Resultater for Medleyrace 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Pilehaveskolens Svømmehal |
Arrangør |
Vallensbæk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
23. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
317 |
1:13.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.53 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
Herlev Svømning |
|
290 |
1:15.84 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.38 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Hansen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
272 |
1:17.49 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.00 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
|
268 |
1:17.91 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.95 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
|
256 |
1:19.13 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.54 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
206 |
1:24.97 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.92 |
(+5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 13:04:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
357 |
1:10.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.89 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
319 |
1:13.47 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.21 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
279 |
1:16.89 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.80 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
277 |
1:17.05 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.94 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
244 |
1:20.37 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.33 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
239 |
1:20.94 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.32 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
229 |
1:22.08 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.99 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Herlev Svømning |
|
220 |
1:23.15 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.17 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
197 |
1:26.27 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.43 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anabel Greve |
2010 |
Herlev Svømning |
|
188 |
1:27.71 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.62 |
(-6.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mira Jensen |
2010 |
Herlev Svømning |
|
161 |
1:32.32 |
+21.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.86 |
(-5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
156 |
1:33.24 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.81 |
(-11.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Smilla-Maja Kusk |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
57 |
2:10.25 |
+59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Dyddahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 13:04:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
237 |
1:21.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.18 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
216 |
1:23.71 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.91 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
215 |
1:23.83 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.69 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
Herlev Svømning |
|
185 |
1:28.06 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.04 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christiane Braad |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
172 |
1:30.31 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.07 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zoi Asholt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
143 |
1:35.93 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.06 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Mai Stigsnaes |
2011 |
Herlev Svømning |
|
139 |
1:36.92 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.88 |
(-3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Signe Ewald Riecke |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
137 |
1:37.39 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.48 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Grydgaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
128 |
1:39.68 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.99 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
107 |
1:45.80 |
+24.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.44 |
(+7.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Lie Sønderiis |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
75 |
1:59.06 |
+37.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 13:04:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Damer 2-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Schiermer Eriksen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
140 |
1:36.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.78 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Manola Spellerberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
138 |
1:37.08 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.02 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bellamy Lumen R. Holmberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
135 |
1:37.79 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.57 |
(-4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Salsabell Ava Banali |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
127 |
1:39.74 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.66 |
(-6.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lilje Kodal |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
115 |
1:43.29 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.61 |
(-6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Bjørk K. Hansen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
114 |
1:43.61 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.37 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ingrid Rytsel Diemer Fredslund |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
108 |
1:45.21 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.31 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Duelund Højstrup |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
101 |
1:47.79 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.52 |
(-5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rose Christoffersen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
92 |
1:51.28 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.20 |
(-6.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Smilla Sommerlund |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
79 |
1:56.71 |
+19.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.47 |
(-6.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elly Elisabeth Toth Larsen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
76 |
1:58.32 |
+21.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.01 |
(-16.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anette Klos |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
59 |
2:08.67 |
+31.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.77 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Luce Astrid Gade |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
54 |
2:12.54 |
+35.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.80 |
(+6.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Selma Diemer-Færgemann |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
45 |
2:21.17 |
+44.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.02 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gaia Holm |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
40 |
2:26.56 |
+49.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.67 |
(+3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isabella Plant |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
39 |
2:27.74 |
+51.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.83 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Birte Alvilda Haunstrup Larsen |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
31 |
2:38.51 |
+1:01.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.34 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 13:04:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-01-2022 13:07.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|