Results for Vilunda Knatte 2011
Below are all results from the competition shown by session.
Pass 1 Lördag 19 mars kl 10.00
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vilunda Knatte 2011 | Utskriftsdatum | 19 mars 2011 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 11:43 | |||
Arrangör | Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 mars 2011 |
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cassandra Engback | 1999 | Ösmo Simsällskap | 35.29 | ||||||
2 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 37.12 | ||||||
3 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Väsby Simsällskap | 37.63 | ||||||
4 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 38.20 | ||||||
5 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 38.66 | ||||||
6 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 39.36 | ||||||
7 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 40.04 | ||||||
8 | Fanny Isaksson | 1999 | Väsby Simsällskap | 40.31 | ||||||
9 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 40.34 | ||||||
10 | Helena Brandt | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 40.79 | ||||||
11 | Sara Jeppsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 40.84 | ||||||
12 | Ellinor Lantz | 1999 | Väsby Simsällskap | 41.91 | ||||||
13 | Josefine Johannesson | 1999 | Västerås Simsällskap | 42.23 | ||||||
14 | Alma Ohlén | 1999 | Väsby Simsällskap | 42.47 | ||||||
15 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 42.82 | ||||||
16 | Mimmi Söderström | 2000 | Väsby Simsällskap | 43.13 | ||||||
17 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 43.65 | ||||||
18 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | 43.79 | ||||||
19 | Alba Croneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 43.98 | ||||||
20 | Sunneva Ingadottir | 1999 | Väsby Simsällskap | 44.20 | ||||||
21 | Kristina Johnsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 44.26 | ||||||
22 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 45.06 | ||||||
23 | Tara Ebrahimi | 2000 | Väsby Simsällskap | 47.39 | ||||||
24 | Rebecca Båvenäs | 1999 | Västerås Simsällskap | 47.42 | ||||||
25 | Moa Johansson | 1999 | Väsby Simsällskap | 48.03 | ||||||
26 | Jennifer Backhoff Wahlund | 1999 | Väsby Simsällskap | 48.53 | ||||||
27 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 50.07 | ||||||
28 | Felicia Gustavsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 50.24 | ||||||
29 | Sophia Rosenqvist | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 50.36 | ||||||
30 | Mathilda Westh | 2000 | Turebergs Simklubb | 51.52 | ||||||
31 | Elin Ahnfelt | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 52.60 | ||||||
32 | Felicia Näsström | 1999 | Västerås Simsällskap | 52.61 | ||||||
33 | Mathilda Bärnau | 2000 | Väsby Simsällskap | 53.88 | ||||||
34 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:00.14 | ||||||
- | Nora Berg | 2000 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Manjiri Bhat | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | DSQ | ||||||
- | Sofie Eriksson | 1999 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 19 mars 2011 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 11:43 |