Results for Østdanske Langbane Mesterskaber
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 14 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Øst Langbane | Udskriftsdato | 05 marts 2011 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 10:13 | |||
Arrangør | Svømmeklubben TRITON og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2011 |
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | Swim Team Tåstrup | 27.13 | 56.15 | 1:25.91 | 1:55.57 | |||
2 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 27.94 | 57.07 | 1:27.35 | 1:57.03 | |||
3 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 27.28 | 56.39 | 1:27.92 | 1:58.29 | |||
4 | Thomas Steenberg | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 28.32 | 57.74 | 1:28.14 | 1:58.65 | |||
5 | Morten Klarskov | 1992 | Albertslund IF | 28.36 | 58.04 | 1:29.23 | 1:59.05 | |||
6 | Anders Lie | 1991 | Farum Svømmeklub | 28.95 | 59.53 | 1:29.98 | 1:59.74 | |||
7 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 28.57 | 59.15 | 1:30.20 | 1:59.98 | |||
8 | Søren Dahl | 1993 | Swim Team Tåstrup | 28.19 | 58.73 | 1:29.24 | 2:00.29 | |||
9 | Andreas Schiellerup | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 28.18 | 58.88 | 1:29.79 | 2:00.44 | |||
10 | Mikkel Johansen | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.47 | 59.00 | 1:29.89 | 2:00.58 | |||
11 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 28.69 | 58.82 | 1:29.62 | 2:00.89 | |||
12 | Mads Jensen | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 28.56 | 59.13 | 1:30.09 | 2:01.41 | |||
13 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 29.17 | 1:00.24 | 1:31.83 | 2:01.48 | |||
14 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 28.99 | 1:00.46 | 1:31.11 | 2:01.70 | |||
15 | Thomas Olsen | 1992 | Vest-Brøndby | 28.84 | 58.86 | 1:31.04 | 2:02.52 | |||
16 | Jonas Christensen | 1992 | Svømmeklubben Syd | 29.09 | 1:01.39 | 1:32.06 | 2:03.09 | |||
17 | Patrick Hesselberg | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.09 | 1:01.27 | 1:32.84 | 2:03.41 | |||
18 | Lauge Bruun | 1992 | Roskilde Svømning | 28.15 | 59.24 | 1:31.61 | 2:03.89 | |||
19 | Alexander Mundt | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 28.94 | 1:00.07 | 1:32.78 | 2:04.97 | |||
20 | Martin Madsen | 1990 | Køge Svømmeklub | 29.43 | 1:01.43 | 1:33.39 | 2:05.93 | |||
21 | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 29.42 | 1:01.23 | 1:33.69 | 2:06.19 | |||
22 | Søren Fritzbøger | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 29.27 | 1:02.20 | 1:34.81 | 2:06.35 | |||
23 | Jacob Skelsager | 1993 | Slangerup Svømmeklub | 28.97 | 1:02.84 | 1:34.65 | 2:06.40 | |||
24 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.41 | 1:00.29 | 1:33.07 | 2:06.42 | |||
25 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.41 | 1:00.81 | 1:33.79 | 2:06.78 | |||
26 | Jacob Kjærulf Hansen | 1990 | Helsinge Skytte & IF | 29.89 | 1:02.94 | 1:33.81 | 2:06.85 | |||
27 | Peter Skotte | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 28.91 | 59.50 | 1:33.19 | 2:07.00 | |||
28 | Niels Breum Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 29.58 | 1:00.63 | 1:33.99 | 2:07.01 | |||
29 | Mathias Hvid | 1994 | GI-40 Hermes | 30.02 | 1:02.81 | 1:36.52 | 2:07.16 | |||
30 | Alexander Skov Andersen | 1993 | Swim Team Tåstrup | 30.03 | 1:02.19 | 1:35.33 | 2:07.36 | |||
31 | Frederik Aavang Jensen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 29.87 | 1:02.14 | 1:34.23 | 2:07.48 | |||
32 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 29.48 | 1:01.57 | 1:34.34 | 2:07.97 | |||
33 | Christian Røssel | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 30.08 | 1:03.11 | 1:36.27 | 2:08.18 | |||
34 | Morten Suhr | 1993 | Ringsted Svømme Klub | 29.22 | 1:01.84 | 1:35.05 | 2:08.28 | |||
35 | Martin Dolang | 1994 | Greve Svømmeklub | 29.73 | 1:02.86 | 1:35.73 | 2:08.56 | |||
36 | Laust Norgren | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 28.94 | 1:02.22 | 1:35.72 | 2:09.11 | |||
37 | Anders Hansen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 29.71 | 1:01.70 | 1:35.99 | 2:09.26 | |||
38 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.16 | 1:02.16 | 1:35.76 | 2:09.28 | |||
39 | Tobias Gjerløff | 1995 | JGI Svømning | 29.94 | 1:02.66 | 1:37.14 | 2:09.32 | |||
40 | Andreas Gerlach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 30.06 | 1:03.15 | 1:37.25 | 2:09.48 | |||
41 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 28.36 | 59.83 | 1:34.07 | 2:09.68 | |||
42 | Esben Bragason | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.84 | 1:01.98 | 2:09.79 | ||||
43 | Emil Müller | 1995 | Svømmeklubben Syd | 29.43 | 1:03.26 | 1:37.14 | 2:10.36 | |||
44 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | GI-40 Hermes | 29.42 | 1:01.88 | 1:36.57 | 2:10.57 | |||
45 | Jakob H. Andersen | 1993 | Kalundborg SK | 30.66 | 1:03.67 | 1:37.55 | 2:10.95 | |||
46 | Jesper Bang | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 30.16 | 1:04.09 | 1:38.65 | 2:11.07 | |||
47 | William Hagemann | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.57 | 1:04.58 | 1:38.90 | 2:12.97 | |||
48 | Magnus Iversen | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 30.80 | 1:04.15 | 1:38.16 | 2:13.00 | |||
49 | Mikkel H. Andersen | 1991 | Kalundborg SK | 28.93 | 1:02.61 | 1:37.81 | 2:13.08 | |||
50 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | Swim Team Tåstrup | 30.12 | 1:03.55 | 1:38.58 | 2:13.18 | |||
51 | Malte Thomé | 1993 | Ringsted Svømme Klub | 30.89 | 1:04.77 | 1:39.92 | 2:13.41 | |||
52 | Frederik Fisker | 1994 | Svømmeklubben Laksen | 29.93 | 1:04.40 | 1:41.11 | 2:14.55 | |||
- | Aschwin Wildeboer | 1986 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederik A. Mariegaard | 1994 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Niklas Hedegaard | 1990 | Farum Svømmeklub | Akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 marts 2011 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 10:13 |