Resultater for Østdanske Langbane Mesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 19 (Finaler) Junior - Officiel |
Stævne navn | Øst Langbane | Udskriftsdato | 05 marts 2011 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | Svømmeklubben TRITON og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2011 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler, Junior |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 1:01.69 2000-09-17 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.44 | 1:06.28 | |||||
2 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.52 | 1:07.83 | |||||
3 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.36 | 1:08.68 | |||||
4 | Caroline Erichsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 32.95 | 1:09.26 | |||||
5 | Sarah Bro | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 34.81 | 1:10.31 | |||||
6 | Annelouise Dolleris | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 33.28 | 1:10.34 | |||||
7 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | Herlev Svømning | 33.61 | 1:10.87 | |||||
8 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 35.97 | 1:11.79 | |||||
9 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 36.12 | 1:11.92 | |||||
10 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 35.28 | 1:12.01 | |||||
11 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 35.55 | 1:12.38 | |||||
12 | Isabel Mass | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 35.71 | 1:12.45 | |||||
12 | Katrine Brahtz | 1995 | Albertslund IF | 34.44 | 1:12.45 | |||||
14 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 35.72 | 1:12.81 | |||||
15 | Cecilie Emma Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.38 | 1:12.86 | |||||
16 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.71 | 1:13.38 | |||||
17 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | Albertslund IF | 35.98 | 1:13.41 | |||||
18 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 35.97 | 1:14.10 | |||||
19 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Allerød Svømmeklub | 35.97 | 1:14.27 | |||||
20 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.32 | 1:14.35 | |||||
21 | Sarah Sannung | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.36 | 1:14.48 | |||||
22 | Caroline Petersen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.13 | 1:14.71 | |||||
23 | Karoline Hauerbach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 35.44 | 1:14.72 | |||||
24 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 36.91 | 1:14.83 | |||||
25 | Amalie Ringgaard | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 37.24 | 1:14.86 | |||||
26 | Elina Lynge Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 35.88 | 1:15.49 | |||||
27 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.54 | ||||||
28 | Fie Bay Florin | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 37.27 | 1:15.60 | |||||
29 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 36.63 | 1:15.61 | |||||
30 | Line Kjær | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.78 | 1:15.69 | |||||
31 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.53 | 1:15.97 | |||||
32 | Anja Rytter Hansen | 1997 | GI-40 Hermes | 36.40 | 1:16.02 | |||||
33 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.85 | 1:16.07 | |||||
34 | Caroline Buhl | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 36.25 | 1:16.19 | |||||
35 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | Vest-Brøndby | 36.80 | 1:16.36 | |||||
36 | Sara Saur | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 37.15 | 1:16.79 | |||||
37 | Malene Asmussen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 37.60 | 1:16.94 | |||||
38 | Rikke Voss | 1997 | Roskilde Svømning | 36.17 | 1:16.99 | |||||
39 | Henriette Stuhr | 1996 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.42 | 1:17.24 | |||||
40 | Linnea Lau Everland | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.42 | 1:17.32 | |||||
41 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 38.21 | 1:17.56 | |||||
42 | Helena Holm Iversen | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 37.79 | 1:17.87 | |||||
43 | Camilla Dufour | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 37.58 | 1:18.54 | |||||
44 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 37.63 | 1:18.86 | |||||
45 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 39.30 | 1:19.29 | |||||
46 | Siham Saud | 1997 | Herlev Svømning | 39.72 | 1:19.33 | |||||
47 | Katrine Christiansen | 1996 | Albertslund IF | 37.92 | 1:19.95 | |||||
48 | Sara Jensen | 1996 | Næstved IF | 38.19 | 1:21.17 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 marts 2011 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:51 |