Results for Vestkyst Cup 2007
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Vestkyst Cup 2007 | Udskriftsdato | 28 oktober 2007 | |||
Stvne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:39 | |||
Arrangr | Swim Team Esbjerg |
Lb 35, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler 19 r og ldre |
Sponsor: Dolce Vita |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Julian Wiedermann | 1987 | Sgs Hamburg | 35.86 | 1:17.81 | |||||
2 | Jens Christian Petersen | 1988 | Holstebro Svmme Club | 37.89 | 1:20.07 | |||||
Lb 35, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler 17 - 18 r |
Sponsor: Dolce Vita |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Tobias Weber | 1990 | Team Ronolulu Rotenburg | 35.93 | 1:16.40 | |||||
2 | Daniel Kragekjr | 1989 | Agfs Svmmeafdeling | 36.51 | 1:17.77 | |||||
3 | Jens Damborg Jensen | 1990 | Viborg Svmme Klub | 40.72 | 1:26.19 | |||||
Lb 35, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler 15 - 16 r |
Sponsor: Dolce Vita |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Mads Mller | 1991 | Silkeborg Svmmeklub | 33.72 | 1:11.01 | |||||
2 | Ole Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 34.66 | 1:12.97 | |||||
3 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 34.76 | 1:13.82 | |||||
4 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svmmeklub | 35.36 | 1:14.68 | |||||
5 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svmme Klub | 35.72 | 1:15.60 | |||||
6 | Martin Skrup Wind | 1992 | Viborg Svmme Klub | 35.01 | 1:15.66 | |||||
7 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | Struer Svmmeklub | 37.22 | 1:18.60 | |||||
8 | Jonas Nikolajsen | 1992 | Horsens Svmmeklub | 36.22 | 1:18.76 | |||||
9 | Sren Smidt Bonnesen | 1992 | Svmmeklubben Snderborg | 37.80 | 1:19.29 | |||||
10 | Sren Schebel Steg | 1992 | Holstebro Svmme Club | 36.98 | 1:19.43 | |||||
11 | Christian J. Erichsen | 1991 | Viborg Svmme Klub | 37.86 | 1:20.64 | |||||
12 | Christian Thor | 1992 | Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin | 37.98 | 1:20.72 | |||||
13 | Aske Lauerberg | 1992 | Svmmeklubben Tempo | 39.16 | 1:24.61 | |||||
14 | Morten H. Timmermann | 1992 | Lyseng IF | 42.08 | 1:28.05 | |||||
15 | Viktor Bg Mller | 1992 | Viborg Svmme Klub | 43.17 | 1:29.98 | |||||
16 | Irnel Bilanovic | 1991 | Kolding SK | 45.86 | 1:39.16 | |||||
- | Emil Bgh | 1992 | Holstebro Svmme Club | DNS | ||||||
- | Mads Lykshj | 1992 | AIA-Tranbjerg | DNS | ||||||
- | Nikita Gnter | 1991 | Team Ronolulu Rotenburg | DSQ | 2 flyspark efter 50m | |||||
- | Niko Spitzke | 1992 | Sgs Hamburg | DSQ | Tyvstart | |||||
Lb 35, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler 13 - 14 r |
Sponsor: Dolce Vita |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Steffen Breinbjerg | 1994 | Holstebro Svmme Club | 36.20 | 1:14.71 | |||||
2 | Nour Hermiz | 1994 | Swim Team Esbjerg | 37.12 | 1:17.63 | |||||
3 | Nikolaj Junker Madsen | 1993 | Haderslev Svmme Klub | 37.82 | 1:22.84 | |||||
4 | Christian Jensen | 1993 | Kolding SK | 37.92 | 1:23.22 | |||||
5 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svmmeklub | 40.30 | 1:25.22 | |||||
6 | Thomas S. Hansen | 1993 | Silkeborg Svmmeklub | 41.19 | 1:26.37 | |||||
7 | Glen Johansen | 1993 | Haderslev Svmme Klub | 40.91 | 1:27.50 | |||||
8 | Lukas Bethke | 1994 | Sgs Hamburg | 43.13 | 1:29.81 | |||||
9 | Uffe Loumand | 1993 | Holstebro Svmme Club | 43.31 | 1:30.03 | |||||
10 | Marco Kling | 1993 | Sgs Hamburg | 42.89 | 1:30.73 | |||||
11 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svmmeklub | 44.15 | 1:32.29 | |||||
12 | Nikolaj Voss | 1994 | Kolding SK | 45.23 | 1:34.72 | |||||
13 | Jacob Eldal Nielsen | 1993 | Kolding SK | 43.07 | 1:35.17 | |||||
14 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svmmeklub | 45.82 | 1:36.20 | |||||
15 | Sren Eller Thomsen | 1994 | Skovbakken Svmmeafdeling | 46.82 | 1:37.31 | |||||
16 | Anders Lund Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 46.88 | 1:37.80 | |||||
17 | Anders Lyhne | 1994 | AIA-Tranbjerg | 45.85 | 1:38.48 | |||||
18 | Christian Reese | 1994 | Kolding SK | 47.33 | 1:39.10 | |||||
19 | Patrick Rohde | 1994 | Svmmeklubben Tempo | 47.84 | 1:40.81 | |||||
20 | Mads Hopff | 1993 | Holstebro Svmme Club | 47.34 | 1:42.46 | |||||
21 | Jonas Helbo Beck | 1994 | AIA-Tranbjerg | 50.47 | 1:44.48 | |||||
22 | Thomas Jensen | 1994 | Kolding SK | 49.39 | 1:44.81 | |||||
23 | Jacob Holm Mortensen | 1993 | AIA-Tranbjerg | 53.11 | 1:53.97 | |||||
24 | Ren Hjelmholm | 1994 | Swim Team Esbjerg | 1:02.62 | 2:15.14 | |||||
- | Kasper Laursen | 1994 | AIA-Tranbjerg | DNS | ||||||
- | Jimmi Jnsson | 1993 | Holstebro Svmme Club | DNS | ||||||
- | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svmmeklubben Snderborg | DNS | ||||||
Lb 35, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler 12 r og yngre |
Sponsor: Dolce Vita |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Frederik Bach Larsen | 1995 | Struer Svmmeklub | 43.87 | 1:32.39 | |||||
2 | Lucas Schenke | 1995 | Sgs Hamburg | 45.49 | 1:34.01 | |||||
3 | Ori Turin | 1995 | West Swim Esbjerg | 46.06 | 1:35.48 | |||||
4 | Sebastian Lamp | 1995 | Kolding SK | 46.54 | 1:37.85 | |||||
5 | Christopher Kapp | 1996 | Team Ronolulu Rotenburg | 47.19 | 1:38.18 | |||||
6 | Daniel Stein | 1997 | Team Ronolulu Rotenburg | 48.77 | 1:41.61 | |||||
7 | Marcus Nilson | 1995 | Svmmeklubben Tempo | 49.12 | 1:44.83 | |||||
8 | Nikolai Kapp | 1997 | Team Ronolulu Rotenburg | 52.26 | 1:48.94 | |||||
9 | Leon Zeitler | 1997 | Sgs Hamburg | 53.24 | 1:51.53 | |||||
10 | Julian Eydeler | 1997 | Sgs Hamburg | 52.73 | 1:53.19 | |||||
11 | Jan Block | 1996 | Sgs Hamburg | 55.00 | 1:55.22 | |||||
12 | Michael Mironenko | 1998 | Sgs Hamburg | 54.35 | 1:56.12 | |||||
13 | Konrad Motschmann | 1997 | Sgs Hamburg | 58.03 | 2:02.26 | |||||
14 | David Saam | 1998 | Sgs Hamburg | 59.46 | 2:10.42 | |||||
15 | Alexander Tt | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:01.12 | 2:12.77 | |||||
16 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svmme Club | 1:04.36 | 2:14.24 | |||||
17 | Stefan Jensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:13.78 | 2:35.64 | |||||
- | Tobias B. Gomes | 1995 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Niclas B. Gomes | 1995 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Frenk Gnter | 1997 | Team Ronolulu Rotenburg | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Joshua Patti | 1998 | Sgs Hamburg | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Swim Team Esbjerg |