Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer Årg. 2006-2007 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
460 |
28.17 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
424 |
28.93 |
+0.76 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
412 |
29.22 |
+1.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
400 |
29.51 |
+1.34 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
382 |
29.97 |
+1.80 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
358 |
30.62 |
+2.45 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
316 |
31.91 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
294 |
32.69 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
287 |
32.94 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
274 |
33.48 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
261 |
34.00 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rasmus T Skalshøj |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
233 |
35.34 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karl Emil Stæhr Lose |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
227 |
35.64 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thor Aaskoven Jørgensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
211 |
36.53 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
206 |
36.79 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hjalte Dupont Lomholt |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
198 |
37.29 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
195 |
37.46 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:42:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer Årg. 2004-2005 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
515 |
27.12 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
462 |
28.12 |
+1.00 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Hansen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
460 |
28.17 |
+1.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
433 |
28.74 |
+1.62 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Gallacher |
2005 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
416 |
29.12 |
+2.00 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Bennetsen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
415 |
29.15 |
+2.03 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Thomas Kjær Thorsen |
2004 |
Herning Svømmeklub |
|
367 |
30.37 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
353 |
30.76 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viggo Stricker Pedersen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
351 |
30.82 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian D. Rasmussen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
349 |
30.89 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Landbo |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
333 |
31.35 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asger Schnieber Klausen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
285 |
33.02 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel Kjær Mikkelsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
|
265 |
33.82 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Martin A. Øvre |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
205 |
36.87 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:42:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 2003 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
538 |
26.74 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
479 |
27.78 |
+1.04 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
437 |
28.65 |
+1.91 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Ejnar Truelsen |
2002 |
Herning Svømmeklub |
|
434 |
28.71 |
+1.97 |
|
- |
|
|
|
|
|
5 |
|
Michael F. Mortensen |
1994 |
Herning Svømmeklub |
|
190 |
37.80 |
+11.06 |
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Jespersen |
2003 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Andreas Kronborg |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Kragh |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:42:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer Årg. 2008-2009 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
309 |
32.16 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
305 |
32.28 |
+0.12 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
288 |
32.91 |
+0.75 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
279 |
33.26 |
+1.10 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
279 |
33.26 |
+1.10 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
229 |
35.52 |
+3.36 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
227 |
35.62 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albert Grove |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
226 |
35.70 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
222 |
35.89 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
220 |
36.01 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
218 |
36.09 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
215 |
36.25 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
IHF Svømning |
|
212 |
36.45 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
206 |
36.80 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
205 |
36.84 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
180 |
38.47 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
157 |
40.30 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
146 |
41.25 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kristian Pors Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
144 |
41.48 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
144 |
41.49 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
143 |
41.54 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
141 |
41.74 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
140 |
41.81 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
120 |
44.03 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
102 |
46.48 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
96 |
47.44 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
75 |
51.47 |
+19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
67 |
53.55 |
+21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
50 |
58.95 |
+26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Asynk arm 45m |
|
|
|
|
- |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonatan Vestfalen |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:42:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer Årg. 2010-2021 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
98 |
47.06 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
97 |
47.22 |
+0.16 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
95 |
47.55 |
+0.49 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
85 |
49.36 |
+2.30 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
83 |
49.71 |
+2.65 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
54 |
57.31 |
+10.25 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Hammer |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
50 |
58.77 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
41 |
1:02.78 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
41 |
1:02.99 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Theis Aaskoven |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
asynk ben 40m |
|
|
|
|
- |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
asynk ben |
|
|
|
|
- |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Chresten Vestergård |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:42:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 13:34.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|