Resultater for Region Midtjylland Mesterskaber 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2022 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Schleimann | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 36.36 | 1:15.29 | 1:58.08 | 2:39.36 | |||
2 | Marie Schleimann | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 34.54 | 1:17.48 | 2:02.77 | 2:47.24 | |||
3 | Caroline Szeles Poulsen | 2010 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 42.65 | 1:32.89 | 2:23.26 | 3:08.99 | |||
4 | Emma Vendelbo | 2010 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 43.78 | 1:33.82 | 2:25.91 | 3:13.50 | |||
5 | Johanne Vind Sejr | 2010 | Lyseng IF | 45.56 | 1:36.70 | 2:29.59 | 3:22.03 | |||
6 | Ida Larsen | 2010 | Odder Svømmeklub | 45.08 | 1:39.09 | 2:34.26 | 3:25.96 | |||
7 | Maja Carlson | 2010 | Struer Svømmeklub | 46.67 | 1:39.20 | 2:35.04 | 3:27.80 | |||
8 | Cecilie Ditlev Lund | 2011 | Lyseng IF | 47.17 | 1:40.84 | 2:37.96 | 3:28.19 | |||
9 | Dorina Gyeraj | 2010 | Odder Svømmeklub | 44.33 | 1:37.65 | 2:35.11 | 3:30.77 | |||
10 | Anna Nielsen | 2010 | Odder Svømmeklub | 43.77 | 1:39.46 | 2:36.61 | 3:32.31 | |||
11 | Mille Nova Juul Niebuhr | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | 42.75 | 1:37.35 | 2:38.54 | 3:33.61 | |||
12 | Marie Lausdahl | 2010 | Odder Svømmeklub | 52.29 | 1:53.30 | 2:59.90 | 4:07.72 | |||
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Vigga Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 35.65 | 1:15.92 | 1:57.86 | 2:37.37 | |||
2 | Astrid Dindler | 2009 | Odder Svømmeklub | 1:18.66 | 1:59.62 | 2:39.91 | 2:39.91 | |||
3 | Freya Magnussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 36.80 | 1:17.93 | 1:59.33 | 2:40.55 | |||
4 | Mynte Haaning | 2009 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.99 | 1:17.44 | 2:00.28 | 2:41.26 | |||
5 | Nova V. Støy Toftegaard | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 38.04 | 1:18.69 | 2:01.39 | 2:41.58 | |||
6 | Signe Madsen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 37.51 | 1:21.75 | 2:07.00 | 2:43.27 | |||
7 | Frida Bækskov Tomzak | 2009 | Horsens Svømmeklub | 38.60 | 1:21.28 | 2:06.75 | 2:48.42 | |||
8 | Sofia Cecilia Dam Lisby | 2009 | Horsens Svømmeklub | 36.44 | 1:21.05 | 2:07.49 | 2:49.45 | |||
9 | Sommer Maj Andersen | 2009 | Odder Svømmeklub | 37.77 | 1:24.03 | 2:10.99 | 2:54.38 | |||
10 | Katrine Mølbak | 2009 | Ikast Svømmeklub | 38.89 | 1:23.85 | 2:11.24 | 2:54.55 | |||
11 | Silja Bregenov | 2009 | IHF Svømning | 39.65 | 1:24.80 | 2:13.96 | 2:58.89 | |||
12 | Frederikke Sanggaard | 2009 | Horsens Svømmeklub | 40.33 | 1:28.53 | 2:15.93 | 3:00.27 | |||
13 | Liv Lade Keller | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 40.90 | 1:30.49 | 2:21.90 | 3:09.86 | |||
14 | Alma Ahrendt | 2009 | Horsens Svømmeklub | 42.42 | 1:32.55 | 2:25.13 | 3:12.83 | |||
15 | Lærke Kidmose Hansen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 44.72 | 1:35.93 | 2:28.13 | 3:18.22 | |||
16 | Lærke Djernes | 2009 | IHF Svømning | 45.87 | 1:39.29 | 2:32.15 | 3:18.85 | |||
17 | Emilie Randrup | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 46.34 | 1:38.94 | 2:30.02 | 3:19.35 | |||
18 | Isabel Lindeborg Hoff | 2009 | Horsens Svømmeklub | 44.88 | 1:36.03 | 2:31.71 | 3:22.69 | |||
19 | Victoria Høgh | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 41.82 | 1:32.39 | 2:27.86 | 3:23.28 | |||
20 | Julie Tarp | 2009 | Ikast Svømmeklub | 42.66 | 1:35.22 | 2:31.78 | 3:24.86 | |||
21 | Alberte Lykke Huus | 2009 | IHF Svømning | 43.04 | 1:35.06 | 2:31.32 | 3:27.73 | |||
22 | Ida Frost Baltzer | 2009 | Struer Svømmeklub | 43.60 | 1:39.04 | 2:35.47 | 3:29.28 | |||
23 | Philippa Bjørn Augustinussen | 2009 | Odder Svømmeklub | 49.15 | 1:51.87 | 2:54.14 | 3:50.39 | |||
- | Louisa Skovgaard Bach | 2009 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Wiktoria Gawor | 2009 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 36.75 | 1:17.25 | 1:57.48 | 2:37.11 | |||
2 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 35.86 | 1:17.48 | 1:59.88 | 2:39.41 | |||
3 | Alberte Bøgeskov Johnsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 38.40 | 1:21.63 | 2:07.09 | 2:48.63 | |||
4 | Anna Bang Jensen | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 36.71 | 1:19.25 | 2:05.04 | 2:50.03 | |||
5 | Sarah Bennetsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:24.28 | 2:09.74 | 2:52.34 | 2:52.34 | |||
6 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 37.97 | 1:22.52 | 2:08.79 | 2:53.91 | |||
7 | Maria Dyrbye | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 43.31 | 1:29.36 | 2:15.64 | 3:00.63 | |||
8 | Lærke Damgaard | 2008 | Horsens Svømmeklub | 38.49 | 1:24.81 | 2:15.40 | 3:04.03 | |||
9 | Anna Skov-Hansen | 2008 | Odder Svømmeklub | 40.82 | 1:28.23 | 2:18.26 | 3:05.32 | |||
10 | Helene Munk Barfod | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 41.81 | 1:29.69 | 2:19.77 | 3:08.33 | |||
11 | Katrine Jurlander Ovesen | 2008 | IHF Svømning | 42.26 | 1:32.40 | 2:25.85 | 3:17.26 | |||
12 | Emilie Sloth Lauritsen | 2008 | Struer Svømmeklub | 42.83 | 1:33.79 | 2:27.52 | 3:17.46 | |||
- | Malou Steffensen | 2008 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 33.55 | 1:08.32 | 1:42.61 | 2:16.37 | |||
2 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.98 | 1:08.89 | 1:46.02 | 2:22.43 | |||
3 | Ingrid Kirk Elkjær | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 34.02 | 1:11.45 | 1:50.40 | 2:27.78 | |||
4 | Sidsel Tang Christensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 33.71 | 1:11.15 | 1:50.36 | 2:28.49 | |||
5 | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 35.75 | 1:14.23 | 1:52.82 | 2:30.15 | |||
6 | Ane Walmar | 2007 | Swim Team Neptun | 34.38 | 1:12.41 | 1:52.48 | 2:30.94 | |||
7 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 35.62 | 1:15.03 | 1:55.99 | 2:34.57 | |||
8 | Celia Chili Christensen | 2007 | IHF Svømning | 35.49 | 1:15.14 | 1:56.17 | 2:35.20 | |||
9 | Rikke Andresen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.72 | 1:16.64 | 1:59.89 | 2:43.27 | |||
10 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 36.63 | 1:18.78 | 2:02.26 | 2:44.61 | |||
11 | Lærke Scheffmann | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 1:17.22 | 2:02.53 | 2:47.69 | 2:47.69 | |||
12 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 37.27 | 1:19.69 | 2:04.50 | 2:47.89 | |||
13 | Emilie Nørskov Graversen | 2007 | H.G.F. Svømning | 39.97 | 1:27.25 | 2:14.04 | 2:59.94 | |||
14 | Tilde Ask Hansen | 2007 | Swim Team Neptun | 36.28 | 1:20.53 | 2:10.39 | 3:01.41 | |||
15 | Anna Nesine Laursen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 44.72 | 1:33.57 | 2:23.10 | 3:10.34 | |||
16 | Filippa Fiskaali | 2007 | TST Svømning | 39.95 | 1:28.51 | 2:19.37 | 3:11.15 | |||
17 | Nanna Hulgaard | 2007 | H.G.F. Svømning | 44.76 | 1:40.57 | 2:42.79 | 3:40.30 | |||
- | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvsrtart | |||||
- | Liv Holst Andersen | 2007 | TST Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 32.16 | 1:07.13 | 1:42.94 | 2:18.63 | |||
2 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 32.73 | 1:08.69 | 1:45.48 | 2:21.03 | |||
3 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 34.22 | 1:11.42 | 1:49.40 | 2:27.03 | |||
4 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 33.83 | 1:10.76 | 1:49.96 | 2:29.28 | |||
5 | Louise Lauridsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 33.20 | 1:10.91 | 1:51.03 | 2:30.24 | |||
6 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 33.51 | 1:11.07 | 1:51.07 | 2:31.13 | |||
7 | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | 33.86 | 1:12.56 | 1:52.77 | 2:31.82 | |||
8 | Mia Jørgensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.76 | 1:15.27 | 1:55.82 | 2:33.57 | |||
9 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 35.49 | 1:15.01 | 1:55.68 | 2:34.16 | |||
10 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 35.10 | 1:13.87 | 1:53.72 | 2:34.53 | |||
11 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 35.91 | 1:16.06 | 1:57.38 | 2:37.09 | |||
12 | Emma Sloth | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:20.00 | 2:06.10 | 2:52.30 | 2:52.30 | |||
13 | Emilia Hou-Carleton | 2006 | Struer Svømmeklub | 1:20.90 | 2:07.68 | 2:53.56 | 2:53.56 | |||
14 | Karoline Søe Axelsen | 2006 | Holstebro Svømme Club | 41.70 | 1:30.06 | 2:20.32 | 3:05.42 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |