Results for Joulu-uinnit 2021
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
11 12 2021 - 11 12 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m ru, P14, M 14 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alvar Kankare |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
2:48.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.00 |
(+5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tero Soukka |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
2:55.29 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.69 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuure Pikkuhuhta |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
2:58.15 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Samu Uljas |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
3:05.36 |
+17.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.08 |
(+6.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Roope Käär |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
3:07.98 |
+19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tommy Palm |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
3:08.24 |
+20.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.05 |
(+7.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Juuso Silfver |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
3:11.85 |
+23.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.27 |
(+4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matias Lehtinen |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
3:13.12 |
+24.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jasper Pihlava |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
3:23.31 |
+35.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kasper Valkeeniemi |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
3:31.95 |
+43.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.99 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Max Kulmala |
2008 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
3:34.56 |
+46.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.96 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Rantanen |
2009 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
3:44.39 |
+56.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:58.97 |
(-14.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Werneri Toivanen |
2008 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
3:44.56 |
+56.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lauri Csere |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
3:47.12 |
+58.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aarne Lehtonen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
3:49.73 |
+1:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Niilo Lehtinen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
3:50.79 |
+1:02.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Leevi Suna |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
3:54.26 |
+1:06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lauri Riitamaa |
2007 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
3:56.02 |
+1:07.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eloi Norrman |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
- |
|
Felix Oksa |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 11.40.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m ru, P14, M 15-99 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
2:51.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.52 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ivan Chupakhin |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
2:54.25 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ferdinand Backman |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
3:03.09 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.87 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ilari Linderborg |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
3:04.10 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.90 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 11.40.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-12-2021 11.43.26 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|