Resultater for Vestkyst Cup 2007
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
2007-10-26
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2007 | Udskriftsdato | 26 oktober 2007 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:49 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg |
Løb 3, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: BHM Tryk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Andersen | 1990 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:00.30 | 2:05.74 | 3:14.01 | 4:20.35 | |||
2 | Tobias Weber | 1990 | Team Ronolulu Rotenburg | 1:04.72 | 2:14.45 | 3:25.00 | 4:33.44 | |||
3 | Giacomo Gellert | 1989 | Haderslev Svømme Klub | 1:06.44 | 2:18.69 | 3:30.82 | 4:37.78 | |||
Løb 3, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: BHM Tryk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 1:02.61 | 2:10.57 | 3:18.66 | 4:23.83 | |||
2 | Kasper Bisgaard | 1991 | Horsens Svømmeklub | 1:01.89 | 2:09.70 | 3:19.29 | 4:27.67 | |||
3 | Christoffer Ravn | 1992 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:06.85 | 2:18.84 | 3:30.23 | 4:38.27 | |||
4 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | Lyseng IF | 1:05.95 | 2:18.24 | 4:05.85 | 4:38.53 | |||
5 | Niko Spitzke | 1992 | Sgs Hamburg | 1:07.15 | 2:24.04 | 3:42.21 | 4:58.38 | |||
6 | Tim Kreft | 1992 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:12.41 | 2:31.71 | 3:55.23 | 5:20.41 | |||
- | Mads Lykshøj | 1992 | AIA-Tranbjerg | DNS | ||||||
- | Kristian Trier Nipper | 1992 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 3, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: BHM Tryk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:03.09 | 2:13.48 | 3:25.18 | 4:33.98 | |||
2 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 1:08.88 | 2:22.23 | 3:36.49 | 4:47.49 | |||
3 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 1:11.18 | 2:27.65 | 3:44.43 | 4:56.49 | |||
4 | Frederik Ploug-Johansen | 1994 | West Swim Esbjerg | 1:09.98 | 2:25.93 | 3:42.80 | 4:58.25 | |||
5 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:11.17 | 2:28.12 | 3:45.42 | 5:00.37 | |||
6 | Kasper Zysek | 1994 | Swim Team Esbjerg | 1:13.60 | 2:30.36 | 3:48.35 | 5:06.81 | |||
7 | Mathias Frandsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 1:14.41 | 2:32.67 | 3:48.90 | 5:08.89 | |||
8 | Anton Sørensen | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:13.13 | 2:37.35 | 4:04.06 | 5:28.44 | |||
9 | Anders Lyhne | 1994 | AIA-Tranbjerg | 1:15.46 | 2:38.06 | 4:04.14 | 5:31.16 | |||
10 | Nikolaj Voss | 1994 | Kolding SK | 1:19.22 | 2:46.26 | 4:14.72 | 5:42.79 | |||
11 | Kim-Lukas Ludwig | 1993 | Sgs Hamburg | 1:16.46 | 2:43.79 | 4:12.96 | 5:43.45 | |||
12 | Henrik Hvalsøe | 1993 | Haderslev Svømme Klub | 1:20.49 | 2:50.81 | 4:21.90 | 5:49.66 | |||
13 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:22.77 | 2:57.22 | 4:31.87 | 6:04.61 | |||
14 | Simon Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:24.44 | 3:02.48 | 4:40.85 | 6:16.62 | |||
15 | René Hjelmholm | 1994 | Swim Team Esbjerg | 1:35.23 | 2:29.34 | 5:11.96 | 6:55.80 | |||
Løb 3, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: BHM Tryk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
- | Timo Spitzke | 1995 | Sgs Hamburg | 1:27.67 | 3:15.13 | 5:05.87 | 6:49.60 | EXTRA | ||
- | Michael Junker Madsen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 1:22.26 | 2:54.84 | 4:26.49 | 5:53.03 | EXTRA | ||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Swim Team Esbjerg |