Results for Regionsstævne Sjælland Nord
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt børnestævne Nordsjæl | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 13:21 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2021 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Damkjær Bartels | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.80 | ||||||
2 | Conrad Buhl | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 40.76 | ||||||
3 | August Drucker | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 41.09 | ||||||
4 | Bertil West | 2009 | Helsingør Svømmeklub | 42.04 | ||||||
5 | Aksel Danielsen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 42.16 | ||||||
6 | Tobias Gorm | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.65 | MD1 | |||||
7 | Storm Krogh Kaastrup | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 42.65 | MD2 | |||||
8 | Lauritz Klint Poulsen | 2009 | Helsingør Svømmeklub | 43.30 | ||||||
9 | Lucas Ammons | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 43.40 | ||||||
10 | Robert Nordby | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 44.60 | ||||||
11 | Mehmet Fener | 2009 | Herlev Svømning | 44.70 | ||||||
12 | Sophus Fosbøl | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 44.79 | ||||||
13 | Oliver Christensen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.66 | ||||||
14 | Mathias Flygenring | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 47.73 | ||||||
- | Alfred J. R. Pedas | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Tihic Rasmussen | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.30 | ||||||
2 | Peter Klitvang | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 42.38 | ||||||
3 | Axel Skov Andersson | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 43.44 | ||||||
4 | Bastian Johnsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 45.21 | ||||||
5 | Silas Argueta Andersen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.50 | ||||||
6 | Ludvig Rasmussen | 2010 | Frederikssund Svømmeklub | 46.24 | ||||||
7 | Kasper Han Cai | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 47.19 | ||||||
8 | Hannibal Bjerregaard-Knudsen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 48.97 | ||||||
9 | Daniel Raahauge Jensen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 49.52 | ||||||
10 | Rasmus Kohave Sørensen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.36 | ||||||
11 | Otto Galberg-Lund | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 50.85 | ||||||
12 | Felix Cordova Schultz | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 50.93 | ||||||
13 | Rares Enache | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 50.96 | ||||||
14 | Mathias Bendtsen | 2010 | Helsingør Svømmeklub | 51.70 | ||||||
15 | Nicolaj Bülow | 2010 | A6 Svømmeklubben Laksen | 52.22 | ||||||
16 | Wille Ask Bargmann | 2010 | Herlev Svømning | 52.66 | ||||||
17 | Ming Qi | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 53.91 | ||||||
18 | Albert Redestam | 2010 | Helsingør Svømmeklub | 54.21 | ||||||
19 | Jens Ole H. Frederiksen | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 57.10 | ||||||
20 | Nicklas Kofoed | 2010 | A6 Slangerup Svømmeklub | 57.27 | ||||||
21 | Storm Fogtmann | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 57.64 | ||||||
22 | Gustav Skov | 2010 | Frederikssund Svømmeklub | 1:02.20 | ||||||
- | Emil Slot Jacobsen | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | sw7.3 | |||||
- | Enoch Frederik Homoki | 2010 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | sw4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:21 |