.57 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
423 |
26.84 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
405 |
27.24 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
373 |
28.00 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 18:31:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer - Finale Årg. 2004-2005 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
513 |
25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
449 |
26.32 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
445 |
26.40 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Hansen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
431 |
26.68 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thomas Kjær Thorsen |
2004 |
Herning Svømmeklub |
|
409 |
27.15 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian D. Rasmussen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
364 |
28.22 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 18:31:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer - Finale 2003 og ældre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
524 |
25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
513 |
25.18 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
483 |
25.69 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
425 |
26.81 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Jespersen |
2003 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
363 |
28.24 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Michael F. Mortensen |
1994 |
Herning Svømmeklub |
|
227 |
33.00 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 18:31:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 18:37.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Damer - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
502 |
28.85 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Lyseng IF |
|
487 |
29.14 |
+0.29 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
484 |
29.19 |
+0.34 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
479 |
29.29 |
+0.44 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
478 |
29.32 |
+0.47 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
477 |
29.34 |
+0.49 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Kristensen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
468 |
29.53 |
+0.68 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Júlía Gunnlaugsdóttir |
2007 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
455 |
29.80 |
+0.95 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
454 |
29.82 |
+0.97 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
454 |
29.83 |
+0.98 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
453 |
29.85 |
+1.00 |
|
? |
|
|
|
|
|
11 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
453 |
29.85 |
+1.00 |
|
? |
|
|
|
|
|
13 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
452 |
29.86 |
+1.01 |
|
Q |
|
|
|
|
|
14 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
451 |
29.88 |
+1.03 |
|
Q |
|
|
|
|
|
15 |
|
Cathrine Stapelfeld |
1997 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
450 |
29.92 |
+1.07 |
|
Q |
|
|
|
|
|
16 |
|
Clara Jensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
435 |
30.25 |
+1.40 |
|
Q |
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Wittenhagen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
432 |
30.32 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Lyseng IF |
|
429 |
30.38 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mia Jørgensen |
2006 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
429 |
30.39 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
409 |
30.87 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
407 |
30.93 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Freja Kruse |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
405 |
30.99 |
+2.14 |
|
Q |
|
|
|
|
|
23 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
IHF Svømning |
|
398 |
31.16 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
393 |
31.30 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Eline S. B. Kjærsgaard |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
392 |
31.33 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Filippa Juul Jensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
388 |
31.42 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
387 |
31.46 |
+2.61 |
|
Q |
|
|
|
|
|
28 |
|
Nicoline Astrup Jensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
386 |
31.48 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Liv Bendixen |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
378 |
31.71 |
+2.86 |
|
Q |
|
|
|
|
|
30 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
376 |
31.76 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ida Søndergaard Geiger |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
375 |
31.77 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
373 |
31.84 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
371 |
31.91 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
371 |
31.91 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sarah M. Jensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
368 |
31.98 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
365 |
32.06 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
361 |
32.19 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Anna Bang Jensen |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
360 |
32.23 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
360 |
32.23 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
352 |
32.45 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
351 |
32.50 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
349 |
32.55 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
348 |
32.59 |
+3.74 |
|
Q |
|
|
|
|
|
44 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
347 |
32.61 |
+3.76 |
|
Q |
|
|
|
|
|
45 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
344 |
32.70 |
+3.85 |
|
Q |
|
|
|
|
|
46 |
|
Freja Kvist |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
329 |
33.19 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
322 |
33.42 |
+4.57 |
|
Q |
|
|
|
|
|
48 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
318 |
33.58 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
317 |
33.62 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Silke Østrup |
2008 |
IHF Svømning |
|
316 |
33.63 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
312 |
33.78 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Hannah Truelsen Duevig |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
310 |
33.88 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
308 |
33.93 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Sofie Bæk |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
306 |
34.01 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Silje Holbøll |
2006 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
304 |
34.08 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
300 |
34.22 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Emilie Lange |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
292 |
34.53 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Kamilla Ruseng Henriksen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
292 |
34.55 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
289 |
34.67 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Nanna B. Eriksen |
2007 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
286 |
34.79 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
285 |
34.82 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
285 |
34.83 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Frida Flarup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
274 |
35.27 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
271 |
35.41 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Silje Zobbe Henriksen |
2006 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
258 |
35.99 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
248 |
36.47 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
247 |
36.53 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
|
245 |
36.61 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Frida Møller Olesen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
243 |
36.73 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Lærke Andersen |
2009 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
240 |
36.85 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Karoline Pedersen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
236 |
37.08 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
229 |
37.43 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
228 |
37.52 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
221 |
37.89 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
215 |
38.23 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
207 |
38.76 |
+9.91 |
|
Q |
|
|
|
|
|
77 |
|
Jasmin Jakobsen |
2007 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
205 |
38.85 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
202 |
39.03 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
192 |
39.73 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
188 |
39.99 |
+11.14 |
|
Q |
|
|
|
|
|
81 |
|
Frida Sand Kloster |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
184 |
40.27 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
82 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
176 |
40.89 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
83 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
173 |
41.10 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
84 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
164 |
41.85 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
85 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
160 |
42.17 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
86 |
|
Arianna Sørensen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
156 |
42.57 |
+13.72 |
|
Q |
|
|
|
|
|
87 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
147 |
43.36 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
88 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
147 |
43.37 |
+14.52 |
|
Q |
|
|
|
|
|
89 |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
140 |
44.15 |
+15.30 |
|
Q |
|
|
|
|
|
90 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
133 |
44.83 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
91 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
124 |
45.92 |
+17.07 |
|
Q |
|
|
|
|
|
92 |
|
Emma-Oline Sanchez Madsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
121 |
46.31 |
+17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
93 |
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
120 |
46.37 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
94 |
|
Vigga Marie Anker-Aaen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
98 |
49.73 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
95 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
91 |
50.97 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
96 |
|
Liv Damgaard |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
74 |
54.42 |
+25.57 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jasmin Sand Eskesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsart |
|
|
|
|
- |
|
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
ej berøring ved 25 |
|
|
|
|
- |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Glassou Bach |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna-Sophia Huynh Strøbech |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 10:59:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 12:43.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Damer - Finale 2011-2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
198 |
39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
195 |
39.48 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
142 |
43.87 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arianna Sørensen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
139 |
44.24 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
130 |
45.21 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
113 |
47.31 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 18:42:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Damer - Finale 2009-2010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
519 |
28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
377 |
31.74 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
369 |
31.95 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
357 |
32.30 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
351 |
32.48 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
328 |
33.23 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 18:42:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Damer - Finale 2007-2008 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Lyseng IF |
|
518 |
28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
502 |
28.85 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
491 |
29.05 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
453 |
29.84 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
436 |
30.23 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Júlía Gunnlaugsdóttir |
2007 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
429 |
30.40 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 18:42:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Damer - Finale 2005-2006 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
498 |
28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
469 |
29.50 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Jensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
463 |
29.63 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
452 |
29.87 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
450 |
29.92 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Kristensen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
442 |
30.09 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 18:42:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Damer - Finale 2004 og ældre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Kruse |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
410 |
30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Bendixen |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
342 |
32.78 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 18:42:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 18:44.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Herrer - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
549 |
1:00.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
506 |
1:01.81 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
494 |
1:02.33 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
433 |
1:05.09 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
428 |
1:05.39 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
421 |
1:05.73 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
397 |
1:07.05 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anders Bank Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
367 |
1:08.79 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Bennetsen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
359 |
1:09.31 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Diego Bach |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
306 |
1:13.10 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
287 |
1:14.65 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oscar Persson |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
285 |
1:14.83 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asger Schnieber Klausen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
282 |
1:15.10 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
275 |
1:15.74 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
274 |
1:15.81 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
232 |
1:20.13 |
+19.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
229 |
1:20.46 |
+20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
229 |
1:20.46 |
+20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
|
220 |
1:21.55 |
+21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Martin A. Øvre |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
218 |
1:21.77 |
+21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
211 |
1:22.75 |
+22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
208 |
1:23.11 |
+22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Albert Grove |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
208 |
1:23.17 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
201 |
1:24.06 |
+23.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
199 |
1:24.30 |
+24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
190 |
1:25.67 |
+25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Karl Emil Stæhr Lose |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
183 |
1:26.80 |
+26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
182 |
1:26.93 |
+26.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
179 |
1:27.33 |
+27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
179 |
1:27.39 |
+27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
177 |
1:27.71 |
+27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
173 |
1:28.29 |
+28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Michael F. Mortensen |
1994 |
Herning Svømmeklub |
|
171 |
1:28.75 |
+28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
161 |
1:30.54 |
+30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
160 |
1:30.62 |
+30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
152 |
1:32.14 |
+31.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
140 |
1:34.87 |
+34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Alexander Nonbo |
2007 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
137 |
1:35.53 |
+35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
127 |
1:37.81 |
+37.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
121 |
1:39.49 |
+39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
119 |
1:40.01 |
+39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
107 |
1:43.50 |
+43.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Mads Sørensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
90 |
1:49.75 |
+49.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Kristian Pors Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
88 |
1:50.57 |
+50.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
88 |
1:50.65 |
+50.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
85 |
1:51.90 |
+51.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Theis Aaskoven |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
79 |
1:54.56 |
+54.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
76 |
1:56.31 |
+56.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Frederik Hammer |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
62 |
2:04.19 |
+1:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus T Skalshøj |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Gentag flyben v. 53m i b |
|
|
|
|
- |
|
Jakob Rickers |
2008 |
IHF Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
Afslut ryg på maven 50m |
|
|
|
|
- |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Afslutter ryg på magen |
|
|
|
|
- |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
1 hånd i vending v 75m |
|
|
|
|
- |
|
Jacob Kristensen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Chresten Vestergård |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 11:12:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 14:02.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Medley Damer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
518 |
1:10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Lyseng IF |
|
503 |
1:11.01 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
493 |
1:11.50 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
455 |
1:13.44 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
414 |
1:15.81 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
414 |
1:15.82 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Wittenhagen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
413 |
1:15.87 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Lyseng IF |
|
406 |
1:16.30 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Lyseng IF |
|
388 |
1:17.42 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simone Trekær Klausen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
387 |
1:17.53 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
IHF Svømning |
|
381 |
1:17.90 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
366 |
1:18.96 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
359 |
1:19.44 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
350 |
1:20.15 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
349 |
1:20.23 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
343 |
1:20.72 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
340 |
1:20.89 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Lyseng IF |
|
335 |
1:21.36 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
326 |
1:22.10 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
319 |
1:22.64 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna Bang Jensen |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
313 |
1:23.17 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
306 |
1:23.78 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
299 |
1:24.44 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
298 |
1:24.59 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
283 |
1:26.07 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
281 |
1:26.19 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Laura Fjord Kristensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
271 |
1:27.31 |
+16.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
267 |
1:27.67 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
266 |
1:27.83 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
255 |
1:29.11 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
|
253 |
1:29.28 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sofie Bæk |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
252 |
1:29.41 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Filippa Holst Rasmussen |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
252 |
1:29.42 |
+19.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
252 |
1:29.43 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
250 |
1:29.61 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Nanna B. Eriksen |
2007 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
240 |
1:30.90 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sofia Cecilia Dam Lisby |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
239 |
1:30.96 |
+20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
233 |
1:31.71 |
+21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
233 |
1:31.72 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
233 |
1:31.74 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
228 |
1:32.47 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Laura Dahl |
2007 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
226 |
1:32.67 |
+22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
215 |
1:34.30 |
+23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Solvei Hjorth Melhedegaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
214 |
1:34.46 |
+24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
212 |
1:34.64 |
+24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
212 |
1:34.75 |
+24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Silje Zobbe Henriksen |
2006 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
209 |
1:35.12 |
+24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Laura Kibsgaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
208 |
1:35.33 |
+25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Silje Holbøll |
2006 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
203 |
1:36.01 |
+25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
197 |
1:37.06 |
+26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Karoline Pedersen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
192 |
1:37.92 |
+27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
191 |
1:38.10 |
+27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
181 |
1:39.83 |
+29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
174 |
1:41.09 |
+30.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Jasmin Jakobsen |
2007 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
152 |
1:45.88 |
+35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
143 |
1:47.93 |
+37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
140 |
1:48.81 |
+38.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
139 |
1:48.93 |
+38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Victoria Guldberg |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
135 |
1:50.13 |
+39.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
133 |
1:50.60 |
+40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
124 |
1:53.08 |
+42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
120 |
1:54.32 |
+44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
116 |
1:55.82 |
+45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
103 |
2:00.51 |
+50.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
97 |
2:02.75 |
+52.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
96 |
2:03.19 |
+52.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
89 |
2:06.55 |
+56.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Liv Damgaard |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
77 |
2:12.57 |
+1:02.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
Afslut rug på mave v. 50 |
|
|
|
|
- |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
afslutter ryg på mave |
|
|
|
|
- |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Christensen Obel |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Glassou Bach |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 11:44:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 14:02.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
475 |
2:33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
437 |
2:38.27 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
419 |
2:40.50 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Landbo |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
374 |
2:46.70 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Bennetsen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
365 |
2:48.02 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolai Uekermann Olsen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
353 |
2:49.92 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
252 |
3:10.14 |
+36.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
251 |
3:10.36 |
+36.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
|
250 |
3:10.56 |
+36.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
248 |
3:11.05 |
+37.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
246 |
3:11.75 |
+37.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
188 |
3:29.44 |
+55.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
151 |
3:45.27 |
+1:11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
142 |
3:50.17 |
+1:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
128 |
3:57.82 |
+1:23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
119 |
4:03.89 |
+1:29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
116 |
4:06.15 |
+1:32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederik Høgh |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
80 |
4:38.78 |
+2:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 12:20:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 14:03.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Kruse |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
449 |
2:55.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
449 |
2:55.73 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Juul Jensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
424 |
2:59.09 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Júlía Gunnlaugsdóttir |
2007 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
417 |
3:00.12 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Søndergaard Geiger |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
342 |
3:12.30 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
329 |
3:14.85 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
316 |
3:17.42 |
+21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
309 |
3:18.94 |
+23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
308 |
3:19.05 |
+23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silke Østrup |
2008 |
IHF Svømning |
|
297 |
3:21.63 |
+26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
291 |
3:22.86 |
+27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
289 |
3:23.45 |
+27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
282 |
3:25.11 |
+29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
|
276 |
3:26.52 |
+30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
275 |
3:26.72 |
+31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
267 |
3:28.92 |
+33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Bang Jensen |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
265 |
3:29.32 |
+33.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
255 |
3:32.15 |
+36.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Karoline Pedersen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
241 |
3:35.96 |
+40.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
240 |
3:36.33 |
+40.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nanna B. Eriksen |
2007 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
232 |
3:38.74 |
+43.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Frida Flarup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
226 |
3:40.88 |
+45.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
215 |
3:44.30 |
+48.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
210 |
3:46.39 |
+50.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jasmin Jakobsen |
2007 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
163 |
4:05.90 |
+1:10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
159 |
4:08.18 |
+1:12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Andersen |
2009 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Møller Olesen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Glassou Bach |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 12:33:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 14:03.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
474 |
28.48 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
461 |
28.76 |
+0.28 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
417 |
29.72 |
+1.24 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Hansen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
396 |
30.25 |
+1.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
389 |
30.43 |
+1.95 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
380 |
30.67 |
+2.19 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
368 |
30.98 |
+2.50 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
348 |
31.56 |
+3.08 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
335 |
31.99 |
+3.51 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian Jespersen |
2003 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
327 |
32.22 |
+3.74 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
327 |
32.25 |
+3.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
12 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
325 |
32.31 |
+3.83 |
|
Q |
|
|
|
|
|
13 |
|
Thomas Kjær Thorsen |
2004 |
Herning Svømmeklub |
|
322 |
32.40 |
+3.92 |
|
Q |
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliver Bennetsen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
321 |
32.44 |
+3.96 |
|
Q |
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
290 |
33.56 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oscar Persson |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
282 |
33.88 |
+5.40 |
|
Q |
|
|
|
|
|
17 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
279 |
33.98 |
+5.50 |
|
Q |
|
|
|
|
|
18 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
275 |
34.16 |
+5.68 |
|
Q |
|
|
|
|
|
19 |
|
Viggo Stricker Pedersen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
263 |
34.64 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mikkel Kjær Mikkelsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
|
263 |
34.68 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sebastian D. Rasmussen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
258 |
34.89 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
248 |
35.32 |
+6.84 |
|
Q |
|
|
|
|
|
23 |
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
244 |
35.55 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
241 |
35.68 |
+7.20 |
|
Q |
|
|
|
|
|
25 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
239 |
35.80 |
+7.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
26 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
231 |
36.20 |
+7.72 |
|
Q |
|
|
|
|
|
27 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
229 |
36.28 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
208 |
37.45 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
202 |
37.84 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
191 |
38.53 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
|
189 |
38.69 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
189 |
38.71 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
185 |
38.94 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Martin A. Øvre |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
178 |
39.48 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
172 |
39.92 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
171 |
39.97 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
162 |
40.72 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
153 |
41.47 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
145 |
42.25 |
+13.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
40 |
|
August Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
140 |
42.74 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
129 |
43.88 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
128 |
43.98 |
+15.50 |
|
Q |
|
|
|
|
|
43 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
106 |
46.95 |
+18.47 |
|
Q |
|
|
|
|
|
44 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
102 |
47.43 |
+18.95 |
|
Q |
|
|
|
|
|
45 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
101 |
47.69 |
+19.21 |
|
Q |
|
|
|
|
|
46 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
99 |
47.88 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Mads Sørensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
96 |
48.41 |
+19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
92 |
49.15 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
89 |
49.71 |
+21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
86 |
50.33 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Noah K. Pedersen |
2007 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
83 |
50.88 |
+22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
77 |
52.07 |
+23.59 |
|
Q |
|
|
|
|
|
53 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
73 |
53.09 |
+24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Frederik Høgh |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
69 |
54.04 |
+25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
66 |
54.92 |
+26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Bastian Christoffersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
65 |
55.05 |
+26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Theis Aaskoven |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
59 |
57.02 |
+28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Simon Elkjær |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
59 |
57.03 |
+28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Frederik Bloch Østergaard |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
54 |
58.46 |
+29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Frederik Hammer |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
47 |
1:01.21 |
+32.73 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ejnar Truelsen |
2002 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Schnieber Klausen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Chresten Vestergård |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 12:53:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 14:03.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer - Finale Årg. 2010-2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
154 |
41.42 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
136 |
43.17 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
120 |
44.99 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
104 |
47.23 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
ej fortsat b 25m |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 19:01:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer - Finale Årg. 2008-2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
294 |
33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Persson |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
287 |
33.67 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
264 |
34.62 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
260 |
34.80 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
254 |
35.06 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
245 |
35.50 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 19:01:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer - Finale Årg. 2006-2007 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
365 |
31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
354 |
31.40 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
350 |
31.50 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
343 |
31.73 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
309 |
32.86 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
249 |
35.31 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 19:01:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer - Finale Årg. 2004-2005 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
464 |
28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
449 |
29.00 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Hansen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
403 |
30.07 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
400 |
30.14 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Bennetsen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
336 |
31.96 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thomas Kjær Thorsen |
2004 |
Herning Svømmeklub |
|
312 |
32.75 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 19:01:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer - Finale 2003 og ældre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
496 |
28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
372 |
30.88 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Jespersen |
2003 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
318 |
32.53 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 19:01:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 19:07.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Lyseng IF |
|
496 |
32.34 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Jensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
487 |
32.52 |
+0.18 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
449 |
33.41 |
+1.07 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
437 |
33.71 |
+1.37 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
419 |
34.20 |
+1.86 |
|
- |
|
|
|
|
|
6 |
|
Simone Trekær Klausen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
415 |
34.30 |
+1.96 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Lyseng IF |
|
406 |
34.57 |
+2.23 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
395 |
34.88 |
+2.54 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
387 |
35.12 |
+2.78 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Wittenhagen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
386 |
35.15 |
+2.81 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
384 |
35.22 |
+2.88 |
|
Q |
|
|
|
|
|
12 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
383 |
35.23 |
+2.89 |
|
? |
|
|
|
|
|
12 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Lyseng IF |
|
383 |
35.23 |
+2.89 |
|
? |
|
|
|
|
|
14 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
382 |
35.26 |
+2.92 |
|
Q |
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Lyseng IF |
|
371 |
35.60 |
+3.26 |
|
Q |
|
|
|
|
|
16 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
362 |
35.90 |
+3.56 |
|
Q |
|
|
|
|
|
17 |
|
Signe Kristensen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
355 |
36.14 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Lyseng IF |
|
354 |
36.18 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
341 |
36.62 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
339 |
36.69 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
329 |
37.06 |
+4.72 |
|
Q |
|
|
|
|
|
22 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
321 |
37.36 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nicoline Astrup Jensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
320 |
37.40 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
318 |
37.48 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
317 |
37.51 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mia Jørgensen |
2006 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
314 |
37.63 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
314 |
37.66 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
310 |
37.81 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
302 |
38.14 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
302 |
38.15 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
296 |
38.39 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
294 |
38.46 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
289 |
38.71 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
286 |
38.85 |
+6.51 |
|
Q |
|
|
|
|
|
35 |
|
Freja Kvist |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
280 |
39.13 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
277 |
39.23 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sarah M. Jensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
273 |
39.43 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Filippa Holst Rasmussen |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
271 |
39.52 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Caroline Christensen Obel |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
269 |
39.64 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Hannah Truelsen Duevig |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
266 |
39.80 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
260 |
40.10 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
257 |
40.25 |
+7.91 |
|
Q |
|
|
|
|
|
43 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
256 |
40.29 |
+7.95 |
|
Q |
|
|
|
|
|
44 |
|
Liv Bendixen |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
256 |
40.31 |
+7.97 |
|
Q |
|
|
|
|
|
45 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
252 |
40.48 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Laura Fjord Kristensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
248 |
40.72 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Kamilla Ruseng Henriksen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
247 |
40.80 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
242 |
41.04 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Sofia Cecilia Dam Lisby |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
242 |
41.08 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Emilie Lange |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
237 |
41.36 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Frida Møller Olesen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
236 |
41.40 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
232 |
41.64 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
230 |
41.74 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
229 |
41.84 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
227 |
41.94 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Silje Zobbe Henriksen |
2006 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
226 |
41.97 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
226 |
41.98 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Laura Dahl |
2007 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
215 |
42.67 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
211 |
42.97 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
|
196 |
44.03 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Lærke Andersen |
2009 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
191 |
44.41 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Laura Kibsgaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
191 |
44.44 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Solvei Hjorth Melhedegaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
187 |
44.72 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
186 |
44.78 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Silje Holbøll |
2006 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
185 |
44.85 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
172 |
45.95 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
163 |
46.77 |
+14.43 |
|
Q |
|
|
|
|
|
68 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
160 |
47.12 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
159 |
47.18 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
154 |
47.71 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
140 |
49.20 |
+16.86 |
|
Q |
|
|
|
|
|
72 |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
134 |
50.02 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Victoria Guldberg |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
131 |
50.33 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Frida Sand Kloster |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
130 |
50.52 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Jasmin Sand Eskesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
120 |
51.87 |
+19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
119 |
52.04 |
+19.70 |
|
Q |
|
|
|
|
|
77 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
109 |
53.45 |
+21.11 |
|
Q |
|
|
|
|
|
78 |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
106 |
53.94 |
+21.60 |
|
Q |
|
|
|
|
|
79 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
105 |
54.26 |
+21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
101 |
54.96 |
+22.62 |
|
Q |
|
|
|
|
|
81 |
|
Vigga Marie Anker-Aaen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
82 |
58.92 |
+26.58 |
|
|
|
|
|
|
|
82 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
80 |
59.20 |
+26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
83 |
|
Liv Damgaard |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
77 |
59.92 |
+27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
84 |
|
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
73 |
1:01.23 |
+28.89 |
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej forsat bevægelse |
|
|
|
|
- |
|
Emma-Oline Sanchez Madsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej forsat bevægelse |
|
|
|
|
- |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna-Sophia Huynh Strøbech |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Paula Lindberg |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 13:36:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 14:04.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer - Finale 1-11 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
162 |
46.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
155 |
47.57 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
133 |
50.10 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
129 |
50.56 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
113 |
52.91 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 19:14:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer - Finale 12-13 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Lyseng IF |
|
405 |
34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
386 |
35.13 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
333 |
36.92 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
327 |
37.13 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
273 |
39.44 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
269 |
39.64 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 19:14:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer - Finale 14-15 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Lyseng IF |
|
496 |
32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
480 |
32.68 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simone Trekær Klausen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
434 |
33.79 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Lyseng IF |
|
423 |
34.08 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
415 |
34.31 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
392 |
34.96 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 19:14:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer - Finale 16-17 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Jensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
485 |
32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
436 |
33.76 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Wittenhagen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
420 |
34.16 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
405 |
34.60 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
377 |
35.42 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
357 |
36.08 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 19:14:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer - Finale 18 og ældre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Bendixen |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
242 |
41.06 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
77 |
1:00.00 |
+18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 19:14:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 19:16.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolai Uekermann Olsen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
482 |
57.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
463 |
58.07 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
433 |
59.36 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Bank Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
419 |
1:00.02 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
398 |
1:01.07 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
356 |
1:03.37 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Diego Bach |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
350 |
1:03.71 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
349 |
1:03.79 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
344 |
1:04.09 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
313 |
1:06.16 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
294 |
1:07.54 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thor Aaskoven Jørgensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
285 |
1:08.24 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karl Emil Stæhr Lose |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
271 |
1:09.44 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
262 |
1:10.22 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lau Husted Christiansen |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
|
245 |
1:11.80 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hjalte Dupont Lomholt |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
225 |
1:13.88 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alexander Nonbo |
2007 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
216 |
1:14.81 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Noah K. Pedersen |
2007 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
135 |
1:27.43 |
+30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 10:03:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2008-2009 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
337 |
1:04.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
327 |
1:05.17 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
291 |
1:07.75 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
281 |
1:08.61 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
266 |
1:09.80 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
264 |
1:09.98 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
262 |
1:10.20 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
257 |
1:10.68 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
251 |
1:11.18 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
227 |
1:13.58 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
227 |
1:13.66 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
227 |
1:13.67 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
219 |
1:14.50 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
190 |
1:18.08 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
183 |
1:19.03 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
168 |
1:21.37 |
+16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
161 |
1:22.60 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
August Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
147 |
1:25.07 |
+20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
142 |
1:26.03 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
115 |
1:32.27 |
+27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
115 |
1:32.27 |
+27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mads Sørensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
111 |
1:33.40 |
+28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
107 |
1:34.45 |
+29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Bastian Christoffersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
103 |
1:35.84 |
+31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
93 |
1:38.85 |
+34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Frederik Høgh |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
81 |
1:43.56 |
+38.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristian Pors Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 10:03:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2010-2021 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
128 |
1:29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
125 |
1:29.84 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
125 |
1:29.87 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
90 |
1:39.98 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Elkjær |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
82 |
1:43.04 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jacob Kristensen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
55 |
1:57.57 |
+28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Chresten Vestergård |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 10:03:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2004-2005 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
426 |
59.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
386 |
1:01.68 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Bennetsen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
368 |
1:02.70 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian D. Rasmussen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
342 |
1:04.25 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Kjær Mikkelsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
|
341 |
1:04.31 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viggo Stricker Pedersen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
325 |
1:05.36 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Schnieber Klausen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
289 |
1:07.95 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martin A. Øvre |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
235 |
1:12.82 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thomas Kjær Thorsen |
2004 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 10:03:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer 2003 og ældre - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
567 |
54.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
564 |
54.39 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
432 |
59.42 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Michael F. Mortensen |
1994 |
Herning Svømmeklub |
|
205 |
1:16.20 |
+21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ejnar Truelsen |
2002 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 10:03:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 11:06.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Damer 2007-2008 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
502 |
1:03.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Lyseng IF |
|
495 |
1:03.51 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
486 |
1:03.89 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
449 |
1:05.58 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
426 |
1:06.75 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Lyseng IF |
|
421 |
1:07.02 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Lyseng IF |
|
419 |
1:07.11 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
414 |
1:07.40 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
403 |
1:08.00 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
392 |
1:08.64 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
371 |
1:09.88 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
361 |
1:10.57 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
IHF Svømning |
|
360 |
1:10.62 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
355 |
1:10.94 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
349 |
1:11.31 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
304 |
1:14.72 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Isabell Thaison Jensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
303 |
1:14.74 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofie Bæk |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
299 |
1:15.13 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
279 |
1:16.82 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilie Lange |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
266 |
1:18.07 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nanna B. Eriksen |
2007 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
264 |
1:18.28 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
263 |
1:18.43 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Laura Dahl |
2007 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
261 |
1:18.58 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kamilla Ruseng Henriksen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
252 |
1:19.50 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
238 |
1:20.99 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
221 |
1:23.05 |
+19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Laura Kibsgaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
210 |
1:24.50 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
210 |
1:24.52 |
+21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Solvei Hjorth Melhedegaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
208 |
1:24.73 |
+21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
200 |
1:25.80 |
+22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Jasmin Jakobsen |
2007 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
157 |
1:33.06 |
+29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Silke Østrup |
2008 |
IHF Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Caroline Christensen Obel |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Guldberg |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 10:16:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Damer 2009-2010 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
459 |
1:05.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
320 |
1:13.42 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
313 |
1:13.97 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
214 |
1:23.89 |
+18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
207 |
1:24.84 |
+19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Andersen |
2009 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
193 |
1:26.90 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
185 |
1:28.13 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
179 |
1:29.11 |
+24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
170 |
1:30.55 |
+25.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
152 |
1:34.09 |
+28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jasmin Sand Eskesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
136 |
1:37.57 |
+32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
113 |
1:43.75 |
+38.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
107 |
1:45.68 |
+40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma-Oline Sanchez Madsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
94 |
1:50.34 |
+45.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
88 |
1:52.73 |
+47.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vigga Marie Anker-Aaen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
86 |
1:53.64 |
+48.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Cecilia Dam Lisby |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 10:16:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Damer 2010-2021 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arianna Sørensen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
112 |
1:44.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
102 |
1:47.37 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
83 |
1:55.03 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna-Sophia Huynh Strøbech |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 10:16:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Damer 2005-2006 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Kristensen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
466 |
1:04.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
410 |
1:07.63 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
408 |
1:07.73 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicoline Astrup Jensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
364 |
1:10.32 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Søndergaard Geiger |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
357 |
1:10.78 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Kvist |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
296 |
1:15.39 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Sloth |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
|
279 |
1:16.83 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
267 |
1:17.95 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silje Holbøll |
2006 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tå ej på forkant skammel |
|
|
|
|
- |
|
Silje Zobbe Henriksen |
2006 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 10:16:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Damer 2004 og ældre - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Kruse |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
409 |
1:07.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Bendixen |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
350 |
1:11.29 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
65 |
2:04.39 |
+56.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 10:16:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 11:06.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
407 |
1:05.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
377 |
1:06.85 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolai Uekermann Olsen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
309 |
1:11.45 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 10:32:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2008-2009 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
273 |
1:14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
229 |
1:18.90 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
207 |
1:21.58 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
190 |
1:23.94 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
188 |
1:24.34 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
157 |
1:29.42 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
August Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
121 |
1:37.69 |
+23.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
97 |
1:44.97 |
+30.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
96 |
1:45.55 |
+31.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
85 |
1:49.86 |
+35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Ej forts bevøgelse v 50m |
|
|
|
|
- |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
2 Armtag på mave v ven |
|
|
|
|
- |
|
Kristian Pors Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 10:32:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2010-2021 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
94 |
1:46.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Bloch Østergaard |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
55 |
2:06.89 |
+20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
52 |
2:09.14 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
DSQ |
|
|
Ej berøring v 50m |
|
|
|
|
- |
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Ej berøring v 75m |
|
|
|
|
- |
|
Chresten Vestergård |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 10:32:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2004-2005 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
422 |
1:04.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Gallacher |
2005 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
307 |
1:11.62 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
300 |
1:12.16 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Kjær Mikkelsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
|
278 |
1:14.00 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thomas Kjær Thorsen |
2004 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 10:32:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer 2003 og ældre - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Jespersen |
2003 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
309 |
1:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 10:32:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 11:06.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer 2007-2008 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Júlía Gunnlaugsdóttir |
2007 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
460 |
1:11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simone Trekær Klausen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
398 |
1:14.58 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Lyseng IF |
|
364 |
1:16.83 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
339 |
1:18.71 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
326 |
1:19.75 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
324 |
1:19.84 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
293 |
1:22.62 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
264 |
1:25.49 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hannah Truelsen Duevig |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
248 |
1:27.25 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Lange |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
225 |
1:30.14 |
+19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Dahl |
2007 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
211 |
1:32.16 |
+21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
203 |
1:33.38 |
+22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Kibsgaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
202 |
1:33.43 |
+22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jasmin Jakobsen |
2007 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
105 |
1:56.08 |
+44.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Gad |
2007 |
Lyseng IF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Christensen Obel |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 10:43:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer 2009-2010 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Lyseng IF |
|
369 |
1:16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
311 |
1:20.96 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
243 |
1:27.87 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
243 |
1:27.92 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
235 |
1:28.83 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoline Pedersen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
197 |
1:34.25 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
189 |
1:35.63 |
+19.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lærke Andersen |
2009 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
188 |
1:35.81 |
+19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
152 |
1:42.82 |
+26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
130 |
1:48.28 |
+31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
128 |
1:48.75 |
+32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Ej fortsat bevægelse v25 |
|
|
|
|
- |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 10:43:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer 2011-2021 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
105 |
1:56.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
101 |
1:57.65 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Damgaard |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
81 |
2:06.39 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 10:43:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer 2005-2006 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
401 |
1:14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
347 |
1:18.04 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicoline Astrup Jensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
322 |
1:20.05 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Jørgensen |
2006 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
321 |
1:20.16 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
260 |
1:25.99 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Kvist |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
249 |
1:27.17 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
211 |
1:32.19 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Jensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silje Zobbe Henriksen |
2006 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 10:43:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer 2004 og ældre - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
59 |
2:20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liv Bendixen |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
DSQ |
|
|
Ej forsat bevægelse v. 25 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 10:43:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 11:27.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Medley Herrer Årg. 2006-2007 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
435 |
2:24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
393 |
2:29.57 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
298 |
2:44.03 |
+19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
290 |
2:45.54 |
+20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thor Aaskoven Jørgensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
266 |
2:50.27 |
+25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
258 |
2:52.14 |
+27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
232 |
2:58.34 |
+33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karl Emil Stæhr Lose |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
221 |
3:01.26 |
+36.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 11:04:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Medley Herrer Årg. 2008-2009 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Persson |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
314 |
2:41.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
293 |
2:45.01 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
290 |
2:45.62 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
248 |
2:54.44 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
IHF Svømning |
|
245 |
2:55.01 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
238 |
2:56.82 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
221 |
3:01.19 |
+19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albert Grove |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
218 |
3:01.97 |
+20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
209 |
3:04.70 |
+23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
201 |
3:07.09 |
+25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
195 |
3:08.88 |
+27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
191 |
3:10.34 |
+29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
185 |
3:12.34 |
+31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
178 |
3:14.81 |
+33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
173 |
3:16.38 |
+35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
166 |
3:19.38 |
+38.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 11:04:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Medley Herrer Årg. 2004-2005 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
492 |
2:18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Bennetsen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
351 |
2:35.32 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 11:04:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Medley Herrer 2003 og ældre - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
602 |
2:09.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
592 |
2:10.55 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
502 |
2:17.88 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ejnar Truelsen |
2002 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 11:04:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 11:21.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Damer 2007-2008 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
462 |
2:37.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
423 |
2:42.22 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
381 |
2:48.04 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
380 |
2:48.23 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
348 |
2:53.14 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
325 |
2:57.08 |
+19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
324 |
2:57.36 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
307 |
3:00.60 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
304 |
3:01.07 |
+23.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eline S. B. Kjærsgaard |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
295 |
3:03.01 |
+25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silke Østrup |
2008 |
IHF Svømning |
|
278 |
3:06.61 |
+29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
274 |
3:07.50 |
+29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hannah Truelsen Duevig |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
247 |
3:14.03 |
+36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frida Flarup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
242 |
3:15.41 |
+37.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
223 |
3:20.72 |
+43.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Solvei Hjorth Melhedegaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
195 |
3:29.90 |
+52.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filippa Holst Rasmussen |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Rosa Crone |
2008 |
Lyseng IF |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 11:32:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Damer 2009-2010 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
458 |
2:38.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
351 |
2:52.59 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
343 |
2:53.94 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
295 |
3:02.87 |
+24.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
280 |
3:06.05 |
+27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
256 |
3:11.69 |
+33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
250 |
3:13.32 |
+35.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Cecilia Dam Lisby |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
230 |
3:18.62 |
+40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
201 |
3:27.89 |
+49.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
181 |
3:35.14 |
+57.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
179 |
3:35.97 |
+57.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karoline Pedersen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
179 |
3:36.22 |
+58.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
137 |
3:56.29 |
+1:18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Lyseng IF |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Aflslutning på mave |
|
|
|
|
- |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 11:32:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Damer 2005-2006 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
345 |
2:53.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Søndergaard Geiger |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
333 |
2:55.69 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Fjord Kristensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
256 |
3:11.90 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Kristensen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Afslutning på mave |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 11:32:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 12:11.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 800m Frisvømning Herrer Årg. 2008-2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
279 |
11:18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
261 |
11:33.36 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
216 |
12:17.95 |
+59.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Grove |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 12:10:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 800m Frisvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
536 |
9:05.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Diego Bach |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
364 |
10:20.47 |
+1:14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
334 |
10:38.60 |
+1:32.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
330 |
10:41.10 |
+1:35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lau Husted Christiansen |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 12:10:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 800m Frisvømning Herrer Årg. 2004-2005 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
537 |
9:05.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thomas Kjær Thorsen |
2004 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 12:10:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 800m Frisvømning Herrer 2003 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ejnar Truelsen |
2002 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 12:10:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 12:16.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 800m Frisvømning Damer 2007-2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
489 |
10:08.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
474 |
10:14.38 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Lyseng IF |
|
429 |
10:35.53 |
+27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simone Trekær Klausen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
423 |
10:38.48 |
+30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kamilla Ruseng Henriksen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
243 |
12:47.97 |
+2:39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabell Thaison Jensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 12:47:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 800m Frisvømning Damer 2005-2006 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
484 |
10:10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Jørgensen |
2006 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
376 |
11:03.98 |
+53.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicoline Astrup Jensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
325 |
11:36.89 |
+1:26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
274 |
12:17.24 |
+2:06.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
219 |
13:14.79 |
+3:04.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 12:47:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 800m Frisvømning Damer 2004 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
349 |
11:20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 12:47:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 12:58.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Butterfly Herrer Årg. 2006-2007 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Bank Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
410 |
2:25.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
355 |
2:32.75 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl Emil Stæhr Lose |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
179 |
3:11.80 |
+46.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 12:54:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Butterfly Herrer Årg. 2008-2009 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
206 |
3:03.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
IHF Svømning |
|
191 |
3:07.90 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
120 |
3:39.28 |
+36.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 12:54:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Butterfly Herrer Årg. 2004-2005 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
439 |
2:22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 12:54:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 13:11.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2010-2021 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
112 |
1:54.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Elkjær |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
52 |
2:27.73 |
+33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
m flyben ved |
|
|
|
|
- |
|
Frederik Bloch Østergaard |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Indad vendte fødder hel |
|
|
|
|
- |
|
Jacob Kristensen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
Ben ej synkron |
|
|
|
|
- |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Chresten Vestergård |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 13:24:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2008-2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
322 |
1:20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
307 |
1:21.95 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Persson |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
284 |
1:24.15 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
201 |
1:34.44 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
182 |
1:37.64 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
174 |
1:39.12 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
168 |
1:40.14 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
160 |
1:41.73 |
+21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
155 |
1:42.92 |
+22.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
150 |
1:43.95 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
146 |
1:45.06 |
+24.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
130 |
1:49.24 |
+28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
August Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
125 |
1:50.43 |
+29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
115 |
1:53.59 |
+32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mads Sørensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
85 |
2:05.79 |
+45.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederik Høgh |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
66 |
2:16.37 |
+55.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Asynkron benspark v.25 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 13:24:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
472 |
1:11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
423 |
1:13.70 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
385 |
1:16.02 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolai Uekermann Olsen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
369 |
1:17.13 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
280 |
1:24.53 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
276 |
1:24.96 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
229 |
1:30.42 |
+19.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
226 |
1:30.81 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Nonbo |
2007 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
138 |
1:46.89 |
+35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hjalte Dupont Lomholt |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
110 |
1:55.28 |
+44.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah K. Pedersen |
2007 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Crawlbenspark v. 76-78 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 13:24:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2004-2005 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
407 |
1:14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Gallacher |
2005 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
380 |
1:16.38 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Bennetsen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
377 |
1:16.55 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
362 |
1:17.60 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Schnieber Klausen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
348 |
1:18.67 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian D. Rasmussen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
246 |
1:28.32 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viggo Stricker Pedersen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
216 |
1:32.15 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 13:24:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer 2003 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
578 |
1:06.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
532 |
1:08.26 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
515 |
1:09.02 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
446 |
1:12.39 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Michael F. Mortensen |
1994 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 13:24:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 13:35.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer 2007-2008 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
443 |
1:21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
IHF Svømning |
|
434 |
1:22.32 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Juul Jensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
429 |
1:22.66 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Júlía Gunnlaugsdóttir |
2007 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
410 |
1:23.88 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
401 |
1:24.51 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Lyseng IF |
|
389 |
1:25.37 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
387 |
1:25.51 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
375 |
1:26.40 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
334 |
1:29.79 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
292 |
1:33.99 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
291 |
1:34.02 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
289 |
1:34.27 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
286 |
1:34.60 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
285 |
1:34.70 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
281 |
1:35.11 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eline S. B. Kjærsgaard |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
280 |
1:35.29 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Bæk |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
248 |
1:39.14 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
231 |
1:41.57 |
+19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nanna B. Eriksen |
2007 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
227 |
1:42.12 |
+20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frida Flarup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
224 |
1:42.57 |
+20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hannah Truelsen Duevig |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
221 |
1:42.99 |
+21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Isabell Thaison Jensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
216 |
1:43.81 |
+22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kamilla Ruseng Henriksen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
203 |
1:45.96 |
+24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Filippa Holst Rasmussen |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
178 |
1:50.75 |
+29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jasmin Jakobsen |
2007 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
167 |
1:53.20 |
+31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Guldberg |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 13:49:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer 2009-2010 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
319 |
1:31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
300 |
1:33.11 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
263 |
1:37.27 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
257 |
1:38.08 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
245 |
1:39.61 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
243 |
1:39.86 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
230 |
1:41.77 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
218 |
1:43.56 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
202 |
1:46.15 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Cecilia Dam Lisby |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
198 |
1:46.95 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jasmin Sand Eskesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
170 |
1:52.37 |
+21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
157 |
1:55.45 |
+24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
157 |
1:55.54 |
+24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
125 |
2:04.49 |
+33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Andersen |
2009 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
DSQ |
|
|
Aynkrone arme v start |
|
|
|
|
- |
|
Emma-Oline Sanchez Madsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
Asynkrone ben v 25m |
|
|
|
|
- |
|
Vigga Marie Anker-Aaen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
1 Hånd i vending v 25m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 13:49:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer 2011-2021 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Damgaard |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
102 |
2:13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arianna Sørensen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
100 |
2:13.97 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
70 |
2:30.71 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Asynkrone v 25m |
|
|
|
|
- |
|
Anna-Sophia Huynh Strøbech |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 13:49:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer 2005-2006 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Sloth |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
|
373 |
1:26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Søndergaard Geiger |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
370 |
1:26.82 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Fjord Kristensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
216 |
1:43.93 |
+17.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silje Holbøll |
2006 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
175 |
1:51.48 |
+24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 13:49:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer 2004 og ældre - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Kruse |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
485 |
1:19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
333 |
1:29.96 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 13:49:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 14:02.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 4x50m Medley Mix Special - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
SSK Mix Team Baconators |
19 |
|
|
|
|
|
|
2:00.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
0626AM |
|
34.63 |
|
|
|
|
34.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Christensen |
2003 |
0373AK |
|
29.62 |
|
|
|
|
1:04.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
0648AJ |
|
32.78 |
|
|
|
|
1:37.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
0339AD |
|
23.89 |
|
|
|
|
2:00.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aarhus Swim Mix 1 |
16 |
|
|
|
|
|
|
2:01.68 |
+0.76 |
|
|
|
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
0752AE |
|
32.51 |
|
|
|
|
32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
0675AN |
|
32.54 |
|
|
|
|
1:05.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
0932AF |
|
31.34 |
|
|
|
|
1:36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
0761AO |
|
25.29 |
|
|
|
|
2:01.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aarhus Swim Mix 2 |
17 |
|
|
|
|
|
|
2:05.60 |
+4.68 |
|
|
|
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
0515AP |
|
30.78 |
|
|
|
|
30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
0708AK |
|
38.39 |
|
|
|
|
1:09.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Gallacher |
2005 |
0569AN |
|
28.43 |
|
|
|
|
1:37.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
0796AW |
|
28.00 |
|
|
|
|
2:05.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SSK Mix Team Bo´erne |
19 |
|
|
|
|
|
|
2:08.53 |
+7.61 |
|
|
|
|
Line Knudsen |
2005 |
0532AM |
|
35.49 |
|
|
|
|
35.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
0333AQ |
|
31.70 |
|
|
|
|
1:07.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Kristensen |
2007 |
0738AI |
|
33.64 |
|
|
|
|
1:40.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zilas Vilsen |
2006 |
0649AL |
|
27.70 |
|
|
|
|
2:08.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Grindsted Mix |
19 |
|
|
|
|
|
|
2:12.72 |
+11.80 |
|
|
|
|
Sebastian Jespersen |
2003 |
0333AU |
|
32.30 |
|
|
|
|
32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Freja Kruse |
2004 |
0434AW |
|
35.67 |
|
|
|
|
1:07.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
0743AJ |
|
35.37 |
|
|
|
|
1:43.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
0742AR |
|
29.38 |
|
|
|
|
2:12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Horsens mix |
17 |
|
|
|
|
|
|
2:13.00 |
+12.08 |
|
|
|
|
Alexander Mogensen |
2005 |
0511AM |
|
33.86 |
|
|
|
|
33.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Juul Jensen |
2007 |
0718AJ |
|
36.95 |
|
|
|
|
1:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Diego Bach |
2006 |
0607AR |
|
32.68 |
|
|
|
|
1:43.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Kristensen |
2006 |
0624AK |
|
29.51 |
|
|
|
|
2:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aarhus Swim Mix 3 |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:14.92 |
+14.00 |
|
|
|
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
0934AC |
|
34.78 |
|
|
|
|
34.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Persson |
2008 |
0803AL |
|
38.72 |
|
|
|
|
1:13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Gad |
2007 |
0748AE |
|
31.15 |
|
|
|
|
1:44.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Grove |
2009 |
0933BD |
|
30.27 |
|
|
|
|
2:14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aarhus Swim Mix 4 |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:22.48 |
+21.56 |
|
|
|
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
0829AO |
|
40.83 |
|
|
|
|
40.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Júlía Gunnlaugsdóttir |
2007 |
0754AM |
|
38.26 |
|
|
|
|
1:19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
0757AO |
|
34.05 |
|
|
|
|
1:53.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
0716AN |
|
29.34 |
|
|
|
|
2:22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
De bISKe vandhunde |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:23.66 |
+22.74 |
|
|
|
|
Valdemar Theisen |
2007 |
0763AI |
|
34.98 |
|
|
|
|
34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Bæk |
2007 |
0766AW |
|
45.24 |
|
|
|
|
1:20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
0719AO |
|
32.14 |
|
|
|
|
1:52.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eline S. B. Kjærsgaard |
2007 |
0724AK |
|
31.30 |
|
|
|
|
2:23.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
VS Mix 1 |
17 |
|
|
|
|
|
|
2:24.40 |
+23.48 |
|
|
|
|
Mikkel Kjær Mikkelsen |
2005 |
0577AG |
|
34.08 |
|
|
|
|
34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
0858AK |
|
39.62 |
|
|
|
|
1:13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Vennekilde |
2008 |
0849AN |
|
39.71 |
|
|
|
|
1:53.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Sloth |
2008 |
0854AN |
|
30.99 |
|
|
|
|
2:24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aarhus Swim Mix 5 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:27.57 |
+26.65 |
|
|
|
|
Rosa Crone |
2008 |
0818AG |
|
35.15 |
|
|
|
|
35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Hørlück |
2008 |
0831AO |
|
47.10 |
|
|
|
|
1:22.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
0816AL |
|
35.33 |
|
|
|
|
1:57.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Ekander |
2008 |
0833AO |
|
29.99 |
|
|
|
|
2:27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aarhus Swim Mix 6 |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:30.05 |
+29.13 |
|
|
|
|
Jakob Rickers |
2008 |
0801AH |
|
39.20 |
|
|
|
|
39.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
0710BA |
|
38.40 |
|
|
|
|
1:17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niels Andreasen |
2008 |
0837AO |
|
40.45 |
|
|
|
|
1:58.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Rønnow |
2008 |
0860AU |
|
32.00 |
|
|
|
|
2:30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ingen dISK her |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:32.49 |
+31.57 |
|
|
|
|
Albert Olesen |
2008 |
0841AE |
|
36.11 |
|
|
|
|
36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Mølbak |
2009 |
0948AJ |
|
45.70 |
|
|
|
|
1:21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
0879AH |
|
35.07 |
|
|
|
|
1:56.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
0764AW |
|
35.61 |
|
|
|
|
2:32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Daniels Dæmoner |
21 |
|
|
|
|
|
|
2:32.60 |
+31.68 |
|
|
|
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
0883AN |
|
36.70 |
|
|
|
|
36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jasmin Sand Eskesen |
2009 |
0996BH |
|
50.47 |
|
|
|
|
1:27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Thingstrup Mehlsen |
2001 |
0101AG |
|
29.48 |
|
|
|
|
1:56.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
0822AH |
|
35.95 |
|
|
|
|
2:32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Signes Søpølser |
17 |
|
|
|
|
|
|
2:33.40 |
+32.48 |
|
|
|
|
Wilma Karlberg |
2010 |
1036AF |
|
43.97 |
|
|
|
|
43.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sander Thygesen |
2009 |
0949AB |
|
46.34 |
|
|
|
|
1:30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
0754AK |
|
34.06 |
|
|
|
|
2:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian D. Rasmussen |
2005 |
0583AJ |
|
29.03 |
|
|
|
|
2:33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julias Julemænd |
16 |
|
|
|
|
|
|
2:36.14 |
+35.22 |
|
|
|
|
Johan Kirkeby |
2010 |
1095AF |
|
46.38 |
|
|
|
|
46.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Jeppesen |
2008 |
0886AG |
|
43.25 |
|
|
|
|
1:29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
0647AK |
|
28.92 |
|
|
|
|
1:58.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Maya Kirkeby |
2008 |
0886AW |
|
37.59 |
|
|
|
|
2:36.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julias Juveler |
16 |
|
|
|
|
|
|
2:38.55 |
+37.63 |
|
|
|
|
Ida Søndergaard Geiger |
2006 |
0642AS |
|
36.96 |
|
|
|
|
36.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
0891AK |
|
41.61 |
|
|
|
|
1:18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Fjord Kristensen |
2006 |
0696AP |
|
39.86 |
|
|
|
|
1:58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Sørensen |
2009 |
0919AG |
|
40.12 |
|
|
|
|
2:38.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johannes' Jordegern |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:46.15 |
+45.23 |
|
|
|
|
Emil Valters Peca |
2008 |
0869AN |
|
37.50 |
|
|
|
|
37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Pedersen |
2009 |
0906AJ |
|
47.28 |
|
|
|
|
1:24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Karlberg |
2007 |
0797AN |
|
36.85 |
|
|
|
|
2:01.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
1196AF |
|
44.52 |
|
|
|
|
2:46.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oskars Oddere |
17 |
|
|
|
|
|
|
2:47.70 |
+46.78 |
|
|
|
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
0915AG |
|
52.26 |
|
|
|
|
52.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Iversen |
2008 |
0846AO |
|
41.26 |
|
|
|
|
1:33.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Bennetsen |
2005 |
0565AK |
|
28.78 |
|
|
|
|
2:02.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
1198AF |
|
45.40 |
|
|
|
|
2:47.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ludo Vildbejrg |
16 |
|
|
|
|
|
|
2:49.57 |
+48.65 |
|
|
|
|
Silje Zobbe Henriksen |
2006 |
0622AU |
|
42.96 |
|
|
|
|
42.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Nonbo |
2007 |
0779AP |
|
47.64 |
|
|
|
|
1:30.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Nanna B. Eriksen |
2007 |
0702AR |
|
40.14 |
|
|
|
|
2:10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah K. Pedersen |
2007 |
0723AJ |
|
38.83 |
|
|
|
|
2:49.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
VS Mix 2 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:49.87 |
+48.95 |
|
|
|
|
Alberte Futtrup |
2009 |
0982AJ |
|
42.94 |
|
|
|
|
42.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
1021AK |
|
50.43 |
|
|
|
|
1:33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
0980AJ |
|
42.10 |
|
|
|
|
2:15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
0885AM |
|
34.40 |
|
|
|
|
2:49.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Johannes' Jaguarer |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:59.12 |
+58.20 |
|
|
|
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
0910AJ |
|
50.70 |
|
|
|
|
50.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Karl Emil Stæhr Lose |
2007 |
0713AM |
|
49.03 |
|
|
|
|
1:39.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Melanie Frank |
2008 |
0864AO |
|
35.08 |
|
|
|
|
2:14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Elkjær |
2010 |
1097AF |
|
44.31 |
|
|
|
|
2:59.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
VS Mix 3 |
13 |
|
|
|
|
|
|
3:15.53 |
+1:14.6 |
|
|
|
|
Signe Flarup |
2010 |
1068AN |
|
48.29 |
|
|
|
|
48.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
1017AK |
|
57.22 |
|
|
|
|
1:45.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
0954BB |
|
42.81 |
|
|
|
|
2:28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Kristensen |
2010 |
1053AM |
|
47.21 |
|
|
|
|
3:15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Herning Killerwhales |
20 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Forker |
|
|
|
Magnus Karlberg |
2007 |
0797AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Schnieber Klausen |
2002 |
0224AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thomas Kjær Thorsen |
2004 |
0473AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabell Thaison Jensen |
2007 |
0734AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signes Smølfer |
16 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Herre |
|
|
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
0918AC |
|
39.14 |
|
|
|
|
39.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
0889AK |
|
36.74 |
|
|
|
|
1:15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Astrup Jensen |
2006 |
0608AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
1233AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskars Othello-lagkager |
17 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej fors |
|
|
|
Emma-Oline Sanchez Madsen |
2009 |
0954BI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Schnieber Klausen |
2005 |
0557AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carlijn Loeven |
2008 |
0802AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
0883AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniels Disciple |
25 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Forker |
|
|
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
0888AW |
|
39.44 |
|
|
|
|
39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
0887AK |
|
33.52 |
|
|
|
|
1:12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Klemmensen |
2008 |
0872AI |
|
42.16 |
|
|
|
|
1:55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Hørmann |
1997 |
9767AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 14:25:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 14:48.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|