Results for DM kortbane
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Medley Herrer - Indledende heat |
|
|
DJR |
1:58.14 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Aalborg, Danmark |
09-04-2011 |
|
|
|
|
DR |
1:54.86 |
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
Gladsaxe, Danmark |
14-11-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
757 |
2:00.29 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.37 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred August Grubert |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
732 |
2:01.61 |
+1.32 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.71 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
732 |
2:01.64 |
+1.35 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:59.24 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
722 |
2:02.15 |
+1.86 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:59.38 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
710 |
2:02.88 |
+2.59 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:01.62 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.73 |
705 |
2:03.14 |
+2.85 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.83 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
702 |
2:03.35 |
+3.06 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:01.15 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.74 |
690 |
2:04.02 |
+3.73 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.68 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
686 |
2:04.26 |
+3.97 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.11 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
677 |
2:04.85 |
+4.56 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:07.30 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
669 |
2:05.33 |
+5.04 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:06.47 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Austevoll Harlem |
2005 |
Bergens SC |
+0.64 |
664 |
2:05.64 |
+5.35 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.31 |
(+3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
662 |
2:05.76 |
+5.47 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.34 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.69 |
660 |
2:05.87 |
+5.58 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:07.12 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.62 |
659 |
2:05.96 |
+5.67 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.14 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.63 |
653 |
2:06.34 |
+6.05 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.86 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.70 |
645 |
2:06.83 |
+6.54 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.24 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Lyseng IF |
+0.67 |
640 |
2:07.21 |
+6.92 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:11.17 |
(-3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
636 |
2:07.43 |
+7.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:06.60 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
+0.73 |
626 |
2:08.12 |
+7.83 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.51 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Samuel Nonemaker |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
623 |
2:08.33 |
+8.04 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.61 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oscar Kroos |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
620 |
2:08.51 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.97 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
606 |
2:09.48 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.26 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Øystein Breivik |
2002 |
Bergens SC |
+0.69 |
585 |
2:11.08 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.87 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oliver Fenger |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
585 |
2:11.08 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.43 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Malte Lyck Falk |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.70 |
573 |
2:11.97 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.18 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Marcus Hiort |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
570 |
2:12.15 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.70 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mikkel Mortensen |
2003 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.61 |
565 |
2:12.56 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.53 |
(+4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mikkel Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
565 |
2:12.60 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.11 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alfred Hausting Balslev Jørgen |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.67 |
562 |
2:12.79 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.25 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
561 |
2:12.87 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.35 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mathias Parkhøi |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.74 |
559 |
2:13.08 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.00 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 JGI-Swim |
+0.68 |
550 |
2:13.79 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.08 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Morten Baxter |
1996 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.72 |
549 |
2:13.85 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.28 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
548 |
2:13.96 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.57 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.61 |
538 |
2:14.73 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.23 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.62 |
538 |
2:14.75 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.44 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.73 |
531 |
2:15.32 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.18 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
528 |
2:15.58 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.08 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.72 |
507 |
2:17.43 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.66 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Nicolai Wiuff |
2002 |
A6 JGI-Swim |
+0.59 |
471 |
2:20.89 |
+20.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.55 |
(+7.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
Entry time: 2:14.15 |
(-2:14.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 11:00:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-12-2021 11:00.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|