Resultat för Sum-Sim Regionfinal 2021, Jönköping
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 1: Insim 07:30-08:45, Tävlingsstart 09:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim Regionsfinal (25m) Östsvenska 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Jönköping |
Arrangör: |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Frisim F16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Arildsson |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.78 |
|
2:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.25 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Strand |
2005 |
Växjö Simsällskap |
+0.55 |
|
2:12.95 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.99 |
(+3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Towe Andersson |
2005 |
Växjö Simsällskap |
+0.66 |
|
2:14.31 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.80 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Johannesson |
2005 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
2:15.44 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.56 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Ekström |
2005 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.61 |
|
2:15.51 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.43 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Thom |
2005 |
Smålandsstenars Simsällskap |
+0.70 |
|
2:20.49 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.60 |
(-5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Haraldsson |
2005 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
2:21.21 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.93 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ylva Andersson |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
2:21.88 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.37 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Harrysson |
2005 |
Växjö Simsällskap |
+0.69 |
|
2:22.68 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.32 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elin Cronqvist |
2005 |
Växjö Simsällskap |
+0.56 |
|
2:23.67 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.95 |
(+7.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alice Johansson |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.85 |
|
2:32.25 |
+22.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.45 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alva Bernsholt |
2005 |
Hultsfreds SS |
|
|
2:32.26 |
+22.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.50 |
(-9.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Esther Mira Nath |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
2:32.46 |
+22.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.88 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Nobrant |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.58 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Stensson |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 10:47:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 10:47:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|