Results for KVIK Ã…rgangs Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 07 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 15:00 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 40.86 | ||||||
2 | Victoria Kahr | 2001 | Køge Svømmeklub | 44.53 | ||||||
3 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 45.44 | ||||||
4 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | GI-40 Hermes | 45.48 | ||||||
5 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 45.56 | ||||||
6 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.69 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Josefine Paaske | 2002 | Køge Svømmeklub | 46.00 | ||||||
8 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.94 | ||||||
9 | Josefine Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | 53.84 | ||||||
10 | Mathilde Roed | 2001 | Køge Svømmeklub | 55.39 | ||||||
11 | Sofia Drevskich | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 55.61 | ||||||
12 | Sara Ødegaard | 2001 | Køge Svømmeklub | 56.38 | ||||||
13 | Amalie Clausen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:00.14 | ||||||
14 | Karla Berggreen Hansen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:02.75 | ||||||
15 | Kathrine Grønt Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:15.15 | ||||||
- | Josefine Rønved | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Lea Meier | 2002 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maia Amdi Richardt | 2001 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Yozi Larsen | 2003 | Køge Svømmeklub | DSQ | sv på maven v/25 | |||||
- | Maja Svenstrup | 2002 | Køge Svømmeklub | DSQ | ingen berøring | |||||
- | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | DSQ | ud sv på mav v 25 | |||||
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.84 | ||||||
2 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.53 | ||||||
3 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.40 | ||||||
4 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 37.55 | ||||||
5 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 37.78 | ||||||
6 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 39.38 | ||||||
7 | Mathilde C. O. Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.43 | ||||||
8 | Asta Kielgast | 1999 | Køge Svømmeklub | 39.55 | ||||||
8 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 39.55 | ||||||
10 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | GI-40 Hermes | 39.74 | ||||||
11 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 40.51 | ||||||
12 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 41.58 | ||||||
13 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | GI-40 Hermes | 43.65 | ||||||
14 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.49 | ||||||
- | Annika Ladefoged | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | ud på maven v/25 m | |||||
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.85 | ||||||
2 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.26 | ||||||
3 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 32.51 | ||||||
4 | Anja Rytter Hansen | 1997 | GI-40 Hermes | 32.86 | ||||||
5 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 33.15 | ||||||
6 | Mathilde Zaggai | 1998 | GI-40 Hermes | 33.45 | ||||||
7 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 33.79 | ||||||
8 | Anna Fixdahl | 1997 | GI-40 Hermes | 34.56 | ||||||
9 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 35.03 | ||||||
10 | Sara Saur | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 35.13 | ||||||
11 | Tenna Jensen | 1998 | GI-40 Hermes | 35.40 | ||||||
12 | Siham Saud | 1997 | Herlev Svømning | 35.74 | ||||||
13 | Cecilie Christensen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 36.00 | ||||||
14 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.08 | ||||||
15 | Caroline Windfeldt Trolle | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 37.46 | ||||||
16 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 37.82 | ||||||
17 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 38.06 | ||||||
18 | Natasja Schultz | 1998 | GI-40 Hermes | 38.50 | ||||||
19 | Natacha Bergmann | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.54 | ||||||
20 | Sarah Brylov | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 38.72 | ||||||
21 | Nanna Huss | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.86 | ||||||
22 | Julie Rath | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 38.92 | ||||||
23 | Mie Eskildsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.34 | ||||||
24 | Sarah Mariner | 1998 | Dragør Svømmeklub | 41.18 | ||||||
25 | Karen Mørch | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 41.28 | ||||||
26 | Victoria Laursen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 41.66 | ||||||
27 | Lea Søgaard | 1998 | Dragør Svømmeklub | 42.15 | ||||||
28 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 42.16 | ||||||
29 | Emily Krontoft | 1998 | Herlev Svømning | 45.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 15:00 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 19:57 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 39.36 | ||||||
2 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 44.49 | ||||||
3 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 45.08 | ||||||
4 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | GI-40 Hermes | 45.11 | ||||||
5 | Victoria Kahr | 2001 | Køge Svømmeklub | 45.38 | ||||||
6 | Josefine Paaske | 2002 | Køge Svømmeklub | 45.53 | ||||||
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.10 | ||||||
2 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.44 | ||||||
3 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.13 | ||||||
4 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 37.15 | ||||||
5 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 37.84 | ||||||
6 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 37.98 | ||||||
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.60 | ||||||
2 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 31.15 | ||||||
3 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 32.56 | ||||||
4 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.83 | ||||||
5 | Anja Rytter Hansen | 1997 | GI-40 Hermes | 33.20 | ||||||
6 | Mathilde Zaggai | 1998 | GI-40 Hermes | 33.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 19:57 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 20:26 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 32.37 | ||||||
2 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.85 | ||||||
3 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 34.74 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 35.15 | ||||||
5 | Emil D. Nielsen | 1999 | GI-40 Hermes | 37.79 | ||||||
6 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 38.68 | ||||||
7 | André Sebastian Ghaziani | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 39.21 | ||||||
8 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 39.51 | ||||||
9 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | GI-40 Hermes | 39.59 | ||||||
10 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.49 | ||||||
11 | Andreas Vestergaard | 1999 | GI-40 Hermes | 40.93 | ||||||
12 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 41.11 | ||||||
13 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 42.11 | ||||||
14 | Valentin Rytter Hansen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 43.18 | ||||||
15 | Joost van der Sprong | 2000 | Køge Svømmeklub | 46.08 | ||||||
16 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.45 | ||||||
17 | Erik Kjaergaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 46.88 | ||||||
18 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 47.23 | ||||||
19 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 47.28 | ||||||
20 | Sebastian Hansen | 2001 | Køge Svømmeklub | 47.54 | ||||||
21 | August Terp Larsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 49.44 | ||||||
22 | Frederik Strømsholt | 2000 | Køge Svømmeklub | 51.35 | ||||||
23 | Jeppe Uldal | 2001 | Køge Svømmeklub | 51.76 | ||||||
24 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 52.05 | ||||||
25 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 54.20 | ||||||
26 | Gustav Hausgaard Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 54.31 | ||||||
27 | Johan Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 55.21 | ||||||
28 | Björgvin Juliusson | 2001 | Herlev Svømning | 57.95 | ||||||
29 | Emil Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 58.63 | ||||||
30 | Janus Meyer | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:00.56 | ||||||
31 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 1:02.62 | ||||||
32 | Bertram Dalgast Frederiks | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:09.66 | ||||||
33 | Phillip F. Andersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:17.50 | ||||||
- | Marius Møldrup | 1999 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Oliver Lystlund | 2003 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | DSQ | sv på mav v/25 | |||||
- | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | DSQ | ud svøm på maven v25 | |||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 31.68 | ||||||
2 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 32.28 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Nicholas Martin Lillelund | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.46 | ||||||
4 | Frederik Ahm | 1997 | GI-40 Hermes | 33.38 | ||||||
5 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 33.88 | ||||||
6 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | GI-40 Hermes | 33.97 | ||||||
7 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.16 | ||||||
8 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 34.73 | ||||||
9 | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | 35.64 | ||||||
10 | Mikkel Pedersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 35.76 | ||||||
11 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | Herlev Svømning | 35.96 | ||||||
12 | Christian Legart | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 35.97 | ||||||
13 | Kasper Holst Hansen | 1998 | Glostrup Svømme Klub | 36.52 | ||||||
14 | Frederik Nerving | 1997 | Dragør Svømmeklub | 36.83 | ||||||
15 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 37.17 | ||||||
16 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 38.17 | ||||||
17 | Andreas Johansson | 1998 | Dragør Svømmeklub | 38.28 | ||||||
18 | Thor Friis Skifte | 1997 | Dragør Svømmeklub | 39.48 | ||||||
19 | Andreas Petersen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 39.97 | ||||||
20 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | GI-40 Hermes | 41.25 | ||||||
21 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.98 | ||||||
- | Patrick Svendsen | 1997 | Albertslund IF | DSQ | svøm på mav v 25 m | |||||
- | Rasmus Skalbo | 1998 | Dragør Svømmeklub | DSQ | svøm på mav v 25m | |||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 28.50 | ||||||
2 | Morten Børre Petersen | 1996 | Køge Svømmeklub | 28.95 | ||||||
3 | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | 29.49 | ||||||
4 | Anton Andersen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 30.23 | ||||||
5 | Nikolaj Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.57 | ||||||
6 | Christoffer Voigt | 1995 | GI-40 Hermes | 31.52 | ||||||
7 | Peter Gjerulff | 1996 | GI-40 Hermes | 31.53 | ||||||
8 | Anders Madsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.56 | ||||||
9 | Marcus Roldgaard | 1996 | Albertslund IF | 31.92 | ||||||
10 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | Herlev Svømning | 32.25 | ||||||
11 | Asbjørn Garne | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 32.68 | ||||||
12 | Axel Bevort | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 32.90 | Deltager ikke i finalen | |||||
12 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.90 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 06 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 20:26 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 07 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:17 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.87 | ||||||
2 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 32.38 | ||||||
3 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 34.79 | ||||||
4 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 36.99 | ||||||
5 | Emil D. Nielsen | 1999 | GI-40 Hermes | 37.29 | ||||||
6 | André Sebastian Ghaziani | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 38.15 | ||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 31.20 | ||||||
2 | Nicholas Martin Lillelund | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.45 | ||||||
3 | Frederik Ahm | 1997 | GI-40 Hermes | 33.24 | ||||||
4 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 33.42 | ||||||
5 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | GI-40 Hermes | 33.77 | ||||||
6 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.11 | ||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Børre Petersen | 1996 | Køge Svømmeklub | 28.43 | ||||||
2 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 28.51 | ||||||
3 | Nikolaj Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.01 | ||||||
4 | Anton Andersen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 30.39 | ||||||
5 | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | 30.70 | ||||||
6 | Christoffer Voigt | 1995 | GI-40 Hermes | 31.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:17 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 20:26 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.22 | ||||||
2 | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | 50.32 | ||||||
3 | Caroline Seidenberg | 2001 | GI-40 Hermes | 52.46 | ||||||
4 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.53 | ||||||
5 | Katinka Søby | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 53.93 | ||||||
6 | Camilla Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | 54.73 | ||||||
7 | Josefine Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | 55.89 | ||||||
8 | Amalie Deleurand | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 56.84 | ||||||
9 | Sofia Drevskich | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:03.67 | ||||||
10 | Maja Svenstrup | 2002 | Køge Svømmeklub | 1:05.98 | ||||||
11 | Anna Ivalu Nielsen | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 1:09.98 | ||||||
12 | Mathilde Roed | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:13.13 | ||||||
13 | Sara Ødegaard | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:14.19 | ||||||
- | Kathrine Grønt Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lea Meier | 2002 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maia Amdi Richardt | 2001 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Amalie Clausen | 2001 | Køge Svømmeklub | DSQ | asynkron ben | |||||
- | Emma Yozi Larsen | 2003 | Køge Svømmeklub | DSQ | arme forbi hofter | |||||
- | Karla Berggreen Hansen | 2003 | Køge Svømmeklub | DSQ | fl.arm tag bag hofte | |||||
- | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | DSQ | en hånd v afslut 50 | |||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 38.68 | ||||||
2 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 39.10 | ||||||
3 | Josefine B. Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 40.20 | ||||||
4 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 40.79 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 41.24 | ||||||
6 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 41.27 | ||||||
7 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.90 | ||||||
8 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.23 | ||||||
9 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | GI-40 Hermes | 42.64 | ||||||
10 | Maja Skøt Ingerslev | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 43.47 | ||||||
11 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 43.62 | ||||||
12 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 46.29 | ||||||
13 | Maja Leth Bang | 1999 | Herlev Svømning | 46.76 | ||||||
14 | Emily Brophy | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.47 | ||||||
15 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.80 | ||||||
16 | Olivia Therkelsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.17 | ||||||
17 | Lea Strunge Nissen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.79 | ||||||
18 | Josephine Sommer Olsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 52.60 | ||||||
19 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 54.52 | ||||||
20 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.78 | ||||||
21 | Maria Nyegaard | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.04 | ||||||
22 | Sarah Aarslew-Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 56.50 | ||||||
23 | Victoria Dahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.45 | ||||||
24 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:03.70 | ||||||
25 | Maya Isabella Saxtoft | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.45 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 35.52 | ||||||
2 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | GI-40 Hermes | 36.77 | ||||||
3 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.01 | ||||||
4 | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.02 | ||||||
5 | Maria Grandt | 1998 | GI-40 Hermes | 37.15 | ||||||
6 | Mei Mei Dreyer | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.33 | ||||||
7 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 38.64 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 38.83 | ||||||
9 | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 38.86 | ||||||
10 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.93 | ||||||
11 | Natasja Schultz | 1998 | GI-40 Hermes | 40.74 | ||||||
12 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | GI-40 Hermes | 41.42 | ||||||
13 | Natacha Bergmann | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.06 | ||||||
14 | Rikke Knudsen | 1998 | Dragør Svømmeklub | 45.21 | ||||||
15 | Kate Ladefoged | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.38 | ||||||
16 | Christina Mørkboe | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.75 | ||||||
17 | Asta Therese Jepsen | 1998 | Herlev Svømning | 45.86 | ||||||
- | Tania Berry | 1998 | Dragør Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 06 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 20:26 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 07 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:17 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.80 | ||||||
2 | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | 50.06 | ||||||
3 | Katinka Søby | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 51.28 | ||||||
4 | Caroline Seidenberg | 2001 | GI-40 Hermes | 51.55 | ||||||
5 | Camilla Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | 52.27 | ||||||
6 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.37 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 38.66 | ||||||
2 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 39.18 | ||||||
3 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 40.31 | ||||||
4 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.46 | ||||||
5 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 40.59 | ||||||
6 | Josefine B. Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 40.97 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 35.28 | ||||||
2 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.52 | ||||||
3 | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.63 | ||||||
4 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | GI-40 Hermes | 36.58 | ||||||
5 | Mei Mei Dreyer | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.81 | ||||||
6 | Maria Grandt | 1998 | GI-40 Hermes | 37.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:17 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 20:26 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 40.80 | ||||||
2 | Mathias Holdrup | 1999 | GI-40 Hermes | 41.98 | ||||||
3 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 42.70 | ||||||
4 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.96 | ||||||
5 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 45.38 | ||||||
6 | Simon Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 49.09 | ||||||
7 | Victor Rytter Hansen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 49.42 | ||||||
8 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 49.56 | ||||||
9 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.19 | ||||||
10 | Daniel Brylov | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 50.79 | ||||||
11 | Malthe Dam Junget | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 51.81 | ||||||
12 | August Terp Larsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 53.07 | ||||||
13 | Jeppe Berg | 2002 | Køge Svømmeklub | 1:00.00 | ||||||
14 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 1:04.19 | ||||||
15 | Emil Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:04.99 | ||||||
16 | Janus Meyer | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:05.99 | ||||||
17 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:08.55 | ||||||
18 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:09.25 | ||||||
19 | Gustav Hausgaard Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:12.40 | ||||||
20 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:24.34 | ||||||
- | Magnus Rydahl Sørensen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | Bertram Dalgast Frederiks | 2003 | Køge Svømmeklub | DSQ | en hånd v vend 25 m | |||||
- | Frederik Strømsholt | 2000 | Køge Svømmeklub | DSQ | tyv start | |||||
- | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | DSQ | arm t bag hofte | |||||
- | Jeppe Uldal | 2001 | Køge Svømmeklub | DSQ | crawl tagv start | |||||
- | Johan Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | DSQ | ass ben | |||||
- | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | DSQ | asynkron ben | |||||
- | Phillip F. Andersen | 2001 | Køge Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | DSQ | svøm på ryg ved 25 | |||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isak Lichi | 1997 | GI-40 Hermes | 32.53 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 33.07 | ||||||
3 | Lasse Foss Sylow | 1997 | Køge Svømmeklub | 33.39 | ||||||
4 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 33.91 | ||||||
5 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.30 | ||||||
6 | Daniel Højme | 1997 | GI-40 Hermes | 35.81 | ||||||
7 | Lasse Brock | 1997 | Herlev Svømning | 36.51 | ||||||
8 | Magnus Troest | 1997 | Dragør Svømmeklub | 36.97 | ||||||
9 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 37.40 | ||||||
10 | Alexander Olsen | 1998 | GI-40 Hermes | 40.25 | ||||||
11 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | GI-40 Hermes | 40.62 | ||||||
12 | Christian Møller | 1997 | Dragør Svømmeklub | 41.24 | ||||||
13 | Magnus Thode | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.27 | ||||||
14 | Jon R. Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.33 | ||||||
15 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.76 | ||||||
16 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.68 | ||||||
17 | Frederik Nerving | 1997 | Dragør Svømmeklub | 49.98 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.45 | ||||||
2 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.69 | ||||||
3 | Timon Wedekind | 1996 | GI-40 Hermes | 32.19 | ||||||
4 | Mathias Brændholt | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 32.32 | ||||||
5 | Morten Børre Petersen | 1996 | Køge Svømmeklub | 33.63 | ||||||
6 | Peter Nilsson | 1996 | Swim Team Tåstrup | 33.85 | ||||||
7 | Kasper Vitten | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 33.97 | ||||||
8 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | Herlev Svømning | 34.29 | ||||||
9 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Albertslund IF | 35.17 | ||||||
10 | Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 36.03 | ||||||
11 | Kasper Warberg | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.60 | ||||||
12 | Esben Norup | 1996 | Dragør Svømmeklub | 39.64 | ||||||
13 | Axel Bevort | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 39.66 | Deltager ikke i finalen | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 06 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 20:26 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 07 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:24 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 38.97 | ||||||
2 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 40.78 | ||||||
3 | Mathias Holdrup | 1999 | GI-40 Hermes | 41.38 | ||||||
4 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 43.57 | ||||||
5 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.32 | ||||||
6 | Simon Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 48.13 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Foss Sylow | 1997 | Køge Svømmeklub | 33.22 | ||||||
2 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 33.48 | ||||||
3 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 33.64 | ||||||
4 | Daniel Højme | 1997 | GI-40 Hermes | 35.83 | ||||||
5 | Lasse Brock | 1997 | Herlev Svømning | 36.02 | ||||||
6 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.19 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 30.74 | ||||||
2 | Mathias Brændholt | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 31.03 | ||||||
3 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.12 | ||||||
4 | Timon Wedekind | 1996 | GI-40 Hermes | 32.46 | ||||||
5 | Peter Nilsson | 1996 | Swim Team Tåstrup | 33.59 | ||||||
6 | Morten Børre Petersen | 1996 | Køge Svømmeklub | 33.70 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:24 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:29 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 35.10 | ||||||
2 | Cecilie Olsen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.36 | ||||||
3 | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | 38.80 | ||||||
4 | Victoria Kahr | 2001 | Køge Svømmeklub | 39.88 | ||||||
5 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | GI-40 Hermes | 40.54 | ||||||
5 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.54 | ||||||
7 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 40.62 | ||||||
8 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.41 | ||||||
9 | Caroline Seidenberg | 2001 | GI-40 Hermes | 43.00 | ||||||
10 | Camilla Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | 43.68 | ||||||
11 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 44.82 | ||||||
12 | Amalie Deleurand | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 46.13 | ||||||
13 | Josefine Paaske | 2002 | Køge Svømmeklub | 46.68 | ||||||
14 | Louise Larsen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 46.88 | ||||||
15 | Sara Ødegaard | 2001 | Køge Svømmeklub | 48.55 | ||||||
16 | Mathilde Roed | 2001 | Køge Svømmeklub | 52.24 | ||||||
17 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 52.30 | ||||||
18 | Amalie Clausen | 2001 | Køge Svømmeklub | 55.51 | ||||||
19 | Anna Ivalu Nielsen | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 55.78 | ||||||
20 | Maja Svenstrup | 2002 | Køge Svømmeklub | 56.60 | ||||||
21 | Emma Yozi Larsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:02.40 | ||||||
- | Josefine Rønved | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Kathrine Grønt Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lea Meier | 2002 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maia Amdi Richardt | 2001 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Karla Berggreen Hansen | 2003 | Køge Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.89 | ||||||
2 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.70 | ||||||
3 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 31.04 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.70 | ||||||
5 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.83 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.90 | ||||||
7 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 31.97 | ||||||
8 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 32.26 | ||||||
9 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.61 | ||||||
10 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 32.79 | ||||||
10 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 32.79 | ||||||
12 | Emma Maagøe | 1999 | GI-40 Hermes | 33.09 | ||||||
13 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 33.12 | ||||||
14 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.67 | ||||||
15 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 33.76 | ||||||
16 | Asta Kielgast | 1999 | Køge Svømmeklub | 34.20 | ||||||
17 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 34.33 | ||||||
18 | Maja Skøt Ingerslev | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.37 | ||||||
19 | Celine Brock | 2000 | Herlev Svømning | 34.53 | ||||||
20 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.38 | ||||||
21 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 35.72 | ||||||
22 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | GI-40 Hermes | 36.05 | ||||||
23 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.09 | ||||||
24 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 36.15 | ||||||
25 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 36.17 | ||||||
26 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.33 | ||||||
27 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | GI-40 Hermes | 36.52 | ||||||
28 | Emily Brophy | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.66 | ||||||
29 | Mille Rask Sander | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 37.31 | ||||||
30 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | GI-40 Hermes | 37.65 | ||||||
31 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 37.69 | ||||||
32 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 37.73 | ||||||
33 | Luna Donde Feilberg | 2000 | GI-40 Hermes | 38.01 | ||||||
34 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | GI-40 Hermes | 38.77 | ||||||
35 | Anna Svale Kristensen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.68 | ||||||
36 | Josephine Sommer Olsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 41.10 | ||||||
37 | Maya Isabella Saxtoft | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.90 | ||||||
38 | Maria Nyegaard | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.01 | ||||||
39 | Annika Ladefoged | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.15 | ||||||
40 | Victoria Dahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.33 | ||||||
41 | Sarah Aarslew-Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 47.06 | ||||||
42 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 51.73 | ||||||
- | Mathilde C. O. Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | GI-40 Hermes | 29.21 | ||||||
2 | Mei Mei Dreyer | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.39 | ||||||
3 | Anna Fixdahl | 1997 | GI-40 Hermes | 29.42 | ||||||
4 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 29.48 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Mathilde Zaggai | 1998 | GI-40 Hermes | 29.54 | ||||||
6 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 29.64 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Tenna Jensen | 1998 | GI-40 Hermes | 29.71 | ||||||
8 | Cecilie Christensen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 30.09 | ||||||
8 | Emilie Eskildsen | 1997 | Køge Svømmeklub | 30.09 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Maria Grandt | 1998 | GI-40 Hermes | 30.90 | ||||||
11 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 31.00 | ||||||
12 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 31.01 | ||||||
13 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 31.05 | ||||||
13 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 31.05 | ||||||
15 | Julie Rath | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 31.29 | ||||||
16 | Sara Saur | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 31.46 | ||||||
17 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.50 | ||||||
18 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 31.66 | ||||||
19 | Caroline Windfeldt Trolle | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 31.73 | ||||||
20 | Nanna Huss | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.05 | ||||||
21 | Siham Saud | 1997 | Herlev Svømning | 32.29 | ||||||
22 | Rikke Ferdinansen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 32.71 | ||||||
23 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.89 | ||||||
24 | Rikke Knudsen | 1998 | Dragør Svømmeklub | 33.01 | ||||||
25 | Lea Søgaard | 1998 | Dragør Svømmeklub | 33.21 | ||||||
26 | Sascha Meinild Nielsen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 33.56 | ||||||
27 | Victoria Laursen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 33.61 | ||||||
28 | Tania Berry | 1998 | Dragør Svømmeklub | 33.78 | ||||||
29 | Linea Due | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.86 | ||||||
30 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 33.99 | ||||||
31 | Helena Marmetschke | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 34.27 | ||||||
32 | Sarah Brylov | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 35.25 | ||||||
33 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 35.73 | ||||||
34 | Asta Therese Jepsen | 1998 | Herlev Svømning | 36.23 | ||||||
34 | Karen Mørch | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 36.23 | ||||||
36 | Sarah Mariner | 1998 | Dragør Svømmeklub | 36.63 | ||||||
37 | Kate Ladefoged | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.88 | ||||||
- | Emily Krontoft | 1998 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:29 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:10 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 33.73 | ||||||
2 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.10 | ||||||
3 | Victoria Kahr | 2001 | Køge Svømmeklub | 38.50 | ||||||
4 | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | 38.87 | ||||||
5 | Cecilie Olsen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.35 | ||||||
6 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | GI-40 Hermes | 40.18 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.01 | ||||||
2 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.13 | ||||||
3 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 31.29 | ||||||
4 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.53 | ||||||
5 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 32.41 | ||||||
- | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | GI-40 Hermes | 28.86 | ||||||
2 | Mei Mei Dreyer | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.26 | ||||||
3 | Mathilde Zaggai | 1998 | GI-40 Hermes | 29.55 | ||||||
4 | Cecilie Christensen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 29.63 | ||||||
5 | Anna Fixdahl | 1997 | GI-40 Hermes | 29.71 | ||||||
6 | Tenna Jensen | 1998 | GI-40 Hermes | 30.37 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:10 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:30 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.39 | ||||||
2 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 29.03 | ||||||
3 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 29.54 | ||||||
4 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 30.63 | ||||||
5 | Emil D. Nielsen | 1999 | GI-40 Hermes | 32.00 | ||||||
6 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.57 | ||||||
7 | Mathias Holdrup | 1999 | GI-40 Hermes | 33.53 | ||||||
8 | Andreas Vestergaard | 1999 | GI-40 Hermes | 33.59 | ||||||
9 | André Sebastian Ghaziani | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 33.81 | ||||||
10 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | GI-40 Hermes | 33.85 | ||||||
11 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 34.56 | ||||||
12 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.65 | ||||||
13 | Mads Munk Sørensen | 1999 | GI-40 Hermes | 34.71 | ||||||
14 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.25 | ||||||
15 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.31 | ||||||
16 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.69 | ||||||
17 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 37.69 | ||||||
18 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.96 | ||||||
19 | Simon Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 38.16 | ||||||
20 | Joost van der Sprong | 2000 | Køge Svømmeklub | 38.54 | ||||||
21 | Victor Rytter Hansen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 38.57 | ||||||
22 | Erik Kjaergaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 39.75 | ||||||
23 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 41.17 | ||||||
24 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 41.92 | ||||||
25 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 41.94 | ||||||
26 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.22 | ||||||
27 | Sebastian Hansen | 2001 | Køge Svømmeklub | 42.31 | ||||||
28 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 42.39 | ||||||
29 | Jeppe Berg | 2002 | Køge Svømmeklub | 42.93 | ||||||
30 | Daniel Brylov | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 43.57 | ||||||
31 | Frederik Strømsholt | 2000 | Køge Svømmeklub | 45.22 | ||||||
32 | Jeppe Uldal | 2001 | Køge Svømmeklub | 45.35 | ||||||
33 | Gustav Hausgaard Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 49.00 | ||||||
34 | Björgvin Juliusson | 2001 | Herlev Svømning | 49.55 | ||||||
35 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 50.03 | ||||||
36 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 51.28 | ||||||
37 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 51.67 | ||||||
38 | Emil Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 54.87 | ||||||
39 | Johan Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 55.64 | ||||||
40 | Janus Meyer | 2000 | Køge Svømmeklub | 56.19 | ||||||
41 | Bertram Dalgast Frederiks | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:01.00 | ||||||
42 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 1:02.64 | ||||||
43 | Phillip F. Andersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:03.09 | ||||||
- | Alexander Kehlet | 2001 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Magnus Rydahl Sørensen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | Marius Møldrup | 1999 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Oliver Lystlund | 2003 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isak Lichi | 1997 | GI-40 Hermes | 26.40 | ||||||
2 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Swim Team Tåstrup | 26.60 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.70 | ||||||
4 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 26.75 | ||||||
5 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.93 | ||||||
6 | Lars Emil Villa | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 28.09 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 28.55 | ||||||
8 | Magnus Troest | 1997 | Dragør Svømmeklub | 28.79 | ||||||
8 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 28.79 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Lasse Brock | 1997 | Herlev Svømning | 28.85 | ||||||
11 | Daniel Højme | 1997 | GI-40 Hermes | 29.08 | ||||||
12 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | GI-40 Hermes | 29.29 | ||||||
13 | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 29.40 | ||||||
14 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 29.44 | ||||||
15 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 29.75 | ||||||
16 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 29.82 | ||||||
17 | Kasper Holst Hansen | 1998 | Glostrup Svømme Klub | 30.06 | ||||||
18 | Antonios Karantininis | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 30.40 | ||||||
19 | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | 30.41 | ||||||
20 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | Herlev Svømning | 30.60 | ||||||
21 | Christian Møller | 1997 | Dragør Svømmeklub | 30.63 | ||||||
22 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 30.77 | ||||||
23 | Daniel Bitzer | 1997 | Dragør Svømmeklub | 30.87 | ||||||
24 | Christian Legart | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 30.90 | ||||||
25 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 31.00 | ||||||
26 | Mikkel Pedersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 31.22 | ||||||
27 | Frederik Ahm | 1997 | GI-40 Hermes | 31.29 | ||||||
28 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.58 | ||||||
29 | Thor Friis Skifte | 1997 | Dragør Svømmeklub | 31.67 | ||||||
30 | Alexander Olsen | 1998 | GI-40 Hermes | 31.81 | ||||||
31 | Emil S. Schmidt | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.87 | ||||||
32 | Andreas Johansson | 1998 | Dragør Svømmeklub | 31.94 | ||||||
33 | Patrick Svendsen | 1997 | Albertslund IF | 32.19 | ||||||
34 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 32.48 | ||||||
35 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 32.73 | ||||||
36 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 32.75 | ||||||
37 | Oliver Raahauge | 1998 | Køge Svømmeklub | 33.04 | ||||||
38 | Rasmus Skalbo | 1998 | Dragør Svømmeklub | 33.28 | ||||||
39 | Andreas Petersen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 33.42 | ||||||
40 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | GI-40 Hermes | 33.43 | ||||||
41 | Magnus Thode | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.47 | ||||||
42 | Mads Andersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.30 | ||||||
43 | Jon R. Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.66 | ||||||
44 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.04 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 24.78 | ||||||
2 | Peter Gjerulff | 1996 | GI-40 Hermes | 25.39 | ||||||
3 | Esben Bragason | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 25.63 | ||||||
4 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 25.67 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | Albertslund IF | 25.77 | ||||||
6 | Anton Andersen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 26.58 | ||||||
7 | Peter Nilsson | 1996 | Swim Team Tåstrup | 26.68 | ||||||
8 | Johan Emil Westergaard | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 27.36 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Christoffer Voigt | 1995 | GI-40 Hermes | 27.45 | ||||||
10 | Asbjørn Garne | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 27.66 | ||||||
11 | Hannibal Steenfos | 1996 | GI-40 Hermes | 27.67 | ||||||
12 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Swim Team Tåstrup | 28.34 | ||||||
13 | Gustav Krøll | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 28.36 | Deltager ikke i finalen | |||||
14 | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 28.43 | ||||||
15 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Albertslund IF | 28.58 | ||||||
16 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 28.74 | ||||||
17 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.89 | ||||||
18 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | Herlev Svømning | 28.95 | ||||||
19 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | Herlev Svømning | 29.02 | ||||||
20 | Axel Bevort | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 29.43 | Deltager ikke i finalen | |||||
21 | Esben Norup | 1996 | Dragør Svømmeklub | 32.34 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:30 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:15 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.28 | ||||||
2 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 28.83 | ||||||
3 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 29.54 | ||||||
4 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 29.94 | ||||||
5 | Emil D. Nielsen | 1999 | GI-40 Hermes | 31.58 | ||||||
6 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.24 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.17 | ||||||
2 | Isak Lichi | 1997 | GI-40 Hermes | 26.28 | ||||||
3 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 26.42 | ||||||
4 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.81 | ||||||
5 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 28.30 | ||||||
- | Magnus Troest | 1997 | Dragør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 24.59 | ||||||
2 | Esben Bragason | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 24.97 | ||||||
3 | Peter Gjerulff | 1996 | GI-40 Hermes | 25.45 | ||||||
4 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | Albertslund IF | 25.76 | ||||||
5 | Peter Nilsson | 1996 | Swim Team Tåstrup | 26.59 | ||||||
6 | Anton Andersen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 26.67 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:15 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 20:26 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 29.16 | ||||||
2 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.25 | ||||||
3 | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.26 | ||||||
4 | Kirstine Andersen | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.60 | ||||||
4 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | GI-40 Hermes | 31.60 | ||||||
6 | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 32.27 | ||||||
7 | Emilie Eskildsen | 1997 | Køge Svømmeklub | 32.33 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Anja Rytter Hansen | 1997 | GI-40 Hermes | 32.96 | ||||||
9 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.14 | ||||||
10 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | GI-40 Hermes | 33.56 | ||||||
11 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.66 | ||||||
12 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.96 | ||||||
13 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.16 | ||||||
14 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.21 | ||||||
15 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 34.34 | ||||||
16 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | GI-40 Hermes | 34.84 | ||||||
17 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 36.42 | ||||||
18 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 36.67 | ||||||
19 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 36.75 | ||||||
20 | Emma Maagøe | 1999 | GI-40 Hermes | 37.65 | ||||||
21 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 37.79 | ||||||
21 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 37.79 | ||||||
23 | Linea Due | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.85 | ||||||
24 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 38.06 | ||||||
25 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 38.09 | ||||||
26 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 38.22 | ||||||
27 | Mie Eskildsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.57 | ||||||
28 | Josefine B. Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 38.60 | ||||||
29 | Rikke Knudsen | 1998 | Dragør Svømmeklub | 38.68 | ||||||
30 | Helena Marmetschke | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 39.25 | ||||||
31 | Camilla Strunge Nielsen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 39.83 | ||||||
32 | Rikke Ferdinansen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 40.28 | ||||||
33 | Celine Brock | 2000 | Herlev Svømning | 40.68 | ||||||
34 | Maja Leth Bang | 1999 | Herlev Svømning | 42.42 | ||||||
35 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.21 | ||||||
36 | Lea Søgaard | 1998 | Dragør Svømmeklub | 43.29 | ||||||
37 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | GI-40 Hermes | 43.58 | ||||||
38 | Lea Strunge Nissen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.21 | ||||||
39 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | GI-40 Hermes | 44.91 | ||||||
40 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 45.17 | ||||||
41 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 45.18 | ||||||
42 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.61 | ||||||
43 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.88 | ||||||
44 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 46.27 | ||||||
45 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 46.35 | ||||||
46 | Mille Rask Sander | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 46.46 | ||||||
47 | Cecilie Olsen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.56 | ||||||
48 | Olivia Therkelsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.40 | ||||||
49 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 48.99 | ||||||
50 | Anna Svale Kristensen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.14 | ||||||
51 | Katinka Søby | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 57.49 | ||||||
52 | Louise Larsen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:00.34 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 06 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 20:26 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:50 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 30.54 | ||||||
2 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.58 | ||||||
3 | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.61 | ||||||
4 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | GI-40 Hermes | 31.68 | ||||||
5 | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 31.73 | ||||||
6 | Kirstine Andersen | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.83 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:50 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 20:26 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 26.17 | ||||||
2 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 26.94 | ||||||
3 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 27.65 | ||||||
4 | Anders Madsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 28.36 | ||||||
5 | Nikolaj Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.66 | ||||||
6 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 28.85 | ||||||
7 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.91 | ||||||
8 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 29.13 | ||||||
9 | Kasper Warberg | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.26 | ||||||
10 | Mathias Brændholt | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 29.32 | ||||||
11 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 29.59 | ||||||
12 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 29.65 | ||||||
13 | Johan Emil Westergaard | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 29.84 | ||||||
14 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.11 | ||||||
15 | Christian O. Sørensen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.15 | ||||||
16 | Hannibal Steenfos | 1996 | GI-40 Hermes | 30.78 | ||||||
17 | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 30.93 | ||||||
18 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.17 | ||||||
19 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | GI-40 Hermes | 31.24 | ||||||
20 | Lars Emil Villa | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 31.34 | ||||||
21 | Frederik Nerving | 1997 | Dragør Svømmeklub | 31.76 | ||||||
22 | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 31.89 | ||||||
22 | Lasse Foss Sylow | 1997 | Køge Svømmeklub | 31.89 | ||||||
24 | Timon Wedekind | 1996 | GI-40 Hermes | 31.94 | ||||||
25 | Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 32.60 | ||||||
26 | Nicholas Martin Lillelund | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.85 | ||||||
27 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 32.91 | ||||||
28 | Kasper Vitten | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 32.92 | ||||||
29 | Marcus Roldgaard | 1996 | Albertslund IF | 33.12 | ||||||
30 | Gustav Krøll | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 33.27 | Deltager ikke i finalen | |||||
31 | Magnus Troest | 1997 | Dragør Svømmeklub | 33.86 | ||||||
32 | Antonios Karantininis | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 34.41 | ||||||
33 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 34.69 | ||||||
34 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 34.87 | ||||||
35 | Oliver Raahauge | 1998 | Køge Svømmeklub | 35.21 | ||||||
36 | Thor Friis Skifte | 1997 | Dragør Svømmeklub | 35.61 | ||||||
37 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 36.14 | ||||||
38 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.27 | ||||||
39 | Emil S. Schmidt | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.08 | ||||||
40 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 38.98 | ||||||
41 | Daniel Bitzer | 1997 | Dragør Svømmeklub | 39.84 | ||||||
42 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 40.12 | ||||||
43 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.20 | ||||||
44 | Mads Andersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.94 | ||||||
45 | Mads Munk Sørensen | 1999 | GI-40 Hermes | 43.35 | ||||||
46 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.46 | ||||||
47 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 46.70 | ||||||
48 | Malthe Dam Junget | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 46.86 | ||||||
49 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.27 | ||||||
50 | Valentin Rytter Hansen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 49.22 | ||||||
51 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 1:00.64 | ||||||
- | Alexander Kehlet | 2001 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Albertslund IF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 06 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 20:26 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:03 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 27.56 | ||||||
2 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 27.80 | ||||||
3 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 28.47 | ||||||
3 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 28.47 | ||||||
5 | Nikolaj Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.58 | ||||||
6 | Anders Madsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 28.60 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:03 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 07 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:47 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Fritzböger | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 45.62 | 1:45.01 | Deltager ikke i finalen | ||||
2 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.44 | 1:48.12 | |||||
3 | Mia Steen Duus | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 49.16 | 1:49.71 | |||||
4 | Olivia Iris Ryding | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 56.70 | 1:59.31 | |||||
5 | Julie Stampe Meier | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 1:00.89 | 2:12.98 | |||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 35.11 | 1:17.85 | |||||
2 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.96 | 1:18.58 | |||||
3 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 36.15 | 1:20.50 | |||||
4 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 37.60 | 1:21.80 | |||||
5 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 38.75 | 1:23.37 | |||||
6 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 39.71 | 1:25.10 | |||||
7 | Emma Maagøe | 1999 | GI-40 Hermes | 39.02 | 1:25.14 | |||||
8 | Asta Kielgast | 1999 | Køge Svømmeklub | 40.16 | 1:27.81 | |||||
9 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 41.09 | 1:28.58 | |||||
10 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 40.87 | 1:29.42 | |||||
11 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | GI-40 Hermes | 41.31 | 1:30.52 | |||||
12 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 41.27 | 1:32.32 | |||||
13 | Cecilie Reesbøll | 1999 | Allerød Svømmeklub | 44.08 | 1:32.73 | |||||
14 | Mathilde C. O. Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.14 | 1:35.22 | |||||
15 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.80 | 1:35.52 | |||||
16 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 46.41 | 1:37.98 | |||||
17 | Luna Donde Feilberg | 2000 | GI-40 Hermes | 49.23 | 1:39.12 | |||||
18 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 45.44 | 1:39.43 | |||||
19 | Celine Brock | 2000 | Herlev Svømning | 45.16 | 1:39.91 | |||||
20 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 46.63 | 1:42.34 | |||||
21 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | GI-40 Hermes | 46.48 | 1:42.92 | |||||
22 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 49.60 | 1:44.28 | |||||
23 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 49.16 | 1:46.11 | |||||
24 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 47.77 | 1:46.78 | |||||
25 | Anna Svale Kristensen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.57 | 1:51.90 | |||||
- | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ditte Friis | 1999 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Bobjerg | 2000 | Allerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 31.83 | 1:08.51 | |||||
2 | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.10 | 1:09.68 | |||||
3 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 32.10 | 1:09.87 | Deltager ikke i finalen | ||||
4 | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 32.65 | 1:10.00 | |||||
5 | Emilie Eskildsen | 1997 | Køge Svømmeklub | 32.64 | 1:10.20 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.37 | 1:10.43 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | GI-40 Hermes | 32.38 | 1:10.69 | |||||
8 | Kirstine Andersen | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.40 | 1:13.42 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | GI-40 Hermes | 34.17 | 1:13.46 | |||||
10 | Mathilde Zaggai | 1998 | GI-40 Hermes | 34.41 | 1:13.64 | |||||
11 | Cecilie Christensen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 34.70 | 1:14.51 | |||||
12 | Anja Rytter Hansen | 1997 | GI-40 Hermes | 33.51 | 1:14.67 | |||||
13 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 34.40 | 1:16.08 | Deltager ikke i finalen | ||||
14 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 35.03 | 1:16.53 | |||||
15 | Tenna Jensen | 1998 | GI-40 Hermes | 37.07 | 1:19.64 | |||||
16 | Kristin Blach Petersen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 35.63 | 1:20.20 | |||||
17 | Siham Saud | 1997 | Herlev Svømning | 37.46 | 1:20.87 | |||||
18 | Henriette Hemmingsen | 1998 | Allerød Svømmeklub | 37.95 | 1:23.04 | |||||
19 | Helena Marmetschke | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 38.90 | 1:23.40 | |||||
20 | Natasja Schultz | 1998 | GI-40 Hermes | 38.61 | 1:25.17 | |||||
21 | Mie Eskildsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.63 | 1:28.44 | |||||
22 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 40.36 | 1:28.61 | |||||
23 | Camilla Strunge Nielsen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 42.52 | 1:31.57 | |||||
24 | Lea Søgaard | 1998 | Dragør Svømmeklub | 41.91 | 1:33.39 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:47 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 07 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:27 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.03 | 1:40.15 | |||||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 46.63 | 1:44.61 | |||||
3 | Olivia Iris Ryding | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 52.51 | 1:59.25 | |||||
- | Julie Stampe Meier | 2001 | Birkerød Svømmeklub | DSQ | ass. arme v 25m | |||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 35.49 | 1:14.79 | |||||
2 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 35.34 | 1:16.17 | |||||
3 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 37.41 | 1:19.42 | |||||
4 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 37.24 | 1:19.78 | |||||
5 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 38.13 | 1:21.55 | |||||
6 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 39.25 | 1:22.76 | |||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 31.85 | 1:07.06 | |||||
2 | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.33 | 1:08.88 | |||||
3 | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 32.45 | 1:09.43 | |||||
4 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | GI-40 Hermes | 32.62 | 1:09.92 | |||||
5 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | GI-40 Hermes | 33.93 | 1:12.90 | |||||
6 | Mathilde Zaggai | 1998 | GI-40 Hermes | 35.75 | 1:16.16 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:27 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 07 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:47 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.24 | 1:15.28 | |||||
2 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 37.86 | 1:20.06 | |||||
3 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 39.76 | 1:26.42 | |||||
4 | Anton Borring Andersen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 42.97 | 1:32.06 | |||||
5 | Kasper Jeppsson | 1999 | Allerød Svømmeklub | 42.92 | 1:32.26 | |||||
6 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 40.29 | 1:32.28 | |||||
7 | Oskar Harrit | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 45.01 | 1:34.59 | |||||
8 | André Sebastian Ghaziani | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 40.72 | 1:35.11 | |||||
9 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 44.07 | 1:35.19 | |||||
10 | Mads Munk Sørensen | 1999 | GI-40 Hermes | 46.08 | 1:40.41 | |||||
11 | Emil Engels Henriksen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 45.66 | 1:40.73 | |||||
12 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.78 | 1:44.02 | |||||
13 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 54.29 | 1:59.74 | |||||
- | Marius Møldrup | 1999 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Joost van der Sprong | 2000 | Køge Svømmeklub | DSQ | assym.arme | |||||
- | Linus Koefoed Weiss | 1999 | GI-40 Hermes | DSQ | assym arme | |||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 31.07 | 1:05.65 | |||||
2 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 30.35 | 1:05.81 | |||||
3 | Isak Lichi | 1997 | GI-40 Hermes | 30.26 | 1:06.47 | Deltager ikke i finalen | ||||
4 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | GI-40 Hermes | 31.79 | 1:08.46 | |||||
5 | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.25 | 1:09.13 | |||||
6 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 32.49 | 1:09.36 | |||||
7 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 32.77 | 1:09.67 | |||||
8 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 33.08 | 1:10.64 | |||||
9 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Swim Team Tåstrup | 32.85 | 1:11.07 | |||||
10 | Frederik Nerving | 1997 | Dragør Svømmeklub | 32.48 | 1:12.21 | |||||
11 | Lars Emil Villa | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 32.44 | 1:13.09 | |||||
12 | Nicholas Martin Lillelund | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 33.29 | 1:14.19 | |||||
13 | Jacob Weberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 36.18 | 1:15.21 | |||||
14 | Antonios Karantininis | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 34.56 | 1:15.32 | |||||
15 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 35.91 | 1:16.71 | |||||
16 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 39.75 | 1:20.99 | |||||
17 | Oliver Raahauge | 1998 | Køge Svømmeklub | 37.33 | 1:21.06 | |||||
18 | Mads Keis Jepsen | 1998 | Allerød Svømmeklub | 38.52 | 1:23.65 | |||||
19 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 38.67 | 1:25.19 | |||||
20 | Kasper Holst Hansen | 1998 | Glostrup Svømme Klub | 37.89 | 1:25.58 | |||||
21 | Patrick Svendsen | 1997 | Albertslund IF | 40.17 | 1:26.34 | |||||
22 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 40.00 | 1:26.68 | |||||
23 | Daniel Bitzer | 1997 | Dragør Svømmeklub | 39.71 | 1:35.49 | |||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Madsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 28.55 | 1:00.62 | |||||
2 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | Swim Team Tåstrup | 28.43 | 1:02.34 | |||||
3 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 29.36 | 1:03.24 | |||||
4 | Nikolaj Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.67 | 1:03.42 | |||||
5 | Christoffer Voigt | 1995 | GI-40 Hermes | 30.81 | 1:04.86 | |||||
6 | Mathias Brændholt | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 30.03 | 1:04.96 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Johan Emil Westergaard | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 31.10 | 1:05.35 | |||||
8 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | Herlev Svømning | 30.65 | 1:06.21 | |||||
9 | Christian O. Sørensen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.52 | 1:07.37 | |||||
10 | Peter Nilsson | 1996 | Swim Team Tåstrup | 30.94 | 1:07.98 | |||||
11 | Hannibal Steenfos | 1996 | GI-40 Hermes | 32.12 | 1:08.39 | |||||
12 | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 31.50 | 1:08.56 | |||||
13 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Swim Team Tåstrup | 31.23 | 1:08.65 | |||||
14 | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | 31.23 | 1:09.24 | |||||
15 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Albertslund IF | 31.64 | 1:09.60 | |||||
16 | Asbjørn Garne | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 32.30 | 1:10.39 | |||||
17 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 32.30 | 1:11.45 | |||||
18 | Maxemillian Pedersen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 32.97 | 1:12.32 | |||||
19 | Timon Wedekind | 1996 | GI-40 Hermes | 34.03 | 1:15.20 | |||||
- | Magnus Wied | 1996 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mathias Halvorsen | 1996 | Køge Svømmeklub | DSQ | 1 hånd v 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:47 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 07 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:36 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.68 | 1:15.91 | |||||
2 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 36.63 | 1:18.15 | |||||
3 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 38.36 | 1:22.23 | |||||
4 | Anton Borring Andersen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 40.96 | 1:27.58 | |||||
5 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 39.23 | 1:29.14 | |||||
6 | Kasper Jeppsson | 1999 | Allerød Svømmeklub | 43.18 | 1:33.53 | |||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 30.37 | 1:04.75 | |||||
2 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 31.00 | 1:05.16 | |||||
3 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | GI-40 Hermes | 31.43 | 1:07.78 | |||||
4 | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 31.76 | 1:07.93 | |||||
5 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 32.29 | 1:09.86 | |||||
6 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 32.87 | 1:10.11 | |||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | Swim Team Tåstrup | 27.58 | 1:00.62 | |||||
2 | Anders Madsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 28.72 | 1:01.26 | |||||
3 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 29.24 | 1:02.66 | |||||
4 | Nikolaj Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.95 | 1:02.80 | |||||
5 | Christoffer Voigt | 1995 | GI-40 Hermes | 31.38 | 1:06.47 | |||||
6 | Johan Emil Westergaard | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 31.39 | 1:07.58 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:36 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 07 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:46 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 11, 100m Medley Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 44.11 | 1:31.53 | |||||
2 | Caroline Fritzböger | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 42.28 | 1:34.13 | |||||
3 | Lea Joensen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 44.86 | 1:35.33 | |||||
4 | Mia Steen Duus | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 46.82 | 1:39.49 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | 47.88 | 1:40.72 | |||||
6 | Victoria Kahr | 2001 | Køge Svømmeklub | 47.10 | 1:42.16 | |||||
7 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 45.92 | 1:42.77 | |||||
8 | Olivia Iris Ryding | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 48.32 | 1:42.96 | |||||
9 | Camille Erichsen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 51.72 | 1:43.38 | |||||
10 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 46.30 | 1:44.24 | |||||
11 | Caroline Seidenberg | 2001 | GI-40 Hermes | 52.05 | 1:45.16 | |||||
12 | Lina Friis | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 48.81 | 1:46.70 | |||||
13 | Katinka Søby | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 53.23 | 1:51.71 | |||||
14 | Louise Larsen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 54.85 | 1:52.43 | |||||
- | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | GI-40 Hermes | DSQ | svøm ind p forkert b | |||||
- | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | DSQ | asynkro armev 24m | |||||
- | Josefine Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | DSQ | ryg afslut på mave | |||||
- | Julie Stampe Meier | 2001 | Birkerød Svømmeklub | DSQ | v. på maven v 50 m | |||||
Løb 11, 100m Medley Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 37.35 | 1:16.38 | |||||
2 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.87 | 1:16.48 | |||||
3 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 38.49 | 1:19.35 | |||||
4 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 36.17 | 1:19.78 | |||||
5 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 39.76 | 1:21.26 | |||||
6 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 37.87 | 1:22.21 | |||||
7 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.42 | 1:22.77 | |||||
8 | Josefine B. Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 40.54 | 1:23.40 | |||||
9 | Maja Skøt Ingerslev | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 40.46 | 1:25.41 | |||||
10 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | GI-40 Hermes | 41.38 | 1:28.68 | |||||
11 | Maja Leth Bang | 1999 | Herlev Svømning | 42.95 | 1:30.92 | |||||
12 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.29 | 1:32.34 | |||||
13 | Camilla Taylor | 2000 | Allerød Svømmeklub | 43.72 | 1:32.74 | |||||
14 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | GI-40 Hermes | 46.30 | 1:33.17 | |||||
15 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 45.28 | 1:34.16 | |||||
16 | Pernille Weberg | 1999 | Allerød Svømmeklub | 45.73 | 1:34.76 | |||||
17 | Thit Bondo | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 45.58 | 1:36.79 | |||||
18 | Luna Donde Feilberg | 2000 | GI-40 Hermes | 1:37.20 | 1:37.20 | |||||
19 | Olivia Therkelsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.29 | 1:37.65 | |||||
20 | Celine Brock | 2000 | Herlev Svømning | 45.37 | 1:38.18 | |||||
21 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 43.63 | 1:38.33 | |||||
22 | Josephine Sommer Olsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 48.66 | 1:43.99 | |||||
23 | Sarah Aarslew-Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 52.73 | 1:50.19 | |||||
- | Ditte Friis | 1999 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Selma Bruun Pedersen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | brystben i fly | |||||
Løb 11, 100m Medley Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 30.92 | 1:09.98 | |||||
2 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 33.12 | 1:10.70 | |||||
3 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 33.34 | 1:11.85 | |||||
4 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 36.08 | 1:13.03 | |||||
5 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.54 | 1:13.45 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Maria Grandt | 1998 | GI-40 Hermes | 36.17 | 1:16.07 | |||||
7 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 35.01 | 1:16.58 | |||||
8 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 35.03 | 1:16.61 | |||||
9 | Sara Saur | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 34.78 | 1:16.71 | |||||
10 | Merle F. V. Christensen | 1998 | GI-40 Hermes | 36.22 | 1:17.09 | |||||
11 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.78 | 1:17.50 | |||||
12 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.32 | 1:18.42 | |||||
13 | Agnes Marie Frey | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 37.83 | 1:19.10 | |||||
14 | Caroline Windfeldt Trolle | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 37.70 | 1:19.23 | |||||
15 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 38.75 | 1:19.25 | |||||
16 | Sascha Meinild Nielsen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 39.29 | 1:21.05 | |||||
17 | Natasja Schultz | 1998 | GI-40 Hermes | 38.05 | 1:21.20 | |||||
18 | Laura Øhlenschlaeger | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.91 | 1:21.73 | |||||
19 | Rikke Ferdinansen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 39.06 | 1:23.46 | |||||
20 | Sarah Brylov | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 40.49 | 1:23.95 | |||||
21 | Rikke Knudsen | 1998 | Dragør Svømmeklub | 40.03 | 1:25.92 | |||||
22 | Kate Ladefoged | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.37 | 1:30.92 | |||||
23 | Asta Therese Jepsen | 1998 | Herlev Svømning | 43.20 | 1:31.92 | |||||
24 | Karen Mørch | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 43.43 | 1:33.58 | |||||
25 | Sarah Mariner | 1998 | Dragør Svømmeklub | 42.53 | 1:33.94 | |||||
- | Emily Krontoft | 1998 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Tania Berry | 1998 | Dragør Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:46 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 07 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:57 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 42.04 | 1:28.68 | |||||
2 | Caroline Fritzböger | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 43.13 | 1:32.33 | |||||
3 | Lea Joensen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 44.32 | 1:36.23 | |||||
4 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 47.20 | 1:43.12 | |||||
5 | Victoria Kahr | 2001 | Køge Svømmeklub | 51.13 | 1:44.64 | |||||
- | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | DSQ | afsl. på m i ryg | |||||
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.29 | 1:15.29 | |||||
2 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 35.53 | 1:16.37 | |||||
3 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 35.86 | 1:16.52 | |||||
4 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 37.48 | 1:17.87 | |||||
5 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 36.31 | 1:19.16 | |||||
6 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 39.58 | 1:21.58 | |||||
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 31.26 | 1:08.68 | |||||
2 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 30.44 | 1:09.13 | |||||
3 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 33.23 | 1:10.87 | |||||
4 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 35.35 | 1:12.03 | |||||
5 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 34.62 | 1:15.02 | |||||
6 | Maria Grandt | 1998 | GI-40 Hermes | 36.00 | 1:15.25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:57 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 07 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:47 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 12, 100m Medley Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.27 | 1:12.95 | |||||
2 | Alexander Eggers | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 36.83 | 1:18.97 | |||||
3 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.48 | 1:23.02 | |||||
4 | Emil D. Nielsen | 1999 | GI-40 Hermes | 38.97 | 1:24.71 | |||||
5 | Mathias Holdrup | 1999 | GI-40 Hermes | 40.48 | 1:24.99 | |||||
6 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | GI-40 Hermes | 39.44 | 1:25.14 | |||||
7 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.51 | 1:25.51 | |||||
8 | Andreas Vestergaard | 1999 | GI-40 Hermes | 40.76 | 1:26.62 | |||||
9 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.08 | 1:27.34 | |||||
10 | Sebastian Tullberg | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 42.04 | 1:29.68 | |||||
11 | Oliver Schiellerup | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 43.84 | 1:30.64 | |||||
12 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 42.45 | 1:31.73 | |||||
13 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.53 | 1:33.35 | |||||
14 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.98 | 1:34.09 | |||||
15 | Oskar Harrit | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 42.10 | 1:34.36 | |||||
16 | Mads Munk Sørensen | 1999 | GI-40 Hermes | 44.45 | 1:34.40 | |||||
17 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 49.26 | 1:37.58 | |||||
18 | Valentin Rytter Hansen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 45.87 | 1:38.47 | |||||
19 | Malthe Dam Junget | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 47.44 | 1:38.72 | |||||
20 | Victor Rytter Hansen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 50.61 | 1:43.12 | |||||
21 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 47.70 | 1:45.54 | |||||
22 | Sebastian Hansen | 2001 | Køge Svømmeklub | 53.91 | 1:45.57 | |||||
23 | Daniel Brylov | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 53.22 | 1:46.92 | |||||
24 | Jeppe Berg | 2002 | Køge Svømmeklub | 58.30 | 2:00.25 | |||||
25 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 58.60 | 2:03.51 | |||||
- | Magnus Rydahl Sørensen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | Simon Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | August Terp Larsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | ryg afslut på maven | |||||
Løb 12, 100m Medley Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 31.51 | 1:05.92 | |||||
2 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 32.45 | 1:07.49 | |||||
3 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.97 | 1:07.78 | |||||
4 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.20 | 1:07.96 | |||||
5 | Lasse Foss Sylow | 1997 | Køge Svømmeklub | 34.78 | 1:10.31 | |||||
6 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 32.92 | 1:11.55 | |||||
7 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 34.41 | 1:12.42 | |||||
8 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 33.09 | 1:12.63 | |||||
9 | Lasse Brock | 1997 | Herlev Svømning | 34.27 | 1:13.17 | |||||
10 | Daniel Højme | 1997 | GI-40 Hermes | 34.29 | 1:13.28 | |||||
11 | Magnus Troest | 1997 | Dragør Svømmeklub | 36.36 | 1:14.87 | |||||
12 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | Herlev Svømning | 35.63 | 1:17.24 | |||||
13 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Allerød Svømmeklub | 36.89 | 1:18.07 | |||||
14 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 39.43 | 1:18.51 | |||||
15 | Alexander Olsen | 1998 | GI-40 Hermes | 39.01 | 1:20.37 | |||||
16 | Christian Møller | 1997 | Dragør Svømmeklub | 37.48 | 1:20.93 | |||||
17 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 37.02 | 1:21.24 | |||||
18 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 37.83 | 1:21.79 | |||||
19 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 37.50 | 1:23.89 | |||||
20 | Magnus Thode | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.83 | 1:24.20 | |||||
21 | Oliver Raahauge | 1998 | Køge Svømmeklub | 38.46 | 1:24.76 | |||||
22 | Rasmus Skalbo | 1998 | Dragør Svømmeklub | 37.61 | 1:26.28 | |||||
23 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | GI-40 Hermes | 40.14 | 1:27.03 | |||||
24 | Andreas Petersen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 38.83 | 1:27.32 | |||||
25 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.51 | 1:28.45 | |||||
26 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.24 | 1:33.48 | |||||
- | Emil S. Schmidt | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Andreas Johansson | 1998 | Dragør Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 12, 100m Medley Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.08 | 1:02.20 | |||||
2 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.65 | 1:02.29 | |||||
3 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 28.43 | 1:03.32 | |||||
4 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | Swim Team Tåstrup | 29.84 | 1:04.27 | |||||
5 | Morten Børre Petersen | 1996 | Køge Svømmeklub | 29.61 | 1:04.58 | |||||
6 | Peter Gjerulff | 1996 | GI-40 Hermes | 30.72 | 1:07.07 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Kasper Vitten | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 32.84 | 1:07.95 | |||||
8 | Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 33.31 | 1:10.18 | |||||
9 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | Herlev Svømning | 35.35 | 1:11.75 | |||||
10 | Magnus Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 32.97 | 1:12.16 | |||||
11 | Gustav Krøll | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 34.71 | 1:13.85 | |||||
12 | Esben Norup | 1996 | Dragør Svømmeklub | 38.92 | 1:23.41 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:47 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 07 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:02 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.81 | 1:16.07 | |||||
2 | Alexander Eggers | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 35.83 | 1:19.38 | |||||
3 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.11 | 1:22.71 | |||||
4 | Mathias Holdrup | 1999 | GI-40 Hermes | 40.67 | 1:24.71 | |||||
5 | Emil D. Nielsen | 1999 | GI-40 Hermes | 39.56 | 1:25.07 | |||||
- | Linus Koefoed Weiss | 1999 | GI-40 Hermes | DSQ | ryg afsl. på m | |||||
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.29 | 1:04.87 | |||||
2 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 31.57 | 1:05.23 | |||||
3 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 31.75 | 1:06.96 | |||||
4 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.16 | 1:08.87 | |||||
5 | Lasse Foss Sylow | 1997 | Køge Svømmeklub | 35.07 | 1:10.24 | |||||
6 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 32.17 | 1:10.28 | |||||
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.03 | 1:00.61 | |||||
2 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 28.65 | 1:01.39 | |||||
3 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 27.91 | 1:02.46 | |||||
4 | Morten Børre Petersen | 1996 | Køge Svømmeklub | 30.11 | 1:04.18 | |||||
5 | Kasper Vitten | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 32.42 | 1:07.40 | |||||
6 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | Swim Team Tåstrup | 30.73 | 1:07.41 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:02 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 07 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 47.11 | 1:37.31 | 2:27.26 | 3:16.57 | |||
2 | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | 51.56 | 1:47.68 | 2:44.90 | 3:38.79 | |||
- | Josefine Paaske | 2002 | Køge Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.01 | 1:15.08 | 1:54.79 | 2:34.85 | |||
2 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 37.59 | 1:18.21 | 1:59.26 | 2:38.43 | |||
3 | Emma Maagøe | 1999 | GI-40 Hermes | 39.44 | 1:22.21 | 2:05.06 | 2:47.07 | |||
4 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 39.98 | 1:23.27 | 2:07.64 | 2:50.48 | |||
5 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 41.30 | 1:25.35 | 2:09.77 | 2:52.47 | |||
6 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 42.74 | 1:28.00 | 2:12.40 | 2:55.88 | |||
7 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | GI-40 Hermes | 42.49 | 2:12.52 | 2:57.12 | 2:57.12 | |||
8 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 42.55 | 1:28.07 | 2:13.79 | 2:59.69 | |||
9 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 43.13 | 1:29.32 | 2:16.83 | 3:01.13 | |||
10 | Emily Brophy | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.41 | 1:31.25 | 2:18.60 | 3:03.09 | |||
11 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 44.13 | 1:30.96 | 2:17.75 | 3:04.05 | |||
12 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 43.93 | 1:30.97 | 2:19.59 | 3:06.04 | |||
13 | Laura Sveistrup Jørnsgård | 2000 | Allerød Svømmeklub | 47.39 | 1:41.84 | 3:27.82 | 3:27.82 | |||
- | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | DSQ | svøm på maven v 75 m | |||||
- | Sarah Aarslew-Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | DSQ | svøm på mave v 100 m | |||||
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 35.45 | 1:12.77 | 1:50.39 | 2:26.80 | |||
2 | Mei Mei Dreyer | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.13 | 1:12.52 | 1:50.71 | 2:29.15 | |||
3 | Anja Rytter Hansen | 1997 | GI-40 Hermes | 34.81 | 1:12.49 | 1:51.78 | 2:31.40 | |||
3 | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.83 | 1:14.09 | 1:53.22 | 2:31.40 | |||
5 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 35.41 | 1:13.35 | 1:53.55 | 2:32.66 | |||
6 | Emilie Eskildsen | 1997 | Køge Svømmeklub | 36.46 | 1:14.37 | 1:53.59 | 2:33.30 | |||
7 | Mathilde Zaggai | 1998 | GI-40 Hermes | 36.15 | 1:16.40 | 1:57.85 | 2:37.18 | |||
8 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 38.83 | 1:19.08 | 1:59.96 | 2:40.43 | |||
9 | Anna Fixdahl | 1997 | GI-40 Hermes | 37.37 | 1:18.13 | 2:00.13 | 2:41.44 | |||
10 | Merle F. V. Christensen | 1998 | GI-40 Hermes | 40.77 | 1:23.49 | 2:05.87 | 2:48.12 | |||
11 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 39.82 | 1:22.45 | 2:05.26 | 2:48.40 | |||
12 | Natacha Bergmann | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.25 | 1:27.29 | 2:16.85 | 3:05.90 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:13 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 07 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.22 | 1:18.64 | 2:00.46 | 2:41.26 | |||
2 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 38.94 | 1:21.99 | 2:06.16 | 2:48.89 | |||
3 | Emil D. Nielsen | 1999 | GI-40 Hermes | 40.04 | 1:22.38 | 2:06.45 | 2:49.38 | |||
4 | Oliver Schiellerup | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 42.01 | 1:26.77 | 2:11.27 | 2:54.31 | |||
5 | Erik Kjaergaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 50.33 | 1:41.55 | 2:32.64 | 3:23.00 | |||
6 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.15 | 1:44.11 | 2:39.05 | 3:33.02 | |||
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.71 | 1:10.50 | 1:48.31 | 2:24.17 | |||
2 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 33.79 | 1:10.38 | 1:48.20 | 2:26.00 | |||
3 | Nicholas Martin Lillelund | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 34.66 | 1:11.82 | 1:50.29 | 2:29.06 | |||
4 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | GI-40 Hermes | 35.35 | 1:13.31 | 1:51.67 | 2:30.46 | |||
5 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 36.36 | 1:14.58 | 1:53.42 | 2:30.70 | |||
6 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 37.03 | 1:14.74 | 1:53.22 | 2:31.19 | |||
7 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 36.98 | 1:15.84 | 1:54.49 | 2:33.22 | |||
8 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.15 | 1:15.15 | 1:55.73 | 2:34.78 | |||
9 | Mikkel Pedersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 37.15 | 1:16.79 | 1:57.34 | 2:36.87 | |||
10 | Jacob Weberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 37.61 | 1:18.20 | 1:58.99 | 2:38.54 | |||
11 | Christian Legart | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 37.37 | 1:18.32 | 1:59.74 | 2:40.51 | |||
12 | Frederik Ahm | 1997 | GI-40 Hermes | 38.17 | 1:19.30 | 2:00.66 | 2:40.69 | |||
13 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 39.51 | 1:21.04 | 2:02.91 | 2:43.75 | |||
14 | Mads Andersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.76 | 1:29.69 | 2:17.34 | 3:02.13 | |||
15 | Rasmus Skalbo | 1998 | Dragør Svømmeklub | 42.14 | 1:28.41 | 2:15.01 | 3:02.27 | |||
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anders Madsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 33.39 | 1:08.05 | 1:43.41 | 2:18.15 | |||
2 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 31.32 | 1:06.29 | 1:43.12 | 2:19.88 | |||
3 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.27 | 1:08.99 | 1:45.77 | 2:22.30 | |||
4 | Christoffer Voigt | 1995 | GI-40 Hermes | 34.24 | 1:10.80 | 1:48.13 | 2:24.34 | |||
5 | Marcus Roldgaard | 1996 | Albertslund IF | 32.92 | 1:08.56 | 1:46.49 | 2:24.65 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:13 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 07 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:47 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 37.86 | 1:20.09 | |||||
2 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.48 | 1:21.32 | |||||
3 | Lea Joensen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 40.18 | 1:21.45 | |||||
4 | Caroline Fritzböger | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 39.03 | 1:22.67 | |||||
5 | Mia Steen Duus | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 41.65 | 1:27.36 | |||||
6 | Camille Erichsen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 43.56 | 1:28.62 | |||||
7 | Victoria Kahr | 2001 | Køge Svømmeklub | 43.37 | 1:29.25 | |||||
8 | Caroline Seidenberg | 2001 | GI-40 Hermes | 43.30 | 1:29.65 | |||||
9 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | GI-40 Hermes | 42.66 | 1:29.68 | |||||
10 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 43.02 | 1:30.65 | |||||
11 | Julie Stampe Meier | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 44.52 | 1:32.38 | |||||
12 | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | 43.66 | 1:32.63 | |||||
13 | Lina Friis | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 43.48 | 1:33.23 | |||||
14 | Olivia Iris Ryding | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 45.22 | 1:34.24 | |||||
15 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 47.10 | 1:37.59 | |||||
16 | Louise Larsen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 46.17 | 1:37.64 | |||||
17 | Camilla Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | 45.11 | 1:37.73 | |||||
18 | Josefine Paaske | 2002 | Køge Svømmeklub | 50.20 | 1:44.69 | |||||
19 | Katinka Søby | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 50.83 | 1:48.91 | |||||
20 | Anna Ivalu Nielsen | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 54.99 | 2:01.95 | |||||
21 | Sofia Drevskich | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 54.27 | 2:02.96 | |||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.66 | 1:06.76 | |||||
2 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 32.32 | 1:06.96 | |||||
3 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 32.81 | 1:07.23 | |||||
4 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 33.35 | 1:09.39 | |||||
5 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 33.21 | 1:10.04 | |||||
6 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 33.96 | 1:10.54 | |||||
7 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 34.03 | 1:10.60 | |||||
8 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.38 | 1:10.85 | |||||
9 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.71 | 1:11.39 | |||||
10 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.08 | 1:12.15 | |||||
11 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 35.57 | 1:13.16 | |||||
12 | Emma Maagøe | 1999 | GI-40 Hermes | 35.08 | 1:13.20 | |||||
13 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 34.30 | 1:13.70 | |||||
14 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 36.05 | 1:13.82 | |||||
15 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 35.97 | 1:14.03 | |||||
16 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 35.77 | 1:14.76 | |||||
17 | Asta Kielgast | 1999 | Køge Svømmeklub | 36.45 | 1:15.04 | |||||
18 | Maja Skøt Ingerslev | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 35.51 | 1:15.16 | |||||
19 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.18 | 1:16.01 | |||||
20 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 35.90 | 1:16.26 | |||||
21 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 37.79 | 1:16.84 | |||||
22 | Mathilde C. O. Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.52 | 1:17.40 | |||||
23 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 37.45 | 1:18.65 | |||||
24 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 38.24 | 1:19.13 | |||||
25 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.26 | 1:19.53 | |||||
26 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 37.56 | 1:19.58 | |||||
27 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 37.98 | 1:19.79 | |||||
28 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.61 | 1:21.58 | |||||
29 | Maja Leth Bang | 1999 | Herlev Svømning | 39.92 | 1:21.72 | |||||
30 | Pernille Weberg | 1999 | Allerød Svømmeklub | 38.54 | 1:21.98 | |||||
31 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | GI-40 Hermes | 39.19 | 1:22.26 | |||||
32 | Emily Brophy | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.53 | 1:23.14 | |||||
33 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 40.27 | 1:23.64 | |||||
34 | Thit Bondo | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 39.61 | 1:23.72 | |||||
35 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 42.72 | 1:26.60 | |||||
36 | Josephine Sommer Olsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 42.41 | 1:27.28 | |||||
37 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 41.34 | 1:28.87 | |||||
38 | Luna Donde Feilberg | 2000 | GI-40 Hermes | 43.35 | 1:29.93 | |||||
39 | Anna Svale Kristensen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.46 | 1:33.53 | |||||
40 | Laura Sveistrup Jørnsgård | 2000 | Allerød Svømmeklub | 45.70 | 1:35.60 | |||||
41 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 56.37 | 1:55.01 | |||||
- | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ditte Friis | 1999 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Bobjerg | 2000 | Allerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.20 | 1:02.32 | |||||
2 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 30.12 | 1:02.34 | |||||
3 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 31.14 | 1:03.48 | |||||
4 | Anna Fixdahl | 1997 | GI-40 Hermes | 30.86 | 1:03.63 | |||||
5 | Mei Mei Dreyer | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.88 | 1:03.76 | |||||
6 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | GI-40 Hermes | 30.32 | 1:04.20 | |||||
7 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | GI-40 Hermes | 31.12 | 1:04.25 | |||||
8 | Kirstine Andersen | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.43 | 1:05.44 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Henriette Hemmingsen | 1998 | Allerød Svømmeklub | 31.57 | 1:06.07 | |||||
10 | Kristin Blach Petersen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 31.91 | 1:06.24 | |||||
11 | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 32.05 | 1:06.49 | |||||
12 | Maria Grandt | 1998 | GI-40 Hermes | 32.69 | 1:06.71 | |||||
13 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 32.13 | 1:07.19 | |||||
14 | Mathilde Zaggai | 1998 | GI-40 Hermes | 32.21 | 1:07.49 | |||||
15 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 31.86 | 1:07.68 | |||||
16 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 33.01 | 1:07.91 | |||||
17 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.66 | 1:07.94 | |||||
18 | Cecilie Christensen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.52 | 1:08.14 | |||||
19 | Sara Saur | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 33.05 | 1:08.16 | |||||
20 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 33.11 | 1:08.35 | |||||
21 | Siham Saud | 1997 | Herlev Svømning | 32.77 | 1:08.57 | |||||
22 | Nanna Huss | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.99 | 1:09.74 | |||||
23 | Agnes Marie Frey | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 33.22 | 1:10.02 | |||||
24 | Caroline Windfeldt Trolle | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 33.60 | 1:10.15 | |||||
25 | Rikke Ferdinansen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 33.95 | 1:10.90 | |||||
26 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.76 | 1:11.34 | |||||
27 | Rikke Knudsen | 1998 | Dragør Svømmeklub | 34.49 | 1:12.24 | |||||
28 | Sascha Meinild Nielsen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 34.45 | 1:12.52 | |||||
29 | Lea Søgaard | 1998 | Dragør Svømmeklub | 34.35 | 1:12.96 | |||||
30 | Mie Eskildsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.70 | 1:13.52 | |||||
31 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 35.62 | 1:13.83 | |||||
32 | Sarah Brylov | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 37.31 | 1:16.07 | |||||
33 | Camilla Strunge Nielsen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 36.70 | 1:16.58 | |||||
34 | Helena Marmetschke | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 38.44 | 1:19.12 | |||||
35 | Karen Mørch | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 38.96 | 1:22.55 | |||||
36 | Sarah Mariner | 1998 | Dragør Svømmeklub | 38.72 | 1:23.04 | |||||
- | Emily Krontoft | 1998 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Marie Louise L. Petersen | 1998 | GI-40 Hermes | DNS | ||||||
- | Victoria Laursen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:47 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 07 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:40 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 37.34 | 1:18.27 | |||||
2 | Lea Joensen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 38.73 | 1:20.57 | |||||
3 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.03 | 1:21.88 | |||||
4 | Caroline Fritzböger | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 39.81 | 1:24.01 | |||||
5 | Mia Steen Duus | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 40.93 | 1:26.03 | |||||
6 | Camille Erichsen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 41.65 | 1:28.12 | |||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.89 | 1:05.08 | |||||
2 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 32.31 | 1:07.00 | |||||
3 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 31.67 | 1:07.06 | |||||
4 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 32.83 | 1:08.52 | |||||
5 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 33.15 | 1:09.17 | |||||
6 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 33.19 | 1:09.51 | |||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 29.49 | 1:00.58 | |||||
2 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.98 | 1:01.70 | |||||
3 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 30.40 | 1:02.90 | |||||
4 | Mei Mei Dreyer | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.66 | 1:03.21 | |||||
5 | Anna Fixdahl | 1997 | GI-40 Hermes | 30.03 | 1:03.31 | |||||
6 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | GI-40 Hermes | 30.55 | 1:03.68 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:40 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 07 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:48 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.89 | 1:03.54 | |||||
2 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.38 | 1:03.67 | |||||
3 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 31.20 | 1:05.14 | |||||
4 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 33.08 | 1:07.81 | |||||
5 | Alexander Eggers | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 32.71 | 1:09.63 | |||||
6 | Anton Borring Andersen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 34.72 | 1:10.03 | |||||
7 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.06 | 1:10.17 | |||||
8 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 34.45 | 1:10.33 | |||||
9 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 33.54 | 1:10.76 | |||||
10 | Emil D. Nielsen | 1999 | GI-40 Hermes | 34.30 | 1:11.80 | |||||
11 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.23 | 1:12.43 | |||||
12 | Emil Engels Henriksen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 35.19 | 1:12.88 | |||||
13 | Andreas Vestergaard | 1999 | GI-40 Hermes | 35.42 | 1:13.20 | |||||
14 | Kasper Jeppsson | 1999 | Allerød Svømmeklub | 35.29 | 1:13.51 | |||||
15 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.56 | 1:13.86 | |||||
16 | Mathias Holdrup | 1999 | GI-40 Hermes | 35.57 | 1:14.35 | |||||
17 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.55 | 1:16.67 | |||||
18 | Mads Munk Sørensen | 1999 | GI-40 Hermes | 37.37 | 1:16.94 | |||||
19 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | GI-40 Hermes | 36.45 | 1:17.10 | |||||
20 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 37.10 | 1:17.85 | |||||
21 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.97 | 1:18.16 | |||||
22 | André Sebastian Ghaziani | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 36.25 | 1:18.17 | |||||
23 | Sebastian Tullberg | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 38.51 | 1:18.35 | |||||
24 | Oliver Schiellerup | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 37.44 | 1:19.27 | |||||
25 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.42 | 1:19.82 | |||||
26 | Oskar Harrit | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 37.21 | 1:20.25 | |||||
27 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 38.48 | 1:20.53 | |||||
28 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 1:22.50 | 1:22.50 | |||||
29 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 40.11 | 1:24.04 | |||||
30 | Erik Kjaergaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 40.55 | 1:24.59 | |||||
31 | Malthe Dam Junget | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 40.73 | 1:24.96 | |||||
32 | Simon Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 39.16 | 1:25.89 | |||||
33 | Joost van der Sprong | 2000 | Køge Svømmeklub | 42.94 | 1:26.28 | |||||
34 | Victor Rytter Hansen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 40.35 | 1:27.05 | |||||
35 | Valentin Rytter Hansen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 42.22 | 1:30.21 | |||||
36 | Daniel Brylov | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 46.29 | 1:33.72 | |||||
37 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 46.25 | 1:34.65 | |||||
38 | Sebastian Hansen | 2001 | Køge Svømmeklub | 45.59 | 1:34.90 | |||||
39 | August Terp Larsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 49.52 | 1:40.51 | |||||
40 | Jeppe Berg | 2002 | Køge Svømmeklub | 49.39 | 1:41.06 | |||||
41 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 53.27 | 1:52.55 | |||||
- | Björgvin Juliusson | 2001 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Magnus Rydahl Sørensen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | Marius Møldrup | 1999 | Albertslund IF | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 27.90 | 56.90 | |||||
2 | Isak Lichi | 1997 | GI-40 Hermes | 28.05 | 58.53 | Deltager ikke i finalen | ||||
3 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Swim Team Tåstrup | 28.22 | 58.78 | |||||
4 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 28.99 | 59.62 | |||||
5 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 29.30 | 1:00.18 | |||||
6 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 29.63 | 1:01.19 | |||||
7 | Nicholas Martin Lillelund | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 29.22 | 1:01.28 | |||||
8 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.15 | 1:01.62 | |||||
9 | Magnus Troest | 1997 | Dragør Svømmeklub | 29.71 | 1:02.26 | |||||
10 | Lars Emil Villa | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 29.85 | 1:02.47 | |||||
11 | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 30.61 | 1:02.90 | |||||
12 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 30.07 | 1:03.19 | |||||
13 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | GI-40 Hermes | 30.74 | 1:03.63 | |||||
14 | Lasse Brock | 1997 | Herlev Svømning | 30.29 | 1:03.66 | |||||
15 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 30.60 | 1:03.90 | |||||
16 | Frederik Nerving | 1997 | Dragør Svømmeklub | 30.67 | 1:03.98 | |||||
17 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | GI-40 Hermes | 30.67 | 1:04.44 | |||||
18 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 31.43 | 1:04.92 | |||||
19 | Mikkel Pedersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 31.46 | 1:05.38 | |||||
20 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 31.60 | 1:05.47 | |||||
21 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 31.34 | 1:05.67 | |||||
22 | Antonios Karantininis | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 31.53 | 1:05.75 | |||||
23 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | Herlev Svømning | 31.31 | 1:05.93 | |||||
24 | Kasper Holst Hansen | 1998 | Glostrup Svømme Klub | 31.82 | 1:06.39 | |||||
25 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 31.86 | 1:06.85 | |||||
26 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.28 | 1:06.97 | |||||
27 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 33.09 | 1:08.24 | |||||
28 | Daniel Bitzer | 1997 | Dragør Svømmeklub | 32.72 | 1:08.55 | |||||
29 | Mads Keis Jepsen | 1998 | Allerød Svømmeklub | 33.38 | 1:08.61 | |||||
30 | Christian Møller | 1997 | Dragør Svømmeklub | 33.41 | 1:09.46 | |||||
31 | Patrick Svendsen | 1997 | Albertslund IF | 33.95 | 1:10.33 | |||||
32 | Andreas Johansson | 1998 | Dragør Svømmeklub | 33.75 | 1:11.39 | |||||
33 | Alexander Olsen | 1998 | GI-40 Hermes | 34.00 | 1:11.46 | |||||
34 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 34.13 | 1:12.53 | |||||
35 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | GI-40 Hermes | 34.61 | 1:12.79 | |||||
36 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 34.59 | 1:12.83 | |||||
37 | Andreas Petersen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 36.12 | 1:16.52 | |||||
38 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.42 | 1:19.02 | |||||
39 | Mads Andersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.93 | 1:20.65 | |||||
- | Emil S. Schmidt | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 25.43 | 53.69 | |||||
2 | Peter Gjerulff | 1996 | GI-40 Hermes | 26.82 | 55.12 | |||||
3 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 27.07 | 55.79 | |||||
4 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 26.97 | 55.81 | |||||
5 | Esben Bragason | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 26.84 | 56.03 | |||||
6 | Morten Børre Petersen | 1996 | Køge Svømmeklub | 27.64 | 56.59 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | Albertslund IF | 26.96 | 56.62 | |||||
8 | Mathias Halvorsen | 1996 | Køge Svømmeklub | 27.90 | 57.10 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Magnus Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 27.70 | 57.73 | Deltager ikke i finalen | ||||
10 | Anton Andersen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 27.84 | 57.99 | |||||
11 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | Swim Team Tåstrup | 27.26 | 58.15 | |||||
12 | Asbjørn Garne | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 27.94 | 58.70 | |||||
13 | Nikolaj Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.34 | 58.74 | |||||
14 | Johan Emil Westergaard | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 28.47 | 59.10 | |||||
15 | Kasper Warberg | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.15 | 59.30 | |||||
16 | Christoffer Voigt | 1995 | GI-40 Hermes | 28.91 | 59.44 | |||||
17 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 28.12 | 59.54 | |||||
18 | Maxemillian Pedersen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 28.82 | 59.61 | |||||
19 | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | 27.64 | 59.91 | |||||
20 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Albertslund IF | 29.36 | 1:00.56 | |||||
21 | Hannibal Steenfos | 1996 | GI-40 Hermes | 29.57 | 1:00.57 | |||||
22 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Albertslund IF | 29.10 | 1:00.66 | |||||
23 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.36 | 1:00.75 | |||||
24 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 29.49 | 1:01.59 | |||||
25 | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 29.84 | 1:01.95 | |||||
26 | Gustav Krøll | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 29.48 | 1:02.04 | |||||
27 | Robin Thorsen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 29.90 | 1:02.29 | |||||
28 | Christian O. Sørensen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.71 | 1:02.35 | |||||
29 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | Herlev Svømning | 30.08 | 1:02.53 | |||||
30 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | Herlev Svømning | 29.63 | 1:02.87 | |||||
31 | Marcus Roldgaard | 1996 | Albertslund IF | 30.18 | 1:04.05 | |||||
- | Magnus Wied | 1996 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:48 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 07 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:48 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.97 | 1:02.29 | |||||
2 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.26 | 1:03.61 | |||||
3 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 31.32 | 1:05.62 | |||||
4 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 32.53 | 1:07.62 | |||||
5 | Alexander Eggers | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 32.83 | 1:08.19 | |||||
6 | Anton Borring Andersen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 33.94 | 1:10.24 | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 28.38 | 57.48 | |||||
2 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Swim Team Tåstrup | 27.69 | 57.53 | |||||
3 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 28.73 | 58.90 | |||||
4 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 28.59 | 59.54 | |||||
5 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 29.35 | 1:01.10 | |||||
6 | Nicholas Martin Lillelund | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 29.24 | 1:01.67 | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 24.66 | 50.97 | |||||
2 | Esben Bragason | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 26.28 | 54.82 | |||||
3 | Peter Gjerulff | 1996 | GI-40 Hermes | 26.43 | 54.87 | |||||
4 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 26.95 | 55.41 | |||||
5 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 26.94 | 55.95 | |||||
6 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | Albertslund IF | 27.08 | 56.63 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:48 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 07 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Camille Erichsen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 51.42 | 1:48.05 | 2:44.97 | 3:41.28 | |||
2 | Josefine Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | 58.81 | 2:02.31 | 3:03.56 | 4:04.92 | |||
3 | Camilla Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | 58.89 | 2:04.29 | 3:10.89 | 4:14.73 | |||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 40.24 | 1:25.82 | 2:10.64 | 2:55.31 | |||
2 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 41.30 | 1:26.17 | 2:11.56 | 2:57.66 | |||
3 | Josefine B. Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 42.42 | 1:29.49 | 2:17.03 | 3:03.28 | |||
4 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 42.28 | 1:29.77 | 2:18.14 | 3:12.91 | |||
5 | Cecilie Reesbøll | 1999 | Allerød Svømmeklub | 45.32 | 1:35.80 | 2:26.49 | 3:16.78 | |||
6 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | GI-40 Hermes | 46.52 | 1:37.09 | 2:28.87 | 3:20.37 | |||
7 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 46.71 | 1:38.14 | 2:30.55 | 3:23.23 | |||
8 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 46.66 | 1:37.69 | 2:30.73 | 3:23.61 | |||
9 | Camilla Taylor | 2000 | Allerød Svømmeklub | 46.93 | 1:40.09 | 2:34.48 | 3:28.30 | |||
10 | Lærke Koch Sonnenborg | 2000 | Allerød Svømmeklub | 49.38 | 1:44.62 | 2:39.43 | 3:34.33 | |||
11 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 49.18 | 1:46.22 | 2:42.57 | 3:39.28 | |||
12 | Maja Leth Bang | 1999 | Herlev Svømning | 50.24 | 1:45.42 | 2:43.04 | 3:40.01 | |||
13 | Thit Bondo | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 51.81 | 1:50.41 | 2:49.21 | 3:46.43 | |||
14 | Olivia Therkelsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.70 | 1:50.88 | 2:51.44 | 3:47.28 | |||
15 | Line Hanghøj Kjelgaard | 2000 | Allerød Svømmeklub | 55.30 | 1:54.18 | 2:56.50 | 3:59.55 | |||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 38.26 | 1:21.43 | 2:02.21 | 2:43.61 | |||
2 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.15 | 1:20.99 | 2:04.04 | 2:46.64 | |||
3 | Tenna Jensen | 1998 | GI-40 Hermes | 37.97 | 1:21.17 | 2:06.17 | 2:50.05 | |||
4 | Maria Grandt | 1998 | GI-40 Hermes | 40.17 | 1:23.88 | 2:09.06 | 2:53.53 | |||
5 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 40.96 | 1:25.18 | 2:11.24 | 2:57.66 | |||
6 | Merle F. V. Christensen | 1998 | GI-40 Hermes | 40.93 | 1:26.40 | 2:13.16 | 2:59.07 | |||
7 | Tania Berry | 1998 | Dragør Svømmeklub | 40.79 | 1:26.86 | 2:13.13 | 2:59.39 | |||
8 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | GI-40 Hermes | 42.57 | 1:29.84 | 2:17.68 | 3:04.73 | |||
9 | Natasja Schultz | 1998 | GI-40 Hermes | 42.45 | 1:30.77 | 2:19.95 | 3:08.64 | |||
10 | Christina Mørkboe | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.62 | 1:39.84 | 2:32.45 | 3:25.71 | |||
11 | Asta Therese Jepsen | 1998 | Herlev Svømning | 50.15 | 1:46.70 | 2:42.90 | 3:38.23 | |||
12 | Kate Ladefoged | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.36 | 1:47.53 | 2:45.70 | 3:41.64 | |||
- | Natacha Bergmann | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:33 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 07 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:06 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Holdrup | 1999 | GI-40 Hermes | 44.42 | 1:33.71 | 2:23.24 | 3:10.10 | |||
2 | Alexander Eggers | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 45.74 | 1:38.33 | 2:32.25 | 3:24.57 | |||
3 | Sebastian Tullberg | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 52.72 | 1:54.70 | 2:55.85 | 3:53.85 | |||
4 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 1:11.57 | 2:34.64 | 3:56.37 | 5:17.62 | |||
- | Carl Palm-Henriksen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | 1 hånd v.50 m | |||||
- | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | DSQ | 1 hånd i v. v.50 m | |||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lasse Foss Sylow | 1997 | Køge Svømmeklub | 36.35 | 1:16.33 | 1:57.36 | 2:39.52 | |||
2 | Daniel Højme | 1997 | GI-40 Hermes | 37.06 | 1:19.73 | 2:02.52 | 2:45.10 | |||
3 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 38.45 | 1:21.61 | 2:05.00 | 2:48.39 | |||
4 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 38.50 | 1:21.55 | 2:06.47 | 2:49.51 | |||
5 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 37.68 | 1:21.82 | 2:06.73 | 2:49.71 | |||
6 | Magnus Troest | 1997 | Dragør Svømmeklub | 38.44 | 1:21.76 | 2:06.28 | 2:50.25 | |||
7 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 38.29 | 1:22.08 | 2:07.52 | 2:51.95 | |||
8 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.57 | 1:24.01 | 2:10.22 | 2:56.22 | |||
9 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | GI-40 Hermes | 40.96 | 1:26.44 | 2:11.64 | 2:56.78 | |||
10 | Frederik Ahm | 1997 | GI-40 Hermes | 40.05 | 1:25.23 | 2:11.57 | 2:58.05 | |||
11 | Christian Legart | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 42.39 | 1:28.60 | 2:17.17 | 3:01.99 | |||
12 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 42.03 | 1:30.26 | 2:18.25 | 3:04.39 | |||
13 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 43.73 | 1:32.05 | 2:22.85 | 3:10.65 | |||
14 | Alexander Olsen | 1998 | GI-40 Hermes | 44.07 | 1:33.32 | 2:24.70 | 3:16.84 | |||
15 | Magnus Thode | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.17 | 1:40.23 | 2:34.96 | 3:24.37 | |||
16 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.15 | 1:52.78 | 2:54.69 | 3:55.90 | |||
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 32.13 | 1:07.31 | 1:43.20 | 2:18.92 | |||
2 | Kasper Vitten | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 34.94 | 1:13.31 | 1:53.92 | 2:32.29 | |||
3 | Timon Wedekind | 1996 | GI-40 Hermes | 34.88 | 1:14.18 | 1:53.59 | 2:32.49 | |||
4 | Mathias Brændholt | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 34.74 | 1:13.39 | 1:53.75 | 2:33.88 | |||
5 | Peter Nilsson | 1996 | Swim Team Tåstrup | 35.41 | 1:16.20 | 1:59.45 | 2:44.07 | |||
6 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Swim Team Tåstrup | 37.38 | 1:19.70 | 2:03.04 | 2:45.79 | |||
7 | Robin Thorsen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 37.42 | 1:20.50 | 2:04.01 | 2:47.40 | |||
8 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Albertslund IF | 38.14 | 1:21.17 | 2:04.74 | 2:48.64 | |||
9 | Esben Norup | 1996 | Dragør Svømmeklub | 41.89 | 1:30.82 | 2:20.13 | 3:09.86 | |||
- | Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:06 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 07 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:48 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 19, 4X50m Medley Damer, Indledende 2010 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:07.62 | ||||||
Hannah Nissen | 1997 | 31.16 | 31.16 | |||||||
Mei Mei Dreyer | 1998 | 36.56 | 1:07.72 | |||||||
Iben Grundtvig | 1997 | 30.81 | 1:38.53 | |||||||
Chamie Kann | 1999 | 29.09 | 2:07.62 | |||||||
2 | Gi40Hermes Piger 1 | 1997 | GI-40 Hermes | 2:13.19 | ||||||
Anja Rytter Hansen | 1997 | 34.11 | 34.11 | |||||||
Alberte Sara Cornelius | 1998 | 36.93 | 1:11.04 | |||||||
Martha Othmar Haskiel | 1997 | 32.23 | 1:43.27 | |||||||
Mathilde Zaggai | 1998 | 29.92 | 2:13.19 | |||||||
3 | Vat Piger 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 2:14.92 | ||||||
Cecilie Høgskilde | 1999 | 34.24 | 34.24 | |||||||
Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 37.38 | 1:11.62 | |||||||
Kirstine Andersen | 1997 | 31.60 | 1:43.22 | |||||||
Rikke Munkholm | 1998 | 31.70 | 2:14.92 | |||||||
4 | Køge Piger 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 2:16.75 | ||||||
Maria Uldal | 1998 | 34.70 | 34.70 | |||||||
Mie Ødegaard | 1997 | 38.17 | 1:12.87 | |||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 34.29 | 1:47.16 | |||||||
Kathrine Hansen | 1998 | 29.59 | 2:16.75 | |||||||
5 | Gi40Hermes Piger 2 | 1997 | GI-40 Hermes | 2:19.49 | Deltager ikke i finalen | |||||
Anna Fixdahl | 1997 | 35.16 | 35.16 | |||||||
Maria Grandt | 1998 | 38.16 | 1:13.32 | |||||||
Marie Louise L. Petersen | 1998 | 35.02 | 1:48.34 | |||||||
Tenna Jensen | 1998 | 31.15 | 2:19.49 | |||||||
6 | Gi40Hermes Piger 3 | 1997 | GI-40 Hermes | 2:25.80 | Deltager ikke i finalen | |||||
Emma Maagøe | 1999 | 36.93 | 36.93 | |||||||
Merle F. V. Christensen | 1998 | 38.11 | 1:15.04 | |||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 39.47 | 1:54.51 | |||||||
Rikke Dehn | 1999 | 31.29 | 2:25.80 | |||||||
7 | Vat Piger 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 2:27.43 | ||||||
Nanna Drewsen | 1998 | 37.02 | 37.02 | |||||||
Sascha Meinild Nielsen | 1997 | 38.38 | 1:15.40 | |||||||
Camilla Strunge Nielsen | 1997 | 40.30 | 1:55.70 | |||||||
Emilie Heick | 1999 | 31.73 | 2:27.43 | |||||||
8 | Køge Piger 3 | 0 | Køge Svømmeklub | 2:29.39 | ||||||
Mette Hegelund | 2000 | 42.48 | 42.48 | |||||||
Melanie Degner | 2000 | 40.99 | 1:23.47 | |||||||
Emilie Eskildsen | 1997 | 32.20 | 1:55.67 | |||||||
Asta Kielgast | 1999 | 33.72 | 2:29.39 | |||||||
9 | Køge Piger 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 2:29.55 | Deltager ikke i finalen | |||||
Emma Hansen | 1999 | 40.25 | 40.25 | |||||||
Kathrine Clausen | 1999 | 42.73 | 1:22.98 | |||||||
Astrid Delin | 1999 | 34.87 | 1:57.85 | |||||||
Ida Henriksen | 1998 | 31.70 | 2:29.55 | |||||||
10 | Mk 31 Piger 1 | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 2:35.01 | ||||||
Sarah Brylov | 1997 | 40.50 | 40.50 | |||||||
Josefine B. Pedersen | 1999 | 41.87 | 1:22.37 | |||||||
Helena Marmetschke | 1997 | 40.08 | 2:02.45 | |||||||
Rikke Ferdinansen | 1997 | 32.56 | 2:35.01 | |||||||
11 | Sildesteg | 1998 | Herlev Svømning | 2:43.68 | ||||||
Siham Saud | 1997 | 35.22 | 35.22 | |||||||
Asta Therese Jepsen | 1998 | 49.27 | 1:24.49 | |||||||
Celine Brock | 2000 | 43.06 | 2:07.55 | |||||||
Maja Leth Bang | 1999 | 36.13 | 2:43.68 | |||||||
12 | Mk 31 Piger 2 | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 2:55.19 | ||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 40.90 | 40.90 | |||||||
Josephine Sommer Olsen | 2000 | 55.25 | 1:36.15 | |||||||
Victoria Laursen | 1997 | 41.43 | 2:17.58 | |||||||
Karen Mørch | 1998 | 37.61 | 2:55.19 | |||||||
13 | Køge Piger 4 | 0 | Køge Svømmeklub | 3:16.23 | ||||||
Lærke Schlott Reichel | 2001 | 47.30 | 47.30 | |||||||
Josefine Mølgaard | 2002 | 54.05 | 1:41.35 | |||||||
Karoline Kjær | 2000 | 46.15 | 2:27.50 | |||||||
Camilla Mølgaard | 2002 | 48.73 | 3:16.23 | |||||||
14 | Mk 31 Piger 3 | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 3:32.24 | ||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | 47.30 | 47.30 | |||||||
Katinka Søby | 2001 | 55.32 | 1:42.62 | |||||||
Louise Larsen | 2001 | 59.09 | 2:41.71 | |||||||
Selma Bruun Pedersen | 2000 | 50.53 | 3:32.24 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:48 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 07 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 19:00 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 19, 4X50m Medley Damer, Finaler 2010 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:07.25 | ||||||
Hannah Nissen | 1997 | 30.86 | 30.86 | |||||||
Mei Mei Dreyer | 1998 | 36.50 | 1:07.36 | |||||||
Iben Grundtvig | 1997 | 30.92 | 1:38.28 | |||||||
Chamie Kann | 1999 | 28.97 | 2:07.25 | |||||||
2 | Gi40Hermes Piger 1 | 1997 | GI-40 Hermes | 2:11.04 | ||||||
Anja Rytter Hansen | 1997 | 33.18 | 33.18 | |||||||
Alberte Sara Cornelius | 1998 | 36.37 | 1:09.55 | |||||||
Martha Othmar Haskiel | 1997 | 31.69 | 1:41.24 | |||||||
Mathilde Zaggai | 1998 | 29.80 | 2:11.04 | |||||||
3 | Vat Piger 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 2:13.40 | ||||||
Cecilie Høgskilde | 1999 | 33.92 | 33.92 | |||||||
Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 35.65 | 1:09.57 | |||||||
Nanna Drewsen | 1998 | 32.88 | 1:42.45 | |||||||
Rikke Munkholm | 1998 | 30.95 | 2:13.40 | |||||||
4 | Køge Piger 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 2:14.92 | ||||||
Maria Uldal | 1998 | 33.97 | 33.97 | |||||||
Mie Ødegaard | 1997 | 37.56 | 1:11.53 | |||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 33.70 | 1:45.23 | |||||||
Kathrine Hansen | 1998 | 29.69 | 2:14.92 | |||||||
5 | Køge Piger 3 | 0 | Køge Svømmeklub | 2:26.26 | ||||||
Emma Hansen | 1999 | 40.34 | 40.34 | |||||||
Melanie Degner | 2000 | 39.36 | 1:19.70 | |||||||
Astrid Delin | 1999 | 35.12 | 1:54.82 | |||||||
Ida Henriksen | 1998 | 31.44 | 2:26.26 | |||||||
6 | Vat Piger 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 2:29.37 | ||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 39.68 | 39.68 | |||||||
Sascha Meinild Nielsen | 1997 | 38.37 | 1:18.05 | |||||||
Camilla Strunge Nielsen | 1997 | 39.65 | 1:57.70 | |||||||
Emilie Heick | 1999 | 31.67 | 2:29.37 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 19:00 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 07 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:48 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 20, 4X50m Medley Herrer, Indledende 2010 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vat Drenge 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 1:53.07 | ||||||
Lasse Jørgensen | 1996 | 28.97 | 28.97 | |||||||
Mathias Brændholt | 1996 | 31.64 | 1:00.61 | |||||||
Piet Jon Vidkjær | 1995 | 26.95 | 1:27.56 | |||||||
Esben Bragason | 1995 | 25.51 | 1:53.07 | |||||||
2 | Køge Drenge 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 1:53.73 | ||||||
Morten Børre Petersen | 1996 | 29.39 | 29.39 | |||||||
Anders Paaske | 1995 | 30.76 | 1:00.15 | |||||||
Anders Madsen | 1995 | 27.87 | 1:28.02 | |||||||
Viktor Christensen | 1995 | 25.71 | 1:53.73 | |||||||
3 | Vat Drenge 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 1:58.24 | ||||||
Anton Andersen | 1995 | 31.72 | 31.72 | |||||||
Peter Nilsson | 1996 | 33.18 | 1:04.90 | |||||||
Nikolaj Østergaard | 1996 | 28.23 | 1:33.13 | |||||||
Martin Lund Djurhuus | 1995 | 25.11 | 1:58.24 | |||||||
4 | Gi40Hermes Drenge 1 | 1995 | GI-40 Hermes | 1:58.46 | ||||||
Isak Lichi | 1997 | 31.22 | 31.22 | |||||||
Timon Wedekind | 1996 | 32.33 | 1:03.55 | |||||||
Mads Christian Sandager | 1998 | 29.69 | 1:33.24 | |||||||
Peter Gjerulff | 1996 | 25.22 | 1:58.46 | |||||||
5 | Kvik Drenge 1 | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:04.06 | ||||||
Viktor Holm | 1996 | 32.10 | 32.10 | |||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 36.03 | 1:08.13 | |||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 29.91 | 1:38.04 | |||||||
Oliver Marcus Meng | 1997 | 26.02 | 2:04.06 | |||||||
6 | Gi40Hermes Drenge 2 | 1995 | GI-40 Hermes | 2:05.49 | Deltager ikke i finalen | |||||
Christoffer Voigt | 1995 | 32.34 | 32.34 | |||||||
Daniel Højme | 1997 | 36.28 | 1:08.62 | |||||||
Hannibal Steenfos | 1996 | 30.50 | 1:39.12 | |||||||
August Willems | 1997 | 26.37 | 2:05.49 | |||||||
7 | Køge Drenge 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 2:10.25 | ||||||
Rasmus Birkedal | 1997 | 31.46 | 31.46 | |||||||
Lasse Foss Sylow | 1997 | 33.66 | 1:05.12 | |||||||
Mads Hauge Sørensen | 1997 | 35.33 | 1:40.45 | |||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 29.80 | 2:10.25 | |||||||
8 | Køge Drenge 3 | 0 | Køge Svømmeklub | 2:29.12 | ||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 34.68 | 34.68 | |||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 46.80 | 1:21.48 | |||||||
Oliver Raahauge | 1998 | 36.58 | 1:58.06 | |||||||
Martin Bruun Andersen | 1998 | 31.06 | 2:29.12 | |||||||
9 | Mk 31 Drenge 1 | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 2:37.21 | ||||||
Andreas Petersen | 1998 | 40.93 | 40.93 | |||||||
Victor Rytter Hansen | 2001 | 50.60 | 1:31.53 | |||||||
Victor Drevskich | 1996 | 30.76 | 2:02.29 | |||||||
André Sebastian Ghaziani | 1999 | 34.92 | 2:37.21 | |||||||
10 | Køge Drenge 4 | 0 | Køge Svømmeklub | 3:14.59 | ||||||
Sebastian Hansen | 2001 | 48.81 | 48.81 | |||||||
Jeppe Berg | 2002 | 59.68 | 1:48.49 | |||||||
Joost van der Sprong | 2000 | 48.71 | 2:37.20 | |||||||
Simon Larsen | 2000 | 37.39 | 3:14.59 | |||||||
- | Blandede Bolsjer | 0 | Herlev Svømning | DSQ | assyn. armtag | |||||
Kevin Witt Christensen | 1995 | 28.55 | 28.55 | |||||||
- | Mk 31 Drenge 2 | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | 2armtag u.vand v 55m | |||||
Malthe Dam Junget | 1999 | 47.15 | 47.15 | |||||||
- | Mr Johns Karrybix | 0 | Herlev Svømning | DSQ | tyvstart | |||||
Christopher Kiss | 1999 | 48.71 | 48.71 | |||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 1:39.97 | 2:28.68 | |||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 48.51 | 3:17.19 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:48 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 07 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 20, 4X50m Medley Herrer, Finaler 2010 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vat Drenge 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 1:51.55 | ||||||
Lasse Jørgensen | 1996 | 29.09 | 29.09 | |||||||
Mathias Brændholt | 1996 | 30.95 | 1:00.04 | |||||||
Piet Jon Vidkjær | 1995 | 26.83 | 1:26.87 | |||||||
Esben Bragason | 1995 | 24.68 | 1:51.55 | |||||||
2 | Køge Drenge 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 1:52.75 | ||||||
Morten Børre Petersen | 1996 | 29.66 | 29.66 | |||||||
Viktor Christensen | 1995 | 30.66 | 1:00.32 | |||||||
Anders Madsen | 1995 | 27.29 | 1:27.61 | |||||||
Anders Paaske | 1995 | 25.14 | 1:52.75 | |||||||
3 | Vat Drenge 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 1:58.69 | ||||||
Anton Andersen | 1995 | 31.19 | 31.19 | |||||||
Peter Nilsson | 1996 | 33.74 | 1:04.93 | |||||||
Nikolaj Østergaard | 1996 | 28.64 | 1:33.57 | |||||||
Martin Lund Djurhuus | 1995 | 25.12 | 1:58.69 | |||||||
4 | Gi40Hermes Drenge 1 | 1995 | GI-40 Hermes | 1:59.20 | ||||||
Mads Christian Sandager | 1998 | 31.94 | 31.94 | |||||||
Timon Wedekind | 1996 | 33.27 | 1:05.21 | |||||||
Christoffer Voigt | 1995 | 28.68 | 1:33.89 | |||||||
Peter Gjerulff | 1996 | 25.31 | 1:59.20 | |||||||
5 | Køge Drenge 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 2:09.32 | ||||||
Rasmus Birkedal | 1997 | 31.14 | 31.14 | |||||||
Lasse Foss Sylow | 1997 | 33.84 | 1:04.98 | |||||||
Mads Hauge Sørensen | 1997 | 35.09 | 1:40.07 | |||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 29.25 | 2:09.32 | |||||||
- | Kvik Drenge 1 | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | tyvstart | |||||
Viktor Holm | 1996 | 31.98 | 31.98 | |||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 36.22 | 1:08.20 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 19:05 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 09:23 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.47 | 1:35.92 | 2:33.59 | 3:16.84 | |||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 36.38 | 1:19.87 | 2:06.78 | 2:46.15 | |||
2 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 39.44 | 1:23.49 | 2:08.06 | 2:46.94 | |||
3 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 37.48 | 1:20.43 | 2:09.83 | 2:47.64 | |||
4 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 40.70 | 1:25.55 | 2:14.02 | 2:53.30 | |||
5 | Asta Kielgast | 1999 | Køge Svømmeklub | 40.59 | 1:25.82 | 2:15.64 | 2:55.29 | |||
6 | Josefine B. Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 40.87 | 1:27.21 | 2:15.92 | 2:56.46 | |||
7 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 41.25 | 1:24.90 | 2:17.33 | 2:56.76 | |||
8 | Emma Maagøe | 1999 | GI-40 Hermes | 39.28 | 1:23.76 | 2:18.24 | 2:58.28 | |||
9 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 40.20 | 1:27.54 | 2:19.52 | 2:59.64 | |||
10 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.43 | 1:25.36 | 2:19.61 | 3:00.14 | |||
11 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 43.99 | 1:32.16 | 2:19.10 | 3:01.24 | |||
12 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 40.64 | 1:27.56 | 2:22.27 | 3:04.69 | |||
13 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 39.68 | 1:29.59 | 2:28.41 | 3:10.98 | |||
14 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 48.59 | 1:36.36 | 2:33.27 | 3:15.56 | |||
15 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | GI-40 Hermes | 47.87 | 1:39.16 | 2:32.02 | 3:19.60 | |||
16 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | GI-40 Hermes | 49.57 | 1:38.43 | 2:38.39 | 3:22.35 | |||
- | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Allerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kirstine Andersen | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.83 | 1:13.33 | 1:56.79 | 2:31.82 | |||
2 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | GI-40 Hermes | 35.59 | 1:13.07 | 1:56.90 | 2:32.54 | |||
3 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 35.14 | 1:17.00 | 2:01.37 | 2:36.74 | |||
4 | Merle F. V. Christensen | 1998 | GI-40 Hermes | 36.06 | 1:17.54 | 2:03.03 | 2:41.50 | |||
5 | Mathilde Zaggai | 1998 | GI-40 Hermes | 34.44 | 1:14.51 | 2:05.54 | 2:41.69 | |||
6 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | GI-40 Hermes | 34.00 | 1:17.16 | 2:04.32 | 2:41.74 | |||
7 | Tenna Jensen | 1998 | GI-40 Hermes | 37.61 | 1:20.37 | 2:04.56 | 2:42.29 | |||
8 | Anna Fixdahl | 1997 | GI-40 Hermes | 36.40 | 1:20.21 | 2:06.49 | 2:43.70 | |||
9 | Sascha Meinild Nielsen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 38.69 | 1:22.90 | 2:07.04 | 2:46.08 | |||
10 | Agnes Marie Frey | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 38.95 | 1:23.01 | 2:09.43 | 2:46.26 | |||
11 | Maria Grandt | 1998 | GI-40 Hermes | 37.74 | 1:21.98 | 2:08.54 | 2:46.37 | |||
12 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 38.62 | 1:22.82 | 2:11.34 | 2:48.47 | |||
13 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.61 | 1:20.78 | 2:11.17 | 2:53.16 | |||
14 | Camilla Strunge Nielsen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 41.83 | 1:33.59 | 2:32.52 | 3:14.77 | |||
- | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Emily Krontoft | 1998 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Caroline Windfeldt Trolle | 1998 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | 1 h i vend 25 m fly | |||||
- | Julie Rath | 1998 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | 1 h.v bryst afsl. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 09:23 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 09:42 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 35.20 | 1:13.51 | 2:00.69 | 2:35.52 | |||
2 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.82 | 1:15.82 | 2:02.27 | 2:36.77 | |||
3 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 36.84 | 1:22.23 | 2:15.31 | 2:51.70 | |||
4 | Mathias Holdrup | 1999 | GI-40 Hermes | 43.29 | 1:29.81 | 2:23.52 | 3:03.79 | |||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 31.20 | 1:07.97 | 1:48.94 | 2:21.68 | |||
2 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 31.47 | 1:11.53 | 1:52.28 | 2:26.33 | |||
3 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.31 | 1:11.31 | 1:54.61 | 2:27.68 | |||
4 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 32.25 | 1:10.95 | 1:57.71 | 2:31.81 | |||
5 | Lasse Foss Sylow | 1997 | Køge Svømmeklub | 33.76 | 1:15.92 | 1:56.40 | 2:32.27 | |||
6 | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.57 | 1:14.13 | 1:59.12 | 2:32.91 | |||
7 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 34.00 | 1:14.64 | 1:58.57 | 2:33.94 | |||
8 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 33.32 | 1:15.63 | 2:01.21 | 2:37.13 | |||
9 | Lasse Brock | 1997 | Herlev Svømning | 33.62 | 1:15.39 | 2:01.69 | 2:38.26 | |||
10 | Magnus Troest | 1997 | Dragør Svømmeklub | 36.46 | 1:18.27 | 2:02.56 | 2:39.04 | |||
11 | Daniel Højme | 1997 | GI-40 Hermes | 35.39 | 1:17.62 | 2:02.10 | 2:39.16 | |||
12 | Antonios Karantininis | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 35.21 | 1:18.75 | 2:06.70 | 2:42.81 | |||
13 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Allerød Svømmeklub | 36.78 | 1:19.29 | 2:08.30 | 2:44.55 | |||
14 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 37.95 | 1:21.06 | 2:15.68 | 2:53.33 | |||
15 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 36.75 | 1:22.65 | 2:14.76 | 2:53.50 | |||
16 | Magnus Thode | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.14 | 1:29.71 | 2:23.22 | 3:02.67 | |||
- | Emil S. Schmidt | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Mads Keis Jepsen | 1998 | Allerød Svømmeklub | DSQ | afsl. på m v 100m | |||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikolaj Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.54 | 1:06.42 | 1:48.24 | 2:18.89 | |||
2 | Anders Madsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 30.06 | 1:05.85 | 1:48.79 | 2:20.87 | |||
3 | Kasper Vitten | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 34.33 | 1:09.60 | 1:50.25 | 2:21.43 | |||
4 | Peter Nilsson | 1996 | Swim Team Tåstrup | 30.89 | 1:07.96 | 1:49.61 | 2:23.57 | |||
5 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Swim Team Tåstrup | 32.84 | 1:10.42 | 1:52.50 | 2:24.93 | |||
6 | Mathias Halvorsen | 1996 | Køge Svømmeklub | 31.84 | 1:08.60 | 1:53.62 | 2:25.98 | |||
7 | Maxemillian Pedersen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 32.93 | 1:10.26 | 1:53.68 | 2:26.39 | |||
8 | Timon Wedekind | 1996 | GI-40 Hermes | 32.69 | 1:13.86 | 1:54.41 | 2:31.09 | |||
9 | Hannibal Steenfos | 1996 | GI-40 Hermes | 31.40 | 1:11.56 | 1:56.82 | 2:31.37 | |||
10 | Asbjørn Garne | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 32.56 | 1:11.83 | 1:58.62 | 2:33.27 | |||
11 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | Herlev Svømning | 35.02 | 1:16.14 | 1:57.72 | 2:33.59 | |||
12 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | Herlev Svømning | 31.41 | 1:09.81 | 1:59.36 | 2:34.64 | |||
13 | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | 32.26 | 1:10.56 | 2:01.32 | 2:37.36 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 09:42 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:32 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lea Joensen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 1:31.74 | 1:31.74 | |||||
2 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 45.52 | 1:34.63 | |||||
3 | Victoria Kahr | 2001 | Køge Svømmeklub | 48.06 | 1:35.45 | |||||
4 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 47.00 | 1:35.85 | |||||
5 | Olivia Iris Ryding | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 48.33 | 1:36.11 | |||||
6 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 46.17 | 1:36.23 | |||||
7 | Caroline Fritzböger | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 47.16 | 1:36.37 | |||||
8 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:37.72 | 1:37.72 | |||||
9 | Julie Stampe Meier | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 49.52 | 1:39.01 | |||||
10 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | GI-40 Hermes | 47.94 | 1:39.19 | |||||
11 | Camille Erichsen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 49.78 | 1:39.37 | |||||
12 | Lina Friis | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 48.63 | 1:41.24 | |||||
13 | Josefine Paaske | 2002 | Køge Svømmeklub | 48.73 | 1:41.72 | |||||
14 | Mia Steen Duus | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 1:42.05 | 1:42.05 | |||||
15 | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | 49.83 | 1:42.24 | |||||
16 | Caroline Seidenberg | 2001 | GI-40 Hermes | 51.47 | 1:45.44 | |||||
17 | Camilla Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | 53.14 | 1:49.37 | |||||
18 | Katinka Søby | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 53.58 | 1:49.48 | |||||
19 | Louise Larsen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 55.53 | 1:55.94 | |||||
20 | Sofia Drevskich | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 57.99 | 1:59.68 | |||||
21 | Amalie Deleurand | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:01.76 | 2:04.22 | |||||
22 | Anna Ivalu Nielsen | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 1:03.45 | 2:14.69 | |||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.45 | 1:12.84 | |||||
2 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 38.18 | 1:16.92 | |||||
3 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 38.11 | 1:17.93 | |||||
4 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.44 | 1:19.72 | |||||
5 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 39.43 | 1:20.35 | |||||
6 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 39.99 | 1:20.98 | |||||
7 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 39.63 | 1:21.56 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Emma Maagøe | 1999 | GI-40 Hermes | 40.17 | 1:21.98 | |||||
9 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 39.24 | 1:22.43 | |||||
10 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | GI-40 Hermes | 41.60 | 1:24.93 | |||||
11 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 41.74 | 1:25.81 | |||||
12 | Cecilie Reesbøll | 1999 | Allerød Svømmeklub | 42.29 | 1:27.07 | |||||
13 | Mathilde C. O. Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.16 | 1:27.16 | |||||
14 | Emily Brophy | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.89 | 1:27.89 | |||||
15 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 45.34 | 1:31.09 | |||||
16 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 45.05 | 1:31.51 | |||||
17 | Thit Bondo | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 45.56 | 1:33.35 | |||||
18 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 47.33 | 1:33.38 | |||||
19 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.48 | 1:33.56 | |||||
20 | Mille Rask Sander | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 48.66 | 1:34.70 | |||||
21 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 47.17 | 1:34.72 | |||||
22 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | GI-40 Hermes | 47.87 | 1:35.23 | |||||
23 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | GI-40 Hermes | 47.83 | 1:37.13 | |||||
24 | Luna Donde Feilberg | 2000 | GI-40 Hermes | 49.06 | 1:38.81 | |||||
25 | Anna Svale Kristensen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.86 | 1:41.24 | |||||
26 | Josephine Sommer Olsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 52.96 | 1:46.72 | |||||
- | Ditte Friis | 1999 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lea Othmar Haskiel | 1999 | GI-40 Hermes | DSQ | sv på m v 50 m | |||||
- | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | sv på m v. 50m | |||||
- | Olivia Therkelsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | sv på m v 75m | |||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.71 | 1:06.37 | Deltager ikke i finalen | ||||
2 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 34.14 | 1:09.12 | Deltager ikke i finalen | ||||
3 | Mei Mei Dreyer | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.75 | 1:10.70 | |||||
4 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 34.96 | 1:11.32 | |||||
5 | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.27 | 1:12.19 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 35.46 | 1:13.00 | |||||
7 | Kristin Blach Petersen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 36.23 | 1:13.31 | |||||
8 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.47 | 1:14.09 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Siham Saud | 1997 | Herlev Svømning | 36.72 | 1:14.53 | |||||
10 | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 36.55 | 1:15.45 | Deltager ikke i finalen | ||||
11 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.87 | 1:15.50 | |||||
12 | Anna Fixdahl | 1997 | GI-40 Hermes | 36.68 | 1:15.76 | |||||
13 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 37.12 | 1:16.24 | |||||
14 | Mathilde Zaggai | 1998 | GI-40 Hermes | 36.87 | 1:16.37 | |||||
15 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 37.49 | 1:17.35 | |||||
16 | Merle F. V. Christensen | 1998 | GI-40 Hermes | 38.30 | 1:18.00 | |||||
17 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 38.85 | 1:18.71 | |||||
18 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 38.80 | 1:19.52 | |||||
19 | Natasja Schultz | 1998 | GI-40 Hermes | 38.92 | 1:20.06 | |||||
20 | Natacha Bergmann | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.87 | 1:23.42 | |||||
21 | Linea Due | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.62 | 1:24.35 | |||||
22 | Lea Søgaard | 1998 | Dragør Svømmeklub | 43.68 | 1:26.41 | |||||
23 | Sarah Mariner | 1998 | Dragør Svømmeklub | 41.47 | 1:26.51 | |||||
24 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 43.25 | 1:27.90 | |||||
25 | Helena Marmetschke | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 43.27 | 1:28.32 | |||||
26 | Karen Mørch | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 45.54 | 1:31.22 | |||||
27 | Kate Ladefoged | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.90 | 1:31.91 | |||||
- | Emily Krontoft | 1998 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Rikke Knudsen | 1998 | Dragør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anja Rytter Hansen | 1997 | GI-40 Hermes | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:32 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 43.11 | 1:27.59 | |||||
2 | Lea Joensen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 43.91 | 1:29.78 | |||||
3 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 47.03 | 1:33.84 | |||||
4 | Olivia Iris Ryding | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 46.68 | 1:34.62 | |||||
5 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 46.23 | 1:35.28 | |||||
6 | Victoria Kahr | 2001 | Køge Svømmeklub | 47.80 | 1:36.22 | |||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.20 | 1:12.76 | |||||
2 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 37.04 | 1:14.70 | |||||
3 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.91 | 1:15.63 | |||||
4 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 37.20 | 1:17.12 | |||||
5 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 37.43 | 1:19.76 | |||||
6 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 39.56 | 1:21.43 | |||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 33.53 | 1:07.94 | |||||
2 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 34.36 | 1:11.10 | |||||
3 | Mei Mei Dreyer | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.97 | 1:11.66 | |||||
4 | Siham Saud | 1997 | Herlev Svømning | 35.75 | 1:12.85 | |||||
5 | Kristin Blach Petersen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 36.54 | 1:14.40 | |||||
6 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.38 | 1:14.80 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:29 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Eggers | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 38.09 | 1:19.65 | |||||
2 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 38.58 | 1:20.14 | |||||
3 | Emil D. Nielsen | 1999 | GI-40 Hermes | 39.98 | 1:21.36 | |||||
4 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | GI-40 Hermes | 41.69 | 1:24.80 | |||||
5 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.13 | 1:24.85 | |||||
6 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 41.08 | 1:25.35 | |||||
7 | André Sebastian Ghaziani | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 40.68 | 1:26.78 | |||||
8 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.53 | 1:27.12 | |||||
9 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.08 | 1:27.81 | |||||
10 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.99 | 1:28.72 | |||||
11 | Mathias Holdrup | 1999 | GI-40 Hermes | 44.82 | 1:30.90 | |||||
12 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.53 | 1:32.39 | |||||
13 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 45.27 | 1:33.48 | |||||
14 | Valentin Rytter Hansen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 46.97 | 1:34.38 | |||||
15 | Joost van der Sprong | 2000 | Køge Svømmeklub | 49.61 | 1:38.99 | |||||
16 | Victor Rytter Hansen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 48.60 | 1:39.83 | |||||
17 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.25 | 1:40.46 | |||||
18 | Malthe Dam Junget | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 50.64 | 1:43.62 | |||||
19 | August Terp Larsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 1:52.54 | 1:52.54 | |||||
- | Daniel Brylov | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | Magnus Rydahl Sørensen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | Marius Møldrup | 1999 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Mads Munk Sørensen | 1999 | GI-40 Hermes | DSQ | sv på m v 75m | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isak Lichi | 1997 | GI-40 Hermes | 31.69 | 1:05.98 | Deltager ikke i finalen | ||||
2 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 32.60 | 1:06.51 | |||||
3 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.35 | 1:06.55 | |||||
4 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 32.32 | 1:07.97 | |||||
5 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 33.36 | 1:09.73 | |||||
6 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 34.63 | 1:10.48 | |||||
7 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.81 | 1:11.45 | |||||
8 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 34.97 | 1:11.88 | |||||
9 | Mikkel Pedersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 35.78 | 1:12.23 | |||||
10 | Jacob Weberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 35.33 | 1:12.64 | |||||
11 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | GI-40 Hermes | 35.46 | 1:12.88 | |||||
12 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.72 | 1:12.97 | |||||
13 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 36.18 | 1:13.25 | |||||
14 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | Herlev Svømning | 36.54 | 1:15.26 | |||||
15 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | GI-40 Hermes | 37.25 | 1:16.65 | |||||
16 | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | 37.31 | 1:18.01 | |||||
17 | Frederik Nerving | 1997 | Dragør Svømmeklub | 39.03 | 1:18.48 | |||||
18 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 39.48 | 1:20.24 | |||||
19 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 39.56 | 1:20.53 | |||||
20 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 39.34 | 1:20.83 | |||||
21 | Andreas Johansson | 1998 | Dragør Svømmeklub | 39.66 | 1:20.87 | |||||
22 | Daniel Bitzer | 1997 | Dragør Svømmeklub | 40.59 | 1:22.56 | |||||
23 | Christian Møller | 1997 | Dragør Svømmeklub | 40.53 | 1:22.60 | |||||
24 | Rasmus Skalbo | 1998 | Dragør Svømmeklub | 40.55 | 1:23.94 | |||||
25 | Sophus Rensch Vinterberg | 1998 | Allerød Svømmeklub | 41.44 | 1:25.09 | |||||
26 | Jon R. Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.85 | 1:25.77 | |||||
27 | Andreas Petersen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 41.94 | 1:25.79 | |||||
28 | Patrick Svendsen | 1997 | Albertslund IF | 43.13 | 1:26.58 | |||||
29 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | GI-40 Hermes | 42.58 | 1:27.13 | |||||
30 | Mads Andersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.62 | 1:27.80 | |||||
31 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.79 | 1:33.28 | |||||
- | Kasper Holst Hansen | 1998 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Frederik Ahm | 1997 | GI-40 Hermes | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | sv på m v 25 m | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 30.93 | 1:00.90 | |||||
2 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 30.46 | 1:03.54 | |||||
3 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 30.81 | 1:04.95 | Deltager ikke i finalen | ||||
4 | Christoffer Voigt | 1995 | GI-40 Hermes | 33.19 | 1:06.74 | |||||
5 | Marcus Roldgaard | 1996 | Albertslund IF | 32.86 | 1:07.32 | |||||
6 | Mathias Halvorsen | 1996 | Køge Svømmeklub | 33.36 | 1:07.86 | |||||
7 | Peter Gjerulff | 1996 | GI-40 Hermes | 33.05 | 1:07.88 | |||||
8 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.06 | 1:08.18 | |||||
9 | Kasper Warberg | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.45 | 1:09.17 | |||||
10 | Robin Thorsen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 35.05 | 1:10.92 | |||||
11 | Magnus Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 34.94 | 1:11.57 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:28 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:40 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Eggers | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 37.11 | 1:17.00 | |||||
2 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 37.66 | 1:17.46 | |||||
3 | Emil D. Nielsen | 1999 | GI-40 Hermes | 39.23 | 1:20.14 | |||||
4 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.10 | 1:23.84 | |||||
5 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 41.73 | 1:25.61 | |||||
- | Linus Koefoed Weiss | 1999 | GI-40 Hermes | DSQ | sv på m v 75m | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 31.72 | 1:04.60 | |||||
2 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.89 | 1:05.25 | |||||
3 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 32.31 | 1:07.62 | |||||
4 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 33.73 | 1:08.78 | |||||
5 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 33.73 | 1:09.37 | |||||
6 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.46 | 1:09.56 | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 29.28 | 59.70 | |||||
2 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 30.47 | 1:04.39 | |||||
3 | Mathias Halvorsen | 1996 | Køge Svømmeklub | 31.62 | 1:05.94 | |||||
4 | Marcus Roldgaard | 1996 | Albertslund IF | 32.15 | 1:07.56 | |||||
5 | Peter Gjerulff | 1996 | GI-40 Hermes | 32.64 | 1:07.82 | |||||
6 | Christoffer Voigt | 1995 | GI-40 Hermes | 33.88 | 1:08.71 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:40 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:55 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 33.43 | 1:09.93 | 1:46.80 | 2:23.87 | |||
2 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.41 | 1:10.70 | 1:47.61 | 2:24.21 | |||
3 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.01 | 1:11.48 | 1:49.62 | 2:25.31 | |||
4 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 34.04 | 1:11.36 | 1:49.23 | 2:27.58 | |||
5 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 34.58 | 1:13.25 | 1:53.10 | 2:30.79 | |||
6 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 34.82 | 1:14.22 | 1:53.19 | 2:31.68 | |||
7 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 35.74 | 1:15.09 | 1:55.02 | 2:33.76 | |||
8 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.01 | 1:16.42 | 1:56.55 | 2:33.94 | |||
9 | Asta Kielgast | 1999 | Køge Svømmeklub | 36.63 | 1:16.12 | 1:55.87 | 2:35.27 | |||
10 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 35.73 | 1:16.26 | 1:57.50 | 2:39.12 | |||
11 | Emma Maagøe | 1999 | GI-40 Hermes | 36.26 | 1:17.80 | 2:00.18 | 2:41.91 | |||
12 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 39.86 | 1:25.39 | 2:11.22 | 2:53.34 | |||
- | Ditte Friis | 1999 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maja Skøt Ingerslev | 1999 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mathilde C. O. Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anja Rytter Hansen | 1997 | GI-40 Hermes | 30.28 | 1:04.69 | 1:40.88 | 2:16.41 | |||
2 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.68 | 1:06.62 | 1:42.99 | 2:18.24 | |||
3 | Agnes Marie Frey | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.80 | 1:08.81 | 1:45.37 | 2:20.93 | |||
4 | Henriette Hemmingsen | 1998 | Allerød Svømmeklub | 32.16 | 1:08.14 | 1:45.30 | 2:21.30 | |||
5 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 33.34 | 1:09.45 | 1:46.18 | 2:22.11 | |||
6 | Maria Grandt | 1998 | GI-40 Hermes | 33.61 | 1:10.20 | 1:47.56 | 2:22.12 | |||
7 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | GI-40 Hermes | 33.49 | 1:09.81 | 1:46.90 | 2:22.78 | |||
8 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.71 | 1:10.73 | 1:47.75 | 2:23.21 | |||
9 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 34.16 | 1:11.21 | 1:48.96 | 2:25.68 | |||
10 | Kristin Blach Petersen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 33.34 | 1:10.65 | 1:48.66 | 2:26.15 | |||
11 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.18 | 1:11.08 | 1:49.48 | 2:26.80 | |||
12 | Cecilie Christensen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 34.44 | 1:12.85 | 1:52.41 | 2:30.19 | |||
13 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.02 | 1:14.60 | 1:54.61 | 2:33.70 | |||
14 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 35.39 | 1:15.18 | 1:55.68 | 2:35.17 | |||
15 | Caroline Windfeldt Trolle | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 36.72 | 1:16.93 | 1:57.84 | 2:37.57 | |||
16 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 38.85 | 1:20.79 | 2:02.73 | 2:42.51 | |||
17 | Camilla Strunge Nielsen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 37.80 | 1:20.65 | 2:03.52 | 2:43.89 | |||
- | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Linea Due | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:55 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.71 | 1:05.85 | 1:41.90 | 2:17.70 | |||
2 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 32.07 | 1:07.29 | 1:43.13 | 2:18.37 | |||
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 28.60 | 59.87 | 1:31.59 | 2:02.94 | |||
2 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 30.34 | 1:03.80 | 1:37.61 | 2:09.94 | |||
3 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.39 | 1:03.01 | 1:37.29 | 2:10.98 | |||
4 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 29.79 | 1:02.88 | 1:37.45 | 2:11.18 | |||
5 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 30.16 | 1:04.40 | 1:39.40 | 2:13.08 | |||
6 | Isak Lichi | 1997 | GI-40 Hermes | 30.10 | 1:04.01 | 1:40.07 | 2:14.36 | |||
7 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.03 | 1:06.65 | 1:40.96 | 2:14.49 | |||
8 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 32.04 | 1:07.46 | 1:42.71 | 2:17.52 | |||
9 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 31.63 | 1:43.94 | 2:18.83 | 2:18.83 | |||
10 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 31.96 | 1:07.02 | 1:43.40 | 2:19.52 | |||
11 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 32.25 | 1:08.43 | 1:46.34 | 2:22.89 | |||
12 | Antonios Karantininis | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.81 | 1:08.60 | 1:45.44 | 2:23.09 | |||
13 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | Herlev Svømning | 32.60 | 1:09.43 | 1:46.92 | 2:23.21 | |||
14 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.10 | 1:10.18 | 1:48.37 | 2:25.06 | |||
15 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Allerød Svømmeklub | 32.93 | 1:10.34 | 1:48.54 | 2:25.87 | |||
16 | Sophus Rensch Vinterberg | 1998 | Allerød Svømmeklub | 34.56 | 1:13.92 | 1:54.70 | 2:34.17 | |||
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 26.24 | 55.85 | 1:25.14 | 1:54.09 | |||
2 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 28.30 | 58.59 | 1:29.15 | 1:59.59 | |||
3 | Esben Bragason | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.03 | 58.63 | 1:30.32 | 2:02.15 | |||
4 | Morten Børre Petersen | 1996 | Køge Svømmeklub | 28.66 | 59.70 | 1:31.06 | 2:02.84 | |||
5 | Peter Gjerulff | 1996 | GI-40 Hermes | 28.65 | 1:00.82 | 1:32.73 | 2:05.53 | |||
6 | Johan Emil Westergaard | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 28.95 | 1:00.96 | 1:33.64 | 2:06.25 | |||
7 | Anton Andersen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 28.94 | 1:00.87 | 1:33.80 | 2:06.26 | |||
8 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | Albertslund IF | 28.82 | 1:01.29 | 1:34.70 | 2:07.98 | |||
9 | Maxemillian Pedersen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 29.41 | 1:02.24 | 1:36.09 | 2:09.22 | |||
10 | Magnus Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 30.26 | 1:02.80 | 1:36.54 | 2:09.28 | |||
11 | Peter Nilsson | 1996 | Swim Team Tåstrup | 29.80 | 1:02.95 | 1:37.46 | 2:10.68 | |||
12 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.96 | 1:03.26 | 1:37.24 | 2:10.84 | |||
13 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 29.21 | 1:02.36 | 1:37.34 | 2:11.65 | |||
14 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Albertslund IF | 29.96 | 1:03.48 | 1:37.74 | 2:11.99 | |||
15 | Asbjørn Garne | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 30.81 | 1:04.65 | 1:38.83 | 2:12.16 | |||
16 | Hannibal Steenfos | 1996 | GI-40 Hermes | 30.09 | 1:04.25 | 1:38.69 | 2:12.39 | |||
17 | Robin Thorsen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 30.50 | 1:04.19 | 1:38.53 | 2:12.69 | |||
18 | Christoffer Voigt | 1995 | GI-40 Hermes | 29.42 | 1:02.60 | 1:38.52 | 2:14.12 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:20 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.72 | 1:43.57 | |||||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 51.07 | 1:48.27 | |||||
3 | Caroline Fritzböger | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 53.17 | 1:48.59 | |||||
4 | Camille Erichsen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 52.45 | 1:49.07 | |||||
5 | Katinka Søby | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 53.80 | 1:52.15 | |||||
6 | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | 55.22 | 1:53.83 | |||||
7 | Caroline Seidenberg | 2001 | GI-40 Hermes | 55.39 | 1:54.46 | |||||
8 | Josefine Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | 55.42 | 1:55.30 | |||||
9 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 53.78 | 1:55.61 | |||||
10 | Julie Stampe Meier | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 56.58 | 1:59.42 | |||||
11 | Camilla Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | 57.53 | 1:59.66 | |||||
12 | Amalie Deleurand | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 58.23 | 2:02.69 | |||||
13 | Louise Larsen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 58.65 | 2:03.04 | |||||
14 | Victoria Kahr | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:00.27 | 2:03.79 | |||||
15 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 59.34 | 2:04.49 | |||||
16 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:01.87 | 2:05.53 | |||||
17 | Lina Friis | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 1:01.41 | 2:08.82 | |||||
18 | Olivia Iris Ryding | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 59.55 | 2:09.45 | |||||
19 | Sofia Drevskich | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:04.42 | 2:17.98 | |||||
20 | Anna Ivalu Nielsen | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 1:14.85 | 2:37.77 | |||||
- | Lea Joensen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | DSQ | asynk. ben | |||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 39.84 | 1:23.98 | |||||
2 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 40.64 | 1:26.20 | |||||
3 | Josefine B. Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 41.70 | 1:27.36 | |||||
4 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 40.48 | 1:27.60 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 41.76 | 1:27.93 | |||||
6 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 42.52 | 1:28.20 | |||||
7 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | GI-40 Hermes | 44.88 | 1:33.87 | |||||
8 | Cecilie Reesbøll | 1999 | Allerød Svømmeklub | 45.62 | 1:34.21 | |||||
9 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | GI-40 Hermes | 45.51 | 1:34.24 | |||||
10 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 47.76 | 1:37.69 | |||||
11 | Camilla Taylor | 2000 | Allerød Svømmeklub | 45.99 | 1:38.06 | |||||
12 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 47.27 | 1:38.23 | |||||
13 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 47.15 | 1:39.15 | |||||
14 | Lærke Koch Sonnenborg | 2000 | Allerød Svømmeklub | 48.28 | 1:42.29 | |||||
15 | Thit Bondo | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 49.95 | 1:44.78 | |||||
16 | Olivia Therkelsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.57 | 1:45.35 | |||||
17 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | GI-40 Hermes | 52.93 | 1:45.98 | |||||
18 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.69 | 1:47.19 | |||||
19 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 52.82 | 1:48.61 | |||||
20 | Celine Brock | 2000 | Herlev Svømning | 51.31 | 1:49.64 | |||||
21 | Josephine Sommer Olsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 52.47 | 1:50.32 | |||||
22 | Emily Brophy | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.29 | 1:51.31 | |||||
23 | Line Hanghøj Kjelgaard | 2000 | Allerød Svømmeklub | 55.07 | 1:54.82 | |||||
24 | Luna Donde Feilberg | 2000 | GI-40 Hermes | 56.25 | 1:59.15 | |||||
25 | Mille Rask Sander | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 57.63 | 2:00.52 | |||||
- | Emma Bobjerg | 2000 | Allerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maja Skøt Ingerslev | 1999 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 37.60 | 1:18.20 | |||||
2 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.47 | 1:18.72 | |||||
2 | Maria Grandt | 1998 | GI-40 Hermes | 37.80 | 1:18.72 | |||||
4 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 37.75 | 1:18.79 | |||||
5 | Tenna Jensen | 1998 | GI-40 Hermes | 36.89 | 1:19.06 | |||||
6 | Mei Mei Dreyer | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.24 | 1:19.64 | |||||
7 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.23 | 1:20.80 | |||||
8 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 39.52 | 1:22.16 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Merle F. V. Christensen | 1998 | GI-40 Hermes | 39.43 | 1:23.00 | |||||
10 | Sascha Meinild Nielsen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 39.61 | 1:23.32 | |||||
11 | Anna Fixdahl | 1997 | GI-40 Hermes | 40.04 | 1:23.96 | |||||
12 | Kirstine Andersen | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.08 | 1:25.20 | |||||
13 | Tania Berry | 1998 | Dragør Svømmeklub | 39.79 | 1:25.44 | |||||
14 | Kristin Blach Petersen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 40.57 | 1:26.16 | |||||
15 | Mathilde Zaggai | 1998 | GI-40 Hermes | 41.49 | 1:27.31 | |||||
16 | Natasja Schultz | 1998 | GI-40 Hermes | 42.42 | 1:27.55 | |||||
17 | Julie Rath | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 42.06 | 1:28.62 | |||||
18 | Natacha Bergmann | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.46 | 1:30.53 | |||||
19 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 45.57 | 1:34.50 | |||||
20 | Christina Mørkboe | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.03 | 1:36.65 | |||||
21 | Sarah Mariner | 1998 | Dragør Svømmeklub | 48.64 | 1:41.81 | |||||
22 | Lea Søgaard | 1998 | Dragør Svømmeklub | 49.56 | 1:42.05 | |||||
23 | Asta Therese Jepsen | 1998 | Herlev Svømning | 48.57 | 1:42.20 | |||||
24 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 48.75 | 1:43.53 | |||||
25 | Kate Ladefoged | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.81 | 1:43.78 | |||||
26 | Helena Marmetschke | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 51.66 | 1:46.95 | |||||
27 | Karen Mørch | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 51.11 | 1:48.16 | |||||
- | Rikke Knudsen | 1998 | Dragør Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:28 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:30 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 49.97 | 1:44.56 | |||||
2 | Camille Erichsen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 51.73 | 1:46.86 | |||||
3 | Katinka Søby | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 52.88 | 1:50.74 | |||||
4 | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | 53.81 | 1:53.14 | |||||
5 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 57.03 | 1:58.65 | |||||
- | Caroline Fritzböger | 2001 | Birkerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 39.64 | 1:23.17 | |||||
2 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 41.21 | 1:26.01 | |||||
3 | Josefine B. Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 41.21 | 1:26.13 | |||||
4 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 41.47 | 1:27.13 | |||||
5 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 41.63 | 1:27.81 | |||||
6 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | GI-40 Hermes | 44.11 | 1:33.00 | |||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.95 | 1:15.51 | |||||
2 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 36.17 | 1:15.75 | |||||
3 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 37.34 | 1:18.30 | |||||
4 | Maria Grandt | 1998 | GI-40 Hermes | 38.45 | 1:18.85 | |||||
5 | Tenna Jensen | 1998 | GI-40 Hermes | 37.10 | 1:19.01 | |||||
6 | Mei Mei Dreyer | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.20 | 1:20.58 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:30 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:37 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 40.73 | 1:26.97 | |||||
2 | Mathias Holdrup | 1999 | GI-40 Hermes | 42.92 | 1:30.15 | |||||
3 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 42.60 | 1:30.23 | |||||
4 | Alexander Eggers | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 43.61 | 1:32.13 | |||||
5 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 44.86 | 1:35.34 | |||||
6 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 48.31 | 1:39.02 | |||||
7 | Andreas Vestergaard | 1999 | GI-40 Hermes | 47.38 | 1:39.91 | |||||
8 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | GI-40 Hermes | 47.60 | 1:40.75 | |||||
9 | Emil D. Nielsen | 1999 | GI-40 Hermes | 48.60 | 1:41.35 | |||||
10 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 48.73 | 1:42.22 | |||||
11 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.86 | 1:43.68 | |||||
12 | André Sebastian Ghaziani | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 50.59 | 1:45.87 | |||||
13 | Victor Rytter Hansen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 50.77 | 1:47.44 | |||||
14 | Valentin Rytter Hansen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 52.69 | 1:48.29 | |||||
15 | Malthe Dam Junget | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 52.93 | 1:49.42 | |||||
16 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.17 | 1:53.52 | |||||
17 | Sebastian Hansen | 2001 | Køge Svømmeklub | 56.36 | 1:56.58 | |||||
18 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.92 | 1:58.64 | |||||
19 | Jeppe Berg | 2002 | Køge Svømmeklub | 1:01.17 | 2:09.23 | |||||
- | Daniel Brylov | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | Magnus Rydahl Sørensen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | August Terp Larsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | tyvstart | |||||
- | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | 3 tag in va brydes | |||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Foss Sylow | 1997 | Køge Svømmeklub | 34.61 | 1:11.98 | |||||
2 | Isak Lichi | 1997 | GI-40 Hermes | 33.73 | 1:12.16 | |||||
3 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 35.44 | 1:13.53 | |||||
4 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 35.86 | 1:13.84 | |||||
5 | Magnus Troest | 1997 | Dragør Svømmeklub | 37.18 | 1:18.05 | |||||
6 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 37.97 | 1:20.11 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 37.89 | 1:20.33 | |||||
8 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 37.73 | 1:20.52 | |||||
9 | Daniel Højme | 1997 | GI-40 Hermes | 38.31 | 1:20.99 | |||||
10 | Lasse Brock | 1997 | Herlev Svømning | 38.02 | 1:21.22 | |||||
11 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.01 | 1:22.87 | Deltager ikke i finalen | ||||
12 | Frederik Ahm | 1997 | GI-40 Hermes | 39.28 | 1:23.48 | |||||
13 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | GI-40 Hermes | 39.65 | 1:24.08 | |||||
14 | Alexander Olsen | 1998 | GI-40 Hermes | 41.33 | 1:27.11 | |||||
15 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 41.53 | 1:27.69 | |||||
16 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 41.87 | 1:27.76 | |||||
17 | Christian Møller | 1997 | Dragør Svømmeklub | 43.56 | 1:31.39 | |||||
17 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 44.31 | 1:31.39 | |||||
19 | Mads Keis Jepsen | 1998 | Allerød Svømmeklub | 45.10 | 1:31.77 | |||||
20 | Magnus Thode | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.30 | 1:33.71 | |||||
21 | Rasmus Skalbo | 1998 | Dragør Svømmeklub | 47.64 | 1:38.53 | |||||
22 | Oliver Raahauge | 1998 | Køge Svømmeklub | 46.62 | 1:38.67 | |||||
23 | Jon R. Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.57 | 1:39.11 | |||||
24 | Patrick Svendsen | 1997 | Albertslund IF | 47.42 | 1:40.43 | |||||
25 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.56 | 1:45.68 | |||||
26 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.11 | 1:49.96 | |||||
27 | Frederik Nerving | 1997 | Dragør Svømmeklub | 54.46 | 2:00.94 | |||||
- | Kasper Holst Hansen | 1998 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Andreas Petersen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | sv på ryg v 50 m | |||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 34.12 | 1:10.37 | |||||
2 | Kasper Vitten | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 34.88 | 1:12.87 | Deltager ikke i finalen | ||||
3 | Timon Wedekind | 1996 | GI-40 Hermes | 34.41 | 1:13.62 | |||||
4 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | Herlev Svømning | 34.99 | 1:14.85 | |||||
5 | Robin Thorsen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 35.16 | 1:14.96 | |||||
6 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Swim Team Tåstrup | 35.70 | 1:15.93 | |||||
7 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Albertslund IF | 36.25 | 1:16.46 | |||||
8 | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | 39.34 | 1:25.52 | |||||
9 | Esben Norup | 1996 | Dragør Svømmeklub | 41.31 | 1:26.06 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:37 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 40.84 | 1:26.96 | |||||
2 | Mathias Holdrup | 1999 | GI-40 Hermes | 41.85 | 1:27.83 | |||||
3 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 42.65 | 1:29.68 | |||||
4 | Alexander Eggers | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 42.88 | 1:31.50 | |||||
5 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 44.95 | 1:34.31 | |||||
6 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 47.64 | 1:39.43 | |||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isak Lichi | 1997 | GI-40 Hermes | 33.61 | 1:11.47 | |||||
2 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 34.33 | 1:12.60 | |||||
3 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 34.84 | 1:12.79 | |||||
4 | Magnus Troest | 1997 | Dragør Svømmeklub | 37.90 | 1:18.92 | |||||
5 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 36.78 | 1:19.21 | |||||
- | Lasse Foss Sylow | 1997 | Køge Svømmeklub | DSQ | 3 fly b før armtag | |||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 32.61 | 1:08.30 | |||||
2 | Timon Wedekind | 1996 | GI-40 Hermes | 33.21 | 1:10.04 | |||||
3 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | Herlev Svømning | 34.37 | 1:13.00 | |||||
4 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Albertslund IF | 35.86 | 1:15.45 | |||||
5 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Swim Team Tåstrup | 35.40 | 1:15.77 | |||||
6 | Robin Thorsen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 35.33 | 1:15.80 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:41 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 38.73 | 1:25.47 | 2:17.13 | 3:12.43 | |||
2 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.47 | 1:42.68 | 2:38.59 | 3:33.95 | |||
3 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 48.07 | 1:47.76 | 2:49.88 | 3:47.62 | |||
4 | Anna Svale Kristensen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.93 | 1:57.02 | 2:59.64 | 3:58.85 | |||
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.41 | 1:13.59 | 1:54.16 | 2:32.04 | |||
2 | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 34.87 | 1:14.30 | 1:53.50 | 2:32.38 | |||
3 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | GI-40 Hermes | 33.96 | 1:13.21 | 1:53.58 | 2:33.58 | |||
4 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 35.85 | 1:15.53 | 1:55.84 | 2:37.88 | |||
5 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 35.59 | 1:15.11 | 1:56.76 | 2:38.25 | |||
6 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | GI-40 Hermes | 35.87 | 1:17.49 | 2:00.42 | 2:43.85 | |||
7 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | GI-40 Hermes | 36.86 | 1:20.41 | 2:08.05 | 2:55.91 | |||
8 | Julie Rath | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 39.29 | 1:25.58 | 2:13.55 | 3:00.26 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 46.11 | 1:40.62 | 2:34.60 | 3:28.15 | |||
2 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.03 | 1:50.18 | 2:49.16 | 3:51.28 | |||
- | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | sv på ryg v 150 m | |||||
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 33.23 | 1:10.96 | 1:50.44 | 2:28.51 | |||
2 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 31.58 | 1:09.17 | 1:48.51 | 2:29.32 | |||
3 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 34.40 | 1:15.87 | 1:57.39 | 2:35.57 | |||
4 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.20 | 1:13.30 | 1:55.65 | 2:38.81 | |||
5 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | GI-40 Hermes | 33.51 | 1:14.64 | 1:58.27 | 2:39.72 | |||
6 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 33.83 | 1:14.43 | 1:57.49 | 2:42.01 | |||
7 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 36.55 | 1:18.72 | 2:02.26 | 2:45.76 | |||
8 | Oliver Raahauge | 1998 | Køge Svømmeklub | 39.38 | 1:28.06 | 2:19.77 | 3:06.12 | |||
9 | Mads Andersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.49 | 2:53.24 | 3:52.69 | 3:52.69 | |||
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikolaj Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.60 | 1:07.94 | 1:44.83 | 2:20.08 | |||
2 | Anders Madsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.43 | 1:07.08 | 1:43.60 | 2:20.23 | |||
3 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 31.69 | 1:07.79 | 1:44.72 | 2:22.46 | |||
4 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Albertslund IF | 31.28 | 1:09.22 | 1:46.12 | 2:22.59 | |||
5 | Christian O. Sørensen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.49 | 1:05.89 | 1:43.46 | 2:23.78 | |||
6 | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 31.48 | 1:08.29 | 1:46.83 | 2:25.86 | |||
7 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | Herlev Svømning | 31.88 | 1:09.58 | 1:48.91 | 2:28.49 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:42 |
Resultat Løb 31 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:27 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 31, 4X50m Frisvømning Damer, Indledende 2010 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:56.62 | ||||||
Chamie Kann | 1999 | 29.59 | 29.59 | |||||||
Mei Mei Dreyer | 1998 | 29.65 | 59.24 | |||||||
Iben Grundtvig | 1997 | 28.71 | 1:27.95 | |||||||
Hannah Nissen | 1997 | 28.67 | 1:56.62 | |||||||
2 | Gi40Hermes Piger 1 | 1997 | GI-40 Hermes | 1:58.79 | ||||||
Mathilde Zaggai | 1998 | 30.35 | 30.35 | |||||||
Anna Fixdahl | 1997 | 30.09 | 1:00.44 | |||||||
Martha Othmar Haskiel | 1997 | 29.66 | 1:30.10 | |||||||
Anja Rytter Hansen | 1997 | 28.69 | 1:58.79 | |||||||
3 | Vat Piger 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 2:01.22 | ||||||
Nanna Drewsen | 1998 | 30.93 | 30.93 | |||||||
Kirstine Andersen | 1997 | 29.90 | 1:00.83 | |||||||
Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 30.41 | 1:31.24 | |||||||
Cecilie Høgskilde | 1999 | 29.98 | 2:01.22 | |||||||
4 | Køge Piger 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 2:02.52 | ||||||
Maria Uldal | 1998 | 30.93 | 30.93 | |||||||
Kathrine Hansen | 1998 | 29.67 | 1:00.60 | |||||||
Ida Henriksen | 1998 | 31.63 | 1:32.23 | |||||||
Mie Ødegaard | 1997 | 30.29 | 2:02.52 | |||||||
5 | Gi40Hermes Piger 2 | 1997 | GI-40 Hermes | 2:04.61 | Deltager ikke i finalen | |||||
Alberte Sara Cornelius | 1998 | 31.11 | 31.11 | |||||||
Maria Grandt | 1998 | 31.15 | 1:02.26 | |||||||
Rikke Dehn | 1999 | 31.43 | 1:33.69 | |||||||
Tenna Jensen | 1998 | 30.92 | 2:04.61 | |||||||
6 | Vat Piger 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 2:12.47 | ||||||
Rikke Munkholm | 1998 | 31.22 | 31.22 | |||||||
Emilie Heick | 1999 | 32.16 | 1:03.38 | |||||||
Camilla Strunge Nielsen | 1997 | 34.68 | 1:38.06 | |||||||
Sascha Meinild Nielsen | 1997 | 34.41 | 2:12.47 | |||||||
7 | Gi40Hermes Piger 3 | 1997 | GI-40 Hermes | 2:12.56 | Deltager ikke i finalen | |||||
Marie Louise L. Petersen | 1998 | 32.26 | 32.26 | |||||||
Merle F. V. Christensen | 1998 | 32.24 | 1:04.50 | |||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 34.39 | 1:38.89 | |||||||
Emma Maagøe | 1999 | 33.67 | 2:12.56 | |||||||
8 | Køge Piger 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 2:13.27 | ||||||
Asta Kielgast | 1999 | 35.21 | 35.21 | |||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 32.14 | 1:07.35 | |||||||
Melanie Degner | 2000 | 32.93 | 1:40.28 | |||||||
Kathrine Clausen | 1999 | 32.99 | 2:13.27 | |||||||
9 | Mk 31 Piger 1 | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 2:29.69 | ||||||
Karen Mørch | 1998 | 36.62 | 36.62 | |||||||
Josephine Sommer Olsen | 2000 | 40.91 | 1:17.53 | |||||||
Josefine B. Pedersen | 1999 | 33.33 | 1:50.86 | |||||||
Mille Rask Sander | 1999 | 38.83 | 2:29.69 | |||||||
10 | Køge Piger 3 | 0 | Køge Svømmeklub | 2:51.36 | ||||||
Karoline Kjær | 2000 | 40.61 | 40.61 | |||||||
Victoria Kahr | 2001 | 41.88 | 1:22.49 | |||||||
Lærke Schlott Reichel | 2001 | 47.24 | 2:09.73 | |||||||
Emma Henriksen | 2001 | 41.63 | 2:51.36 | |||||||
11 | Mk 31 Piger 2 | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 3:13.61 | ||||||
Louise Larsen | 2001 | 45.38 | 45.38 | |||||||
Katinka Søby | 2001 | 45.86 | 1:31.24 | |||||||
Sofia Drevskich | 2003 | 58.97 | 2:30.21 | |||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | 43.40 | 3:13.61 | |||||||
- | Mk 31 Piger 3 | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:27 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:49 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 31, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 2010 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:55.60 | ||||||
Hannah Nissen | 1997 | 29.11 | 29.11 | |||||||
Chamie Kann | 1999 | 29.19 | 58.30 | |||||||
Mei Mei Dreyer | 1998 | 29.30 | 1:27.60 | |||||||
Iben Grundtvig | 1997 | 28.00 | 1:55.60 | |||||||
2 | Gi40Hermes Piger 1 | 1997 | GI-40 Hermes | 1:56.06 | ||||||
Mathilde Zaggai | 1998 | 29.91 | 29.91 | |||||||
Anna Fixdahl | 1997 | 29.16 | 59.07 | |||||||
Martha Othmar Haskiel | 1997 | 28.90 | 1:27.97 | |||||||
Anja Rytter Hansen | 1997 | 28.09 | 1:56.06 | |||||||
3 | Vat Piger 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 1:59.92 | ||||||
Cecilie Høgskilde | 1999 | 30.75 | 30.75 | |||||||
Kirstine Andersen | 1997 | 28.91 | 59.66 | |||||||
Nanna Drewsen | 1998 | 30.47 | 1:30.13 | |||||||
Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 29.79 | 1:59.92 | |||||||
4 | Køge Piger 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 2:00.35 | ||||||
Maria Uldal | 1998 | 30.26 | 30.26 | |||||||
Kathrine Hansen | 1998 | 29.48 | 59.74 | |||||||
Ida Henriksen | 1998 | 30.83 | 1:30.57 | |||||||
Mie Ødegaard | 1997 | 29.78 | 2:00.35 | |||||||
5 | Vat Piger 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 2:09.77 | ||||||
Rikke Munkholm | 1998 | 31.14 | 31.14 | |||||||
Emilie Heick | 1999 | 31.46 | 1:02.60 | |||||||
Camilla Strunge Nielsen | 1997 | 34.10 | 1:36.70 | |||||||
Sascha Meinild Nielsen | 1997 | 33.07 | 2:09.77 | |||||||
6 | Køge Piger 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 2:12.56 | ||||||
Asta Kielgast | 1999 | 34.81 | 34.81 | |||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 31.33 | 1:06.14 | |||||||
Melanie Degner | 2000 | 34.08 | 1:40.22 | |||||||
Kathrine Clausen | 1999 | 32.34 | 2:12.56 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:49 |
Resultat Løb 32 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:27 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 32, 4X50m Frisvømning Herrer, Indledende 2010 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vil Ha Kage | 1995 | Herlev Svømning | 1:42.01 | ||||||
Kevin Witt Christensen | 1995 | 26.27 | 26.27 | |||||||
Chris Johansen | 1996 | 26.31 | 52.58 | |||||||
Marcus Olesen | 1995 | 25.67 | 1:18.25 | |||||||
Magnus Westermann | 1995 | 23.76 | 1:42.01 | |||||||
2 | Vat Drenge 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 1:43.79 | ||||||
Esben Bragason | 1995 | 25.40 | 25.40 | |||||||
Martin Lund Djurhuus | 1995 | 25.52 | 50.92 | |||||||
Lasse Jørgensen | 1996 | 26.50 | 1:17.42 | |||||||
Nikolaj Østergaard | 1996 | 26.37 | 1:43.79 | |||||||
3 | Køge Drenge 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 1:44.27 | ||||||
Magnus Christensen | 1995 | 26.76 | 26.76 | |||||||
Morten Børre Petersen | 1996 | 25.76 | 52.52 | |||||||
Anders Paaske | 1995 | 25.69 | 1:18.21 | |||||||
Mathias Halvorsen | 1996 | 26.06 | 1:44.27 | |||||||
4 | Gi40Hermes Drenge 1 | 1995 | GI-40 Hermes | 1:48.96 | ||||||
Hannibal Steenfos | 1996 | 28.05 | 28.05 | |||||||
Christoffer Voigt | 1995 | 27.16 | 55.21 | |||||||
Timon Wedekind | 1996 | 28.66 | 1:23.87 | |||||||
Peter Gjerulff | 1996 | 25.09 | 1:48.96 | |||||||
5 | Vat Drenge 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 1:49.27 | ||||||
Johan Bragason | 1999 | 28.84 | 28.84 | |||||||
Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 26.74 | 55.58 | |||||||
Peter Nilsson | 1996 | 26.49 | 1:22.07 | |||||||
Anton Andersen | 1995 | 27.20 | 1:49.27 | |||||||
6 | Gi40Hermes Drenge 2 | 1995 | GI-40 Hermes | 1:50.53 | Deltager ikke i finalen | |||||
Mads Christian Sandager | 1998 | 29.44 | 29.44 | |||||||
August Willems | 1997 | 26.92 | 56.36 | |||||||
Victor Bødker | 1997 | 27.82 | 1:24.18 | |||||||
Isak Lichi | 1997 | 26.35 | 1:50.53 | |||||||
7 | Kvik Drenge 1 | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:51.58 | ||||||
Viktor Holm | 1996 | 29.25 | 29.25 | |||||||
Oliver Marcus Meng | 1997 | 26.08 | 55.33 | |||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 29.31 | 1:24.64 | |||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 26.94 | 1:51.58 | |||||||
8 | Gi40Hermes Drenge 3 | 1995 | GI-40 Hermes | 1:57.31 | Deltager ikke i finalen | |||||
Jesper Frost Thomsen | 1997 | 29.42 | 29.42 | |||||||
Daniel Højme | 1997 | 29.25 | 58.67 | |||||||
Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 28.87 | 1:27.54 | |||||||
Frederik Ahm | 1997 | 29.77 | 1:57.31 | |||||||
9 | Køge Drenge 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 1:59.02 | ||||||
Rasmus Birkedal | 1997 | 28.01 | 28.01 | |||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 29.71 | 57.72 | |||||||
Mikkel Holm Jensen | 1997 | 30.63 | 1:28.35 | |||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 30.67 | 1:59.02 | |||||||
10 | Køge Drenge 3 | 0 | Køge Svømmeklub | 2:09.24 | ||||||
Casper Wagner | 1998 | 31.13 | 31.13 | |||||||
Jacob Samuel | 1998 | 33.23 | 1:04.36 | |||||||
Oliver Raahauge | 1998 | 34.87 | 1:39.23 | |||||||
Martin Bruun Andersen | 1998 | 30.01 | 2:09.24 | |||||||
- | Mk 31 Drenge 2 | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
Victor Rytter Hansen | 2001 | |||||||||
August Terp Larsen | 1999 | |||||||||
Daniel Brylov | 2000 | |||||||||
Malthe Dam Junget | 1999 | DNS | ||||||||
- | Mk 31 Drenge 1 | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:27 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:52 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 32, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 2010 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vil Ha Kage | 1995 | Herlev Svømning | 1:41.03 | ||||||
Chris Johansen | 1996 | 26.57 | 26.57 | |||||||
Kevin Witt Christensen | 1995 | 25.46 | 52.03 | |||||||
Marcus Olesen | 1995 | 25.47 | 1:17.50 | |||||||
Magnus Westermann | 1995 | 23.53 | 1:41.03 | |||||||
2 | Vat Drenge 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 1:42.69 | ||||||
Esben Bragason | 1995 | 25.04 | 25.04 | |||||||
Martin Lund Djurhuus | 1995 | 25.23 | 50.27 | |||||||
Lasse Jørgensen | 1996 | 26.24 | 1:16.51 | |||||||
Nikolaj Østergaard | 1996 | 26.18 | 1:42.69 | |||||||
3 | Køge Drenge 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 1:43.90 | ||||||
Magnus Christensen | 1995 | 26.79 | 26.79 | |||||||
Morten Børre Petersen | 1996 | 25.69 | 52.48 | |||||||
Anders Paaske | 1995 | 25.42 | 1:17.90 | |||||||
Mathias Halvorsen | 1996 | 26.00 | 1:43.90 | |||||||
4 | Gi40Hermes Drenge 1 | 1995 | GI-40 Hermes | 1:45.73 | ||||||
Christoffer Voigt | 1995 | 27.39 | 27.39 | |||||||
Peter Gjerulff | 1996 | 25.43 | 52.82 | |||||||
Isak Lichi | 1997 | 26.32 | 1:19.14 | |||||||
August Willems | 1997 | 26.59 | 1:45.73 | |||||||
5 | Vat Drenge 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 1:47.71 | ||||||
Johan Bragason | 1999 | 28.29 | 28.29 | |||||||
Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 26.69 | 54.98 | |||||||
Peter Nilsson | 1996 | 26.86 | 1:21.84 | |||||||
Anton Andersen | 1995 | 25.87 | 1:47.71 | |||||||
6 | Kvik Drenge 1 | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:50.95 | ||||||
Oliver Marcus Meng | 1997 | 26.96 | 26.96 | |||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 26.86 | 53.82 | |||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 28.92 | 1:22.74 | |||||||
Viktor Holm | 1996 | 28.21 | 1:50.95 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:52 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:52 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 33, 50m Butterfly Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 30.49 | ||||||
2 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.75 | ||||||
3 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | GI-40 Hermes | 31.86 | ||||||
4 | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.17 | ||||||
5 | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 32.36 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:52 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:55 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 30.46 | ||||||
2 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | GI-40 Hermes | 31.71 | ||||||
3 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.72 | ||||||
4 | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.37 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:55 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:16 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 35, 50m Butterfly Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 30.28 | ||||||
2 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.04 | ||||||
3 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | GI-40 Hermes | 32.58 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:16 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:00 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 36, 50m Butterfly Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 29.48 | ||||||
2 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:00 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:05 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 37, 50m Butterfly Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 27.93 | ||||||
2 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 28.30 | ||||||
3 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 28.43 | ||||||
4 | Nikolaj Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.49 | ||||||
5 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 29.47 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:05 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:08 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 38, 50m Butterfly Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 27.35 | ||||||
2 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 27.75 | ||||||
3 | Nikolaj Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.31 | ||||||
4 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 28.60 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:08 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:15 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 39, 50m Butterfly Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 27.57 | ||||||
2 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 27.89 | ||||||
3 | Nikolaj Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.86 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:15 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:13 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 40, 50m Butterfly Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 26.96 | ||||||
2 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 28.13 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:13 |