Results for Höstsimiaden 2021, Vellinge
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 4x50m Frisim Mixed 10 år o y - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
10 |
|
|
|
|
|
|
2:34.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Vitazka |
2011 |
AA3611 |
|
35.45 |
|
|
|
|
35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Linea Sakota |
2011 |
AH2811 |
-.-- |
36.19 |
|
|
|
|
1:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
David Askari Louyeh |
2011 |
AC4911 |
-.-- |
41.37 |
|
|
|
|
1:53.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustaf Erixon |
2012 |
AB8112 |
-.-- |
41.34 |
|
|
|
|
2:34.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simklubben Poseidon |
10 |
|
|
|
|
|
|
2:48.46 |
+14.11 |
|
|
|
|
Folke af Trampe |
2011 |
AC8711 |
|
38.89 |
|
|
|
|
38.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Lundin Linnér |
2011 |
AC4811 |
-.-- |
40.32 |
|
|
|
|
1:19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elena Olito |
2013 |
AB5813 |
-.-- |
49.36 |
|
|
|
|
2:08.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Lind |
2011 |
AC8911 |
-.-- |
39.89 |
|
|
|
|
2:48.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
10 |
|
|
|
|
|
|
2:48.92 |
+14.57 |
|
|
|
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
AG7411 |
|
39.79 |
|
|
|
|
39.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Wänberg |
2011 |
AE1911 |
-.-- |
41.35 |
|
|
|
|
1:21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Lundahl |
2011 |
AI8811 |
-.-- |
43.59 |
|
|
|
|
2:04.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Hulteberg |
2012 |
AC8512 |
-.-- |
44.19 |
|
|
|
|
2:48.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malmö Kappsimningsklubb lag |
10 |
|
|
|
|
|
|
2:50.50 |
+16.15 |
|
|
|
|
inez Rönnow |
2011 |
AF8411 |
|
37.41 |
|
|
|
|
37.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Maksimovic |
2012 |
AC2412 |
-.-- |
43.09 |
|
|
|
|
1:20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Eriksson |
2011 |
AE0511 |
-.-- |
46.40 |
|
|
|
|
2:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Lundberg |
2011 |
AJ1511 |
-.-- |
43.60 |
|
|
|
|
2:50.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simklubben Poseidon lag 2 |
10 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Karin Dao |
2013 |
AB5613 |
|
59.93 |
|
|
|
|
59.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Richkin |
2012 |
AD6312 |
-.-- |
40.23 |
|
|
|
|
1:40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Giselsson Tholin |
2011 |
AD8111 |
-.-- |
49.96 |
|
|
|
|
2:30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Persson |
2012 |
AF1012 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vellinge-Näsets Simklubb lag 2 |
10 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Freja Rosberg |
2011 |
AD8211 |
|
43.21 |
|
|
|
|
43.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Simonsson |
2012 |
AC4812 |
-.-- |
45.55 |
|
|
|
|
1:28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Norrman |
2011 |
AH3911 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teo Hansen |
2012 |
AC8312 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vellinge-Näsets Simklubb lag 3 |
10 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Selma Möller |
2012 |
AD9212 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Olsson-Mårtensson |
2012 |
AD9812 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Ralling |
2012 |
AE0112 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Lindskog |
2011 |
AH4311 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 09:14:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 09:25:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 4x100m Frisim Mixed 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Simklubben Poseidon, Havets |
12 |
|
|
|
|
|
|
4:33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Holmqvist |
2009 |
AO6209 |
|
32.42 |
1:09.40 |
|
|
|
1:09.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Sabela Rouco Aparicio |
2009 |
AM0409 |
-.-- |
30.99 |
1:07.29 |
|
|
|
2:16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Matteo Hallencreutz |
2009 |
AG9709 |
-.-- |
33.26 |
1:10.37 |
|
|
|
3:27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Torkel Olsson |
2009 |
AJ8309 |
-.-- |
30.96 |
1:06.78 |
|
|
|
4:33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
12 |
|
|
|
|
|
|
4:39.19 |
+5.35 |
|
|
|
|
Ella Nyman |
2009 |
AN0409 |
|
30.99 |
1:04.93 |
|
|
|
1:04.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilly Renlund |
2009 |
AJ9209 |
-.-- |
31.66 |
1:09.15 |
|
|
|
2:14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
AI7507 |
-.-- |
30.71 |
1:04.80 |
|
|
|
3:18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wille Thente |
2010 |
AD4310 |
-.-- |
37.16 |
1:20.31 |
|
|
|
4:39.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simklubben Poseidon lag 8 |
12 |
|
|
|
|
|
|
4:48.74 |
+14.90 |
|
|
|
|
Xavier Lopez |
2009 |
AU7509 |
|
33.20 |
1:12.39 |
|
|
|
1:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Anja Lindroth |
2009 |
AD1409 |
-.-- |
34.78 |
1:12.12 |
|
|
|
2:24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Ester Giselsson Tholin |
2009 |
AL1209 |
-.-- |
33.13 |
1:09.80 |
|
|
|
3:34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vidar Elmér |
2009 |
AI9509 |
-.-- |
33.87 |
1:14.43 |
|
|
|
4:48.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malmö Kappsimningsklubb lag |
12 |
|
|
|
|
|
|
4:56.15 |
+22.31 |
|
|
|
|
Oliver Hörnell |
2009 |
AH7309 |
|
35.52 |
1:14.63 |
|
|
|
1:14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selim Cvrk |
2009 |
AD0909 |
-.-- |
33.85 |
1:13.51 |
|
|
|
2:28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Asper |
2009 |
AI8209 |
-.-- |
36.04 |
1:15.58 |
|
|
|
3:43.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Angeliki Marinidis |
2009 |
AI6409 |
-.-- |
33.34 |
1:12.43 |
|
|
|
4:56.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
SK Triton Mix1 |
12 |
|
|
|
|
|
|
5:09.81 |
+35.97 |
|
|
|
|
Felicia Almquist |
2010 |
AA9210 |
|
34.75 |
1:14.93 |
|
|
|
1:14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Theo Westberg |
2009 |
AD3709 |
-.-- |
37.00 |
1:17.10 |
|
|
|
2:32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Andersson |
2009 |
AH6409 |
-.-- |
37.41 |
1:21.80 |
|
|
|
3:53.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Eklund |
2009 |
AE2909 |
-.-- |
34.55 |
1:15.98 |
|
|
|
5:09.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vellinge-Näsets Simklubb lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
5:12.21 |
+38.37 |
|
|
|
|
Isabella Danfelter |
2010 |
AC1410 |
|
35.48 |
1:15.19 |
|
|
|
1:15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Prössel |
2010 |
AG3210 |
-.-- |
35.05 |
1:14.67 |
|
|
|
2:29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Iversen |
2010 |
AJ8910 |
-.-- |
37.99 |
1:24.34 |
|
|
|
3:54.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Eisner |
2009 |
AW7109 |
-.-- |
36.63 |
1:18.01 |
|
|
|
5:12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simklubben Poseidon lag 3 |
12 |
|
|
|
|
|
|
5:16.65 |
+42.81 |
|
|
|
|
Margareta Ciardi |
2009 |
AU1809 |
|
35.69 |
1:15.97 |
|
|
|
1:15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Axling |
2009 |
AT4009 |
-.-- |
41.17 |
1:27.69 |
|
|
|
2:43.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jack Lind |
2009 |
AX0509 |
-.-- |
34.24 |
1:14.87 |
|
|
|
3:58.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vito Basso |
2009 |
AW4509 |
-.-- |
37.01 |
1:18.12 |
|
|
|
5:16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simklubben Sydsim |
12 |
|
|
|
|
|
|
5:19.60 |
+45.76 |
|
|
|
|
Yonas Hsissi |
2009 |
AJ1909 |
|
38.03 |
1:20.63 |
|
|
|
1:20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stefani Panovski |
2009 |
AT8209 |
-.-- |
37.14 |
1:18.37 |
|
|
|
2:39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Allis Tjellqvist |
2009 |
AS6609 |
-.-- |
37.53 |
1:21.00 |
|
|
|
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Cherchmi |
2009 |
AL6509 |
-.-- |
36.62 |
1:19.60 |
|
|
|
5:19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simklubben Poseidon lag 5 |
12 |
|
|
|
|
|
|
5:20.48 |
+46.64 |
|
|
|
|
Hanna Dao |
2010 |
AL1010 |
|
37.19 |
1:20.75 |
|
|
|
1:20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Tong Wu |
2010 |
AP4410 |
-.-- |
37.13 |
1:19.66 |
|
|
|
2:40.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Laneblad |
2009 |
AX6709 |
-.-- |
36.83 |
1:19.01 |
|
|
|
3:59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pawan Ljungholm |
2010 |
AE0310 |
-.-- |
37.41 |
1:21.06 |
|
|
|
5:20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simklubben Poseidon lag 4 |
12 |
|
|
|
|
|
|
5:23.13 |
+49.29 |
|
|
|
|
Ebba Seyffart |
2010 |
AE9210 |
|
36.09 |
1:17.03 |
|
|
|
1:17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Isaksson |
2009 |
AQ5609 |
-.-- |
37.62 |
1:21.39 |
|
|
|
2:38.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dante Anker |
2010 |
AA4510 |
-.-- |
36.47 |
1:18.84 |
|
|
|
3:57.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Eriksson |
2010 |
AK2110 |
-.-- |
39.32 |
1:25.87 |
|
|
|
5:23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simklubben Poseidon lag 6 |
12 |
|
|
|
|
|
|
5:31.25 |
+57.41 |
|
|
|
|
Zuzanna Kubasiak |
2009 |
AU2009 |
|
35.45 |
1:17.02 |
|
|
|
1:17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Ieva Drazdziule |
2010 |
AE8610 |
-.-- |
38.57 |
1:22.02 |
|
|
|
2:39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Lindman |
2009 |
AB9309 |
-.-- |
37.99 |
1:21.80 |
|
|
|
4:00.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo M. Takhed |
2009 |
AW9709 |
-.-- |
42.93 |
1:30.41 |
|
|
|
5:31.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malmö Kappsimningsklubb lag |
12 |
|
|
|
|
|
|
5:33.13 |
+59.29 |
|
|
|
|
Ernad Adrovic |
2010 |
AD7110 |
|
39.89 |
1:29.27 |
|
|
|
1:29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Konstantin Rogovoy |
2010 |
AK6710 |
-.-- |
41.59 |
1:32.22 |
|
|
|
3:01.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Almqvist |
2009 |
AI6209 |
-.-- |
34.18 |
1:13.52 |
|
|
|
4:15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nellie Andersson |
2009 |
AL5809 |
-.-- |
35.52 |
1:18.12 |
|
|
|
5:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Simklubben Poseidon lag 7 |
12 |
|
|
|
|
|
|
5:33.36 |
+59.52 |
|
|
|
|
Filip Edlundh |
2009 |
AI1509 |
|
36.10 |
1:15.37 |
|
|
|
1:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Fors |
2009 |
AT4609 |
-.-- |
42.23 |
1:29.52 |
|
|
|
2:44.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kieran O'Brien |
2009 |
AV1309 |
-.-- |
35.82 |
1:18.15 |
|
|
|
4:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Shcheblykina |
2009 |
AQ5409 |
-.-- |
40.56 |
1:30.32 |
|
|
|
5:33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vellinge-Näsets Simklubb lag 3 |
12 |
|
|
|
|
|
|
5:37.90 |
+1:04.0 |
|
|
|
|
Saga Evenås |
2009 |
AP6409 |
|
34.57 |
1:14.04 |
|
|
|
1:14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Nilsson |
2009 |
AR1609 |
-.-- |
38.78 |
1:23.29 |
|
|
|
2:37.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
AJ9110 |
-.-- |
38.81 |
1:23.91 |
|
|
|
4:01.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Sebastien Mativa-Oredsson |
2009 |
AJ4509 |
-.-- |
44.52 |
1:36.66 |
|
|
|
5:37.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Simklubben Poseidon lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
5:39.00 |
+1:05.1 |
|
|
|
|
Ingrid Zdolsek |
2009 |
AU2409 |
|
37.26 |
1:19.78 |
|
|
|
1:19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sonja Fredriksson |
2009 |
AM1209 |
-.-- |
37.76 |
1:17.44 |
|
|
|
2:37.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Finn Bredberg |
2010 |
AF1910 |
-.-- |
36.97 |
1:15.67 |
|
|
|
3:52.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Mobini |
2010 |
AK2310 |
-.-- |
44.59 |
1:46.11 |
|
|
|
5:39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Simklubben Sydsim lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
6:03.37 |
+1:29.5 |
|
|
|
|
Marco Tosev |
2009 |
AV3709 |
|
36.34 |
1:23.59 |
|
|
|
1:23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neira Kulenovic |
2009 |
AT8009 |
-.-- |
41.48 |
1:29.23 |
|
|
|
2:52.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Wall |
2009 |
AY8709 |
-.-- |
40.12 |
1:27.50 |
|
|
|
4:20.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Berg |
2009 |
BB9609 |
-.-- |
46.10 |
1:43.05 |
|
|
|
6:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
SK Triton lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
6:05.32 |
+1:31.4 |
|
|
|
|
Julian Tsiparis |
2009 |
AI8509 |
|
40.14 |
1:31.11 |
|
|
|
1:31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Winberg |
2010 |
AI5410 |
-.-- |
42.94 |
1:30.63 |
|
|
|
3:01.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Alhbin |
2010 |
AN5010 |
-.-- |
44.89 |
1:11.12 |
|
|
|
4:12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holger Romedahl |
2010 |
AM3910 |
-.-- |
29.38 |
1:52.46 |
|
|
|
6:05.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Jensen |
2009 |
AC0709 |
|
34.08 |
1:12.24 |
|
|
|
1:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Krüger |
2010 |
AB2310 |
-.-- |
36.21 |
1:15.04 |
|
|
|
2:27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Ekelund |
2009 |
AA7609 |
-.-- |
30.71 |
1:05.99 |
|
|
|
3:33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Erixon |
2009 |
AJ4209 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malmö Kappsimningsklubb lag |
11 |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Tim Kapusta |
2010 |
AF1510 |
|
41.80 |
1:33.05 |
|
|
|
1:33.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noel Redenby |
2010 |
AK6310 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Wikermark |
2010 |
AH5410 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mirella Dragojevic Armandt |
2010 |
AE4410 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 09:45:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 09:49:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Medley Flickor 11-12 år 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Wiking |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
1:24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Prössel |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:24.87 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Wikermark |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:26.55 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Danfelter |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:26.65 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mirella Dragojevic Armandt |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:27.19 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felicia Almquist |
2010 |
SK Triton |
|
|
1:27.66 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna Dao |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:28.71 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ieva Drazdziule |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:29.89 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tong Wu |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:30.31 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ebba Seyffart |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:31.78 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elisa Phu |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:32.11 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Törnqvist |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:35.43 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Signe Isaksson |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:36.65 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alice Qvarfordt |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:36.67 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julia Smalarz |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:38.96 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amy Blacquire |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
1:38.98 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julie Ynner |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:42.29 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Katarina Brantestam |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:42.36 |
+18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Astrid Hansson |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:42.92 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ana Maksimovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:42.99 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tyra Hörestrand |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:43.84 |
+19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Dea Ramadanovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:44.51 |
+20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rebecka Augustsson |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:46.28 |
+22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Vanesa Balaj |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:47.02 |
+22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
My Ganestam |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:48.09 |
+24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Youanna Greis |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:52.06 |
+28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:54.26 |
+30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emma Ringström |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:55.34 |
+31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Belinda Au |
2010 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:58.18 |
+34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elvira Mårtensson Rosén |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:58.80 |
+34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elsa Nilsson |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
2:03.81 |
+39.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isolde Ardin |
2010 |
Ystads Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pixie Hansson |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 10:49:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Medley Flickor 11-12 år 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabelle Leo |
2009 |
Ystads Simsällskap |
|
|
1:17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Nyman |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:17.91 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Holmqvist |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:18.62 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lilly Renlund |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:19.78 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Erixon |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:21.12 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ester Giselsson Tholin |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:21.49 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Knutsson |
2009 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
1:24.77 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thea Almqvist |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:25.39 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nike Rakowska |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:25.76 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Margareta Ciardi |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:26.72 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anja Lindroth |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:26.81 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alma Asper |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:26.98 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Angeliki Marinidis |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:27.06 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Saga Evenås |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:28.04 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nellie Andersson |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:29.01 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sonja Fredriksson |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:29.44 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Allis Tjellqvist |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:31.17 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Narma Kamaran |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:31.60 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Zuzanna Kubasiak |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:32.26 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Molin |
2009 |
Ystads Simsällskap |
|
|
1:32.56 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Stefani Panovski |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:33.11 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hanna Isaksson |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:34.57 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emily Ahmetovic |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:34.96 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ingrid Zdolsek |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:35.09 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maja Shcheblykina |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:36.18 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Liv Lyrén Fernandez |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:36.67 |
+19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Felicia Lenart |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:37.03 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Selma Nilsson |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:37.44 |
+20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Elvira Cronsell |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:38.77 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elsa Axling |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:40.13 |
+22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Neira Kulenovic |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:41.71 |
+24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alva Hansen |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:43.78 |
+26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Matilda Fors |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:46.54 |
+29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Siri Webster |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:50.61 |
+33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sabela Rouco Aparicio |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 10:49:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 10:50:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Medley Pojkar 11-12 år 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Krüger |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:26.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wille Thente |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:28.54 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pawan Ljungholm |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:32.68 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dante Anker |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:32.99 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Holger Romedahl |
2010 |
SK Triton |
|
|
1:33.66 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ernad Adrovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:37.35 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Iversen |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:37.45 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:38.32 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Max Eriksson |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:42.53 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Mobini |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:45.14 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jakob Modig |
2010 |
SK Triton |
|
|
1:47.62 |
+20.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aleksander Dragojevic Arman |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:49.70 |
+22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Konstantin Rogovoy |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:52.09 |
+25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Finn Bredberg |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tim Kapusta |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albin Wetterström |
2010 |
SK Triton |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noel Redenby |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viggo Remitz |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Sjögren |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 11:08:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Medley Pojkar 11-12 år 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Torkel Olsson |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:16.29 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Jensen |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:21.45 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Xavier Lopez |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:21.55 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matteo Hallencreutz |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:23.41 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kieran O'Brien |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:25.07 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selim Cvrk |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:25.70 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Hörnell |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:25.91 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jack Lind |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:27.02 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Laneblad |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:30.25 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Albin Lindman |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:30.48 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Yonas Hsissi |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:30.54 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Theo Westberg |
2009 |
SK Triton |
|
|
1:30.71 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marco Tosev |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:31.48 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonas Cherchmi |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:32.39 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vidar Elmér |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:33.83 |
+18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Max Eisner |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:36.17 |
+20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Julian Tsiparis |
2009 |
SK Triton |
|
|
1:36.86 |
+21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Axel Wall |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:39.34 |
+23.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aaron Lagus |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:39.44 |
+23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Theo M. Takhed |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:41.29 |
+25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sebastien Mativa-Oredsson |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:48.22 |
+32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filip Edlundh |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viktor Eklund |
2009 |
SK Triton |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vito Basso |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikola Todorovic |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 11:08:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 11:09:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Flickor 11 år 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Prössel |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
42.89 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isolde Ardin |
2010 |
Ystads Simsällskap |
|
|
43.22 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elisa Phu |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
44.95 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Hansson |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
45.55 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Seyffart |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
45.60 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hanna Dao |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
45.96 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mirella Dragojevic Armandt |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
45.98 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ieva Drazdziule |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
46.35 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ana Maksimovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
46.66 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alice Wikermark |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
47.15 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tong Wu |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
48.19 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabella Danfelter |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
48.46 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alida Alexandersson |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
48.75 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vanesa Balaj |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
48.84 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Wiking |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
48.93 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Signe Isaksson |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
48.98 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sigrid Erlingsson |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
49.97 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emmy Hovold |
2010 |
SK Triton |
|
|
50.29 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Dea Ramadanovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50.30 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alva Lindoff |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
50.65 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Julie Ynner |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
51.46 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Katarina Brantestam |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
53.04 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alissa Taimor |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
53.20 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tyra Hörestrand |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
53.27 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Amy Blacquire |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
53.34 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Rebecka Augustsson |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
53.52 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alice Qvarfordt |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
53.62 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Julia Smalarz |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
54.43 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Filippa Alhbin |
2010 |
SK Triton |
|
|
54.76 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
My Ganestam |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
55.16 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Maelle Nahimana |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
55.58 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
55.66 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Alva Cremon |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
57.03 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Belinda Au |
2010 |
Simklubben Sydsim |
|
|
57.26 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Youanna Greis |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
57.98 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Emma Ringström |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
58.19 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Elsa Nilsson |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
59.43 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Maja Walsh-Lassesson |
2010 |
SK Triton |
|
|
59.64 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Elvira Mårtensson Rosén |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:01.97 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Bibi Åkerlund |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:02.63 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Winberg |
2010 |
SK Triton |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Ziegenfeldt |
2010 |
SK Triton |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pixie Hansson |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 11:51:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 11:52:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Bröstsim Pojkar 11 år 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wille Thente |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
45.93 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pawan Ljungholm |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
46.70 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Finn Bredberg |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
47.48 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Krüger |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
48.45 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dante Anker |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
48.58 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Modig |
2010 |
SK Triton |
|
|
50.01 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Holger Romedahl |
2010 |
SK Triton |
|
|
50.07 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
50.38 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ernad Adrovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
52.26 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noel Redenby |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
52.59 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Mobini |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
52.93 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Fjodor Artemov |
2010 |
Ystads Simsällskap |
|
|
52.97 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Axel Ainalem |
2010 |
Simklubben Sydsim |
|
|
53.22 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Max Eriksson |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
53.84 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tim Kapusta |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
55.70 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aleksander Dragojevic Arman |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
58.99 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viggo Remitz |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
59.68 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Konstantin Rogovoy |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:01.63 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Gabriel Tairi |
2010 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:07.71 |
+21.78 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Efe Arslan |
2010 |
SK Triton |
|
|
1:07.88 |
+21.95 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vincent Olsson |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Ahlberg |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Sjögren |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 11:55:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 11:55:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Flickor 12 år 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Holmqvist |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ester Giselsson Tholin |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:30.07 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sabela Rouco Aparicio |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:33.41 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Erixon |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:34.32 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Nyman |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:35.34 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Angeliki Marinidis |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:35.41 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saga Evenås |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:37.56 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nellie Andersson |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:37.63 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nike Rakowska |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:37.73 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Shcheblykina |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:39.91 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thea Almqvist |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:40.53 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Margareta Ciardi |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:40.96 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alma Asper |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:41.55 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Zuzanna Kubasiak |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:42.27 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Knutsson |
2009 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
1:43.01 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anja Lindroth |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:45.75 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Felicia Lenart |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:47.08 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Selma Nilsson |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:47.44 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Narma Kamaran |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:47.63 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emily Ahmetovic |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:47.88 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Liv Lyrén Fernandez |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:49.75 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hanna Isaksson |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:50.32 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Matilda Fors |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:51.16 |
+21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sonja Fredriksson |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:51.53 |
+21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Neira Kulenovic |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:51.67 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elvira Cronsell |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:52.94 |
+23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ingrid Zdolsek |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:54.00 |
+24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elsa Axling |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:56.48 |
+26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Filipha Hägg |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:56.85 |
+27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Siri Webster |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:58.97 |
+29.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Alva Hansen |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
2:03.00 |
+33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Johanna Berg |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
2:04.54 |
+34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lilly Renlund |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 12:09:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 12:10:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Bröstsim Pojkar 12 år 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Xavier Lopez |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:29.68 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kieran O'Brien |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:32.49 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Torkel Olsson |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:36.10 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filip Edlundh |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:36.20 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Teo Gustafsson |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:37.81 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selim Cvrk |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:38.11 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jack Lind |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:40.41 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Laneblad |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:40.89 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Hörnell |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:41.27 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matteo Hallencreutz |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:42.97 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aaron Lagus |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:45.23 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vito Basso |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:46.13 |
+17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Svante Almgren |
2009 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
1:47.69 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Albin Nilsson |
2009 |
Ystads Simsällskap |
|
|
1:47.90 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Albin Lindman |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:48.35 |
+19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vidar Elmér |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:52.06 |
+22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Theo Westberg |
2009 |
SK Triton |
|
|
1:54.14 |
+25.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ebbe Larsson |
2009 |
SK Triton |
|
|
2:09.20 |
+40.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
John Apelqvist |
2009 |
Ystads Simsällskap |
|
|
2:57.29 |
+1:28.19 |
|
K2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 12:19:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 12:20:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Flickor 11 år 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Wiking |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Prössel |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
32.85 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felicia Almquist |
2010 |
SK Triton |
|
|
33.53 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mirella Dragojevic Armandt |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
34.27 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Wikermark |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
34.33 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Danfelter |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
34.74 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna Dao |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
34.84 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ebba Seyffart |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
35.01 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ieva Drazdziule |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
36.01 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elisa Phu |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
36.43 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isolde Ardin |
2010 |
Ystads Simsällskap |
|
|
36.50 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alida Alexandersson |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
37.23 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tong Wu |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
37.69 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alva Lindoff |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
38.12 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alice Qvarfordt |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
38.24 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julia Smalarz |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
38.66 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Dea Ramadanovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
38.87 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alissa Taimor |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
38.90 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Törnqvist |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
39.08 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Signe Isaksson |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
39.11 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rebecka Augustsson |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
39.32 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Astrid Hansson |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
39.35 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Olivia Winberg |
2010 |
SK Triton |
|
|
40.68 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
My Ganestam |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
40.78 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Amy Blacquire |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
40.83 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anna Katarina Brantestam |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
40.94 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Julie Ynner |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
41.96 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Tyra Hörestrand |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
41.96 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ana Maksimovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
43.76 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Vanesa Balaj |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
44.09 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
44.17 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Filippa Alhbin |
2010 |
SK Triton |
|
|
44.34 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Youanna Greis |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
44.61 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alva Cremon |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
45.00 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Minna Haglund |
2010 |
Ystads Simsällskap |
|
|
45.29 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sigrid Erlingsson |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
45.87 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Emmy Hovold |
2010 |
SK Triton |
|
|
46.20 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Elvira Mårtensson Rosén |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
46.41 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Emma Ringström |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
47.26 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Elsa Nilsson |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
50.21 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Maja Walsh-Lassesson |
2010 |
SK Triton |
|
|
50.90 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Maelle Nahimana |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50.95 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Maya Donaldsson |
2010 |
Ystads Simsällskap |
|
|
51.70 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Belinda Au |
2010 |
Simklubben Sydsim |
|
|
55.57 |
+23.41 |
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Bibi Åkerlund |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
59.14 |
+26.98 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pixie Hansson |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 12:53:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 12:55:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Frisim Pojkar 11 år 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Krüger |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dante Anker |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
33.60 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Finn Bredberg |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
33.65 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pawan Ljungholm |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
34.64 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Holger Romedahl |
2010 |
SK Triton |
|
|
36.36 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
37.16 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wille Thente |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
37.45 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Iversen |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
38.20 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ernad Adrovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
39.91 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Fjodor Artemov |
2010 |
Ystads Simsällskap |
|
|
40.72 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Max Eriksson |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
41.02 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tim Kapusta |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
41.09 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Mobini |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
42.58 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Axel Ainalem |
2010 |
Simklubben Sydsim |
|
|
42.77 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Albin Wetterström |
2010 |
SK Triton |
|
|
43.27 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Konstantin Rogovoy |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
43.42 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alejandro Castro Cardona |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
45.55 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
William Ahlberg |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
46.30 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Noel Redenby |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
46.63 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jakob Modig |
2010 |
SK Triton |
|
|
47.30 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aleksander Dragojevic Arman |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
47.47 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Gabriel Tairi |
2010 |
Simklubben Sydsim |
|
|
48.79 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Efe Arslan |
2010 |
SK Triton |
|
|
51.61 |
+18.32 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Viggo Remitz |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
56.25 |
+22.96 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vincent Olsson |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Sjögren |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 13:04:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 13:04:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Flickor 12 år 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Ekelund |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:04.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Nyman |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:04.93 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Erixon |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:06.21 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Leo |
2009 |
Ystads Simsällskap |
|
|
1:06.64 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sabela Rouco Aparicio |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:08.55 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Holmqvist |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:08.80 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ester Giselsson Tholin |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:10.45 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Angeliki Marinidis |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:12.45 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thea Almqvist |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:13.56 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anja Lindroth |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:13.98 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Knutsson |
2009 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
1:14.50 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alma Asper |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:15.68 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sonja Fredriksson |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:17.84 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nellie Andersson |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:18.13 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nike Rakowska |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:18.14 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Stefani Panovski |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:18.23 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ingrid Zdolsek |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:18.23 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Zuzanna Kubasiak |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:18.96 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Saga Evenås |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:21.68 |
+16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Margareta Ciardi |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:22.14 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Narma Kamaran |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:22.27 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ebba Andersson |
2009 |
SK Triton |
|
|
1:22.28 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Allis Tjellqvist |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:23.00 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Molin |
2009 |
Ystads Simsällskap |
|
|
1:24.07 |
+19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hanna Isaksson |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:24.27 |
+19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emily Ahmetovic |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:25.79 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alva Vollmer |
2009 |
Ystads Simsällskap |
|
|
1:25.98 |
+21.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Felicia Lenart |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:26.87 |
+22.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Selma Nilsson |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:27.29 |
+22.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elsa Axling |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:31.47 |
+26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Maja Shcheblykina |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:32.70 |
+27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Filipha Hägg |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:35.31 |
+30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Matilda Fors |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:37.51 |
+32.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alva Hansen |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:40.17 |
+35.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Elvira Cronsell |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:42.03 |
+37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Siri Webster |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:49.95 |
+45.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanna Berg |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liv Lyrén Fernandez |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lilly Renlund |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 13:18:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 13:19:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Pojkar 12 år 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:06.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Torkel Olsson |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:07.45 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Jensen |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:10.64 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matteo Hallencreutz |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:11.58 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Xavier Lopez |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:12.63 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vidar Elmér |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:13.28 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filip Edlundh |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:14.24 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Hörnell |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:15.74 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Selim Cvrk |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:16.33 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kieran O'Brien |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:17.00 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Max Eisner |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:18.39 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vito Basso |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:18.56 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jack Lind |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:18.67 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Theo Westberg |
2009 |
SK Triton |
|
|
1:19.08 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viktor Eklund |
2009 |
SK Triton |
|
|
1:19.66 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Yonas Hsissi |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:20.92 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Teo Gustafsson |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:21.48 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Laneblad |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:21.50 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Marco Tosev |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:21.54 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jonas Cherchmi |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:22.14 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Albin Lindman |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:24.71 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Julian Tsiparis |
2009 |
SK Triton |
|
|
1:26.30 |
+19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Axel Wall |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:27.61 |
+20.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Svante Almgren |
2009 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
1:28.22 |
+21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aaron Lagus |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:31.01 |
+24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Theo M. Takhed |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:34.19 |
+27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sebastien Mativa-Oredsson |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:38.29 |
+31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Nikola Todorovic |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:42.95 |
+36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
John Apelqvist |
2009 |
Ystads Simsällskap |
|
|
2:51.24 |
+1:44.46 |
|
K2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 13:28:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 13:28:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 4x50m Medley Flickor 10 år o y - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
10 |
|
|
|
|
|
|
3:00.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Linea Sakota |
2011 |
AH2811 |
|
42.98 |
|
|
|
|
42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Silva Malm |
2011 |
AF8611 |
-.-- |
54.07 |
|
|
|
|
1:37.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Vitazka |
2011 |
AA3611 |
-.-- |
43.81 |
|
|
|
|
2:20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
inez Rönnow |
2011 |
AF8411 |
-.-- |
39.84 |
|
|
|
|
3:00.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
10 |
|
|
|
|
|
|
3:16.98 |
+16.28 |
|
|
|
|
Astrid Simonsson |
2012 |
AC4812 |
|
53.32 |
|
|
|
|
53.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
AG7411 |
-.-- |
48.71 |
|
|
|
|
1:42.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Rosberg |
2011 |
AD8211 |
-.-- |
52.39 |
|
|
|
|
2:34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Lundahl |
2011 |
AI8811 |
-.-- |
42.56 |
|
|
|
|
3:16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malmö Kappsimningsklubb lag |
10 |
|
|
|
|
|
|
3:20.26 |
+19.56 |
|
|
|
|
Lykke-Louise Thott |
2011 |
AE2611 |
|
52.53 |
|
|
|
|
52.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Zoé Mae Ranelid |
2012 |
AB3412 |
-.-- |
54.96 |
|
|
|
|
1:47.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Maksimovic |
2012 |
AC2412 |
-.-- |
51.13 |
|
|
|
|
2:38.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Ly |
2011 |
AF8011 |
-.-- |
41.64 |
|
|
|
|
3:20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simklubben Poseidon |
10 |
|
|
|
|
|
|
3:43.56 |
+42.86 |
|
|
|
|
Karin Dao |
2013 |
AB5613 |
|
54.34 |
|
|
|
|
54.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Persson |
2012 |
AF1012 |
-.-- |
1:04.61 |
|
|
|
|
1:58.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Lundin Linnér |
2011 |
AC4811 |
-.-- |
54.65 |
|
|
|
|
2:53.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elena Olito |
2013 |
AB5813 |
-.-- |
49.96 |
|
|
|
|
3:43.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 13:35:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 13:36:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 4x50m Medley Flickor 11-12 år 11 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Simklubben Poseidon, Havets |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Anja Lindroth |
2009 |
AD1409 |
|
38.19 |
|
|
|
|
38.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Holmqvist |
2009 |
AO6209 |
-.-- |
39.93 |
|
|
|
|
1:18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Ester Giselsson Tholin |
2009 |
AL1209 |
-.-- |
35.69 |
|
|
|
|
1:53.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sabela Rouco Aparicio |
2009 |
AM0409 |
-.-- |
29.83 |
|
|
|
|
2:23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:25.29 |
+1.65 |
|
|
|
|
Ella Ekelund |
2009 |
AA7609 |
|
34.80 |
|
|
|
|
34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nellie Andersson |
2009 |
AL5809 |
-.-- |
43.62 |
|
|
|
|
1:18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Erixon |
2009 |
AJ4209 |
-.-- |
34.80 |
|
|
|
|
1:53.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Almqvist |
2009 |
AI6209 |
-.-- |
32.07 |
|
|
|
|
2:25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:31.53 |
+7.89 |
|
|
|
|
Isabella Danfelter |
2010 |
AC1410 |
|
39.70 |
|
|
|
|
39.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Prössel |
2010 |
AG3210 |
-.-- |
43.41 |
|
|
|
|
1:23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Nyman |
2009 |
AN0409 |
-.-- |
34.15 |
|
|
|
|
1:57.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Evenås |
2009 |
AP6409 |
-.-- |
34.27 |
|
|
|
|
2:31.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malmö Kappsimningsklubb lag |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:42.69 |
+19.05 |
|
|
|
|
Alice Qvarfordt |
2010 |
AO8010 |
|
42.11 |
|
|
|
|
42.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nike Rakowska |
2009 |
AF6609 |
|
45.76 |
|
|
|
|
1:27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mirella Dragojevic Armandt |
2010 |
AE4410 |
-.-- |
38.84 |
|
|
|
|
2:06.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emily Ahmetovic |
2009 |
AU7009 |
-.-- |
35.98 |
|
|
|
|
2:42.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Föreningen Trelleborg Sim |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:46.71 |
+23.07 |
|
|
|
|
Ella Knutsson |
2009 |
AG0809 |
|
38.00 |
|
|
|
|
38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Alva Lindoff |
2010 |
AP4810 |
-.-- |
51.43 |
|
|
|
|
1:29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Wiking |
2010 |
AG3010 |
-.-- |
37.49 |
|
|
|
|
2:06.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amy Blacquire |
2010 |
AG2610 |
-.-- |
39.79 |
|
|
|
|
2:46.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simklubben Poseidon lag 4 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:46.73 |
+23.09 |
|
|
|
|
Zuzanna Kubasiak |
2009 |
AU2009 |
|
40.55 |
|
|
|
|
40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Isaksson |
2010 |
AP4610 |
-.-- |
47.44 |
|
|
|
|
1:27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sonja Fredriksson |
2009 |
AM1209 |
-.-- |
39.84 |
|
|
|
|
2:07.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alissa Taimor |
2010 |
AT4210 |
-.-- |
38.90 |
|
|
|
|
2:46.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simklubben Poseidon lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:49.75 |
+26.11 |
|
|
|
|
Ieva Drazdziule |
2010 |
AE8610 |
|
42.98 |
|
|
|
|
42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Hansson |
2010 |
AT3610 |
-.-- |
45.31 |
|
|
|
|
1:28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Margareta Ciardi |
2009 |
AU1809 |
-.-- |
38.10 |
|
|
|
|
2:06.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Mårtensson Rosén |
2010 |
AP4210 |
-.-- |
43.36 |
|
|
|
|
2:49.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simklubben Sydsim |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:51.95 |
+28.31 |
|
|
|
|
Allis Tjellqvist |
2009 |
AS6609 |
|
40.87 |
|
|
|
|
40.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neira Kulenovic |
2009 |
AT8009 |
-.-- |
48.95 |
|
|
|
|
1:29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stefani Panovski |
2009 |
AT8209 |
-.-- |
39.49 |
|
|
|
|
2:09.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Berg |
2009 |
BB9609 |
-.-- |
42.64 |
|
|
|
|
2:51.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malmö Kappsimningsklubb lag |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:52.99 |
+29.35 |
|
|
|
|
Julia Smalarz |
2010 |
AH5210 |
|
45.99 |
|
|
|
|
45.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vanesa Balaj |
2010 |
AH4610 |
-.-- |
48.87 |
|
|
|
|
1:34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Narma Kamaran |
2009 |
AI9209 |
-.-- |
41.72 |
|
|
|
|
2:16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Lyrén Fernandez |
2009 |
AZ0809 |
-.-- |
36.41 |
|
|
|
|
2:52.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
SK Triton |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:58.00 |
+34.36 |
|
|
|
|
Felicia Almquist |
2010 |
AA9210 |
|
43.27 |
|
|
|
|
43.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emmy Hovold |
2010 |
AN5210 |
-.-- |
51.79 |
|
|
|
|
1:35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Andersson |
2009 |
AH6409 |
-.-- |
42.28 |
|
|
|
|
2:17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Winberg |
2010 |
AI5410 |
-.-- |
40.66 |
|
|
|
|
2:58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simklubben Poseidon lag 5 |
12 |
|
|
|
|
|
|
3:03.58 |
+39.94 |
|
|
|
|
Matilda Fors |
2009 |
AT4609 |
|
48.56 |
|
|
|
|
48.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Shcheblykina |
2009 |
AQ5409 |
-.-- |
45.81 |
|
|
|
|
1:34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Isaksson |
2009 |
AQ5609 |
-.-- |
44.85 |
|
|
|
|
2:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Ringström |
2010 |
AT4010 |
-.-- |
44.36 |
|
|
|
|
3:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ystads Simsällskap |
12 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Molin |
2009 |
AW1409 |
|
45.16 |
|
|
|
|
45.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isolde Ardin |
2010 |
AP6810 |
-.-- |
43.67 |
|
|
|
|
1:28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Leo |
2009 |
AA8609 |
-.-- |
34.29 |
|
|
|
|
2:03.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Alva Vollmer |
2009 |
AW1609 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malmö Kappsimningsklubb lag |
12 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Angeliki Marinidis |
2009 |
AI6409 |
|
39.76 |
|
|
|
|
39.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisa Phu |
2010 |
AO7810 |
-.-- |
44.30 |
|
|
|
|
1:24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Asper |
2009 |
AI8209 |
-.-- |
40.37 |
|
|
|
|
2:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Wikermark |
2010 |
AH5410 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vellinge-Näsets Simklubb lag 3 |
12 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Alva Hansen |
2009 |
AR0609 |
|
50.43 |
|
|
|
|
50.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filipha Hägg |
2009 |
AY0209 |
-.-- |
54.55 |
|
|
|
|
1:44.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
AO8410 |
-.-- |
56.59 |
|
|
|
|
2:41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Filipha Hägg |
2009 |
AY0209 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simklubben Poseidon lag 3 |
12 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Axling |
2009 |
AT4009 |
|
42.34 |
|
|
|
|
42.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Seyffart |
2010 |
AE9210 |
-.-- |
45.54 |
|
|
|
|
1:27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Dao |
2010 |
AL1010 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Zdolsek |
2009 |
AU2409 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vellinge-Näsets Simklubb lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Törnqvist |
2010 |
AD2410 |
|
44.61 |
|
|
|
|
44.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Cronsell |
2009 |
AR0409 |
-.-- |
53.23 |
|
|
|
|
1:37.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Selma Nilsson |
2009 |
AR1609 |
-.-- |
46.01 |
|
|
|
|
2:23.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Lenart |
2009 |
AW8409 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malmö Kappsimningsklubb lag |
11 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Dea Ramadanovic |
2010 |
AO9410 |
|
40.36 |
|
|
|
|
40.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Ynner |
2010 |
AH5610 |
-.-- |
50.85 |
|
|
|
|
1:31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Youanna Greis |
2010 |
AK0810 |
-.-- |
55.73 |
|
|
|
|
2:26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Katarina Brantestam |
2010 |
AO7210 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 13:48:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 13:49:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 4x50m Medley Pojkar 10 år o y - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
10 |
|
|
|
|
|
|
3:19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustaf Erixon |
2012 |
AB8112 |
|
45.82 |
|
|
|
|
45.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Karl Lundberg |
2011 |
AJ1511 |
-.-- |
51.46 |
|
|
|
|
1:37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
David Askari Louyeh |
2011 |
AC4911 |
-.-- |
54.11 |
|
|
|
|
2:31.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Eriksson |
2011 |
AE0511 |
-.-- |
47.94 |
|
|
|
|
3:19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simklubben Poseidon |
10 |
|
|
|
|
|
|
3:38.44 |
+19.11 |
|
|
|
|
Victor Antonio Begic |
2012 |
AB9912 |
|
54.50 |
|
|
|
|
54.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milton Klacksell |
2012 |
AD5912 |
-.-- |
1:03.21 |
|
|
|
|
1:57.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Folke af Trampe |
2011 |
AC8711 |
-.-- |
47.87 |
|
|
|
|
2:45.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tristan Anker |
2013 |
AB0113 |
-.-- |
52.86 |
|
|
|
|
3:38.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
10 |
|
|
|
|
|
|
3:49.17 |
+29.84 |
|
|
|
|
Teo Hansen |
2012 |
AC8312 |
|
56.41 |
|
|
|
|
56.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Axel Hulteberg |
2012 |
AC8512 |
-.-- |
55.66 |
|
|
|
|
1:52.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Wänberg |
2011 |
AE1911 |
-.-- |
1:02.47 |
|
|
|
|
2:54.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Norrman |
2011 |
AH3911 |
-.-- |
54.63 |
|
|
|
|
3:49.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simklubben Poseidon lag 2 |
10 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Kastberg |
2011 |
AG7711 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neil O'Brien |
2012 |
AD6112 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Lind |
2011 |
AC8911 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Zdolsek |
2011 |
AG8111 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 14:02:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 14:03:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 4x50m Medley Pojkar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Simklubben Poseidon Guld |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Torkel Olsson |
2009 |
AJ8309 |
|
34.79 |
|
|
|
|
34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Xavier Lopez |
2009 |
AU7509 |
-.-- |
40.07 |
|
|
|
|
1:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Finn Bredberg |
2010 |
AF1910 |
-.-- |
37.29 |
|
|
|
|
1:52.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pawan Ljungholm |
2010 |
AE0310 |
-.-- |
34.56 |
|
|
|
|
2:26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simklubben Poseidon Silver |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:28.93 |
+2.22 |
|
|
|
|
Jack Lind |
2009 |
AX0509 |
|
39.23 |
|
|
|
|
39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kieran O'Brien |
2009 |
AV1309 |
-.-- |
41.30 |
|
|
|
|
1:20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matteo Hallencreutz |
2009 |
AG9709 |
-.-- |
35.12 |
|
|
|
|
1:55.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dante Anker |
2010 |
AA4510 |
-.-- |
33.28 |
|
|
|
|
2:28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simklubben Poseidon Brons |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:33.70 |
+6.99 |
|
|
|
|
Albin Lindman |
2009 |
AB9309 |
|
39.21 |
|
|
|
|
39.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Laneblad |
2009 |
AX6709 |
-.-- |
45.89 |
|
|
|
|
1:25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip Edlundh |
2009 |
AI1509 |
-.-- |
36.58 |
|
|
|
|
2:01.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vidar Elmér |
2009 |
AI9509 |
-.-- |
32.02 |
|
|
|
|
2:33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:38.30 |
+11.59 |
|
|
|
|
Oliver Hörnell |
2009 |
AH7309 |
|
42.59 |
|
|
|
|
42.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Krüger |
2010 |
AB2310 |
-.-- |
48.35 |
|
|
|
|
1:30.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Jensen |
2009 |
AC0709 |
-.-- |
34.30 |
|
|
|
|
2:05.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selim Cvrk |
2009 |
AD0909 |
-.-- |
33.06 |
|
|
|
|
2:38.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simklubben Sydsim |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:43.55 |
+16.84 |
|
|
|
|
Yonas Hsissi |
2009 |
AJ1909 |
|
42.09 |
|
|
|
|
42.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Teo Gustafsson |
2009 |
AG6109 |
-.-- |
44.93 |
|
|
|
|
1:27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Cherchmi |
2009 |
AL6509 |
-.-- |
42.78 |
|
|
|
|
2:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marco Tosev |
2009 |
AV3709 |
-.-- |
33.75 |
|
|
|
|
2:43.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:43.95 |
+17.24 |
|
|
|
|
William Iversen |
2010 |
AJ8910 |
|
47.00 |
|
|
|
|
47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wille Thente |
2010 |
AD4310 |
-.-- |
46.03 |
|
|
|
|
1:33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
AI7507 |
-.-- |
35.27 |
|
|
|
|
2:08.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Eisner |
2009 |
AW7109 |
-.-- |
35.65 |
|
|
|
|
2:43.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
SK Triton 1 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:45.16 |
+18.45 |
|
|
|
|
Theo Westberg |
2009 |
AD3709 |
|
43.38 |
|
|
|
|
43.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Eklund |
2009 |
AE2909 |
-.-- |
43.71 |
|
|
|
|
1:27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julian Tsiparis |
2009 |
AI8509 |
-.-- |
42.31 |
|
|
|
|
2:09.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holger Romedahl |
2010 |
AM3910 |
-.-- |
35.76 |
|
|
|
|
2:45.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ystads Simsällskap |
12 |
|
|
|
|
|
|
3:21.07 |
+54.36 |
|
|
|
|
Viktor Trauelsen |
2012 |
AC8712 |
|
56.31 |
|
|
|
|
56.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fjodor Artemov |
2010 |
AN0110 |
-.-- |
55.48 |
|
|
|
|
1:51.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Nilsson |
2009 |
AV2909 |
-.-- |
46.56 |
|
|
|
|
2:38.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Nilryd |
2011 |
AH3711 |
-.-- |
42.72 |
|
|
|
|
3:21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simklubben Poseidon lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
3:27.23 |
+1:00.5 |
|
|
|
|
Viggo Remitz |
2010 |
AN4110 |
|
1:02.60 |
|
|
|
|
1:02.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo M. Takhed |
2009 |
AW9709 |
-.-- |
55.54 |
|
|
|
|
1:58.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vito Basso |
2009 |
AW4509 |
-.-- |
46.10 |
|
|
|
|
2:44.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Mobini |
2010 |
AK2310 |
-.-- |
42.99 |
|
|
|
|
3:27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
SK Triton lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
3:29.45 |
+1:02.7 |
|
|
|
|
Jakob Modig |
2010 |
AM5110 |
|
49.52 |
|
|
|
|
49.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebbe Larsson |
2009 |
|
-.-- |
57.28 |
|
|
|
|
1:46.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Wetterström |
2010 |
AM5510 |
-.-- |
49.65 |
|
|
|
|
2:36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Efe Arslan |
2010 |
|
-.-- |
53.00 |
|
|
|
|
3:29.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vellinge-Näsets Simklubb lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
William Iversen |
2010 |
AJ8910 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Ohlin |
2010 |
AJ9510 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
AJ9110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastien Mativa-Oredsson |
2009 |
AJ4509 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 14:06:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 14:07:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 4x50m Medley Mixed 10 år o y - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
10 |
|
|
|
|
|
|
3:08.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustaf Erixon |
2012 |
AB8112 |
|
46.27 |
|
|
|
|
46.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Silva Malm |
2011 |
AF8611 |
-.-- |
55.43 |
|
|
|
|
1:41.70 |
|
|
|
|
|
|
|
David Askari Louyeh |
2011 |
AC4911 |
-.-- |
20.94 |
|
|
|
|
2:02.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linea Sakota |
2011 |
AH2811 |
-.-- |
1:05.39 |
|
|
|
|
3:08.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malmö Kappsimningsklubb lag |
10 |
|
|
|
|
|
|
3:15.98 |
+7.95 |
|
|
|
|
Zoé Mae Ranelid |
2012 |
AB3412 |
|
51.50 |
|
|
|
|
51.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Lundberg |
2011 |
AJ1511 |
-.-- |
52.92 |
|
|
|
|
1:44.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
inez Rönnow |
2011 |
AF8411 |
-.-- |
44.92 |
|
|
|
|
2:29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Eriksson |
2011 |
AE0511 |
-.-- |
46.64 |
|
|
|
|
3:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
10 |
|
|
|
|
|
|
3:16.38 |
+8.35 |
|
|
|
|
Axel Hulteberg |
2012 |
AC8512 |
|
51.24 |
|
|
|
|
51.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
AG7411 |
-.-- |
51.05 |
|
|
|
|
1:42.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Rosberg |
2011 |
AD8211 |
-.-- |
51.80 |
|
|
|
|
2:34.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Wänberg |
2011 |
AE1911 |
-.-- |
42.29 |
|
|
|
|
3:16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simklubben Poseidon |
10 |
|
|
|
|
|
|
3:45.70 |
+37.67 |
|
|
|
|
Karin Dao |
2013 |
AB5613 |
|
56.21 |
|
|
|
|
56.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
An Do |
2011 |
|
-.-- |
1:06.73 |
|
|
|
|
2:02.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Giselsson Tholin |
2011 |
AD8111 |
-.-- |
46.32 |
|
|
|
|
2:49.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elena Olito |
2013 |
AB5813 |
-.-- |
56.44 |
|
|
|
|
3:45.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 16:11:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 16:13:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 4x100m Medley Mixed 11-12 år 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Simklubben Poseidon, Havets |
12 |
|
|
|
|
|
|
5:12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Torkel Olsson |
2009 |
AJ8309 |
|
34.53 |
1:12.10 |
|
|
|
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Holmqvist |
2009 |
AO6209 |
-.-- |
41.43 |
1:28.70 |
|
|
|
2:40.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Filip Edlundh |
2009 |
AI1509 |
-.-- |
36.81 |
1:22.98 |
|
|
|
4:03.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sabela Rouco Aparicio |
2009 |
AM0409 |
-.-- |
32.92 |
1:09.05 |
|
|
|
5:12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
12 |
|
|
|
|
|
|
5:26.70 |
+13.87 |
|
|
|
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
AI7507 |
|
35.09 |
1:13.22 |
|
|
|
1:13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wille Thente |
2010 |
AD4310 |
|
47.15 |
1:41.41 |
|
|
|
2:54.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Nyman |
2009 |
AN0409 |
-.-- |
35.10 |
1:17.56 |
|
|
|
4:12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Prössel |
2010 |
AG3210 |
-.-- |
35.11 |
1:14.51 |
|
|
|
5:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simklubben Poseidon lag 5 |
12 |
|
|
|
|
|
|
6:09.81 |
+56.98 |
|
|
|
|
Zuzanna Kubasiak |
2009 |
AU2009 |
|
42.72 |
1:27.54 |
|
|
|
1:27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Ieva Drazdziule |
2010 |
AE8610 |
-.-- |
47.14 |
1:41.36 |
|
|
|
3:08.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Finn Bredberg |
2010 |
AF1910 |
-.-- |
39.99 |
1:26.93 |
|
|
|
4:35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo M. Takhed |
2009 |
AW9709 |
-.-- |
44.11 |
1:33.98 |
|
|
|
6:09.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SK Triton MIx1 |
12 |
|
|
|
|
|
|
6:12.54 |
+59.71 |
|
|
|
|
Felicia Almquist |
2010 |
AA9210 |
|
41.95 |
1:26.29 |
|
|
|
1:26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilmer Petersson |
2010 |
AB7110 |
-.-- |
48.44 |
1:43.19 |
|
|
|
3:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julian Tsiparis |
2009 |
AI8509 |
-.-- |
44.98 |
1:36.76 |
|
|
|
4:46.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Andersson |
2009 |
AH6409 |
-.-- |
39.62 |
1:26.30 |
|
|
|
6:12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simklubben Poseidon lag 8 |
12 |
|
|
|
|
|
|
6:13.50 |
+1:00.6 |
|
|
|
|
Albin Lindman |
2009 |
AB9309 |
|
42.57 |
1:26.66 |
|
|
|
1:26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Hansson |
2010 |
AT3610 |
-.-- |
45.94 |
1:41.54 |
|
|
|
3:08.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Seyffart |
2010 |
AE9210 |
|
45.08 |
1:51.49 |
|
|
|
4:59.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matteo Hallencreutz |
2009 |
AG9709 |
-.-- |
34.25 |
1:13.81 |
|
|
|
6:13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simklubben Poseidon lag 7 |
12 |
|
|
|
|
|
|
6:21.35 |
+1:08.5 |
|
|
|
|
Dante Anker |
2010 |
AA4510 |
|
47.26 |
1:36.71 |
|
|
|
1:36.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pawan Ljungholm |
2010 |
AE0310 |
-.-- |
48.21 |
1:42.58 |
|
|
|
3:19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sonja Fredriksson |
2009 |
AM1209 |
|
43.97 |
1:39.51 |
|
|
|
4:58.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Dao |
2010 |
AL1010 |
-.-- |
37.76 |
1:22.55 |
|
|
|
6:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vellinge-Näsets Simklubb lag 2 |
11 |
|
|
|
|
|
|
6:34.33 |
+1:21.5 |
|
|
|
|
Ida Törnqvist |
2010 |
AD2410 |
|
48.09 |
1:39.74 |
|
|
|
1:39.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
AJ9110 |
-.-- |
52.87 |
1:57.27 |
|
|
|
3:37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Danfelter |
2010 |
AC1410 |
-.-- |
38.01 |
1:27.29 |
|
|
|
5:04.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Iversen |
2010 |
AJ8910 |
-.-- |
41.33 |
1:30.03 |
|
|
|
6:34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simklubben Poseidon lag 9 |
12 |
|
|
|
|
|
|
6:38.51 |
+1:25.6 |
|
|
|
|
Hanna Isaksson |
2009 |
AQ5609 |
|
45.18 |
1:32.14 |
|
|
|
1:32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Fors |
2009 |
AT4609 |
-.-- |
49.32 |
1:44.02 |
|
|
|
3:16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vidar Elmér |
2009 |
AI9509 |
-.-- |
49.48 |
1:52.13 |
|
|
|
5:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Eriksson |
2010 |
AK2110 |
-.-- |
42.11 |
1:30.22 |
|
|
|
6:38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simklubben Sydsim lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
6:46.42 |
+1:33.5 |
|
|
|
|
Marco Tosev |
2009 |
AV3709 |
|
43.64 |
1:33.99 |
|
|
|
1:33.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Neira Kulenovic |
2009 |
AT8009 |
-.-- |
50.52 |
1:46.57 |
|
|
|
3:20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Cherchmi |
2009 |
AL6509 |
-.-- |
44.77 |
1:43.37 |
|
|
|
5:03.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Berg |
2009 |
BB9609 |
-.-- |
45.12 |
1:42.49 |
|
|
|
6:46.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
11 |
|
|
|
|
|
|
7:10.36 |
+1:57.5 |
|
|
|
|
Tim Kapusta |
2010 |
AF1510 |
|
51.97 |
1:49.46 |
|
|
|
1:49.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ana Maksimovic |
2010 |
AO7410 |
-.-- |
46.31 |
1:40.73 |
|
|
|
3:30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
My Ganestam |
2010 |
AH4810 |
-.-- |
54.59 |
2:02.32 |
|
|
|
5:32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Konstantin Rogovoy |
2010 |
AK6710 |
-.-- |
44.86 |
1:37.85 |
|
|
|
7:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malmö Kappsimningsklubb lag |
11 |
|
|
|
|
|
|
8:02.20 |
+2:49.3 |
|
|
|
|
Noel Redenby |
2010 |
AK6310 |
|
55.53 |
1:53.64 |
|
|
|
1:53.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Bibi Åkerlund |
2010 |
AU0610 |
-.-- |
1:02.81 |
2:20.14 |
|
|
|
4:13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Youanna Greis |
2010 |
AK0810 |
-.-- |
56.66 |
2:07.98 |
|
|
|
6:21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksander Dragojevic Armandt |
2010 |
AJ1910 |
-.-- |
48.70 |
1:40.44 |
|
|
|
8:02.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simklubben Poseidon lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Jack Lind |
2009 |
AX0509 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Xavier Lopez |
2009 |
AU7509 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Giselsson Tholin |
2009 |
AL1209 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Zdolsek |
2009 |
AU2409 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simklubben Poseidon lag 3 |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Vito Basso |
2009 |
AW4509 |
|
46.47 |
1:33.53 |
|
|
|
1:33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kieran O'Brien |
2009 |
AV1309 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anja Lindroth |
2009 |
AD1409 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Isaksson |
2010 |
AP4610 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simklubben Sydsim |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Allis Tjellqvist |
2009 |
AS6609 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teo Gustafsson |
2009 |
AG6109 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stefani Panovski |
2009 |
AT8209 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yonas Hsissi |
2009 |
AJ1909 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simklubben Poseidon lag 6 |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Vilda Grönberg |
2009 |
AQ6009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Laneblad |
2009 |
AX6709 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Margareta Ciardi |
2009 |
AU1809 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Mobini |
2010 |
AK2310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 16:32:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 16:33:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Frisim Flickor 12 år 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Nyman |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
2:21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Ekelund |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:23.18 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Erixon |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:24.07 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Leo |
2009 |
Ystads Simsällskap |
|
|
2:24.65 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Holmqvist |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
2:32.32 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Asper |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:38.36 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thea Almqvist |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:39.09 |
+17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ester Giselsson Tholin |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
2:39.19 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Angeliki Marinidis |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:39.34 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sabela Rouco Aparicio |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
2:39.50 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anja Lindroth |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
2:42.86 |
+21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Knutsson |
2009 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
2:44.92 |
+23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nellie Andersson |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:52.27 |
+30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Zuzanna Kubasiak |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
2:52.98 |
+31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sonja Fredriksson |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
2:53.65 |
+32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Narma Kamaran |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:54.23 |
+32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Allis Tjellqvist |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
2:56.93 |
+35.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Stefani Panovski |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
2:57.11 |
+35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emily Ahmetovic |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:58.29 |
+36.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Margareta Ciardi |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
2:58.37 |
+36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ingrid Zdolsek |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
3:04.11 |
+42.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Selma Nilsson |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
3:08.19 |
+46.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Neira Kulenovic |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
3:13.05 |
+51.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Filipha Hägg |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
3:25.74 |
+1:04.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Johanna Berg |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
3:56.71 |
+1:35.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nike Rakowska |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liv Lyrén Fernandez |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 16:48:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 16:50:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Frisim Pojkar 12 år 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
2:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Torkel Olsson |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
2:37.95 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Hörnell |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:44.08 |
+24.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selim Cvrk |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:45.13 |
+25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matteo Hallencreutz |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
2:45.52 |
+25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Jensen |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:45.95 |
+26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Xavier Lopez |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
2:46.29 |
+26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filip Edlundh |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
2:51.19 |
+31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas Cherchmi |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
2:53.97 |
+34.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vidar Elmér |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
2:54.00 |
+34.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Yonas Hsissi |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
2:56.50 |
+36.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jack Lind |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
2:57.05 |
+37.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Laneblad |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
2:57.71 |
+37.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Axel Wall |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
3:10.22 |
+50.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julian Tsiparis |
2009 |
SK Triton |
|
|
3:14.03 |
+54.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 16:58:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 16:59:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 25m Fjärilsim Flickor 10 år o y - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Alice Baqci |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
25.25 |
|
|
|
|
|
|
Karin Dao |
2013 |
Simklubben Poseidon |
|
|
26.83 |
|
|
|
|
|
|
Alva Ehn Blomgren |
2012 |
Simklubben Poseidon |
|
|
32.50 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Holmberg |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
22.31 |
|
|
|
|
|
|
Julia Lundahl |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
24.88 |
|
|
|
|
|
|
Liv Lundin Linnér |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
21.06 |
|
|
|
|
|
|
Sophia Ly |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
22.34 |
|
|
|
|
|
|
Zoé Mae Ranelid |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
24.50 |
|
|
|
|
|
|
Maja Maksimovic |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
20.63 |
|
|
|
|
|
|
Elena Olito |
2013 |
Simklubben Poseidon |
|
|
26.81 |
|
|
|
|
|
|
Julia Olsson-Mårtensson |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Klara Persson |
2012 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Freja Rosberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
22.35 |
|
|
|
|
|
|
inez Rönnow |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
20.72 |
|
|
|
|
|
|
Linea Sakota |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
18.22 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Silva Malm |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
31.20 |
|
|
|
|
|
|
Astrid Simonsson |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
28.97 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
23.87 |
|
|
|
|
|
|
Lykke-Louise Thott |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 17:12:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 25m Fjärilsim Pojkar 10 år o y - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Isaac Abaho-Kock |
2012 |
Simklubben Sydsim |
|
|
26.40 |
|
|
|
|
|
|
Folke af Trampe |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
21.19 |
|
|
|
|
|
|
Tristan Anker |
2013 |
Simklubben Poseidon |
|
|
33.45 |
|
|
|
|
|
|
David Askari Louyeh |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
23.46 |
|
|
|
|
|
|
Victor Antonio Begic |
2012 |
Simklubben Poseidon |
|
|
25.40 |
|
|
|
|
|
|
An Do |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Arvid Eriksson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
26.32 |
|
|
|
|
|
|
Gustaf Erixon |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
22.78 |
|
|
|
|
|
|
Erik Giselsson Tholin |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
21.32 |
|
|
|
|
|
|
Axel Hulteberg |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
20.88 |
|
|
|
|
|
|
Milton Klacksell |
2012 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Theo Lind |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
22.53 |
|
|
|
|
|
|
William Lindskog |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
27.00 |
|
|
|
|
|
|
Karl Lundberg |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
22.66 |
|
|
|
|
|
|
Felix Nilsson |
2012 |
Ystads Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Neil O'Brien |
2012 |
Simklubben Poseidon |
|
|
31.15 |
|
|
|
|
|
|
Robin Panovski |
2012 |
Simklubben Sydsim |
|
|
35.33 |
|
|
|
|
|
|
Samuel Rajabi |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
19.22 |
|
|
|
|
|
|
Philip Ralling |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Alexander Richkin |
2012 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Noah Stridh |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
25.75 |
|
|
|
|
|
|
Viktor Trauelsen |
2012 |
Ystads Simsällskap |
|
|
26.84 |
|
|
|
|
|
|
Lucas Wänberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
23.62 |
|
|
|
|
|
|
Oskar Zdolsek |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 17:18:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Fjärilsim Flickor 11-12 år 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Wiking |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Dao |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
38.72 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mirella Dragojevic Armandt |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
39.24 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Danfelter |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
39.45 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Wikermark |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
39.51 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tong Wu |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
41.18 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felicia Almquist |
2010 |
SK Triton |
|
|
41.33 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elisa Phu |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
41.78 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ebba Prössel |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
42.69 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ieva Drazdziule |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
42.85 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ebba Seyffart |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
46.71 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Törnqvist |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
46.82 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alice Qvarfordt |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
46.90 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julie Ynner |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
51.10 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Dea Ramadanovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
52.01 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ana Maksimovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
52.01 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vanesa Balaj |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
52.98 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Katarina Brantestam |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
53.61 |
+17.36 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
54.20 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
My Ganestam |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
54.31 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Youanna Greis |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
57.56 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elvira Mårtensson Rosén |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
57.58 |
+21.33 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tyra Hörestrand |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Ringström |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 17:30:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Fjärilsim Flickor 11-12 år 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Ekelund |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Nyman |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
34.53 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Erixon |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
35.13 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Holmqvist |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
35.71 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sabela Rouco Aparicio |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
36.84 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ester Giselsson Tholin |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
37.01 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Margareta Ciardi |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
37.65 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stefani Panovski |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
38.38 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Knutsson |
2009 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
39.58 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sonja Fredriksson |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
40.50 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alma Asper |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
40.83 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anja Lindroth |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
41.16 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thea Almqvist |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
41.91 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ester Elmvik |
2009 |
Ystads Simsällskap |
|
|
42.25 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nellie Andersson |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
42.40 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ebba Andersson |
2009 |
SK Triton |
|
|
43.52 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Allis Tjellqvist |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
44.30 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Angeliki Marinidis |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
44.45 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ingrid Zdolsek |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
44.74 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hanna Isaksson |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
45.21 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Narma Kamaran |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
45.87 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maja Shcheblykina |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
46.24 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emily Ahmetovic |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
46.65 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Selma Nilsson |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
47.03 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Matilda Fors |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
50.79 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elsa Axling |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
51.26 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Zuzanna Kubasiak |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
52.33 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Siri Webster |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
52.86 |
+19.37 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Neira Kulenovic |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liv Lyrén Fernandez |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nike Rakowska |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 17:30:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 17:31:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Fjärilsim Pojkar 11-12 år 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Finn Bredberg |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
38.32 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pawan Ljungholm |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
41.08 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Holger Romedahl |
2010 |
SK Triton |
|
|
41.22 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilmer Petersson |
2010 |
SK Triton |
|
|
41.52 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wille Thente |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
42.61 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Krüger |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
43.81 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dante Anker |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
46.14 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ernad Adrovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
48.46 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
51.55 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Konstantin Rogovoy |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
53.99 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Noel Redenby |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
59.93 |
+21.61 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max Eriksson |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tim Kapusta |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Ahlberg |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Mobini |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 17:43:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Fjärilsim Pojkar 11-12 år 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Jensen |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
34.97 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Xavier Lopez |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
35.80 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matteo Hallencreutz |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
35.85 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Torkel Olsson |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
36.14 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filip Edlundh |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
36.96 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Bergman |
2009 |
SK Triton |
|
|
39.33 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Hörnell |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
39.65 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Selim Cvrk |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
40.92 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas Cherchmi |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
41.38 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vito Basso |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
41.88 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julian Tsiparis |
2009 |
SK Triton |
|
|
41.99 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kieran O'Brien |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
43.75 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Yonas Hsissi |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
43.92 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Albin Lindman |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
44.18 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marco Tosev |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
45.08 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emil Laneblad |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
45.70 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Axel Wall |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
45.82 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vidar Elmér |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
46.33 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Albin Nilsson |
2009 |
Ystads Simsällskap |
|
|
48.16 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jack Lind |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
49.04 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Theo M. Takhed |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
53.49 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Ringström |
2009 |
SK Triton |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Teo Gustafsson |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 17:43:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 17:51:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Ryggsim Flickor 11 år 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Wiking |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
39.13 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Wikermark |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
40.70 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Danfelter |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
40.95 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanna Dao |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
41.11 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ieva Drazdziule |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
41.59 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Qvarfordt |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
41.69 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebba Seyffart |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
41.69 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Felicia Almquist |
2010 |
SK Triton |
|
|
41.72 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ebba Prössel |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
42.17 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mirella Dragojevic Armandt |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
42.62 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tong Wu |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
43.44 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elisa Phu |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
43.89 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Signe Isaksson |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
45.41 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Törnqvist |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
45.85 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Katarina Brantestam |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
46.82 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Dea Ramadanovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
47.95 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julie Ynner |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
49.80 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ana Maksimovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
51.30 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vanesa Balaj |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
51.71 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Youanna Greis |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
52.11 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
52.30 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Ringström |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
53.19 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elvira Mårtensson Rosén |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
55.13 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Belinda Au |
2010 |
Simklubben Sydsim |
|
|
55.62 |
+16.49 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
My Ganestam |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
57.25 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elsa Nilsson |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:01.51 |
+22.38 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Bibi Åkerlund |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:05.39 |
+26.26 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alissa Taimor |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Hansson |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 18:05:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 18:06:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Ryggsim Pojkar 11 år 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Krüger |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wille Thente |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
39.86 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Finn Bredberg |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
40.01 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pawan Ljungholm |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
42.30 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dante Anker |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
43.57 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wilmer Petersson |
2010 |
SK Triton |
|
|
44.07 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ernad Adrovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
45.53 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Axel Ainalem |
2010 |
Simklubben Sydsim |
|
|
46.21 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Iversen |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
46.74 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Holger Romedahl |
2010 |
SK Triton |
|
|
46.86 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
47.33 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tim Kapusta |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
49.00 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Noel Redenby |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
54.21 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alejandro Castro Cardona |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
55.56 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gabriel Tairi |
2010 |
Simklubben Sydsim |
|
|
56.05 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Konstantin Rogovoy |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
56.07 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max Eriksson |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Mobini |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vincent Olsson |
2010 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 18:17:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 18:18:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Ryggsim Flickor 12 år 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Ekelund |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabelle Leo |
2009 |
Ystads Simsällskap |
|
|
1:16.08 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Holmqvist |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:17.86 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Nyman |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:19.24 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sabela Rouco Aparicio |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:20.91 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anja Lindroth |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:21.65 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Asper |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:22.97 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Erixon |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:23.73 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Knutsson |
2009 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
1:24.12 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thea Almqvist |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:27.61 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Margareta Ciardi |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:27.88 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Zuzanna Kubasiak |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:29.03 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sonja Fredriksson |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:29.49 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nellie Andersson |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:30.41 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ester Elmvik |
2009 |
Ystads Simsällskap |
|
|
1:35.00 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Molin |
2009 |
Ystads Simsällskap |
|
|
1:36.59 |
+21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hanna Isaksson |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:37.96 |
+23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maja Shcheblykina |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:38.84 |
+24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emily Ahmetovic |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:39.03 |
+24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Narma Kamaran |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:39.62 |
+25.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elsa Axling |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:39.83 |
+25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Selma Nilsson |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:41.15 |
+26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Siri Webster |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:49.49 |
+34.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Filipha Hägg |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:50.64 |
+36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Matilda Fors |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:50.91 |
+36.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Johanna Berg |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:54.67 |
+40.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Angeliki Marinidis |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ingrid Zdolsek |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liv Lyrén Fernandez |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ester Giselsson Tholin |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nike Rakowska |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 18:27:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 18:28:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Ryggsim Pojkar 12 år 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Torkel Olsson |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:14.19 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kieran O'Brien |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:21.43 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Xavier Lopez |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:22.98 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albin Lindman |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:24.73 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matteo Hallencreutz |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:25.79 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filip Edlundh |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:25.85 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Selim Cvrk |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:29.25 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Bergman |
2009 |
SK Triton |
|
|
1:29.62 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jack Lind |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:31.51 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Hörnell |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:31.69 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vidar Elmér |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:32.94 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vito Basso |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:33.67 |
+20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Laneblad |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:41.72 |
+28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Albert Ringström |
2009 |
SK Triton |
|
|
1:46.50 |
+33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nikola Todorovic |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
2:03.89 |
+50.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
John Apelqvist |
2009 |
Ystads Simsällskap |
|
|
2:29.72 |
+1:16.49 |
|
K2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Teo Gustafsson |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 18:36:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 18:40:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 4x50m Frisim Flickor 10 år o y - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
10 |
|
|
|
|
|
|
2:58.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
AG7411 |
|
42.25 |
|
|
|
|
42.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Julia Lundahl |
2011 |
AI8811 |
-.-- |
42.61 |
|
|
|
|
1:24.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Freja Rosberg |
2011 |
AD8211 |
-.-- |
44.07 |
|
|
|
|
2:08.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Simonsson |
2012 |
AC4812 |
-.-- |
49.35 |
|
|
|
|
2:58.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malmö Kappsimningsklubb lag |
10 |
|
|
|
|
|
|
3:08.63 |
+10.35 |
|
|
|
|
Lykke-Louise Thott |
2011 |
AE2611 |
|
44.32 |
|
|
|
|
44.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Ly |
2011 |
AF8011 |
-.-- |
42.82 |
|
|
|
|
1:27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Silva Malm |
2011 |
AF8611 |
-.-- |
49.28 |
|
|
|
|
2:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Baqci |
2011 |
AH3211 |
-.-- |
52.21 |
|
|
|
|
3:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
10 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Linea Sakota |
2011 |
AH2811 |
|
37.46 |
|
|
|
|
37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
inez Rönnow |
2011 |
AF8411 |
-.-- |
40.68 |
|
|
|
|
1:18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zoé Mae Ranelid |
2012 |
AB3412 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Maksimovic |
2012 |
AC2412 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simklubben Poseidon |
10 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Liv Lundin Linnér |
2011 |
AC4811 |
|
38.46 |
|
|
|
|
38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Ehn Blomgren |
2012 |
AF0412 |
-.-- |
56.88 |
|
|
|
|
1:35.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elena Olito |
2013 |
AB5813 |
-.-- |
49.29 |
|
|
|
|
2:24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karin Dao |
2013 |
AB5613 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 18:45:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 18:46:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 4x50m Frisim Flickor 11-12 år 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Simklubben Poseidon, Havets |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:07.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Holmqvist |
2009 |
AO6209 |
|
31.30 |
|
|
|
|
31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Zdolsek |
2009 |
AU2409 |
-.-- |
33.88 |
|
|
|
|
1:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Ester Giselsson Tholin |
2009 |
AL1209 |
-.-- |
31.34 |
|
|
|
|
1:36.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sabela Rouco Aparicio |
2009 |
AM0409 |
-.-- |
30.64 |
|
|
|
|
2:07.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:08.05 |
+0.89 |
|
|
|
|
Ella Ekelund |
2009 |
AA7609 |
|
30.48 |
|
|
|
|
30.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Erixon |
2009 |
AJ4209 |
-.-- |
31.29 |
|
|
|
|
1:01.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Almqvist |
2009 |
AI6209 |
-.-- |
32.93 |
|
|
|
|
1:34.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nellie Andersson |
2009 |
AL5809 |
-.-- |
33.35 |
|
|
|
|
2:08.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malmö Kappsimningsklubb lag |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:16.24 |
+9.08 |
|
|
|
|
Alma Asper |
2009 |
AI8209 |
|
35.05 |
|
|
|
|
35.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Angeliki Marinidis |
2009 |
AI6409 |
-.-- |
33.93 |
|
|
|
|
1:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Wikermark |
2010 |
AH5410 |
-.-- |
33.67 |
|
|
|
|
1:42.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mirella Dragojevic Armandt |
2010 |
AE4410 |
-.-- |
33.59 |
|
|
|
|
2:16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:18.59 |
+11.43 |
|
|
|
|
Ella Nyman |
2009 |
AN0409 |
|
31.08 |
|
|
|
|
31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Törnqvist |
2010 |
AD2410 |
-.-- |
38.26 |
|
|
|
|
1:09.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Prössel |
2010 |
AG3210 |
-.-- |
34.42 |
|
|
|
|
1:43.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Danfelter |
2010 |
AC1410 |
-.-- |
34.83 |
|
|
|
|
2:18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simklubben Poseidon lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:18.85 |
+11.69 |
|
|
|
|
Anja Lindroth |
2009 |
AD1409 |
|
33.79 |
|
|
|
|
33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Margareta Ciardi |
2009 |
AU1809 |
-.-- |
34.12 |
|
|
|
|
1:07.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Seyffart |
2010 |
AE9210 |
-.-- |
35.13 |
|
|
|
|
1:43.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Dao |
2010 |
AL1010 |
-.-- |
35.81 |
|
|
|
|
2:18.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simklubben Poseidon lag 4 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:33.08 |
+25.92 |
|
|
|
|
Ieva Drazdziule |
2010 |
AE8610 |
|
36.66 |
|
|
|
|
36.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuzanna Kubasiak |
2009 |
AU2009 |
-.-- |
35.79 |
|
|
|
|
1:12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Isaksson |
2009 |
AQ5609 |
-.-- |
40.07 |
|
|
|
|
1:52.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Fors |
2009 |
AT4609 |
-.-- |
40.56 |
|
|
|
|
2:33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simklubben Sydsim |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:36.76 |
+29.60 |
|
|
|
|
Stefani Panovski |
2009 |
AT8209 |
|
35.90 |
|
|
|
|
35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Berg |
2009 |
BB9609 |
-.-- |
44.88 |
|
|
|
|
1:20.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Allis Tjellqvist |
2009 |
AS6609 |
-.-- |
37.55 |
|
|
|
|
1:58.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neira Kulenovic |
2009 |
AT8009 |
-.-- |
38.43 |
|
|
|
|
2:36.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simklubben Poseidon lag 3 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:37.24 |
+30.08 |
|
|
|
|
Sonja Fredriksson |
2009 |
AM1209 |
|
36.05 |
|
|
|
|
36.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Axling |
2009 |
AT4009 |
-.-- |
40.72 |
|
|
|
|
1:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Isaksson |
2010 |
AP4610 |
-.-- |
38.42 |
|
|
|
|
1:55.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Hörestrand |
2010 |
AT3810 |
-.-- |
42.05 |
|
|
|
|
2:37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malmö Kappsimningsklubb lag |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:38.27 |
+31.11 |
|
|
|
|
Narma Kamaran |
2009 |
AI9209 |
|
37.35 |
|
|
|
|
37.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Qvarfordt |
2010 |
AO8010 |
-.-- |
38.21 |
|
|
|
|
1:15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Katarina Brantestam |
2010 |
AO7210 |
-.-- |
41.23 |
|
|
|
|
1:56.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Ynner |
2010 |
AH5610 |
-.-- |
41.48 |
|
|
|
|
2:38.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malmö Kappsimningsklubb lag |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:38.40 |
+31.24 |
|
|
|
|
Emily Ahmetovic |
2009 |
AU7009 |
|
37.07 |
|
|
|
|
37.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vanesa Balaj |
2010 |
AH4610 |
-.-- |
44.74 |
|
|
|
|
1:21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisa Phu |
2010 |
AO7810 |
-.-- |
35.34 |
|
|
|
|
1:57.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Ana Maksimovic |
2010 |
AO7410 |
-.-- |
41.25 |
|
|
|
|
2:38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 18:49:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 18:50:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 4x50m Frisim Pojkar 10 år o y - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
10 |
|
|
|
|
|
|
2:51.54 |
|
|
|
|
|
|
|
David Askari Louyeh |
2011 |
AC4911 |
|
40.77 |
|
|
|
|
40.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustaf Erixon |
2012 |
AB8112 |
-.-- |
41.03 |
|
|
|
|
1:21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Eriksson |
2011 |
AE0511 |
-.-- |
45.57 |
|
|
|
|
2:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Lundberg |
2011 |
AJ1511 |
-.-- |
44.17 |
|
|
|
|
2:51.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simklubben Poseidon |
10 |
|
|
|
|
|
|
3:07.29 |
+15.75 |
|
|
|
|
Folke af Trampe |
2011 |
AC8711 |
|
40.50 |
|
|
|
|
40.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Lind |
2011 |
AC8911 |
-.-- |
40.64 |
|
|
|
|
1:21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neil O'Brien |
2012 |
AD6112 |
-.-- |
56.14 |
|
|
|
|
2:17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tristan Anker |
2013 |
AB0113 |
-.-- |
50.01 |
|
|
|
|
3:07.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
10 |
|
|
|
|
|
|
3:13.15 |
+21.61 |
|
|
|
|
Lucas Wänberg |
2011 |
AE1911 |
|
45.79 |
|
|
|
|
45.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Axel Hulteberg |
2012 |
AC8512 |
-.-- |
50.03 |
|
|
|
|
1:35.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Ralling |
2012 |
AE0112 |
-.-- |
49.83 |
|
|
|
|
2:25.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Lindskog |
2011 |
AH4311 |
-.-- |
47.50 |
|
|
|
|
3:13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simklubben Poseidon lag 2 |
10 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Richkin |
2012 |
AD6312 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Stridh |
2011 |
AG5111 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Zdolsek |
2011 |
AG8111 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Antonio Begic |
2012 |
AB9912 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 18:53:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 18:54:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 4x50m Frisim Pojkar 11-12 år 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Simklubben Poseidon Guld |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Torkel Olsson |
2009 |
AJ8309 |
|
31.12 |
|
|
|
|
31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Vidar Elmér |
2009 |
AI9509 |
-.-- |
31.86 |
|
|
|
|
1:02.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Filip Edlundh |
2009 |
AI1509 |
-.-- |
32.58 |
|
|
|
|
1:35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dante Anker |
2010 |
AA4510 |
-.-- |
33.67 |
|
|
|
|
2:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simklubben Poseidon Silver |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:11.04 |
+1.81 |
|
|
|
|
Xavier Lopez |
2009 |
AU7509 |
|
30.94 |
|
|
|
|
30.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matteo Hallencreutz |
2009 |
AG9709 |
-.-- |
31.70 |
|
|
|
|
1:02.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Finn Bredberg |
2010 |
AF1910 |
-.-- |
33.06 |
|
|
|
|
1:35.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vito Basso |
2009 |
AW4509 |
-.-- |
35.34 |
|
|
|
|
2:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:17.12 |
+7.89 |
|
|
|
|
Rasmus Jensen |
2009 |
AC0709 |
|
31.91 |
|
|
|
|
31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Christian Krüger |
2010 |
AB2310 |
-.-- |
35.37 |
|
|
|
|
1:07.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selim Cvrk |
2009 |
AD0909 |
-.-- |
35.32 |
|
|
|
|
1:42.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Hörnell |
2009 |
AH7309 |
-.-- |
34.52 |
|
|
|
|
2:17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:26.60 |
+17.37 |
|
|
|
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
AI7507 |
|
30.34 |
|
|
|
|
30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
AJ9110 |
-.-- |
37.66 |
|
|
|
|
1:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Iversen |
2010 |
AJ8910 |
-.-- |
41.36 |
|
|
|
|
1:49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wille Thente |
2010 |
AD4310 |
-.-- |
37.24 |
|
|
|
|
2:26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simklubben Poseidon Brons |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:30.29 |
+21.06 |
|
|
|
|
Kieran O'Brien |
2009 |
AV1309 |
|
33.30 |
|
|
|
|
33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Albin Lindman |
2009 |
AB9309 |
-.-- |
36.21 |
|
|
|
|
1:09.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jack Lind |
2009 |
AX0509 |
-.-- |
44.03 |
|
|
|
|
1:53.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Laneblad |
2009 |
AX6709 |
-.-- |
36.75 |
|
|
|
|
2:30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simklubben Poseidon lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:42.66 |
+33.43 |
|
|
|
|
Pawan Ljungholm |
2010 |
AE0310 |
|
35.26 |
|
|
|
|
35.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo M. Takhed |
2009 |
AW9709 |
-.-- |
40.23 |
|
|
|
|
1:15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Eriksson |
2010 |
AK2110 |
-.-- |
39.75 |
|
|
|
|
1:55.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alejandro Castro Cardona |
2010 |
AO9710 |
-.-- |
47.42 |
|
|
|
|
2:42.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ystads Simsällskap |
12 |
|
|
|
|
|
|
3:02.43 |
+53.20 |
|
|
|
|
Albin Nilsson |
2009 |
AV2909 |
|
39.87 |
|
|
|
|
39.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Felix Nilsson |
2012 |
AB5312 |
-.-- |
50.29 |
|
|
|
|
1:30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Trauelsen |
2012 |
AC8712 |
-.-- |
50.94 |
|
|
|
|
2:21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Nilryd |
2011 |
AH3711 |
-.-- |
41.33 |
|
|
|
|
3:02.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simklubben Sydsim |
12 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Yonas Hsissi |
2009 |
AJ1909 |
|
35.04 |
|
|
|
|
35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Wall |
2009 |
AY8709 |
-.-- |
36.20 |
|
|
|
|
1:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Cherchmi |
2009 |
AL6509 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marco Tosev |
2009 |
AV3709 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SK Triton |
12 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Wilmer Petersson |
2010 |
AB7110 |
|
36.66 |
|
|
|
|
36.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julian Tsiparis |
2009 |
AI8509 |
-.-- |
38.97 |
|
|
|
|
1:15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holger Romedahl |
2010 |
AM3910 |
-.-- |
35.14 |
|
|
|
|
1:50.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Ringström |
2009 |
AV7109 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 19:02:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 19:03:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 300, 100m Medley Flickor 10 år o y - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Bella Borgström |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:01.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nellie Clemedsson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:01.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karin Dao |
2013 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Alva Ehn Blomgren |
2012 |
Simklubben Poseidon |
|
|
2:24.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Englund |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Julia Forsstedt |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:55.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Kochanowska |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:54.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Kostovic |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Emilia Lund |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Julia Lundahl |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:45.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Lundin Linnér |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:41.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Ly |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zoé Mae Ranelid |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Maja Maksimovic |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:43.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Malmgren |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:09.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Möller |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Karin Niklasson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Elena Olito |
2013 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Klara Persson |
2012 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ellen Rappe |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Freja Rosberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
inez Rönnow |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linea Sakota |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Silva Malm |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:06.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Simonsson |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
2:07.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:43.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lykke-Louise Thott |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Emma Vitazka |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:29.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 10:06:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 301, 100m Medley Pojkar 10 år o y - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Isaac Abaho-Kock |
2012 |
Simklubben Sydsim |
|
|
2:01.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pasha Abedi |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:07.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Folke af Trampe |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:44.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tristan Anker |
2013 |
Simklubben Poseidon |
|
|
2:10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Askari Louyeh |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:41.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Antonio Begic |
2012 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:48.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
An Do |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
2:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Eriksson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:00.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustaf Erixon |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:43.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Giselsson Tholin |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:49.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teo Hansen |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Axel Hulteberg |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:49.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Kastberg |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
2:12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milton Klacksell |
2012 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Theo Lind |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:48.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Lundberg |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:49.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noa Naoumov |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Nilryd |
2011 |
Ystads Simsällskap |
|
|
1:48.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neil O'Brien |
2012 |
Simklubben Poseidon |
|
|
2:12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robin Panovski |
2012 |
Simklubben Sydsim |
|
|
2:27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Rajabi |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:48.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Richkin |
2012 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Sixten Rising |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Noah Stridh |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Lucas Wänberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:53.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Zdolsek |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:53.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 10:21:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 302, 50m Bröstsim Flickor 10 år o y - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Lovisa Arfwidson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
57.61 |
|
|
|
|
|
|
Alice Baqci |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
59.61 |
|
|
|
|
|
|
Bella Borgström |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Lill Bruhn |
2012 |
Simklubben Sydsim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Nellie Clemedsson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
57.36 |
|
|
|
|
|
|
Karin Dao |
2013 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:07.96 |
|
|
|
|
|
|
Alva Ehn Blomgren |
2012 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:14.13 |
|
|
|
|
|
|
Alice Englund |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:01.08 |
|
|
|
|
|
|
Julia Forsstedt |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:00.93 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Holmberg |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:06.32 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Kochanowska |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:01.53 |
|
|
|
|
|
|
Selma Kostovic |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:03.18 |
|
|
|
|
|
|
Emilia Lund |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:16.42 |
|
|
|
|
|
|
Julia Lundahl |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
54.54 |
|
|
|
|
|
|
Liv Lundin Linnér |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
52.32 |
|
|
|
|
|
|
Sophia Ly |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
54.73 |
|
|
|
|
|
|
Zoé Mae Ranelid |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
53.29 |
|
|
|
|
|
|
Maja Maksimovic |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
54.98 |
|
|
|
|
|
|
Klara Malmgren |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:04.50 |
|
|
|
|
|
|
Märta Mars |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Selma Möller |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:07.59 |
|
|
|
|
|
|
Ebba-Lisa Nihlén Miheller |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Karin Niklasson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:12.93 |
|
|
|
|
|
|
Nikki Nillund |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:29.38 |
|
|
|
|
|
|
Elena Olito |
2013 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:10.95 |
|
|
|
|
|
|
Julia Olsson-Mårtensson |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
54.29 |
|
|
|
|
|
|
Klara Persson |
2012 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:04.83 |
|
|
|
|
|
|
Valencia Pop |
2011 |
Simklubben Sydsim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ellen Rappe |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:13.93 |
|
|
|
|
|
|
Ekaterina Rogovaya |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:03.98 |
|
|
|
|
|
|
Freja Rosberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
55.63 |
|
|
|
|
|
|
inez Rönnow |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
54.59 |
|
|
|
|
|
|
Linea Sakota |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50.18 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Silva Malm |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
54.96 |
|
|
|
|
|
|
Astrid Simonsson |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:05.18 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
50.63 |
|
|
|
|
|
|
Isabella Svensson |
2013 |
Simklubben Sydsim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Lykke-Louise Thott |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:00.01 |
|
|
|
|
|
|
Emma Vitazka |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50.50 |
|
|
|
|
|
|
Annie Zerbe Andersson |
2011 |
Ystads Simsällskap |
|
|
1:30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 11:26:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 303, 50m Bröstsim Pojkar 10 år o y - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Isaac Abaho-Kock |
2012 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:09.26 |
|
|
|
|
|
|
Pasha Abedi |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Folke af Trampe |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
52.63 |
|
|
|
|
|
|
Tristan Anker |
2013 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:06.06 |
|
|
|
|
|
|
David Askari Louyeh |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
52.57 |
|
|
|
|
|
|
Victor Antonio Begic |
2012 |
Simklubben Poseidon |
|
|
58.33 |
|
|
|
|
|
|
An Do |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Arvid Eriksson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Gustaf Erixon |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
59.21 |
|
|
|
|
|
|
Erik Giselsson Tholin |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
59.48 |
|
|
|
|
|
|
Teo Hansen |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Axel Hulteberg |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
55.00 |
|
|
|
|
|
|
Jonathan Kastberg |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Milton Klacksell |
2012 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:03.22 |
|
|
|
|
|
|
Theo Lind |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
55.53 |
|
|
|
|
|
|
Ville Lindman |
2011 |
SK Triton |
|
|
56.31 |
|
|
|
|
|
|
William Lindskog |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:06.20 |
|
|
|
|
|
|
Karl Lundberg |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Noa Naoumov |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Felix Nilsson |
2012 |
Ystads Simsällskap |
|
|
57.21 |
|
|
|
|
|
|
Daniel Norrman |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
59.05 |
|
|
|
|
|
|
Neil O'Brien |
2012 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:03.39 |
|
|
|
|
|
|
Robin Panovski |
2012 |
Simklubben Sydsim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Samuel Rajabi |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
59.17 |
|
|
|
|
|
|
Philip Ralling |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
56.72 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Richkin |
2012 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:09.57 |
|
|
|
|
|
|
Sixten Rising |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:20.71 |
|
|
|
|
|
|
Emil Selin |
2012 |
SK Triton |
|
|
58.01 |
|
|
|
|
|
|
Vincent Shamsossadati |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:01.74 |
|
|
|
|
|
|
William Shamsossadati |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Herbert Stenskepp |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:03.92 |
|
|
|
|
|
|
Noah Stridh |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:02.55 |
|
|
|
|
|
|
Viktor Trauelsen |
2012 |
Ystads Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Lucas Wänberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:03.97 |
|
|
|
|
|
|
Oskar Zdolsek |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 11:38:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 304, 50m Frisim Flickor 10 år o y - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Lovisa Arfwidson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
54.55 |
|
|
|
|
|
|
Alice Baqci |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
49.93 |
|
|
|
|
|
|
Bella Borgström |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
55.92 |
|
|
|
|
|
|
Lill Bruhn |
2012 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:17.95 |
|
|
|
|
|
|
Nellie Clemedsson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
49.60 |
|
|
|
|
|
|
Karin Dao |
2013 |
Simklubben Poseidon |
|
|
51.00 |
|
|
|
|
|
|
Alva Ehn Blomgren |
2012 |
Simklubben Poseidon |
|
|
58.86 |
|
|
|
|
|
|
Alice Englund |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Julia Forsstedt |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
45.46 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Holmberg |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
43.99 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Kochanowska |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
46.25 |
|
|
|
|
|
|
Selma Kostovic |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50.78 |
|
|
|
|
|
|
Emilia Lund |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
56.81 |
|
|
|
|
|
|
Julia Lundahl |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
42.88 |
|
|
|
|
|
|
Liv Lundin Linnér |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
38.87 |
|
|
|
|
|
|
Sophia Ly |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
43.30 |
|
|
|
|
|
|
Zoé Mae Ranelid |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
43.30 |
|
|
|
|
|
|
Maja Maksimovic |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
44.49 |
|
|
|
|
|
|
Klara Malmgren |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
56.44 |
|
|
|
|
|
|
Märta Mars |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Selma Möller |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:00.12 |
|
|
|
|
|
|
Ebba-Lisa Nihlén Miheller |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:03.22 |
|
|
|
|
|
|
Karin Niklasson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
57.20 |
|
|
|
|
|
|
Nikki Nillund |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:05.43 |
|
|
|
|
|
|
Elena Olito |
2013 |
Simklubben Poseidon |
|
|
52.02 |
|
|
|
|
|
|
Julia Olsson-Mårtensson |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
52.12 |
|
|
|
|
|
|
Klara Persson |
2012 |
Simklubben Poseidon |
|
|
55.42 |
|
|
|
|
|
|
Valencia Pop |
2011 |
Simklubben Sydsim |
|
|
56.13 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Rappe |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
56.97 |
|
|
|
|
|
|
Freja Riesbeck |
2011 |
SK Triton |
|
|
40.33 |
|
|
|
|
|
|
Ekaterina Rogovaya |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:08.55 |
|
|
|
|
|
|
Freja Rosberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
45.18 |
|
|
|
|
|
|
inez Rönnow |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
39.44 |
|
|
|
|
|
|
Linea Sakota |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
35.96 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Silva Malm |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
47.77 |
|
|
|
|
|
|
Astrid Simonsson |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
46.06 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
40.72 |
|
|
|
|
|
|
Isabella Svensson |
2013 |
Simklubben Sydsim |
|
|
50.63 |
|
|
|
|
|
|
Lykke-Louise Thott |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
43.19 |
|
|
|
|
|
|
Emma Vitazka |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
35.91 |
|
|
|
|
|
|
Annie Zerbe Andersson |
2011 |
Ystads Simsällskap |
|
|
1:43.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 12:34:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 305, 50m Frisim Pojkar 10 år o y - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Isaac Abaho-Kock |
2012 |
Simklubben Sydsim |
|
|
47.50 |
|
|
|
|
|
|
Pasha Abedi |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
51.46 |
|
|
|
|
|
|
Folke af Trampe |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
38.86 |
|
|
|
|
|
|
Tristan Anker |
2013 |
Simklubben Poseidon |
|
|
48.95 |
|
|
|
|
|
|
David Askari Louyeh |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
39.72 |
|
|
|
|
|
|
Victor Antonio Begic |
2012 |
Simklubben Poseidon |
|
|
42.04 |
|
|
|
|
|
|
An Do |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
49.15 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Eriksson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
46.76 |
|
|
|
|
|
|
Gustaf Erixon |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
41.94 |
|
|
|
|
|
|
Erik Giselsson Tholin |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
42.78 |
|
|
|
|
|
|
Teo Hansen |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
49.91 |
|
|
|
|
|
|
Axel Hulteberg |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
47.57 |
|
|
|
|
|
|
Jonathan Kastberg |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
54.81 |
|
|
|
|
|
|
Milton Klacksell |
2012 |
Simklubben Poseidon |
|
|
47.68 |
|
|
|
|
|
|
Theo Lind |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
39.86 |
|
|
|
|
|
|
Ville Lindman |
2011 |
SK Triton |
|
|
56.66 |
|
|
|
|
|
|
William Lindskog |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
47.83 |
|
|
|
|
|
|
Karl Lundberg |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
45.35 |
|
|
|
|
|
|
Noa Naoumov |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
53.63 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Nilryd |
2011 |
Ystads Simsällskap |
|
|
39.28 |
|
|
|
|
|
|
Daniel Norrman |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
47.68 |
|
|
|
|
|
|
Neil O'Brien |
2012 |
Simklubben Poseidon |
|
|
55.83 |
|
|
|
|
|
|
Caspian Olsson |
2012 |
Simklubben Poseidon |
|
|
55.43 |
|
|
|
|
|
|
Robin Panovski |
2012 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:02.07 |
|
|
|
|
|
|
Samuel Rajabi |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
40.67 |
|
|
|
|
|
|
Philip Ralling |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
49.61 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Richkin |
2012 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:08.29 |
|
|
|
|
|
|
Sixten Rising |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
45.24 |
|
|
|
|
|
|
Vincent Shamsossadati |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:05.37 |
|
|
|
|
|
|
William Shamsossadati |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
55.86 |
|
|
|
|
|
|
Herbert Stenskepp |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
58.18 |
|
|
|
|
|
|
Noah Stridh |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
49.53 |
|
|
|
|
|
|
Viktor Trauelsen |
2012 |
Ystads Simsällskap |
|
|
49.68 |
|
|
|
|
|
|
Lucas Wänberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
45.34 |
|
|
|
|
|
|
Oskar Zdolsek |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
44.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 12:44:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 306, 50m Ryggsim Flickor 10 år o y - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Alice Baqci |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:00.75 |
|
|
|
|
|
|
Lill Bruhn |
2012 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:06.46 |
|
|
|
|
|
|
Karin Dao |
2013 |
Simklubben Poseidon |
|
|
58.09 |
|
|
|
|
|
|
Alva Ehn Blomgren |
2012 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:02.58 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Holmberg |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
54.27 |
|
|
|
|
|
|
Julia Lundahl |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
51.33 |
|
|
|
|
|
|
Liv Lundin Linnér |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
41.51 |
|
|
|
|
|
|
Sophia Ly |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
47.46 |
|
|
|
|
|
|
Zoé Mae Ranelid |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
52.40 |
|
|
|
|
|
|
Maja Maksimovic |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
48.73 |
|
|
|
|
|
|
Nikki Nillund |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:11.90 |
|
|
|
|
|
|
Elena Olito |
2013 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Klara Persson |
2012 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:04.75 |
|
|
|
|
|
|
Valencia Pop |
2011 |
Simklubben Sydsim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Freja Rosberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
48.79 |
|
|
|
|
|
|
inez Rönnow |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
45.49 |
|
|
|
|
|
|
Linea Sakota |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
42.17 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Silva Malm |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
57.43 |
|
|
|
|
|
|
Astrid Simonsson |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
53.06 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
52.43 |
|
|
|
|
|
|
Isabella Svensson |
2013 |
Simklubben Sydsim |
|
|
56.90 |
|
|
|
|
|
|
Lykke-Louise Thott |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
52.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 17:49:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Vellinge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 27 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 307, 50m Ryggsim Pojkar 10 år o y - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Isaac Abaho-Kock |
2012 |
Simklubben Sydsim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Folke af Trampe |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
46.89 |
|
|
|
|
|
|
Tristan Anker |
2013 |
Simklubben Poseidon |
|
|
58.72 |
|
|
|
|
|
|
David Askari Louyeh |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
46.14 |
|
|
|
|
|
|
Victor Antonio Begic |
2012 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
An Do |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
58.45 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Eriksson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
55.53 |
|
|
|
|
|
|
Gustaf Erixon |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
45.82 |
|
|
|
|
|
|
Erik Giselsson Tholin |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
55.94 |
|
|
|
|
|
|
Axel Hulteberg |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
51.20 |
|
|
|
|
|
|
Milton Klacksell |
2012 |
Simklubben Poseidon |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Theo Lind |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
49.03 |
|
|
|
|
|
|
William Lindskog |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
54.07 |
|
|
|
|
|
|
Karl Lundberg |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
58.59 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Nilryd |
2011 |
Ystads Simsällskap |
|
|
46.00 |
|
|
|
|
|
|
Neil O'Brien |
2012 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:00.59 |
|
|
|
|
|
|
Caspian Olsson |
2012 |
Simklubben Poseidon |
|
|
56.77 |
|
|
|
|
|
|
Robin Panovski |
2012 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:06.32 |
|
|
|
|
|
|
Samuel Rajabi |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
54.33 |
|
|
|
|
|
|
Philip Ralling |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
57.51 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Richkin |
2012 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:02.66 |
|
|
|
|
|
|
Herbert Stenskepp |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:00.80 |
|
|
|
|
|
|
Noah Stridh |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
56.43 |
|
|
|
|
|
|
Viktor Trauelsen |
2012 |
Ystads Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Tristan Von Lúders |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Lucas Wänberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
54.92 |
|
|
|
|
|
|
Oskar Zdolsek |
2011 |
Simklubben Poseidon |
|
|
53.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 18:00:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|