Resultat för Åkeshov invitational
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 2 Lördag 11dec
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
Arrangör: |
SKK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 dec 2021 till den 11 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Frisim Damer 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
|
|
2:12.44 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Wahlman |
2003 |
Lidingö Simklubb |
|
|
2:26.30 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tilja Stålnacke |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:29.52 |
+17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Högqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:34.09 |
+22.00 |
|
S10 s10 - a, 12, + |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-11 16:18:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Frisim Damer 13-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:22.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:25.94 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Delara Ronquist |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:27.38 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:28.15 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:29.41 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Borgman |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:30.37 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:32.67 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Strömberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:33.83 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:33.95 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:35.00 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:37.54 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Grace Yang |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-11 16:18:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-11 16:18:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|