Resultater for Østdanske Langbane Mesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 37 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Løb 37 (Indledende) Senior - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Øst Langbane |
|
Udskriftsdato |
06 marts 2011 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
13:14 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben TRITON og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 marts 2011 |
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 800m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
Allerød Svømmeklub |
|
1:07.82 |
2:18.98 |
3:30.58 |
4:42.09 |
9:21.83 |
|
|
|
|
|
|
5:52.46 |
7:02.75 |
8:12.96 |
|
|
|
2 |
Julie Lunau |
1995 |
Slangerup Svømmeklub |
|
1:06.17 |
2:16.26 |
3:27.13 |
4:38.14 |
9:25.68 |
|
|
|
|
|
|
5:50.15 |
7:02.80 |
8:14.93 |
|
|
|
3 |
Maria Bastiansen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
|
1:08.73 |
2:20.97 |
3:33.15 |
4:45.09 |
9:29.41 |
|
|
|
|
|
|
5:56.76 |
7:08.96 |
8:20.18 |
|
|
|
4 |
Lisa Steen Duus |
1997 |
Birkerød Svømmeklub |
|
1:08.97 |
2:20.97 |
3:33.73 |
4:45.67 |
9:31.20 |
|
|
|
|
|
|
5:58.28 |
7:10.43 |
8:22.47 |
|
|
|
5 |
Eliana Jørgensen |
1993 |
Glostrup Svømme Klub |
|
1:08.82 |
2:20.98 |
3:32.77 |
4:44.54 |
9:31.28 |
|
|
|
|
|
|
5:57.14 |
7:09.77 |
8:21.60 |
|
|
|
6 |
Isabel Brylov |
1994 |
GI-40 Hermes |
|
1:08.36 |
2:20.09 |
3:32.64 |
4:45.43 |
9:35.04 |
|
|
|
|
|
|
5:57.93 |
7:10.47 |
8:23.04 |
|
|
|
7 |
Line Præst Lauridsen |
1989 |
West Swim Esbjerg |
|
1:09.33 |
2:20.93 |
|
|
9:35.82 |
|
|
|
|
|
|
5:59.24 |
|
|
|
|
|
8 |
Julie Brøndum Petersen |
1994 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:08.21 |
2:19.44 |
3:30.87 |
4:42.86 |
9:36.60 |
|
|
|
|
|
|
5:55.47 |
7:09.33 |
8:23.71 |
|
|
|
9 |
Emilie Eskildsen |
1997 |
Køge Svømmeklub |
|
1:09.95 |
2:22.74 |
3:35.97 |
4:49.18 |
9:44.81 |
|
|
|
|
|
|
6:02.87 |
7:17.15 |
8:31.34 |
|
|
|
10 |
Louise Møller Jessen |
1997 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:11.40 |
2:26.48 |
3:41.30 |
4:55.98 |
9:49.48 |
|
|
|
|
|
|
6:10.00 |
7:24.14 |
8:37.74 |
|
|
|
11 |
Caroline Øhrstrøm |
1995 |
Gladsaxe Idræts Forening |
|
1:11.75 |
2:26.63 |
3:39.99 |
4:53.72 |
9:49.81 |
|
|
|
|
|
|
6:07.10 |
7:21.24 |
8:36.65 |
|
|
|
12 |
Mette Meyer |
1995 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
1:11.18 |
2:25.55 |
3:39.72 |
4:53.89 |
9:51.22 |
|
|
|
|
|
|
6:08.94 |
7:24.34 |
8:39.06 |
|
|
|
13 |
Thea Mundt Lohse |
1994 |
Hillerød Svømmeklub |
|
1:11.58 |
2:28.82 |
3:43.80 |
4:59.51 |
9:58.70 |
|
|
|
|
|
|
6:14.42 |
7:30.29 |
8:45.70 |
|
|
|
14 |
Caroline Brostrup Jensen |
1997 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
1:10.94 |
2:25.80 |
3:40.39 |
4:56.03 |
9:59.51 |
|
|
|
|
|
|
6:12.16 |
7:28.18 |
8:45.01 |
|
|
|
15 |
Bolette Schjønning |
1993 |
Helsinge Skytte & IF |
|
1:11.64 |
2:27.39 |
3:43.43 |
4:59.62 |
10:05.56 |
|
|
|
|
|
|
6:16.62 |
7:33.25 |
8:50.23 |
|
|
|
16 |
Helena Storr-Hansen |
1997 |
Gentofte Svømme Klub |
|
1:12.52 |
2:29.43 |
3:46.20 |
5:03.23 |
10:08.49 |
|
|
|
|
|
|
6:19.87 |
7:36.92 |
8:53.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
06 marts 2011 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
13:14 |
|