Results for DGI Landsmesterskaber 2011
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
lørdag
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskab 2011 | Udskriftsdato | 02 april 2011 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 17:00 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 april 2011 |
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Drenge gruppe 4, 5, 6, 7 og 8 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Yde | 2000 | DGI Nordjylland | 32.98 | 1:08.89 | |||||
2 | Christian Jensen | 1999 | DGI Østjylland | 34.91 | 1:10.34 | |||||
3 | Marcus Højengaard | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 35.45 | 1:15.34 | |||||
4 | Andreas H. Hansen | 2000 | DGI Sydøstjylland | 37.07 | 1:15.50 | |||||
5 | Stephan Sørensen | 1999 | DGI Sydvest | 36.14 | 1:16.17 | |||||
6 | Filip Bækgaard | 2000 | DGI Storstrømmen | 36.71 | 1:18.50 | |||||
7 | Christian Olsen | 1999 | DGI Vestsjælland | 40.08 | 1:24.00 | |||||
8 | Mads Witthøft | 2000 | DGI Vestsjælland | 39.19 | 1:24.33 | |||||
9 | Mikkel Gade | 1999 | DGI Sydvest | 39.99 | 1:24.72 | |||||
10 | Magnus Loose | 1999 | DGI Vestsjælland | 39.47 | 1:25.99 | |||||
11 | Niels R. E. Sørensen | 1999 | DGI Storstrømmen | 43.23 | 1:26.34 | |||||
12 | Rasmus Udbye | 2000 | DGI Sydøstjylland | 41.25 | 1:27.85 | |||||
13 | Emil Compen | 2000 | DGI Storstrømmen | 41.88 | 1:28.71 | |||||
14 | Macus Buus Nielsen | 2000 | DGI Midtjylland | 41.45 | 1:28.82 | |||||
15 | Emil Mejlvang | 1999 | DGI Sydvest | 44.15 | 1:30.30 | |||||
16 | Sebastian Kjeldsen | 1999 | DGI Nordjylland | 45.36 | 1:34.15 | |||||
17 | Tobias Kornum | 1999 | DGI Nordjylland | 46.01 | 1:34.18 | |||||
18 | Andreas Aastrup | 1999 | DGI Nordjylland | 44.41 | 1:34.26 | |||||
19 | Rasmus Lund | 1999 | DGI Østjylland | 45.28 | 1:35.42 | |||||
20 | Bjørn Kristensen | 1999 | DGI Midtjylland | 44.66 | 1:35.59 | |||||
21 | Arnas Jefimanka | 1999 | DGI Midtjylland | 1:36.30 | 1:36.30 | |||||
22 | Kasper Aaberg | 1999 | DGI Nordjylland | 46.55 | 1:37.49 | |||||
23 | Kasper Thoustrup Saber | 2000 | DGI Storkøbenhavn | 46.12 | 1:38.52 | |||||
24 | Sebastian Ahlefeldt | 2000 | DGI Sydvest | 46.59 | 1:38.62 | |||||
25 | Oscar Miller | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 46.63 | 1:40.12 | |||||
26 | Benjamin Søndergaard | 1999 | DGI Nordjylland | 47.79 | 1:44.68 | |||||
27 | Gustav Bendix | 1999 | DGI Østjylland | 52.94 | 1:49.26 | |||||
- | Afmeldt | 1999 | DGI Fyn | DNS | ||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Drenge gruppe 4, 5, 6, 7 og 8 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Bækgaard | 1997 | DGI Storstrømmen | 30.18 | 1:02.84 | |||||
2 | Mathias V. Kristiansen | 1997 | DGI Vestsjælland | 30.64 | 1:03.88 | |||||
3 | Jens Bach | 1997 | DGI Nordjylland | 31.94 | 1:04.26 | |||||
4 | Rasmus B. Larsen | 1997 | DGI Vestsjælland | 31.57 | 1:04.87 | |||||
5 | Emil Zachariassen | 1997 | DGI Vestsjælland | 31.13 | 1:05.35 | |||||
6 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | DGI Storkøbenhavn | 32.08 | 1:06.52 | |||||
7 | Lasse Aggerholm | 1997 | DGI Vestsjælland | 32.79 | 1:07.28 | |||||
8 | Aske R. Nielsen | 1997 | DGI Storstrømmen | 32.38 | 1:07.88 | |||||
9 | Jakob Deleuran | 1998 | DGI Storstrømmen | 32.03 | 1:08.04 | |||||
10 | Danny Corell | 1997 | DGI Vestsjælland | 33.45 | 1:08.73 | |||||
11 | Frederik Alrøe | 1997 | DGI Østjylland | 34.35 | 1:09.98 | |||||
12 | Mads Balslev Hansen | 1997 | Dgi Sønderjylland | 33.66 | 1:10.59 | |||||
13 | Hjalte Krogh Lund | 1998 | DGI Sydøstjylland | 34.85 | 1:11.41 | |||||
14 | Frederik Forum | 1997 | DGI Sydøstjylland | 33.85 | 1:11.44 | |||||
15 | Lucas Quilodran | 1997 | DGI Fyn | 32.24 | 1:12.02 | |||||
16 | Johnnie Zûlau | 1997 | DGI Midtjylland | 34.43 | 1:12.11 | |||||
17 | Anton Bang Berner | 1997 | DGI Fyn | 34.52 | 1:12.23 | |||||
18 | Daniel Matthiesen | 1997 | Dgi Sønderjylland | 34.65 | 1:14.38 | |||||
19 | Malthe Gilkrog | 1998 | DGI Nordjylland | 35.47 | 1:14.62 | |||||
20 | Nicolaj Jyde | 1997 | DGI Sydvest | 37.30 | 1:14.79 | |||||
21 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | DGI Nordjylland | 36.36 | 1:15.20 | |||||
22 | Daniel Søndergaard | 1997 | DGI Sydvest | 35.38 | 1:15.55 | |||||
23 | Tobias Rewitz | 1997 | Dgi Sønderjylland | 36.00 | 1:15.84 | |||||
24 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | DGI Fyn | 37.12 | 1:16.04 | |||||
25 | Jonas Andersen Mathiesen | 1998 | DGI Fyn | 36.93 | 1:16.64 | |||||
26 | Emil Dohr-Gregersen | 1998 | DGI Storstrømmen | 36.85 | 1:16.89 | |||||
27 | Jacob Hunsballe | 1997 | DGI Vestsjælland | 36.86 | 1:17.46 | |||||
28 | Kasper Andkjær | 1997 | DGI Vestsjælland | 37.77 | 1:17.70 | |||||
29 | Jacob Noer Jørgensen | 1998 | DGI Sydøstjylland | 36.42 | 1:18.21 | |||||
30 | Alexander Jensen | 1998 | DGI Sydvest | 37.99 | 1:18.98 | |||||
31 | Jesper Løbner | 1997 | Dgi Sønderjylland | 36.89 | 1:18.99 | |||||
32 | Oliver Pedersen | 1998 | Dgi Sønderjylland | 36.50 | 1:19.57 | |||||
33 | Frederik Hartung | 1998 | DGI Fyn | 37.64 | 1:19.98 | |||||
34 | Bastian Kristensen | 1997 | DGI Midtjylland | 39.16 | 1:20.92 | |||||
35 | Kristian Carlsen | 1998 | DGI Nordjylland | 37.78 | 1:21.79 | |||||
36 | Mathias Jensen | 1997 | DGI Sydøstjylland | 40.18 | 1:22.35 | |||||
37 | Sune Noel N. Kjær | 1997 | DGI Sydvest | 38.84 | 1:22.81 | |||||
38 | Thanuusan Suveswaran | 1997 | DGI Sydvest | 38.67 | 1:23.94 | |||||
39 | Casper K. Giversen | 1997 | DGI Østjylland | 40.32 | 1:24.37 | |||||
40 | Emil Palmelund | 1998 | DGI Sydøstjylland | 41.22 | 1:24.92 | |||||
41 | Daniel Christensen | 1997 | DGI Midtjylland | 40.77 | 1:25.38 | |||||
42 | Jonas Poulsen | 1998 | DGI Sydvest | 39.82 | 1:25.54 | |||||
43 | Jesper Gade Matthiesen | 1997 | Dgi Sønderjylland | 38.27 | 1:26.09 | |||||
44 | Andreas Larsen | 1998 | DGI Østjylland | 40.28 | 1:27.09 | |||||
45 | Janus Madsen | 1997 | DGI Fyn | 43.19 | 1:27.82 | |||||
46 | Jacob Lund | 1998 | DGI Sydøstjylland | 40.99 | 1:28.17 | |||||
47 | Andreas Bjerregaard Moes | 1998 | DGI Roskilde | 42.59 | 1:28.52 | |||||
48 | Rasmus Monrad | 1998 | DGI Storkøbenhavn | 41.89 | 1:30.44 | |||||
49 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | DGI Nordjylland | 42.43 | 1:31.05 | |||||
50 | Simon Niese | 1998 | DGI Midtjylland | 45.27 | 1:39.05 | |||||
51 | Thobias Klüver Bolm | 1997 | DGI Storkøbenhavn | 45.71 | 1:40.39 | |||||
- | Afmeldt | 1998 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Sebastian Frederiksen | 1997 | DGI Storkøbenhavn | DSQ | Ej korrekt beklædnin | |||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Drenge gruppe 4, 5, 6, 7 og 8 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | DGI Midtjylland | 27.30 | 57.68 | |||||
2 | Anders Fly | 1995 | DGI Nordjylland | 28.23 | 59.05 | |||||
3 | Asger Terp | 1996 | Dgi Sønderjylland | 28.99 | 59.19 | |||||
4 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | DGI Storstrømmen | 28.73 | 59.39 | |||||
5 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 29.49 | 59.58 | |||||
6 | Mathias Petersen | 1995 | DGI Midtjylland | 28.44 | 1:00.24 | |||||
7 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | DGI Nordjylland | 29.44 | 1:00.41 | |||||
8 | Magnus Johansen | 1996 | DGI Storstrømmen | 28.98 | 1:00.51 | |||||
9 | Jacob Petersen | 1995 | DGI Vestsjælland | 28.99 | 1:00.72 | |||||
10 | Daniel Shulman | 1995 | Dgi Sønderjylland | 29.49 | 1:01.58 | |||||
11 | Martin Frederiksen | 1996 | DGI Sydøstjylland | 29.56 | 1:01.63 | |||||
12 | Kasper Jensen | 1996 | DGI Vestsjælland | 29.92 | 1:02.71 | |||||
13 | Martin Løbner | 1995 | Dgi Sønderjylland | 29.25 | 1:02.81 | |||||
14 | Anders Trab | 1995 | DGI Fyn | 30.28 | 1:02.86 | |||||
15 | Martin Yde | 1996 | DGI Sydøstjylland | 29.81 | 1:03.30 | |||||
16 | Magnus Lundgren | 1996 | DGI Storstrømmen | 30.51 | 1:03.52 | |||||
17 | Benjamin Jørgensen | 1996 | DGI Nordjylland | 30.64 | 1:03.53 | |||||
18 | Christian Larsen | 1995 | DGI Sydvest | 31.59 | 1:04.03 | |||||
19 | Sebastian Larsen | 1995 | DGI Fyn | 31.56 | 1:04.64 | |||||
20 | Mathias Ryssel Rasmussen | 1995 | DGI Sydøstjylland | 30.74 | 1:04.72 | |||||
21 | Alexander Jensen | 1995 | DGI Nordjylland | 31.13 | 1:04.90 | |||||
22 | Victor Haurholm | 1995 | DGI Storkøbenhavn | 31.28 | 1:05.43 | |||||
23 | Simon Jensen | 1995 | DGI Sydvest | 30.66 | 1:05.64 | |||||
24 | Mads Toldborg Nielsen | 1996 | DGI Vestsjælland | 31.28 | 1:06.49 | |||||
25 | Lasse Jager Pedersen | 1995 | DGI Sydvest | 30.98 | 1:06.62 | |||||
26 | Lasse Skovmand | 1995 | Dgi Sønderjylland | 32.07 | 1:06.83 | |||||
27 | Carl Andersen | 1995 | Dgi Sønderjylland | 31.93 | 1:07.00 | |||||
28 | Daniel Højer Nielsen | 1995 | DGI Nordjylland | 32.53 | 1:07.03 | |||||
29 | Robin Poulsen | 1996 | DGI Sydvest | 32.74 | 1:07.71 | |||||
30 | Nicolai Mølby | 1995 | DGI Sydvest | 32.07 | 1:07.99 | |||||
31 | Lars Christiansen | 1996 | DGI Sydøstjylland | 33.65 | 1:08.08 | |||||
32 | Niels Rasmussen | 1995 | DGI Fyn | 32.99 | 1:08.22 | |||||
33 | Jonas Nørgaard | 1995 | DGI Østjylland | 32.56 | 1:08.81 | |||||
34 | Matias Juhl Anderson | 1996 | DGI Nordjylland | 32.37 | 1:09.20 | |||||
35 | Mike Nielsen | 1995 | DGI Sydvest | 33.61 | 1:09.43 | |||||
36 | Nicklas A. Hansen | 1996 | DGI Storstrømmen | 32.51 | 1:09.75 | |||||
37 | Jeppe Rosborg | 1996 | DGI Østjylland | 32.16 | 1:10.30 | |||||
38 | Kristian Brink | 1995 | DGI Roskilde | 33.83 | 1:10.85 | |||||
39 | Simon Bylling Jensen | 1996 | DGI Sydøstjylland | 35.26 | 1:10.95 | |||||
40 | Alexander Trifunovic | 1996 | DGI Roskilde | 32.93 | 1:11.02 | |||||
41 | Kristoffer Strøier | 1996 | DGI Østjylland | 34.67 | 1:12.41 | |||||
42 | Magnus Bladt Petersen | 1996 | DGI Roskilde | 33.38 | 1:12.96 | |||||
43 | Jesper Tyssen | 1995 | DGI Østjylland | 35.52 | 1:13.40 | |||||
44 | Christian Antonsen | 1996 | DGI Sydøstjylland | 37.31 | 1:18.54 | |||||
45 | Jens Pedersen | 1995 | DGI Østjylland | 36.92 | 1:21.86 | |||||
- | Hasse Andersen Mathiesen | 1996 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Martin Ø. Madsen | 1996 | DGI Vestsjælland | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 24 år |
Drenge gruppe 4, 5, 6, 7 og 8 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Vang | 1994 | DGI Storstrømmen | 26.58 | 55.82 | |||||
2 | Tore Hansen | 1992 | DGI Storstrømmen | 27.65 | 57.21 | |||||
3 | Nicklas Østermann | 1991 | DGI Storkøbenhavn | 27.77 | 57.46 | |||||
4 | Stefan Hjortshøj | 1988 | DGI Østjylland | 28.16 | 57.67 | |||||
5 | Christoffer Rozenfeld | 1988 | DGI Storkøbenhavn | 27.59 | 58.43 | |||||
6 | Emil Jensen | 1994 | Dgi Sønderjylland | 28.27 | 58.53 | |||||
7 | Nikolaj Rasmussen | 1993 | DGI Nordjylland | 27.92 | 58.66 | |||||
8 | Martin Torben Nielsen | 1990 | DGI Fyn | 28.46 | 58.94 | |||||
9 | Klaus Christensen | 1993 | DGI Nordjylland | 28.31 | 59.33 | |||||
10 | Nicholai Heide | 1993 | DGI Nordjylland | 28.64 | 59.39 | |||||
11 | Hans Henrik Havn | 1992 | DGI Storkøbenhavn | 28.37 | 59.42 | |||||
12 | Mikkel Findinge | 1993 | DGI Nordjylland | 59.69 | 59.69 | |||||
13 | Henrik Petersen | 1994 | Dgi Sønderjylland | 28.81 | 1:00.57 | |||||
14 | Ruben Lykke Pedersen | 1987 | DGI Storstrømmen | 28.39 | 1:01.04 | |||||
15 | Peter Østergaard | 1991 | DGI Fyn | 29.70 | 1:01.95 | |||||
16 | Christopher Larsen | 1993 | DGI Vestsjælland | 29.32 | 1:02.70 | |||||
17 | Bjørn Baunwall | 1993 | DGI Sydøstjylland | 30.27 | 1:03.19 | |||||
18 | Jeppe Matzen | 1994 | Dgi Sønderjylland | 30.49 | 1:04.19 | |||||
19 | Frederik Tribler | 1993 | DGI Sydøstjylland | 31.43 | 1:04.39 | |||||
20 | Oliver Poulsen | 1993 | DGI Sydvest | 30.58 | 1:04.58 | |||||
21 | Jeremy Jensen | 1994 | DGI Østjylland | 29.91 | 1:04.81 | |||||
22 | Frederik Scheffmann | 1994 | DGI Roskilde | 30.58 | 1:05.55 | |||||
23 | Nicolai Broner Jensen | 1994 | DGI Fyn | 30.89 | 1:05.82 | |||||
24 | Hasse Reinholdt Nielsen | 1994 | DGI Fyn | 31.10 | 1:05.90 | |||||
25 | Mikkel Villumsen | 1993 | DGI Roskilde | 32.74 | 1:06.64 | |||||
26 | Jens Lund | 1994 | DGI Fyn | 31.66 | 1:07.12 | |||||
27 | Jess Olesen | 1994 | DGI Sydøstjylland | 32.47 | 1:07.30 | |||||
28 | Jesper Ingemann | 1993 | DGI Roskilde | 32.19 | 1:07.88 | |||||
29 | Thomas Øst-Jacobsen | 1988 | DGI Storkøbenhavn | 31.57 | 1:08.95 | |||||
30 | Frederik Mähr | 1994 | DGI Fyn | 32.59 | 1:11.02 | |||||
31 | Tim Damsgaard | 1994 | DGI Sydøstjylland | 33.65 | 1:11.36 | |||||
32 | Michael Olsen | 1994 | DGI Roskilde | 35.09 | 1:12.90 | |||||
33 | Martin Quist | 1994 | DGI Roskilde | 36.57 | 1:14.43 | |||||
- | Michael Lund | 1994 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Troels Rudkjøbing | 1990 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 25 - 31 år |
Drenge gruppe 4, 5, 6, 7 og 8 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jesper Madsen | 1986 | DGI Storkøbenhavn | 26.80 | 56.64 | |||||
2 | Anders Fønss | 1986 | DGI Nordjylland | 28.71 | 1:00.70 | |||||
3 | Patrick Levisen | 1984 | DGI Nordjylland | 30.29 | 1:03.14 | |||||
4 | Mikkel Märcher | 1982 | DGI Fyn | 30.61 | 1:05.13 | |||||
5 | Michael Jørgensen | 1981 | DGI Fyn | 32.97 | 1:10.74 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 april 2011 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 17:00 |