Resultater for Hillerød Langbane Cup 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
17. jun 2023 to 18. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
|
630 |
31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilja Skov |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
463 |
34.87 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Gregers Jørgensen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
381 |
37.21 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liv Emilie Ryberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
300 |
40.30 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Birkedal Pedersen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
222 |
44.54 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-06-2023 11:34:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
426 |
35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
424 |
35.90 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
339 |
38.67 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carla Schønberg Grølsted |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
199 |
46.21 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-06-2023 11:34:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Scharlé |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
224 |
44.42 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viola Xenia Randall Hansen |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
222 |
44.50 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ghita Work Brodersen |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
196 |
46.43 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edith Hildebrand |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
185 |
47.34 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Auna Vestergaard Frandsen |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
159 |
49.71 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-06-2023 11:34:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Askø |
2013 |
Hillerød Svømmeklub |
|
168 |
48.81 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Blomsterberg |
2013 |
Hillerød Svømmeklub |
|
128 |
53.40 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Partac |
2013 |
Hillerød Svømmeklub |
|
97 |
58.52 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Barburzynski Klarskov |
2013 |
Helsinge Svømmeklub |
|
63 |
1:07.64 |
+18.83 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Berentsen |
2014 |
Hillerød Svømmeklub |
|
62 |
1:08.13 |
+19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-06-2023 11:34:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-06-2023 11:35.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|