Resultat för Adventsstævne 2021
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Svømmehal |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. dec 2021 to 5. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer A Piger Årg. 1990-2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lea F. H. Jespersen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
30.90 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maddie Evers Kokholm |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
32.77 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
33.10 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isolde B. W. Christensen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
34.74 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alvilde Gemmer Hanghøj |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
35.32 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Bjørsted |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
37.69 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikoline Hopp |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
37.86 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Selma Lærkelund Hansen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
-0.41 |
|
37.95 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Esther Hiul Suppli |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
37.97 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Camilla Guldborg Knudsen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
38.30 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Bjørg Trærup Andersen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
39.30 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Sofie Sørensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
40.87 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rose Gram Hansen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
45.28 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Yee Kei Cheung |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Lindberg |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sasha Raluca Maria Stircu |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Samsøe Hinsby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-12-2021 11:03:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer B Piger Årg. 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
Herlev Svømning |
|
|
32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
|
|
33.26 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucca Lundemoes |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
34.44 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
35.05 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Therp |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
36.60 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sirid M. W. Christiansen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
37.23 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lilya Belakhdar |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
38.73 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
40.46 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederikke Martin |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
40.77 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liva-Silje Brobjerg Jensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
42.42 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Uhre Vittrup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
49.46 |
+16.59 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederikke Hansen Samuelsen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:01.80 |
+28.93 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Edith Wiegell Køie |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-12-2021 11:03:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer C Piger Årg. 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Herlev Svømning |
|
|
36.79 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Tojzan |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
37.68 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sarah Jac |
2010 |
Herlev Svømning |
|
|
37.76 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pia Mercado |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
37.84 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
39.70 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anabel Greve |
2010 |
Herlev Svømning |
|
|
39.94 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freya H. Rasmussen |
2010 |
Herlev Svømning |
|
|
40.29 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Nygaard Kofoed |
2010 |
Albertslund IF |
|
|
40.44 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elvira Graver Gottlieb |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
41.36 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Madeline Frederiksen |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
42.95 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mie Bondo Nielsen |
2010 |
Herlev Svømning |
|
|
45.14 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vita Skovgaard Holm |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
48.65 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Niamh Tort |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
51.31 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-12-2021 11:03:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer D Piger Årg. 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Berthou Engelhardt |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
42.37 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
43.23 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabel Gudbrand |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
43.42 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Mai Stigsnaes |
2011 |
Herlev Svømning |
|
|
43.84 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maya Jønsson |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
43.95 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sif Lundorf |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
48.25 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Smed |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
49.04 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Moos Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
53.06 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cecilie Landwirt |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-12-2021 11:03:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer E Piger Årg. 2012-2021 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanne Højmark Skaaning |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
41.49 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
44.99 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
45.06 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
46.31 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.54 |
|
48.95 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ekaterina Wiertz |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
49.76 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aleksandra Monastyrska |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
50.88 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Andersson |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
51.03 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rosa Watt-Boolsen |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
52.18 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Marie Riis |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
55.28 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
55.68 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vera Würtz Richter |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
57.44 |
+15.95 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:02.60 |
+21.11 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Birk Lund |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:05.19 |
+23.70 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:07.44 |
+25.95 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:09.66 |
+28.17 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Victoria Juul Lorenzen |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:12.30 |
+30.81 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aya Cubbin |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:15.40 |
+33.91 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Granby Walling |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sara Nechevska |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linnea Cannella |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julie Liedberg |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-12-2021 11:03:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-12-2021 11:05.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|