Resultater for DM kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Butterfly Damer - Indledende heat |
|
|
DJR |
59.18 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Bellahøj, Danmark |
10-11-2016 |
|
|
|
|
DR |
55.10 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Indianapolis, USA |
11-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.64 |
819 |
58.35 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.81 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helene Torsvik Lorentz |
2004 |
Bergens SC |
+0.73 |
768 |
59.63 |
+1.28 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 59.19 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Barrett |
2002 |
GTI - Greve |
+0.64 |
755 |
59.95 |
+1.60 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 59.80 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
743 |
1:00.29 |
+1.94 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.47 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
741 |
1:00.34 |
+1.99 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.32 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.72 |
730 |
1:00.65 |
+2.30 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.97 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
723 |
1:00.84 |
+2.49 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.94 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.67 |
717 |
1:00.99 |
+2.64 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 59.33 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
687 |
1:01.87 |
+3.52 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.64 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
670 |
1:02.40 |
+4.05 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.70 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
669 |
1:02.43 |
+4.08 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.52 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
663 |
1:02.60 |
+4.25 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.68 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Maria Nielsen |
2000 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.66 |
655 |
1:02.86 |
+4.51 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.84 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
-.-- |
652 |
1:02.95 |
+4.60 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.61 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
651 |
1:02.99 |
+4.64 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.90 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
650 |
1:03.02 |
+4.67 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.28 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
Herlev Svømning |
+0.82 |
647 |
1:03.13 |
+4.78 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.79 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
645 |
1:03.18 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.12 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
641 |
1:03.32 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.45 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
626 |
1:03.81 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.62 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.55 |
625 |
1:03.86 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.31 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
612 |
1:04.29 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.06 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.59 |
608 |
1:04.44 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.59 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Zara Wendel |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.76 |
608 |
1:04.46 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.45 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
606 |
1:04.51 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.11 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
+0.70 |
599 |
1:04.77 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.12 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.70 |
596 |
1:04.88 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.35 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
588 |
1:05.16 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.41 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.81 |
588 |
1:05.17 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.46 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI - Greve |
+0.67 |
587 |
1:05.21 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.28 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
584 |
1:05.32 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.64 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
+0.68 |
583 |
1:05.34 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.89 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
583 |
1:05.36 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.58 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Kristine Barrett |
1998 |
GTI - Greve |
+0.66 |
580 |
1:05.46 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.38 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.75 |
580 |
1:05.47 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.35 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Alba Mantoni |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
580 |
1:05.48 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.17 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
575 |
1:05.66 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.55 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.72 |
571 |
1:05.79 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.42 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.75 |
569 |
1:05.88 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.29 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.68 |
567 |
1:05.95 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.21 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Thea Mikkelsen |
2005 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.65 |
562 |
1:06.17 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.01 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
555 |
1:06.45 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.28 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
H2Odense |
+0.74 |
552 |
1:06.54 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.26 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Christine Henriksen |
2003 |
A6 JGI-Swim |
+0.67 |
550 |
1:06.64 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.31 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Ellen Simoni Alfast |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
545 |
1:06.82 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.15 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
+0.74 |
544 |
1:06.89 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.62 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Naja Færgemann |
2006 |
H2Odense |
+0.70 |
539 |
1:07.08 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.55 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Selma Skipper |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
536 |
1:07.19 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.58 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
529 |
1:07.50 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.11 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 09:40:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2021 11:19.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Butterfly Damer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
59.18 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Bellahøj, Danmark |
10-11-2016 |
|
|
|
|
DR |
55.10 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Indianapolis, USA |
11-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
714 |
1:01.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.99 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
Herlev Svømning |
+0.81 |
649 |
1:03.05 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.13 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helene Torsvik Lorentz |
2004 |
Bergens SC |
+0.71 |
792 |
59.02 |
-2.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.63 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 17:10:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Butterfly Damer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
59.18 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Bellahøj, Danmark |
10-11-2016 |
|
|
|
|
DR |
55.10 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Indianapolis, USA |
11-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.66 |
833 |
58.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.35 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
824 |
58.24 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.34 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Barrett |
2002 |
GTI - Greve |
+0.64 |
789 |
59.08 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.95 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
763 |
59.74 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.84 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.70 |
749 |
1:00.11 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.65 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
746 |
1:00.21 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.29 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
714 |
1:01.09 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.99 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
720 |
1:00.91 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.87 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
676 |
1:02.22 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.95 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Maria Nielsen |
2000 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.68 |
667 |
1:02.49 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.86 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
666 |
1:02.52 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.43 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
665 |
1:02.55 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.60 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.73 |
661 |
1:02.66 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.40 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
653 |
1:02.93 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.02 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
Herlev Svømning |
+0.81 |
649 |
1:03.05 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.13 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helene Torsvik Lorentz |
2004 |
Bergens SC |
+0.71 |
792 |
59.02 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.63 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 17:10:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2021 17:32.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer - Indledende heat |
|
|
DJR |
54.39 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj, Danmark |
02-12-2010 |
|
|
|
|
DR |
53.17 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Greve, Danmark |
09-11-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Juul |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
703 |
55.41 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.77 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
686 |
55.87 |
+0.46 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.15 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
677 |
56.11 |
+0.70 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.07 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
676 |
56.15 |
+0.74 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.98 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
673 |
56.21 |
+0.80 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.08 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
673 |
56.21 |
+0.80 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.91 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
672 |
56.26 |
+0.85 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 54.73 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
672 |
56.26 |
+0.85 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.97 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Møller |
2002 |
GTI - Tune I.F. |
+0.64 |
668 |
56.36 |
+0.95 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 55.39 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
-.-- |
663 |
56.49 |
+1.08 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 55.49 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
662 |
56.52 |
+1.11 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 56.52 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
660 |
56.59 |
+1.18 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 56.82 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
641 |
57.14 |
+1.73 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.92 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
639 |
57.19 |
+1.78 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 55.90 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.64 |
628 |
57.54 |
+2.13 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.72 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
625 |
57.62 |
+2.21 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.44 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
619 |
57.80 |
+2.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.84 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
618 |
57.84 |
+2.43 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 59.22 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emil Austevoll Harlem |
2005 |
Bergens SC |
+0.64 |
617 |
57.87 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.38 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.59 |
603 |
58.30 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.70 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sebastian Greisen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
599 |
58.43 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.19 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.75 |
592 |
58.66 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.05 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
592 |
58.67 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.43 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oscar Isberg |
2004 |
GTI - Tune I.F. |
+0.73 |
591 |
58.69 |
+3.28 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.01 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.62 |
591 |
58.72 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.08 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Asger Væver Hartvig |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.65 |
589 |
58.77 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.68 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
584 |
58.94 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.82 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Matthias Hansen |
2001 |
Køge Svømmeklub |
+0.65 |
583 |
58.98 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.03 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
582 |
59.02 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.33 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
581 |
59.04 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.13 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Kristoffer Desmareth |
2000 |
Ringe Svømme Klub |
+0.64 |
579 |
59.11 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.33 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.68 |
569 |
59.44 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.04 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
568 |
59.49 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.95 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Nikolai Sørebø |
2001 |
Bergensvømmerne |
+0.70 |
567 |
59.54 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.77 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.61 |
564 |
59.64 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.64 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
563 |
59.67 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.37 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Bendik Pleym Olsen |
2002 |
Bergensvømmerne |
+0.68 |
562 |
59.71 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.46 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
561 |
59.75 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.31 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
556 |
59.90 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.99 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Theodor L Munch-Jensen |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
556 |
59.91 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.49 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Nicolai Wiuff |
2002 |
A6 JGI-Swim |
+0.63 |
556 |
59.92 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.86 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.62 |
554 |
59.98 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.75 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.66 |
545 |
1:00.31 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.65 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
545 |
1:00.33 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.30 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
544 |
1:00.35 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.31 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
+0.76 |
542 |
1:00.44 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.04 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Kasper Thorn |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.66 |
541 |
1:00.47 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.23 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Elias Elmedyb |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.69 |
539 |
1:00.53 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.58 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Magnus Løhr |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
537 |
1:00.61 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.00 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
535 |
1:00.69 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.23 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Oliver Fenger |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
532 |
1:00.81 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.80 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Noah Bred |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.62 |
530 |
1:00.89 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.96 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Marcus Hiort |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
529 |
1:00.93 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.24 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Lawrence Langley |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
528 |
1:00.94 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.81 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.64 |
519 |
1:01.30 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.52 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
518 |
1:01.35 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.49 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Villads Seneca |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
512 |
1:01.60 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.70 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
498 |
1:02.17 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.07 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
495 |
1:02.27 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.35 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
-.-- |
492 |
1:02.41 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.89 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
476 |
1:03.08 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.91 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.58 |
472 |
1:03.27 |
+7.86 |
|
|
SM14 |
|
|
|
Entry time: 1:05.16 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Lars Thor Sørensen |
1999 |
Vest-Brøndby |
+0.63 |
470 |
1:03.37 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.77 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Lyseng IF |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8,5 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 10:00:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2021 10:51.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
54.39 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj, Danmark |
02-12-2010 |
|
|
|
|
DR |
53.17 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Greve, Danmark |
09-11-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
697 |
55.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.21 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Møller |
2002 |
GTI - Tune I.F. |
+0.62 |
710 |
55.22 |
-0.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.36 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
664 |
56.46 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.59 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
648 |
56.92 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.80 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
642 |
57.11 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.14 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.61 |
637 |
57.25 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.84 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.66 |
626 |
57.58 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.62 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 17:12:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
54.39 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj, Danmark |
02-12-2010 |
|
|
|
|
DR |
53.17 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Greve, Danmark |
09-11-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
722 |
54.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.87 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
700 |
55.48 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.26 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Juul |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
700 |
55.50 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.41 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
698 |
55.53 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.15 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
697 |
55.56 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.21 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
692 |
55.69 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.26 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
681 |
55.99 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.21 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
680 |
56.04 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.11 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
-.-- |
723 |
54.89 |
-0.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.49 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Møller |
2002 |
GTI - Tune I.F. |
+0.62 |
710 |
55.22 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.36 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
664 |
56.46 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.59 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
648 |
56.92 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.80 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
642 |
57.11 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.14 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.61 |
637 |
57.25 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.84 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.67 |
634 |
57.34 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.54 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.66 |
626 |
57.58 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.62 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 17:12:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2021 17:32.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Medley Damer - Indledende heat |
|
|
DJR |
2:10.24 |
|
|
|
Mia West |
1996 |
|
Toronto, Canada |
12-12-2021 |
|
|
|
|
DR |
2:07.08 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Kastrup, Danmark |
18-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
756 |
2:13.71 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.67 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
751 |
2:14.02 |
+0.31 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:11.41 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
734 |
2:15.07 |
+1.36 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:11.93 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
711 |
2:16.51 |
+2.80 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.26 |
(+4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
704 |
2:16.94 |
+3.23 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.14 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
699 |
2:17.29 |
+3.58 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.92 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.57 |
694 |
2:17.62 |
+3.91 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:16.15 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
676 |
2:18.84 |
+5.13 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.13 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eline Vik |
2002 |
Bergens SC |
+0.72 |
668 |
2:19.36 |
+5.65 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.98 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilie F. Jensen |
1998 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
644 |
2:21.09 |
+7.38 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.96 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
639 |
2:21.44 |
+7.73 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:24.88 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
628 |
2:22.27 |
+8.56 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.20 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
626 |
2:22.43 |
+8.72 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.05 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amalie Nielsen |
2003 |
GTI - Ishøj |
+0.70 |
625 |
2:22.48 |
+8.77 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:24.37 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
612 |
2:23.46 |
+9.75 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.23 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonette Matland Lægreid |
2004 |
Bergensvømmerne |
+0.73 |
609 |
2:23.72 |
+10.01 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.14 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
597 |
2:24.71 |
+11.00 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.86 |
(+4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Zenia Aarestrup |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
594 |
2:24.91 |
+11.20 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.53 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
591 |
2:25.20 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.09 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.67 |
580 |
2:26.09 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.85 |
(+4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofia Norre Bendt |
2003 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
574 |
2:26.61 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.17 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.75 |
568 |
2:27.07 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.92 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.61 |
562 |
2:27.63 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.17 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Silja Brage |
2005 |
A6 JGI-Swim |
+0.76 |
557 |
2:28.02 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.59 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
+0.78 |
553 |
2:28.38 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.42 |
(+5.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
549 |
2:28.82 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.23 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
+0.85 |
545 |
2:29.16 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.14 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.90 |
544 |
2:29.21 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.82 |
(+3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.73 |
537 |
2:29.91 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.82 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
-.-- |
523 |
2:31.19 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.15 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7,6 |
|
|
|
|
- |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 10:15:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2021 11:13.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Medley Damer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
2:10.24 |
|
|
|
Mia West |
1996 |
|
Toronto, Canada |
12-12-2021 |
|
|
|
|
DR |
2:07.08 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Kastrup, Danmark |
18-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
732 |
2:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.29 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
711 |
2:16.50 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.94 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
669 |
2:19.30 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.27 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amalie Nielsen |
2003 |
GTI - Ishøj |
+0.73 |
648 |
2:20.77 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.48 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
641 |
2:21.27 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.43 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
623 |
2:22.64 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.71 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonette Matland Lægreid |
2004 |
Bergensvømmerne |
+0.75 |
663 |
2:19.70 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.72 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 17:28:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Medley Damer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
2:10.24 |
|
|
|
Mia West |
1996 |
|
Toronto, Canada |
12-12-2021 |
|
|
|
|
DR |
2:07.08 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Kastrup, Danmark |
18-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
804 |
2:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.71 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
791 |
2:11.73 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.51 |
(-4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
758 |
2:13.63 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.07 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
732 |
2:15.20 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.29 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
711 |
2:16.50 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.94 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
699 |
2:17.27 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.62 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie F. Jensen |
1998 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
661 |
2:19.88 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.09 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
669 |
2:19.30 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.27 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
661 |
2:19.86 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.44 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amalie Nielsen |
2003 |
GTI - Ishøj |
+0.73 |
648 |
2:20.77 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.48 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
641 |
2:21.27 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.43 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
623 |
2:22.64 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.71 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Zenia Aarestrup |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
604 |
2:24.15 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.91 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
602 |
2:24.28 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.46 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eline Vik |
2002 |
Bergens SC |
+0.75 |
695 |
2:17.56 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.36 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonette Matland Lægreid |
2004 |
Bergensvømmerne |
+0.75 |
663 |
2:19.70 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.72 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 17:28:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2021 17:35.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
DJR |
1:55.80 |
|
|
|
Marcus Bak |
1991 |
|
Kastrup, Danmark |
19-04-2009 |
|
|
|
|
DR |
1:52.33 |
|
|
|
Anders Jensen |
1987 |
|
København, Danmark |
19-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.53 |
726 |
1:57.50 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:57.84 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred August Grubert |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.57 |
717 |
1:57.97 |
+0.47 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:57.25 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.69 |
709 |
1:58.46 |
+0.96 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.51 |
(-6.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
702 |
1:58.82 |
+1.32 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:59.63 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
697 |
1:59.12 |
+1.62 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:59.65 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.60 |
696 |
1:59.19 |
+1.69 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:56.69 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
+0.57 |
691 |
1:59.45 |
+1.95 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.93 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.61 |
687 |
1:59.67 |
+2.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.33 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.59 |
678 |
2:00.23 |
+2.73 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.66 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
670 |
2:00.70 |
+3.20 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:59.82 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
670 |
2:00.70 |
+3.20 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.49 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.71 |
665 |
2:00.98 |
+3.48 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:01.36 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
664 |
2:01.07 |
+3.57 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:57.80 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
615 |
2:04.19 |
+6.69 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.19 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christian Duetoft |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
613 |
2:04.32 |
+6.82 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.48 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
605 |
2:04.84 |
+7.34 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.26 |
(-5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mads Kloster |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.62 |
603 |
2:05.01 |
+7.51 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.24 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
H2Odense |
+0.67 |
590 |
2:05.93 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.84 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.61 |
588 |
2:06.02 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.65 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jonas Hansen |
2001 |
Køge Svømmeklub |
+0.53 |
573 |
2:07.14 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.44 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
Lyseng IF |
+0.62 |
572 |
2:07.19 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.50 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.71 |
571 |
2:07.30 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.08 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
567 |
2:07.62 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.57 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
GTI - Greve |
+0.52 |
565 |
2:07.71 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.44 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
556 |
2:08.41 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.34 |
(+4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lucas Møller Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
+0.62 |
556 |
2:08.44 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.94 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.60 |
555 |
2:08.48 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.02 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
549 |
2:08.96 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.60 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.65 |
545 |
2:09.26 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.03 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Johan Heeno Rasmussen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.63 |
544 |
2:09.36 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.68 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mathias Vestergaard |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
541 |
2:09.58 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.34 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Morten Baxter |
1996 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.64 |
539 |
2:09.72 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.71 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Hjalte Petersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
531 |
2:10.44 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.28 |
(+4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Mikkel Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
528 |
2:10.69 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.12 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.65 |
524 |
2:10.97 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.21 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 JGI-Swim |
+0.75 |
515 |
2:11.70 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.89 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.66 |
512 |
2:12.00 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.63 |
(+3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.70 |
508 |
2:12.30 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.09 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.54 |
503 |
2:12.76 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.88 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.59 |
496 |
2:13.42 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.28 |
(+6.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.63 |
490 |
2:13.91 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.00 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
489 |
2:14.04 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.80 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 10:33:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2021 12:13.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
1:55.80 |
|
|
|
Marcus Bak |
1991 |
|
Kastrup, Danmark |
19-04-2009 |
|
|
|
|
DR |
1:52.33 |
|
|
|
Anders Jensen |
1987 |
|
København, Danmark |
19-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
713 |
1:58.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.82 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
707 |
1:58.53 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.12 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.52 |
690 |
1:59.53 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.67 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.52 |
654 |
2:01.67 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.50 |
(+4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.60 |
676 |
2:00.30 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.23 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.70 |
667 |
2:00.88 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.98 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.60 |
653 |
2:01.71 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.07 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Kloster |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.58 |
601 |
2:05.10 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.01 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 17:39:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
1:55.80 |
|
|
|
Marcus Bak |
1991 |
|
Kastrup, Danmark |
19-04-2009 |
|
|
|
|
DR |
1:52.33 |
|
|
|
Anders Jensen |
1987 |
|
København, Danmark |
19-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred August Grubert |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.59 |
733 |
1:57.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.97 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.71 |
725 |
1:57.58 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.46 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
713 |
1:58.22 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.82 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
708 |
1:58.47 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.19 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
707 |
1:58.53 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.12 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
+0.55 |
694 |
1:59.27 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.45 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.52 |
690 |
1:59.53 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.67 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.52 |
654 |
2:01.67 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.50 |
(+4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
695 |
1:59.20 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.70 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.60 |
676 |
2:00.30 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.23 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.70 |
667 |
2:00.88 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.98 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
663 |
2:01.13 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.70 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.60 |
653 |
2:01.71 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.07 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christian Duetoft |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
632 |
2:03.03 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.32 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mads Kloster |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.58 |
601 |
2:05.10 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.01 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
590 |
2:05.88 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.84 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 17:39:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2021 17:39.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DJR |
26.98 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Esbjerg, Danmark |
31-03-2012 |
|
|
|
|
DR |
26.08 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Helsingør, Danmark |
14-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI - Ishøj |
+0.66 |
807 |
27.49 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.68 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Bierre |
2000 |
Herlev Svømning |
+0.56 |
761 |
28.04 |
+0.55 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.21 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
744 |
28.24 |
+0.75 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.16 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.61 |
721 |
28.54 |
+1.05 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.35 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.60 |
717 |
28.60 |
+1.11 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.72 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.53 |
706 |
28.74 |
+1.25 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.74 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
692 |
28.93 |
+1.44 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.67 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.61 |
692 |
28.94 |
+1.45 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.41 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
682 |
29.08 |
+1.59 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.77 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.65 |
670 |
29.25 |
+1.76 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.31 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
666 |
29.30 |
+1.81 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.11 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.61 |
663 |
29.35 |
+1.86 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.58 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.60 |
662 |
29.37 |
+1.88 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.50 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julie Stampe |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
+0.53 |
644 |
29.64 |
+2.15 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.05 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
+0.62 |
641 |
29.68 |
+2.19 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.24 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eline Vik |
2002 |
Bergens SC |
+0.70 |
641 |
29.69 |
+2.20 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.92 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.57 |
639 |
29.72 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.78 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
Herlev Svømning |
+0.71 |
637 |
29.74 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.35 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
633 |
29.80 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.40 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rebecca Petersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
630 |
29.85 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
627 |
29.90 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.56 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
616 |
30.08 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.34 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Zara Wendel |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.63 |
610 |
30.18 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.61 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mille C. Berg |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
601 |
30.32 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.65 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Linnea Hietala |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
600 |
30.34 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.98 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alba Mantoni |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
599 |
30.36 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.70 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
599 |
30.36 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.09 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sofie Lund-Schierbeck |
2003 |
Farum Svømmeklub |
+0.61 |
592 |
30.48 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.33 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.71 |
591 |
30.50 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.26 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.61 |
590 |
30.52 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.66 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.65 |
590 |
30.52 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.65 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.60 |
584 |
30.62 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.55 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
+0.62 |
583 |
30.63 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Signe Eie |
2005 |
Herlev Svømning |
+0.67 |
577 |
30.74 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.21 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Marie Louise B Andersen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.69 |
574 |
30.80 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.61 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mira Johansson Miljeteig |
2005 |
Bergens SC |
+0.73 |
570 |
30.87 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.71 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.61 |
570 |
30.87 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.88 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.66 |
561 |
31.03 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.13 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Lyseng IF |
+0.66 |
560 |
31.05 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.27 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
+0.76 |
551 |
31.21 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.57 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.56 |
542 |
31.39 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.54 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
540 |
31.43 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.83 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Frida Saks Justesen |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
529 |
31.64 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.54 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Louise Houe Andersen |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
524 |
31.75 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.99 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.81 |
521 |
31.80 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.95 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Totally submerged, (except for first 15m following the start or turn) during the race or at the finish |
|
|
|
|
- |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 11:26:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2021 11:27.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
26.98 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Esbjerg, Danmark |
31-03-2012 |
|
|
|
|
DR |
26.08 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Helsingør, Danmark |
14-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.61 |
716 |
28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.94 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.59 |
699 |
28.84 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.37 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 17:49:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
26.98 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Esbjerg, Danmark |
31-03-2012 |
|
|
|
|
DR |
26.08 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Helsingør, Danmark |
14-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI - Ishøj |
+0.64 |
816 |
27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.49 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.63 |
774 |
27.88 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.24 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Bierre |
2000 |
Herlev Svømning |
+0.58 |
769 |
27.94 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.04 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.58 |
744 |
28.24 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.54 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.62 |
742 |
28.27 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.60 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.53 |
733 |
28.39 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.74 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.61 |
716 |
28.61 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.94 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
697 |
28.87 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.93 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
709 |
28.70 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.08 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.59 |
699 |
28.84 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.37 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.63 |
693 |
28.92 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.30 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.66 |
678 |
29.13 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.25 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julie Stampe |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
+0.57 |
678 |
29.13 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.64 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.62 |
665 |
29.32 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.35 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
+0.61 |
652 |
29.51 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.68 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eline Vik |
2002 |
Bergens SC |
+0.71 |
661 |
29.38 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.69 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 17:49:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2021 17:49.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
DJR |
27.09 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Farum, Danmark |
20-12-2015 |
|
|
|
|
DR |
26.14 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Glasgow, GBR |
04-12-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
711 |
28.28 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.61 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
-.-- |
699 |
28.45 |
+0.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.14 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolai Sørebø |
2001 |
Bergensvømmerne |
+0.67 |
698 |
28.46 |
+0.18 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.18 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
696 |
28.49 |
+0.21 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.89 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
694 |
28.51 |
+0.23 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.03 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Væver Hartvig |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.24 |
673 |
28.81 |
+0.53 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.08 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Robert E Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
667 |
28.89 |
+0.61 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.22 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.63 |
659 |
29.01 |
+0.73 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.46 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
658 |
29.03 |
+0.75 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.19 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.55 |
655 |
29.07 |
+0.79 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.13 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.69 |
642 |
29.26 |
+0.98 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.21 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.75 |
641 |
29.27 |
+0.99 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.73 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Bak Jensen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.58 |
638 |
29.32 |
+1.04 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.92 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Austevoll Harlem |
2005 |
Bergens SC |
+0.69 |
633 |
29.40 |
+1.12 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.44 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Lyseng IF |
+0.65 |
613 |
29.71 |
+1.43 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.25 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Ringe Svømme Klub |
+0.72 |
612 |
29.74 |
+1.46 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.05 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Krestian Gelmark-Sørensen |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
610 |
29.76 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.83 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Martin Vennick Haugbølle |
2001 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.72 |
606 |
29.83 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.36 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lawrence Langley |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
598 |
29.96 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.76 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
William Ohrt |
2002 |
Kolding SK |
+0.68 |
597 |
29.98 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.02 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ferdinand Wahl |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.63 |
592 |
30.07 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.74 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
589 |
30.11 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.23 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Samuel Nonemaker |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.59 |
589 |
30.12 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.23 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.64 |
587 |
30.14 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.60 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elias Rought |
2003 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.64 |
580 |
30.27 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.93 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
579 |
30.29 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.35 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alexander Marcus Englev |
2004 |
GTI - Greve |
+0.62 |
572 |
30.41 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.20 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
568 |
30.48 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.33 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
+0.64 |
564 |
30.55 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.92 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Harald Wiehe Struberg |
2003 |
Herlev Svømning |
+0.71 |
558 |
30.66 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.89 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Bjørnar Grytnes Laskerud |
2004 |
Bergens SC |
+0.72 |
555 |
30.72 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.96 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.73 |
545 |
30.90 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.77 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Lyseng IF |
+0.66 |
536 |
31.08 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.94 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Asger Johansen |
2003 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.67 |
531 |
31.17 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.83 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Laurits Boserup |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
528 |
31.23 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.97 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
August Arup Neergaard |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
524 |
31.30 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
August Høy |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
+0.62 |
523 |
31.33 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.37 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Jannik Jørgensen |
2004 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.61 |
518 |
31.43 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.91 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
511 |
31.57 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.79 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.70 |
501 |
31.78 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.67 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Gustav Hjerrild-Jensen |
2003 |
Svømmeklubben Nord |
+0.71 |
498 |
31.85 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Carl Magnus Krievs |
2002 |
Vest-Brøndby |
+0.66 |
494 |
31.93 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.85 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Emil Kragh |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 10:39:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2021 12:14.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
27.09 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Farum, Danmark |
20-12-2015 |
|
|
|
|
DR |
26.14 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Glasgow, GBR |
04-12-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Væver Hartvig |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.67 |
722 |
28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.81 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
-.-- |
696 |
28.49 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.45 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
691 |
28.55 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.49 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.66 |
662 |
28.96 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.26 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Bak Jensen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.54 |
635 |
29.37 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.32 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 17:55:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
27.09 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Farum, Danmark |
20-12-2015 |
|
|
|
|
DR |
26.14 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Glasgow, GBR |
04-12-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
750 |
27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.28 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.57 |
738 |
27.93 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.51 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Væver Hartvig |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.67 |
722 |
28.14 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.81 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.59 |
722 |
28.14 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.01 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
-.-- |
696 |
28.49 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.45 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
691 |
28.55 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.49 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Robert E Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
688 |
28.60 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.89 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
682 |
28.68 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.03 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.70 |
663 |
28.95 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.27 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.66 |
662 |
28.96 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.26 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
642 |
29.26 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.07 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Lyseng IF |
+0.66 |
638 |
29.32 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.71 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Bak Jensen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.54 |
635 |
29.37 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.32 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Ringe Svømme Klub |
+0.69 |
598 |
29.96 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.74 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolai Sørebø |
2001 |
Bergensvømmerne |
+0.61 |
727 |
28.08 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.46 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Austevoll Harlem |
2005 |
Bergens SC |
+0.66 |
666 |
28.91 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.40 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 17:55:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2021 17:55.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DJR |
1:06.73 |
|
|
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
Vejle, Danmark |
31-10-2019 |
|
|
|
|
DR |
1:03.74 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Berlin, Tyskland |
10-08-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.78 |
837 |
1:06.17 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.14 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
H2Odense |
+0.71 |
817 |
1:06.69 |
+0.52 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.51 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
779 |
1:07.75 |
+1.58 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.61 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.55 |
766 |
1:08.15 |
+1.98 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.56 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
764 |
1:08.21 |
+2.04 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.01 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
756 |
1:08.45 |
+2.28 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.43 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.71 |
723 |
1:09.46 |
+3.29 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.75 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
699 |
1:10.24 |
+4.07 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.27 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
688 |
1:10.63 |
+4.46 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.09 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
687 |
1:10.66 |
+4.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.51 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
683 |
1:10.78 |
+4.61 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.39 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
Herlev Svømning |
+0.69 |
682 |
1:10.82 |
+4.65 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.83 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
+0.72 |
674 |
1:11.12 |
+4.95 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.21 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonette Matland Lægreid |
2004 |
Bergensvømmerne |
+0.71 |
666 |
1:11.40 |
+5.23 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.64 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.79 |
666 |
1:11.40 |
+5.23 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.76 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.67 |
655 |
1:11.77 |
+5.60 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.17 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathilde Hager |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
652 |
1:11.89 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.63 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eva Hjort |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.74 |
642 |
1:12.26 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.86 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.61 |
642 |
1:12.27 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.71 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
642 |
1:12.28 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.47 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Pernille Elm Jensen |
2003 |
A6 JGI-Swim |
+0.67 |
640 |
1:12.35 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.13 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
639 |
1:12.37 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.15 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
631 |
1:12.68 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.95 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofie Villum Færch |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.62 |
624 |
1:12.94 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.04 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Dagmar Boeck |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
619 |
1:13.15 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.23 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
Herlev Svømning |
+0.85 |
613 |
1:13.37 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.98 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.61 |
611 |
1:13.45 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.72 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.73 |
610 |
1:13.49 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.35 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Maiken Hougaard |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
608 |
1:13.60 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.83 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maren Thoresen Malme |
1998 |
Bergensvømmerne |
+0.69 |
607 |
1:13.62 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.87 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.67 |
596 |
1:14.07 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.03 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.74 |
581 |
1:14.72 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.79 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.78 |
577 |
1:14.89 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.70 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Johanna Juul Bay-Smidt |
2002 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
570 |
1:15.20 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.74 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Julie Philip |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
568 |
1:15.27 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.74 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
568 |
1:15.28 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.40 |
(+3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Emily Reuter |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
561 |
1:15.58 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.47 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.71 |
560 |
1:15.63 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.21 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Caroline Villum Færch |
2005 |
Herlev Svømning |
+0.74 |
560 |
1:15.65 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.78 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
551 |
1:16.06 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.00 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.59 |
548 |
1:16.16 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.51 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Stella Harpøth |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
543 |
1:16.41 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.07 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
539 |
1:16.61 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.97 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Cecilie Batz |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.68 |
536 |
1:16.75 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.19 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
527 |
1:17.19 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.48 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
526 |
1:17.21 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.30 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
514 |
1:17.81 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.65 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Lærke Blond |
2003 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.73 |
488 |
1:19.17 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.51 |
(+3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 10:42:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2021 11:38.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
1:06.73 |
|
|
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
Vejle, Danmark |
31-10-2019 |
|
|
|
|
DR |
1:03.74 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Berlin, Tyskland |
10-08-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
815 |
1:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.75 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
714 |
1:09.77 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.63 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
709 |
1:09.91 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.78 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
+0.59 |
707 |
1:10.00 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.12 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.80 |
673 |
1:11.13 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.40 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonette Matland Lægreid |
2004 |
Bergensvømmerne |
+0.73 |
678 |
1:10.98 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.40 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 18:07:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
1:06.73 |
|
|
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
Vejle, Danmark |
31-10-2019 |
|
|
|
|
DR |
1:03.74 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Berlin, Tyskland |
10-08-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
H2Odense |
+0.56 |
861 |
1:05.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.69 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.79 |
855 |
1:05.68 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.17 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
815 |
1:06.74 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.75 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
782 |
1:07.68 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.15 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
775 |
1:07.87 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.21 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.63 |
760 |
1:08.31 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.45 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
743 |
1:08.84 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.24 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.68 |
713 |
1:09.80 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.46 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
714 |
1:09.77 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.63 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
709 |
1:09.91 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.78 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
+0.59 |
707 |
1:10.00 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.12 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
705 |
1:10.04 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.66 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.65 |
697 |
1:10.31 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.77 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
Herlev Svømning |
+0.74 |
679 |
1:10.94 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.82 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.80 |
673 |
1:11.13 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.40 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonette Matland Lægreid |
2004 |
Bergensvømmerne |
+0.73 |
678 |
1:10.98 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.40 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 18:07:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2021 18:07.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
DJR |
48.02 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Aarhus, Danmark |
05-12-2020 |
|
|
|
|
DR |
47.37 |
|
|
|
Mathias Z. Rysgaard |
1998 |
|
Glasgow, GBR |
07-12-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.62 |
815 |
48.11 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 48.55 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.60 |
763 |
49.16 |
+1.05 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 49.27 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Lindholm |
2001 |
Lyseng IF |
+0.74 |
763 |
49.17 |
+1.06 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 49.74 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.72 |
756 |
49.31 |
+1.20 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 47.37 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
744 |
49.59 |
+1.48 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 49.77 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
743 |
49.60 |
+1.49 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 49.65 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
739 |
49.69 |
+1.58 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 49.63 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
734 |
49.81 |
+1.70 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 49.07 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
+0.74 |
733 |
49.84 |
+1.73 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 48.41 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julius Munk |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
730 |
49.89 |
+1.78 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 49.34 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.58 |
714 |
50.26 |
+2.15 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 49.57 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Bjørnar Grytnes Laskerud |
2004 |
Bergens SC |
-.-- |
699 |
50.62 |
+2.51 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 49.03 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
697 |
50.67 |
+2.56 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 50.01 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
696 |
50.71 |
+2.60 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 50.80 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
694 |
50.74 |
+2.63 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 49.27 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
692 |
50.80 |
+2.69 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 49.67 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.60 |
689 |
50.87 |
+2.76 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 50.85 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oscar Isberg |
2004 |
GTI - Tune I.F. |
+0.67 |
688 |
50.89 |
+2.78 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 50.54 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mikkel Mortensen |
2003 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.65 |
687 |
50.92 |
+2.81 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 50.93 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
683 |
51.02 |
+2.91 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 50.16 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
680 |
51.10 |
+2.99 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 50.06 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sebastian Greisen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
674 |
51.25 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.17 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
670 |
51.35 |
+3.24 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 50.50 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Laurits Kenskov |
2001 |
Herlev Svømning |
+0.64 |
668 |
51.40 |
+3.29 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 50.69 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Helje Stadaas |
2004 |
Bergens SC |
+0.67 |
666 |
51.45 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.09 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Christopher H. Brown |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.70 |
664 |
51.49 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.11 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
664 |
51.49 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.33 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Thorvald Bomholt Larsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.62 |
664 |
51.51 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.83 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.62 |
662 |
51.54 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.47 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
662 |
51.55 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.06 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
+0.62 |
661 |
51.58 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.08 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
+0.61 |
661 |
51.59 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.14 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
660 |
51.60 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.52 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.67 |
659 |
51.62 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.88 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Nicolas Blanch |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
654 |
51.77 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.20 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
652 |
51.80 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.93 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Bendik Pleym Olsen |
2002 |
Bergensvømmerne |
+0.65 |
650 |
51.86 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.37 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
643 |
52.05 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.12 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
August Ryom |
2002 |
Køge Svømmeklub |
+0.65 |
640 |
52.13 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.51 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Malte Lyck Falk |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.62 |
635 |
52.27 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.04 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Anders Sanggaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
634 |
52.31 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.66 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Felix Lund |
2001 |
Herlev Svømning |
+0.64 |
631 |
52.38 |
+4.27 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 51.02 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
631 |
52.39 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.74 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Elias Noe |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.67 |
629 |
52.44 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.89 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
H2Odense |
+0.70 |
629 |
52.45 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.73 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.78 |
628 |
52.46 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.06 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Sebastian Tullberg |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.55 |
627 |
52.49 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.86 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Lyseng IF |
+0.69 |
626 |
52.51 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.73 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
619 |
52.73 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.82 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.64 |
618 |
52.75 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.28 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Toni Radak |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
616 |
52.80 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.41 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Arild Kristiansen Degerstrøm |
2000 |
Bergensvømmerne |
+0.70 |
613 |
52.90 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.99 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
603 |
53.18 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.89 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Magnus Løhr |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
603 |
53.18 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.30 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.63 |
601 |
53.25 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.58 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Vetle Vikestad Løseth |
2004 |
Bergens SC |
+0.69 |
601 |
53.25 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.42 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.65 |
595 |
53.43 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.71 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Carlos Halawi |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.71 |
594 |
53.45 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.61 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Mads Kloster |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
593 |
53.47 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.86 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
584 |
53.74 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.72 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
+0.62 |
584 |
53.74 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.15 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
579 |
53.91 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.13 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.65 |
578 |
53.94 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.40 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Daniel Bastholm |
2005 |
GTI - Greve |
+0.66 |
577 |
53.98 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.05 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.70 |
573 |
54.08 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.36 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
565 |
54.34 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.80 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
550 |
54.82 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.95 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.67 |
531 |
55.49 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.81 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 11:07:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2021 11:52.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
48.02 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Aarhus, Danmark |
05-12-2020 |
|
|
|
|
DR |
47.37 |
|
|
|
Mathias Z. Rysgaard |
1998 |
|
Glasgow, GBR |
07-12-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
762 |
49.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.59 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
757 |
49.29 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.69 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Mortensen |
2003 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.63 |
737 |
49.74 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.92 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.59 |
734 |
49.81 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.26 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.60 |
691 |
50.82 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.87 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 18:13:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
48.02 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Aarhus, Danmark |
05-12-2020 |
|
|
|
|
DR |
47.37 |
|
|
|
Mathias Z. Rysgaard |
1998 |
|
Glasgow, GBR |
07-12-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.67 |
826 |
47.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.31 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.62 |
813 |
48.14 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.11 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Lindholm |
2001 |
Lyseng IF |
+0.69 |
801 |
48.38 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.17 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
784 |
48.73 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.60 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.61 |
770 |
49.02 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.16 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
+0.67 |
767 |
49.08 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.84 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
762 |
49.20 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.59 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
757 |
49.29 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.69 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julius Munk |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.65 |
743 |
49.60 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.89 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Mortensen |
2003 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.63 |
737 |
49.74 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.92 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.59 |
734 |
49.81 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.26 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
693 |
50.76 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.80 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.60 |
691 |
50.82 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.87 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.57 |
689 |
50.88 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.10 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oscar Isberg |
2004 |
GTI - Tune I.F. |
+0.70 |
683 |
51.01 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.89 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bjørnar Grytnes Laskerud |
2004 |
Bergens SC |
+0.67 |
737 |
49.74 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.62 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 18:13:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2021 18:13.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 400m Frisvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DJR |
4:06.51 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Berlin, TYskland |
23-10-2011 |
|
|
|
|
DR |
3:58.02 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Szczecin, Polen |
10-12-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.80 |
768 |
4:15.42 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:13.34 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.66 |
766 |
4:15.55 |
+0.13 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:14.69 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
760 |
4:16.25 |
+0.83 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:15.20 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
754 |
4:16.94 |
+1.52 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:17.12 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
729 |
4:19.91 |
+4.49 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 4:12.58 |
(+7.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
728 |
4:20.02 |
+4.60 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:19.28 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
727 |
4:20.13 |
+4.71 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:17.08 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mia Steen Duus |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.72 |
721 |
4:20.85 |
+5.43 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:18.69 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
710 |
4:22.10 |
+6.68 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:25.27 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maria Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.71 |
695 |
4:23.99 |
+8.57 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 4:18.32 |
(+5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Helena Hvid Hansen |
2001 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.68 |
685 |
4:25.28 |
+9.86 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 4:26.24 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
681 |
4:25.84 |
+10.42 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 4:22.34 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kajsa G. Christensen |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.56 |
679 |
4:26.03 |
+10.61 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 4:19.47 |
(+6.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.71 |
673 |
4:26.91 |
+11.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 4:26.93 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.66 |
670 |
4:27.28 |
+11.86 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 4:25.98 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.70 |
669 |
4:27.39 |
+11.97 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 4:27.15 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.77 |
668 |
4:27.54 |
+12.12 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 4:27.08 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.79 |
667 |
4:27.64 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:28.66 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.76 |
661 |
4:28.42 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:21.18 |
(+7.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
654 |
4:29.47 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:22.55 |
(+6.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
-.-- |
650 |
4:29.99 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:29.06 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Louise Bach Andersen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
649 |
4:30.14 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:32.11 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofia Norre Bendt |
2003 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.78 |
631 |
4:32.61 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:26.56 |
(+6.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
629 |
4:32.92 |
+17.50 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 4:25.35 |
(+7.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Caroline Laursen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.76 |
617 |
4:34.73 |
+19.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:23.82 |
(+10.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
+0.72 |
604 |
4:36.59 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:29.67 |
(+6.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Tiana Mescher |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.72 |
593 |
4:38.29 |
+22.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:37.48 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
590 |
4:38.83 |
+23.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:21.75 |
(+17.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
584 |
4:39.71 |
+24.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:35.39 |
(+4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 11:07:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2021 11:53.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 400m Frisvømning Damer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
4:06.51 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Berlin, TYskland |
23-10-2011 |
|
|
|
|
DR |
3:58.02 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Szczecin, Polen |
10-12-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
821 |
4:09.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:15.42 |
(-5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.68 |
796 |
4:12.31 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:15.55 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
785 |
4:13.48 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:16.94 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
770 |
4:15.21 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:16.25 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
716 |
4:21.36 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:22.10 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
714 |
4:21.60 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:25.84 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.67 |
704 |
4:22.88 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:26.91 |
(-4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.79 |
699 |
4:23.55 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:23.99 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.67 |
689 |
4:24.72 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:27.28 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kajsa G. Christensen |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.70 |
682 |
4:25.66 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:26.03 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.73 |
668 |
4:27.50 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:27.54 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 18:34:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 400m Frisvømning Damer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
4:06.51 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Berlin, TYskland |
23-10-2011 |
|
|
|
|
DR |
3:58.02 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Szczecin, Polen |
10-12-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
821 |
4:09.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:15.42 |
(-5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.68 |
796 |
4:12.31 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:15.55 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
785 |
4:13.48 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:16.94 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
770 |
4:15.21 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:16.25 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
753 |
4:17.11 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:20.13 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mia Steen Duus |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.72 |
749 |
4:17.50 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:20.85 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
738 |
4:18.74 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:20.02 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
716 |
4:21.36 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:22.10 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
714 |
4:21.60 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:25.84 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.67 |
704 |
4:22.88 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:26.91 |
(-4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Helena Hvid Hansen |
2001 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.69 |
702 |
4:23.15 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:25.28 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maria Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.79 |
699 |
4:23.55 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:23.99 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.67 |
689 |
4:24.72 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:27.28 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kajsa G. Christensen |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.70 |
682 |
4:25.66 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:26.03 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
680 |
4:25.88 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:27.39 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.73 |
668 |
4:27.50 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:27.54 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 18:34:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2021 18:34.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 800m Frisvømning Herrer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
7:49.67 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Århus, Danmark |
26-10-2006 |
|
|
|
|
DR |
7:32.77 |
|
|
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
|
Helsingør, Danmark |
18-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
766 |
8:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 8:08.13 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
733 |
8:11.70 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:13.93 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valdemar Kristensen |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.71 |
704 |
8:18.23 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:22.27 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
692 |
8:21.30 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:38.78 |
(-17.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
674 |
8:25.72 |
+21.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:21.00 |
(+4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Hoffmann |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.73 |
662 |
8:28.58 |
+24.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:35.57 |
(-6.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 18:44:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 800m Frisvømning Herrer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
7:49.67 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Århus, Danmark |
26-10-2006 |
|
|
|
|
DR |
7:32.77 |
|
|
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
|
Helsingør, Danmark |
18-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Lindholm |
2001 |
Lyseng IF |
+0.75 |
805 |
7:56.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 7:47.62 |
(+8.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
766 |
8:04.48 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:08.13 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicolas Blanch |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
764 |
8:04.90 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:08.21 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
762 |
8:05.34 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:06.09 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
750 |
8:07.87 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:11.32 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
733 |
8:11.70 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:13.93 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Lyseng IF |
+0.78 |
725 |
8:13.49 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:05.69 |
(+7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Kroos |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
705 |
8:18.06 |
+21.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:22.40 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Valdemar Kristensen |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.71 |
704 |
8:18.23 |
+21.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:22.27 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
692 |
8:21.30 |
+24.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:38.78 |
(-17.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Roed |
2004 |
Køge Svømmeklub |
+0.63 |
674 |
8:25.53 |
+28.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:23.31 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
674 |
8:25.72 |
+29.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:21.00 |
(+4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
H2Odense |
+0.79 |
672 |
8:26.14 |
+29.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:31.01 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andreas Hoffmann |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.73 |
662 |
8:28.58 |
+32.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:35.57 |
(-6.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
660 |
8:29.22 |
+32.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:25.48 |
(+3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.67 |
658 |
8:29.67 |
+33.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:35.59 |
(-5.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
612 |
8:42.01 |
+45.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:42.04 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anders Mosbæk Johannessen |
2005 |
H2Odense |
+0.71 |
567 |
8:55.56 |
+59.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:37.77 |
(-1:42.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
543 |
9:03.28 |
+1:06.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 18:44:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2021 18:45.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 800m Frisvømning Herrer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
7:49.67 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Århus, Danmark |
26-10-2006 |
|
|
|
|
DR |
7:32.77 |
|
|
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
|
Helsingør, Danmark |
18-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
766 |
8:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 8:08.13 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
733 |
8:11.70 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:13.93 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valdemar Kristensen |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.71 |
704 |
8:18.23 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:22.27 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
692 |
8:21.30 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:38.78 |
(-17.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
674 |
8:25.72 |
+21.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:21.00 |
(+4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Hoffmann |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.73 |
662 |
8:28.58 |
+24.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:35.57 |
(-6.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 18:44:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 800m Frisvømning Herrer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
7:49.67 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Århus, Danmark |
26-10-2006 |
|
|
|
|
DR |
7:32.77 |
|
|
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
|
Helsingør, Danmark |
18-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Lindholm |
2001 |
Lyseng IF |
+0.75 |
805 |
7:56.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 7:47.62 |
(+8.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
766 |
8:04.48 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:08.13 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicolas Blanch |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
764 |
8:04.90 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:08.21 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
762 |
8:05.34 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:06.09 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
750 |
8:07.87 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:11.32 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
733 |
8:11.70 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:13.93 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Lyseng IF |
+0.78 |
725 |
8:13.49 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:05.69 |
(+7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Kroos |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
705 |
8:18.06 |
+21.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:22.40 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Valdemar Kristensen |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.71 |
704 |
8:18.23 |
+21.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:22.27 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
692 |
8:21.30 |
+24.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:38.78 |
(-17.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Roed |
2004 |
Køge Svømmeklub |
+0.63 |
674 |
8:25.53 |
+28.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:23.31 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
674 |
8:25.72 |
+29.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:21.00 |
(+4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
H2Odense |
+0.79 |
672 |
8:26.14 |
+29.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:31.01 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andreas Hoffmann |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.73 |
662 |
8:28.58 |
+32.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:35.57 |
(-6.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
660 |
8:29.22 |
+32.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:25.48 |
(+3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.67 |
658 |
8:29.67 |
+33.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:35.59 |
(-5.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
612 |
8:42.01 |
+45.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:42.04 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anders Mosbæk Johannessen |
2005 |
H2Odense |
+0.71 |
567 |
8:55.56 |
+59.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:37.77 |
(-1:42.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
543 |
9:03.28 |
+1:06.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 18:44:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2021 18:45.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 4X50m Frisvømning Damer - Finale |
|
DJR |
1:44.03 |
|
|
KVIK Piger |
|
|
Kastrup, Danmark |
09-12-2009 |
|
|
|
|
DR |
1:38.92 |
|
|
|
|
|
Greve, Danmark |
01-05-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GTI Dolphins |
20 |
|
|
|
|
747 |
|
|
1:41.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
+0.67 |
25.59 |
|
|
|
|
25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Liv Madsen |
2006 |
0682AB |
+0.23 |
26.39 |
|
|
|
|
51.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
0754AG |
+0.23 |
25.07 |
|
|
|
|
1:17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
+0.27 |
24.86 |
|
|
|
|
1:41.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aalborg Damer 1 |
24 |
|
|
|
|
739 |
|
|
1:42.31 |
+0.40 |
|
|
|
|
Helena V. Elling |
2000 |
0078AC |
+0.71 |
26.04 |
|
|
|
|
26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Snæfridur Sol |
2000 |
0082AL |
+0.32 |
25.41 |
|
|
|
|
51.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
-.-- |
25.88 |
|
|
|
|
1:17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
0074AM |
+0.32 |
24.98 |
|
|
|
|
1:42.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
HSK 1 |
24 |
|
|
|
|
704 |
|
|
1:43.98 |
+2.07 |
|
|
|
|
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
+0.66 |
25.62 |
|
|
|
|
25.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regitze Gaard |
2001 |
0178AG |
+0.30 |
25.86 |
|
|
|
|
51.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
0726AB |
+0.46 |
26.97 |
|
|
|
|
1:18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
0678AC |
+0.09 |
25.53 |
|
|
|
|
1:43.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esbjerg 1 |
20 |
|
|
|
|
700 |
|
|
1:44.16 |
+2.25 |
|
|
|
|
Ida Jacobsen |
2005 |
0516AM |
+0.66 |
26.52 |
|
|
|
|
26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
+0.34 |
26.28 |
|
|
|
|
52.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
0686AF |
0.00 |
26.07 |
|
|
|
|
1:18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
+0.26 |
25.29 |
|
|
|
|
1:44.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kvik Damer |
22 |
|
|
|
|
699 |
|
|
1:44.22 |
+2.31 |
|
|
|
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
0766AE |
+0.72 |
26.43 |
|
|
|
|
26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
+0.18 |
26.20 |
|
|
|
|
52.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Hansen |
2002 |
0202AI |
+1.86 |
26.06 |
|
|
|
|
1:18.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Martine Damborg |
2007 |
0742AF |
+0.19 |
25.53 |
|
|
|
|
1:44.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigma Damer |
24 |
|
|
|
|
679 |
|
|
1:45.24 |
+3.33 |
|
|
|
|
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
+0.64 |
25.23 |
|
|
|
|
25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
+0.31 |
26.61 |
|
|
|
|
51.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
+0.24 |
26.63 |
|
|
|
|
1:18.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
+0.17 |
26.77 |
|
|
|
|
1:45.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
GSC damer |
25 |
|
|
|
|
673 |
|
|
1:45.54 |
+3.63 |
|
|
|
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
9728AA |
+0.67 |
25.67 |
|
|
|
|
25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
+0.25 |
26.62 |
|
|
|
|
52.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
0758AA |
+0.38 |
26.56 |
|
|
|
|
1:18.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
0686AD |
+0.34 |
26.69 |
|
|
|
|
1:45.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
MK Piger |
23 |
|
|
|
|
673 |
|
|
1:45.54 |
+3.63 |
|
|
|
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
+0.69 |
26.88 |
|
|
|
|
26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
+0.28 |
25.91 |
|
|
|
|
52.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
9928AB |
+0.19 |
26.67 |
|
|
|
|
1:19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cille Kirketerp |
2005 |
0526AK |
+0.33 |
26.08 |
|
|
|
|
1:45.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aalborg YoungBlood |
27 |
|
|
|
|
670 |
|
|
1:45.70 |
+3.79 |
|
|
|
|
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
+0.74 |
26.30 |
|
|
|
|
26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Bach Andersen |
2001 |
0164AM |
+0.24 |
27.11 |
|
|
|
|
53.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
9544AF |
+0.34 |
26.20 |
|
|
|
|
1:19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
0246AQ |
+0.12 |
26.09 |
|
|
|
|
1:45.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Horsens Damer |
23 |
|
|
|
|
656 |
|
|
1:46.42 |
+4.51 |
|
|
|
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
9942AG |
+0.71 |
26.54 |
|
|
|
|
26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
0406AS |
+0.09 |
25.97 |
|
|
|
|
52.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Matilde Carstensen |
2004 |
0436AP |
+0.17 |
27.22 |
|
|
|
|
1:19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
0672AM |
+0.19 |
26.69 |
|
|
|
|
1:46.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Herlev Damer |
22 |
|
|
|
|
656 |
|
|
1:46.43 |
+4.52 |
|
|
|
|
Isabella Pedersen |
2007 |
0706AD |
+0.69 |
26.70 |
|
|
|
|
26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Eie |
2005 |
0582AP |
+0.27 |
26.63 |
|
|
|
|
53.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
0392AI |
+0.23 |
26.78 |
|
|
|
|
1:20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
+0.21 |
26.32 |
|
|
|
|
1:46.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
HSK 2 |
19 |
|
|
|
|
632 |
|
|
1:47.76 |
+5.85 |
|
|
|
|
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
+0.78 |
27.29 |
|
|
|
|
27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Maagøe |
2007 |
0706AA |
+1.85 |
26.93 |
|
|
|
|
54.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
0398AP |
+0.14 |
26.78 |
|
|
|
|
1:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
+0.37 |
26.76 |
|
|
|
|
1:47.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Helsingør |
20 |
|
|
|
|
631 |
|
|
1:47.84 |
+5.93 |
|
|
|
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
0484AI |
+0.65 |
26.79 |
|
|
|
|
26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
0398AE |
+0.23 |
26.56 |
|
|
|
|
53.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Hietala |
2004 |
0442AE |
+0.15 |
26.91 |
|
|
|
|
1:20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Villum Færch |
2002 |
0286AQ |
+0.14 |
27.58 |
|
|
|
|
1:47.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Esbjerg 2 |
20 |
|
|
|
|
631 |
|
|
1:47.84 |
+5.93 |
|
|
|
|
Tiana Mescher |
2004 |
0458BE |
+0.68 |
26.42 |
|
|
|
|
26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Laursen |
2002 |
0224AW |
+0.10 |
26.46 |
|
|
|
|
52.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
0466AK |
+0.14 |
27.17 |
|
|
|
|
1:20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Millie Møller |
2007 |
0768AD |
+0.16 |
27.79 |
|
|
|
|
1:47.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
A6 damer 1 |
17 |
|
|
|
|
628 |
|
|
1:47.96 |
+6.05 |
|
|
|
|
Naya Høi Greve |
2007 |
0796AE |
+0.70 |
27.53 |
|
|
|
|
27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
0698AG |
+0.20 |
25.53 |
|
|
|
|
53.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Brage |
2005 |
0544AL |
+1.81 |
28.05 |
|
|
|
|
1:21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sif Bramm |
2006 |
0624AE |
+0.05 |
26.85 |
|
|
|
|
1:47.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Odense 1 |
25 |
|
|
|
|
623 |
|
|
1:48.29 |
+6.38 |
|
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
+0.57 |
26.90 |
|
|
|
|
26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
9722AO |
+0.40 |
27.48 |
|
|
|
|
54.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naja Færgemann |
2006 |
0602AI |
+0.05 |
27.01 |
|
|
|
|
1:21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
0646AV |
+0.35 |
26.90 |
|
|
|
|
1:48.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vejle damer |
21 |
|
|
|
|
623 |
|
|
1:48.30 |
+6.39 |
|
|
|
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
0312AH |
+0.73 |
27.12 |
|
|
|
|
27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
0186AG |
-.-- |
26.02 |
|
|
|
|
53.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Christiansen |
2003 |
0366AK |
+0.23 |
27.44 |
|
|
|
|
1:20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristine Hülsen |
2002 |
0286AH |
+0.20 |
27.72 |
|
|
|
|
1:48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
HSK 3 |
17 |
|
|
|
|
607 |
|
|
1:49.20 |
+7.29 |
|
|
|
|
Falka Tind |
2006 |
0648AI |
+0.67 |
27.14 |
|
|
|
|
27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
0582AF |
+0.44 |
28.17 |
|
|
|
|
55.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Petersen |
2005 |
0572AD |
+0.14 |
26.43 |
|
|
|
|
1:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
0748AT |
+0.20 |
27.46 |
|
|
|
|
1:49.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
AGF Damer 1 |
21 |
|
|
|
|
605 |
|
|
1:49.32 |
+7.41 |
|
|
|
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
+0.71 |
26.76 |
|
|
|
|
26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
+0.06 |
27.42 |
|
|
|
|
54.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Saks Justesen |
2004 |
0452AM |
+0.28 |
27.95 |
|
|
|
|
1:22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Fogh |
2003 |
0352AI |
+0.07 |
27.19 |
|
|
|
|
1:49.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lyngby Damer 1 |
19 |
|
|
|
|
598 |
|
|
1:49.76 |
+7.85 |
|
|
|
|
Frederikke Elster |
2004 |
0404AY |
+0.66 |
28.04 |
|
|
|
|
28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
+0.39 |
27.21 |
|
|
|
|
55.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
+0.16 |
27.86 |
|
|
|
|
1:23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Severs |
2006 |
0648AE |
+0.06 |
26.65 |
|
|
|
|
1:49.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Viborg damer |
20 |
|
|
|
|
598 |
|
|
1:49.77 |
+7.86 |
|
|
|
|
Louise Houe Andersen |
2003 |
0384AN |
+0.77 |
28.82 |
|
|
|
|
28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
0346AT |
+0.26 |
27.80 |
|
|
|
|
56.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
0466AM |
+1.91 |
26.66 |
|
|
|
|
1:23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise D. Liboriussen |
2002 |
0242AV |
+0.25 |
26.49 |
|
|
|
|
1:49.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aarhus swim damer 1 |
19 |
|
|
|
|
590 |
|
|
1:50.24 |
+8.33 |
|
|
|
|
Eva Hjort |
2004 |
0452AE |
+0.70 |
27.02 |
|
|
|
|
27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
+0.17 |
27.69 |
|
|
|
|
54.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
+0.31 |
28.14 |
|
|
|
|
1:22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
0362AL |
+0.46 |
27.39 |
|
|
|
|
1:50.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Herlev Damer 2 |
25 |
|
|
|
|
579 |
|
|
1:50.93 |
+9.02 |
|
|
|
|
Johanna Juul Bay-Smidt |
2002 |
0262AU |
+0.71 |
28.30 |
|
|
|
|
28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Villum Færch |
2005 |
0502AG |
+0.25 |
28.72 |
|
|
|
|
57.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie F. Jensen |
1998 |
9862AH |
|
26.93 |
|
|
|
|
1:23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
9716AF |
+0.29 |
26.98 |
|
|
|
|
1:50.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
VG17 Damer |
19 |
|
|
|
|
538 |
|
|
1:53.67 |
+11.76 |
|
|
|
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
0694AD |
+0.65 |
28.34 |
|
|
|
|
28.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
0708AA |
+0.39 |
28.20 |
|
|
|
|
56.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Blond |
2003 |
0362AW |
+0.25 |
28.97 |
|
|
|
|
1:25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
0402AP |
+0.20 |
28.16 |
|
|
|
|
1:53.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 19:09:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2021 19:10.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 4X100m Medley Herrer - Finale |
|
DJR |
3:40.16 |
|
|
Herlev Drenge |
|
|
Vejle, Danmark |
31-10-2019 |
|
|
|
|
DR |
3:32.00 |
|
|
|
|
|
Bellahøj, Danmark |
17-12-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Helsingør |
20 |
|
|
|
|
770 |
|
|
3:37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
+0.53 |
26.39 |
54.38 |
|
|
|
54.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Tullberg |
2003 |
0377AA |
+0.20 |
27.71 |
1:02.68 |
|
|
|
1:57.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Dan Hansen |
2002 |
0243AC |
+0.20 |
23.64 |
52.17 |
|
|
|
2:49.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
0347AC |
+0.04 |
22.57 |
48.05 |
|
|
|
3:37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vejle herrer 1 |
22 |
|
|
|
|
767 |
|
|
3:37.54 |
+0.26 |
|
|
|
|
Andreas Hansen |
2000 |
0089AH |
+0.66 |
26.57 |
55.22 |
|
|
|
55.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
0451AI |
-.-- |
29.21 |
1:01.53 |
|
|
|
1:56.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Juul |
2000 |
0015AK |
+0.29 |
24.27 |
52.78 |
|
|
|
2:49.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
0125AS |
+0.18 |
23.14 |
48.01 |
|
|
|
3:37.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esbjerg 1 |
30 |
|
|
|
|
744 |
|
|
3:39.70 |
+2.42 |
|
|
|
|
Jonas Kjær |
2003 |
0341AA |
+0.60 |
26.66 |
55.19 |
|
|
|
55.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frans Johannessen |
1992 |
9277AB |
+0.42 |
28.56 |
1:02.37 |
|
|
|
1:57.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lasse Dall |
1997 |
9763AR |
+0.30 |
24.20 |
52.79 |
|
|
|
2:50.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin H. Abel |
2001 |
0197AF |
+0.13 |
23.38 |
49.35 |
|
|
|
3:39.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aalborg Herrer 1 |
29 |
|
|
|
|
734 |
|
|
3:40.69 |
+3.41 |
|
|
|
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
+0.58 |
26.58 |
54.46 |
|
|
|
54.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lawrence Langley |
2001 |
0125AI |
+0.21 |
28.75 |
1:02.80 |
|
|
|
1:57.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
9337AB |
+0.39 |
24.42 |
52.63 |
|
|
|
2:49.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolas Blanch |
1997 |
9779AA |
+0.06 |
24.16 |
50.80 |
|
|
|
3:40.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Triton boys |
22 |
|
|
|
|
725 |
|
|
3:41.64 |
+4.36 |
|
|
|
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
0375AG |
+0.56 |
26.23 |
54.66 |
|
|
|
54.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
0215AD |
+0.23 |
28.62 |
1:01.86 |
|
|
|
1:56.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
-.-- |
24.39 |
52.85 |
|
|
|
2:49.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Nonemaker |
2000 |
0019AW |
+0.13 |
24.61 |
52.27 |
|
|
|
3:41.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
HSK 1 |
19 |
|
|
|
|
712 |
|
|
3:43.03 |
+5.75 |
|
|
|
|
Mads Møller |
2005 |
0585AC |
+0.71 |
27.12 |
56.94 |
|
|
|
56.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
0343AQ |
|
29.37 |
1:04.03 |
|
|
|
2:00.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Puggaard |
2005 |
0593AA |
+0.11 |
23.89 |
52.90 |
|
|
|
2:53.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
0339AK |
+0.15 |
23.56 |
49.16 |
|
|
|
3:43.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sigma Herrer A |
21 |
|
|
|
|
705 |
|
|
3:43.72 |
+6.44 |
|
|
|
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
0193AK |
+0.65 |
27.13 |
56.86 |
|
|
|
56.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
0511AB |
+0.18 |
28.86 |
1:01.88 |
|
|
|
1:58.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
+0.37 |
25.43 |
54.98 |
|
|
|
2:53.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
+0.15 |
23.56 |
50.00 |
|
|
|
3:43.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Odense 1 |
21 |
|
|
|
|
701 |
|
|
3:44.14 |
+6.86 |
|
|
|
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
0265AE |
+0.57 |
27.26 |
56.38 |
|
|
|
56.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
0243AA |
+0.33 |
28.68 |
1:01.62 |
|
|
|
1:58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
0547AE |
+0.29 |
25.32 |
54.49 |
|
|
|
2:52.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
+0.17 |
24.56 |
51.65 |
|
|
|
3:44.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kvik Herrer |
25 |
|
|
|
|
701 |
|
|
3:44.17 |
+6.89 |
|
|
|
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
9737AB |
+0.64 |
27.73 |
56.27 |
|
|
|
56.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ferdinand Wahl |
2000 |
0089AB |
+0.14 |
29.38 |
1:04.39 |
|
|
|
2:00.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Christensen |
2004 |
0489AE |
+0.30 |
24.62 |
53.43 |
|
|
|
2:54.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
0193AA |
+0.27 |
23.73 |
50.08 |
|
|
|
3:44.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Horsens Herre |
21 |
|
|
|
|
699 |
|
|
3:44.40 |
+7.12 |
|
|
|
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
+0.55 |
26.42 |
55.59 |
|
|
|
55.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Krestian Gelmark-Sørensen |
2001 |
0111AR |
+0.18 |
29.13 |
1:03.74 |
|
|
|
1:59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
0311AS |
+0.15 |
24.70 |
53.73 |
|
|
|
2:53.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
0211AQ |
+0.13 |
24.23 |
51.34 |
|
|
|
3:44.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
GSC Herrer |
22 |
|
|
|
|
693 |
|
|
3:44.98 |
+7.70 |
|
|
|
|
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
+0.55 |
26.75 |
54.68 |
|
|
|
54.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Crone |
2001 |
0147AB |
+0.06 |
28.72 |
1:02.55 |
|
|
|
1:57.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
+0.09 |
25.62 |
56.32 |
|
|
|
2:53.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robert E Falborg Pedersen |
2005 |
0525AC |
+0.24 |
24.60 |
51.43 |
|
|
|
3:44.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hørsholm Stags |
24 |
|
|
|
|
692 |
|
|
3:45.16 |
+7.88 |
|
|
|
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
9833AA |
+0.64 |
26.37 |
54.64 |
|
|
|
54.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Væver Hartvig |
2002 |
0277AB |
+0.18 |
28.14 |
1:00.80 |
|
|
|
1:55.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Egholm Brøns |
2003 |
0331AC |
+0.25 |
26.04 |
56.76 |
|
|
|
2:52.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
0465AB |
+0.37 |
24.67 |
52.96 |
|
|
|
3:45.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Holbæk Herrer |
20 |
|
|
|
|
689 |
|
|
3:45.44 |
+8.16 |
|
|
|
|
David Arneskov |
2002 |
0287AC |
+0.70 |
27.47 |
56.46 |
|
|
|
56.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Lystlund |
2003 |
0363AA |
+0.05 |
29.83 |
|
|
|
|
|
2:01.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1:04.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Noe |
2004 |
0475AH |
+0.25 |
24.59 |
53.84 |
|
|
|
2:55.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christopher H. Brown |
2002 |
0297AQ |
+0.16 |
23.88 |
50.26 |
|
|
|
3:45.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
GTI Dolphins |
20 |
|
|
|
|
683 |
|
|
3:46.09 |
+8.81 |
|
|
|
|
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
0423AG |
+0.52 |
27.70 |
58.31 |
|
|
|
58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Marcus Englev |
2004 |
0481AI |
+0.13 |
29.66 |
1:04.59 |
|
|
|
2:02.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Møller |
2002 |
0263AL |
+0.03 |
24.62 |
53.44 |
|
|
|
2:56.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Isberg |
2004 |
0433AC |
+0.26 |
23.59 |
49.75 |
|
|
|
3:46.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aarhus swim herre 1 |
22 |
|
|
|
|
672 |
|
|
3:47.35 |
+10.07 |
|
|
|
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
0065AO |
+0.60 |
27.60 |
58.64 |
|
|
|
58.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Lindholm |
2001 |
0153AF |
-0.03 |
28.06 |
1:00.27 |
|
|
|
1:58.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
0571AC |
+0.37 |
25.93 |
56.78 |
|
|
|
2:55.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
0491AC |
+0.31 |
24.44 |
51.66 |
|
|
|
3:47.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Herlev Herrer |
21 |
|
|
|
|
662 |
|
|
3:48.49 |
+11.21 |
|
|
|
|
Nicholas Castella |
2007 |
0729AL |
+0.69 |
27.52 |
56.21 |
|
|
|
56.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Lund |
2001 |
0123AM |
+0.07 |
30.48 |
1:06.47 |
|
|
|
2:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laurits Kenskov |
2001 |
0145AC |
|
25.00 |
54.35 |
|
|
|
2:57.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carlos Halawi |
2006 |
0697AR |
-0.03 |
24.16 |
51.46 |
|
|
|
3:48.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
HSK 2 |
19 |
|
|
|
|
657 |
|
|
3:49.07 |
+11.79 |
|
|
|
|
Valdemar Brøns |
2003 |
0341AC |
+0.57 |
27.52 |
57.05 |
|
|
|
57.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
0639AB |
+0.19 |
30.69 |
1:06.38 |
|
|
|
2:03.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
0471AD |
+0.10 |
25.29 |
55.48 |
|
|
|
2:58.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
0487AJ |
+0.27 |
23.89 |
50.16 |
|
|
|
3:49.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Køge Herrer 1 |
22 |
|
|
|
|
644 |
|
|
3:50.60 |
+13.32 |
|
|
|
|
Lucas Møller Larsen |
2005 |
0523AQ |
+0.59 |
27.52 |
56.71 |
|
|
|
56.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
+0.16 |
30.76 |
1:06.95 |
|
|
|
2:03.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
+0.20 |
25.30 |
55.37 |
|
|
|
2:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Ryom |
2002 |
0253AJ |
+0.15 |
24.23 |
51.57 |
|
|
|
3:50.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vejle Herrer 2 |
21 |
|
|
|
|
631 |
|
|
3:52.18 |
+14.90 |
|
|
|
|
Christian Duetoft |
2005 |
0597AP |
+0.65 |
27.76 |
57.47 |
|
|
|
57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Kragh |
2001 |
0197AL |
+0.19 |
29.68 |
1:04.43 |
|
|
|
2:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
0453AM |
+0.38 |
25.77 |
56.54 |
|
|
|
2:58.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Stamholt |
2003 |
0353AM |
+0.07 |
25.60 |
53.74 |
|
|
|
3:52.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kongerne af Næstved |
21 |
|
|
|
|
629 |
|
|
3:52.37 |
+15.09 |
|
|
|
|
Hjalte Petersen |
2004 |
0443AO |
+0.70 |
27.49 |
58.24 |
|
|
|
58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Nissen |
2001 |
0177AM |
+0.15 |
30.41 |
1:04.88 |
|
|
|
2:03.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Løhr |
2001 |
0173AJ |
+0.41 |
25.48 |
56.72 |
|
|
|
2:59.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
0387AJ |
+0.22 |
24.58 |
52.53 |
|
|
|
3:52.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
HSK 3 |
20 |
|
|
|
|
617 |
|
|
3:53.87 |
+16.59 |
|
|
|
|
Mikkel Andersen |
2005 |
0531AC |
+0.67 |
29.30 |
1:00.99 |
|
|
|
1:00.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Greisen |
2004 |
0487AD |
+0.07 |
30.09 |
1:05.18 |
|
|
|
2:06.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wessel Stupers |
2002 |
0207AV |
+0.11 |
25.57 |
56.34 |
|
|
|
3:02.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
0485AG |
+0.16 |
24.43 |
51.36 |
|
|
|
3:53.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
SSK1 Herrer |
19 |
|
|
|
|
609 |
|
|
3:54.94 |
+17.66 |
|
|
|
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
0339AD |
+0.58 |
28.57 |
58.40 |
|
|
|
58.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Christensen |
2003 |
0373AK |
+0.34 |
29.74 |
1:04.60 |
|
|
|
2:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Togsverd |
2005 |
0577AE |
+0.31 |
26.80 |
59.04 |
|
|
|
3:02.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
0333AQ |
+0.21 |
25.56 |
52.90 |
|
|
|
3:54.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
SvømSK |
21 |
|
|
|
|
608 |
|
|
3:54.99 |
+17.71 |
|
|
|
|
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
0139AH |
+0.57 |
27.32 |
57.55 |
|
|
|
57.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Rought |
2003 |
0359AF |
+0.19 |
29.61 |
1:04.79 |
|
|
|
2:02.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jannik Jørgensen |
2004 |
0403AM |
+0.32 |
28.26 |
1:02.75 |
|
|
|
3:05.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Mortensen |
2003 |
0329AI |
+0.23 |
23.57 |
49.90 |
|
|
|
3:54.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Thisted Herre |
18 |
|
|
|
|
586 |
|
|
3:57.96 |
+20.68 |
|
|
|
|
Kristian Kjær |
2005 |
0595AD |
+0.62 |
28.60 |
1:00.40 |
|
|
|
1:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
0435AR |
+0.42 |
31.41 |
1:07.33 |
|
|
|
2:07.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
0457AL |
+0.42 |
26.56 |
57.74 |
|
|
|
3:05.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
0565AD |
+0.33 |
24.86 |
52.49 |
|
|
|
3:57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
HVSK Herrer |
20 |
|
|
|
|
579 |
|
|
3:58.89 |
+21.61 |
|
|
|
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
0515AK |
+0.59 |
28.80 |
58.46 |
|
|
|
58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Parkhøi |
2003 |
0383AD |
+0.39 |
31.15 |
1:07.75 |
|
|
|
2:06.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Lind |
2002 |
0255AI |
+0.31 |
27.78 |
1:00.72 |
|
|
|
3:06.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
0279AD |
|
24.18 |
51.96 |
|
|
|
3:58.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
A6 herrer 1 |
20 |
|
|
|
|
565 |
|
|
4:00.82 |
+23.54 |
|
|
|
|
Noah Tranum |
2004 |
0449AG |
+0.69 |
29.06 |
1:00.74 |
|
|
|
1:00.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
0471AB |
+0.30 |
30.59 |
1:06.79 |
|
|
|
2:07.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai Wiuff |
2002 |
0243AB |
+0.19 |
26.11 |
57.01 |
|
|
|
3:04.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Stenholt Røpke |
2004 |
0429AA |
|
26.53 |
56.28 |
|
|
|
4:00.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
VG17 Herre |
19 |
|
|
|
|
549 |
|
|
4:03.13 |
+25.85 |
|
|
|
|
Hugo Haakansson |
2006 |
0609AA |
+0.68 |
29.00 |
1:01.81 |
|
|
|
1:01.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
0675AD |
+0.31 |
30.56 |
1:07.14 |
|
|
|
2:08.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
0651AH |
+0.46 |
27.55 |
59.93 |
|
|
|
3:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Johansen |
2003 |
0395AE |
+0.22 |
25.26 |
54.25 |
|
|
|
4:03.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF Herrer 1 |
22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyvstart 1. skifte |
|
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
0357AC |
+0.52 |
25.72 |
52.52 |
|
|
|
52.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
0007AN |
-0.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
0233AM |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF Herrer 2 |
22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyvstart 3. skifte |
|
|
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
+0.63 |
26.26 |
55.24 |
|
|
|
55.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Gaur |
2005 |
0581AK |
-0.03 |
28.50 |
1:02.07 |
|
|
|
1:57.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
0317AD |
+0.02 |
24.91 |
55.33 |
|
|
|
2:52.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Sanggaard |
2005 |
0519AH |
-0.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 19:28:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2021 19:38.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Butterfly Damer - Indledende heat |
|
|
DJR |
2:09.12 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Bellahøj, Danmark |
11-11-2016 |
|
|
|
|
DR |
2:04.98 |
|
|
|
Micha Østergaard |
1987 |
|
Berlin, Tyskland |
15-11-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.81 |
836 |
2:06.96 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.02 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
728 |
2:12.96 |
+6.00 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:09.57 |
(+3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helene Torsvik Lorentz |
2004 |
Bergens SC |
+0.73 |
710 |
2:14.03 |
+7.07 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:11.96 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
709 |
2:14.11 |
+7.15 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.03 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
698 |
2:14.78 |
+7.82 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.16 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eline Vik |
2002 |
Bergens SC |
+0.77 |
684 |
2:15.73 |
+8.77 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.40 |
(+3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mia Steen Duus |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
-.-- |
637 |
2:18.98 |
+12.02 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.13 |
(+6.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
632 |
2:19.32 |
+12.36 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.49 |
(+3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cecilie F. Jensen |
1998 |
Herlev Svømning |
+0.75 |
627 |
2:19.72 |
+12.76 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.72 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
626 |
2:19.81 |
+12.85 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.69 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
-.-- |
613 |
2:20.73 |
+13.77 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.21 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kajsa G. Christensen |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
594 |
2:22.27 |
+15.31 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.20 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
587 |
2:22.83 |
+15.87 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.20 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
582 |
2:23.23 |
+16.27 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.42 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.83 |
570 |
2:24.19 |
+17.23 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:24.15 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.80 |
570 |
2:24.23 |
+17.27 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:25.00 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
+0.78 |
565 |
2:24.64 |
+17.68 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.09 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.71 |
561 |
2:25.00 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.99 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.67 |
543 |
2:26.56 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.57 |
(+4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
524 |
2:28.28 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.30 |
(+8.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Christine Henriksen |
2003 |
A6 JGI-Swim |
+0.70 |
524 |
2:28.29 |
+21.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.09 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.80 |
504 |
2:30.23 |
+23.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.76 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.76 |
501 |
2:30.57 |
+23.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.32 |
(-6.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
496 |
2:31.04 |
+24.08 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:24.84 |
(+6.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ellen Simoni Alfast |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.74 |
481 |
2:32.63 |
+25.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.18 |
(+5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
+0.74 |
459 |
2:35.03 |
+28.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.11 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Selma Skipper |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
445 |
2:36.58 |
+29.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.41 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2021 11:19:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-12-2021 11:19.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Butterfly Damer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
2:09.12 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Bellahøj, Danmark |
11-11-2016 |
|
|
|
|
DR |
2:04.98 |
|
|
|
Micha Østergaard |
1987 |
|
Berlin, Tyskland |
15-11-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
750 |
2:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.78 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kajsa G. Christensen |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.56 |
645 |
2:18.39 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.27 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
637 |
2:19.00 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.73 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
+0.73 |
594 |
2:22.21 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.64 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.78 |
588 |
2:22.72 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.19 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helene Torsvik Lorentz |
2004 |
Bergens SC |
+0.70 |
742 |
2:12.10 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.03 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2021 17:25:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Butterfly Damer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
2:09.12 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Bellahøj, Danmark |
11-11-2016 |
|
|
|
|
DR |
2:04.98 |
|
|
|
Micha Østergaard |
1987 |
|
Berlin, Tyskland |
15-11-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.83 |
831 |
2:07.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.96 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
750 |
2:11.64 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.78 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
748 |
2:11.73 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.96 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
744 |
2:11.96 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.11 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie F. Jensen |
1998 |
Herlev Svømning |
+0.74 |
631 |
2:19.43 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.72 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
620 |
2:20.24 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.32 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kajsa G. Christensen |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.56 |
645 |
2:18.39 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.27 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.60 |
639 |
2:18.81 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.83 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
637 |
2:19.00 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.73 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.81 |
612 |
2:20.85 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.81 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
+0.73 |
594 |
2:22.21 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.64 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.78 |
588 |
2:22.72 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.19 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
581 |
2:23.27 |
+16.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.23 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
579 |
2:23.48 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.23 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helene Torsvik Lorentz |
2004 |
Bergens SC |
+0.70 |
742 |
2:12.10 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.03 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eline Vik |
2002 |
Bergens SC |
+0.70 |
689 |
2:15.36 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.73 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2021 17:25:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-12-2021 17:25.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
DJR |
1:45.25 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DR |
1:43.69 |
|
|
|
Anders Lie Nielsen |
1991 |
|
Windsor, Canada |
07-12-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
804 |
1:46.86 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:45.40 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.70 |
802 |
1:46.91 |
+0.05 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:44.74 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
+0.71 |
786 |
1:47.67 |
+0.81 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:49.57 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Lindholm |
2001 |
Lyseng IF |
+0.75 |
781 |
1:47.88 |
+1.02 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:47.29 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
768 |
1:48.48 |
+1.62 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:47.16 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
758 |
1:48.94 |
+2.08 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:48.88 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
747 |
1:49.47 |
+2.61 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:50.61 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
738 |
1:49.92 |
+3.06 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:49.55 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christopher H. Brown |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.71 |
736 |
1:50.05 |
+3.19 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:49.52 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
734 |
1:50.12 |
+3.26 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:49.06 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
734 |
1:50.13 |
+3.27 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:53.91 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.69 |
728 |
1:50.44 |
+3.58 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:51.07 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oscar Isberg |
2004 |
GTI - Tune I.F. |
+0.66 |
728 |
1:50.46 |
+3.60 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:48.99 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.62 |
716 |
1:51.06 |
+4.20 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:50.82 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
+0.65 |
712 |
1:51.27 |
+4.41 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:50.99 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nicolas Blanch |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
709 |
1:51.41 |
+4.55 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:48.37 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
707 |
1:51.54 |
+4.68 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:50.34 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.64 |
705 |
1:51.61 |
+4.75 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:50.07 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.64 |
703 |
1:51.72 |
+4.86 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:50.23 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
-.-- |
703 |
1:51.74 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.82 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sebastian Greisen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
701 |
1:51.82 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.75 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mikkel Mortensen |
2003 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.64 |
699 |
1:51.96 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.86 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.65 |
697 |
1:52.03 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.49 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
695 |
1:52.17 |
+5.31 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:50.46 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
+0.65 |
686 |
1:52.67 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.49 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
682 |
1:52.89 |
+6.03 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:57.03 |
(-4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.62 |
679 |
1:53.01 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.96 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
678 |
1:53.11 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.70 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Bendik Pleym Olsen |
2002 |
Bergensvømmerne |
+0.67 |
674 |
1:53.33 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.44 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.62 |
672 |
1:53.43 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.67 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
H2Odense |
+0.69 |
664 |
1:53.88 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.65 |
(+3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
657 |
1:54.25 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.29 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Valdemar Kristensen |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.72 |
654 |
1:54.47 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.15 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
653 |
1:54.52 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.61 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Helje Stadaas |
2004 |
Bergens SC |
+0.65 |
651 |
1:54.63 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.42 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mikkel Roed |
2004 |
Køge Svømmeklub |
+0.61 |
648 |
1:54.78 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.42 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Bjørnar Grytnes Laskerud |
2004 |
Bergens SC |
+0.71 |
645 |
1:55.00 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.73 |
(-3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
644 |
1:55.02 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.24 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
640 |
1:55.26 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.86 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
640 |
1:55.30 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.46 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Kasper Thorn |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.72 |
639 |
1:55.32 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.57 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
638 |
1:55.42 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.78 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
637 |
1:55.43 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.54 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.65 |
635 |
1:55.56 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.22 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.68 |
629 |
1:55.93 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.24 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
H2Odense |
+0.57 |
629 |
1:55.94 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.99 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
627 |
1:56.06 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.04 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Christian Duetoft |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
627 |
1:56.10 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.92 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Arild Kristiansen Degerstrøm |
2000 |
Bergensvømmerne |
+0.67 |
624 |
1:56.23 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.80 |
(+4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Mathias Parkhøi |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.73 |
624 |
1:56.26 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.33 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.62 |
621 |
1:56.42 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.39 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Noah Bred |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.61 |
618 |
1:56.62 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.88 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Marcus Hiort |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
617 |
1:56.68 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.73 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Vetle Vikestad Løseth |
2004 |
Bergens SC |
+0.67 |
615 |
1:56.81 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.28 |
(+5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Ferdinand Wahl |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
610 |
1:57.11 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.89 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Andreas Hoffmann |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.66 |
608 |
1:57.25 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.61 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Mads Lind |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.66 |
607 |
1:57.36 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.21 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
601 |
1:57.73 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.22 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.70 |
589 |
1:58.51 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.18 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
588 |
1:58.60 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.59 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Anders Mosbæk Johannessen |
2005 |
H2Odense |
+0.71 |
577 |
1:59.33 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.97 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Daniel Bastholm |
2005 |
GTI - Greve |
+0.68 |
559 |
2:00.57 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.07 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
558 |
2:00.66 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.77 |
(+3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malte Lyck Falk |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.65 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2021 11:18:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-12-2021 11:18.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
1:45.25 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DR |
1:43.69 |
|
|
|
Anders Lie Nielsen |
1991 |
|
Windsor, Canada |
07-12-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
789 |
1:47.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.94 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
765 |
1:48.61 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.47 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
757 |
1:49.00 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.54 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christopher H. Brown |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.71 |
749 |
1:49.38 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.05 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
718 |
1:50.94 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.61 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.67 |
670 |
1:53.53 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.06 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2021 17:33:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
1:45.25 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DR |
1:43.69 |
|
|
|
Anders Lie Nielsen |
1991 |
|
Windsor, Canada |
07-12-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
-.-- |
838 |
1:45.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.91 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Lindholm |
2001 |
Lyseng IF |
+0.69 |
833 |
1:45.57 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.88 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
831 |
1:45.67 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.86 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
806 |
1:46.76 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.48 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
789 |
1:47.53 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.94 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
+0.69 |
786 |
1:47.66 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.67 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
765 |
1:48.61 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.47 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
722 |
1:50.75 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.92 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
760 |
1:48.88 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.44 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
757 |
1:49.00 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.54 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christopher H. Brown |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.71 |
749 |
1:49.38 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.05 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
718 |
1:50.94 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.61 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.66 |
707 |
1:51.53 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.72 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
+0.68 |
705 |
1:51.62 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.27 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oscar Isberg |
2004 |
GTI - Tune I.F. |
+0.69 |
696 |
1:52.12 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.46 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.67 |
670 |
1:53.53 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.06 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2021 17:33:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-12-2021 17:34.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DJR |
57.57 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Szczecin, Polen |
09-12-2011 |
|
|
|
|
DR |
55.99 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning, Danmark |
13-12-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
765 |
1:00.00 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 59.66 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.61 |
762 |
1:00.07 |
+0.07 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 59.61 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Bierre |
2000 |
Herlev Svømning |
+0.56 |
737 |
1:00.75 |
+0.75 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 59.07 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.55 |
707 |
1:01.59 |
+1.59 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.01 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
700 |
1:01.80 |
+1.80 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.66 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
690 |
1:02.09 |
+2.09 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.82 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.61 |
689 |
1:02.14 |
+2.14 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.04 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.61 |
685 |
1:02.24 |
+2.24 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.93 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.65 |
666 |
1:02.84 |
+2.84 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.82 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Signe Bro |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.74 |
662 |
1:02.96 |
+2.96 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.43 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
660 |
1:03.04 |
+3.04 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.05 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.60 |
659 |
1:03.06 |
+3.06 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.96 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
650 |
1:03.34 |
+3.34 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.38 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mille C. Berg |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
+0.71 |
649 |
1:03.39 |
+3.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.12 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alba Mantoni |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.62 |
644 |
1:03.55 |
+3.55 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.35 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julie Stampe |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
+0.58 |
639 |
1:03.70 |
+3.70 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.64 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.61 |
635 |
1:03.84 |
+3.84 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.51 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.57 |
632 |
1:03.95 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.05 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.59 |
628 |
1:04.08 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.59 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.61 |
625 |
1:04.19 |
+4.19 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.49 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
+0.62 |
616 |
1:04.49 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.70 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
Herlev Svømning |
+0.74 |
613 |
1:04.59 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.32 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
612 |
1:04.63 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.91 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
606 |
1:04.86 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.67 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Amalie Nielsen |
2003 |
GTI - Ishøj |
+0.70 |
605 |
1:04.88 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Lyseng IF |
+0.71 |
602 |
1:04.98 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.26 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.66 |
595 |
1:05.24 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.89 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
595 |
1:05.25 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.85 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Zara Wendel |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.66 |
592 |
1:05.34 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.86 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.60 |
592 |
1:05.36 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.45 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
584 |
1:05.65 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.44 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
584 |
1:05.66 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.72 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.68 |
581 |
1:05.75 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.68 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Mira Johansson Miljeteig |
2005 |
Bergens SC |
+0.69 |
578 |
1:05.88 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.39 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.71 |
575 |
1:05.99 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.69 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
573 |
1:06.08 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.84 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Rebecca Petersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
573 |
1:06.08 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.29 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
+0.58 |
567 |
1:06.28 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.67 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Linnea Hietala |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.65 |
566 |
1:06.33 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.83 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Zenia Aarestrup |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.61 |
562 |
1:06.48 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.03 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.74 |
561 |
1:06.53 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.60 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.58 |
555 |
1:06.78 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.57 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
554 |
1:06.82 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.33 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
551 |
1:06.93 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.02 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Sofie Lund-Schierbeck |
2003 |
Farum Svømmeklub |
+0.64 |
548 |
1:07.04 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.28 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Kristine Hülsen |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.62 |
547 |
1:07.10 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.75 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
535 |
1:07.60 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.23 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
523 |
1:08.12 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.22 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Louise Houe Andersen |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
507 |
1:08.81 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.50 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Cecilie Batz |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.66 |
477 |
1:10.23 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.80 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2021 10:14:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-12-2021 11:19.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
57.57 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Szczecin, Polen |
09-12-2011 |
|
|
|
|
DR |
55.99 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning, Danmark |
13-12-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.64 |
705 |
1:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.09 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.60 |
698 |
1:01.87 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.14 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2021 17:48:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
57.57 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Szczecin, Polen |
09-12-2011 |
|
|
|
|
DR |
55.99 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning, Danmark |
13-12-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
785 |
59.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.56 |
778 |
59.66 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.07 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Bierre |
2000 |
Herlev Svømning |
+0.56 |
759 |
1:00.17 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.75 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.65 |
729 |
1:00.97 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.80 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.53 |
725 |
1:01.08 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.59 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
714 |
1:01.40 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.24 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.64 |
705 |
1:01.66 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.09 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.60 |
698 |
1:01.87 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.14 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.67 |
692 |
1:02.03 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.84 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
682 |
1:02.33 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.04 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julie Stampe |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
+0.58 |
677 |
1:02.49 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.70 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.59 |
676 |
1:02.52 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.06 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.60 |
667 |
1:02.82 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.34 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mille C. Berg |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
665 |
1:02.86 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.39 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.61 |
665 |
1:02.88 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.84 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alba Mantoni |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.58 |
655 |
1:03.18 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.55 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2021 17:48:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-12-2021 17:48.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Medley Herrer - Indledende heat |
|
|
DJR |
4:16.13 |
|
|
|
Mikkel Gadgaard |
1999 |
|
Bellahøj, Danmark |
11-11-2016 |
|
|
|
|
DR |
4:05.98 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
11-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
737 |
4:19.88 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:14.59 |
(+5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.76 |
697 |
4:24.73 |
+4.85 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:19.30 |
(+5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christoffer Weiss |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.70 |
674 |
4:27.73 |
+7.85 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:31.34 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.68 |
672 |
4:28.00 |
+8.12 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:25.66 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
662 |
4:29.29 |
+9.41 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:26.98 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.78 |
661 |
4:29.53 |
+9.65 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:33.72 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
658 |
4:29.84 |
+9.96 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:30.88 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
622 |
4:34.94 |
+15.06 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:35.30 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Fenger |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
622 |
4:35.06 |
+15.18 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 4:40.88 |
(-5.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
H2Odense |
+0.75 |
609 |
4:36.88 |
+17.00 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 4:39.90 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Lyseng IF |
+0.67 |
607 |
4:37.24 |
+17.36 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 4:32.24 |
(+5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christian Duetoft |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
598 |
4:38.56 |
+18.68 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 4:39.54 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
592 |
4:39.63 |
+19.75 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 4:38.29 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.80 |
576 |
4:42.20 |
+22.32 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 4:40.03 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
568 |
4:43.37 |
+23.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 4:46.41 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
534 |
4:49.27 |
+29.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 4:48.74 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.74 |
533 |
4:49.50 |
+29.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:51.84 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Carlos Halawi |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
519 |
4:52.08 |
+32.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.33 |
(+15.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Marius Lundsteen Brøndum |
2005 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.65 |
495 |
4:56.77 |
+36.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.27 |
(+6.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Petar Trkulja |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2021 11:20:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-12-2021 11:20.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Medley Herrer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
4:16.13 |
|
|
|
Mikkel Gadgaard |
1999 |
|
Bellahøj, Danmark |
11-11-2016 |
|
|
|
|
DR |
4:05.98 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
11-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.76 |
736 |
4:20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:24.73 |
(-4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christoffer Weiss |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.70 |
703 |
4:23.97 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:27.73 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.79 |
701 |
4:24.24 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:29.53 |
(-5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
664 |
4:29.11 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:29.84 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Fenger |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
625 |
4:34.63 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:35.06 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
593 |
4:39.37 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:43.37 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2021 18:01:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Medley Herrer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
4:16.13 |
|
|
|
Mikkel Gadgaard |
1999 |
|
Bellahøj, Danmark |
11-11-2016 |
|
|
|
|
DR |
4:05.98 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
11-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
793 |
4:13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:19.88 |
(-6.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.76 |
736 |
4:20.02 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:24.73 |
(-4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christoffer Weiss |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.70 |
703 |
4:23.97 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:27.73 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.79 |
701 |
4:24.24 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:29.53 |
(-5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.69 |
700 |
4:24.41 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:28.00 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
664 |
4:29.11 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:29.84 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
652 |
4:30.76 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:34.94 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
637 |
4:32.85 |
+19.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:29.29 |
(+3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Lyseng IF |
+0.65 |
680 |
4:26.95 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:37.24 |
(-10.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christian Duetoft |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
634 |
4:33.28 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:38.56 |
(-5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Fenger |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
625 |
4:34.63 |
+21.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:35.06 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
H2Odense |
+0.74 |
617 |
4:35.77 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.88 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.57 |
600 |
4:38.33 |
+24.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:39.63 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
593 |
4:39.37 |
+25.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:43.37 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.79 |
588 |
4:40.14 |
+26.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:42.20 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
543 |
4:47.70 |
+34.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.27 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2021 18:01:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-12-2021 18:01.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Herrer - Indledende heat |
|
|
DJR |
22.79 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Aarhus, Danmark |
06-12-2020 |
|
|
|
|
DR |
22.79 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.65 |
809 |
23.34 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 22.78 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.60 |
795 |
23.47 |
+0.13 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.45 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Dan Hansen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.65 |
792 |
23.50 |
+0.16 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.16 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Munk |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.62 |
783 |
23.59 |
+0.25 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.24 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lasse Dall |
1997 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
770 |
23.72 |
+0.38 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.34 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Juul |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
756 |
23.87 |
+0.53 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.19 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
742 |
24.02 |
+0.68 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.72 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
738 |
24.06 |
+0.72 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.63 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Møller |
2002 |
GTI - Tune I.F. |
+0.60 |
733 |
24.12 |
+0.78 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.78 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
724 |
24.22 |
+0.88 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 24.09 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
721 |
24.25 |
+0.91 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 24.63 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
699 |
24.50 |
+1.16 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.68 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
691 |
24.60 |
+1.26 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.96 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.62 |
681 |
24.72 |
+1.38 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.37 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
674 |
24.80 |
+1.46 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.28 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elias Noe |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.65 |
672 |
24.82 |
+1.48 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.53 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laurits Kenskov |
2001 |
Herlev Svømning |
+0.62 |
656 |
25.02 |
+1.68 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.34 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
H2Odense |
+0.61 |
655 |
25.04 |
+1.70 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.13 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
649 |
25.12 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.56 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
645 |
25.17 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.31 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.60 |
641 |
25.22 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.32 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
640 |
25.23 |
+1.89 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 25.27 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Thomas Høgenhaug |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.67 |
637 |
25.27 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.90 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Lyseng IF |
+0.70 |
636 |
25.29 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.52 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.62 |
636 |
25.29 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.08 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
634 |
25.31 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.85 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Matthias Hansen |
2001 |
Køge Svømmeklub |
+0.62 |
633 |
25.33 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.31 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
631 |
25.35 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.62 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
August Ryom |
2002 |
Køge Svømmeklub |
+0.66 |
627 |
25.41 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.12 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Wessel Stupers |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
627 |
25.41 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.13 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
626 |
25.42 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.86 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.64 |
622 |
25.47 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.11 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Thorvald Bomholt Larsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.61 |
621 |
25.49 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.24 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lucas Burmester |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.66 |
617 |
25.54 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.03 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.65 |
617 |
25.54 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.89 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.63 |
611 |
25.62 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.11 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Elias Elmedyb |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
611 |
25.62 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.31 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Bjørnar Grytnes Laskerud |
2004 |
Bergens SC |
+0.75 |
611 |
25.63 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.41 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Oscar Isberg |
2004 |
GTI - Tune I.F. |
+0.68 |
604 |
25.73 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.08 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Kristoffer Desmareth |
2000 |
Ringe Svømme Klub |
+0.65 |
594 |
25.86 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.91 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
594 |
25.87 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.50 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.63 |
592 |
25.90 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.32 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.68 |
590 |
25.93 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.70 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Noah Bred |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
590 |
25.93 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.76 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Jonas Hansen |
2001 |
Køge Svømmeklub |
+0.65 |
589 |
25.94 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.62 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
589 |
25.94 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.08 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Bendik Pleym Olsen |
2002 |
Bergensvømmerne |
+0.66 |
588 |
25.96 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.22 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Malte Egholm Brøns |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.62 |
588 |
25.96 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.85 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Toni Radak |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
588 |
25.96 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.91 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Magnus Løhr |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
586 |
25.98 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.68 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
586 |
25.99 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.86 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Lucas Møller Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
+0.70 |
583 |
26.03 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.00 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Lars Thor Sørensen |
1999 |
Vest-Brøndby |
+0.63 |
582 |
26.05 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.62 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Mads Kloster |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
574 |
26.17 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.80 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.65 |
572 |
26.20 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.77 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Theodor L Munch-Jensen |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
+0.63 |
571 |
26.21 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.58 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
William Sloth |
2003 |
Lyseng IF |
+0.69 |
562 |
26.35 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.30 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
H2Odense |
+0.64 |
561 |
26.36 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.44 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
561 |
26.37 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.85 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Mikkel Gummer |
2002 |
GTI - Greve |
+0.71 |
560 |
26.38 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.05 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Peter Vinge-Maigaard |
2003 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.66 |
559 |
26.40 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.07 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Vetle Vikestad Løseth |
2004 |
Bergens SC |
+0.64 |
554 |
26.48 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.83 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.67 |
546 |
26.60 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.99 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
539 |
26.72 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.92 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Magnus Ulrik Larsen |
2005 |
GTI - Tune I.F. |
+0.64 |
533 |
26.82 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.86 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
531 |
26.85 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.61 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.70 |
524 |
26.97 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.41 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
515 |
27.13 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.66 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
August Arup Neergaard |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
492 |
27.54 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.56 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Emil Stenholt Røpke |
2004 |
A6 JGI-Swim |
+0.61 |
484 |
27.69 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.17 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.69 |
482 |
27.73 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.63 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
William Ohrt |
2002 |
Kolding SK |
+0.65 |
467 |
28.02 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 Head did not break surface at or before 15m mark following start or turn or not on surface during stroke |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2021 11:21:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-12-2021 11:21.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Herrer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
22.79 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Aarhus, Danmark |
06-12-2020 |
|
|
|
|
DR |
22.79 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.66 |
831 |
23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.34 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Dan Hansen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.62 |
793 |
23.49 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.50 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
764 |
23.79 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.06 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Møller |
2002 |
GTI - Tune I.F. |
+0.63 |
721 |
24.25 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.12 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.61 |
668 |
24.88 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.80 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2021 18:34:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Herrer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
22.79 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Aarhus, Danmark |
06-12-2020 |
|
|
|
|
DR |
22.79 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.66 |
831 |
23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.34 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Munk |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.61 |
813 |
23.30 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.59 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
-.-- |
795 |
23.47 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.47 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Dan Hansen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.62 |
793 |
23.49 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.50 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lasse Dall |
1997 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
783 |
23.59 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.72 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
769 |
23.73 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.02 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
764 |
23.79 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.06 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Juul |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
761 |
23.82 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.87 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Møller |
2002 |
GTI - Tune I.F. |
+0.63 |
721 |
24.25 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.12 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.60 |
708 |
24.40 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.50 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
700 |
24.49 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.60 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laurits Kenskov |
2001 |
Herlev Svømning |
+0.62 |
679 |
24.74 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.02 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
H2Odense |
+0.61 |
671 |
24.84 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.04 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.61 |
668 |
24.88 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.80 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elias Noe |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.71 |
665 |
24.91 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.82 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.61 |
663 |
24.94 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.72 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2021 18:34:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-12-2021 19:03.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Frisvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DJR |
24.76 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Windsor, Canada |
11-12-2016 |
|
|
|
|
DR |
23.49 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Indianapolis, USA |
12-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
768 |
25.03 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.61 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Bro |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
732 |
25.44 |
+0.41 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.64 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
729 |
25.47 |
+0.44 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.94 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.63 |
727 |
25.50 |
+0.47 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.34 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Barrett |
2002 |
GTI - Greve |
+0.61 |
720 |
25.58 |
+0.55 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.12 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
-.-- |
704 |
25.77 |
+0.74 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.44 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI - Greve |
+0.67 |
697 |
25.86 |
+0.83 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.92 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
696 |
25.87 |
+0.84 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 25.52 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
692 |
25.92 |
+0.89 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.03 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
678 |
26.09 |
+1.06 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 25.61 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
673 |
26.16 |
+1.13 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.79 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
671 |
26.18 |
+1.15 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.51 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.73 |
667 |
26.24 |
+1.21 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.18 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
659 |
26.34 |
+1.31 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.55 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
658 |
26.36 |
+1.33 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.50 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.74 |
657 |
26.37 |
+1.34 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.10 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tiana Mescher |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
655 |
26.40 |
+1.37 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.88 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.77 |
653 |
26.43 |
+1.40 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.55 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
650 |
26.46 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.37 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Laura Glerup Jensen |
1998 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
650 |
26.47 |
+1.44 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 26.59 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.72 |
647 |
26.50 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.86 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.67 |
641 |
26.59 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.45 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
636 |
26.65 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.34 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
633 |
26.70 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.40 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
632 |
26.71 |
+1.68 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 26.25 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
629 |
26.76 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.68 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.68 |
629 |
26.76 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.05 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
628 |
26.77 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.10 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
627 |
26.79 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.12 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
624 |
26.82 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.69 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.67 |
622 |
26.86 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.32 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
615 |
26.95 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.59 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Renate Knutsen |
1997 |
Bergens SC |
+0.70 |
613 |
26.98 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.49 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Julie Liv Madsen |
2006 |
GTI - Greve |
+0.70 |
613 |
26.99 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.23 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
Farum Svømmeklub |
+0.71 |
612 |
27.00 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.86 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
610 |
27.03 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.69 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
610 |
27.03 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.97 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Louise D. Liboriussen |
2002 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
609 |
27.04 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.42 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ida Maria Nielsen |
2000 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.67 |
609 |
27.05 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.89 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.59 |
608 |
27.06 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.67 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.73 |
602 |
27.15 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.01 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Jonette Matland Lægreid |
2004 |
Bergensvømmerne |
+0.71 |
596 |
27.24 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.50 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Signe Eie |
2005 |
Herlev Svømning |
+0.77 |
591 |
27.32 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.04 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
588 |
27.37 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.11 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.72 |
582 |
27.46 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.29 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Mathilde Hager |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
581 |
27.47 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.24 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Sofie Lund-Schierbeck |
2003 |
Farum Svømmeklub |
+0.72 |
580 |
27.48 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.29 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
578 |
27.52 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.72 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
H2Odense |
+0.74 |
577 |
27.53 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.21 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
575 |
27.56 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.86 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Linnea Hietala |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.68 |
569 |
27.66 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.75 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
+0.75 |
567 |
27.69 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.51 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Ella Christiansen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
559 |
27.82 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.87 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Mira Johansson Miljeteig |
2005 |
Bergens SC |
+0.75 |
556 |
27.87 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.07 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
H2Odense |
+0.69 |
555 |
27.89 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.71 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Frida Saks Justesen |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
533 |
28.28 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.83 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.74 |
341 |
32.81 |
+7.78 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 32.13 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2021 11:52:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-12-2021 11:53.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Frisvømning Damer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
24.76 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Windsor, Canada |
11-12-2016 |
|
|
|
|
DR |
23.49 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Indianapolis, USA |
12-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.66 |
679 |
26.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.18 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tiana Mescher |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
671 |
26.18 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.40 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.76 |
647 |
26.51 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.37 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2021 18:53:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Frisvømning Damer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
24.76 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Windsor, Canada |
11-12-2016 |
|
|
|
|
DR |
23.49 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Indianapolis, USA |
12-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Bro |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
772 |
24.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.44 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
770 |
25.01 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.03 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.63 |
756 |
25.17 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.50 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Barrett |
2002 |
GTI - Greve |
+0.62 |
754 |
25.19 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.58 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
740 |
25.35 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.77 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
739 |
25.36 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.47 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI - Greve |
+0.65 |
726 |
25.51 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.86 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
710 |
25.70 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.92 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
699 |
25.83 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.36 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.72 |
689 |
25.96 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.24 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.66 |
679 |
26.08 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.18 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tiana Mescher |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
671 |
26.18 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.40 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.74 |
659 |
26.34 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.43 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
657 |
26.37 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.16 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.76 |
647 |
26.51 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.37 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
608 |
27.06 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.34 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2021 18:53:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-12-2021 18:53.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Brystsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
DJR |
2:10.02 |
|
|
|
Morten Klarskov |
1992 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DR |
2:05.38 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
750 |
2:12.24 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:09.53 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
736 |
2:13.05 |
+0.81 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:11.50 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolai Sørebø |
2001 |
Bergensvømmerne |
+0.69 |
718 |
2:14.15 |
+1.91 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:13.25 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred August Grubert |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
702 |
2:15.14 |
+2.90 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:16.30 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
+0.63 |
696 |
2:15.53 |
+3.29 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.06 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Øystein Breivik |
2002 |
Bergens SC |
+0.74 |
682 |
2:16.46 |
+4.22 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.25 |
(+4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Lindholm |
2001 |
Lyseng IF |
+0.74 |
678 |
2:16.77 |
+4.53 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:13.75 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
673 |
2:17.07 |
+4.83 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:16.38 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
668 |
2:17.43 |
+5.19 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.23 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.73 |
664 |
2:17.71 |
+5.47 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.48 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Austevoll Harlem |
2005 |
Bergens SC |
+0.65 |
655 |
2:18.31 |
+6.07 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.89 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
642 |
2:19.27 |
+7.03 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.05 |
(+4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
632 |
2:19.95 |
+7.71 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.63 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
630 |
2:20.11 |
+7.87 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.22 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
612 |
2:21.46 |
+9.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.18 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Ringe Svømme Klub |
+0.69 |
609 |
2:21.71 |
+9.47 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:24.01 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Robert E Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
604 |
2:22.11 |
+9.87 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.08 |
(+3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Asger Væver Hartvig |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.67 |
600 |
2:22.45 |
+10.21 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.95 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
596 |
2:22.77 |
+10.53 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.17 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oscar Kroos |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
591 |
2:23.18 |
+10.94 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.41 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emil Kragh |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
584 |
2:23.72 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.07 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anders Mose |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
572 |
2:24.73 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.69 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alexander Marcus Englev |
2004 |
GTI - Greve |
+0.65 |
571 |
2:24.81 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.52 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Lyseng IF |
+0.70 |
563 |
2:25.48 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.85 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
562 |
2:25.53 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.37 |
(+5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
+0.75 |
548 |
2:26.81 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.36 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elias Rought |
2003 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.68 |
547 |
2:26.89 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.60 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.63 |
545 |
2:27.08 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.41 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.67 |
523 |
2:29.10 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.47 |
(+3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Harald Wiehe Struberg |
2003 |
Herlev Svømning |
+0.74 |
523 |
2:29.11 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.58 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
521 |
2:29.29 |
+17.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.10 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Kasper Thorn |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.70 |
515 |
2:29.83 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.73 |
(+3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Oliver Fenger |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
514 |
2:29.94 |
+17.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.08 |
(+5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Laurits Boserup |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
510 |
2:30.31 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.49 |
(+3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Oliver Bak Jensen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.59 |
509 |
2:30.41 |
+18.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.07 |
(+6.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
A6 JGI-Swim |
+0.66 |
507 |
2:30.69 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.54 |
(+6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Jannik Jørgensen |
2004 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.62 |
494 |
2:31.95 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.79 |
(+5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.59 |
487 |
2:32.63 |
+20.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.58 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Gustav Hjerrild-Jensen |
2003 |
Svømmeklubben Nord |
+0.69 |
422 |
2:40.19 |
+27.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.01 |
(+7.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
Entry time: 2:25.56 |
(-2:25.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2021 11:53:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-12-2021 11:54.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Brystsvømning Herrer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
2:10.02 |
|
|
|
Morten Klarskov |
1992 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DR |
2:05.38 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
+0.64 |
716 |
2:14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.53 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
652 |
2:18.54 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.11 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
638 |
2:19.53 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.95 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Væver Hartvig |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.64 |
628 |
2:20.29 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.45 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Øystein Breivik |
2002 |
Bergens SC |
+0.66 |
739 |
2:12.90 |
-1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.46 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2021 19:02:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Brystsvømning Herrer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
2:10.02 |
|
|
|
Morten Klarskov |
1992 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DR |
2:05.38 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
777 |
2:10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.24 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
755 |
2:11.94 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.05 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Lindholm |
2001 |
Lyseng IF |
+0.71 |
743 |
2:12.65 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.77 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred August Grubert |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
718 |
2:14.15 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.14 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
+0.64 |
716 |
2:14.27 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.53 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
+0.71 |
692 |
2:15.79 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.43 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.76 |
694 |
2:15.67 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.71 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
652 |
2:18.54 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.11 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
638 |
2:19.53 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.95 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asger Væver Hartvig |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.64 |
628 |
2:20.29 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.45 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
620 |
2:20.86 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.46 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Ringe Svømme Klub |
+0.71 |
609 |
2:21.73 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.71 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
594 |
2:22.87 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.77 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Øystein Breivik |
2002 |
Bergens SC |
+0.66 |
739 |
2:12.90 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.46 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolai Sørebø |
2001 |
Bergensvømmerne |
+0.66 |
713 |
2:14.50 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.15 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Austevoll Harlem |
2005 |
Bergens SC |
+0.63 |
669 |
2:17.33 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.31 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2021 19:02:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-12-2021 19:02.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
|
Efter 2 af 2 heat |
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 1500m Frisvømning Damer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
16:22.82 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Århus, Danmark |
26-03-2004 |
|
|
|
|
DR |
15:28.65 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Birkerød, Danmark |
28-11-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
794 |
16:31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 16:57.07 |
(-25.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
786 |
16:34.48 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:43.54 |
(-9.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.79 |
711 |
17:08.33 |
+37.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:00.94 |
(+7.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
703 |
17:12.10 |
+40.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:25.29 |
(-13.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.67 |
672 |
17:27.71 |
+56.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:40.78 |
(-13.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
Løb 20, 1500m Frisvømning Damer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
16:22.82 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Århus, Danmark |
26-03-2004 |
|
|
|
|
DR |
15:28.65 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Birkerød, Danmark |
28-11-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
794 |
16:31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 16:57.07 |
(-25.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
786 |
16:34.48 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:43.54 |
(-9.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
-.-- |
735 |
16:57.15 |
+25.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:49.48 |
(+7.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.79 |
711 |
17:08.33 |
+37.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:00.94 |
(+7.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
703 |
17:12.10 |
+40.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:25.29 |
(-13.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.67 |
672 |
17:27.71 |
+56.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:40.78 |
(-13.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristine Hülsen |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
657 |
17:35.68 |
+1:04.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:49.17 |
(-13.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Helena Hvid Hansen |
2001 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.69 |
652 |
17:38.46 |
+1:07.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:33.73 |
(+4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Hertzberg |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
619 |
17:56.61 |
+1:25.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18:52.68 |
(-56.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silja Brage |
2005 |
A6 JGI-Swim |
+0.75 |
568 |
18:27.88 |
+1:56.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:56.70 |
(+31.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-12-2021 18:47.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
|
Efter 2 af 2 heat |
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 1500m Frisvømning Damer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
16:22.82 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Århus, Danmark |
26-03-2004 |
|
|
|
|
DR |
15:28.65 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Birkerød, Danmark |
28-11-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
794 |
16:31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 16:57.07 |
(-25.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
786 |
16:34.48 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:43.54 |
(-9.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.79 |
711 |
17:08.33 |
+37.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:00.94 |
(+7.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
703 |
17:12.10 |
+40.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:25.29 |
(-13.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.67 |
672 |
17:27.71 |
+56.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:40.78 |
(-13.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
Løb 20, 1500m Frisvømning Damer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
16:22.82 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Århus, Danmark |
26-03-2004 |
|
|
|
|
DR |
15:28.65 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Birkerød, Danmark |
28-11-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
794 |
16:31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 16:57.07 |
(-25.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
786 |
16:34.48 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:43.54 |
(-9.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
-.-- |
735 |
16:57.15 |
+25.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:49.48 |
(+7.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.79 |
711 |
17:08.33 |
+37.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:00.94 |
(+7.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
703 |
17:12.10 |
+40.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:25.29 |
(-13.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.67 |
672 |
17:27.71 |
+56.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:40.78 |
(-13.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristine Hülsen |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
657 |
17:35.68 |
+1:04.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:49.17 |
(-13.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Helena Hvid Hansen |
2001 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.69 |
652 |
17:38.46 |
+1:07.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:33.73 |
(+4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Hertzberg |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
619 |
17:56.61 |
+1:25.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18:52.68 |
(-56.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silja Brage |
2005 |
A6 JGI-Swim |
+0.75 |
568 |
18:27.88 |
+1:56.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:56.70 |
(+31.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-12-2021 18:47.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 4X50m Medley Herrer - Finale |
|
DJR |
1:39.15 |
|
|
AGF Drenge |
|
|
Aarhus, Danmark |
29-06-2021 |
|
|
|
|
DR |
1:36.46 |
|
|
Helsingør |
2000 |
Helsingør Svømmeklub (D |
Esbjerg (DEN) |
17-12-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Helsingør |
20 |
|
|
|
|
824 |
|
|
1:36.46 |
|
|
|
|
DR |
|
|
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
|
24.56 |
|
|
|
|
24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Tullberg |
2003 |
0377AA |
|
26.77 |
|
|
|
|
51.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Dan Hansen |
2002 |
0243AC |
|
23.11 |
|
|
|
|
1:14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
0347AC |
+0.43 |
22.02 |
|
|
|
|
1:36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
AGF Herrer 1 |
22 |
|
|
|
|
814 |
|
|
1:36.86 |
+0.40 |
|
|
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
0357AC |
|
23.89 |
|
|
|
|
23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
0007AN |
|
27.28 |
|
|
|
|
51.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
0233AM |
|
23.41 |
|
|
|
|
1:14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Sanggaard |
2005 |
0519AH |
+0.20 |
22.28 |
|
|
|
|
1:36.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vejle herrer 1 |
22 |
|
|
|
|
766 |
|
|
1:38.81 |
+2.35 |
|
|
|
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
0125AS |
|
24.66 |
|
|
|
|
24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
0451AI |
|
27.75 |
|
|
|
|
52.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Juul |
2000 |
0015AK |
|
23.83 |
|
|
|
|
1:16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Hansen |
2000 |
0089AH |
+0.20 |
22.57 |
|
|
|
|
1:38.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
HSK 1 |
19 |
|
|
|
|
723 |
|
|
1:40.75 |
+4.29 |
|
|
|
|
Casper Puggaard |
2005 |
0593AA |
|
25.75 |
|
|
|
|
25.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
0487AJ |
|
28.75 |
|
|
|
|
54.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
0339AK |
|
23.40 |
|
|
|
|
1:17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Greisen |
2004 |
0487AD |
+0.02 |
22.85 |
|
|
|
|
1:40.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
GSC Herrer |
22 |
|
|
|
|
713 |
|
|
1:41.20 |
+4.74 |
|
|
|
|
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
|
25.70 |
|
|
|
|
25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Crone |
2001 |
0147AB |
+0.11 |
27.71 |
|
|
|
|
53.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
+0.30 |
24.62 |
|
|
|
|
1:18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Robert E Falborg Pedersen |
2005 |
0525AC |
|
23.17 |
|
|
|
|
1:41.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aalborg Herrer 1 |
29 |
|
|
|
|
707 |
|
|
1:41.52 |
+5.06 |
|
|
|
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
|
25.45 |
|
|
|
|
25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lawrence Langley |
2001 |
0125AI |
|
28.79 |
|
|
|
|
54.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
9337AB |
|
24.12 |
|
|
|
|
1:18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolas Blanch |
1997 |
9779AA |
+0.18 |
23.16 |
|
|
|
|
1:41.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Horsens Herre |
21 |
|
|
|
|
700 |
|
|
1:41.82 |
+5.36 |
|
|
|
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
|
25.09 |
|
|
|
|
25.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Krestian Gelmark-Sørensen |
2001 |
0111AR |
|
29.43 |
|
|
|
|
54.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
0311AS |
|
24.07 |
|
|
|
|
1:18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
0211AQ |
+0.27 |
23.23 |
|
|
|
|
1:41.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hørsholm Stags |
24 |
|
|
|
|
682 |
|
|
1:42.73 |
+6.27 |
|
|
|
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
9833AA |
|
25.71 |
|
|
|
|
25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Væver Hartvig |
2002 |
0277AB |
|
27.88 |
|
|
|
|
53.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Egholm Brøns |
2003 |
0331AC |
|
25.56 |
|
|
|
|
1:19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
0465AB |
+0.30 |
23.58 |
|
|
|
|
1:42.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Odense 1 |
21 |
|
|
|
|
671 |
|
|
1:43.29 |
+6.83 |
|
|
|
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
0265AE |
|
26.51 |
|
|
|
|
26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
0243AA |
+0.23 |
28.09 |
|
|
|
|
54.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
0547AE |
+0.22 |
24.97 |
|
|
|
|
1:19.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
|
23.72 |
|
|
|
|
1:43.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Helsingør 2 |
22 |
|
|
|
|
670 |
|
|
1:43.31 |
+6.85 |
|
|
|
|
Johan Heeno Rasmussen |
2002 |
0259AG |
|
26.56 |
|
|
|
|
26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Bak Jensen |
2002 |
0257AT |
+0.18 |
28.47 |
|
|
|
|
55.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thorvald Bomholt Larsen |
2003 |
0389AL |
+0.32 |
24.96 |
|
|
|
|
1:19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
|
23.32 |
|
|
|
|
1:43.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Triton boys |
22 |
|
|
|
|
664 |
|
|
1:43.63 |
+7.17 |
|
|
|
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
0375AG |
|
25.85 |
|
|
|
|
25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Nonemaker |
2000 |
0019AW |
+0.14 |
29.36 |
|
|
|
|
55.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
+0.18 |
24.13 |
|
|
|
|
1:19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
0379AH |
|
24.29 |
|
|
|
|
1:43.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Herlev Herrer |
21 |
|
|
|
|
659 |
|
|
1:43.90 |
+7.44 |
|
|
|
|
Elias Elmedyb |
2006 |
0601AC |
|
27.14 |
|
|
|
|
27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harald Wiehe Struberg |
2003 |
0331AT |
|
29.70 |
|
|
|
|
56.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laurits Kenskov |
2001 |
0145AC |
|
24.51 |
|
|
|
|
1:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Lund |
2001 |
0123AM |
|
22.55 |
|
|
|
|
1:43.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Holbæk Herrer |
20 |
|
|
|
|
654 |
|
|
1:44.16 |
+7.70 |
|
|
|
|
Christopher H. Brown |
2002 |
0297AQ |
|
26.49 |
|
|
|
|
26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Lystlund |
2003 |
0363AA |
|
30.02 |
|
|
|
|
56.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Noe |
2004 |
0475AH |
|
24.71 |
|
|
|
|
1:21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Arneskov |
2002 |
0287AC |
|
22.94 |
|
|
|
|
1:44.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Køge Herrer 1 |
21 |
|
|
|
|
648 |
|
|
1:44.49 |
+8.03 |
|
|
|
|
Lucas Møller Larsen |
2005 |
0523AQ |
|
26.13 |
|
|
|
|
26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
|
30.29 |
|
|
|
|
56.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Hansen |
2001 |
0123AH |
|
25.17 |
|
|
|
|
1:21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Ryom |
2002 |
0253AJ |
|
22.90 |
|
|
|
|
1:44.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vejle Herrer 2 |
21 |
|
|
|
|
644 |
|
|
1:44.69 |
+8.23 |
|
|
|
|
Christian Duetoft |
2005 |
0597AP |
|
26.24 |
|
|
|
|
26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Kragh |
2001 |
0197AL |
+1.28 |
29.36 |
|
|
|
|
55.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Damsbo |
2003 |
0397AH |
+0.32 |
26.55 |
|
|
|
|
1:22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
0453AM |
|
22.54 |
|
|
|
|
1:44.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
HSK 2 |
20 |
|
|
|
|
638 |
|
|
1:45.05 |
+8.59 |
|
|
|
|
Mads Møller |
2005 |
0585AC |
|
26.22 |
|
|
|
|
26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
0343AQ |
+0.03 |
30.32 |
|
|
|
|
56.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wessel Stupers |
2002 |
0207AV |
+0.14 |
24.87 |
|
|
|
|
1:21.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Brøns |
2003 |
0341AC |
|
23.64 |
|
|
|
|
1:45.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
SvømSK |
21 |
|
|
|
|
624 |
|
|
1:45.79 |
+9.33 |
|
|
|
|
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
0139AH |
|
26.18 |
|
|
|
|
26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Rought |
2003 |
0359AF |
0.00 |
29.00 |
|
|
|
|
55.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jannik Jørgensen |
2004 |
0403AM |
+0.22 |
27.49 |
|
|
|
|
1:22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Mortensen |
2003 |
0329AI |
|
23.12 |
|
|
|
|
1:45.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Thisted Herre |
20 |
|
|
|
|
614 |
|
|
1:46.40 |
+9.94 |
|
|
|
|
Mads Kloster |
2002 |
0229AF |
|
26.25 |
|
|
|
|
26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
0435AR |
|
31.03 |
|
|
|
|
57.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
0457AL |
|
25.60 |
|
|
|
|
1:22.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
0565AD |
|
23.52 |
|
|
|
|
1:46.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kongerne af Næstved |
21 |
|
|
|
|
609 |
|
|
1:46.67 |
+10.21 |
|
|
|
|
Hjalte Petersen |
2004 |
0443AO |
|
27.20 |
|
|
|
|
27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Nissen |
2001 |
0177AM |
|
30.44 |
|
|
|
|
57.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Løhr |
2001 |
0173AJ |
|
25.36 |
|
|
|
|
1:23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
0387AJ |
|
23.67 |
|
|
|
|
1:46.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
GTI Dolphins |
20 |
|
|
|
|
599 |
|
|
1:47.25 |
+10.79 |
|
|
|
|
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
0423AG |
|
27.00 |
|
|
|
|
27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Marcus Englev |
2004 |
0481AI |
+0.14 |
29.60 |
|
|
|
|
56.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Gummer |
2002 |
0269AF |
+0.02 |
25.80 |
|
|
|
|
1:22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Bastholm |
2005 |
0569AF |
|
24.85 |
|
|
|
|
1:47.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
VG17 Herre |
23 |
|
|
|
|
595 |
|
|
1:47.48 |
+11.02 |
|
|
|
|
Hugo Haakansson |
2006 |
0609AA |
|
28.10 |
|
|
|
|
28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
0675AD |
|
29.65 |
|
|
|
|
57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lars Thor Sørensen |
1999 |
9935AL |
|
25.86 |
|
|
|
|
1:23.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Johansen |
2003 |
0395AE |
|
23.87 |
|
|
|
|
1:47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
A6 herrer 1 |
20 |
|
|
|
|
566 |
|
|
1:49.28 |
+12.82 |
|
|
|
|
Noah Tranum |
2004 |
0449AG |
|
27.97 |
|
|
|
|
27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
0471AB |
|
29.89 |
|
|
|
|
57.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai Wiuff |
2002 |
0243AB |
|
26.04 |
|
|
|
|
1:23.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Stenholt Røpke |
2004 |
0429AA |
|
25.38 |
|
|
|
|
1:49.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF Herrer 2 |
25 |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
|
25.49 |
|
|
|
|
25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Gaur |
2005 |
0581AK |
|
27.84 |
|
|
|
|
53.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
0317AD |
|
24.49 |
|
|
|
|
1:17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Rasmussen |
1997 |
9799AR |
-0.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2021 20:03:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-12-2021 08:02.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4X200m Frisvømning Damer - Finale |
|
DJR |
8:10.39 |
|
|
KVIK Piger |
|
|
Odense, Danmark |
24-10-2009 |
|
|
|
|
|
DR |
7:52.89 |
|
|
Aalborg Damer 1 |
1995 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Esbjerg (DEN) |
17-12-2021 |
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
1 |
|
Aalborg Damer 1 |
27 |
|
|
|
|
878 |
|
|
7:52.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
9544AF |
+0.70 |
28.84 |
59.60 |
1:30.27 |
2:01.13 |
2:01.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Snæfridur Sol |
2000 |
0082AL |
+0.41 |
27.50 |
57.64 |
1:27.55 |
1:57.01 |
3:58.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
+0.38 |
27.61 |
57.97 |
1:28.41 |
1:58.87 |
5:57.01 |
|
|
|
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
0074AM |
+0.44 |
26.80 |
56.06 |
1:25.94 |
1:55.88 |
7:52.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
HSK 1 |
24 |
|
|
|
|
800 |
|
|
8:07.67 |
+14.78 |
|
|
|
|
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
+0.67 |
28.71 |
59.53 |
1:30.08 |
2:00.51 |
2:00.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regitze Gaard |
2001 |
0178AG |
+0.27 |
28.36 |
59.30 |
1:31.38 |
2:03.76 |
4:04.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
+0.41 |
28.04 |
58.17 |
1:29.06 |
2:00.09 |
6:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
0678AC |
+0.24 |
28.10 |
59.86 |
1:31.59 |
2:03.31 |
8:07.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigma Damer |
24 |
|
|
|
|
792 |
|
|
8:09.34 |
+16.45 |
|
|
|
|
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
+0.62 |
28.33 |
59.82 |
1:31.12 |
2:02.12 |
2:02.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
+0.43 |
28.48 |
58.72 |
1:29.87 |
2:01.60 |
4:03.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Steen Duus |
2001 |
0114AE |
+0.08 |
28.29 |
59.45 |
1:31.62 |
2:03.70 |
6:07.42 |
|
|
|
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
0644AC |
+0.35 |
28.18 |
59.26 |
1:30.72 |
2:01.92 |
8:09.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aalborg YoungBlood |
21 |
|
|
|
|
741 |
|
|
8:20.26 |
+27.37 |
|
|
|
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
0634AK |
+0.76 |
29.00 |
1:00.42 |
1:32.44 |
2:05.08 |
2:05.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
0246AQ |
+0.32 |
28.21 |
59.35 |
1:31.34 |
2:03.32 |
4:08.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Bach Andersen |
2001 |
0164AM |
+0.27 |
28.18 |
59.57 |
1:33.17 |
2:07.66 |
6:16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
+0.19 |
27.74 |
58.90 |
1:31.57 |
2:04.20 |
8:20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
HSK 2 |
19 |
|
|
|
|
729 |
|
|
8:23.02 |
+30.13 |
|
|
|
|
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
+0.76 |
29.31 |
1:00.75 |
1:32.24 |
2:02.97 |
2:02.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
0398AP |
+0.23 |
28.65 |
1:00.88 |
1:34.46 |
2:08.06 |
4:11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Maagøe |
2007 |
0706AA |
+0.04 |
28.47 |
1:00.24 |
1:32.37 |
2:03.91 |
6:14.94 |
|
|
|
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
0726AB |
+0.39 |
29.24 |
1:01.99 |
1:35.43 |
2:08.08 |
8:23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vejle damer |
21 |
|
|
|
|
631 |
|
|
8:47.80 |
+54.91 |
|
|
|
|
Kristine Hülsen |
2002 |
0286AH |
+0.68 |
29.91 |
1:01.64 |
1:34.79 |
2:07.80 |
2:07.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Christiansen |
2003 |
0366AK |
+0.25 |
29.97 |
1:03.07 |
1:36.79 |
2:11.40 |
4:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
0186AG |
+0.44 |
29.94 |
1:04.28 |
1:38.90 |
2:13.75 |
6:32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
0482AG |
+0.35 |
31.29 |
1:05.57 |
1:40.15 |
2:14.85 |
8:47.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
HSK 3 |
17 |
|
|
|
|
621 |
|
|
8:50.53 |
+57.64 |
|
|
|
|
Falka Tind |
2006 |
0648AI |
+0.74 |
30.45 |
1:04.08 |
1:37.80 |
2:10.49 |
2:10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
0582AF |
+0.22 |
29.84 |
1:03.82 |
1:38.53 |
2:13.08 |
4:23.57 |
|
|
|
|
Mathilde Møller |
2007 |
0746AB |
+0.28 |
30.50 |
1:04.53 |
1:39.12 |
2:13.29 |
6:36.86 |
|
|
|
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
0748AT |
+0.04 |
29.64 |
1:03.86 |
1:39.28 |
2:13.67 |
8:50.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2021 19:22:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-12-2021 19:26.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4X100m Frisvømning Herrer - Finale |
|
DJR |
3:19.82 |
|
|
Herlev Drenge |
|
|
Vejle, Danmark |
03-11-2019 |
|
|
|
|
DR |
3:12.64 |
|
|
|
|
|
Bellahøj, Danmark |
18-12-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Helsingør |
22 |
|
|
|
|
819 |
|
|
3:15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
+0.61 |
23.79 |
50.38 |
|
|
|
50.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Tullberg |
2003 |
0377AA |
+0.17 |
22.92 |
48.60 |
|
|
|
1:38.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Munk |
2000 |
0055AA |
+0.27 |
23.10 |
48.74 |
|
|
|
2:27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
0347AC |
+0.05 |
22.93 |
47.89 |
|
|
|
3:15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vejle herrer 1 |
22 |
|
|
|
|
811 |
|
|
3:16.25 |
+0.64 |
|
|
|
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
0125AS |
+0.61 |
23.09 |
48.57 |
|
|
|
48.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Hansen |
2000 |
0089AH |
+0.12 |
23.13 |
48.83 |
|
|
|
1:37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Juul |
2000 |
0015AK |
+0.24 |
23.11 |
49.00 |
|
|
|
2:26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
0205AG |
+0.25 |
23.58 |
49.85 |
|
|
|
3:16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
AGF Herrer 1 |
22 |
|
|
|
|
797 |
|
|
3:17.39 |
+1.78 |
|
|
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
0357AC |
+0.64 |
23.60 |
48.94 |
|
|
|
48.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
+0.21 |
23.38 |
49.68 |
|
|
|
1:38.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
+0.09 |
23.39 |
49.25 |
|
|
|
2:27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
0233AM |
+0.20 |
23.10 |
49.52 |
|
|
|
3:17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
HSK 1 |
19 |
|
|
|
|
770 |
|
|
3:19.66 |
+4.05 |
|
|
|
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
0339AK |
+0.65 |
24.07 |
49.60 |
|
|
|
49.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Brøns |
2003 |
0341AC |
+0.25 |
24.19 |
50.64 |
|
|
|
1:40.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Puggaard |
2005 |
0593AA |
+0.34 |
23.68 |
50.16 |
|
|
|
2:30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
0487AJ |
+0.19 |
23.14 |
49.26 |
|
|
|
3:19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esbjerg 1 |
30 |
|
|
|
|
765 |
|
|
3:20.07 |
+4.46 |
|
|
|
|
Martin H. Abel |
2001 |
0197AF |
+0.59 |
23.16 |
48.86 |
|
|
|
48.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frans Johannessen |
1992 |
9277AB |
+0.12 |
23.56 |
49.67 |
|
|
|
1:38.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lasse Dall |
1997 |
9763AR |
+0.32 |
23.81 |
51.14 |
|
|
|
2:29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Boström |
2002 |
0295AG |
+0.15 |
23.87 |
50.40 |
|
|
|
3:20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aalborg Herrer 1 |
29 |
|
|
|
|
763 |
|
|
3:20.26 |
+4.65 |
|
|
|
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
+0.66 |
24.01 |
49.88 |
|
|
|
49.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolas Blanch |
1997 |
9779AA |
+0.27 |
23.81 |
50.33 |
|
|
|
1:40.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
9337AB |
+0.24 |
23.37 |
49.14 |
|
|
|
2:29.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Thorhauge |
2005 |
0545AM |
+0.25 |
24.50 |
50.91 |
|
|
|
3:20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sigma Herrer A |
20 |
|
|
|
|
736 |
|
|
3:22.70 |
+7.09 |
|
|
|
|
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
+0.60 |
24.17 |
51.22 |
|
|
|
51.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
+0.02 |
24.30 |
50.89 |
|
|
|
1:42.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Vergereau |
2004 |
0447AA |
+0.05 |
23.82 |
50.71 |
|
|
|
2:32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
0511AD |
+0.17 |
23.66 |
49.88 |
|
|
|
3:22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aarhus swim herre 1 |
21 |
|
|
|
|
729 |
|
|
3:23.29 |
+7.68 |
|
|
|
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
0571AC |
+0.64 |
24.90 |
52.09 |
|
|
|
52.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
0491AC |
+0.22 |
24.22 |
51.42 |
|
|
|
1:43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lindholm |
2004 |
0451AC |
+0.22 |
24.41 |
50.94 |
|
|
|
2:34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Lindholm |
2001 |
0153AF |
+0.17 |
23.71 |
48.84 |
|
|
|
3:23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Triton boys |
22 |
|
|
|
|
720 |
|
|
3:24.15 |
+8.54 |
|
|
|
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
0215AD |
+0.67 |
23.84 |
49.88 |
|
|
|
49.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
+0.14 |
24.36 |
50.97 |
|
|
|
1:40.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
0375AG |
+0.26 |
24.34 |
51.37 |
|
|
|
2:32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Nonemaker |
2000 |
0019AW |
+0.10 |
24.45 |
51.93 |
|
|
|
3:24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
AGF Herrer 2 |
22 |
|
|
|
|
711 |
|
|
3:25.03 |
+9.42 |
|
|
|
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
0317AD |
+0.64 |
24.55 |
50.96 |
|
|
|
50.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
0007AN |
+0.27 |
24.47 |
51.08 |
|
|
|
1:42.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Sanggaard |
2005 |
0519AH |
+0.18 |
24.31 |
52.14 |
|
|
|
2:34.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Gaur |
2005 |
0581AK |
+0.22 |
24.47 |
50.85 |
|
|
|
3:25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Køge Herrer 1 |
22 |
|
|
|
|
701 |
|
|
3:26.00 |
+10.39 |
|
|
|
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
+0.63 |
24.87 |
51.40 |
|
|
|
51.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Ryom |
2002 |
0253AJ |
+0.45 |
24.35 |
51.56 |
|
|
|
1:42.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Roed |
2004 |
0457AB |
+0.14 |
24.04 |
51.19 |
|
|
|
2:34.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
+0.23 |
24.11 |
51.85 |
|
|
|
3:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
GTI Dolphins |
20 |
|
|
|
|
700 |
|
|
3:26.07 |
+10.46 |
|
|
|
|
Frederik Møller |
2002 |
0263AL |
+0.66 |
24.03 |
50.57 |
|
|
|
50.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
0423AG |
+0.37 |
25.21 |
52.66 |
|
|
|
1:43.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Bastholm |
2005 |
0569AF |
+0.21 |
25.21 |
53.24 |
|
|
|
2:36.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Isberg |
2004 |
0433AC |
+0.31 |
23.51 |
49.60 |
|
|
|
3:26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
HSK 2 |
18 |
|
|
|
|
697 |
|
|
3:26.39 |
+10.78 |
|
|
|
|
Sebastian Greisen |
2004 |
0487AD |
+0.71 |
24.47 |
51.42 |
|
|
|
51.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
0485AG |
+0.20 |
24.55 |
|
|
|
|
|
1:43.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Møller |
2005 |
0585AC |
+0.32 |
25.05 |
51.65 |
|
|
|
2:34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
0471AD |
+0.29 |
24.20 |
51.56 |
|
|
|
3:26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vejle Herrer 2 |
19 |
|
|
|
|
693 |
|
|
3:26.81 |
+11.20 |
|
|
|
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
0451AI |
+0.63 |
24.57 |
51.12 |
|
|
|
51.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
0453AM |
+0.26 |
24.26 |
50.85 |
|
|
|
1:41.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
0389AH |
+0.20 |
24.74 |
51.48 |
|
|
|
2:33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Stamholt |
2003 |
0353AM |
+0.36 |
25.64 |
53.36 |
|
|
|
3:26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kvik Herrer |
25 |
|
|
|
|
691 |
|
|
3:26.99 |
+11.38 |
|
|
|
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
0193AA |
+0.65 |
24.29 |
51.33 |
|
|
|
51.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ferdinand Wahl |
2000 |
0089AB |
+0.21 |
25.71 |
53.92 |
|
|
|
1:45.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Christensen |
2004 |
0489AE |
+0.40 |
24.35 |
50.74 |
|
|
|
2:35.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
9737AB |
+0.39 |
24.29 |
51.00 |
|
|
|
3:26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Horsens Herre |
20 |
|
|
|
|
689 |
|
|
3:27.16 |
+11.55 |
|
|
|
|
Toni Radak |
2002 |
0209AV |
+0.71 |
24.59 |
52.49 |
|
|
|
52.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
0211AQ |
+0.28 |
24.78 |
52.78 |
|
|
|
1:45.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
0311AS |
+0.22 |
24.82 |
52.40 |
|
|
|
2:37.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
+0.11 |
23.38 |
49.49 |
|
|
|
3:27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
GSC Herrer |
21 |
|
|
|
|
688 |
|
|
3:27.30 |
+11.69 |
|
|
|
|
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
+0.72 |
25.08 |
51.34 |
|
|
|
51.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Robert E Falborg Pedersen |
2005 |
0525AC |
+0.29 |
24.77 |
52.39 |
|
|
|
1:43.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Crone |
2001 |
0147AB |
+0.19 |
24.48 |
51.61 |
|
|
|
2:35.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
0431AI |
+0.18 |
24.73 |
51.96 |
|
|
|
3:27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Odense 1 |
21 |
|
|
|
|
652 |
|
|
3:30.99 |
+15.38 |
|
|
|
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
0235AI |
+0.63 |
25.21 |
52.71 |
|
|
|
52.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
+0.13 |
24.93 |
51.59 |
|
|
|
1:44.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
0547AE |
+0.30 |
25.05 |
52.57 |
|
|
|
2:36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Mosbæk Johannessen |
2005 |
0529AG |
+0.22 |
25.88 |
54.12 |
|
|
|
3:30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
HVSK Herrer |
20 |
|
|
|
|
649 |
|
|
3:31.39 |
+15.78 |
|
|
|
|
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
0279AD |
+0.64 |
24.85 |
52.55 |
|
|
|
52.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
0515AK |
+0.07 |
25.17 |
52.71 |
|
|
|
1:45.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Parkhøi |
2003 |
0383AD |
+0.25 |
25.08 |
52.33 |
|
|
|
2:37.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
0443AS |
+0.39 |
25.60 |
53.80 |
|
|
|
3:31.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Thisted Herre |
20 |
|
|
|
|
649 |
|
|
3:31.40 |
+15.79 |
|
|
|
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
0565AD |
+0.62 |
25.32 |
52.59 |
|
|
|
52.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
0457AL |
+0.31 |
25.00 |
53.02 |
|
|
|
1:45.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Kloster |
2002 |
0229AF |
+0.22 |
24.31 |
51.47 |
|
|
|
2:37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Kjær |
2005 |
0595AD |
+0.19 |
25.56 |
54.32 |
|
|
|
3:31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Esbjerg 2 |
19 |
|
|
|
|
629 |
|
|
3:33.61 |
+18.00 |
|
|
|
|
Jonas Kjær |
2003 |
0341AA |
+0.76 |
24.86 |
51.94 |
|
|
|
51.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
0345AF |
+0.17 |
25.23 |
52.80 |
|
|
|
1:44.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Mose |
2004 |
0411AD |
+0.15 |
25.73 |
54.17 |
|
|
|
2:38.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolas Duvander |
2005 |
0563AE |
+0.15 |
25.61 |
54.70 |
|
|
|
3:33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
SSK1 Herrer |
19 |
|
|
|
|
620 |
|
|
3:34.59 |
+18.98 |
|
|
|
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
0333AQ |
+0.74 |
25.89 |
53.35 |
|
|
|
53.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Togsverd |
2005 |
0577AE |
+0.13 |
25.89 |
54.56 |
|
|
|
1:47.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
0339AD |
+0.25 |
24.32 |
51.39 |
|
|
|
2:39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Hansen |
2004 |
0433AG |
+0.26 |
25.90 |
55.29 |
|
|
|
3:34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
HSK 3 |
20 |
|
|
|
|
592 |
|
|
3:37.90 |
+22.29 |
|
|
|
|
Wessel Stupers |
2002 |
0207AV |
+0.63 |
24.98 |
52.19 |
|
|
|
52.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
0639AB |
+0.23 |
26.83 |
56.01 |
|
|
|
1:48.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
0343AQ |
+0.57 |
25.65 |
53.50 |
|
|
|
2:41.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Andersen |
2005 |
0531AC |
+0.33 |
26.93 |
56.20 |
|
|
|
3:37.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
VG17 Herre |
20 |
|
|
|
|
591 |
|
|
3:37.98 |
+22.37 |
|
|
|
|
Hugo Haakansson |
2006 |
0609AA |
+0.68 |
25.99 |
54.59 |
|
|
|
54.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
0675AD |
+0.32 |
25.90 |
54.27 |
|
|
|
1:48.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Magnus Krievs |
2002 |
0257AD |
+0.38 |
26.30 |
55.40 |
|
|
|
2:44.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Johansen |
2003 |
0395AE |
+0.05 |
25.46 |
53.72 |
|
|
|
3:37.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
A6 herrer 1 |
20 |
|
|
|
|
584 |
|
|
3:38.96 |
+23.35 |
|
|
|
|
Nicolai Wiuff |
2002 |
0243AB |
-.-- |
25.66 |
53.19 |
|
|
|
53.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
0471AB |
+0.33 |
26.01 |
55.41 |
|
|
|
1:48.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Stenholt Røpke |
2004 |
0429AA |
0.00 |
26.87 |
56.62 |
|
|
|
2:45.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Tranum |
2004 |
0449AG |
+0.32 |
25.52 |
53.74 |
|
|
|
3:38.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigma Herrer B |
25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
0511AB |
+0.64 |
25.31 |
52.80 |
|
|
|
52.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
0273AC |
-0.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
0193AK |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joakim Brønnum |
1997 |
9759AT |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Herlev Herrer |
21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Nicholas Castella |
2007 |
0729AL |
|
24.82 |
51.00 |
|
|
|
51.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carlos Halawi |
2006 |
0697AR |
-0.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Elmedyb |
2006 |
0601AC |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Lund |
2001 |
0123AM |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2021 19:45:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-12-2021 19:49.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Butterfly Herrer - Indledende heat |
|
|
DJR |
1:58.37 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj, Danmark |
04-12-2010 |
|
|
|
|
DR |
1:51.62 |
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
Netanya, Israel |
06-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
778 |
1:57.68 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:57.61 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
725 |
2:00.44 |
+2.76 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:57.66 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
713 |
2:01.11 |
+3.43 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:58.20 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoffer Weiss |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.71 |
699 |
2:01.91 |
+4.23 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.34 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.74 |
686 |
2:02.68 |
+5.00 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.42 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
684 |
2:02.81 |
+5.13 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.21 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
684 |
2:02.82 |
+5.14 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:01.67 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matthias Hansen |
2001 |
Køge Svømmeklub |
+0.66 |
675 |
2:03.38 |
+5.70 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.25 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.62 |
659 |
2:04.34 |
+6.66 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:01.58 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
H2Odense |
+0.60 |
656 |
2:04.55 |
+6.87 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:06.34 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julius Munk |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
655 |
2:04.62 |
+6.94 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:06.49 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
649 |
2:04.97 |
+7.29 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.57 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elias Noe |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.68 |
647 |
2:05.09 |
+7.41 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.80 |
(+4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
H2Odense |
+0.72 |
640 |
2:05.59 |
+7.91 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:06.20 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.62 |
636 |
2:05.83 |
+8.15 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.50 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
635 |
2:05.89 |
+8.21 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.51 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Thomas Høgenhaug |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.70 |
635 |
2:05.90 |
+8.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:06.02 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
635 |
2:05.91 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.62 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
628 |
2:06.37 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.75 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
607 |
2:07.77 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.22 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lucas Burmester |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.67 |
606 |
2:07.86 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.06 |
(-5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Lyseng IF |
+0.72 |
602 |
2:08.18 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.32 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
595 |
2:08.67 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.31 |
(-4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Andreas Hoffmann |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.68 |
593 |
2:08.79 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.25 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Carlos Halawi |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
583 |
2:09.52 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.24 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Oliver Fenger |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.53 |
582 |
2:09.60 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.60 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
578 |
2:09.94 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.05 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
577 |
2:09.98 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.54 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Oscar Isberg |
2004 |
GTI - Tune I.F. |
+0.66 |
577 |
2:10.01 |
+12.33 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.59 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Nicolai Wiuff |
2002 |
A6 JGI-Swim |
+0.60 |
572 |
2:10.38 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.19 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Peter Vinge-Maigaard |
2003 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.72 |
570 |
2:10.54 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.77 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.69 |
564 |
2:10.97 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.39 |
(+3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
563 |
2:11.01 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.70 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.64 |
562 |
2:11.14 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.82 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Noah Bred |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
560 |
2:11.26 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.14 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.63 |
557 |
2:11.52 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.35 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
555 |
2:11.70 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.08 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Kasper Thorn |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
548 |
2:12.19 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.62 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Wessel Stupers |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
537 |
2:13.10 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.06 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Marius Lundsteen Brøndum |
2005 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.53 |
536 |
2:13.17 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.14 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 JGI-Swim |
+0.66 |
534 |
2:13.34 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.55 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
534 |
2:13.38 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.70 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
519 |
2:14.64 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.65 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
515 |
2:14.95 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.16 |
(-13.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
515 |
2:14.97 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.87 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
507 |
2:15.73 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.79 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Carl Magnus Krievs |
2002 |
Vest-Brøndby |
+0.66 |
507 |
2:15.73 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.17 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Malte Egholm Brøns |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.65 |
495 |
2:16.76 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.67 |
(+5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.62 |
494 |
2:16.92 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.29 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Mads Lind |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.66 |
491 |
2:17.15 |
+19.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.17 |
(+4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.63 |
486 |
2:17.58 |
+19.90 |
|
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 2:12.71 |
(+4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
483 |
2:17.93 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.31 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Emil Stenholt Røpke |
2004 |
A6 JGI-Swim |
+0.63 |
439 |
2:22.40 |
+24.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.80 |
(+6.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Afmeldt |
|
|
|
Entry time: 2:17.64 |
(-2:17.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 11:57:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-12-2021 11:57.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Butterfly Herrer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
1:58.37 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj, Danmark |
04-12-2010 |
|
|
|
|
DR |
1:51.62 |
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
Netanya, Israel |
06-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
822 |
1:55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.68 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
739 |
1:59.67 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.11 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.75 |
711 |
2:01.25 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.68 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoffer Weiss |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.71 |
707 |
2:01.46 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.91 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
702 |
2:01.76 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.81 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thomas Høgenhaug |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.68 |
657 |
2:04.47 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.90 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
647 |
2:05.14 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.34 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 17:20:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Butterfly Herrer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
1:58.37 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj, Danmark |
04-12-2010 |
|
|
|
|
DR |
1:51.62 |
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
Netanya, Israel |
06-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
822 |
1:55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.68 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
767 |
1:58.23 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.44 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
739 |
1:59.67 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.11 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
712 |
2:01.18 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.82 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.75 |
711 |
2:01.25 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.68 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christoffer Weiss |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.71 |
707 |
2:01.46 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.91 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
702 |
2:01.76 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.81 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matthias Hansen |
2001 |
Køge Svømmeklub |
+0.63 |
671 |
2:03.59 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.38 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.63 |
687 |
2:02.65 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.89 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Noe |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.67 |
669 |
2:03.71 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.09 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.62 |
658 |
2:04.40 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.83 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thomas Høgenhaug |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.68 |
657 |
2:04.47 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.90 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
648 |
2:05.05 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.97 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
647 |
2:05.14 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.34 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
H2Odense |
+0.75 |
646 |
2:05.15 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.59 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
H2Odense |
+0.59 |
638 |
2:05.72 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.55 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 17:20:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-12-2021 17:21.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Frisvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DJR |
1:56.43 |
|
|
|
Mia West |
1996 |
|
Toronto, Canada |
12-12-2021 |
|
|
|
|
DR |
1:55.04 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning, Danmark |
15-12-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Bro |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.75 |
801 |
1:58.89 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:55.48 |
(+3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
776 |
2:00.16 |
+1.27 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:56.51 |
(+3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.67 |
766 |
2:00.69 |
+1.80 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:59.55 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
756 |
2:01.20 |
+2.31 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.24 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.76 |
748 |
2:01.63 |
+2.74 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:59.48 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Glerup Jensen |
1998 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
742 |
2:01.94 |
+3.05 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.38 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
741 |
2:02.03 |
+3.14 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:59.12 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
734 |
2:02.37 |
+3.48 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:58.83 |
(+3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.84 |
721 |
2:03.13 |
+4.24 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:59.81 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
719 |
2:03.21 |
+4.32 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.22 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.71 |
708 |
2:03.89 |
+5.00 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.27 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eline Vik |
2002 |
Bergens SC |
+0.71 |
702 |
2:04.24 |
+5.35 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.38 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
695 |
2:04.64 |
+5.75 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.52 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
691 |
2:04.85 |
+5.96 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.07 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
691 |
2:04.89 |
+6.00 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.81 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
688 |
2:05.03 |
+6.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.32 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
683 |
2:05.34 |
+6.45 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.86 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maria Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.75 |
672 |
2:06.03 |
+7.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:07.30 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.72 |
669 |
2:06.25 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.25 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.66 |
666 |
2:06.42 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.15 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofia Norre Bendt |
2003 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.72 |
656 |
2:07.05 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.88 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
656 |
2:07.08 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.27 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kajsa G. Christensen |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.68 |
651 |
2:07.39 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.58 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Caroline Laursen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.75 |
649 |
2:07.50 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.45 |
(+6.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.69 |
637 |
2:08.29 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.47 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.69 |
636 |
2:08.37 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.48 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.66 |
635 |
2:08.47 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.99 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Louise Bach Andersen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
634 |
2:08.53 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.24 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Renate Knutsen |
1997 |
Bergens SC |
+0.69 |
633 |
2:08.61 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.18 |
(+5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Marie Louise B Andersen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.69 |
624 |
2:09.16 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.34 |
(-14.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
Farum Svømmeklub |
+0.71 |
616 |
2:09.72 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.71 |
597 |
2:11.12 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.55 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Tiana Mescher |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
596 |
2:11.21 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.14 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ella Christiansen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
569 |
2:13.23 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.03 |
(+4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.72 |
556 |
2:14.25 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.46 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.77 |
350 |
2:36.58 |
+37.69 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 2:38.77 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 11:24:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-12-2021 11:28.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Frisvømning Damer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
1:56.43 |
|
|
|
Mia West |
1996 |
|
Toronto, Canada |
12-12-2021 |
|
|
|
|
DR |
1:55.04 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning, Danmark |
15-12-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.65 |
803 |
1:58.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.69 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
784 |
1:59.74 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.63 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
782 |
1:59.85 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.20 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.82 |
757 |
2:01.13 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.13 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
716 |
2:03.41 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.89 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.74 |
665 |
2:06.47 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.03 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 17:28:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Frisvømning Damer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
1:56.43 |
|
|
|
Mia West |
1996 |
|
Toronto, Canada |
12-12-2021 |
|
|
|
|
DR |
1:55.04 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning, Danmark |
15-12-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Bro |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.77 |
849 |
1:56.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.89 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.65 |
803 |
1:58.78 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.69 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Glerup Jensen |
1998 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
788 |
1:59.54 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.94 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
784 |
1:59.74 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.63 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
782 |
1:59.85 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.20 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.82 |
757 |
2:01.13 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.13 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
733 |
2:02.46 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.03 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
680 |
2:05.56 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.37 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
722 |
2:03.09 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.21 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
716 |
2:03.41 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.89 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
706 |
2:04.01 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.03 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
700 |
2:04.34 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.85 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
693 |
2:04.74 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.34 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maria Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.74 |
665 |
2:06.47 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.03 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.67 |
664 |
2:06.53 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.89 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eline Vik |
2002 |
Bergens SC |
+0.68 |
730 |
2:02.59 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.24 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 17:28:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-12-2021 17:29.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
DJR |
53.51 |
|
|
|
Morten Bak Hansen |
1995 |
|
Bellahøj, Danmark |
29-11-2012 |
|
|
|
|
DR |
51.54 |
|
|
|
Anders Jensen |
1987 |
|
København, Danmark |
19-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.58 |
751 |
53.16 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 53.36 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.54 |
736 |
53.51 |
+0.35 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 53.65 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
719 |
53.94 |
+0.78 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 53.51 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
+0.65 |
718 |
53.97 |
+0.81 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 54.46 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.60 |
682 |
54.89 |
+1.73 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 54.57 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.61 |
675 |
55.09 |
+1.93 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 52.65 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.57 |
668 |
55.27 |
+2.11 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 54.32 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.61 |
663 |
55.40 |
+2.24 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.33 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
660 |
55.49 |
+2.33 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 54.45 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alfred August Grubert |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.58 |
660 |
55.50 |
+2.34 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 54.89 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.56 |
656 |
55.60 |
+2.44 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 54.25 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
652 |
55.72 |
+2.56 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 54.96 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.61 |
651 |
55.75 |
+2.59 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 54.39 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
+0.58 |
646 |
55.88 |
+2.72 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 55.60 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
643 |
55.97 |
+2.81 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 57.14 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.63 |
640 |
56.08 |
+2.92 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 56.46 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.65 |
636 |
56.18 |
+3.02 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 56.47 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mads Kloster |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.59 |
632 |
56.29 |
+3.13 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 55.04 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
632 |
56.29 |
+3.13 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 56.79 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
630 |
56.37 |
+3.21 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 55.01 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Robert E Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.59 |
612 |
56.92 |
+3.76 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 55.29 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
H2Odense |
+0.56 |
606 |
57.11 |
+3.95 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.04 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Christian Duetoft |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
+0.62 |
605 |
57.14 |
+3.98 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.80 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lucas Møller Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
+0.62 |
600 |
57.27 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.91 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.58 |
594 |
57.47 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.61 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jonas Hansen |
2001 |
Køge Svømmeklub |
+0.57 |
593 |
57.51 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.38 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.59 |
587 |
57.69 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.14 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Lyseng IF |
+0.65 |
583 |
57.83 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.27 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.60 |
579 |
57.97 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.49 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Johan Heeno Rasmussen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.59 |
571 |
58.25 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.84 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.62 |
570 |
58.27 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.00 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Kristoffer Desmareth |
2000 |
Ringe Svømme Klub |
+0.63 |
570 |
58.28 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.94 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
567 |
58.39 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.10 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
563 |
58.51 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.10 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.51 |
563 |
58.53 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.20 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Bendik Pleym Olsen |
2002 |
Bergensvømmerne |
+0.55 |
562 |
58.54 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.05 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
Lyseng IF |
+0.58 |
557 |
58.73 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.12 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
555 |
58.81 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.88 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.60 |
553 |
58.85 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.43 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.63 |
548 |
59.05 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.68 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
545 |
59.16 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.09 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Elias Elmedyb |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.80 |
541 |
59.28 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.54 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Villads Seneca |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
537 |
59.43 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.27 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Petar Trkulja |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.55 |
536 |
59.48 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.45 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
GTI - Greve |
+0.52 |
534 |
59.55 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.48 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.62 |
534 |
59.57 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.00 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.55 |
533 |
59.59 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.59 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Morten Baxter |
1996 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.69 |
527 |
59.82 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.63 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Mathias Vestergaard |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+1.07 |
522 |
59.99 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.59 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.76 |
513 |
1:00.35 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.45 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Daniel Gallacher |
2002 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.58 |
513 |
1:00.37 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.36 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 11:26:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-12-2021 12:24.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
53.51 |
|
|
|
Morten Bak Hansen |
1995 |
|
Bellahøj, Danmark |
29-11-2012 |
|
|
|
|
DR |
51.54 |
|
|
|
Anders Jensen |
1987 |
|
København, Danmark |
19-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.58 |
768 |
52.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.16 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.56 |
753 |
53.12 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.94 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.54 |
739 |
53.45 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.51 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.60 |
688 |
54.74 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.40 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.58 |
677 |
55.04 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.27 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
661 |
55.48 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.08 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Kloster |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.61 |
630 |
56.35 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.29 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
H2Odense |
+0.60 |
630 |
56.35 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.11 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 17:44:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
53.51 |
|
|
|
Morten Bak Hansen |
1995 |
|
Bellahøj, Danmark |
29-11-2012 |
|
|
|
|
DR |
51.54 |
|
|
|
Anders Jensen |
1987 |
|
København, Danmark |
19-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.58 |
768 |
52.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.16 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.56 |
753 |
53.12 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.94 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.54 |
739 |
53.45 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.51 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.60 |
688 |
54.74 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.40 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.58 |
677 |
55.04 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.27 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alfred August Grubert |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.58 |
675 |
55.08 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.50 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
671 |
55.18 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.49 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.58 |
638 |
56.13 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.89 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.56 |
692 |
54.62 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.60 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
666 |
55.32 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.75 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
661 |
55.48 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.08 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
+0.57 |
658 |
55.54 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.88 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.64 |
652 |
55.72 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.72 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christian Duetoft |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
632 |
56.30 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.14 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mads Kloster |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.61 |
630 |
56.35 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.29 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
H2Odense |
+0.60 |
630 |
56.35 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.11 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 17:44:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-12-2021 17:44.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 400m Medley Damer - Indledende heat |
|
|
DJR |
4:40.42 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Esbjerg, Danmark |
19-11-2016 |
|
|
|
|
DR |
4:32.39 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Kastrup, Danmark |
18-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.81 |
783 |
4:40.90 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:38.20 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Steen Duus |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.71 |
720 |
4:48.83 |
+7.93 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:41.47 |
(+7.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
709 |
4:50.38 |
+9.48 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:46.35 |
(+4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
686 |
4:53.51 |
+12.61 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:46.07 |
(+7.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
665 |
4:56.57 |
+15.67 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:53.47 |
(+3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alba Mantoni |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
661 |
4:57.22 |
+16.32 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:58.38 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
646 |
4:59.46 |
+18.56 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:57.01 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilie F. Jensen |
1998 |
Herlev Svømning |
+0.77 |
643 |
4:59.87 |
+18.97 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 5:00.55 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
613 |
5:04.67 |
+23.77 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 5:00.22 |
(+4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.77 |
609 |
5:05.40 |
+24.50 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 5:01.00 |
(+4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
608 |
5:05.58 |
+24.68 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 5:05.26 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.90 |
607 |
5:05.76 |
+24.86 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 5:05.64 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
590 |
5:08.70 |
+27.80 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 5:13.47 |
(-4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofia Norre Bendt |
2003 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.72 |
587 |
5:09.10 |
+28.20 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 5:06.86 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Silja Brage |
2005 |
A6 JGI-Swim |
+0.78 |
587 |
5:09.21 |
+28.31 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 5:05.11 |
(+4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
+0.63 |
579 |
5:10.67 |
+29.77 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 5:06.72 |
(+3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI - Greve |
+0.71 |
558 |
5:14.44 |
+33.54 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 5:07.90 |
(+6.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.70 |
552 |
5:15.61 |
+34.71 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 5:15.34 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
+0.74 |
543 |
5:17.32 |
+36.42 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 5:04.29 |
(+13.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofie Hertzberg |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
542 |
5:17.50 |
+36.60 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 5:07.34 |
(+10.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.76 |
542 |
5:17.54 |
+36.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:21.07 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.82 |
521 |
5:21.61 |
+40.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:12.98 |
(+8.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ellen Simoni Alfast |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.77 |
517 |
5:22.59 |
+41.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:13.41 |
(+9.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.71 |
478 |
5:31.12 |
+50.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.03 |
(+21.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 11:29:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-12-2021 11:30.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 400m Medley Damer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
4:40.42 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Esbjerg, Danmark |
19-11-2016 |
|
|
|
|
DR |
4:32.39 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Kastrup, Danmark |
18-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.56 |
735 |
4:46.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.38 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.75 |
653 |
4:58.33 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.40 |
(-7.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Norre Bendt |
2003 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.74 |
607 |
5:05.78 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.10 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
582 |
5:10.06 |
+23.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:08.70 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 18:00:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 400m Medley Damer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
4:40.42 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Esbjerg, Danmark |
19-11-2016 |
|
|
|
|
DR |
4:32.39 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Kastrup, Danmark |
18-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.82 |
801 |
4:38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:40.90 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Steen Duus |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
-.-- |
761 |
4:43.54 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:48.83 |
(-5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
738 |
4:46.44 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.51 |
(-7.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.56 |
735 |
4:46.90 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.38 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
696 |
4:52.13 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.46 |
(-7.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.81 |
685 |
4:53.71 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:56.57 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alba Mantoni |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
682 |
4:54.10 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.22 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilie F. Jensen |
1998 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
666 |
4:56.41 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.87 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.75 |
653 |
4:58.33 |
+19.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.40 |
(-7.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.76 |
615 |
5:04.42 |
+25.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.76 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Norre Bendt |
2003 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.74 |
607 |
5:05.78 |
+26.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.10 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.70 |
605 |
5:06.12 |
+27.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:04.67 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silja Brage |
2005 |
A6 JGI-Swim |
+0.77 |
599 |
5:07.09 |
+28.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.21 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
582 |
5:10.06 |
+31.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:08.70 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Hertzberg |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
561 |
5:13.91 |
+35.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:17.50 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.74 |
536 |
5:18.67 |
+39.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.61 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 18:00:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-12-2021 18:02.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Butterfly Damer - Indledende heat |
|
|
DJR |
26.34 |
|
|
Karoline Barrett |
2002 |
|
Aarhus, Danmark |
04-11-2017 |
|
|
|
|
DR |
24.71 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Doha, Qatar |
05-12-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
782 |
26.46 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.71 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.67 |
777 |
26.51 |
+0.05 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.03 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Barrett |
2002 |
GTI - Greve |
+0.63 |
760 |
26.71 |
+0.25 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.26 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI - Ishøj |
+0.66 |
753 |
26.79 |
+0.33 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.36 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
741 |
26.93 |
+0.47 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.14 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helene Torsvik Lorentz |
2004 |
Bergens SC |
+0.68 |
729 |
27.08 |
+0.62 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.09 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
728 |
27.09 |
+0.63 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.33 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.66 |
714 |
27.27 |
+0.81 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.49 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.65 |
677 |
27.76 |
+1.30 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.83 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
674 |
27.80 |
+1.34 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.53 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
672 |
27.83 |
+1.37 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.58 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
667 |
27.89 |
+1.43 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.65 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
663 |
27.95 |
+1.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.89 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Maria Nielsen |
2000 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.67 |
662 |
27.96 |
+1.50 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.62 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
662 |
27.97 |
+1.51 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 27.81 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.67 |
658 |
28.02 |
+1.56 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.65 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
657 |
28.04 |
+1.58 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.42 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
655 |
28.06 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.79 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Zara Wendel |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.72 |
644 |
28.22 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.49 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.59 |
642 |
28.26 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.17 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
Herlev Svømning |
+0.75 |
641 |
28.27 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.06 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
638 |
28.31 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.66 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
632 |
28.40 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.43 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
622 |
28.56 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.07 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
621 |
28.57 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.26 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
614 |
28.68 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.10 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kristine Barrett |
1998 |
GTI - Greve |
+0.65 |
604 |
28.84 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.41 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Signe Eie |
2005 |
Herlev Svømning |
+0.76 |
602 |
28.86 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.60 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Louise D. Liboriussen |
2002 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
602 |
28.86 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.43 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
600 |
28.90 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.48 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
+0.67 |
600 |
28.90 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.73 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
598 |
28.93 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.49 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
597 |
28.94 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.03 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
-.-- |
589 |
29.07 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.56 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Naja Færgemann |
2006 |
H2Odense |
+0.69 |
589 |
29.08 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.64 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.70 |
586 |
29.13 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.77 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
580 |
29.23 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.82 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.77 |
577 |
29.28 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.51 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
+0.69 |
556 |
29.64 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.81 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Thea Mikkelsen |
2005 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.66 |
554 |
29.67 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.06 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.70 |
554 |
29.67 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.93 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
554 |
29.67 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.53 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Julie Liv Madsen |
2006 |
GTI - Greve |
+0.71 |
551 |
29.73 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.58 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
550 |
29.75 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.75 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Selma Skipper |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
543 |
29.88 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.32 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Frida Saks Justesen |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
538 |
29.97 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.71 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
H2Odense |
+0.69 |
536 |
30.01 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.68 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Christine Henriksen |
2003 |
A6 JGI-Swim |
+0.70 |
536 |
30.01 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.65 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Femke Iris Keulen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
535 |
30.02 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.02 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
530 |
30.11 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.67 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
517 |
30.37 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.58 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 11:38:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-12-2021 11:38.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Butterfly Damer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
26.34 |
|
|
Karoline Barrett |
2002 |
|
Aarhus, Danmark |
04-11-2017 |
|
|
|
|
DR |
24.71 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Doha, Qatar |
05-12-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.66 |
729 |
27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.27 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helene Torsvik Lorentz |
2004 |
Bergens SC |
+0.72 |
743 |
26.91 |
-0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.08 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 18:32:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Butterfly Damer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
26.34 |
|
|
Karoline Barrett |
2002 |
|
Aarhus, Danmark |
04-11-2017 |
|
|
|
|
DR |
24.71 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Doha, Qatar |
05-12-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
819 |
26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.51 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
813 |
26.12 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.46 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Barrett |
2002 |
GTI - Greve |
+0.60 |
790 |
26.37 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.71 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI - Ishøj |
+0.63 |
777 |
26.51 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.79 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
764 |
26.66 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.93 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.66 |
729 |
27.08 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.27 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
728 |
27.10 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.09 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
698 |
27.48 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.95 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
689 |
27.60 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.76 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
686 |
27.64 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.80 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Maria Nielsen |
2000 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.68 |
684 |
27.66 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.96 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
678 |
27.75 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.02 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
676 |
27.77 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.04 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
675 |
27.78 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.83 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.63 |
667 |
27.89 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.89 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helene Torsvik Lorentz |
2004 |
Bergens SC |
+0.72 |
743 |
26.91 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.08 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 18:32:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-12-2021 18:32.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Frisvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
DJR |
22.13 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Helsingør, Danmark |
20-12-2020 |
|
|
|
|
DR |
21.26 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
796 |
21.75 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 21.87 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bjørnar Grytnes Laskerud |
2004 |
Bergens SC |
+0.68 |
733 |
22.35 |
+0.60 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 22.37 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.72 |
729 |
22.40 |
+0.65 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 21.95 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Juul |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
728 |
22.41 |
+0.66 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 22.72 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.60 |
706 |
22.64 |
+0.89 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 22.95 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Møller |
2002 |
GTI - Tune I.F. |
+0.64 |
697 |
22.73 |
+0.98 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 22.00 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lasse Dall |
1997 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
694 |
22.76 |
+1.01 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 22.60 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
673 |
23.00 |
+1.25 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 22.74 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.58 |
672 |
23.01 |
+1.26 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 22.77 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Felix Lund |
2001 |
Herlev Svømning |
+0.64 |
667 |
23.07 |
+1.32 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 22.90 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Mortensen |
2003 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.65 |
656 |
23.20 |
+1.45 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 22.96 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laurits Kenskov |
2001 |
Herlev Svømning |
+0.67 |
649 |
23.28 |
+1.53 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.03 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
646 |
23.31 |
+1.56 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.08 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.67 |
646 |
23.31 |
+1.56 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.70 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oscar Isberg |
2004 |
GTI - Tune I.F. |
+0.66 |
645 |
23.33 |
+1.58 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.22 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Thorvald Bomholt Larsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.59 |
645 |
23.33 |
+1.58 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.39 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anders Sanggaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
642 |
23.36 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 22.99 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.60 |
641 |
23.38 |
+1.63 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 23.63 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
638 |
23.41 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.25 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Helje Stadaas |
2004 |
Bergens SC |
+0.65 |
637 |
23.43 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.13 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
637 |
23.43 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.41 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
635 |
23.45 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 22.98 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
635 |
23.45 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 22.99 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
633 |
23.47 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 22.46 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
August Ryom |
2002 |
Køge Svømmeklub |
+0.61 |
632 |
23.49 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.07 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Christopher H. Brown |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.70 |
628 |
23.53 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.30 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
+0.60 |
627 |
23.55 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.79 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.65 |
620 |
23.63 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.44 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Toni Radak |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
616 |
23.69 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.41 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
615 |
23.70 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.12 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sebastian Greisen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
613 |
23.73 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.28 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Magnus Løhr |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
609 |
23.78 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.48 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Vetle Vikestad Løseth |
2004 |
Bergens SC |
+0.65 |
609 |
23.78 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.54 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sebastian Tullberg |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.66 |
607 |
23.80 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 22.86 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.61 |
607 |
23.80 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.52 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Frederik Jørgensen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
+0.64 |
607 |
23.81 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.97 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Theodor L Munch-Jensen |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
604 |
23.84 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.80 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.69 |
604 |
23.84 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.42 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Malte Lyck Falk |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.65 |
600 |
23.90 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.61 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.64 |
598 |
23.92 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.32 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.66 |
597 |
23.93 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.07 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
597 |
23.94 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.83 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Bendik Pleym Olsen |
2002 |
Bergensvømmerne |
+0.62 |
593 |
23.99 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.44 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
593 |
23.99 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 22.96 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.63 |
591 |
24.01 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.58 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Emil Austevoll Harlem |
2005 |
Bergens SC |
+0.66 |
591 |
24.02 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.47 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
589 |
24.05 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.24 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Matthias Hansen |
2001 |
Køge Svømmeklub |
+0.63 |
586 |
24.08 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.17 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.66 |
586 |
24.09 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.57 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Arild Kristiansen Degerstrøm |
2000 |
Bergensvømmerne |
+0.69 |
581 |
24.16 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.01 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
+0.67 |
581 |
24.16 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.71 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Samuel Nonemaker |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
576 |
24.22 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.52 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
576 |
24.22 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.78 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
574 |
24.25 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.81 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Wessel Stupers |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
573 |
24.27 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.58 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
571 |
24.29 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.37 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
571 |
24.29 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.49 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
568 |
24.33 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.49 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
H2Odense |
+0.67 |
565 |
24.38 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.11 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
564 |
24.40 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.87 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
Hørsholm Svømmeforening |
-.-- |
563 |
24.41 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.87 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Lawrence Langley |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
560 |
24.45 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.98 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.59 |
560 |
24.45 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.02 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
H2Odense |
+0.66 |
559 |
24.46 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.97 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Mathias Vestergaard |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
558 |
24.48 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.79 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Daniel Bastholm |
2005 |
GTI - Greve |
+0.64 |
557 |
24.50 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.31 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
William Sloth |
2003 |
Lyseng IF |
+0.72 |
546 |
24.66 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.30 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Martin Vennick Haugbølle |
2001 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.65 |
545 |
24.67 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.29 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
+0.59 |
545 |
24.67 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.42 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Asger Johansen |
2003 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.70 |
544 |
24.69 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.97 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
532 |
24.87 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.12 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Daniel Gallacher |
2002 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.67 |
521 |
25.04 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.38 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Jacob Christensen |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
519 |
25.08 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.21 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
GTI - Greve |
+0.59 |
518 |
25.09 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.52 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
+0.60 |
512 |
25.19 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.96 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Mikkel Gummer |
2002 |
GTI - Greve |
+0.74 |
509 |
25.24 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.88 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.73 |
505 |
25.31 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.06 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 11:39:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-12-2021 11:40.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Frisvømning Herrer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
22.13 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Helsingør, Danmark |
20-12-2020 |
|
|
|
|
DR |
21.26 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
705 |
22.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.00 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Møller |
2002 |
GTI - Tune I.F. |
+0.62 |
692 |
22.79 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.73 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.63 |
703 |
22.67 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.01 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thorvald Bomholt Larsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.63 |
654 |
23.22 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.33 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Mortensen |
2003 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.65 |
652 |
23.24 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.20 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.66 |
642 |
23.36 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.31 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 18:47:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Frisvømning Herrer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
22.13 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Helsingør, Danmark |
20-12-2020 |
|
|
|
|
DR |
21.26 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
810 |
21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 21.75 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.69 |
753 |
22.15 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.40 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Juul |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
735 |
22.33 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.41 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.60 |
733 |
22.35 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.64 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lasse Dall |
1997 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
712 |
22.57 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.76 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
705 |
22.65 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.00 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Møller |
2002 |
GTI - Tune I.F. |
+0.62 |
692 |
22.79 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.73 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.63 |
703 |
22.67 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.01 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
659 |
23.16 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.31 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Felix Lund |
2001 |
Herlev Svømning |
-.-- |
657 |
23.19 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.07 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thorvald Bomholt Larsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.63 |
654 |
23.22 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.33 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikkel Mortensen |
2003 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.65 |
652 |
23.24 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.20 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laurits Kenskov |
2001 |
Herlev Svømning |
+0.65 |
651 |
23.25 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.28 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oscar Isberg |
2004 |
GTI - Tune I.F. |
+0.70 |
647 |
23.30 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.33 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.66 |
642 |
23.36 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.31 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bjørnar Grytnes Laskerud |
2004 |
Bergens SC |
-.-- |
731 |
22.37 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.35 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 18:47:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-12-2021 18:47.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DJR |
2:22.73 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Vejle, Danmark |
03-11-2018 |
|
|
|
|
DR |
2:15.21 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Herning, Danmark |
13-12-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
H2Odense |
+0.78 |
857 |
2:21.63 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.31 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
839 |
2:22.67 |
+1.04 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.99 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.79 |
789 |
2:25.61 |
+3.98 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:24.12 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.66 |
748 |
2:28.24 |
+6.61 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:29.58 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
747 |
2:28.25 |
+6.62 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:29.49 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
-.-- |
712 |
2:30.66 |
+9.03 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:29.31 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
704 |
2:31.23 |
+9.60 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:28.73 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonette Matland Lægreid |
2004 |
Bergensvømmerne |
+0.71 |
701 |
2:31.48 |
+9.85 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:30.54 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
687 |
2:32.50 |
+10.87 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:30.66 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
Herlev Svømning |
+0.74 |
682 |
2:32.82 |
+11.19 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:33.47 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
671 |
2:33.68 |
+12.05 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:30.28 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
667 |
2:34.00 |
+12.37 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:31.15 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
657 |
2:34.78 |
+13.15 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:35.88 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
655 |
2:34.92 |
+13.29 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:29.38 |
(+5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eva Hjort |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.72 |
640 |
2:36.13 |
+14.50 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:35.60 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.60 |
636 |
2:36.45 |
+14.82 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:37.64 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.66 |
630 |
2:36.93 |
+15.30 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:35.04 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
617 |
2:38.04 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.70 |
(+4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie Villum Færch |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
609 |
2:38.72 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.39 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.77 |
609 |
2:38.73 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.49 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
605 |
2:39.04 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.60 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maren Thoresen Malme |
1998 |
Bergensvømmerne |
+0.74 |
602 |
2:39.35 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.80 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Pernille Elm Jensen |
2003 |
A6 JGI-Swim |
+0.65 |
596 |
2:39.87 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.94 |
(+5.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.67 |
592 |
2:40.20 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.59 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.58 |
592 |
2:40.21 |
+18.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.30 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Dagmar Boeck |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
590 |
2:40.40 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.88 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kristine Hülsen |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.55 |
587 |
2:40.67 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.69 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
579 |
2:41.38 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.72 |
(+5.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Maiken Hougaard |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
577 |
2:41.64 |
+20.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.77 |
(+4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.48 |
570 |
2:42.28 |
+20.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.22 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
557 |
2:43.53 |
+21.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.64 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Julie Philip |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
556 |
2:43.57 |
+21.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.46 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.74 |
548 |
2:44.39 |
+22.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.71 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
547 |
2:44.47 |
+22.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.46 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.72 |
546 |
2:44.58 |
+22.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.12 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Johanna Juul Bay-Smidt |
2002 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
533 |
2:45.90 |
+24.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.74 |
(+6.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Emily Reuter |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
531 |
2:46.11 |
+24.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.42 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
526 |
2:46.65 |
+25.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.75 |
(+3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
517 |
2:47.58 |
+25.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.61 |
(+3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
+0.73 |
514 |
2:47.97 |
+26.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.87 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
509 |
2:48.46 |
+26.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.56 |
(+3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Lærke Blond |
2003 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.75 |
508 |
2:48.65 |
+27.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.05 |
(+4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Cecilie Batz |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.68 |
501 |
2:49.42 |
+27.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.62 |
(+9.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.74 |
500 |
2:49.49 |
+27.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.08 |
(+7.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 11:51:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-12-2021 11:52.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
2:22.73 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Vejle, Danmark |
03-11-2018 |
|
|
|
|
DR |
2:15.21 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Herning, Danmark |
13-12-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
-.-- |
855 |
2:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.67 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
+0.76 |
744 |
2:28.51 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.66 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
674 |
2:33.47 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.92 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
669 |
2:33.79 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.78 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.62 |
648 |
2:35.46 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.45 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eva Hjort |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.74 |
643 |
2:35.88 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.13 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
638 |
2:36.28 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.00 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonette Matland Lægreid |
2004 |
Bergensvømmerne |
+0.61 |
695 |
2:31.87 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.48 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 18:56:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
2:22.73 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Vejle, Danmark |
03-11-2018 |
|
|
|
|
DR |
2:15.21 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Herning, Danmark |
13-12-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
H2Odense |
+0.74 |
873 |
2:20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.63 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
-.-- |
855 |
2:21.74 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.67 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.75 |
814 |
2:24.07 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.61 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
770 |
2:26.78 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.25 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.68 |
760 |
2:27.40 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.24 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
+0.76 |
744 |
2:28.51 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.66 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
721 |
2:30.04 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.23 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
687 |
2:32.47 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.82 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
-.-- |
685 |
2:32.62 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.68 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
674 |
2:33.47 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.92 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
669 |
2:33.79 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.78 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.62 |
648 |
2:35.46 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.45 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eva Hjort |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.74 |
643 |
2:35.88 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.13 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
638 |
2:36.28 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.00 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.65 |
628 |
2:37.10 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.93 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonette Matland Lægreid |
2004 |
Bergensvømmerne |
+0.61 |
695 |
2:31.87 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.48 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 18:56:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-12-2021 18:56.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 1500m Frisvømning Herrer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
14:50.72 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Århus, Danmark |
28-10-2006 |
|
|
|
|
DR |
14:26.74 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
12-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
778 |
15:22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 15:20.20 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valdemar Kristensen |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.81 |
687 |
16:00.96 |
+38.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 15:58.87 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
672 |
16:07.95 |
+45.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:23.60 |
(-15.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 18:26:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 1500m Frisvømning Herrer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
14:50.72 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Århus, Danmark |
28-10-2006 |
|
|
|
|
DR |
14:26.74 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
12-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Lindholm |
2001 |
Lyseng IF |
+0.84 |
808 |
15:10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 14:57.58 |
(+12.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
778 |
15:22.05 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 15:20.20 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
761 |
15:28.49 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 15:34.07 |
(-5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicolas Blanch |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
721 |
15:45.62 |
+35.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 15:40.97 |
(+4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valdemar Kristensen |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.81 |
687 |
16:00.96 |
+50.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 15:58.87 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Kroos |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
684 |
16:02.07 |
+51.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:03.28 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
672 |
16:07.95 |
+57.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:23.60 |
(-15.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Duetoft |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
658 |
16:14.55 |
+1:04.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:05.45 |
(+9.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Roed |
2004 |
Køge Svømmeklub |
+0.66 |
651 |
16:18.51 |
+1:08.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:05.52 |
(+12.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.81 |
598 |
16:46.48 |
+1:36.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:36.36 |
(+10.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 18:26:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-12-2021 18:26.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 1500m Frisvømning Herrer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
14:50.72 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Århus, Danmark |
28-10-2006 |
|
|
|
|
DR |
14:26.74 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
12-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
778 |
15:22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 15:20.20 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valdemar Kristensen |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.81 |
687 |
16:00.96 |
+38.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 15:58.87 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
672 |
16:07.95 |
+45.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:23.60 |
(-15.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 18:26:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 1500m Frisvømning Herrer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
14:50.72 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Århus, Danmark |
28-10-2006 |
|
|
|
|
DR |
14:26.74 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
12-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Lindholm |
2001 |
Lyseng IF |
+0.84 |
808 |
15:10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 14:57.58 |
(+12.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
778 |
15:22.05 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 15:20.20 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
761 |
15:28.49 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 15:34.07 |
(-5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicolas Blanch |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
721 |
15:45.62 |
+35.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 15:40.97 |
(+4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valdemar Kristensen |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.81 |
687 |
16:00.96 |
+50.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 15:58.87 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Kroos |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
684 |
16:02.07 |
+51.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:03.28 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
672 |
16:07.95 |
+57.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:23.60 |
(-15.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Duetoft |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
658 |
16:14.55 |
+1:04.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:05.45 |
(+9.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Roed |
2004 |
Køge Svømmeklub |
+0.66 |
651 |
16:18.51 |
+1:08.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:05.52 |
(+12.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.81 |
598 |
16:46.48 |
+1:36.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:36.36 |
(+10.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 18:26:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-12-2021 18:26.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 4X50m Medley Damer - Finale |
|
DJR |
1:54.13 |
|
|
Gentofte Piger |
|
|
Esbjerg, Danmark |
09-11-2019 |
|
|
|
|
DR |
1:49.11 |
|
|
|
|
|
Bellehøj, Danmark |
21-11-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
MK Piger |
23 |
|
|
|
|
786 |
|
|
1:50.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
+0.65 |
28.83 |
|
|
|
|
28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
9928AB |
+0.22 |
30.29 |
|
|
|
|
59.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
+0.12 |
26.26 |
|
|
|
|
1:25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Cille Kirketerp |
2005 |
0526AK |
+0.20 |
25.53 |
|
|
|
|
1:50.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GTI Dolphins |
20 |
|
|
|
|
772 |
|
|
1:51.58 |
+0.67 |
|
|
|
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
+0.65 |
27.77 |
|
|
|
|
27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Nielsen |
2003 |
0338AV |
+0.02 |
32.79 |
|
|
|
|
1:00.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
+0.28 |
26.09 |
|
|
|
|
1:26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
0754AG |
+0.36 |
24.93 |
|
|
|
|
1:51.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esbjerg 1 |
20 |
|
|
|
|
769 |
|
|
1:51.74 |
+0.83 |
|
|
|
|
Ida Jacobsen |
2005 |
0516AM |
+0.60 |
28.79 |
|
|
|
|
28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
+0.27 |
30.70 |
|
|
|
|
59.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
0686AF |
+0.08 |
27.20 |
|
|
|
|
1:26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
+0.05 |
25.05 |
|
|
|
|
1:51.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sigma Damer |
24 |
|
|
|
|
737 |
|
|
1:53.34 |
+2.43 |
|
|
|
|
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
+0.54 |
28.89 |
|
|
|
|
28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Frydendahl |
2006 |
0684AB |
+0.43 |
32.45 |
|
|
|
|
1:01.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
+0.39 |
26.08 |
|
|
|
|
1:27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
+0.33 |
25.92 |
|
|
|
|
1:53.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
HSK 1 |
24 |
|
|
|
|
735 |
|
|
1:53.41 |
+2.50 |
|
|
|
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
0398AP |
+0.58 |
28.71 |
|
|
|
|
28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
0726AB |
+0.32 |
32.70 |
|
|
|
|
1:01.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Regitze Gaard |
2001 |
0178AG |
+0.26 |
27.05 |
|
|
|
|
1:28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
+0.27 |
24.95 |
|
|
|
|
1:53.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Herlev Damer |
25 |
|
|
|
|
727 |
|
|
1:53.81 |
+2.90 |
|
|
|
|
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
+0.59 |
28.04 |
|
|
|
|
28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
9716AF |
+0.51 |
31.91 |
|
|
|
|
59.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
0392AI |
+0.26 |
27.95 |
|
|
|
|
1:27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Pedersen |
2007 |
0706AD |
+0.39 |
25.91 |
|
|
|
|
1:53.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kvik Damer |
22 |
|
|
|
|
705 |
|
|
1:54.98 |
+4.07 |
|
|
|
|
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
+0.63 |
28.60 |
|
|
|
|
28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Hansen |
2002 |
0202AI |
+0.20 |
33.05 |
|
|
|
|
1:01.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
0766AE |
|
27.43 |
|
|
|
|
1:29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Martine Damborg |
2007 |
0742AF |
+0.10 |
25.90 |
|
|
|
|
1:54.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
GSC damer |
19 |
|
|
|
|
695 |
|
|
1:55.57 |
+4.66 |
|
|
|
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
+0.61 |
29.01 |
|
|
|
|
29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
+0.26 |
31.77 |
|
|
|
|
1:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
0686AD |
+0.13 |
28.09 |
|
|
|
|
1:28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
0758AA |
+0.28 |
26.70 |
|
|
|
|
1:55.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Horsens Damer |
23 |
|
|
|
|
691 |
|
|
1:55.78 |
+4.87 |
|
|
|
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
9942AG |
+0.61 |
28.22 |
|
|
|
|
28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stella Harpøth |
2006 |
0656AH |
+0.14 |
33.06 |
|
|
|
|
1:01.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
0672AM |
0.00 |
28.53 |
|
|
|
|
1:29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
0406AS |
-0.02 |
25.97 |
|
|
|
|
1:55.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aalborg Damer 1 |
22 |
|
|
|
|
688 |
|
|
1:55.93 |
+5.02 |
|
|
|
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
0578AC |
+0.59 |
29.44 |
|
|
|
|
29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
+0.16 |
33.15 |
|
|
|
|
1:02.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena V. Elling |
2000 |
0078AC |
0.00 |
27.66 |
|
|
|
|
1:30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Snæfridur Sol |
2000 |
0082AL |
+0.18 |
25.68 |
|
|
|
|
1:55.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Helsingør |
20 |
|
|
|
|
662 |
|
|
1:57.46 |
+6.55 |
|
|
|
|
Linnea Hietala |
2004 |
0442AE |
+0.62 |
29.73 |
|
|
|
|
29.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Villum Færch |
2002 |
0286AQ |
+0.08 |
32.38 |
|
|
|
|
1:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
0484AI |
+0.56 |
28.75 |
|
|
|
|
1:30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
0398AE |
+0.22 |
26.60 |
|
|
|
|
1:57.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viborg damer |
20 |
|
|
|
|
659 |
|
|
1:57.60 |
+6.69 |
|
|
|
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
0346AT |
+0.62 |
29.97 |
|
|
|
|
29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
0466AM |
+0.14 |
1:01.34 |
|
|
|
|
1:31.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Skipper |
2004 |
0452AS |
0.00 |
26.29 |
|
|
|
|
1:57.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise D. Liboriussen |
2002 |
0242AV |
-.-- |
1:57.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
HSK 2 |
17 |
|
|
|
|
652 |
|
|
1:58.06 |
+7.15 |
|
|
|
|
Falka Tind |
2006 |
0648AI |
+0.56 |
29.71 |
|
|
|
|
29.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
0582AF |
+0.29 |
33.82 |
|
|
|
|
1:03.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Møller |
2007 |
0746AB |
+0.39 |
28.03 |
|
|
|
|
1:31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Petersen |
2005 |
0572AD |
+0.10 |
26.50 |
|
|
|
|
1:58.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vejle damer |
21 |
|
|
|
|
640 |
|
|
1:58.77 |
+7.86 |
|
|
|
|
Kristine Hülsen |
2002 |
0286AH |
+0.66 |
30.95 |
|
|
|
|
30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
0482AG |
+0.43 |
33.11 |
|
|
|
|
1:04.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
0186AG |
+0.52 |
27.40 |
|
|
|
|
1:31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Christiansen |
2003 |
0366AK |
+0.36 |
27.31 |
|
|
|
|
1:58.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aalborg YoungBlood |
21 |
|
|
|
|
629 |
|
|
1:59.44 |
+8.53 |
|
|
|
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
0598AM |
+0.67 |
29.97 |
|
|
|
|
29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
0464AI |
+0.21 |
34.18 |
|
|
|
|
1:04.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
0588AM |
+0.19 |
28.16 |
|
|
|
|
1:32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Bach Andersen |
2001 |
0164AM |
+0.31 |
27.13 |
|
|
|
|
1:59.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
AGF Damer 1 |
21 |
|
|
|
|
626 |
|
|
1:59.65 |
+8.74 |
|
|
|
|
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
+0.60 |
31.47 |
|
|
|
|
31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Fogh |
2003 |
0352AI |
|
31.03 |
|
|
|
|
1:02.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Saks Justesen |
2004 |
0452AM |
+0.09 |
28.76 |
|
|
|
|
1:31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maiken Hougaard |
2002 |
0282AM |
+0.15 |
28.39 |
|
|
|
|
1:59.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lyngby Damer 1 |
18 |
|
|
|
|
619 |
|
|
2:00.08 |
+9.17 |
|
|
|
|
Alma Olivarius |
2005 |
0532AF |
+0.61 |
30.49 |
|
|
|
|
30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
0656AJ |
+0.45 |
34.05 |
|
|
|
|
1:04.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
+0.04 |
28.84 |
|
|
|
|
1:33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Severs |
2006 |
0648AE |
+0.02 |
26.70 |
|
|
|
|
2:00.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
A6 damer 1 |
19 |
|
|
|
|
618 |
|
|
2:00.15 |
+9.24 |
|
|
|
|
Sif Bramm |
2006 |
0624AE |
+0.58 |
31.09 |
|
|
|
|
31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
+0.40 |
33.31 |
|
|
|
|
1:04.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
+0.40 |
30.20 |
|
|
|
|
1:34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
0698AG |
-0.02 |
25.55 |
|
|
|
|
2:00.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Herlev Damer 2 |
20 |
|
|
|
|
608 |
|
|
2:00.83 |
+9.92 |
|
|
|
|
Signe Eie |
2005 |
0582AP |
+0.65 |
30.42 |
|
|
|
|
30.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Villum Færch |
2005 |
0502AG |
+0.11 |
33.27 |
|
|
|
|
1:03.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Simoni Alfast |
2006 |
0604AI |
+0.11 |
29.37 |
|
|
|
|
1:33.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Juul Bay-Smidt |
2002 |
0262AU |
+0.09 |
27.77 |
|
|
|
|
2:00.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
VG17 Damer |
19 |
|
|
|
|
574 |
|
|
2:03.16 |
+12.25 |
|
|
|
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
0708AA |
+0.62 |
31.73 |
|
|
|
|
31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Blond |
2003 |
0362AW |
+0.28 |
34.42 |
|
|
|
|
1:06.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Mikkelsen |
2005 |
0576AG |
+0.29 |
28.85 |
|
|
|
|
1:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
0402AP |
+0.29 |
28.16 |
|
|
|
|
2:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 17:12:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-12-2021 17:12.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 4X200m Frisvømning Herrer - Finale |
|
DJR |
7:17.23 |
|
|
Hovedstaden |
|
|
Holbæk, Danmark |
01-05-2021 |
|
|
|
|
|
DR |
7:09.61 |
|
|
|
|
|
Esbjerg, Danmark |
09-11-2019 |
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
1 |
|
HSK 1 |
19 |
|
|
|
|
822 |
|
|
7:14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
0485AG |
+0.67 |
25.68 |
53.34 |
1:21.38 |
1:49.72 |
1:49.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Greisen |
2004 |
0487AD |
+0.22 |
24.93 |
52.51 |
1:20.75 |
1:49.32 |
3:39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Brøns |
2003 |
0341AC |
-.-- |
24.65 |
51.31 |
1:19.28 |
1:48.14 |
5:27.18 |
|
|
|
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
0339AK |
+0.12 |
23.78 |
50.11 |
1:17.96 |
1:47.01 |
7:14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vejle herrer 1 |
22 |
|
|
|
|
809 |
|
|
7:16.59 |
+2.40 |
|
|
|
|
Andreas Hansen |
2000 |
0089AH |
+0.70 |
24.52 |
51.12 |
1:18.59 |
1:46.42 |
1:46.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
0205AG |
+0.20 |
24.76 |
52.23 |
1:20.38 |
1:49.10 |
3:35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
0389AH |
+0.28 |
25.72 |
54.43 |
1:23.09 |
1:51.36 |
5:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
0125AS |
+0.49 |
24.37 |
51.63 |
1:20.41 |
1:49.71 |
7:16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
AGF Herrer 1 |
22 |
|
|
|
|
801 |
|
|
7:17.92 |
+3.73 |
|
|
|
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
+0.69 |
24.99 |
52.09 |
1:19.48 |
1:47.57 |
1:47.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
+0.13 |
24.27 |
51.62 |
1:20.16 |
1:48.99 |
3:36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
0233AM |
+0.09 |
24.79 |
52.21 |
1:20.61 |
1:49.32 |
5:25.88 |
|
|
|
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
0317AD |
+0.27 |
25.11 |
53.33 |
1:22.18 |
1:52.04 |
7:17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sigma Herrer A |
20 |
|
|
|
|
778 |
|
|
7:22.26 |
+8.07 |
|
|
|
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
0511AD |
+0.64 |
25.26 |
52.83 |
1:21.29 |
1:50.30 |
1:50.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
+0.15 |
24.83 |
52.49 |
1:21.17 |
1:50.62 |
3:40.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Vergereau |
2004 |
0447AA |
+0.06 |
24.74 |
51.99 |
1:20.18 |
1:49.30 |
5:30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
0273AC |
+0.11 |
25.40 |
53.38 |
1:22.13 |
1:52.04 |
7:22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aalborg Herrer 1 |
29 |
|
|
|
|
768 |
|
|
7:24.09 |
+9.90 |
|
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
9337AB |
+0.65 |
24.94 |
52.41 |
1:21.62 |
1:51.76 |
1:51.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Thorhauge |
2005 |
0545AM |
+0.35 |
25.39 |
53.76 |
1:22.86 |
1:51.66 |
3:43.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
+0.22 |
24.90 |
52.54 |
1:21.19 |
1:50.17 |
5:33.59 |
|
|
|
|
Nicolas Blanch |
1997 |
9779AA |
+0.18 |
25.19 |
53.48 |
1:21.75 |
1:50.50 |
7:24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Triton boys |
20 |
|
|
|
|
766 |
|
|
7:24.51 |
+10.32 |
|
|
|
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
+0.66 |
25.78 |
53.82 |
1:22.60 |
1:51.24 |
1:51.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
0215AD |
+0.17 |
24.77 |
51.71 |
1:19.32 |
1:47.27 |
3:38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
0375AG |
+0.13 |
25.63 |
54.53 |
1:24.14 |
1:53.80 |
5:32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
0379AH |
+0.09 |
25.32 |
53.65 |
1:22.92 |
1:52.20 |
7:24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aarhus swim herre 1 |
22 |
|
|
|
|
746 |
|
|
7:28.45 |
+14.26 |
|
|
|
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
0491AC |
+0.66 |
25.83 |
54.59 |
1:24.57 |
1:54.54 |
1:54.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lindholm |
2004 |
0451AC |
+0.18 |
24.89 |
53.01 |
1:22.18 |
1:51.00 |
3:45.54 |
|
|
|
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
0065AO |
+0.30 |
25.79 |
55.26 |
1:25.56 |
1:54.89 |
5:40.43 |
|
|
|
|
Oskar Lindholm |
2001 |
0153AF |
+0.24 |
24.78 |
52.35 |
1:20.18 |
1:48.02 |
7:28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
GSC Herrer |
21 |
|
|
|
|
722 |
|
|
7:33.31 |
+19.12 |
|
|
|
|
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
+0.75 |
26.38 |
54.42 |
1:22.44 |
1:50.10 |
1:50.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Hiort |
2003 |
0307AH |
+0.33 |
25.71 |
54.82 |
1:25.09 |
1:55.98 |
3:46.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
0587AE |
+0.40 |
26.04 |
56.03 |
1:25.70 |
1:54.55 |
5:40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
0431AI |
+0.18 |
25.35 |
53.54 |
1:23.23 |
1:52.68 |
7:33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
HSK 2 |
20 |
|
|
|
|
717 |
|
|
7:34.51 |
+20.32 |
|
|
|
|
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
0471AD |
+0.69 |
26.31 |
54.77 |
1:24.04 |
1:53.67 |
1:53.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Møller |
2005 |
0585AC |
+0.33 |
26.05 |
54.96 |
1:24.13 |
1:52.67 |
3:46.34 |
|
|
|
|
Casper Puggaard |
2005 |
0593AA |
+0.26 |
25.07 |
53.82 |
1:23.40 |
1:52.83 |
5:39.17 |
|
|
|
|
Wessel Stupers |
2002 |
0207AV |
+0.38 |
25.70 |
55.71 |
1:25.62 |
1:55.34 |
7:34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Køge Herrer 1 |
22 |
|
|
|
|
704 |
|
|
7:37.21 |
+23.02 |
|
|
|
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
+0.66 |
25.86 |
54.13 |
1:23.43 |
1:52.33 |
1:52.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
+0.26 |
26.34 |
55.80 |
1:25.71 |
1:55.55 |
3:47.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Hansen |
2001 |
0123AH |
+0.20 |
26.44 |
55.71 |
1:25.99 |
1:55.73 |
5:43.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Roed |
2004 |
0457AB |
+0.21 |
25.36 |
54.78 |
1:24.48 |
1:53.60 |
7:37.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
HVSK Herrer |
20 |
|
|
|
|
672 |
|
|
7:44.36 |
+30.17 |
|
|
|
|
Mads Lind |
2002 |
0255AI |
+0.64 |
27.32 |
57.28 |
1:27.33 |
1:57.08 |
1:57.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Parkhøi |
2003 |
0383AD |
-.-- |
25.63 |
55.02 |
1:25.36 |
1:55.33 |
3:52.41 |
|
|
|
|
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
0279AD |
+0.16 |
25.95 |
55.37 |
1:25.56 |
1:55.52 |
5:47.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
0515AK |
+0.30 |
26.72 |
55.98 |
1:26.62 |
1:56.43 |
7:44.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gentofte Herrer 1 |
21 |
|
|
|
|
664 |
|
|
7:46.18 |
+31.99 |
|
|
|
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
0135AG |
+0.76 |
25.26 |
52.72 |
1:21.21 |
1:49.26 |
1:49.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
0633AK |
+0.43 |
27.04 |
56.82 |
1:27.50 |
1:58.18 |
3:47.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Misander |
2007 |
0719AF |
+0.18 |
27.43 |
57.34 |
1:28.46 |
1:59.32 |
5:46.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Schmidt |
2005 |
0563AN |
+0.51 |
26.99 |
56.95 |
1:27.96 |
1:59.42 |
7:46.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thisted Herre |
20 |
|
|
|
|
650 |
|
|
7:49.41 |
+35.22 |
|
|
|
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
0565AD |
+0.66 |
26.25 |
55.05 |
1:24.71 |
1:55.00 |
1:55.00 |
|
|
|
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
0435AR |
+0.14 |
27.60 |
|
|
|
|
|
|
1:59.45 |
3:54.45 |
|
|
|
|
58.64 |
1:29.44 |
|
|
|
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
0457AL |
+0.22 |
25.76 |
55.76 |
1:27.45 |
2:00.18 |
5:54.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Kloster |
2002 |
0229AF |
+0.43 |
26.24 |
55.37 |
1:25.11 |
1:54.78 |
7:49.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vejle Herrer 2 |
19 |
|
|
|
|
627 |
|
|
7:55.17 |
+40.98 |
|
|
|
|
Mads Stamholt |
2003 |
0353AM |
+0.65 |
27.26 |
57.01 |
1:27.77 |
1:59.23 |
1:59.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Damsbo |
2003 |
0397AH |
+0.10 |
26.34 |
55.15 |
1:24.90 |
1:55.24 |
3:54.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Fenger |
2003 |
0303AO |
-0.02 |
26.89 |
57.57 |
1:28.84 |
2:00.63 |
5:55.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
0499AC |
+0.27 |
27.21 |
57.86 |
1:29.10 |
2:00.07 |
7:55.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 19:24:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-12-2021 19:25.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 4X100m Frisvømning Damer - Finale |
|
DJR |
3:46.63 |
|
|
KVIK Piger |
|
|
Kastrup, Danmark |
09-12-2009 |
|
|
|
|
DR |
3:38.94 |
|
|
|
|
|
Aalborg, Danmark |
06-04-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aalborg Damer 1 |
24 |
|
|
|
|
809 |
|
|
3:41.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
0074AM |
+0.80 |
26.80 |
55.06 |
|
|
|
55.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena V. Elling |
2000 |
0078AC |
+0.40 |
26.78 |
57.10 |
|
|
|
1:52.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Snæfridur Sol |
2000 |
0082AL |
+0.32 |
26.18 |
54.36 |
|
|
|
2:46.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
+0.27 |
26.42 |
55.04 |
|
|
|
3:41.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
HSK 1 |
24 |
|
|
|
|
781 |
|
|
3:44.26 |
+2.70 |
|
|
|
|
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
+0.67 |
26.81 |
55.79 |
|
|
|
55.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
0678AC |
+0.21 |
26.88 |
55.79 |
|
|
|
1:51.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regitze Gaard |
2001 |
0178AG |
+0.38 |
27.15 |
56.44 |
|
|
|
2:48.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
+0.15 |
26.87 |
56.24 |
|
|
|
3:44.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Triton girls |
23 |
|
|
|
|
767 |
|
|
3:45.57 |
+4.01 |
|
|
|
|
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
+0.73 |
27.01 |
55.78 |
|
|
|
55.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Kruse |
2002 |
0242AQ |
+0.38 |
27.11 |
57.27 |
|
|
|
1:53.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Bro |
1999 |
9942AA |
+0.36 |
25.93 |
53.61 |
|
|
|
2:46.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
+0.23 |
27.72 |
58.91 |
|
|
|
3:45.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gentofte Damer 1 |
20 |
|
|
|
|
766 |
|
|
3:45.67 |
+4.11 |
|
|
|
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
+0.76 |
27.44 |
56.70 |
|
|
|
56.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
0534AC |
+0.21 |
27.40 |
57.41 |
|
|
|
1:54.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
+0.30 |
25.84 |
54.21 |
|
|
|
2:48.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alba Mantoni |
2006 |
0632AK |
+0.28 |
27.41 |
57.35 |
|
|
|
3:45.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
GTI Dolphins |
20 |
|
|
|
|
751 |
|
|
3:47.21 |
+5.65 |
|
|
|
|
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
-.-- |
26.51 |
56.25 |
|
|
|
56.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Nielsen |
2003 |
0338AV |
+0.11 |
27.50 |
58.23 |
|
|
|
1:54.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
0754AG |
+0.29 |
26.78 |
57.25 |
|
|
|
2:51.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
+0.14 |
25.89 |
55.48 |
|
|
|
3:47.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kvik Damer |
22 |
|
|
|
|
742 |
|
|
3:48.03 |
+6.47 |
|
|
|
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
0766AE |
+0.72 |
28.10 |
57.97 |
|
|
|
57.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Hansen |
2002 |
0202AI |
+0.35 |
27.24 |
56.51 |
|
|
|
1:54.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
+0.20 |
27.10 |
56.34 |
|
|
|
2:50.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martine Damborg |
2007 |
0742AF |
+0.23 |
27.35 |
57.21 |
|
|
|
3:48.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sigma Damer |
24 |
|
|
|
|
740 |
|
|
3:48.25 |
+6.69 |
|
|
|
|
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
+0.66 |
26.64 |
55.96 |
|
|
|
55.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
0644AC |
+0.28 |
27.46 |
57.48 |
|
|
|
1:53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
+0.33 |
27.31 |
57.14 |
|
|
|
2:50.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
+0.46 |
27.20 |
57.67 |
|
|
|
3:48.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aalborg YoungBlood |
27 |
|
|
|
|
734 |
|
|
3:48.90 |
+7.34 |
|
|
|
|
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
-.-- |
26.91 |
56.81 |
|
|
|
56.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
0246AQ |
+0.19 |
27.23 |
57.37 |
|
|
|
1:54.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
9544AF |
+0.32 |
27.11 |
56.98 |
|
|
|
2:51.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
0634AK |
+0.46 |
27.90 |
57.74 |
|
|
|
3:48.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Esbjerg 1 |
20 |
|
|
|
|
728 |
|
|
3:49.51 |
+7.95 |
|
|
|
|
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
+0.65 |
27.31 |
57.11 |
|
|
|
57.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
+0.33 |
26.70 |
56.65 |
|
|
|
1:53.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Laursen |
2002 |
0224AW |
+0.24 |
27.54 |
58.27 |
|
|
|
2:52.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tiana Mescher |
2004 |
0458BE |
-0.02 |
26.62 |
57.48 |
|
|
|
3:49.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
GSC damer |
25 |
|
|
|
|
709 |
|
|
3:51.58 |
+10.02 |
|
|
|
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
9728AA |
+0.66 |
27.14 |
56.45 |
|
|
|
56.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
+0.23 |
27.84 |
58.89 |
|
|
|
1:55.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
+0.35 |
27.31 |
56.94 |
|
|
|
2:52.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
0758AA |
+0.44 |
28.18 |
59.30 |
|
|
|
3:51.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
HSK 2 |
19 |
|
|
|
|
703 |
|
|
3:52.17 |
+10.61 |
|
|
|
|
Matilde Maagøe |
2007 |
0706AA |
+0.68 |
28.11 |
58.13 |
|
|
|
58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
0398AP |
+0.24 |
28.26 |
58.56 |
|
|
|
1:56.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
+0.35 |
27.82 |
57.11 |
|
|
|
2:53.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
0726AB |
+0.35 |
27.80 |
58.37 |
|
|
|
3:52.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Horsens Damer |
23 |
|
|
|
|
691 |
|
|
3:53.53 |
+11.97 |
|
|
|
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
0406AS |
+0.72 |
27.84 |
58.24 |
|
|
|
58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
0672AM |
+0.12 |
28.12 |
58.32 |
|
|
|
1:56.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
9942AG |
+0.15 |
27.51 |
57.48 |
|
|
|
2:54.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
0364AD |
+0.31 |
28.70 |
59.49 |
|
|
|
3:53.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sigma Damer B |
20 |
|
|
|
|
680 |
|
|
3:54.86 |
+13.30 |
|
|
|
|
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
+0.75 |
28.26 |
58.39 |
|
|
|
58.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
+0.10 |
27.77 |
|
|
|
|
|
1:56.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Frydendahl |
2006 |
0684AB |
+0.24 |
28.53 |
1:00.23 |
|
|
|
2:56.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
-.-- |
27.89 |
58.01 |
|
|
|
3:54.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
A6 damer 1 |
17 |
|
|
|
|
653 |
|
|
3:58.00 |
+16.44 |
|
|
|
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
0698AG |
+0.73 |
27.98 |
58.07 |
|
|
|
58.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naya Høi Greve |
2007 |
0796AE |
+0.39 |
28.43 |
1:00.09 |
|
|
|
1:58.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Brage |
2005 |
0544AL |
+0.22 |
28.79 |
1:00.28 |
|
|
|
2:58.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sif Bramm |
2006 |
0624AE |
+0.23 |
28.59 |
59.56 |
|
|
|
3:58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lyngby Damer 1 |
19 |
|
|
|
|
652 |
|
|
3:58.06 |
+16.50 |
|
|
|
|
Frederikke Elster |
2004 |
0404AY |
+0.64 |
28.85 |
59.89 |
|
|
|
59.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
+0.37 |
28.23 |
58.80 |
|
|
|
1:58.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
+0.16 |
28.90 |
1:01.07 |
|
|
|
2:59.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Severs |
2006 |
0648AE |
+0.12 |
27.71 |
58.30 |
|
|
|
3:58.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aarhus swim damer 1 |
19 |
|
|
|
|
649 |
|
|
3:58.50 |
+16.94 |
|
|
|
|
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
+0.76 |
28.91 |
59.83 |
|
|
|
59.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eva Hjort |
2004 |
0452AE |
+0.31 |
29.10 |
1:00.10 |
|
|
|
1:59.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
+0.18 |
29.00 |
1:00.56 |
|
|
|
3:00.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
0362AL |
+0.32 |
28.01 |
58.01 |
|
|
|
3:58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
AGF Damer 1 |
21 |
|
|
|
|
648 |
|
|
3:58.65 |
+17.09 |
|
|
|
|
Laura Fogh |
2003 |
0352AI |
+0.72 |
28.63 |
1:00.28 |
|
|
|
1:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
+0.26 |
27.51 |
56.95 |
|
|
|
1:57.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Maiken Hougaard |
2002 |
0282AM |
+0.12 |
29.49 |
1:02.14 |
|
|
|
2:59.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
+0.07 |
28.00 |
59.28 |
|
|
|
3:58.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
HSK 3 |
17 |
|
|
|
|
643 |
|
|
3:59.20 |
+17.64 |
|
|
|
|
Rebecca Petersen |
2005 |
0572AD |
+0.73 |
28.82 |
59.78 |
|
|
|
59.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Falka Tind |
2006 |
0648AI |
+0.43 |
28.42 |
58.94 |
|
|
|
1:58.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Møller |
2007 |
0746AB |
+0.61 |
28.48 |
59.48 |
|
|
|
2:58.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
0748AT |
+0.31 |
28.83 |
1:01.00 |
|
|
|
3:59.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vejle damer |
21 |
|
|
|
|
627 |
|
|
4:01.28 |
+19.72 |
|
|
|
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
0186AG |
+0.57 |
28.77 |
58.57 |
|
|
|
58.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristine Hülsen |
2002 |
0286AH |
-.-- |
28.64 |
59.31 |
|
|
|
1:57.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Christiansen |
2003 |
0366AK |
+0.29 |
28.66 |
59.88 |
|
|
|
2:57.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
0482AG |
+0.37 |
30.63 |
1:03.52 |
|
|
|
4:01.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Viborg damer |
19 |
|
|
|
|
590 |
|
|
4:06.21 |
+24.65 |
|
|
|
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
0466AM |
+0.61 |
29.43 |
59.87 |
|
|
|
59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
0346AT |
+0.32 |
29.00 |
1:01.60 |
|
|
|
2:01.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Skipper |
2004 |
0452AS |
+0.17 |
30.00 |
1:04.14 |
|
|
|
3:05.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Houe Andersen |
2003 |
0384AN |
+0.57 |
29.12 |
1:00.60 |
|
|
|
4:06.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 19:43:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-12-2021 19:43.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Butterfly Herrer - Indledende heat |
|
|
DJR |
50.83 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Helsingør, Danmark |
21-12-2020 |
|
|
|
|
DR |
50.83 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Helsingør, Danmark |
21-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Munk |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.65 |
757 |
52.41 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 52.46 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
703 |
53.72 |
+1.31 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 52.06 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
695 |
53.92 |
+1.51 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 53.74 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.65 |
695 |
53.93 |
+1.52 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 53.49 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.59 |
687 |
54.13 |
+1.72 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 53.80 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
675 |
54.46 |
+2.05 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 53.28 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laurits Kenskov |
2001 |
Herlev Svømning |
+0.65 |
667 |
54.68 |
+2.27 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 53.80 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elias Noe |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.66 |
665 |
54.72 |
+2.31 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 54.04 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lasse Dall |
1997 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
664 |
54.76 |
+2.35 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 52.31 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
660 |
54.86 |
+2.45 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 54.56 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
H2Odense |
+0.56 |
642 |
55.37 |
+2.96 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 55.80 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matthias Hansen |
2001 |
Køge Svømmeklub |
+0.62 |
639 |
55.46 |
+3.05 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 55.97 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
638 |
55.48 |
+3.07 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.43 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
635 |
55.56 |
+3.15 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 54.95 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thomas Høgenhaug |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.70 |
635 |
55.56 |
+3.15 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 55.69 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lucas Burmester |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.66 |
627 |
55.82 |
+3.41 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.43 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Christoffer Weiss |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.72 |
595 |
56.79 |
+4.38 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 56.01 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Malte Egholm Brøns |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.59 |
589 |
56.97 |
+4.56 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.68 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
586 |
57.08 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.16 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elias Elmedyb |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
586 |
57.08 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.56 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
585 |
57.10 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.49 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jakob Juul |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
581 |
57.24 |
+4.83 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 54.85 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nicolai Wiuff |
2002 |
A6 JGI-Swim |
+0.59 |
581 |
57.25 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.04 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Noah Bred |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.63 |
581 |
57.26 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.38 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Wessel Stupers |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
578 |
57.34 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.17 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Oscar Isberg |
2004 |
GTI - Tune I.F. |
+0.74 |
577 |
57.36 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.16 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kristoffer Desmareth |
2000 |
Ringe Svømme Klub |
+0.66 |
575 |
57.43 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.48 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
571 |
57.58 |
+5.17 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 56.83 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Bendik Pleym Olsen |
2002 |
Bergensvømmerne |
+0.64 |
570 |
57.60 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.01 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mads Kloster |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
570 |
57.61 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.99 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.62 |
567 |
57.72 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.63 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
563 |
57.86 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.42 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Peter Vinge-Maigaard |
2003 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.71 |
555 |
58.12 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.87 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
August Ryom |
2002 |
Køge Svømmeklub |
+0.69 |
555 |
58.14 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.49 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Magnus Løhr |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
554 |
58.17 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.26 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Anders Sanggaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
548 |
58.38 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.29 |
(-5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.67 |
545 |
58.47 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.60 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.64 |
537 |
58.75 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.10 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
William Sloth |
2003 |
Lyseng IF |
+0.71 |
537 |
58.75 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.97 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
536 |
58.81 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.28 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Lars Thor Sørensen |
1999 |
Vest-Brøndby |
+0.67 |
521 |
59.36 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.34 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Marius Lundsteen Brøndum |
2005 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.63 |
520 |
59.40 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.31 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
519 |
59.45 |
+7.04 |
|
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 58.28 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.67 |
516 |
59.56 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.19 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Vetle Vikestad Løseth |
2004 |
Bergens SC |
+0.62 |
515 |
59.60 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.91 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
514 |
59.62 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.41 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Magnus Ulrik Larsen |
2005 |
GTI - Tune I.F. |
+0.66 |
513 |
59.68 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.81 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Carl Magnus Krievs |
2002 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
508 |
59.88 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.32 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.70 |
504 |
1:00.02 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.67 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.62 |
502 |
1:00.11 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.59 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Mikkel Gummer |
2002 |
GTI - Greve |
+0.74 |
502 |
1:00.11 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.90 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Emil Stenholt Røpke |
2004 |
A6 JGI-Swim |
+0.62 |
425 |
1:03.53 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.44 |
(+4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 10:26:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-12-2021 11:16.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Butterfly Herrer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
50.83 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Helsingør, Danmark |
21-12-2020 |
|
|
|
|
DR |
50.83 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Helsingør, Danmark |
21-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
709 |
53.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.46 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.60 |
705 |
53.66 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.13 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.63 |
698 |
53.84 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.93 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Burmester |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
653 |
55.07 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.82 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.69 |
644 |
55.31 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.56 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thomas Høgenhaug |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.70 |
630 |
55.73 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.56 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Egholm Brøns |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.61 |
599 |
56.65 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.97 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 17:07:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Butterfly Herrer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
50.83 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Helsingør, Danmark |
21-12-2020 |
|
|
|
|
DR |
50.83 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Helsingør, Danmark |
21-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Munk |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
767 |
52.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.41 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.62 |
755 |
52.47 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.92 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
747 |
52.65 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.72 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
709 |
53.56 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.46 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.60 |
705 |
53.66 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.13 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.63 |
698 |
53.84 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.93 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Noe |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.67 |
694 |
53.96 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.72 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laurits Kenskov |
2001 |
Herlev Svømning |
+0.65 |
673 |
54.50 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.68 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.63 |
676 |
54.43 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.86 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucas Burmester |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
653 |
55.07 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.82 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
H2Odense |
+0.58 |
645 |
55.29 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.37 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.69 |
644 |
55.31 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.56 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matthias Hansen |
2001 |
Køge Svømmeklub |
+0.63 |
634 |
55.59 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.46 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
632 |
55.67 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.48 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Thomas Høgenhaug |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.70 |
630 |
55.73 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.56 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Malte Egholm Brøns |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.61 |
599 |
56.65 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.97 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 17:07:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-12-2021 17:07.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Medley Damer - Indledende heat |
|
|
DJR |
59.97 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Thisted, Danmark |
24-11-2011 |
|
|
|
|
DR |
59.34 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Moskva, Rusland |
05-10-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
780 |
1:01.37 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.60 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
761 |
1:01.89 |
+0.52 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.09 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.68 |
736 |
1:02.58 |
+1.21 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.43 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Barrett |
2002 |
GTI - Greve |
+0.63 |
732 |
1:02.69 |
+1.32 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.84 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.74 |
714 |
1:03.20 |
+1.83 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.04 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
714 |
1:03.21 |
+1.84 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.15 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
711 |
1:03.30 |
+1.93 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.74 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
696 |
1:03.74 |
+2.37 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.08 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.64 |
689 |
1:03.98 |
+2.61 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.14 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
686 |
1:04.06 |
+2.69 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.28 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.78 |
684 |
1:04.13 |
+2.76 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.71 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
675 |
1:04.41 |
+3.04 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.19 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.70 |
673 |
1:04.47 |
+3.10 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.34 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
672 |
1:04.51 |
+3.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.92 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Helene Torsvik Lorentz |
2004 |
Bergens SC |
+0.70 |
671 |
1:04.53 |
+3.16 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.44 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eline Vik |
2002 |
Bergens SC |
+0.69 |
660 |
1:04.88 |
+3.51 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.59 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eva Hjort |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.71 |
660 |
1:04.90 |
+3.53 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.97 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.65 |
658 |
1:04.94 |
+3.57 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.95 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
+0.75 |
656 |
1:05.01 |
+3.64 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.00 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
655 |
1:05.06 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.89 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.72 |
651 |
1:05.19 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.43 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Amalie Nielsen |
2003 |
GTI - Ishøj |
+0.72 |
649 |
1:05.24 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.85 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
Herlev Svømning |
+0.77 |
649 |
1:05.26 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.88 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jonette Matland Lægreid |
2004 |
Bergensvømmerne |
+0.75 |
625 |
1:06.07 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.56 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kristine Hülsen |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
618 |
1:06.32 |
+4.95 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.23 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.59 |
615 |
1:06.42 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.35 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.61 |
609 |
1:06.65 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.73 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.76 |
602 |
1:06.89 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.86 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
+0.69 |
601 |
1:06.93 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.94 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
594 |
1:07.22 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.67 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
591 |
1:07.32 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.65 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
590 |
1:07.36 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.30 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
588 |
1:07.45 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.46 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.62 |
587 |
1:07.47 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.06 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.58 |
580 |
1:07.73 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.43 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.74 |
569 |
1:08.16 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.37 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
569 |
1:08.17 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.45 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
568 |
1:08.20 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.85 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.75 |
566 |
1:08.31 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.74 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
549 |
1:08.98 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.11 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Kristine Barrett |
1998 |
GTI - Greve |
+0.65 |
537 |
1:09.49 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.02 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.67 |
537 |
1:09.51 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.79 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Thea Mikkelsen |
2005 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.66 |
535 |
1:09.59 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.98 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Signe Eie |
2005 |
Herlev Svømning |
+0.75 |
534 |
1:09.65 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.30 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.54 |
527 |
1:09.92 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.14 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Pernille Elm Jensen |
2003 |
A6 JGI-Swim |
+0.68 |
523 |
1:10.10 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.20 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.77 |
503 |
1:11.05 |
+9.68 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.23 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Caroline Villum Færch |
2005 |
Herlev Svømning |
+0.59 |
493 |
1:11.49 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.38 |
(+4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 10:40:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-12-2021 13:27.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Medley Damer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
59.97 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Thisted, Danmark |
24-11-2011 |
|
|
|
|
DR |
59.34 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Moskva, Rusland |
05-10-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.66 |
709 |
1:03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.98 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eva Hjort |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.72 |
667 |
1:04.66 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.90 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helene Torsvik Lorentz |
2004 |
Bergens SC |
+0.70 |
687 |
1:04.02 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.53 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 17:14:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Medley Damer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
59.97 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Thisted, Danmark |
24-11-2011 |
|
|
|
|
DR |
59.34 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Moskva, Rusland |
05-10-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
856 |
59.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.37 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Barrett |
2002 |
GTI - Greve |
+0.62 |
783 |
1:01.30 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.69 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
775 |
1:01.50 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.89 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.62 |
770 |
1:01.64 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.58 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.71 |
723 |
1:02.95 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.20 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.66 |
709 |
1:03.36 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.98 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
705 |
1:03.48 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.21 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
684 |
1:04.12 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.74 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.66 |
686 |
1:04.07 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.94 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.65 |
680 |
1:04.24 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.41 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.68 |
675 |
1:04.41 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.47 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
672 |
1:04.49 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.51 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eva Hjort |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.72 |
667 |
1:04.66 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.90 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eline Vik |
2002 |
Bergens SC |
+0.69 |
701 |
1:03.61 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.88 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helene Torsvik Lorentz |
2004 |
Bergens SC |
+0.70 |
687 |
1:04.02 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.53 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 17:14:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-12-2021 17:40.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Medley Herrer - Indledende heat |
|
|
DJR |
1:58.14 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Aalborg, Danmark |
09-04-2011 |
|
|
|
|
DR |
1:54.86 |
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
Gladsaxe, Danmark |
14-11-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
757 |
2:00.29 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.37 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred August Grubert |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
732 |
2:01.61 |
+1.32 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.71 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
732 |
2:01.64 |
+1.35 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:59.24 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
722 |
2:02.15 |
+1.86 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:59.38 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
710 |
2:02.88 |
+2.59 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:01.62 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.73 |
705 |
2:03.14 |
+2.85 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.83 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
702 |
2:03.35 |
+3.06 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:01.15 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.74 |
690 |
2:04.02 |
+3.73 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.68 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
686 |
2:04.26 |
+3.97 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.11 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
677 |
2:04.85 |
+4.56 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:07.30 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
669 |
2:05.33 |
+5.04 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:06.47 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Austevoll Harlem |
2005 |
Bergens SC |
+0.64 |
664 |
2:05.64 |
+5.35 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.31 |
(+3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
662 |
2:05.76 |
+5.47 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.34 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.69 |
660 |
2:05.87 |
+5.58 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:07.12 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.62 |
659 |
2:05.96 |
+5.67 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.14 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.63 |
653 |
2:06.34 |
+6.05 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.86 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.70 |
645 |
2:06.83 |
+6.54 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.24 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Lyseng IF |
+0.67 |
640 |
2:07.21 |
+6.92 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:11.17 |
(-3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
636 |
2:07.43 |
+7.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:06.60 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
+0.73 |
626 |
2:08.12 |
+7.83 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.51 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Samuel Nonemaker |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
623 |
2:08.33 |
+8.04 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.61 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oscar Kroos |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
620 |
2:08.51 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.97 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
606 |
2:09.48 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.26 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Øystein Breivik |
2002 |
Bergens SC |
+0.69 |
585 |
2:11.08 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.87 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oliver Fenger |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
585 |
2:11.08 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.43 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Malte Lyck Falk |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.70 |
573 |
2:11.97 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.18 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Marcus Hiort |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
570 |
2:12.15 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.70 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mikkel Mortensen |
2003 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.61 |
565 |
2:12.56 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.53 |
(+4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mikkel Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
565 |
2:12.60 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.11 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alfred Hausting Balslev Jørgen |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.67 |
562 |
2:12.79 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.25 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
561 |
2:12.87 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.35 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mathias Parkhøi |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.74 |
559 |
2:13.08 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.00 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 JGI-Swim |
+0.68 |
550 |
2:13.79 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.08 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Morten Baxter |
1996 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.72 |
549 |
2:13.85 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.28 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
548 |
2:13.96 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.57 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.61 |
538 |
2:14.73 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.23 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.62 |
538 |
2:14.75 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.44 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.73 |
531 |
2:15.32 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.18 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
528 |
2:15.58 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.08 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.72 |
507 |
2:17.43 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.66 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Nicolai Wiuff |
2002 |
A6 JGI-Swim |
+0.59 |
471 |
2:20.89 |
+20.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.55 |
(+7.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
Entry time: 2:14.15 |
(-2:14.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 11:00:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-12-2021 11:00.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Medley Herrer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
1:58.14 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Aalborg, Danmark |
09-04-2011 |
|
|
|
|
DR |
1:54.86 |
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
Gladsaxe, Danmark |
14-11-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
746 |
2:00.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.35 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.72 |
720 |
2:02.26 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.14 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.62 |
709 |
2:02.89 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.26 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.72 |
704 |
2:03.18 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.02 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.61 |
698 |
2:03.58 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.76 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
690 |
2:04.05 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.33 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
654 |
2:06.29 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.43 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 17:31:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Medley Herrer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
1:58.14 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Aalborg, Danmark |
09-04-2011 |
|
|
|
|
DR |
1:54.86 |
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
Gladsaxe, Danmark |
14-11-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
778 |
1:59.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.64 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
768 |
1:59.69 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.29 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
750 |
2:00.62 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.88 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
746 |
2:00.86 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.35 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alfred August Grubert |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
742 |
2:01.05 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.61 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.72 |
720 |
2:02.26 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.14 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.62 |
709 |
2:02.89 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.26 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.72 |
704 |
2:03.18 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.02 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.61 |
698 |
2:03.58 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.76 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
690 |
2:04.05 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.33 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.67 |
673 |
2:05.08 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.87 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Lyseng IF |
+0.66 |
672 |
2:05.16 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.21 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.62 |
669 |
2:05.34 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.34 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
654 |
2:06.29 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.43 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Samuel Nonemaker |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
626 |
2:08.13 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.33 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Austevoll Harlem |
2005 |
Bergens SC |
+0.63 |
672 |
2:05.12 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.64 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 17:31:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-12-2021 17:31.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Rygsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DJR |
2:06.27 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
|
Rijeka, Kroatien |
14-12-2008 |
|
|
|
|
DR |
2:03.50 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.60 |
769 |
2:09.82 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:08.72 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.63 |
733 |
2:11.86 |
+2.04 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.81 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
712 |
2:13.19 |
+3.37 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.40 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Bierre |
2000 |
Herlev Svømning |
+0.60 |
702 |
2:13.82 |
+4.00 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:07.79 |
(+6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
687 |
2:14.79 |
+4.97 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.32 |
(+4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
666 |
2:16.15 |
+6.33 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.26 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alba Mantoni |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.57 |
662 |
2:16.44 |
+6.62 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.12 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
645 |
2:17.65 |
+7.83 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.85 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mille C. Berg |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
+0.71 |
639 |
2:18.04 |
+8.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.37 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
634 |
2:18.40 |
+8.58 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.77 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.59 |
630 |
2:18.70 |
+8.88 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:11.29 |
(+7.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.59 |
613 |
2:19.96 |
+10.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.65 |
(+4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
612 |
2:20.07 |
+10.25 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.73 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.76 |
612 |
2:20.09 |
+10.27 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:18.28 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI - Greve |
+0.72 |
605 |
2:20.61 |
+10.79 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.47 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.59 |
603 |
2:20.78 |
+10.96 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.90 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rebecca Petersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
594 |
2:21.47 |
+11.65 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.82 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.72 |
584 |
2:22.22 |
+12.40 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.93 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
+0.59 |
583 |
2:22.32 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.81 |
(+3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Lyseng IF |
+0.77 |
578 |
2:22.78 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.96 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.67 |
575 |
2:23.00 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.73 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.59 |
565 |
2:23.84 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.05 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
565 |
2:23.87 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.43 |
(+6.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
545 |
2:25.58 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.57 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.58 |
536 |
2:26.38 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.40 |
(+4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
533 |
2:26.62 |
+16.80 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.10 |
(+4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.71 |
520 |
2:27.85 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.71 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 11:01:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-12-2021 11:02.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Rygsvømning Damer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
2:06.27 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
|
Rijeka, Kroatien |
14-12-2008 |
|
|
|
|
DR |
2:03.50 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.60 |
692 |
2:14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.70 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 17:40:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Rygsvømning Damer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
2:06.27 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
|
Rijeka, Kroatien |
14-12-2008 |
|
|
|
|
DR |
2:03.50 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.59 |
807 |
2:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.82 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
757 |
2:10.46 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.19 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
736 |
2:11.69 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.86 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Bierre |
2000 |
Herlev Svømning |
+0.57 |
732 |
2:11.96 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.82 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
726 |
2:12.32 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.79 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
692 |
2:14.46 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.15 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alba Mantoni |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.58 |
672 |
2:15.73 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.44 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
633 |
2:18.48 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.65 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.60 |
692 |
2:14.46 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.70 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI - Greve |
+0.70 |
685 |
2:14.92 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.61 |
(-5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mille C. Berg |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
634 |
2:18.41 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.04 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
631 |
2:18.66 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.40 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.57 |
631 |
2:18.66 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.96 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
627 |
2:18.96 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.09 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rebecca Petersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
582 |
2:22.42 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.47 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.71 |
582 |
2:22.44 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.22 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 17:40:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-12-2021 17:40.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
|
Efter 6 af 6 heat |
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 50m Rygsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
DJR |
24.59 |
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
|
Aarhus, Danmark |
29-06-2021 |
|
|
|
|
DR |
23.84 |
|
|
Magnus Jakupsson |
1994 |
|
Netanya, Israel |
06-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.54 |
775 |
24.19 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.11 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.54 |
745 |
24.50 |
+0.31 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.63 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
702 |
24.99 |
+0.80 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.94 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.55 |
687 |
25.17 |
+0.98 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.31 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.59 |
685 |
25.20 |
+1.01 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.91 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lasse Dall |
1997 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
645 |
25.71 |
+1.52 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 24.94 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Robert E Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.58 |
639 |
25.79 |
+1.60 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.59 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.61 |
629 |
25.92 |
+1.73 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.82 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.56 |
620 |
26.05 |
+1.86 |
|
QA |
Omsvømning |
|
|
|
Entry time: 25.66 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Lyseng IF |
+0.63 |
620 |
26.05 |
+1.86 |
|
QA |
Omsvømning |
|
|
|
Entry time: 25.76 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.60 |
619 |
26.07 |
+1.88 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.19 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Kloster |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.59 |
617 |
26.10 |
+1.91 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.73 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
616 |
26.11 |
+1.92 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.32 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.60 |
612 |
26.16 |
+1.97 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.37 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.55 |
609 |
26.21 |
+2.02 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.43 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sebastian Tullberg |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.61 |
608 |
26.22 |
+2.03 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.95 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.59 |
608 |
26.22 |
+2.03 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.45 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
608 |
26.22 |
+2.03 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.53 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Helje Stadaas |
2004 |
Bergens SC |
+0.56 |
603 |
26.29 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.63 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Villads Seneca |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
601 |
26.32 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.45 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jonas Hansen |
2001 |
Køge Svømmeklub |
+0.52 |
601 |
26.32 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.28 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lucas Møller Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
+0.60 |
600 |
26.34 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.12 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Christian Duetoft |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
596 |
26.39 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.76 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
+0.55 |
593 |
26.44 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.72 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.58 |
573 |
26.75 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.94 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
H2Odense |
+0.58 |
571 |
26.78 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.69 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.59 |
569 |
26.80 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.15 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
569 |
26.80 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.15 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kristoffer Desmareth |
2000 |
Ringe Svømme Klub |
+0.62 |
561 |
26.94 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.94 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Wessel Stupers |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
556 |
27.02 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.66 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
556 |
27.02 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.89 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
GTI - Greve |
+0.49 |
553 |
27.06 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.88 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Oscar Isberg |
2004 |
GTI - Tune I.F. |
+0.62 |
553 |
27.07 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.68 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Johan Heeno Rasmussen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.62 |
552 |
27.08 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.54 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
Lyseng IF |
+0.57 |
550 |
27.12 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.11 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.70 |
548 |
27.15 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.20 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Petar Trkulja |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.57 |
540 |
27.27 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.80 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Mathias Vestergaard |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
537 |
27.33 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.69 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.58 |
536 |
27.35 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.72 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.58 |
533 |
27.39 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.77 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
532 |
27.41 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.52 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
532 |
27.42 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.36 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Hjalte Petersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.58 |
522 |
27.58 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.00 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.63 |
513 |
27.75 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.70 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.63 |
510 |
27.80 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.81 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Bjørnar Grytnes Laskerud |
2004 |
Bergens SC |
+0.77 |
503 |
27.93 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.58 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Daniel Gallacher |
2002 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.59 |
501 |
27.97 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.89 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Lars Thor Sørensen |
1999 |
Vest-Brøndby |
+0.60 |
463 |
28.71 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.90 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Magnus Løhr |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
+0.70 |
445 |
29.09 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.72 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
Akut Syg |
|
|
|
Entry time: 27.65 |
(-27.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thomas Høgenhaug |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-12-2021 13:02.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 50m Rygsvømning Herrer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
24.59 |
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
|
Aarhus, Danmark |
29-06-2021 |
|
|
|
|
DR |
23.84 |
|
|
Magnus Jakupsson |
1994 |
|
Netanya, Israel |
06-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.58 |
778 |
24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.19 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.58 |
727 |
24.71 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.20 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.55 |
715 |
24.84 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.50 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.55 |
707 |
24.94 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.17 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.56 |
650 |
25.65 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.92 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Kloster |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.57 |
623 |
26.01 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.10 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.57 |
594 |
26.42 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.22 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 18:49:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 50m Rygsvømning Herrer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
24.59 |
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
|
Aarhus, Danmark |
29-06-2021 |
|
|
|
|
DR |
23.84 |
|
|
Magnus Jakupsson |
1994 |
|
Netanya, Israel |
06-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.58 |
778 |
24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.19 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.58 |
727 |
24.71 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.20 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.55 |
715 |
24.84 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.50 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.55 |
707 |
24.94 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.17 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Robert E Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.61 |
657 |
25.55 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.79 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.56 |
650 |
25.65 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.92 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.58 |
638 |
25.80 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.66 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.61 |
638 |
25.81 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.07 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.56 |
635 |
25.85 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.21 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
625 |
25.98 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.11 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mads Kloster |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.57 |
623 |
26.01 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.10 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.53 |
619 |
26.07 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.16 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Lyseng IF |
+0.62 |
619 |
26.07 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.76 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian Tullberg |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
610 |
26.19 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.22 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
596 |
26.40 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.22 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.57 |
594 |
26.42 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.22 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 18:49:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-12-2021 18:50.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 50m Brystsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DJR |
30.95 |
|
|
Schastine Tabor |
2005 |
|
Taastrup, Danmark |
28-11-2021 |
|
|
|
|
DR |
29.87 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Herning, Danmark |
12-12-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
769 |
31.17 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.11 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.77 |
766 |
31.21 |
+0.04 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.86 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
H2Odense |
+0.71 |
764 |
31.24 |
+0.07 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.12 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
734 |
31.66 |
+0.49 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.65 |
733 |
31.67 |
+0.50 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.29 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
727 |
31.76 |
+0.59 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.72 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dagmar Boeck |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
699 |
32.18 |
+1.01 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.46 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
691 |
32.29 |
+1.12 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.22 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.74 |
684 |
32.40 |
+1.23 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.10 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
660 |
32.80 |
+1.63 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.88 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonette Matland Lægreid |
2004 |
Bergensvømmerne |
+0.71 |
655 |
32.87 |
+1.70 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.55 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
653 |
32.91 |
+1.74 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 32.53 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
651 |
32.94 |
+1.77 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.17 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.62 |
651 |
32.94 |
+1.77 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.67 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.64 |
650 |
32.96 |
+1.79 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.24 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.77 |
649 |
32.98 |
+1.81 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.33 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Villum Færch |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.59 |
640 |
33.13 |
+1.96 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.42 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mathilde Hager |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
640 |
33.14 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.98 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
Herlev Svømning |
+0.77 |
640 |
33.14 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.55 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.75 |
628 |
33.35 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.89 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
619 |
33.50 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.15 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
+0.75 |
619 |
33.51 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.55 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Pernille Elm Jensen |
2003 |
A6 JGI-Swim |
+0.66 |
608 |
33.70 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.60 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maiken Hougaard |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
605 |
33.75 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.80 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Stella Harpøth |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
584 |
34.15 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.95 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.73 |
584 |
34.16 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.96 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
583 |
34.18 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.90 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Julie Philip |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
574 |
34.35 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.49 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
572 |
34.39 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.82 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Eva Hjort |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.70 |
571 |
34.42 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.68 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Johanna Juul Bay-Smidt |
2002 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
564 |
34.55 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.02 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
558 |
34.68 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.33 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
+0.67 |
555 |
34.75 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.19 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lærke Blond |
2003 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.72 |
548 |
34.90 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.44 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.58 |
546 |
34.93 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.08 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
543 |
34.99 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.58 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Caroline Villum Færch |
2005 |
Herlev Svømning |
+0.74 |
537 |
35.13 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.46 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Emily Reuter |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.79 |
535 |
35.18 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.65 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
530 |
35.29 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.21 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
522 |
35.45 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.87 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.71 |
508 |
35.79 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.42 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 11:23:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-12-2021 11:23.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 50m Brystsvømning Damer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
30.95 |
|
|
Schastine Tabor |
2005 |
|
Taastrup, Danmark |
28-11-2021 |
|
|
|
|
DR |
29.87 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Herning, Danmark |
12-12-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
734 |
31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.66 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dagmar Boeck |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
716 |
31.92 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.18 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
696 |
32.22 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.29 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.72 |
706 |
32.06 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.40 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
661 |
32.77 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.94 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonette Matland Lægreid |
2004 |
Bergensvømmerne |
+0.68 |
676 |
32.53 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.87 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 18:00:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 50m Brystsvømning Damer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
30.95 |
|
|
Schastine Tabor |
2005 |
|
Taastrup, Danmark |
28-11-2021 |
|
|
|
|
DR |
29.87 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Herning, Danmark |
12-12-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.75 |
782 |
30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.21 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
H2Odense |
+0.63 |
778 |
31.05 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.24 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
777 |
31.06 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.17 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
770 |
31.15 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.67 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
749 |
31.44 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.76 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
734 |
31.65 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.66 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dagmar Boeck |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
716 |
31.92 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.18 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
696 |
32.22 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.29 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.72 |
706 |
32.06 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.40 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
671 |
32.61 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.94 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
661 |
32.77 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.94 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
660 |
32.79 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.98 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
Herlev Svømning |
+0.80 |
660 |
32.80 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.80 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Villum Færch |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.56 |
651 |
32.94 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.13 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.66 |
650 |
32.96 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.96 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonette Matland Lægreid |
2004 |
Bergensvømmerne |
+0.68 |
676 |
32.53 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.87 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 18:00:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-12-2021 18:00.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 100m Brystsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
DJR |
59.23 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Farum, Danmark |
20-12-2015 |
|
|
|
|
DR |
56.98 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Glasgow, GBR |
07-12-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolai Sørebø |
2001 |
Bergensvømmerne |
+0.67 |
723 |
1:01.65 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.05 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
717 |
1:01.82 |
+0.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.04 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
+0.63 |
708 |
1:02.09 |
+0.44 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.80 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
704 |
1:02.19 |
+0.54 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.14 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Øystein Breivik |
2002 |
Bergens SC |
+0.67 |
699 |
1:02.34 |
+0.69 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.36 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.62 |
684 |
1:02.79 |
+1.14 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.77 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Væver Hartvig |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.67 |
683 |
1:02.81 |
+1.16 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.47 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
683 |
1:02.83 |
+1.18 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.86 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.63 |
670 |
1:03.23 |
+1.58 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.03 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
666 |
1:03.34 |
+1.69 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.73 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.76 |
664 |
1:03.42 |
+1.77 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.48 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Bak Jensen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.56 |
651 |
1:03.82 |
+2.17 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.74 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
+0.65 |
644 |
1:04.06 |
+2.41 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.86 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.67 |
643 |
1:04.10 |
+2.45 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.19 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Robert E Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
639 |
1:04.23 |
+2.58 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.55 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lawrence Langley |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
637 |
1:04.30 |
+2.65 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.75 |
(+2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Ringe Svømme Klub |
+0.67 |
621 |
1:04.86 |
+3.21 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.12 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ferdinand Wahl |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
617 |
1:05.00 |
+3.35 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.80 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elias Rought |
2003 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.63 |
610 |
1:05.24 |
+3.59 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.41 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emil Kragh |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
608 |
1:05.29 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.77 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
608 |
1:05.30 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.82 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
598 |
1:05.68 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.49 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
594 |
1:05.83 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.99 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jacob Christensen |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
591 |
1:05.93 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.19 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alexander Marcus Englev |
2004 |
GTI - Greve |
+0.66 |
590 |
1:05.95 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.69 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Martin Vennick Haugbølle |
2001 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.64 |
567 |
1:06.83 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.62 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
566 |
1:06.89 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.09 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Kasper Thorn |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
565 |
1:06.93 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.91 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Lyseng IF |
+0.68 |
563 |
1:06.99 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.77 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
563 |
1:07.00 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.03 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
A6 JGI-Swim |
+0.65 |
560 |
1:07.12 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.77 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Harald Wiehe Struberg |
2003 |
Herlev Svømning |
+0.75 |
559 |
1:07.15 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.12 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.66 |
555 |
1:07.31 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.75 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.65 |
551 |
1:07.48 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.75 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
550 |
1:07.53 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.39 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Oscar Kroos |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
536 |
1:08.12 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.77 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Laurits Boserup |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
535 |
1:08.16 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.96 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Toni Radak |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
533 |
1:08.25 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.69 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.75 |
529 |
1:08.41 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.11 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Asger Johansen |
2003 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.70 |
519 |
1:08.83 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.84 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Jannik Jørgensen |
2004 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.61 |
518 |
1:08.87 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.58 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
August Arup Neergaard |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
512 |
1:09.15 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.96 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
+0.63 |
506 |
1:09.41 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.96 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.70 |
505 |
1:09.47 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.53 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Mathias Parkhøi |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.73 |
500 |
1:09.71 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.28 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Alfred Hausting Balslev Jørgen |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.65 |
498 |
1:09.81 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.39 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.64 |
497 |
1:09.85 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.69 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Gustav Hjerrild-Jensen |
2003 |
Svømmeklubben Nord |
+0.72 |
487 |
1:10.33 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.06 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Nonemaker |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks (except after the start or after the turn, as in SW 7.1) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 11:24:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-12-2021 11:24.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 100m Brystsvømning Herrer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
59.23 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Farum, Danmark |
20-12-2015 |
|
|
|
|
DR |
56.98 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Glasgow, GBR |
07-12-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Væver Hartvig |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.63 |
748 |
1:00.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.81 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
+0.63 |
738 |
1:01.23 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.09 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Bak Jensen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.52 |
668 |
1:03.28 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.82 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.67 |
666 |
1:03.34 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.10 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Rought |
2003 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.61 |
621 |
1:04.83 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.24 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Øystein Breivik |
2002 |
Bergens SC |
+0.62 |
747 |
1:00.98 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.34 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 18:17:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 100m Brystsvømning Herrer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
59.23 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Farum, Danmark |
20-12-2015 |
|
|
|
|
DR |
56.98 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Glasgow, GBR |
07-12-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
754 |
1:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.19 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Væver Hartvig |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.63 |
748 |
1:00.96 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.81 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.60 |
739 |
1:01.21 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.82 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
+0.63 |
738 |
1:01.23 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.09 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
707 |
1:02.10 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.83 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.62 |
697 |
1:02.40 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.79 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
705 |
1:02.16 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.34 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
690 |
1:02.61 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.23 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Bak Jensen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.52 |
668 |
1:03.28 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.82 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.67 |
666 |
1:03.34 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.10 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
+0.66 |
666 |
1:03.36 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.06 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.69 |
663 |
1:03.46 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.42 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ferdinand Wahl |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.65 |
627 |
1:04.63 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.00 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elias Rought |
2003 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.61 |
621 |
1:04.83 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.24 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolai Sørebø |
2001 |
Bergensvømmerne |
+0.65 |
761 |
1:00.61 |
-0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.65 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Øystein Breivik |
2002 |
Bergens SC |
+0.62 |
747 |
1:00.98 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.34 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 18:17:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-12-2021 18:18.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 100m Frisvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DJR |
53.55 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Thisted, Danmark |
26-11-2011 |
|
|
|
|
DR |
51.58 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Doha, Qatar |
09-10-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Bro |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.77 |
802 |
54.07 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 52.04 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
767 |
54.88 |
+0.81 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 53.69 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.75 |
712 |
56.25 |
+2.18 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.40 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.65 |
705 |
56.44 |
+2.37 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.72 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
699 |
56.61 |
+2.54 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.06 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
690 |
56.85 |
+2.78 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 56.07 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
682 |
57.07 |
+3.00 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.52 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
675 |
57.28 |
+3.21 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.85 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
674 |
57.29 |
+3.22 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.08 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.70 |
665 |
57.55 |
+3.48 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.43 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
664 |
57.59 |
+3.52 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.45 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eline Vik |
2002 |
Bergens SC |
+0.56 |
662 |
57.64 |
+3.57 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.80 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
661 |
57.66 |
+3.59 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 56.37 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
660 |
57.71 |
+3.64 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.87 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.65 |
656 |
57.83 |
+3.76 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.59 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
654 |
57.88 |
+3.81 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 57.39 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
651 |
57.96 |
+3.89 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 58.12 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.63 |
649 |
58.01 |
+3.94 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 57.38 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.72 |
648 |
58.04 |
+3.97 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.00 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
Farum Svømmeklub |
+0.70 |
646 |
58.12 |
+4.05 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 59.00 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
645 |
58.14 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.58 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
644 |
58.16 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.08 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ida Maria Nielsen |
2000 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.68 |
644 |
58.18 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.22 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
642 |
58.23 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.28 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Renate Knutsen |
1997 |
Bergens SC |
+0.70 |
639 |
58.32 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.06 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.77 |
632 |
58.54 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.14 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
629 |
58.62 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.13 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
628 |
58.65 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.56 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Louise D. Liboriussen |
2002 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
628 |
58.66 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.00 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Marie Louise B Andersen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.68 |
625 |
58.75 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.68 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
615 |
59.06 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.95 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Julie Liv Madsen |
2006 |
GTI - Greve |
+0.66 |
611 |
59.19 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.84 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Mira Johansson Miljeteig |
2005 |
Bergens SC |
+0.74 |
608 |
59.31 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.85 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
601 |
59.54 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.84 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
+0.74 |
590 |
59.89 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.46 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.73 |
590 |
59.90 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.37 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
H2Odense |
+0.76 |
587 |
1:00.00 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.80 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.63 |
585 |
1:00.06 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.85 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Naja Færgemann |
2006 |
H2Odense |
+0.71 |
581 |
1:00.19 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.47 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Louise Bach Andersen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
580 |
1:00.24 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.86 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
576 |
1:00.38 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.55 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
H2Odense |
+0.73 |
568 |
1:00.66 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.99 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ella Christiansen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
567 |
1:00.70 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.54 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.70 |
563 |
1:00.85 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.19 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
546 |
1:01.48 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.16 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Louise Houe Andersen |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
543 |
1:01.56 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.44 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.76 |
332 |
1:12.56 |
+18.49 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:10.71 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 11:44:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-12-2021 11:44.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 100m Frisvømning Damer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
53.55 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Thisted, Danmark |
26-11-2011 |
|
|
|
|
DR |
51.58 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Doha, Qatar |
09-10-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
754 |
55.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.25 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.66 |
728 |
55.85 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.44 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
683 |
57.05 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.59 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.71 |
671 |
57.38 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.55 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
656 |
57.82 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.04 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.66 |
655 |
57.84 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.83 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 18:24:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 100m Frisvømning Damer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
53.55 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Thisted, Danmark |
26-11-2011 |
|
|
|
|
DR |
51.58 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Doha, Qatar |
09-10-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Bro |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.75 |
838 |
53.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.07 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
764 |
54.96 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.88 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
756 |
55.15 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.61 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
754 |
55.20 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.25 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.66 |
728 |
55.85 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.44 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
691 |
56.82 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.07 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.61 |
688 |
56.90 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.29 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.69 |
688 |
56.91 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.28 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
683 |
57.05 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.59 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
674 |
57.31 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.71 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.71 |
671 |
57.38 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.55 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
656 |
57.82 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.04 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.66 |
655 |
57.84 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.83 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
653 |
57.92 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.66 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
Farum Svømmeklub |
+0.66 |
642 |
58.22 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.12 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eline Vik |
2002 |
Bergens SC |
+0.67 |
681 |
57.10 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.64 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 18:24:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-12-2021 18:24.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 43, 400m Frisvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
DJR |
3:45.45 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
10-12-2009 |
|
|
|
|
DR |
3:36.82 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
10-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Lindholm |
2001 |
Lyseng IF |
+0.78 |
747 |
3:53.89 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 3:47.48 |
(+6.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
+0.70 |
747 |
3:53.90 |
+0.01 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 4:01.19 |
(-7.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.69 |
731 |
3:55.53 |
+1.64 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 3:58.17 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
715 |
3:57.27 |
+3.38 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 3:46.01 |
(+11.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
715 |
3:57.34 |
+3.45 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 3:54.79 |
(+2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
712 |
3:57.62 |
+3.73 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 3:57.75 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
712 |
3:57.63 |
+3.74 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 3:54.90 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicolas Blanch |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
706 |
3:58.30 |
+4.41 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 3:50.08 |
(+8.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
697 |
3:59.29 |
+5.40 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 3:55.82 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian Greisen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
686 |
4:00.59 |
+6.70 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:05.44 |
(-4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
683 |
4:00.90 |
+7.01 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 3:56.53 |
(+4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
+0.67 |
683 |
4:00.97 |
+7.08 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 3:58.13 |
(+2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christopher H. Brown |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.72 |
679 |
4:01.48 |
+7.59 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 3:55.54 |
(+5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
661 |
4:03.55 |
+9.66 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 4:03.46 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christoffer Weiss |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.70 |
660 |
4:03.66 |
+9.77 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 4:03.68 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
659 |
4:03.82 |
+9.93 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 3:57.81 |
(+6.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mikkel Roed |
2004 |
Køge Svømmeklub |
+0.66 |
657 |
4:04.14 |
+10.25 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 4:02.04 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.64 |
655 |
4:04.28 |
+10.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 3:59.43 |
(+4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
654 |
4:04.44 |
+10.55 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 4:02.54 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
654 |
4:04.49 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:03.55 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Valdemar Kristensen |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.75 |
652 |
4:04.65 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:57.85 |
(+6.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
H2Odense |
+0.74 |
637 |
4:06.59 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:08.83 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Carlos Halawi |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
629 |
4:07.68 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.84 |
(+6.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Andreas Hoffmann |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.70 |
626 |
4:08.01 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:10.38 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Arild Kristiansen Degerstrøm |
2000 |
Bergensvømmerne |
+0.75 |
620 |
4:08.80 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:02.49 |
(+6.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
616 |
4:09.35 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:01.83 |
(+7.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Christian Duetoft |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
616 |
4:09.37 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:03.46 |
(+5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.73 |
615 |
4:09.53 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:07.22 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
610 |
4:10.14 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:11.18 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Vetle Vikestad Løseth |
2004 |
Bergens SC |
+0.65 |
608 |
4:10.47 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:01.63 |
(+8.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.70 |
608 |
4:10.53 |
+16.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:11.26 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
573 |
4:15.45 |
+21.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:13.22 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
571 |
4:15.74 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:25.07 |
(-9.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Anders Mosbæk Johannessen |
2005 |
H2Odense |
+0.73 |
559 |
4:17.63 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:11.40 |
(+6.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 11:45:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-12-2021 13:25.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 43, 400m Frisvømning Herrer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
3:45.45 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
10-12-2009 |
|
|
|
|
DR |
3:36.82 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
10-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
727 |
3:55.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:57.62 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
750 |
3:53.60 |
-2.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.90 |
(-7.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.61 |
681 |
4:01.23 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:04.28 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
677 |
4:01.62 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:03.82 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christoffer Weiss |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.68 |
638 |
4:06.55 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:03.66 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 18:45:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 43, 400m Frisvømning Herrer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
3:45.45 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
10-12-2009 |
|
|
|
|
DR |
3:36.82 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
10-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
828 |
3:46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:57.27 |
(-11.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Lindholm |
2001 |
Lyseng IF |
+0.74 |
827 |
3:46.06 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:53.89 |
(-7.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.69 |
752 |
3:53.35 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:55.53 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
744 |
3:54.23 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:57.34 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicolas Blanch |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
736 |
3:55.07 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:58.30 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
727 |
3:55.98 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:57.62 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
724 |
3:56.27 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:57.63 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Greisen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
698 |
3:59.23 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.59 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
750 |
3:53.60 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.90 |
(-7.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
+0.67 |
699 |
3:59.13 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.97 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.61 |
681 |
4:01.23 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:04.28 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikkel Roed |
2004 |
Køge Svømmeklub |
+0.64 |
680 |
4:01.29 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:04.14 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
677 |
4:01.62 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:03.82 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.66 |
673 |
4:02.12 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:03.55 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
660 |
4:03.73 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:04.44 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Christoffer Weiss |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.68 |
638 |
4:06.55 |
+20.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:03.66 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 18:45:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-12-2021 18:45.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 44, 800m Frisvømning Damer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
8:22.38 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Wien, Østrig |
10-12-2004 |
|
|
|
|
DR |
8:04.61 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Berlin, Tyskland |
14-11-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
767 |
8:43.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 8:49.58 |
(-6.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.66 |
741 |
8:49.55 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:48.10 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.86 |
737 |
8:50.61 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:47.04 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.74 |
710 |
8:57.07 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:53.04 |
(+4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kajsa G. Christensen |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.57 |
678 |
9:05.58 |
+22.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:58.67 |
(+6.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.62 |
670 |
9:07.68 |
+24.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:06.52 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.75 |
647 |
9:13.94 |
+30.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:10.92 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
626 |
9:20.16 |
+36.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:16.48 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
608 |
9:25.67 |
+42.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:05.27 |
(+20.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 19:00:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 44, 800m Frisvømning Damer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
8:22.38 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Wien, Østrig |
10-12-2004 |
|
|
|
|
DR |
8:04.61 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Berlin, Tyskland |
14-11-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
767 |
8:43.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 8:49.58 |
(-6.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
742 |
8:49.26 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:55.28 |
(-6.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.66 |
741 |
8:49.55 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:48.10 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
737 |
8:50.60 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:51.21 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.86 |
737 |
8:50.61 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:47.04 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mia Steen Duus |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.69 |
729 |
8:52.47 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:40.82 |
(+11.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.74 |
710 |
8:57.07 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:53.04 |
(+4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kajsa G. Christensen |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.57 |
678 |
9:05.58 |
+22.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:58.67 |
(+6.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helena Hvid Hansen |
2001 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.69 |
677 |
9:05.89 |
+22.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:13.52 |
(-7.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.62 |
670 |
9:07.68 |
+24.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:06.52 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.75 |
647 |
9:13.94 |
+30.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:10.92 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.75 |
631 |
9:18.75 |
+35.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:04.04 |
(+14.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
628 |
9:19.55 |
+35.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:14.80 |
(+4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
626 |
9:20.16 |
+36.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:16.48 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
608 |
9:25.67 |
+42.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:05.27 |
(+20.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Hertzberg |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
596 |
9:29.31 |
+45.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:21.45 |
(+7.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 19:00:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-12-2021 19:01.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 44, 800m Frisvømning Damer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
8:22.38 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Wien, Østrig |
10-12-2004 |
|
|
|
|
DR |
8:04.61 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Berlin, Tyskland |
14-11-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
767 |
8:43.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 8:49.58 |
(-6.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.66 |
741 |
8:49.55 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:48.10 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.86 |
737 |
8:50.61 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:47.04 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.74 |
710 |
8:57.07 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:53.04 |
(+4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kajsa G. Christensen |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.57 |
678 |
9:05.58 |
+22.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:58.67 |
(+6.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.62 |
670 |
9:07.68 |
+24.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:06.52 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.75 |
647 |
9:13.94 |
+30.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:10.92 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
626 |
9:20.16 |
+36.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:16.48 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
608 |
9:25.67 |
+42.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:05.27 |
(+20.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 19:00:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 44, 800m Frisvømning Damer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
8:22.38 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Wien, Østrig |
10-12-2004 |
|
|
|
|
DR |
8:04.61 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Berlin, Tyskland |
14-11-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
767 |
8:43.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 8:49.58 |
(-6.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
742 |
8:49.26 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:55.28 |
(-6.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.66 |
741 |
8:49.55 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:48.10 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
737 |
8:50.60 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:51.21 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.86 |
737 |
8:50.61 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:47.04 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mia Steen Duus |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.69 |
729 |
8:52.47 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:40.82 |
(+11.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.74 |
710 |
8:57.07 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:53.04 |
(+4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kajsa G. Christensen |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.57 |
678 |
9:05.58 |
+22.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:58.67 |
(+6.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helena Hvid Hansen |
2001 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.69 |
677 |
9:05.89 |
+22.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:13.52 |
(-7.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.62 |
670 |
9:07.68 |
+24.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:06.52 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.75 |
647 |
9:13.94 |
+30.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:10.92 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.75 |
631 |
9:18.75 |
+35.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:04.04 |
(+14.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
628 |
9:19.55 |
+35.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:14.80 |
(+4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
626 |
9:20.16 |
+36.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:16.48 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
608 |
9:25.67 |
+42.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:05.27 |
(+20.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Hertzberg |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
596 |
9:29.31 |
+45.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:21.45 |
(+7.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 19:00:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-12-2021 19:01.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 45, 4X50m Frisvømning Herrer - Finale |
|
DJR |
1:30.40 |
|
|
Herlev Drenge |
|
|
Esbjerg, Danmark |
10-11-2019 |
|
|
|
|
DR |
1:28.43 |
|
|
|
|
|
Bellahøj, Danmark |
02-12-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Helsingør |
22 |
|
|
|
|
789 |
|
|
1:28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Munk |
2000 |
0055AA |
+0.68 |
22.54 |
|
|
|
|
22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Tullberg |
2003 |
0377AA |
+1.45 |
22.09 |
|
|
|
|
44.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Dan Hansen |
2002 |
0243AC |
+0.23 |
22.20 |
|
|
|
|
1:06.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
0347AC |
+0.15 |
21.66 |
|
|
|
|
1:28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vejle herrer 1 |
22 |
|
|
|
|
778 |
|
|
1:28.93 |
+0.44 |
|
|
|
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
0125AS |
+0.62 |
21.42 |
|
|
|
|
21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Hansen |
2000 |
0089AH |
+0.29 |
22.93 |
|
|
|
|
44.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
0453AM |
+0.11 |
22.84 |
|
|
|
|
1:07.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Juul |
2000 |
0015AK |
+0.15 |
21.74 |
|
|
|
|
1:28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
HSK 1 |
19 |
|
|
|
|
747 |
|
|
1:30.15 |
+1.66 |
|
|
|
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
0339AK |
+0.59 |
22.69 |
|
|
|
|
22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
0487AJ |
+0.16 |
22.48 |
|
|
|
|
45.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Puggaard |
2005 |
0593AA |
+0.39 |
22.24 |
|
|
|
|
1:07.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Greisen |
2004 |
0487AD |
+0.13 |
22.74 |
|
|
|
|
1:30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
AGF Herrer 1 |
21 |
|
|
|
|
722 |
|
|
1:31.16 |
+2.67 |
|
|
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
0357AC |
+0.66 |
22.92 |
|
|
|
|
22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
0233AM |
+0.17 |
22.48 |
|
|
|
|
45.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
+0.10 |
22.81 |
|
|
|
|
1:08.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Sanggaard |
2005 |
0519AH |
+0.28 |
22.95 |
|
|
|
|
1:31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sigma Herrer A |
25 |
|
|
|
|
721 |
|
|
1:31.20 |
+2.71 |
|
|
|
|
Frederik Dalhøj |
1997 |
|
+0.55 |
22.90 |
|
|
|
|
22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
+0.27 |
22.48 |
|
|
|
|
45.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Vergereau |
2004 |
0447AA |
+0.04 |
23.00 |
|
|
|
|
1:08.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
0511AD |
+0.16 |
22.82 |
|
|
|
|
1:31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Horsens Herre |
20 |
|
|
|
|
706 |
|
|
1:31.85 |
+3.36 |
|
|
|
|
Toni Radak |
2002 |
0209AV |
+0.71 |
23.39 |
|
|
|
|
23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
0311AS |
+0.11 |
23.17 |
|
|
|
|
46.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
0211AQ |
+0.32 |
23.11 |
|
|
|
|
1:09.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
+0.14 |
22.18 |
|
|
|
|
1:31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aalborg Herrer 1 |
29 |
|
|
|
|
689 |
|
|
1:32.59 |
+4.10 |
|
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
9337AB |
+0.59 |
23.18 |
|
|
|
|
23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
+0.16 |
23.12 |
|
|
|
|
46.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
0359AJ |
+0.02 |
23.00 |
|
|
|
|
1:09.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolas Blanch |
1997 |
9779AA |
+0.25 |
23.29 |
|
|
|
|
1:32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Herlev Herrer |
21 |
|
|
|
|
687 |
|
|
1:32.68 |
+4.19 |
|
|
|
|
Felix Lund |
2001 |
0123AM |
+0.60 |
23.00 |
|
|
|
|
23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laurits Kenskov |
2001 |
0145AC |
+0.17 |
22.73 |
|
|
|
|
45.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicholas Castella |
2007 |
0729AL |
+0.35 |
23.69 |
|
|
|
|
1:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carlos Halawi |
2006 |
0697AR |
+0.16 |
23.26 |
|
|
|
|
1:32.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
AGF Herrer 2 |
22 |
|
|
|
|
678 |
|
|
1:33.11 |
+4.62 |
|
|
|
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
0007AN |
+0.60 |
23.63 |
|
|
|
|
23.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
+0.10 |
22.85 |
|
|
|
|
46.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Gaur |
2005 |
0581AK |
+0.11 |
23.04 |
|
|
|
|
1:09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
0317AD |
+0.30 |
23.59 |
|
|
|
|
1:33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Helsingør 2 |
22 |
|
|
|
|
676 |
|
|
1:33.17 |
+4.68 |
|
|
|
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
+0.64 |
23.10 |
|
|
|
|
23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thorvald Bomholt Larsen |
2003 |
0389AL |
+0.31 |
23.15 |
|
|
|
|
46.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
+0.11 |
23.36 |
|
|
|
|
1:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
0137AM |
+0.39 |
23.56 |
|
|
|
|
1:33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aarhus swim herre 1 |
22 |
|
|
|
|
671 |
|
|
1:33.40 |
+4.91 |
|
|
|
|
Oskar Lindholm |
2001 |
0153AF |
+0.71 |
23.03 |
|
|
|
|
23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
0571AC |
+0.09 |
23.22 |
|
|
|
|
46.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
0491AC |
+0.36 |
23.72 |
|
|
|
|
1:09.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
0065AO |
+0.30 |
23.43 |
|
|
|
|
1:33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
GSC Herrer |
21 |
|
|
|
|
670 |
|
|
1:33.48 |
+4.99 |
|
|
|
|
Christian Crone |
2001 |
0147AB |
+0.59 |
23.69 |
|
|
|
|
23.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Vestergaard |
2001 |
0175AC |
+0.03 |
23.37 |
|
|
|
|
47.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robert E Falborg Pedersen |
2005 |
0525AC |
+1.72 |
23.16 |
|
|
|
|
1:10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
+0.39 |
23.26 |
|
|
|
|
1:33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Triton boys |
22 |
|
|
|
|
668 |
|
|
1:33.54 |
+5.05 |
|
|
|
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
0215AD |
+0.68 |
23.35 |
|
|
|
|
23.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
+1.92 |
23.06 |
|
|
|
|
46.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
0375AG |
+0.13 |
23.93 |
|
|
|
|
1:10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Nonemaker |
2000 |
0019AW |
+0.04 |
23.20 |
|
|
|
|
1:33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
GTI Dolphins |
20 |
|
|
|
|
660 |
|
|
1:33.93 |
+5.44 |
|
|
|
|
Frederik Møller |
2002 |
0263AL |
+0.64 |
22.98 |
|
|
|
|
22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Bastholm |
2005 |
0569AF |
+0.31 |
24.13 |
|
|
|
|
47.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
0423AG |
+0.04 |
24.18 |
|
|
|
|
1:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Isberg |
2004 |
0433AC |
+0.31 |
22.64 |
|
|
|
|
1:33.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kvik Herrer |
25 |
|
|
|
|
659 |
|
|
1:33.96 |
+5.47 |
|
|
|
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
0193AA |
+0.59 |
23.27 |
|
|
|
|
23.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
9737AB |
+0.19 |
23.06 |
|
|
|
|
46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Christensen |
2004 |
0489AE |
+0.22 |
23.43 |
|
|
|
|
1:09.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ferdinand Wahl |
2000 |
0089AB |
+0.02 |
24.20 |
|
|
|
|
1:33.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Køge Herrer 1 |
22 |
|
|
|
|
658 |
|
|
1:34.03 |
+5.54 |
|
|
|
|
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
+0.64 |
23.82 |
|
|
|
|
23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
+0.32 |
23.46 |
|
|
|
|
47.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Roed |
2004 |
0457AB |
+0.19 |
23.70 |
|
|
|
|
1:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Ryom |
2002 |
0253AJ |
+0.48 |
23.05 |
|
|
|
|
1:34.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
HSK 2 |
20 |
|
|
|
|
631 |
|
|
1:35.34 |
+6.85 |
|
|
|
|
Wessel Stupers |
2002 |
0207AV |
+0.63 |
23.82 |
|
|
|
|
23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Brøns |
2003 |
0341AC |
+0.05 |
23.52 |
|
|
|
|
47.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Møller |
2005 |
0585AC |
+0.24 |
24.29 |
|
|
|
|
1:11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
0485AG |
+0.29 |
23.71 |
|
|
|
|
1:35.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sigma Herrer B |
25 |
|
|
|
|
621 |
|
|
1:35.83 |
+7.34 |
|
|
|
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
0193AK |
+0.62 |
23.82 |
|
|
|
|
23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joakim Brønnum |
1997 |
9759AT |
+0.09 |
23.74 |
|
|
|
|
47.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
0511AB |
+0.20 |
23.91 |
|
|
|
|
1:11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
0273AC |
+0.26 |
24.36 |
|
|
|
|
1:35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vejle Herrer 2 |
21 |
|
|
|
|
616 |
|
|
1:36.11 |
+7.62 |
|
|
|
|
Daniel Damsbo |
2003 |
0397AH |
+0.64 |
24.86 |
|
|
|
|
24.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
0205AG |
+0.08 |
22.83 |
|
|
|
|
47.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
0121AH |
+0.29 |
24.07 |
|
|
|
|
1:11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Stamholt |
2003 |
0353AM |
+0.22 |
24.35 |
|
|
|
|
1:36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Thisted Herre |
20 |
|
|
|
|
611 |
|
|
1:36.39 |
+7.90 |
|
|
|
|
Mads Kloster |
2002 |
0229AF |
+0.64 |
24.29 |
|
|
|
|
24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
0565AD |
+0.27 |
23.53 |
|
|
|
|
47.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Kjær |
2005 |
0595AD |
+0.19 |
24.66 |
|
|
|
|
1:12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
0457AL |
+0.25 |
23.91 |
|
|
|
|
1:36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Odense 1 |
21 |
|
|
|
|
609 |
|
|
1:36.50 |
+8.01 |
|
|
|
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
0243AA |
+0.63 |
24.56 |
|
|
|
|
24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
0235AI |
+0.24 |
23.94 |
|
|
|
|
48.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
+0.11 |
23.67 |
|
|
|
|
1:12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
0547AE |
+0.58 |
24.33 |
|
|
|
|
1:36.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Gentofte Herrer 1 |
21 |
|
|
|
|
604 |
|
|
1:36.75 |
+8.26 |
|
|
|
|
Lucas Misander |
2007 |
0719AF |
+0.64 |
24.80 |
|
|
|
|
24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
0135AG |
+0.26 |
22.76 |
|
|
|
|
47.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Schmidt |
2005 |
0563AN |
+0.51 |
25.10 |
|
|
|
|
1:12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
August Arup Neergaard |
2005 |
0571AB |
+0.22 |
24.09 |
|
|
|
|
1:36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
SvømSK |
21 |
|
|
|
|
588 |
|
|
1:37.60 |
+9.11 |
|
|
|
|
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
0139AH |
+0.68 |
23.62 |
|
|
|
|
23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Mortensen |
2003 |
0329AI |
+0.26 |
23.12 |
|
|
|
|
46.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Rought |
2003 |
0359AF |
+0.28 |
25.23 |
|
|
|
|
1:11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jannik Jørgensen |
2004 |
0403AM |
+0.23 |
25.63 |
|
|
|
|
1:37.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
A6 herrer 1 |
20 |
|
|
|
|
559 |
|
|
1:39.29 |
+10.80 |
|
|
|
|
Noah Tranum |
2004 |
0449AG |
+0.54 |
24.85 |
|
|
|
|
24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai Wiuff |
2002 |
0243AB |
0.00 |
23.74 |
|
|
|
|
48.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
0471AB |
+0.36 |
25.16 |
|
|
|
|
1:13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Stenholt Røpke |
2004 |
0429AA |
+0.13 |
25.54 |
|
|
|
|
1:39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 19:22:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-12-2021 19:23.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 46, 4X100m Medley Damer - Finale |
|
DJR |
4:07.78 |
|
|
Gentofte Piger |
|
|
Esbjerg, Danmark |
10-11-2019 |
|
|
|
|
DR |
3:59.47 |
|
|
|
|
|
Aalborg, Danmark |
05-04-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Gentofte Damer 1 |
20 |
|
|
|
|
812 |
|
|
4:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
0534AC |
+0.62 |
29.51 |
1:00.61 |
|
|
|
1:00.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
+0.23 |
31.10 |
1:05.95 |
|
|
|
2:06.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
0502AL |
+0.33 |
27.51 |
59.82 |
|
|
|
3:06.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
+0.32 |
25.45 |
54.26 |
|
|
|
4:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
MK Piger |
23 |
|
|
|
|
770 |
|
|
4:04.90 |
+4.26 |
|
|
|
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
+0.68 |
30.09 |
1:02.04 |
|
|
|
1:02.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
9928AB |
+0.15 |
30.70 |
1:05.91 |
|
|
|
2:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
+0.05 |
27.11 |
59.65 |
|
|
|
3:07.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cille Kirketerp |
2005 |
0526AK |
+0.17 |
26.82 |
57.30 |
|
|
|
4:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
HSK 1 |
24 |
|
|
|
|
764 |
|
|
4:05.54 |
+4.90 |
|
|
|
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
0398AP |
+0.60 |
29.34 |
1:01.94 |
|
|
|
1:01.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regitze Gaard |
2001 |
0178AG |
+0.34 |
31.88 |
1:07.02 |
|
|
|
2:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
+0.14 |
28.02 |
1:01.00 |
|
|
|
3:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
0678AC |
+0.23 |
26.79 |
55.58 |
|
|
|
4:05.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kvik Damer |
22 |
|
|
|
|
725 |
|
|
4:09.81 |
+9.17 |
|
|
|
|
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
+0.62 |
29.45 |
1:00.97 |
|
|
|
1:00.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Hansen |
2002 |
0202AI |
+0.07 |
33.25 |
1:10.59 |
|
|
|
2:11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martine Damborg |
2007 |
0742AF |
+0.32 |
28.21 |
1:01.33 |
|
|
|
3:12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
0766AE |
+0.06 |
27.22 |
56.92 |
|
|
|
4:09.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
GSC damer |
25 |
|
|
|
|
725 |
|
|
4:09.89 |
+9.25 |
|
|
|
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
+0.58 |
30.07 |
1:03.07 |
|
|
|
1:03.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
+0.40 |
32.29 |
1:09.47 |
|
|
|
2:12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
9728AA |
+0.41 |
27.17 |
59.02 |
|
|
|
3:11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
0686AD |
+0.30 |
27.34 |
58.33 |
|
|
|
4:09.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Herlev Damer |
25 |
|
|
|
|
715 |
|
|
4:11.00 |
+10.36 |
|
|
|
|
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
+0.60 |
29.30 |
1:01.35 |
|
|
|
1:01.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
9716AF |
+0.29 |
32.35 |
1:09.98 |
|
|
|
2:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie F. Jensen |
1998 |
9862AH |
+0.49 |
28.69 |
1:02.82 |
|
|
|
3:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Pedersen |
2007 |
0706AD |
+0.27 |
27.32 |
56.85 |
|
|
|
4:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
HSK 2 |
19 |
|
|
|
|
693 |
|
|
4:13.63 |
+12.99 |
|
|
|
|
Falka Tind |
2006 |
0648AI |
+0.56 |
30.91 |
1:03.64 |
|
|
|
1:03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
0726AB |
+0.28 |
33.23 |
1:11.33 |
|
|
|
2:14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Møller |
2007 |
0746AB |
+0.60 |
29.08 |
1:01.97 |
|
|
|
3:16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
+0.06 |
27.29 |
56.69 |
|
|
|
4:13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aalborg Damer 1 |
27 |
|
|
|
|
692 |
|
|
4:13.80 |
+13.16 |
|
|
|
|
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
+0.67 |
30.32 |
1:02.92 |
|
|
|
1:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
0634AK |
+0.37 |
33.30 |
1:12.02 |
|
|
|
2:14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
0598AM |
+0.41 |
28.70 |
1:02.23 |
|
|
|
3:17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
9544AF |
+0.26 |
27.07 |
56.63 |
|
|
|
4:13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
AGF Damer 1 |
21 |
|
|
|
|
661 |
|
|
4:17.74 |
+17.10 |
|
|
|
|
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
+0.61 |
31.84 |
1:06.19 |
|
|
|
1:06.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Fogh |
2003 |
0352AI |
+0.14 |
31.89 |
1:09.85 |
|
|
|
2:16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
+0.04 |
28.07 |
1:00.55 |
|
|
|
3:16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Maiken Hougaard |
2002 |
0282AM |
+0.09 |
29.09 |
1:01.15 |
|
|
|
4:17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
HSK 3 |
18 |
|
|
|
|
649 |
|
|
4:19.30 |
+18.66 |
|
|
|
|
Rebecca Petersen |
2005 |
0572AD |
+0.73 |
31.74 |
1:05.90 |
|
|
|
1:05.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
0582AF |
+0.13 |
33.99 |
1:13.05 |
|
|
|
2:18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Maagøe |
2007 |
0706AA |
+0.18 |
28.76 |
1:02.59 |
|
|
|
3:21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
+0.46 |
28.11 |
57.76 |
|
|
|
4:19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Helsingør |
20 |
|
|
|
|
648 |
|
|
4:19.40 |
+18.76 |
|
|
|
|
Linnea Hietala |
2004 |
0442AE |
+0.61 |
30.98 |
1:04.97 |
|
|
|
1:04.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Villum Færch |
2002 |
0286AQ |
+0.08 |
33.18 |
1:12.49 |
|
|
|
2:17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
0484AI |
+0.38 |
29.31 |
1:04.17 |
|
|
|
3:21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
0398AE |
+0.22 |
27.22 |
57.77 |
|
|
|
4:19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aalborg YoungBlood |
21 |
|
|
|
|
644 |
|
|
4:19.87 |
+19.23 |
|
|
|
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
0578AC |
+0.59 |
30.66 |
1:03.40 |
|
|
|
1:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
0464AI |
+0.11 |
34.31 |
1:15.14 |
|
|
|
2:18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
0588AM |
+0.25 |
28.90 |
1:02.27 |
|
|
|
3:20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Bach Andersen |
2001 |
0164AM |
+0.25 |
28.18 |
59.06 |
|
|
|
4:19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viborg damer |
20 |
|
|
|
|
642 |
|
|
4:20.14 |
+19.50 |
|
|
|
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
0346AT |
+0.60 |
31.23 |
1:06.04 |
|
|
|
1:06.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
0466AM |
-0.02 |
32.91 |
|
|
|
|
|
2:17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1:11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Skipper |
2004 |
0452AS |
|
29.89 |
1:05.66 |
|
|
|
3:22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise D. Liboriussen |
2002 |
0242AV |
+0.12 |
27.56 |
57.42 |
|
|
|
4:20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Horsens Damer |
23 |
|
|
|
|
642 |
|
|
4:20.23 |
+19.59 |
|
|
|
|
Mille C. Berg |
2001 |
0102AY |
+0.68 |
30.62 |
1:03.55 |
|
|
|
1:03.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
0672AM |
+0.15 |
33.59 |
1:12.99 |
|
|
|
2:16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
0364AD |
+0.18 |
30.71 |
1:06.34 |
|
|
|
3:22.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
9942AG |
+0.24 |
27.38 |
57.35 |
|
|
|
4:20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aarhus swim damer 1 |
19 |
|
|
|
|
622 |
|
|
4:23.00 |
+22.36 |
|
|
|
|
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
+0.69 |
32.19 |
1:06.03 |
|
|
|
1:06.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Eva Hjort |
2004 |
0452AE |
+0.33 |
34.36 |
1:12.74 |
|
|
|
2:18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
+0.20 |
30.72 |
1:07.03 |
|
|
|
3:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
0362AL |
|
27.07 |
57.20 |
|
|
|
4:23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Herlev Damer 2 |
20 |
|
|
|
|
619 |
|
|
4:23.33 |
+22.69 |
|
|
|
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
0634AF |
+0.75 |
31.57 |
1:05.33 |
|
|
|
1:05.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Juul Bay-Smidt |
2002 |
0262AU |
+0.18 |
35.11 |
1:15.67 |
|
|
|
2:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
0392AI |
+0.18 |
29.03 |
1:02.94 |
|
|
|
3:23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Eie |
2005 |
0582AP |
+0.35 |
28.02 |
59.39 |
|
|
|
4:23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lyngby Damer 1 |
19 |
|
|
|
|
601 |
|
|
4:25.92 |
+25.28 |
|
|
|
|
Alma Olivarius |
2005 |
0532AF |
+0.55 |
31.08 |
1:04.87 |
|
|
|
1:04.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
0656AJ |
+0.36 |
35.00 |
1:15.09 |
|
|
|
2:19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Elster |
2004 |
0404AY |
+0.16 |
30.90 |
1:07.44 |
|
|
|
3:27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
+0.21 |
27.73 |
58.52 |
|
|
|
4:25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
A6 damer 1 |
17 |
|
|
|
|
598 |
|
|
4:26.39 |
+25.75 |
|
|
|
|
Silja Brage |
2005 |
0544AL |
+0.71 |
32.87 |
1:07.85 |
|
|
|
1:07.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
0698AG |
+0.11 |
33.23 |
1:12.74 |
|
|
|
2:20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naya Høi Greve |
2007 |
0796AE |
+0.30 |
29.78 |
1:06.05 |
|
|
|
3:26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sif Bramm |
2006 |
0624AE |
+0.13 |
28.52 |
59.75 |
|
|
|
4:26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GTI Dolphins |
20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
+0.64 |
29.09 |
1:01.04 |
|
|
|
1:01.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Nielsen |
2003 |
0338AV |
-0.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
0754AG |
+0.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 19:45:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-12-2021 19:46.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 139, 50m Rygsvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.55 |
655 |
25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Lyseng IF |
+0.63 |
628 |
25.94 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 17:02:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-12-2021 17:02.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|