Resultater for Vestkyst Cup 2007
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
2007-10-28
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2007 | Udskriftsdato | 28 oktober 2007 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:52 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg |
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Ugeavisen Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Olsen | 1990 | Silkeborg Svømmeklub | 29.55 | ||||||
2 | Aline Bassen | 1989 | Team Ronolulu Rotenburg | 29.62 | ||||||
3 | Janne Baden | 1990 | Sgs Hamburg | 30.25 | ||||||
4 | Maja Eriksen | 1990 | Kolding SK | 31.53 | ||||||
5 | Svenja Lütgens | 1987 | Startgemeinschaft Hamburg-West | 32.50 | ||||||
6 | Esther Bertling | 1984 | Startgemeinschaft Hamburg-West | 34.55 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Ugeavisen Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kathrine Øgendahl | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 28.91 | ||||||
2 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | Struer Svømmeklub | 29.52 | ||||||
3 | Louise Müller | 1992 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.85 | ||||||
4 | Pernille Sandvang | 1992 | Kolding SK | 29.89 | ||||||
5 | Katarina S. Thomsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 30.37 | ||||||
6 | Sarah Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | 31.18 | ||||||
7 | Cirkeline Østergaard | 1992 | Silkeborg Svømmeklub | 31.28 | ||||||
8 | Katrine Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | 31.49 | ||||||
9 | Louise Rasmussen | 1992 | Horsens Svømmeklub | 31.56 | ||||||
10 | Katrine R. Jensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 32.03 | ||||||
11 | Helene Kristensen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 32.36 | ||||||
12 | Louise Nørkjær | 1991 | Lyseng IF | 32.39 | ||||||
13 | Elisabeth H. Thostrup | 1992 | Silkeborg Svømmeklub | 32.78 | ||||||
14 | Helene Pedersen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 32.93 | ||||||
15 | Karoline Kjær Hansen | 1992 | Skovbakken Svømmeafdeling | 33.73 | ||||||
16 | Astrid Rohde | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 34.38 | ||||||
17 | Maiken Arreborg Hansen | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 34.75 | ||||||
18 | Tenna Johansen | 1991 | Kolding SK | 36.24 | ||||||
- | Merete Møller-Jensen | 1992 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
- | Bolette Lisbygd | 1992 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Ugeavisen Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Iversen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 29.71 | ||||||
2 | Malene Knudsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 30.43 | ||||||
3 | Emilia Staugaard | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.48 | ||||||
4 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 30.64 | ||||||
5 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 30.94 | ||||||
6 | Amalie Sundstrup | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.26 | ||||||
7 | Anna Kiel | 1993 | Kolding SK | 31.31 | ||||||
8 | Ida Secher | 1993 | Haderslev Svømme Klub | 31.49 | ||||||
9 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 31.56 | ||||||
10 | Monica Ganderup | 1993 | Holstebro Svømme Club | 31.58 | ||||||
11 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 31.78 | ||||||
12 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 31.98 | ||||||
13 | Kamilla Malczynska | 1993 | Holstebro Svømme Club | 32.02 | ||||||
14 | Josephine Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 32.16 | ||||||
15 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 32.20 | ||||||
16 | Nasila Mossavi | 1993 | Sgs Hamburg | 32.26 | ||||||
17 | Sabine Schleifer | 1993 | Team Ronolulu Rotenburg | 32.27 | ||||||
18 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 32.29 | ||||||
19 | Anne-Lene Jöhnk | 1993 | Haderslev Svømme Klub | 32.38 | ||||||
20 | Emma Kaalund | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 32.45 | ||||||
21 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 32.56 | ||||||
22 | Stephanie Branick | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 32.57 | ||||||
23 | Sandra Andersen | 1993 | Horsens Svømmeklub | 33.08 | ||||||
24 | Natalia S. Thomsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 33.86 | ||||||
25 | Kathrine Christiansen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 34.08 | ||||||
26 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 34.13 | ||||||
27 | Emina Granulo | 1994 | Sgs Hamburg | 34.60 | ||||||
28 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 34.69 | ||||||
29 | Sarah Bachman Svith | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 35.20 | ||||||
30 | Amalie Henriksen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 35.80 | ||||||
31 | Sara Rainer | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 36.27 | ||||||
32 | Michelle Plat | 1994 | Sgs Hamburg | 36.37 | ||||||
33 | Maria Frost Nielsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 37.23 | ||||||
34 | Emma Jacobsen Barlo | 1994 | Swim Team Esbjerg | 37.41 | ||||||
35 | Anna Nielsen | 1994 | Kolding SK | 38.20 | ||||||
36 | Anna Dahlgreen | 1993 | Kolding SK | 41.69 | ||||||
37 | Jeanne Kirk Grundmann | 1994 | Viborg Svømme Klub | 42.77 | ||||||
- | Henriette Høg | 1994 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Ugeavisen Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Aylin Seker | 1995 | Sgs Hamburg | 29.93 | ||||||
2 | Vicky Larsson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 30.93 | ||||||
3 | Charlotte Thor | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 31.07 | ||||||
4 | Larissa Benthin | 1996 | Sgs Hamburg | 31.13 | ||||||
5 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 31.32 | ||||||
6 | Karina Hansen | 1996 | Sgs Hamburg | 32.25 | ||||||
7 | Katja Möhring | 1996 | Sgs Hamburg | 32.56 | ||||||
8 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 32.71 | ||||||
9 | Theresa S. Thomsen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 32.78 | ||||||
10 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 33.59 | ||||||
11 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 33.61 | ||||||
12 | Alena Heimsoth | 1996 | Team Ronolulu Rotenburg | 34.60 | ||||||
13 | Mathilde Kjær Hansen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 34.87 | ||||||
14 | Sofie Gøttler | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 35.24 | ||||||
15 | Mie Munkholt | 1995 | AIA-Tranbjerg | 35.25 | ||||||
15 | Laura Funch | 1995 | Holstebro Svømme Club | 35.25 | ||||||
17 | Carolin Friedrich | 1996 | Team Ronolulu Rotenburg | 35.67 | ||||||
18 | Katharina Madsen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 36.33 | ||||||
19 | Johanne Brahe | 1995 | AIA-Tranbjerg | 36.84 | ||||||
20 | Frederikke Kofoed | 1995 | Swim Team Esbjerg | 37.27 | ||||||
21 | Anne-Mette Müller | 1995 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.32 | ||||||
22 | Alina Wolkenhauer | 1996 | Sgs Hamburg | 38.34 | ||||||
23 | Laura Westergaard | 1995 | Horsens Svømmeklub | 38.87 | ||||||
24 | Lena Bethke | 1996 | Sgs Hamburg | 38.91 | ||||||
25 | Malene Dahlhus | 1995 | Horsens Svømmeklub | 38.94 | ||||||
26 | Ida Madsen | 1996 | AIA-Tranbjerg | 39.15 | ||||||
27 | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | 39.18 | ||||||
28 | Emilie Kahr | 1996 | Kolding SK | 40.12 | ||||||
29 | Simone Frandsen | 1995 | Kolding SK | 40.32 | ||||||
30 | Dina Skou | 1996 | Holstebro Svømme Club | 41.89 | ||||||
31 | Julie Elman | 1996 | Kolding SK | 41.94 | ||||||
32 | Eline Krarup | 1996 | Swim Team Esbjerg | 42.04 | ||||||
33 | Eline Olsen | 1995 | Kolding SK | 42.93 | ||||||
34 | Ida Thomsen | 1995 | Kolding SK | 47.88 | ||||||
35 | Jana-Lena Grothemeyer | 1996 | Sgs Hamburg | 49.33 | ||||||
36 | Heidi Bjerregaard | 1996 | Kolding SK | 50.79 | ||||||
37 | Emma S. Petersen | 1995 | Kolding SK | 51.93 | ||||||
38 | Anna L. Borup | 1996 | Kolding SK | 55.32 | ||||||
39 | Jessica Heick | 1995 | Kolding SK | 56.79 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Ugeavisen Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jessica Voss | 1997 | Sgs Hamburg | 34.44 | ||||||
2 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 38.24 | ||||||
3 | Sarah Smida Ben | 1997 | Sgs Hamburg | 39.46 | ||||||
4 | Sidal Uzundag | 1998 | Sgs Hamburg | 40.56 | ||||||
5 | Jule Heimsoth | 1998 | Team Ronolulu Rotenburg | 42.13 | ||||||
6 | Astrid Friberg | 1998 | Kolding SK | 43.38 | ||||||
7 | Mandy Coenen | 1999 | Tus Rotenburg | 43.56 | ||||||
8 | Pernille Louise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.67 | ||||||
9 | Rikke Lundberg Steffensen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 46.44 | ||||||
10 | Jacqueline L. Jensen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 46.54 | ||||||
11 | Alina Stein | 1999 | Team Ronolulu Rotenburg | 47.85 | ||||||
12 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 47.91 | ||||||
13 | Katrine K. Jørgensen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 1:00.50 | ||||||
14 | Cecilie Knudsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 1:15.78 | ||||||
- | Dorthea Jørgensen | 1998 | Kolding SK | 57.90 | EXTRA | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Swim Team Esbjerg |