Resultater for Østdanske Langbane Mesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 29 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Øst Langbane | Udskriftsdato | 06 marts 2011 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 10:22 | |||
Arrangør | Svømmeklubben TRITON og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2011 |
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 2:13.61 2000-09-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.08 | 1:08.37 | 1:46.15 | 2:22.84 | |||
2 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | Herlev Svømning | 33.84 | 1:09.12 | 1:46.32 | 2:23.05 | |||
3 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.28 | 1:10.73 | 1:48.12 | 2:23.79 | |||
4 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 34.75 | 1:11.03 | 1:47.81 | 2:24.25 | |||
5 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.71 | 1:11.32 | 1:48.22 | 2:26.06 | |||
6 | Pernille Jalsøe | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.89 | 1:12.57 | 1:49.34 | 2:26.07 | |||
7 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 34.57 | 1:11.42 | 1:49.25 | 2:26.14 | |||
8 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.24 | 1:11.77 | 1:49.52 | 2:26.33 | |||
9 | Line Gregersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.73 | 1:12.53 | 1:51.03 | 2:27.08 | |||
10 | Eliana Jørgensen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 35.62 | 1:11.90 | 1:50.50 | 2:27.41 | |||
11 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Albertslund IF | 35.31 | 1:13.93 | 1:51.50 | 2:27.95 | |||
12 | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 34.21 | 1:12.13 | 1:50.30 | 2:29.12 | |||
13 | Marina Heller Hansen | 1994 | Allerød Svømmeklub | 35.32 | 1:13.43 | 1:51.24 | 2:29.50 | |||
14 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub | 35.13 | 1:13.39 | 1:51.62 | 2:30.37 | |||
15 | Caroline Erichsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 36.08 | 1:13.94 | 1:53.79 | 2:32.15 | |||
16 | Annelouise Dolleris | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 34.63 | 1:12.86 | 1:52.97 | 2:32.91 | |||
17 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 35.83 | 1:13.83 | 1:54.03 | 2:32.97 | |||
18 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 37.14 | 1:15.36 | 1:55.31 | 2:33.05 | |||
19 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 36.10 | 1:15.39 | 1:54.95 | 2:33.16 | |||
20 | Isabel Brylov | 1994 | GI-40 Hermes | 36.46 | 1:15.13 | 1:53.71 | 2:33.49 | |||
21 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 37.95 | 1:16.45 | 1:56.34 | 2:33.72 | |||
22 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 37.89 | 1:17.35 | 1:56.39 | 2:34.28 | |||
23 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.70 | 1:16.18 | 1:55.92 | 2:34.57 | |||
24 | Cecilie Emma Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.22 | 1:16.67 | 1:56.32 | 2:35.15 | |||
25 | Sarah Bro | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 36.95 | 1:16.35 | 1:56.29 | 2:36.57 | |||
26 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.60 | 1:16.00 | 1:56.00 | 2:36.90 | |||
27 | Isabel Mass | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 36.37 | 1:15.90 | 1:56.97 | 2:37.02 | |||
28 | Erika Tuvike | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.40 | 1:15.88 | 1:57.14 | 2:37.05 | |||
29 | Stephanie Hansen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 37.70 | 1:17.61 | 1:57.25 | 2:37.19 | |||
30 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.21 | 1:16.63 | 1:57.68 | 2:37.60 | |||
31 | Karoline Hauerbach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 36.83 | 1:16.37 | 1:58.33 | 2:37.76 | |||
32 | Emilie Eskildsen | 1997 | Køge Svømmeklub | 37.85 | 1:18.18 | 1:58.07 | 2:38.98 | |||
33 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Søllerød Svømmeklub | 37.49 | 1:18.03 | 1:58.00 | 2:39.08 | |||
34 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 37.76 | 1:18.54 | 1:59.51 | 2:39.13 | |||
35 | Sarah Sannung | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.47 | 1:16.35 | 1:58.26 | 2:39.28 | |||
36 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 38.36 | 1:18.77 | 2:00.59 | 2:40.89 | |||
37 | Amalie Ringgaard | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 37.34 | 1:18.18 | 2:00.40 | 2:41.03 | |||
38 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.22 | 1:18.75 | 1:59.90 | 2:41.17 | |||
39 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 37.89 | 1:17.85 | 1:59.58 | 2:41.59 | |||
40 | Camilla Hansen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 38.85 | 1:18.97 | 2:00.63 | 2:41.61 | |||
41 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 38.00 | 1:18.00 | 2:00.35 | 2:41.74 | |||
42 | Elina Lynge Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 37.54 | 1:18.41 | 2:00.18 | 2:42.09 | |||
43 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | Vest-Brøndby | 37.32 | 1:18.77 | 2:00.77 | 2:42.14 | |||
44 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.20 | 1:20.15 | 2:01.33 | 2:42.47 | |||
45 | Fie Bay Florin | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 38.20 | 1:20.21 | 2:01.42 | 2:43.22 | |||
46 | Anja Rytter Hansen | 1997 | GI-40 Hermes | 37.63 | 1:19.35 | 2:01.14 | 2:43.31 | |||
47 | Helena Holm Iversen | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 38.70 | 1:20.47 | 2:01.71 | 2:43.37 | |||
48 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | GI-40 Hermes | 38.89 | 1:20.26 | 2:02.67 | 2:44.52 | |||
49 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 39.39 | 1:20.30 | 2:03.47 | 2:44.83 | |||
50 | Siham Saud | 1997 | Herlev Svømning | 39.85 | 1:21.05 | 2:04.40 | 2:46.00 | |||
51 | Laura Rimmer Hansen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.59 | 1:21.03 | 2:04.72 | 2:46.28 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 06 marts 2011 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 10:22 |