Tulokset Vilunda Knatte 2011
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Pass 1 Lördag 19 mars kl 10.00
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vilunda Knatte 2011 | Utskriftsdatum | 19 mars 2011 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 12:46 | |||
Arrangör | Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 mars 2011 |
Gren 18, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Väsby SS Damer Lag 1 | 1999 | Väsby Simsällskap | 2:34.29 | ||||||
Kajsa Sparrman | 1999 | 38.55 | 38.55 | |||||||
Sunneva Ingadottir | 1999 | 44.32 | 1:22.87 | |||||||
Dersim Esmaelzadeh | 1999 | 37.42 | 2:00.29 | |||||||
Alma Ohlén | 1999 | 34.00 | 2:34.29 | |||||||
2 | Väsby SS Damer Lag 2 | 1999 | Väsby Simsällskap | 2:39.61 | ||||||
Fanny Isaksson | 1999 | 42.87 | 42.87 | |||||||
Mimmi Söderström | 2000 | 44.53 | 1:27.40 | |||||||
Hanne Melin Romstad | 1999 | 39.01 | 2:06.41 | |||||||
Ellinor Lantz | 1999 | 33.20 | 2:39.61 | |||||||
3 | Västerås Lag 1 | 1999 | Västerås Simsällskap | 2:40.29 | ||||||
Josefine Johannesson | 1999 | 39.78 | 39.78 | |||||||
Rebecca Båvenäs | 1999 | 47.19 | 1:26.97 | |||||||
Andréa Persson | 1999 | 37.47 | 2:04.44 | |||||||
Felicia Näsström | 1999 | 35.85 | 2:40.29 | |||||||
4 | Spårvägen Sim Lag 1 | 0 | Spårvägens Simförening | 2:40.53 | ||||||
Emma Garmelius | 1999 | 42.30 | 42.30 | |||||||
Julia Nilsson | 1999 | 40.71 | 1:23.01 | |||||||
Nina Bring | 1999 | 40.76 | 2:03.77 | |||||||
Matilda Henning | 2000 | 36.76 | 2:40.53 | |||||||
5 | Väsby SS Damer Lag 3 | 1999 | Väsby Simsällskap | 2:42.98 | ||||||
Ebba Bjurman | 1999 | 41.09 | 41.09 | |||||||
Felicia Gustavsson | 1999 | 47.09 | 1:28.18 | |||||||
Sara Jeppsson | 1999 | 41.72 | 2:09.90 | |||||||
Cecilia Gabrielsson | 1999 | 33.08 | 2:42.98 | |||||||
6 | Ösmos Medleyflickor | 1999 | Ösmo Simsällskap | 2:49.75 | ||||||
Lisa Nyberg | 2000 | 50.05 | 50.05 | |||||||
Julia Axelsson | 1999 | 48.94 | 1:38.99 | |||||||
Cassandra Engback | 1999 | 36.51 | 2:15.50 | |||||||
Kristina Johnsson | 2000 | 34.25 | 2:49.75 | |||||||
7 | Skuru Ik Damer 1 | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 2:52.46 | ||||||
Signe Nordegren | 2000 | 43.05 | 43.05 | |||||||
Tilda Eklund | 2000 | 52.34 | 1:35.39 | |||||||
Frida Kimander | 1999 | 41.28 | 2:16.67 | |||||||
Alba Croneborg | 2000 | 35.79 | 2:52.46 | |||||||
8 | Spårvägen Sim Lag 2 | 0 | Spårvägens Simförening | 2:59.15 | ||||||
Astrid Onno | 2000 | 45.80 | 45.80 | |||||||
Jennifer Hjälm-Gerle | 1999 | 49.11 | 1:34.91 | |||||||
Wilma Hagmansson | 1999 | 43.34 | 2:18.25 | |||||||
Sandra Pernkrans | 1999 | 40.90 | 2:59.15 | |||||||
9 | Väsby SS Damer Lag 4 | 1999 | Väsby Simsällskap | 3:01.38 | ||||||
Jennifer Backhoff Wahlund | 1999 | 43.30 | 43.30 | |||||||
Maryam Sonono | 1999 | 49.12 | 1:32.42 | |||||||
Tara Ebrahimi | 2000 | 47.09 | 2:19.51 | |||||||
Mathilda Bärnau | 2000 | 41.87 | 3:01.38 | |||||||
10 | Saltsjöb Damer [2000] | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 3:20.17 | ||||||
Thea Boij Du Rietz | 2002 | 47.01 | 47.01 | |||||||
Astrid Hammar | 2000 | 48.57 | 1:35.58 | |||||||
Julia Kenning | 2000 | 54.42 | 2:30.00 | |||||||
Louise Ericsson | 2001 | 50.17 | 3:20.17 | |||||||
- | Spårvägen Sim Lag 3 | 0 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Västerås Lag 2 | 1999 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Elin Lindgren | 2000 | 49.16 | 49.16 | |||||||
Stella Bentrari | 1999 | 51.77 | 1:40.93 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 19 mars 2011 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 12:46 |