Resultater for Handelsbanken Grand-Prix 2007
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 17 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:26 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 1, 50m Butterfly Herrer, Indledende 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars Otteskov | 1986 | Herning Svømmeklub | 27.06 | ||||||
2 | Lasse B. Høgild | 1989 | Vildbjerg Svømmeklub | 32.36 | ||||||
3 | Thyge Boye Petersen | 1989 | Brædstrup Svømmeklub | 33.80 | ||||||
Løb 1, 50m Butterfly Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tonni Kristensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 28.15 | ||||||
2 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 28.37 | ||||||
3 | Christian Broni | 1992 | Ikast Svømmeklub | 29.02 | ||||||
4 | Benjamin Schlie | 1992 | Herning Svømmeklub | 29.17 | ||||||
4 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | Struer Svømmeklub | 29.17 | ||||||
6 | Stefan B. Høgild | 1991 | Herning Svømmeklub | 29.33 | ||||||
7 | Mik Birk | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 29.83 | ||||||
8 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 29.86 | ||||||
9 | Martin G. Hansen | 1992 | Herning Svømmeklub | 30.03 | ||||||
10 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 30.19 | ||||||
11 | Alexander Rosager | 1991 | Herning Svømmeklub | 30.27 | ||||||
12 | Mathias Jørgensen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 30.53 | ||||||
13 | Claus Liltorp | 1991 | Ikast Svømmeklub | 30.76 | ||||||
14 | Mathias Pedersen | 1992 | Randers Svømmeklub Neptun | 30.82 | ||||||
15 | Christoffer Justesen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 31.16 | ||||||
16 | Viktor Bøg Møller | 1992 | Viborg Svømme Klub | 31.58 | ||||||
17 | Theis Skodborg Jensen | 1991 | Randers Svømmeklub Neptun | 31.60 | ||||||
18 | Kristian Trier Nipper | 1992 | Holstebro Svømme Club | 32.30 | ||||||
19 | Victor Ohn | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 32.62 | ||||||
20 | Laurits Andreasen | 1991 | Odder IGF | 33.37 | ||||||
21 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 34.20 | ||||||
22 | Martin Jakobsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 35.03 | ||||||
23 | Andre Becher Jensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.45 | ||||||
Løb 1, 50m Butterfly Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 29.20 | ||||||
2 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 29.76 | ||||||
3 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 30.46 | ||||||
4 | Mathias Hansen | 1993 | Herning Svømmeklub | 30.48 | ||||||
5 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 31.15 | ||||||
6 | Henrik Højberg Ozol | 1993 | Brædstrup Svømmeklub | 31.76 | ||||||
7 | Anders Rosenvinge | 1993 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.66 | ||||||
8 | Kristoffer Nørgaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 34.53 | ||||||
9 | Jeppe Høgild | 1994 | Herning Svømmeklub | 34.69 | ||||||
10 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 34.94 | ||||||
11 | Martin Gottlieb | 1993 | Brædstrup Svømmeklub | 35.10 | ||||||
12 | Nicolai K Madsen | 1993 | Ikast Svømmeklub | 35.65 | ||||||
13 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 36.03 | ||||||
14 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 36.26 | ||||||
15 | Mads Hopff | 1993 | Holstebro Svømme Club | 36.77 | ||||||
16 | Gavin Anthony | 1993 | Struer Svømmeklub | 37.82 | ||||||
17 | Jonas Poulsen | 1994 | Herning Svømmeklub | 39.26 | ||||||
18 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 39.79 | ||||||
19 | Mikkel W. Gronert | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 40.00 | ||||||
20 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 41.99 | ||||||
21 | Simon Didriksen | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 46.26 | ||||||
22 | Alexander Frederiksen | 1994 | Herning Svømmeklub | 51.60 | ||||||
- | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 50m Butterfly Herrer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Underlien | 1995 | Odder IGF | 33.76 | ||||||
2 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 35.20 | ||||||
3 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 35.41 | ||||||
4 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 36.61 | ||||||
5 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 37.81 | ||||||
6 | Marcel Weiss | 1995 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 38.03 | ||||||
7 | Mathias Petersen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 39.60 | ||||||
8 | Frederik Bach Larsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 40.59 | ||||||
9 | Jannick Madsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 41.09 | ||||||
10 | Rasmus Nørgaard | 1995 | Odder IGF | 43.27 | ||||||
11 | Mark Lyng Lauersen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 43.55 | ||||||
12 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 43.58 | ||||||
13 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 44.53 | ||||||
14 | Steffen Borcherding | 1995 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 45.24 | ||||||
15 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 45.91 | ||||||
16 | Marcel Petersen | 1995 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 48.80 | ||||||
17 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 50.09 | ||||||
18 | Viktor Christiansen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 50.87 | ||||||
19 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 51.22 | ||||||
20 | Christopher Eilskov | 1996 | Holstebro Svømme Club | 54.08 | ||||||
21 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 58.38 | ||||||
22 | Thobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:00.23 | ||||||
Løb 1, 50m Butterfly Herrer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 39.44 | ||||||
2 | Rene Weiss | 1997 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 48.48 | ||||||
3 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 55.76 | ||||||
4 | Lukas Birk Eriksen | 1997 | Herning Svømmeklub | 57.47 | ||||||
5 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 59.39 | ||||||
6 | Alexander Bach Larsen | 1998 | Struer Svømmeklub | 1:00.23 | ||||||
7 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:01.58 | ||||||
8 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:01.61 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 17 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:48 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 1, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars Otteskov | 1986 | Herning Svømmeklub | 25.61 | ||||||
2 | Lasse B. Høgild | 1989 | Vildbjerg Svømmeklub | 31.60 | ||||||
3 | Thyge Boye Petersen | 1989 | Brædstrup Svømmeklub | 32.68 | ||||||
Løb 1, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tonni Kristensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 27.66 | ||||||
2 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 27.94 | ||||||
3 | Christian Broni | 1992 | Ikast Svømmeklub | 28.69 | ||||||
4 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | Struer Svømmeklub | 28.86 | ||||||
5 | Stefan B. Høgild | 1991 | Herning Svømmeklub | 29.29 | ||||||
6 | Benjamin Schlie | 1992 | Herning Svømmeklub | 29.39 | ||||||
Løb 1, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.93 | ||||||
2 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 29.36 | ||||||
3 | Mathias Hansen | 1993 | Herning Svømmeklub | 30.02 | ||||||
4 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 30.03 | ||||||
5 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 30.89 | ||||||
6 | Henrik Højberg Ozol | 1993 | Brædstrup Svømmeklub | 31.43 | ||||||
Løb 1, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Underlien | 1995 | Odder IGF | 33.43 | ||||||
2 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 34.20 | ||||||
3 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 34.59 | ||||||
4 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 35.06 | ||||||
5 | Marcel Weiss | 1995 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 37.68 | ||||||
6 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 39.19 | ||||||
Løb 1, 50m Butterfly Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 38.05 | ||||||
2 | Rene Weiss | 1997 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 46.13 | ||||||
3 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 51.12 | ||||||
4 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 52.03 | ||||||
5 | Alexander Bach Larsen | 1998 | Struer Svømmeklub | 53.97 | ||||||
6 | Lukas Birk Eriksen | 1997 | Herning Svømmeklub | 55.89 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 17 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 2, 50m Butterfly Damer, Indledende 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Balle | 1989 | Herning Svømmeklub | 32.15 | ||||||
2 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 32.56 | ||||||
3 | Pernille Thalund | 1990 | Herning Svømmeklub | 33.27 | ||||||
4 | Vicki Trier-Taasti | 1989 | Randers Svømmeklub Neptun | 33.82 | ||||||
5 | Tea L. Christensen | 1989 | Herning Svømmeklub | 34.44 | ||||||
6 | Mette Høiberg Ozol | 1990 | Brædstrup Svømmeklub | 42.11 | ||||||
Løb 2, 50m Butterfly Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 32.53 | ||||||
2 | Sofie Thorsø | 1992 | Holstebro Svømme Club | 32.72 | ||||||
3 | Pernille Balser | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 32.75 | ||||||
4 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 32.95 | ||||||
5 | Lena Torsland Pedersen | 1992 | Holstebro Svømme Club | 33.28 | ||||||
6 | Sanne Poulsen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.32 | ||||||
7 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | Struer Svømmeklub | 34.65 | ||||||
8 | Karoline Kragh Ebbesen | 1991 | Herning Svømmeklub | 35.04 | ||||||
9 | Simone Handberg Thomsen | 1992 | Holstebro Svømme Club | 35.30 | ||||||
10 | Sarah Louise Nielsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 35.35 | ||||||
11 | Ninna Myllerup | 1992 | Ikast Svømmeklub | 36.08 | ||||||
12 | Elisabeth H. Thostrup | 1992 | Silkeborg Svømmeklub | 36.61 | ||||||
13 | Ditte Lind Kristensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.70 | ||||||
14 | Lyubov Bezlyudov | 1992 | Holstebro Svømme Club | 37.12 | ||||||
15 | Anja F. Nielsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 39.40 | ||||||
Løb 2, 50m Butterfly Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 32.26 | ||||||
2 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 32.86 | ||||||
3 | Jeanette Kjær | 1993 | Ikast Svømmeklub | 33.81 | ||||||
4 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 33.95 | ||||||
5 | Tasha Mac Brayd | 1993 | Herning Svømmeklub | 34.00 | ||||||
6 | Monica Ganderup | 1993 | Holstebro Svømme Club | 34.18 | ||||||
7 | Christina Arent Sørensen | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 34.66 | ||||||
8 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 34.69 | ||||||
9 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 34.76 | ||||||
10 | Cecilie Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 35.43 | ||||||
11 | Camilla Andersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 37.29 | ||||||
12 | Tina Bæk | 1994 | Herning Svømmeklub | 38.19 | ||||||
13 | Line Aamann | 1993 | Randers Svømmeklub Neptun | 38.52 | ||||||
14 | Maria Bodin | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 40.53 | ||||||
15 | Modje Hansen | 1993 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 43.06 | ||||||
16 | Maria Frost Nielsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 44.57 | ||||||
17 | Anne Bundgaard | 1993 | Ikast Svømmeklub | 44.58 | ||||||
18 | Emma Dybkjær | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 47.28 | ||||||
19 | Daisy Lannie | 1994 | Odder IGF | 48.05 | ||||||
Løb 2, 50m Butterfly Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gigi W. Larsen | 1995 | Odder IGF | 34.33 | ||||||
2 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Odder IGF | 35.01 | ||||||
3 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 36.50 | ||||||
4 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 37.40 | ||||||
5 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 40.76 | ||||||
6 | Mishale Malaschewski | 1996 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 42.18 | ||||||
7 | Cecilie Christensen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 42.35 | ||||||
8 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 42.44 | ||||||
9 | Maria Pedersen | 1995 | Randers Svømmeklub Neptun | 43.09 | ||||||
10 | Amina Gilbo | 1995 | STO 95 | 43.10 | ||||||
11 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 44.17 | ||||||
12 | Nanna B. Jørgensen | 1995 | Brædstrup Svømmeklub | 45.49 | ||||||
13 | Signe D. Thomasen | 1996 | Brædstrup Svømmeklub | 45.65 | ||||||
14 | Ida Marie Haugaard | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 46.63 | ||||||
15 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 46.82 | ||||||
16 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 49.35 | ||||||
17 | Alina Petersen | 1995 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 49.39 | ||||||
18 | Silje Nørreg. Taftenberg | 1996 | Struer Svømmeklub | 50.29 | ||||||
19 | Ida Bylov Steensgaard | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 52.15 | ||||||
20 | Katrine Albæk | 1995 | Herning Svømmeklub | 52.99 | ||||||
21 | Nanna Fallesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 53.74 | ||||||
22 | Randi Strunge | 1996 | Herning Svømmeklub | 56.52 | ||||||
23 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 1:02.43 | ||||||
24 | Asta Østerholm Stage | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.92 | ||||||
- | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 50m Butterfly Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Mary Vissing | 1997 | Randers Svømmeklub Neptun | 43.56 | ||||||
2 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 45.77 | ||||||
3 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 46.44 | ||||||
4 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 52.96 | ||||||
5 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 55.78 | ||||||
6 | Katrine Brandt Alsner | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 56.25 | ||||||
7 | Sofie Andersen | 1998 | Herning Svømmeklub | 56.35 | ||||||
8 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 56.52 | ||||||
9 | Sally Mork | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.44 | ||||||
10 | Sofie Møller | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:03.21 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 17 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 20:29 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 2, 50m Butterfly Damer, Finaler 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 29.01 | ||||||
2 | Mathilde Balle | 1989 | Herning Svømmeklub | 29.40 | ||||||
3 | Pernille Thalund | 1990 | Herning Svømmeklub | 32.02 | ||||||
4 | Tea L. Christensen | 1989 | Herning Svømmeklub | 32.07 | ||||||
5 | Vicki Trier-Taasti | 1989 | Randers Svømmeklub Neptun | 33.97 | ||||||
6 | Mette Høiberg Ozol | 1990 | Brædstrup Svømmeklub | 40.56 | ||||||
Løb 2, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 31.58 | ||||||
2 | Sofie Thorsø | 1992 | Holstebro Svømme Club | 31.83 | ||||||
3 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 32.35 | ||||||
4 | Sanne Poulsen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.41 | ||||||
5 | Pernille Balser | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 32.58 | ||||||
6 | Lena Torsland Pedersen | 1992 | Holstebro Svømme Club | 32.81 | ||||||
Løb 2, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 32.17 | ||||||
2 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 32.27 | ||||||
3 | Tasha Mac Brayd | 1993 | Herning Svømmeklub | 32.85 | ||||||
4 | Jeanette Kjær | 1993 | Ikast Svømmeklub | 33.21 | ||||||
5 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 33.40 | ||||||
6 | Monica Ganderup | 1993 | Holstebro Svømme Club | 33.48 | ||||||
Løb 2, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gigi W. Larsen | 1995 | Odder IGF | 33.67 | ||||||
2 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Odder IGF | 34.81 | ||||||
3 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 35.39 | ||||||
4 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 36.76 | ||||||
5 | Mishale Malaschewski | 1996 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 40.70 | ||||||
6 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 41.14 | ||||||
Løb 2, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 42.56 | ||||||
2 | Stine Mary Vissing | 1997 | Randers Svømmeklub Neptun | 43.47 | ||||||
3 | Katrine Brandt Alsner | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 50.42 | ||||||
4 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 51.10 | ||||||
5 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 52.46 | ||||||
- | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 17 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:19 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lasse B. Høgild | 1989 | Vildbjerg Svømmeklub | 34.60 | 1:14.62 | 2:06.09 | 2:45.08 | |||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Stefan B. Høgild | 1991 | Herning Svømmeklub | 30.44 | 1:06.82 | 1:47.47 | 2:20.96 | |||
2 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | Struer Svømmeklub | 30.65 | 1:07.38 | 1:50.79 | 2:24.73 | |||
3 | Tonni Kristensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 29.70 | 1:07.49 | 1:52.17 | 2:25.34 | |||
4 | Christian J. Erichsen | 1991 | Viborg Svømme Klub | 33.09 | 1:09.58 | 1:54.72 | 2:27.80 | |||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 32.94 | 1:09.19 | 1:55.97 | 2:29.83 | |||
2 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 32.76 | 1:12.68 | 1:59.57 | 2:33.38 | |||
3 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 33.40 | 1:12.28 | 2:00.84 | 2:35.63 | |||
4 | Thomas S. Hansen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 37.20 | 1:19.37 | 2:03.23 | 2:39.54 | |||
5 | Jeppe Høgild | 1994 | Herning Svømmeklub | 38.20 | 1:21.45 | 2:09.64 | 2:44.08 | |||
6 | Jacob Jeppesen | 1993 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.45 | 1:15.61 | 2:07.90 | 2:45.71 | |||
7 | Jacob Moos Larsen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 34.41 | 1:14.00 | 2:14.19 | 2:49.65 | |||
8 | Jonas Poulsen | 1994 | Herning Svømmeklub | 40.37 | 1:27.50 | 2:15.57 | 2:55.63 | |||
9 | Gavin Anthony | 1993 | Struer Svømmeklub | 39.25 | 1:33.14 | 2:27.49 | 3:07.76 | |||
10 | Kasper Moltsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 49.54 | 1:39.02 | 2:38.86 | 3:22.48 | |||
11 | Simon Didriksen | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 47.14 | 1:42.41 | 2:39.28 | 3:24.63 | |||
12 | Mikkel W. Gronert | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 42.59 | 1:37.30 | 2:39.81 | 3:24.77 | |||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcel Weiss | 1995 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 40.72 | 1:27.56 | 2:18.26 | 2:56.04 | |||
2 | Lukas Völkel | 1996 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 40.88 | 1:27.89 | 2:27.15 | 3:04.41 | |||
3 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 44.04 | 1:33.14 | 2:24.12 | 3:08.47 | |||
4 | Frederik Bach Larsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 42.62 | 1:35.81 | 2:29.25 | 3:10.51 | |||
5 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 47.58 | 1:32.75 | 2:31.55 | 3:13.91 | |||
6 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 51.32 | 1:42.52 | 2:36.76 | 3:19.19 | |||
7 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 1:03.14 | 2:03.71 | 3:07.68 | 4:01.07 | |||
- | Peter Guldberg | 1996 | Herning Svømmeklub | DSQ | Rygsvøm. i butterfly | |||||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 41.52 | 1:27.31 | 2:23.60 | 3:02.74 | |||
2 | Rene Weiss | 1997 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 56.69 | 1:51.75 | 2:52.83 | 3:38.08 | |||
3 | Jens Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:09.63 | 2:05.87 | 3:13.22 | 4:05.88 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 17 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:11 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Pedersen | 1992 | Odder IGF | 37.23 | 1:18.01 | 2:02.79 | 2:38.70 | |||
2 | Elisabeth H. Thostrup | 1992 | Silkeborg Svømmeklub | 37.43 | 1:22.77 | 2:10.65 | 2:47.64 | |||
3 | Mette Eske | 1992 | Randers Svømmeklub Neptun | 38.38 | 1:20.29 | 2:09.68 | 2:50.80 | |||
- | Cirkeline Østergaard | 1992 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Glider v/75m | |||||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 35.42 | 1:14.91 | 1:56.63 | 2:32.61 | |||
2 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 34.32 | 1:18.82 | 2:03.98 | 2:41.35 | |||
3 | Camilla Andersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 37.78 | 1:18.35 | 2:07.86 | 2:44.15 | |||
4 | Cecilie Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 39.41 | 1:21.74 | 2:06.60 | 2:44.97 | |||
5 | Jeanette Kjær | 1993 | Ikast Svømmeklub | 37.70 | 1:18.69 | 2:09.85 | 2:45.78 | |||
6 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 39.16 | 1:19.35 | 2:07.56 | 2:46.05 | |||
7 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 38.53 | 1:20.11 | 2:12.34 | 2:50.69 | |||
8 | Tina Bæk | 1994 | Herning Svømmeklub | 38.97 | 1:26.26 | 2:12.35 | 2:53.01 | |||
9 | Kathrin Aust | 1994 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 46.04 | 1:36.21 | 2:35.80 | 3:21.72 | |||
10 | Nanna N. Nielsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 50.92 | 1:41.55 | 2:45.96 | 3:33.00 | |||
11 | Emma Dybkjær | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 53.53 | 1:50.22 | 2:56.50 | 3:43.03 | |||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 34.05 | 1:14.22 | 2:01.31 | 2:36.42 | |||
2 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 36.43 | 1:20.00 | 2:03.93 | 2:40.86 | |||
3 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 37.69 | 1:21.56 | 2:06.39 | 2:42.75 | |||
4 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Odder IGF | 37.55 | 1:20.46 | 2:08.45 | 2:45.97 | |||
5 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 39.99 | 1:22.31 | 2:16.89 | 2:57.68 | |||
6 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 40.72 | 1:28.04 | 2:17.48 | 2:57.97 | |||
7 | Pernille Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 41.62 | 1:28.38 | 2:21.57 | 3:02.76 | |||
8 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 42.56 | 1:27.96 | 2:23.62 | 3:04.63 | |||
9 | Ulrika Toft Kristensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 45.50 | 1:32.95 | 2:24.47 | 3:07.58 | |||
10 | Signe D. Thomasen | 1996 | Brædstrup Svømmeklub | 48.36 | 1:35.42 | 2:29.22 | 3:10.40 | |||
11 | Sofie Gøttler | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 44.83 | 1:36.78 | 2:32.88 | 3:14.82 | |||
12 | Tilbe Kaya | 1995 | Odder IGF | 44.62 | 1:34.00 | 2:33.07 | 3:16.53 | |||
13 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Randers Svømmeklub Neptun | 45.61 | 1:29.97 | 2:35.35 | 3:17.89 | |||
14 | Natalie Hennig | 1996 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 47.97 | 1:38.01 | 2:32.01 | 3:18.52 | |||
15 | Line Fritsdal Refer | 1995 | STO 95 | 49.97 | 1:43.18 | 2:47.76 | 3:33.96 | |||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 49.33 | 1:39.66 | 2:34.94 | 3:21.24 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 17 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 5, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kåre Axelsen | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 25.89 | 53.71 | |||||
2 | Rasmus Hansen | 1990 | Herning Svømmeklub | 27.81 | 59.22 | |||||
3 | Lasse B. Høgild | 1989 | Vildbjerg Svømmeklub | 30.07 | 1:03.97 | |||||
4 | Jens Damborg Jensen | 1990 | Viborg Svømme Klub | 1:06.61 | 1:06.61 | |||||
5 | Jeppe Andersen | 1989 | Herning Svømmeklub | 30.11 | 1:07.22 | |||||
6 | Christian Bott | 1989 | Struer Svømmeklub | 1:09.49 | 1:09.49 | |||||
Løb 5, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | Herning Svømmeklub | 27.07 | 56.41 | |||||
2 | Mik Birk | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 27.54 | 57.48 | |||||
3 | Claus Liltorp | 1991 | Ikast Svømmeklub | 27.63 | 57.91 | |||||
4 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 27.15 | 57.95 | |||||
5 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 27.87 | 58.16 | |||||
6 | Victor Ohn | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 28.12 | 58.45 | |||||
7 | Christian J. Erichsen | 1991 | Viborg Svømme Klub | 28.19 | 58.47 | |||||
8 | Christoffer Justesen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 27.83 | 58.78 | |||||
9 | Alexander Rosager | 1991 | Herning Svømmeklub | 58.93 | ||||||
10 | Mathias Jørgensen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 28.38 | 59.37 | |||||
11 | Benjamin Schlie | 1992 | Herning Svømmeklub | 28.47 | 59.46 | |||||
12 | Martin Skårup Wind | 1992 | Viborg Svømme Klub | 28.05 | 59.67 | |||||
13 | Kristian Trier Nipper | 1992 | Holstebro Svømme Club | 29.07 | 1:00.64 | |||||
14 | Christian Broni | 1992 | Ikast Svømmeklub | 29.37 | 1:00.78 | |||||
15 | Theis Skodborg Jensen | 1991 | Randers Svømmeklub Neptun | 29.54 | 1:00.99 | |||||
16 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 27.85 | 1:02.11 | |||||
17 | Daniel Kloster | 1992 | Herning Svømmeklub | 1:02.35 | ||||||
18 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 1:02.57 | ||||||
19 | Martin Jakobsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 1:05.25 | 1:05.25 | |||||
20 | Viktor Bøg Møller | 1992 | Viborg Svømme Klub | 1:06.54 | 1:06.54 | |||||
21 | Tobias Søgaard Laursen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.01 | 1:08.07 | |||||
22 | Laurits Andreasen | 1991 | Odder IGF | 32.85 | 1:11.05 | |||||
23 | Andre Becher Jensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.63 | 1:15.56 | |||||
Løb 5, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.91 | 57.63 | |||||
2 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 29.45 | 1:00.46 | |||||
3 | Mathias Hansen | 1993 | Herning Svømmeklub | 28.88 | 1:00.53 | |||||
4 | Henrik Højberg Ozol | 1993 | Brædstrup Svømmeklub | 29.10 | 1:01.25 | |||||
5 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 1:01.32 | ||||||
6 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 1:01.41 | ||||||
7 | Jacob Jeppesen | 1993 | Skive Svømmeklub Poseidon | 29.31 | 1:01.53 | |||||
8 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 30.07 | 1:01.62 | |||||
9 | Jacob Moos Larsen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 1:04.57 | 1:04.57 | |||||
10 | Esben Svenningsen | 1993 | Brædstrup Svømmeklub | 1:07.10 | 1:07.10 | |||||
11 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 31.62 | 1:07.24 | |||||
12 | Nicolai K Madsen | 1993 | Ikast Svømmeklub | 33.72 | 1:07.39 | |||||
13 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 33.22 | 1:08.53 | |||||
14 | Jonathan Christensen | 1993 | Herning Svømmeklub | 33.23 | 1:08.94 | |||||
15 | Uffe Loumand | 1993 | Holstebro Svømme Club | 33.28 | 1:10.93 | |||||
16 | Mads Hopff | 1993 | Holstebro Svømme Club | 34.39 | 1:11.63 | |||||
17 | Martin Gottlieb | 1993 | Brædstrup Svømmeklub | 34.34 | 1:13.09 | |||||
18 | Mathias T. Andersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 35.68 | 1:13.13 | |||||
19 | Gavin Anthony | 1993 | Struer Svømmeklub | 33.85 | 1:14.38 | |||||
20 | Christopher Kuhlen | 1993 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 35.03 | 1:16.32 | |||||
21 | Mikkel W. Gronert | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 37.27 | 1:19.43 | |||||
22 | Rasmus Sand Nielsen | 1993 | Ikast Svømmeklub | 1:20.67 | 1:20.67 | |||||
23 | Simon Didriksen | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 38.24 | 1:21.22 | |||||
24 | Kasper Moltsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 40.88 | 1:23.79 | |||||
25 | Jesper Sørensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 43.52 | 1:32.44 | |||||
26 | Alexander Frederiksen | 1994 | Herning Svømmeklub | 42.86 | 1:34.75 | |||||
- | Kristoffer Nørgaard | 1993 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 32.82 | 1:08.93 | |||||
2 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 33.15 | 1:09.29 | |||||
3 | Mathias Petersen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 33.88 | 1:11.46 | |||||
4 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 34.33 | 1:12.53 | |||||
5 | Lukas Völkel | 1996 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 34.96 | 1:13.56 | |||||
6 | Rasmus Nørgaard | 1995 | Odder IGF | 37.88 | 1:16.69 | |||||
7 | Frederik Bach Larsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 36.58 | 1:18.22 | |||||
8 | Jannick Madsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 37.43 | 1:18.30 | |||||
9 | Mark Lyng Lauersen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 38.43 | 1:18.32 | |||||
10 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 38.41 | 1:19.20 | |||||
11 | Rud Dalby | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 38.04 | 1:19.98 | |||||
12 | Mathias Beck | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 36.84 | 1:20.84 | |||||
13 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 37.44 | 1:20.95 | |||||
14 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 39.60 | 1:22.26 | |||||
15 | Marcel Petersen | 1995 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 38.45 | 1:22.71 | |||||
16 | Steffen Borcherding | 1995 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 40.06 | 1:23.53 | |||||
17 | Kaleb Christensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 38.29 | 1:23.93 | |||||
18 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 40.84 | 1:24.27 | |||||
19 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 39.79 | 1:24.60 | |||||
20 | Klaus Sand Christensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 41.78 | 1:28.61 | |||||
21 | Casper Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 43.07 | 1:29.88 | |||||
22 | Peter Guldberg | 1996 | Herning Svømmeklub | 44.01 | 1:30.81 | |||||
23 | Thobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 45.33 | 1:34.07 | |||||
24 | Frederik Nielsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 47.35 | 1:37.85 | |||||
25 | Christian Nymark | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 45.61 | 1:38.49 | |||||
26 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 46.85 | 1:42.43 | |||||
- | Simon Underlien | 1995 | Odder IGF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Leopold Bezlyudov | 1997 | Holstebro Svømme Club | 40.31 | 1:24.31 | |||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 45.51 | 1:35.56 | |||||
3 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 44.92 | 1:37.40 | |||||
4 | Nicolai Winther | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 45.14 | 1:39.36 | |||||
5 | Jens Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 47.61 | 1:40.55 | |||||
6 | Alexander Bach Larsen | 1998 | Struer Svømmeklub | 48.65 | 1:44.46 | |||||
7 | Lukas Birk Eriksen | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:49.98 | ||||||
8 | Lukas Haxholm | 1997 | Ikast Svømmeklub | 53.75 | 1:57.50 | |||||
- | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Ej berø.v/50m | |||||
- | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 17 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:11 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 6, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Balle | 1989 | Herning Svømmeklub | 29.23 | 1:00.28 | |||||
2 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 29.55 | 1:01.48 | |||||
3 | Tea L. Christensen | 1989 | Herning Svømmeklub | 30.11 | 1:02.52 | |||||
4 | Camilla Bundgaard | 1990 | Ikast Svømmeklub | 33.35 | 1:11.78 | |||||
5 | Mette Høiberg Ozol | 1990 | Brædstrup Svømmeklub | 35.09 | 1:12.49 | |||||
Løb 6, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 30.94 | 1:04.00 | |||||
2 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | Struer Svømmeklub | 31.39 | 1:05.52 | |||||
3 | Sofie Thorsø | 1992 | Holstebro Svømme Club | 32.56 | 1:05.63 | |||||
4 | Ditte Lind Kristensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.67 | 1:07.45 | |||||
5 | Sarah Louise Nielsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 33.01 | 1:07.58 | |||||
6 | Anne Sofie Lauritsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 32.87 | 1:07.90 | |||||
7 | Pernille Balser | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 32.59 | 1:08.07 | |||||
8 | Cirkeline Østergaard | 1992 | Silkeborg Svømmeklub | 33.14 | 1:08.94 | |||||
9 | Ninna Myllerup | 1992 | Ikast Svømmeklub | 33.59 | 1:09.63 | |||||
10 | Karoline Kragh Ebbesen | 1991 | Herning Svømmeklub | 34.48 | 1:11.45 | |||||
11 | Anja F. Nielsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 34.83 | 1:11.75 | |||||
Løb 6, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marie Bukholt Byskov | 1993 | Holstebro Svømme Club | 31.69 | 1:06.47 | |||||
2 | Malene Knudsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 31.75 | 1:06.52 | |||||
3 | Christina Arent Sørensen | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 34.04 | 1:09.59 | |||||
4 | Michelle Strand | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 33.26 | 1:10.07 | |||||
5 | Tasha Mac Brayd | 1993 | Herning Svømmeklub | 32.93 | 1:10.78 | |||||
6 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 34.45 | 1:11.48 | |||||
7 | Pernille Pedersen | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 34.95 | 1:12.32 | |||||
8 | Natalia S. Thomsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 35.13 | 1:12.54 | |||||
9 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 36.34 | 1:15.76 | |||||
10 | Maria Bodin | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 36.50 | 1:16.56 | |||||
11 | Louise Ring Hansen | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 37.26 | 1:16.92 | |||||
12 | Modje Hansen | 1993 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 38.68 | 1:21.93 | |||||
13 | Maria Frost Nielsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 39.52 | 1:23.57 | |||||
14 | Nanna N. Nielsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 40.07 | 1:25.77 | |||||
15 | Emma Dybkjær | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 41.30 | 1:26.41 | |||||
16 | Kathrin Aust | 1994 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 42.35 | 1:28.49 | |||||
17 | Daisy Lannie | 1994 | Odder IGF | 43.06 | 1:33.43 | |||||
Løb 6, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gigi W. Larsen | 1995 | Odder IGF | 32.60 | 1:08.68 | |||||
2 | Theresa S. Thomsen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 33.62 | 1:09.81 | |||||
3 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 33.82 | 1:10.25 | |||||
4 | Signe D. Thomasen | 1996 | Brædstrup Svømmeklub | 36.19 | 1:14.51 | |||||
5 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 36.38 | 1:16.20 | |||||
6 | Pernille Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 36.80 | 1:16.65 | |||||
7 | Cecilie Christensen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 36.90 | 1:16.96 | |||||
8 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 38.41 | 1:18.48 | |||||
9 | Ulrika Toft Kristensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 38.09 | 1:18.76 | |||||
10 | Camilla Mortensen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 37.27 | 1:20.72 | |||||
11 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 39.45 | 1:20.95 | |||||
12 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Randers Svømmeklub Neptun | 39.31 | 1:21.49 | |||||
13 | Sara Mogensen | 1995 | Randers Svømmeklub Neptun | 37.91 | 1:22.07 | |||||
14 | Mishale Malaschewski | 1996 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 39.87 | 1:22.26 | |||||
15 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 39.55 | 1:22.82 | |||||
16 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 38.47 | 1:24.11 | |||||
17 | Amalie K Felding | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 38.46 | 1:24.46 | |||||
18 | Line Fritsdal Refer | 1995 | STO 95 | 40.24 | 1:25.45 | |||||
19 | Nanna B. Jørgensen | 1995 | Brædstrup Svømmeklub | 40.44 | 1:26.39 | |||||
20 | Alina Petersen | 1995 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 40.75 | 1:26.44 | |||||
20 | Katrine Drest Jørgensen | 1995 | STO 95 | 40.98 | 1:26.44 | |||||
22 | Pernille Valentin Jensen | 1995 | STO 95 | 39.63 | 1:26.88 | |||||
23 | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | 40.61 | 1:28.23 | |||||
24 | Dina Skou | 1996 | Holstebro Svømme Club | 42.05 | 1:29.37 | |||||
25 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 43.64 | 1:32.67 | |||||
26 | Simone Henriksen | 1996 | STO 95 | 42.85 | 1:33.13 | |||||
27 | Ida Marie Haugaard | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 43.65 | 1:33.25 | |||||
28 | Anna Wermuth | 1996 | STO 95 | 41.98 | 1:33.33 | |||||
29 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 44.67 | 1:36.37 | |||||
30 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 47.22 | 1:38.99 | |||||
31 | Katrine Albæk | 1995 | Herning Svømmeklub | 47.46 | 1:41.12 | |||||
32 | Sofie Gøttler | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 45.53 | 1:41.64 | |||||
33 | Randi Strunge | 1996 | Herning Svømmeklub | 50.53 | 1:44.89 | |||||
34 | Lonnie Meineche | 1996 | Herning Svømmeklub | 49.70 | 1:46.32 | |||||
35 | Johanne Nielsen | 1996 | Herning Svømmeklub | 45.74 | 1:48.53 | |||||
36 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 52.25 | 1:51.81 | |||||
37 | Helene Siggaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 51.17 | 1:53.11 | |||||
38 | Nanna Fredegod Pedersen | 1996 | Herning Svømmeklub | 51.41 | 1:53.28 | |||||
39 | Asta Østerholm Stage | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 53.93 | 1:54.45 | |||||
40 | Emma Mortensen | 1996 | Ikast Svømmeklub | 48.67 | 1:58.42 | |||||
Løb 6, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 40.42 | 1:24.97 | |||||
2 | Cecilie Wetke Jensen | 1997 | STO 95 | 41.48 | 1:27.77 | |||||
3 | Ida Schwertfeger | 1997 | STO 95 | 41.32 | 1:27.84 | |||||
4 | Anne V Mikkelsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 42.96 | 1:28.78 | |||||
5 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 42.49 | 1:33.28 | |||||
6 | Sarah Sommer | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 43.49 | 1:37.61 | |||||
7 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 45.37 | 1:38.85 | |||||
8 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 51.20 | 1:47.53 | |||||
9 | Katrine Brandt Alsner | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 51.96 | 1:48.65 | |||||
10 | Sally Mork | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 49.73 | 1:51.69 | |||||
11 | Valentina Becher | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 53.72 | 1:53.35 | |||||
12 | Sofie Andersen | 1998 | Herning Svømmeklub | 56.97 | 1:58.34 | |||||
13 | Sofie Møller | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 56.58 | 2:04.52 | |||||
14 | Mette Lysdal Eriksen | 1997 | Herning Svømmeklub | 55.95 | 2:11.29 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 17 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:07 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lasse Sangild | 1990 | Herning Svømmeklub | 33.98 | 1:10.97 | 1:49.21 | 2:27.88 | |||
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 35.95 | 1:16.75 | 1:55.54 | 2:35.49 | |||
2 | Martin G. Hansen | 1992 | Herning Svømmeklub | 36.95 | 1:18.87 | 2:00.27 | 2:40.42 | |||
3 | Theis Skodborg Jensen | 1991 | Randers Svømmeklub Neptun | 38.51 | 1:21.41 | 2:05.11 | 2:47.80 | |||
4 | Mathias Pedersen | 1992 | Randers Svømmeklub Neptun | 39.55 | 1:23.83 | 2:08.49 | 2:51.99 | |||
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 39.15 | 1:22.23 | 2:06.49 | 2:50.52 | |||
2 | Thomas S. Hansen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 42.62 | 1:26.98 | 2:14.84 | 2:59.24 | |||
3 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 42.40 | 1:29.70 | 2:18.15 | 3:05.79 | |||
4 | Jonas Poulsen | 1994 | Herning Svømmeklub | 42.99 | 1:31.21 | 2:20.02 | 3:07.28 | |||
5 | Christopher Kuhlen | 1993 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 40.70 | 1:27.90 | 2:19.16 | 3:09.26 | |||
6 | Gavin Anthony | 1993 | Struer Svømmeklub | 43.23 | 1:36.66 | 2:29.50 | 3:20.98 | |||
7 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 45.71 | 1:37.27 | 2:31.48 | 3:24.98 | |||
8 | Rasmus Sand Nielsen | 1993 | Ikast Svømmeklub | 49.07 | 1:45.05 | 2:42.31 | 3:37.27 | |||
9 | Alexander Frederiksen | 1994 | Herning Svømmeklub | 50.77 | 1:51.63 | 2:52.75 | 3:49.88 | |||
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcel Weiss | 1995 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 47.53 | 1:39.95 | 2:30.54 | 3:20.19 | |||
2 | Frederik Bach Larsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 45.79 | 1:36.68 | 2:29.18 | 3:20.81 | |||
3 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 45.45 | 1:38.04 | 2:33.73 | 3:25.70 | |||
4 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 48.60 | 1:45.04 | 2:41.66 | 3:36.63 | |||
5 | Mark Lyng Lauersen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 52.00 | 1:47.42 | 2:45.22 | 3:42.50 | |||
6 | Viktor Christiansen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 53.63 | 1:54.86 | 2:56.17 | 3:58.85 | |||
7 | Anton Jørgensen | 1996 | STO 95 | 58.03 | 2:04.29 | 3:11.30 | 4:17.50 | |||
8 | Thobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:00.74 | 2:06.34 | 3:11.34 | 4:22.78 | |||
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 55.91 | 1:55.77 | 2:55.78 | 3:50.45 | |||
2 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 58.27 | 2:03.63 | 3:09.29 | 4:11.82 | |||
3 | Lukas Birk Eriksen | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:01.13 | 2:08.56 | 3:16.76 | 4:22.15 | |||
4 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 59.84 | 2:07.59 | 3:15.14 | 4:22.86 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 17 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:04 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 8, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Pernille Thalund | 1990 | Herning Svømmeklub | 38.76 | 1:20.50 | 2:03.48 | 2:45.67 | |||
2 | Mette Høiberg Ozol | 1990 | Brædstrup Svømmeklub | 47.95 | 1:43.36 | 2:41.30 | 3:38.97 | |||
Løb 8, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 39.25 | 1:20.48 | 2:01.28 | 2:42.71 | |||
2 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 38.54 | 1:21.85 | 2:05.09 | 2:49.32 | |||
3 | Lyubov Bezlyudov | 1992 | Holstebro Svømme Club | 41.13 | 1:26.62 | 2:13.43 | 3:00.19 | |||
4 | Anne Sofie Lauritsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 44.18 | 1:31.52 | 2:20.22 | 3:05.61 | |||
Løb 8, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 41.07 | 1:26.40 | 2:10.64 | 2:54.90 | |||
2 | Michelle Strand | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 42.33 | 1:29.14 | 2:17.06 | 3:04.06 | |||
3 | Monica Ganderup | 1993 | Holstebro Svømme Club | 41.88 | 1:30.23 | 2:17.90 | 3:05.06 | |||
4 | Tina Bæk | 1994 | Herning Svømmeklub | 41.93 | 1:30.21 | 2:18.68 | 3:07.12 | |||
5 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 45.90 | 1:37.24 | 2:30.42 | 3:21.32 | |||
Løb 8, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 40.65 | 1:24.46 | 2:08.45 | 2:52.61 | |||
2 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 39.84 | 1:24.80 | 2:10.44 | 2:53.73 | |||
3 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 44.38 | 1:31.93 | 2:20.99 | 3:09.03 | |||
4 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 44.82 | 1:34.52 | 2:24.20 | 3:13.39 | |||
5 | Maria Pedersen | 1995 | Randers Svømmeklub Neptun | 47.31 | 1:38.59 | 2:32.64 | 3:22.09 | |||
6 | Natalie Hennig | 1996 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 47.86 | 1:40.05 | 2:33.92 | 3:24.25 | |||
7 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 47.97 | 1:41.40 | 2:34.94 | 3:26.07 | |||
8 | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | 47.88 | 1:38.90 | 2:34.56 | 3:28.95 | |||
9 | Amina Gilbo | 1995 | STO 95 | 49.93 | 1:43.24 | 2:37.43 | 3:30.39 | |||
10 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 50.96 | 1:45.97 | 2:40.75 | 3:34.20 | |||
11 | Louise Andreasen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 52.41 | 1:50.56 | 2:49.42 | 3:46.02 | |||
12 | Nanna Fallesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 54.18 | 1:53.78 | 2:52.78 | 3:50.41 | |||
13 | Ida Marie Haugaard | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 52.95 | 1:53.18 | 2:55.63 | 3:54.12 | |||
14 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 57.02 | 1:59.74 | 3:01.77 | 4:02.35 | |||
15 | Randi Strunge | 1996 | Herning Svømmeklub | 59.22 | 2:03.62 | 3:07.46 | 4:07.44 | |||
16 | Ida Bylov Steensgaard | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 56.94 | 2:00.86 | 3:05.93 | 4:08.76 | |||
17 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 57.11 | 2:02.02 | 3:08.66 | 4:13.72 | |||
18 | Lonnie Meineche | 1996 | Herning Svømmeklub | 58.83 | 2:05.62 | 3:13.06 | 4:17.94 | |||
19 | Johanne Nielsen | 1996 | Herning Svømmeklub | 59.72 | 2:08.06 | 3:19.82 | 4:24.73 | |||
Løb 8, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 52.06 | 1:51.01 | 2:49.09 | 3:42.37 | |||
2 | Sofie Burgaard | 1997 | STO 95 | 54.91 | 1:55.63 | 2:57.77 | 3:59.17 | |||
3 | Stine Mary Vissing | 1997 | Randers Svømmeklub Neptun | 57.14 | 1:59.19 | 2:59.93 | 4:00.68 | |||
4 | Sarah Sommer | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 57.55 | 2:00.53 | 3:03.67 | 4:02.69 | |||
5 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 56.46 | 2:01.19 | 3:06.31 | 4:08.06 | |||
6 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 59.47 | 2:05.70 | 3:14.28 | 4:18.17 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 17 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:43 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 9, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Andersen | 1987 | Herning Svømmeklub | 31.49 | 1:04.52 | |||||
2 | Rasmus Hansen | 1990 | Herning Svømmeklub | 31.81 | 1:05.73 | |||||
3 | Lasse B. Høgild | 1989 | Vildbjerg Svømmeklub | 36.57 | 1:16.41 | |||||
4 | Thyge Boye Petersen | 1989 | Brædstrup Svømmeklub | 39.65 | 1:20.87 | |||||
5 | Christian Bott | 1989 | Struer Svømmeklub | 44.28 | 1:31.62 | |||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | Herning Svømmeklub | 31.34 | 1:03.03 | |||||
2 | Mathias Jørgensen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 32.21 | 1:05.06 | |||||
3 | Tonni Kristensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.08 | 1:05.26 | |||||
4 | Claus Liltorp | 1991 | Ikast Svømmeklub | 32.37 | 1:06.08 | |||||
5 | Christoffer Justesen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 32.41 | 1:06.97 | |||||
6 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | Struer Svømmeklub | 34.60 | 1:09.16 | |||||
7 | Victor Ohn | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 34.25 | 1:09.71 | |||||
8 | Daniel Kloster | 1992 | Herning Svømmeklub | 35.45 | 1:12.89 | |||||
9 | Mik Birk | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 35.78 | 1:13.70 | |||||
10 | Tobias Søgaard Laursen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.91 | 1:21.25 | |||||
11 | Viktor Bøg Møller | 1992 | Viborg Svømme Klub | 40.12 | 1:22.07 | |||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Hansen | 1993 | Herning Svømmeklub | 31.23 | 1:04.00 | |||||
2 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 32.44 | 1:06.34 | |||||
3 | Steffen Breinbjerg | 1994 | Holstebro Svømme Club | 33.46 | 1:08.72 | |||||
4 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 33.81 | 1:09.06 | |||||
5 | Henrik Højberg Ozol | 1993 | Brædstrup Svømmeklub | 34.39 | 1:12.31 | |||||
6 | Jacob Moos Larsen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 35.55 | 1:13.94 | |||||
7 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 37.98 | 1:17.49 | |||||
8 | Kristoffer Nørgaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 39.25 | 1:18.43 | |||||
9 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 38.48 | 1:18.86 | |||||
10 | Jonathan Christensen | 1993 | Herning Svømmeklub | 38.50 | 1:19.53 | |||||
11 | Nicolai K Madsen | 1993 | Ikast Svømmeklub | 40.13 | 1:19.64 | |||||
12 | Martin Gottlieb | 1993 | Brædstrup Svømmeklub | 40.05 | 1:23.01 | |||||
13 | Esben Svenningsen | 1993 | Brædstrup Svømmeklub | 42.38 | 1:26.78 | |||||
14 | Rasmus Sand Nielsen | 1993 | Ikast Svømmeklub | 1:27.85 | 1:27.85 | |||||
15 | Kasper Moltsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 46.45 | 1:34.05 | |||||
16 | Christopher Kuhlen | 1993 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 1:36.56 | 1:36.56 | |||||
17 | Mikkel W. Gronert | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 48.60 | 1:41.84 | |||||
- | Mathias T. Andersen | 1994 | Struer Svømmeklub | DSQ | 2 armt.på mave/50m | |||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 37.06 | 1:14.95 | |||||
2 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 36.79 | 1:15.05 | |||||
3 | Simon Underlien | 1995 | Odder IGF | 40.54 | 1:21.20 | |||||
4 | Mathias Petersen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 40.47 | 1:22.46 | |||||
5 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 40.50 | 1:23.24 | |||||
6 | Rasmus Nørgaard | 1995 | Odder IGF | 41.77 | 1:24.25 | |||||
7 | Jannick Madsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 41.15 | 1:24.76 | |||||
8 | Lukas Völkel | 1996 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 43.18 | 1:27.27 | |||||
9 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 45.03 | 1:31.12 | |||||
10 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 43.73 | 1:31.33 | |||||
11 | Rud Dalby | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 45.65 | 1:35.31 | |||||
12 | Mathias Beck | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 45.92 | 1:36.19 | |||||
13 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 47.19 | 1:36.51 | |||||
14 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:36.89 | 1:36.89 | |||||
15 | Frederik Bach Larsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 47.44 | 1:37.42 | |||||
16 | Steffen Borcherding | 1995 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 49.64 | 1:37.85 | |||||
17 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 48.19 | 1:38.35 | |||||
18 | Kaleb Christensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 49.16 | 1:41.90 | |||||
19 | Peter Guldberg | 1996 | Herning Svømmeklub | 50.69 | 1:42.91 | |||||
20 | Christopher Eilskov | 1996 | Holstebro Svømme Club | 52.15 | 1:43.06 | |||||
21 | Anton Jørgensen | 1996 | STO 95 | 50.97 | 1:44.22 | |||||
22 | Klaus Sand Christensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 55.18 | 1:51.03 | |||||
23 | Christian Nymark | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 54.02 | 1:53.51 | |||||
24 | Mathias Madsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 53.53 | 1:54.27 | |||||
25 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 57.26 | 1:56.91 | |||||
- | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Ej berøring v/25m | |||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 42.30 | 1:26.13 | |||||
2 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. STO 95 | 46.88 | 1:36.48 | |||||
3 | Jens Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 52.27 | 1:41.99 | |||||
4 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 49.52 | 1:42.58 | |||||
5 | Nicolai Winther | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 53.82 | 1:48.70 | |||||
6 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 55.68 | 1:48.74 | |||||
7 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 55.81 | 1:54.15 | |||||
8 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 56.35 | 1:59.24 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 17 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vicki Trier-Taasti | 1989 | Randers Svømmeklub Neptun | 1:20.55 | ||||||
2 | Camilla Bundgaard | 1990 | Ikast Svømmeklub | 44.41 | 1:30.91 | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lena Torsland Pedersen | 1992 | Holstebro Svømme Club | 34.33 | 1:10.61 | |||||
2 | Sanne Poulsen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.44 | 1:12.43 | |||||
3 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | Struer Svømmeklub | 36.20 | 1:15.19 | |||||
4 | Mette Eske | 1992 | Randers Svømmeklub Neptun | 1:18.17 | ||||||
5 | Julie Pedersen | 1992 | Odder IGF | 1:19.20 | ||||||
6 | Bolette Lisbygd | 1992 | Holstebro Svømme Club | 38.61 | 1:19.45 | |||||
7 | Sofie Thorsø | 1992 | Holstebro Svømme Club | 1:19.52 | ||||||
8 | Sarah Louise Nielsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 1:19.73 | ||||||
9 | Ninna Myllerup | 1992 | Ikast Svømmeklub | 1:21.33 | ||||||
- | Karoline Kragh Ebbesen | 1991 | Herning Svømmeklub | DSQ | Glid v/25og75m | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malene Knudsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 37.11 | 1:15.29 | |||||
2 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 36.65 | 1:15.48 | |||||
3 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 37.54 | 1:16.97 | |||||
4 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 38.26 | 1:17.50 | |||||
5 | Camilla Andersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 38.35 | 1:17.86 | |||||
6 | Jeanette Kjær | 1993 | Ikast Svømmeklub | 1:19.67 | ||||||
7 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 1:21.04 | ||||||
8 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 1:21.44 | ||||||
9 | Louise Ring Hansen | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 44.77 | 1:29.61 | |||||
10 | Nanna N. Nielsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 44.73 | 1:33.62 | |||||
11 | Henriette Høg | 1994 | Holstebro Svømme Club | 46.01 | 1:34.95 | |||||
12 | Modje Hansen | 1993 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 46.96 | 1:35.20 | |||||
13 | Kathrin Aust | 1994 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 47.65 | 1:37.22 | |||||
14 | Daisy Lannie | 1994 | Odder IGF | 49.23 | 1:41.10 | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 35.89 | 1:13.52 | |||||
2 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Odder IGF | 36.91 | 1:15.50 | |||||
3 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 1:17.44 | ||||||
4 | Gigi W. Larsen | 1995 | Odder IGF | 1:18.00 | ||||||
5 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 40.51 | 1:23.11 | |||||
6 | Signe D. Thomasen | 1996 | Brædstrup Svømmeklub | 41.64 | 1:23.87 | |||||
7 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 41.61 | 1:24.81 | |||||
8 | Cecilie Christensen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 41.13 | 1:24.91 | |||||
9 | Theresa S. Thomsen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 41.75 | 1:26.96 | |||||
10 | Ulrika Toft Kristensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 43.03 | 1:27.14 | |||||
11 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Randers Svømmeklub Neptun | 43.77 | 1:29.12 | |||||
12 | Pernille Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 44.75 | 1:29.39 | |||||
13 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 43.97 | 1:29.73 | |||||
14 | Tilbe Kaya | 1995 | Odder IGF | 44.94 | 1:30.69 | |||||
15 | Mishale Malaschewski | 1996 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 46.73 | 1:33.78 | |||||
16 | Camilla Mortensen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 44.29 | 1:34.47 | |||||
17 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 47.48 | 1:35.17 | |||||
18 | Katrine Drest Jørgensen | 1995 | STO 95 | 47.84 | 1:36.45 | |||||
19 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 48.13 | 1:41.10 | |||||
20 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 48.69 | 1:41.58 | |||||
21 | Pernille Valentin Jensen | 1995 | STO 95 | 48.68 | 1:43.33 | |||||
22 | Nanna B. Jørgensen | 1995 | Brædstrup Svømmeklub | 1:43.34 | 1:43.34 | |||||
23 | Ida Marie Haugaard | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 51.83 | 1:45.78 | |||||
24 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 55.68 | 1:50.61 | |||||
25 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 55.58 | 1:53.67 | |||||
26 | Emma Mortensen | 1996 | Ikast Svømmeklub | 1:00.74 | 2:01.21 | |||||
27 | Randi Strunge | 1996 | Herning Svømmeklub | 59.15 | 2:02.48 | |||||
28 | Lonnie Meineche | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:03.76 | 2:08.81 | |||||
29 | Nanna Fredegod Pedersen | 1996 | Herning Svømmeklub | 2:08.87 | 2:08.87 | |||||
- | Katrine Albæk | 1995 | Herning Svømmeklub | DSQ | på mave 10m vending | |||||
- | Johanne Nielsen | 1996 | Herning Svømmeklub | DSQ | 2 armt 50m vending | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 46.25 | 1:34.09 | |||||
2 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 50.01 | 1:43.45 | |||||
3 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 53.12 | 1:47.85 | |||||
4 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 55.43 | 1:55.94 | |||||
5 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:57.08 | 1:57.08 | |||||
6 | Anne V Mikkelsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 56.53 | 2:00.47 | |||||
7 | Sofie Møller | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:01.32 | 2:05.98 | |||||
8 | Katrine Brandt Alsner | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.79 | 2:07.95 | |||||
9 | Sofie Andersen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:01.46 | 2:09.13 | |||||
10 | Valentina Becher | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:04.14 | 2:09.98 | |||||
11 | Sally Mork | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.96 | 2:30.34 | |||||
12 | Mette Lysdal Eriksen | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:14.83 | 2:39.51 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 17 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:19 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 11, 200m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lasse Sangild | 1990 | Herning Svømmeklub | 32.19 | 1:08.96 | 1:47.16 | 2:25.35 | |||
Løb 11, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Stefan B. Høgild | 1991 | Herning Svømmeklub | 31.80 | 1:08.07 | 1:42.65 | 2:18.35 | |||
2 | Benjamin Schlie | 1992 | Herning Svømmeklub | 32.88 | 1:12.59 | 1:52.85 | 2:32.73 | |||
Løb 11, 200m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 31.34 | 1:07.10 | 1:43.12 | 2:17.56 | |||
2 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 31.80 | 1:08.64 | 1:46.90 | 2:26.01 | |||
3 | Anders Rosenvinge | 1993 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.36 | 1:18.46 | 2:01.96 | 2:46.52 | |||
Løb 11, 200m Butterfly Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 39.70 | 1:26.05 | 2:15.64 | 3:04.22 | |||
2 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 41.73 | 1:33.49 | 2:22.47 | 3:05.90 | |||
3 | Christopher Eilskov | 1996 | Holstebro Svømme Club | 58.67 | 2:05.00 | 3:10.70 | 4:14.73 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 17 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:27 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 12, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | Struer Svømmeklub | 36.36 | 1:19.55 | 2:06.17 | 2:49.62 | |||
- | Anja F. Nielsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 12, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 36.24 | 1:17.93 | 2:02.49 | 2:46.39 | |||
2 | Jeanette Kjær | 1993 | Ikast Svømmeklub | 37.63 | 1:21.51 | 2:06.89 | 2:54.22 | |||
3 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 39.17 | 1:24.23 | 2:11.61 | 2:59.58 | |||
4 | Christina Arent Sørensen | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 38.61 | 1:24.57 | 2:11.99 | 3:00.41 | |||
5 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 39.22 | 1:27.33 | 2:17.96 | 3:04.90 | |||
Løb 12, 200m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 36.95 | 1:18.01 | 1:59.23 | 2:40.11 | |||
2 | Sara Mogensen | 1995 | Randers Svømmeklub Neptun | 42.97 | 1:34.55 | 2:28.49 | 3:23.21 | |||
3 | Sofie Gøttler | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 46.22 | 1:42.77 | 2:39.43 | 3:33.53 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 17 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 16:13 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars Otteskov | 1986 | Herning Svømmeklub | 32.57 | ||||||
2 | Kåre Axelsen | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 33.62 | ||||||
3 | Martin Duedahl | 1985 | Herning Svømmeklub | 33.91 | ||||||
4 | Lasse Sangild | 1990 | Herning Svømmeklub | 34.03 | ||||||
5 | Søren Sejer Damkjær | 1989 | Brædstrup Svømmeklub | 34.70 | ||||||
6 | Jeppe Andersen | 1989 | Herning Svømmeklub | 36.86 | ||||||
7 | Jens Damborg Jensen | 1990 | Viborg Svømme Klub | 40.10 | ||||||
8 | Christian Bott | 1989 | Struer Svømmeklub | 43.71 | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | Herning Svømmeklub | 32.57 | ||||||
2 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 33.62 | ||||||
2 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 33.62 | ||||||
4 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 34.08 | ||||||
5 | Martin Skårup Wind | 1992 | Viborg Svømme Klub | 34.30 | ||||||
6 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 34.55 | ||||||
7 | Martin G. Hansen | 1992 | Herning Svømmeklub | 35.54 | ||||||
8 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | Struer Svømmeklub | 35.69 | ||||||
9 | Christian J. Erichsen | 1991 | Viborg Svømme Klub | 35.97 | ||||||
10 | Theis Skodborg Jensen | 1991 | Randers Svømmeklub Neptun | 36.45 | ||||||
11 | Mathias Pedersen | 1992 | Randers Svømmeklub Neptun | 36.49 | ||||||
12 | Kristian Trier Nipper | 1992 | Holstebro Svømme Club | 38.65 | ||||||
13 | Claus Liltorp | 1991 | Ikast Svømmeklub | 38.90 | ||||||
14 | Daniel Kloster | 1992 | Herning Svømmeklub | 39.89 | ||||||
15 | Christian Broni | 1992 | Ikast Svømmeklub | 40.23 | ||||||
16 | Laurits Andreasen | 1991 | Odder IGF | 40.28 | ||||||
17 | Martin Jakobsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 43.49 | ||||||
18 | Andre Becher Jensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.36 | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Steffen Breinbjerg | 1994 | Holstebro Svømme Club | 34.26 | ||||||
2 | Mathias Hansen | 1993 | Herning Svømmeklub | 36.04 | ||||||
3 | Christopher Kuhlen | 1993 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 36.68 | ||||||
4 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 38.16 | ||||||
5 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 39.17 | ||||||
6 | Thomas S. Hansen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 39.54 | ||||||
7 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 39.59 | ||||||
8 | Jonas Poulsen | 1994 | Herning Svømmeklub | 40.00 | ||||||
9 | Gavin Anthony | 1993 | Struer Svømmeklub | 41.21 | ||||||
10 | Kristoffer Nørgaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 41.39 | ||||||
11 | Esben Svenningsen | 1993 | Brædstrup Svømmeklub | 41.89 | ||||||
12 | Uffe Loumand | 1993 | Holstebro Svømme Club | 42.11 | ||||||
13 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 42.46 | ||||||
14 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 43.11 | ||||||
15 | Nicolai K Madsen | 1993 | Ikast Svømmeklub | 44.41 | ||||||
16 | Martin Gottlieb | 1993 | Brædstrup Svømmeklub | 44.73 | ||||||
17 | Mads Hopff | 1993 | Holstebro Svømme Club | 45.49 | ||||||
18 | Rasmus Sand Nielsen | 1993 | Ikast Svømmeklub | 48.13 | ||||||
19 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 52.52 | ||||||
- | Alexander Frederiksen | 1994 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 44.11 | ||||||
2 | Frederik Bach Larsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 44.26 | ||||||
3 | Marcel Weiss | 1995 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 44.43 | ||||||
4 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 44.55 | ||||||
5 | Mathias Petersen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 46.62 | ||||||
6 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 47.42 | ||||||
7 | Rasmus Nørgaard | 1995 | Odder IGF | 47.50 | ||||||
8 | Mark Lyng Lauersen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 48.30 | ||||||
9 | Peter Guldberg | 1996 | Herning Svømmeklub | 48.75 | ||||||
10 | Marcel Petersen | 1995 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 48.92 | ||||||
11 | Kaleb Christensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 49.77 | ||||||
12 | Viktor Christiansen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 50.45 | ||||||
13 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 50.63 | ||||||
14 | Frederik Nielsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 51.20 | ||||||
14 | Mathias Beck | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 51.20 | ||||||
16 | Jannick Madsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 51.30 | ||||||
17 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 52.41 | ||||||
18 | Rud Dalby | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 54.34 | ||||||
19 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 56.68 | ||||||
20 | Klaus Sand Christensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 56.86 | ||||||
21 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 57.51 | ||||||
22 | Casper Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 57.95 | ||||||
23 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 1:00.17 | ||||||
24 | Christian Nymark | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.59 | ||||||
25 | Mathias Madsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 1:02.52 | ||||||
26 | Thobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:02.70 | ||||||
27 | Vishnu Kumaran | 1995 | Ikast Svømmeklub | 1:10.64 | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rene Weiss | 1997 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 49.19 | ||||||
2 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 51.53 | ||||||
3 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 53.64 | ||||||
4 | Frederik J Sørensen | 1997 | STO 95 | 54.10 | ||||||
5 | Leopold Bezlyudov | 1997 | Holstebro Svømme Club | 54.80 | ||||||
6 | Lukas Birk Eriksen | 1997 | Herning Svømmeklub | 56.72 | ||||||
7 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 57.08 | ||||||
8 | Lukas Haxholm | 1997 | Ikast Svømmeklub | 58.06 | ||||||
9 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 58.20 | ||||||
10 | Alexander Bach Larsen | 1998 | Struer Svømmeklub | 58.22 | ||||||
11 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:01.27 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 17 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 20:25 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars Otteskov | 1986 | Herning Svømmeklub | 30.34 | ||||||
2 | Kåre Axelsen | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 32.38 | ||||||
3 | Martin Duedahl | 1985 | Herning Svømmeklub | 33.23 | ||||||
4 | Lasse Sangild | 1990 | Herning Svømmeklub | 33.84 | ||||||
5 | Søren Sejer Damkjær | 1989 | Brædstrup Svømmeklub | 34.77 | ||||||
6 | Jens Damborg Jensen | 1990 | Viborg Svømme Klub | 38.44 | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 33.19 | ||||||
2 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | Herning Svømmeklub | 33.20 | ||||||
3 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 33.31 | ||||||
4 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 33.92 | ||||||
5 | Martin Skårup Wind | 1992 | Viborg Svømme Klub | 34.49 | ||||||
6 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 34.91 | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Steffen Breinbjerg | 1994 | Holstebro Svømme Club | 34.08 | ||||||
2 | Christopher Kuhlen | 1993 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 35.25 | ||||||
3 | Mathias Hansen | 1993 | Herning Svømmeklub | 35.64 | ||||||
4 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 36.77 | ||||||
5 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 38.66 | ||||||
6 | Thomas S. Hansen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 38.82 | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 40.93 | ||||||
2 | Marcel Weiss | 1995 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 42.45 | ||||||
3 | Frederik Bach Larsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 43.04 | ||||||
4 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 43.11 | ||||||
5 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 46.23 | ||||||
6 | Mathias Petersen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 47.16 | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 48.43 | ||||||
2 | Rene Weiss | 1997 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 48.62 | ||||||
3 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 51.64 | ||||||
4 | Leopold Bezlyudov | 1997 | Holstebro Svømme Club | 51.71 | ||||||
5 | Lukas Birk Eriksen | 1997 | Herning Svømmeklub | 53.70 | ||||||
6 | Frederik J Sørensen | 1997 | STO 95 | 57.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 17 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:57 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie K Felding | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 51.10 | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Schwertfeger | 1997 | STO 95 | 51.37 | ||||||
2 | Sofie Burgaard | 1997 | STO 95 | 54.57 | ||||||
3 | Mette Lysdal Eriksen | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:06.89 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 17 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 20:45 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Thalund | 1990 | Herning Svømmeklub | 36.63 | ||||||
2 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 36.74 | ||||||
3 | Tea L. Christensen | 1989 | Herning Svømmeklub | 37.13 | ||||||
4 | Mette Høiberg Ozol | 1990 | Brædstrup Svømmeklub | 45.35 | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 37.09 | ||||||
2 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 37.18 | ||||||
3 | Julie Pedersen | 1992 | Odder IGF | 39.60 | ||||||
4 | Lyubov Bezlyudov | 1992 | Holstebro Svømme Club | 40.93 | ||||||
5 | Sarah Louise Nielsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 41.08 | ||||||
- | Anne Sofie Lauritsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 35.03 | ||||||
2 | Tasha Mac Brayd | 1993 | Herning Svømmeklub | 36.62 | ||||||
3 | Cecilie Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 38.12 | ||||||
4 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 39.30 | ||||||
5 | Michelle Strand | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 40.04 | ||||||
6 | Marie Bukholt Byskov | 1993 | Holstebro Svømme Club | 40.76 | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 37.58 | ||||||
2 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 37.78 | ||||||
3 | Gigi W. Larsen | 1995 | Odder IGF | 38.24 | ||||||
4 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 41.53 | ||||||
5 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 41.79 | ||||||
6 | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | 42.46 | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 47.32 | ||||||
2 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 48.64 | ||||||
3 | Ida Schwertfeger | 1997 | STO 95 | 49.20 | ||||||
4 | Sarah Sommer | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 49.65 | ||||||
5 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 51.06 | ||||||
6 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 51.91 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 17 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:51 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 15, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Casper Andersen | 1987 | Herning Svømmeklub | 1:00.73 | 2:04.98 | 3:10.21 | 4:15.84 | |||
Løb 15, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Stefan B. Høgild | 1991 | Herning Svømmeklub | 1:01.80 | 2:09.87 | 3:18.09 | 4:26.69 | |||
2 | Martin G. Hansen | 1992 | Herning Svømmeklub | 1:03.33 | 2:11.40 | 3:20.05 | 4:26.96 | |||
3 | Mathias Jørgensen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 1:03.88 | 2:13.40 | 3:23.16 | 4:30.51 | |||
4 | Alexander Rosager | 1991 | Herning Svømmeklub | 1:05.03 | 2:14.51 | 3:23.73 | 4:32.56 | |||
5 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 1:05.01 | 2:14.81 | 3:24.59 | 4:33.24 | |||
6 | Daniel Kloster | 1992 | Herning Svømmeklub | 1:04.10 | 2:14.97 | 3:26.79 | 4:37.85 | |||
7 | Mik Birk | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.74 | 2:18.24 | 3:32.49 | 4:46.62 | |||
8 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 1:13.06 | 2:29.80 | 3:49.88 | 5:08.87 | |||
Løb 15, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:04.78 | 2:13.37 | 3:20.88 | 4:28.05 | |||
2 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 1:06.09 | 2:16.96 | 3:28.25 | 4:38.08 | |||
3 | Jeppe Høgild | 1994 | Herning Svømmeklub | 1:11.19 | 2:24.75 | 3:38.17 | 4:51.20 | |||
4 | Steffen Breinbjerg | 1994 | Holstebro Svømme Club | 1:11.93 | 2:27.87 | 3:43.31 | 4:57.12 | |||
5 | Jonathan Christensen | 1993 | Herning Svømmeklub | 1:11.52 | 2:27.58 | 3:43.81 | 4:58.82 | |||
6 | Henrik Højberg Ozol | 1993 | Brædstrup Svømmeklub | 1:06.98 | 2:23.00 | 3:41.44 | 4:59.94 | |||
7 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 1:14.50 | 2:34.54 | 3:54.63 | 5:12.51 | |||
8 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 1:18.09 | 2:40.81 | 4:01.23 | 5:19.50 | |||
Løb 15, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Underlien | 1995 | Odder IGF | 1:14.91 | 2:36.04 | 3:56.16 | 5:11.16 | |||
2 | Lukas Völkel | 1996 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 1:16.91 | 2:39.58 | 4:02.17 | 5:22.73 | |||
3 | Frederik Bach Larsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 1:22.37 | 2:49.56 | 4:16.73 | 5:40.56 | |||
4 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 1:19.60 | 2:47.01 | 4:14.55 | 5:40.71 | |||
5 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 1:23.82 | 2:53.46 | 4:22.89 | 5:48.93 | |||
6 | Kaleb Christensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 1:31.48 | 3:14.87 | 4:57.19 | 6:35.55 | |||
7 | Klaus Sand Christensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 1:41.75 | 3:31.22 | 5:23.42 | 7:09.60 | |||
Løb 15, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 1:20.41 | 2:45.24 | 4:09.30 | 5:31.68 | |||
2 | Rene Weiss | 1997 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 1:37.25 | 3:24.70 | 5:13.42 | 6:05.81 | |||
3 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:37.54 | 3:18.97 | 4:58.01 | 6:34.16 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 17 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 16:23 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 16, 400m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Camilla Bundgaard | 1990 | Ikast Svømmeklub | 1:17.54 | 2:44.98 | 4:13.18 | 5:37.68 | |||
Løb 16, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | Struer Svømmeklub | 1:47.75 | 3:03.50 | 4:19.20 | 4:54.52 | |||
2 | Cirkeline Østergaard | 1992 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.96 | 2:26.50 | 3:41.15 | 4:55.33 | |||
3 | Elisabeth H. Thostrup | 1992 | Silkeborg Svømmeklub | 1:14.81 | 2:32.52 | 3:47.85 | 5:01.60 | |||
4 | Julie Pedersen | 1992 | Odder IGF | 1:12.27 | 2:29.72 | 3:46.52 | 5:02.51 | |||
5 | Pernille Balser | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 1:12.72 | 2:30.26 | 3:49.11 | 5:07.79 | |||
6 | Simone Handberg Thomsen | 1992 | Holstebro Svømme Club | 1:16.24 | 2:36.07 | 3:55.31 | 5:12.90 | |||
Løb 16, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 1:47.28 | 3:02.23 | 4:17.45 | 4:54.20 | |||
2 | Camilla Andersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 1:47.91 | 3:04.05 | 4:18.70 | 4:54.79 | |||
3 | Malene Knudsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 1:48.60 | 3:04.57 | 4:19.35 | 4:55.24 | |||
4 | Monica Ganderup | 1993 | Holstebro Svømme Club | 1:15.39 | 2:34.19 | 3:51.54 | 5:08.34 | |||
5 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 1:14.97 | 2:33.09 | 3:51.39 | 5:08.90 | |||
6 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 1:15.67 | 2:35.12 | 3:54.60 | 5:12.72 | |||
7 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 1:15.34 | 2:34.38 | 3:54.01 | 5:13.55 | |||
8 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 1:20.44 | 2:44.44 | 4:09.11 | 5:29.64 | |||
9 | Pernille Pedersen | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 1:17.55 | 2:42.87 | 4:10.58 | 5:35.04 | Tyvstart | ||
10 | Kathrin Aust | 1994 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 1:27.91 | 3:05.18 | 4:41.81 | 6:17.70 | |||
Løb 16, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:47.80 | 3:02.10 | 4:15.20 | 4:50.48 | |||
2 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Odder IGF | 1:13.09 | 2:31.60 | 3:49.72 | 5:05.72 | |||
3 | Theresa S. Thomsen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 1:17.47 | 2:39.76 | 4:02.66 | 5:21.88 | |||
4 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:21.48 | 2:49.97 | 4:18.24 | 5:44.20 | |||
5 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Randers Svømmeklub Neptun | 1:30.87 | 3:07.65 | 4:44.93 | 6:17.11 | |||
6 | Mishale Malaschewski | 1996 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 1:30.21 | 3:07.59 | 4:45.86 | 6:18.11 | |||
7 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:31.21 | 3:08.55 | 4:46.14 | 6:19.28 | |||
8 | Natalie Hennig | 1996 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 1:27.90 | 3:09.38 | 4:53.80 | 6:36.48 | |||
9 | Nanna Fallesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 1:41.54 | 3:29.97 | 5:17.63 | 7:00.27 | |||
Løb 16, 400m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:37.80 | 3:22.22 | 5:05.29 | 6:45.27 | |||
2 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:45.39 | 3:42.06 | 5:37.98 | 7:26.80 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 17 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 20:59 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 17, 4X50m Rygsvømning Mix, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Herning Killerwhales 2 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:03.13 | ||||||
Mathilde Balle | 1989 | 32.70 | 32.70 | |||||||
Heidi Mikkelsen | 1985 | |||||||||
Lars Otteskov | 1986 | |||||||||
Rasmus Hansen | 1990 | 2:03.13 | 2:03.13 | |||||||
2 | Herning Killerwhales 1 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:05.35 | ||||||
Stine Malle | 1990 | 32.92 | 32.92 | |||||||
Pernille Thalund | 1990 | |||||||||
Martin Duedahl | 1985 | |||||||||
Jens Glent Abildgaard | 1991 | 2:05.35 | 2:05.35 | |||||||
3 | Herning Killerwhales 3 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:10.82 | ||||||
Frederikke Hedegaard | 1993 | 34.36 | 34.36 | |||||||
Karoline Kragh Ebbesen | 1991 | |||||||||
Casper Andersen | 1987 | |||||||||
Mathias Hansen | 1993 | 2:10.82 | 2:10.82 | |||||||
4 | Herning Killerwhales 4 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:13.50 | ||||||
Camilla Andersen | 1993 | 37.28 | 37.28 | |||||||
Tea L. Christensen | 1989 | |||||||||
Casper Iversen | 1991 | |||||||||
Andreas B. Hiltmar | 1993 | 2:13.50 | 2:13.50 | |||||||
5 | Silkeborg Mix 1 Silkeborg | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:13.80 | ||||||
Runa Dalby | 1993 | 34.41 | 34.41 | |||||||
Felix Zähringer | 1994 | |||||||||
Freja Østergaard | 1995 | |||||||||
Kåre Axelsen | 1989 | 2:13.80 | 2:13.80 | |||||||
6 | Hsc 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:14.09 | ||||||
Lena Torsland Pedersen | 1992 | 33.45 | 33.45 | |||||||
Rene Kølbæk Laursen | 1993 | |||||||||
Malene Knudsen | 1993 | |||||||||
Steffen Breinbjerg | 1994 | 2:14.09 | 2:14.09 | |||||||
7 | Ikast 1 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:17.11 | ||||||
Mathias Jørgensen | 1992 | 30.96 | 30.96 | |||||||
Claus Liltorp | 1991 | |||||||||
Ninna Myllerup | 1992 | |||||||||
Sarah Louise Nielsen | 1992 | 2:17.11 | 2:17.11 | |||||||
8 | Struer Mix 1 | 0 | Struer Svømmeklub | 2:17.14 | ||||||
Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | 35.11 | 35.11 | |||||||
Marcus Zobbe Noer | 1992 | |||||||||
Rikke Bauer Pedersen | 1994 | |||||||||
Martin Terp Olesen | 1994 | 2:17.14 | 2:17.14 | |||||||
9 | Herning Killerwhales 5 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:20.28 | ||||||
Nanna Lunding | 1991 | 36.09 | 36.09 | |||||||
Cecilie Termøhlen | 1993 | |||||||||
Lasse Sangild | 1990 | |||||||||
Martin G. Hansen | 1992 | 2:20.28 | 2:20.28 | |||||||
10 | Ikast 2 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:23.25 | ||||||
Christoffer Justesen | 1992 | 31.74 | 31.74 | |||||||
Christian Broni | 1992 | |||||||||
Anja F. Nielsen | 1992 | |||||||||
Jeanette Kjær | 1993 | 2:23.25 | 2:23.25 | |||||||
11 | Hsc 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:23.43 | ||||||
Simone Handberg Thomsen | 1992 | 36.05 | 36.05 | |||||||
Kristian Trier Nipper | 1992 | |||||||||
Bolette Lisbygd | 1992 | |||||||||
Thomas Knudsen | 1996 | 2:23.43 | 2:23.43 | |||||||
12 | GF Geparderne | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 2:26.61 | ||||||
Victor Ohn | 1992 | 32.36 | 32.36 | |||||||
Ulrika Toft Kristensen | 1995 | |||||||||
Mik Birk | 1991 | |||||||||
Anna Katrine Jørgensen | 1996 | 2:26.61 | 2:26.61 | |||||||
13 | Herning Killerwhales 7 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:32.29 | ||||||
Tasha Mac Brayd | 1993 | 40.65 | 40.65 | |||||||
Iben Rohde | 1994 | |||||||||
Alexander Rosager | 1991 | |||||||||
Mads Pedersen | 1991 | 2:32.29 | 2:32.29 | |||||||
14 | Hsc 3 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:33.50 | ||||||
Sofie Thorsø | 1992 | 38.62 | 38.62 | |||||||
Dennis Skov Gravsen | 1991 | |||||||||
Marie Bukholt Byskov | 1993 | |||||||||
Uffe Loumand | 1993 | 2:33.50 | 2:33.50 | |||||||
15 | Brædstrup Mix | 1990 | Brædstrup Svømmeklub | 2:35.07 | ||||||
Signe D. Thomasen | 1996 | 40.25 | 40.25 | |||||||
Mette Høiberg Ozol | 1990 | |||||||||
Thyge Boye Petersen | 1989 | |||||||||
Henrik Højberg Ozol | 1993 | 2:35.07 | 2:35.07 | |||||||
16 | Odder Bulldogs | 0 | Odder IGF | 2:41.81 | ||||||
Rasmus Nørgaard | 1995 | 41.97 | 41.97 | |||||||
Victor Pedersen | 1997 | |||||||||
Julie Pedersen | 1992 | |||||||||
Gigi W. Larsen | 1995 | 2:41.81 | 2:41.81 | |||||||
17 | Silkeborg Mix 2 Silkeborg | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:42.38 | ||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 40.50 | 40.50 | |||||||
Mikkel Grønbo | 1996 | |||||||||
Isabella Kjeldsen | 1993 | |||||||||
Andreas Levin Pedersen | 1995 | 2:42.38 | 2:42.38 | |||||||
18 | Odder Greyhounds | 0 | Odder IGF | 2:53.41 | ||||||
Martin Hjelm | 1995 | 45.74 | 45.74 | |||||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | |||||||||
Tilbe Kaya | 1995 | |||||||||
Daisy Lannie | 1994 | 2:53.41 | 2:53.41 | |||||||
19 | Hsc 4 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:55.21 | ||||||
Lyubov Bezlyudov | 1992 | 42.23 | 42.23 | |||||||
Jacob Sloth Thomsen | 1994 | |||||||||
Theresa S. Thomsen | 1995 | |||||||||
Mads Hopff | 1993 | 2:55.21 | 2:55.21 | |||||||
20 | Herning Killerwhales 9 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:55.78 | ||||||
Tina Bæk | 1994 | 40.70 | 40.70 | |||||||
Lea Moesgaard | 1998 | |||||||||
Laust Moesgaard | 1996 | |||||||||
Jonas Poulsen | 1994 | 2:55.78 | 2:55.78 | |||||||
21 | Struer Mix 2 | 0 | Struer Svømmeklub | 3:00.22 | ||||||
Mathias T. Andersen | 1994 | 42.98 | 42.98 | |||||||
Maria Frost Nielsen | 1994 | |||||||||
Frederik Bach Larsen | 1995 | |||||||||
Julie Møller Nielsen | 1996 | 3:00.22 | 3:00.22 | |||||||
22 | Herning Killerwhales 10 | 0 | Herning Svømmeklub | 3:02.71 | ||||||
Nanna Fallesen | 1995 | 46.66 | 46.66 | |||||||
Cecilia Hansen | 1997 | |||||||||
Magnus Fallesen | 1998 | |||||||||
Lasse Bang Krogh | 1995 | 3:02.71 | 3:02.71 | |||||||
23 | Ikast 4 | 0 | Ikast Svømmeklub | 3:03.24 | ||||||
Nicklas B. Nielsen | 1995 | 37.64 | 37.64 | |||||||
Anne Sofie Lauritsen | 1992 | |||||||||
Louise Sander | 1995 | |||||||||
Lukas Haxholm | 1997 | 3:03.24 | 3:03.24 | |||||||
24 | Sto 95 Mix Hold | 0 | STO 95 | 3:07.66 | ||||||
Frederik J Sørensen | 1997 | 44.44 | 44.44 | |||||||
Simone Henriksen | 1996 | |||||||||
Amina Gilbo | 1995 | |||||||||
Katrine Drest Jørgensen | 1995 | 3:07.66 | 3:07.66 | |||||||
25 | Ikast 5 | 0 | Ikast Svømmeklub | 3:08.02 | ||||||
Mikkel Hvolgaard | 1995 | 42.75 | 42.75 | |||||||
Jannick Madsen | 1995 | |||||||||
Camilla Bundgaard | 1990 | |||||||||
Helene Siggaard | 1995 | 3:08.02 | 3:08.02 | |||||||
26 | Herning Killerwhales 8 | 0 | Herning Svømmeklub | 3:08.35 | ||||||
Sisse Sørensen | 1996 | 41.13 | 41.13 | |||||||
Randi Strunge | 1996 | |||||||||
Mark Andersen | 1997 | |||||||||
Robert Asfeldt | 1996 | 3:08.35 | 3:08.35 | |||||||
27 | Hsc 5 | 0 | Holstebro Svømme Club | 3:10.03 | ||||||
Nanna Trier Nipper | 1996 | 48.62 | 48.62 | |||||||
Jesper Sørensen | 1994 | |||||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | |||||||||
Christopher Eilskov | 1996 | 3:10.03 | 3:10.03 | |||||||
28 | Hsc 6 | 0 | Holstebro Svømme Club | 3:16.25 | ||||||
Camilla Mortensen | 1995 | 44.16 | 44.16 | |||||||
Viktor Christiansen | 1995 | |||||||||
Dina Skou | 1996 | |||||||||
Leopold Bezlyudov | 1997 | 3:16.25 | 3:16.25 | |||||||
29 | GF Tigers | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 3:34.48 | ||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 53.22 | 53.22 | |||||||
David Tørring | 1995 | |||||||||
Cecilie Bjerg | 1996 | |||||||||
Katrine Brandt Alsner | 1997 | 3:34.48 | 3:34.48 | |||||||
- | Ikast 6 | 0 | Ikast Svømmeklub | DSQ | 2 armt.v/25m | |||||
- | Ikast 3 | 0 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 2.svømmer | |||||
Mathias Petersen | 1995 | 39.39 | 39.39 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 17 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 21:05 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 18, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Herning Killerwhales 1 | 0 | Herning Svømmeklub | 1:45.12 | ||||||
Mathilde Balle | 1989 | 28.31 | 28.31 | |||||||
Heidi Mikkelsen | 1985 | |||||||||
Lars Arnbak | 1981 | |||||||||
Lars Otteskov | 1986 | 1:45.12 | 1:45.12 | |||||||
2 | Herning Killerwhales 2 | 0 | Herning Svømmeklub | 1:48.83 | ||||||
Tea L. Christensen | 1989 | 28.83 | 28.83 | |||||||
Pernille Thalund | 1990 | 29.05 | 57.88 | |||||||
Rasmus Hansen | 1990 | 25.84 | 1:23.72 | |||||||
Casper Iversen | 1991 | 25.11 | 1:48.83 | |||||||
3 | Herning Killerwhales 3 | 0 | Herning Svømmeklub | 1:49.20 | ||||||
Nanna Lunding | 1991 | 29.73 | 29.73 | |||||||
Frederikke Hedegaard | 1993 | 29.01 | 58.74 | |||||||
Jens Glent Abildgaard | 1991 | 25.24 | 1:23.98 | |||||||
Casper Andersen | 1987 | 25.22 | 1:49.20 | |||||||
4 | Struer Mix 1 | 0 | Struer Svømmeklub | 1:54.77 | ||||||
Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | 29.72 | 29.72 | |||||||
Morten Steen Christensen | 1992 | 26.65 | 56.37 | |||||||
Rikke Bauer Pedersen | 1994 | 31.91 | 1:28.28 | |||||||
Jesper Dam Karlsen | 1991 | 26.49 | 1:54.77 | |||||||
5 | Ikast 1 | 0 | Ikast Svømmeklub | 1:55.64 | ||||||
Mathias Jørgensen | 1992 | 26.47 | 26.47 | |||||||
Christoffer Justesen | 1992 | 26.29 | 52.76 | |||||||
Anne Sofie Lauritsen | 1992 | 31.37 | 1:24.13 | |||||||
Jeanette Kjær | 1993 | 31.51 | 1:55.64 | |||||||
6 | Hsc 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 1:55.90 | ||||||
Sofie Thorsø | 1992 | 30.00 | 30.00 | |||||||
Kristian Trier Nipper | 1992 | 27.31 | 57.31 | |||||||
Malene Knudsen | 1993 | 30.64 | 1:27.95 | |||||||
Steffen Breinbjerg | 1994 | 27.95 | 1:55.90 | |||||||
7 | Ikast 2 | 0 | Ikast Svømmeklub | 1:56.02 | ||||||
Claus Liltorp | 1991 | 26.51 | 26.51 | |||||||
Christian Broni | 1992 | 27.34 | 53.85 | |||||||
Ninna Myllerup | 1992 | 30.71 | 1:24.56 | |||||||
Sarah Louise Nielsen | 1992 | 31.46 | 1:56.02 | |||||||
8 | Silkeborg Mix 1 Silkeborg | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 1:56.25 | ||||||
Sarah Harder Bruun | 1993 | 31.13 | 31.13 | |||||||
Thomas S. Hansen | 1993 | 29.88 | 1:01.01 | |||||||
Cirkeline Østergaard | 1992 | 30.46 | 1:31.47 | |||||||
Kåre Axelsen | 1989 | 24.78 | 1:56.25 | |||||||
9 | Herning Killerwhales 4 | 0 | Herning Svømmeklub | 1:57.50 | ||||||
Tasha Mac Brayd | 1993 | 32.11 | 32.11 | |||||||
Cecilie Termøhlen | 1993 | 32.18 | 1:04.29 | |||||||
Benjamin Schlie | 1992 | 26.36 | 1:30.65 | |||||||
Mathias Hansen | 1993 | 26.85 | 1:57.50 | |||||||
10 | Hsc 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 1:57.93 | ||||||
Marie Bukholt Byskov | 1993 | 31.23 | 31.23 | |||||||
Dennis Skov Gravsen | 1991 | 27.96 | 59.19 | |||||||
Lena Torsland Pedersen | 1992 | 31.04 | 1:30.23 | |||||||
Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 27.70 | 1:57.93 | |||||||
11 | Herning Killerwhales 6 | 0 | Herning Svømmeklub | 1:59.28 | ||||||
Simone Friis Hansen | 1995 | 31.80 | 31.80 | |||||||
Karoline Kragh Ebbesen | 1991 | 32.52 | 1:04.32 | |||||||
Lasse Sangild | 1990 | 27.49 | 1:31.81 | |||||||
Alexander Rosager | 1991 | 27.47 | 1:59.28 | |||||||
12 | Herning Killerwhales 5 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:00.17 | ||||||
Camilla Andersen | 1993 | 31.98 | 31.98 | |||||||
Cecilia Jespersen | 1993 | 30.82 | 1:02.80 | |||||||
Stefan B. Høgild | 1991 | 29.64 | 1:32.44 | |||||||
Mads Pedersen | 1991 | 27.73 | 2:00.17 | |||||||
13 | Odder Bulldogs | 0 | Odder IGF | 2:01.16 | ||||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 30.30 | 30.30 | |||||||
Line Petersen | 1991 | 29.04 | 59.34 | |||||||
Laurits Andreasen | 1991 | 30.37 | 1:29.71 | |||||||
Simon Underlien | 1995 | 31.45 | 2:01.16 | |||||||
14 | Geparderne Fra GF | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 2:04.70 | ||||||
Maria Bodin | 1994 | 35.63 | 35.63 | |||||||
Søren Dahl | 1993 | 26.87 | 1:02.50 | |||||||
Anne Sofie J. Brund | 1995 | 35.36 | 1:37.86 | |||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 26.84 | 2:04.70 | |||||||
15 | Struer Mix 2 | 0 | Struer Svømmeklub | 2:05.69 | ||||||
Marcus Zobbe Noer | 1992 | 26.60 | 26.60 | |||||||
Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | 31.89 | 58.49 | |||||||
Silje Nørreg. Taftenberg | 1996 | 39.01 | 1:37.50 | |||||||
Martin Terp Olesen | 1994 | 28.19 | 2:05.69 | |||||||
16 | Brædstrup Mix | 1990 | Brædstrup Svømmeklub | 2:08.48 | ||||||
Esben Svenningsen | 1993 | 31.70 | 31.70 | |||||||
Mette Høiberg Ozol | 1990 | 34.03 | 1:05.73 | |||||||
Signe D. Thomasen | 1996 | 34.14 | 1:39.87 | |||||||
Henrik Højberg Ozol | 1993 | 28.61 | 2:08.48 | |||||||
17 | Hsc 3 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:08.82 | ||||||
Monica Ganderup | 1993 | 30.92 | 30.92 | |||||||
Thomas Knudsen | 1996 | 31.97 | 1:02.89 | |||||||
Theresa S. Thomsen | 1995 | 34.24 | 1:37.13 | |||||||
Uffe Loumand | 1993 | 31.69 | 2:08.82 | |||||||
18 | Silkeborg Mix 2 Silkeborg | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:14.46 | ||||||
Elisabeth H. Thostrup | 1992 | 33.95 | 33.95 | |||||||
Simon Didriksen | 1994 | 36.09 | 1:10.04 | |||||||
Signe Tolstrup | 1995 | 31.76 | 1:41.80 | |||||||
Emil Weis | 1994 | 32.66 | 2:14.46 | |||||||
19 | Wildmountin Mix | 0 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:14.82 | ||||||
Lasse B. Høgild | 1989 | 28.62 | 28.62 | |||||||
Pernille Nielsen | 1995 | 35.59 | 1:04.21 | |||||||
Mark Lyng Lauersen | 1995 | 35.78 | 1:39.99 | |||||||
Cecilie Christensen | 1995 | 34.83 | 2:14.82 | |||||||
20 | Odder Greyhounds | 0 | Odder IGF | 2:17.18 | ||||||
Rasmus Nørgaard | 1995 | 36.61 | 36.61 | |||||||
Victor Pedersen | 1997 | 36.41 | 1:13.02 | |||||||
Julie Pedersen | 1992 | 32.59 | 1:45.61 | |||||||
Gigi W. Larsen | 1995 | 31.57 | 2:17.18 | |||||||
21 | Hsc 4 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:21.03 | ||||||
Simone Handberg Thomsen | 1992 | 33.02 | 33.02 | |||||||
Mads Hopff | 1993 | 31.98 | 1:05.00 | |||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 38.63 | 1:43.63 | |||||||
Jacob Sloth Thomsen | 1994 | 37.40 | 2:21.03 | |||||||
22 | Ikast 3 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:33.35 | ||||||
Nicolai K Madsen | 1993 | 31.35 | 31.35 | |||||||
Camilla Bundgaard | 1990 | 35.25 | 1:06.60 | |||||||
Anja F. Nielsen | 1992 | 35.13 | 1:41.73 | |||||||
Lukas Haxholm | 1997 | 51.62 | 2:33.35 | |||||||
23 | Ikast 4 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:36.70 | ||||||
Jannick Madsen | 1995 | 36.51 | 36.51 | |||||||
Rasmus Sand Nielsen | 1993 | 36.04 | 1:12.55 | |||||||
Anne Bundgaard | 1993 | 36.06 | 1:48.61 | |||||||
Helene Siggaard | 1995 | 48.09 | 2:36.70 | |||||||
24 | Ikast 6 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:37.08 | ||||||
Nicklas B. Nielsen | 1995 | 32.26 | 32.26 | |||||||
Mikkel Hvolgaard | 1995 | 35.63 | 1:07.89 | |||||||
Cathrine Stapelfeld | 1997 | 46.60 | 1:54.49 | |||||||
Louise Sander | 1995 | 42.59 | 2:37.08 | |||||||
25 | Ikast 5 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:40.22 | ||||||
Martin Jakobsen | 1992 | 29.04 | 29.04 | |||||||
Mathias Petersen | 1995 | 34.00 | 1:03.04 | |||||||
Kathrine Gade | 1997 | 50.67 | 1:53.71 | |||||||
Emma Mortensen | 1996 | 46.51 | 2:40.22 | |||||||
26 | Herning Killerwhales 7 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:41.35 | ||||||
Cecilia Hansen | 1997 | 40.29 | 40.29 | |||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 50.30 | 1:30.59 | |||||||
Alexander Frederiksen | 1994 | 39.74 | 2:10.33 | |||||||
Jonathan Christensen | 1993 | 31.02 | 2:41.35 | |||||||
27 | Herning Killerwhales 8 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:41.49 | ||||||
Nanna Fallesen | 1995 | 42.35 | 42.35 | |||||||
Randi Strunge | 1996 | 19.00 | 1:01.35 | |||||||
Kaleb Christensen | 1995 | 30.20 | 1:31.55 | |||||||
Jonas Poulsen | 1994 | 1:09.94 | 2:41.49 | |||||||
28 | Sto 95 Mix Hold | 0 | STO 95 | 2:42.20 | ||||||
Anton Jørgensen | 1996 | 40.14 | 40.14 | |||||||
Anna Wermuth | 1996 | 42.81 | 1:22.95 | |||||||
Cecilie Wetke Jensen | 1997 | 40.08 | 2:03.03 | |||||||
Ida Schwertfeger | 1997 | 39.17 | 2:42.20 | |||||||
29 | Herning Killerwhales 9 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:42.81 | ||||||
Tina Bæk | 1994 | 34.00 | 34.00 | |||||||
Camilla Svane | 1995 | 47.13 | 1:21.13 | |||||||
Mark Andersen | 1997 | 42.50 | 2:03.63 | |||||||
Robert Asfeldt | 1996 | 39.18 | 2:42.81 | |||||||
30 | Herning Killerwhales 10 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:44.41 | ||||||
Sisse Sørensen | 1996 | 33.57 | 33.57 | |||||||
Katrine Albæk | 1995 | 44.01 | 1:17.58 | |||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 47.72 | 2:05.30 | |||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 39.11 | 2:44.41 | |||||||
31 | Hsc 6 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:45.31 | ||||||
Henriette Høg | 1994 | 32.34 | 32.34 | |||||||
Viktor Christiansen | 1995 | 42.24 | 1:14.58 | |||||||
Camilla Mortensen | 1995 | 49.93 | 2:04.51 | |||||||
Christopher Eilskov | 1996 | 40.80 | 2:45.31 | |||||||
32 | Hsc 5 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:45.51 | ||||||
Dina Skou | 1996 | 42.15 | 42.15 | |||||||
Jesper Sørensen | 1994 | 43.61 | 1:25.76 | |||||||
Nanna Trier Nipper | 1996 | 41.16 | 2:06.92 | |||||||
Leopold Bezlyudov | 1997 | 38.59 | 2:45.51 | |||||||
33 | GF Tigers | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 3:22.88 | ||||||
Christian Nymark | 1995 | 29.42 | 29.42 | |||||||
Mariah Signe Gran Sommer | 1999 | 18.18 | 47.60 | |||||||
Asta Østerholm Stage | 1996 | 2:35.88 | 3:23.48 | |||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 3:22.88 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 18 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 09:21 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Duedahl | 1985 | Herning Svømmeklub | 30.05 | ||||||
2 | Rasmus Hansen | 1990 | Herning Svømmeklub | 30.85 | ||||||
3 | Lars Otteskov | 1986 | Herning Svømmeklub | 31.10 | ||||||
4 | Casper Andersen | 1987 | Herning Svømmeklub | 31.72 | ||||||
5 | Lasse B. Høgild | 1989 | Vildbjerg Svømmeklub | 34.63 | ||||||
6 | Jeppe Andersen | 1989 | Herning Svømmeklub | 35.53 | ||||||
7 | Thyge Boye Petersen | 1989 | Brædstrup Svømmeklub | 38.25 | ||||||
8 | Christian Bott | 1989 | Struer Svømmeklub | 41.70 | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mik Birk | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 30.76 | ||||||
2 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | Struer Svømmeklub | 30.95 | ||||||
3 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 31.07 | ||||||
4 | Mathias Jørgensen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 31.12 | ||||||
5 | Claus Liltorp | 1991 | Ikast Svømmeklub | 31.14 | ||||||
6 | Christoffer Justesen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 31.28 | ||||||
7 | Victor Ohn | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 32.26 | ||||||
8 | Benjamin Schlie | 1992 | Herning Svømmeklub | 33.15 | ||||||
9 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 33.31 | ||||||
10 | Christian Broni | 1992 | Ikast Svømmeklub | 33.67 | ||||||
11 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 34.42 | ||||||
12 | Martin Jakobsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 37.63 | ||||||
13 | Tobias Søgaard Laursen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.67 | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Hansen | 1993 | Herning Svømmeklub | 30.85 | ||||||
2 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 31.64 | ||||||
3 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 32.21 | ||||||
4 | Jacob Moos Larsen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 32.71 | ||||||
5 | Henrik Højberg Ozol | 1993 | Brædstrup Svømmeklub | 33.13 | ||||||
5 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 33.13 | ||||||
7 | Jacob Jeppesen | 1993 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.25 | ||||||
8 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 35.19 | ||||||
9 | Thomas S. Hansen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 36.20 | ||||||
10 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 36.30 | ||||||
11 | Nicolai K Madsen | 1993 | Ikast Svømmeklub | 36.44 | ||||||
12 | Kristoffer Nørgaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 36.53 | ||||||
13 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 38.21 | ||||||
14 | Jonathan Christensen | 1993 | Herning Svømmeklub | 38.32 | ||||||
15 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 38.68 | ||||||
16 | Esben Svenningsen | 1993 | Brædstrup Svømmeklub | 39.35 | ||||||
17 | Christopher Kuhlen | 1993 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 40.24 | ||||||
18 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 40.62 | ||||||
19 | Rasmus Sand Nielsen | 1993 | Ikast Svømmeklub | 41.25 | ||||||
20 | Kasper Moltsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 44.29 | ||||||
21 | Alexander Frederiksen | 1994 | Herning Svømmeklub | 46.36 | ||||||
22 | Jesper Sørensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 51.41 | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 34.62 | ||||||
2 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 35.02 | ||||||
3 | Simon Underlien | 1995 | Odder IGF | 37.31 | ||||||
4 | Lukas Völkel | 1996 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 39.19 | ||||||
5 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 39.25 | ||||||
6 | Mathias Petersen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 39.26 | ||||||
7 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 40.04 | ||||||
8 | Rasmus Nørgaard | 1995 | Odder IGF | 40.28 | ||||||
9 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 40.38 | ||||||
10 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 42.08 | ||||||
11 | Marcel Weiss | 1995 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 42.38 | ||||||
12 | Rud Dalby | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 42.52 | ||||||
13 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 42.81 | ||||||
14 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 43.26 | ||||||
15 | Frederik Bach Larsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 43.64 | ||||||
16 | Mathias Beck | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 43.76 | ||||||
17 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 45.06 | ||||||
18 | Steffen Borcherding | 1995 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 45.55 | ||||||
19 | Tobias Skov | 1995 | Herning Svømmeklub | 45.86 | ||||||
20 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 45.99 | ||||||
21 | Marcel Petersen | 1995 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 46.59 | ||||||
22 | Mark Lyng Lauersen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 47.14 | ||||||
23 | Kaleb Christensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 47.43 | ||||||
24 | Christian Nymark | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 49.19 | ||||||
25 | Mathias Madsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 50.14 | ||||||
26 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 50.90 | ||||||
27 | Klaus Sand Christensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 51.83 | ||||||
28 | Thobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 54.66 | ||||||
29 | Vishnu Kumaran | 1995 | Ikast Svømmeklub | 59.75 | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 41.66 | ||||||
2 | Frederik J Sørensen | 1997 | STO 95 | 45.34 | ||||||
3 | Rene Weiss | 1997 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 45.49 | ||||||
4 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 46.87 | ||||||
5 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 47.58 | ||||||
6 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 48.31 | ||||||
7 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 52.52 | ||||||
8 | Lukas Birk Eriksen | 1997 | Herning Svømmeklub | 52.71 | ||||||
9 | Alexander Bach Larsen | 1998 | Struer Svømmeklub | 53.51 | ||||||
10 | Lukas Haxholm | 1997 | Ikast Svømmeklub | 55.63 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 18 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:06 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Duedahl | 1985 | Herning Svømmeklub | 28.62 | ||||||
2 | Lars Otteskov | 1986 | Herning Svømmeklub | 30.62 | ||||||
3 | Casper Andersen | 1987 | Herning Svømmeklub | 31.18 | ||||||
4 | Rasmus Hansen | 1990 | Herning Svømmeklub | 31.95 | ||||||
5 | Lasse B. Høgild | 1989 | Vildbjerg Svømmeklub | 34.81 | ||||||
6 | Jeppe Andersen | 1989 | Herning Svømmeklub | 35.65 | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Jørgensen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 30.26 | ||||||
2 | Claus Liltorp | 1991 | Ikast Svømmeklub | 30.74 | ||||||
2 | Mik Birk | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 30.74 | ||||||
4 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 30.86 | ||||||
5 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | Struer Svømmeklub | 31.24 | ||||||
6 | Christoffer Justesen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 31.38 | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Hansen | 1993 | Herning Svømmeklub | 29.46 | ||||||
2 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 30.77 | ||||||
3 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 31.84 | ||||||
4 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 32.35 | ||||||
5 | Jacob Moos Larsen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 32.83 | ||||||
6 | Henrik Højberg Ozol | 1993 | Brædstrup Svømmeklub | 32.95 | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 33.82 | ||||||
2 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 34.28 | ||||||
3 | Simon Underlien | 1995 | Odder IGF | 36.84 | ||||||
4 | Mathias Petersen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 37.64 | ||||||
5 | Lukas Völkel | 1996 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 38.14 | ||||||
6 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 39.79 | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 39.16 | ||||||
2 | Frederik J Sørensen | 1997 | STO 95 | 43.39 | ||||||
3 | Rene Weiss | 1997 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 44.75 | ||||||
4 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 45.33 | ||||||
5 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 45.59 | ||||||
6 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 46.99 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 18 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 09:55 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 26, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tea L. Christensen | 1989 | Herning Svømmeklub | 34.90 | ||||||
2 | Pernille Thalund | 1990 | Herning Svømmeklub | 36.30 | ||||||
3 | Anne Schulz | 1989 | Herning Svømmeklub | 36.64 | ||||||
4 | Stine Malle | 1990 | Herning Svømmeklub | 37.38 | ||||||
5 | Vicki Trier-Taasti | 1989 | Randers Svømmeklub Neptun | 37.71 | ||||||
6 | Kaja Andersen | 1986 | Herning Svømmeklub | 39.85 | ||||||
7 | Simone Jøns Johansen | 1989 | Brædstrup Svømmeklub | 39.86 | ||||||
8 | Camilla Bundgaard | 1990 | Ikast Svømmeklub | 41.88 | ||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lena Torsland Pedersen | 1992 | Holstebro Svømme Club | 32.85 | ||||||
2 | Sanne Poulsen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.86 | ||||||
3 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | Struer Svømmeklub | 34.17 | ||||||
4 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 35.15 | ||||||
5 | Karoline Kragh Ebbesen | 1991 | Herning Svømmeklub | 35.69 | ||||||
6 | Bolette Lisbygd | 1992 | Holstebro Svømme Club | 35.84 | ||||||
7 | Carina Bagge | 1991 | Brædstrup Svømmeklub | 36.41 | ||||||
8 | Ninna Myllerup | 1992 | Ikast Svømmeklub | 36.97 | ||||||
9 | Mette Eske | 1992 | Randers Svømmeklub Neptun | 37.02 | ||||||
10 | Simone Handberg Thomsen | 1992 | Holstebro Svømme Club | 37.15 | ||||||
11 | Sarah Louise Nielsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 38.22 | ||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 33.80 | ||||||
2 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 34.82 | ||||||
3 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 35.18 | ||||||
4 | Malene Knudsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 35.52 | ||||||
5 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 35.82 | ||||||
6 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 36.56 | ||||||
7 | Cecilie Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 36.85 | ||||||
8 | Josephina Bartela | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 37.18 | ||||||
9 | Christina Arent Sørensen | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 37.36 | ||||||
10 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 38.40 | ||||||
11 | Jeanette Kjær | 1993 | Ikast Svømmeklub | 38.41 | ||||||
12 | Henriette Høg | 1994 | Holstebro Svømme Club | 43.85 | ||||||
13 | Daisy Lannie | 1994 | Odder IGF | 46.08 | ||||||
14 | Maria Frost Nielsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 46.55 | ||||||
15 | Emma Dybkjær | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 47.28 | ||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Odder IGF | 35.39 | ||||||
2 | Gigi W. Larsen | 1995 | Odder IGF | 36.43 | ||||||
3 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 38.20 | ||||||
4 | Cecilie Christensen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 39.11 | ||||||
5 | Signe D. Thomasen | 1996 | Brædstrup Svømmeklub | 39.76 | ||||||
6 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 40.04 | ||||||
7 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Randers Svømmeklub Neptun | 40.15 | ||||||
8 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 40.85 | ||||||
9 | Pernille Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 41.27 | ||||||
10 | Mishale Malaschewski | 1996 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 41.42 | ||||||
11 | Tilbe Kaya | 1995 | Odder IGF | 42.87 | ||||||
12 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 43.22 | ||||||
13 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 43.87 | ||||||
14 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | 44.09 | ||||||
15 | Ida Bylov Steensgaard | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 44.68 | ||||||
16 | Nanna B. Jørgensen | 1995 | Brædstrup Svømmeklub | 45.07 | ||||||
17 | Line Fritsdal Refer | 1995 | STO 95 | 45.27 | ||||||
18 | Katrine Drest Jørgensen | 1995 | STO 95 | 45.41 | ||||||
19 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 45.91 | ||||||
20 | Nanna Fallesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 45.92 | ||||||
21 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 45.94 | ||||||
22 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 46.08 | ||||||
23 | Pernille Valentin Jensen | 1995 | STO 95 | 46.59 | ||||||
24 | Katrine Albæk | 1995 | Herning Svømmeklub | 47.54 | ||||||
25 | Alina Petersen | 1995 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 48.53 | ||||||
26 | Anna Wermuth | 1996 | STO 95 | 48.82 | ||||||
27 | Anne Thomsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 48.83 | ||||||
28 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 49.05 | ||||||
29 | Dina Skou | 1996 | Holstebro Svømme Club | 49.75 | ||||||
30 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 49.93 | ||||||
31 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 50.59 | ||||||
32 | Randi Strunge | 1996 | Herning Svømmeklub | 53.76 | ||||||
33 | Lonnie Meineche | 1996 | Herning Svømmeklub | 54.64 | ||||||
34 | Emma Mortensen | 1996 | Ikast Svømmeklub | 55.39 | ||||||
35 | Asta Østerholm Stage | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.61 | ||||||
- | Helene Siggaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | DSQ | brystben på maven | |||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 41.94 | ||||||
2 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 43.70 | ||||||
3 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 44.34 | ||||||
4 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 47.16 | ||||||
5 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 48.25 | ||||||
6 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 50.78 | ||||||
7 | Sofie Burgaard | 1997 | STO 95 | 50.82 | ||||||
8 | Cecilie Wetke Jensen | 1997 | STO 95 | 52.63 | ||||||
9 | Anne V Mikkelsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 52.90 | ||||||
10 | Sofie Møller | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 53.59 | ||||||
11 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 55.10 | ||||||
12 | Kathrine Gade | 1997 | Ikast Svømmeklub | 58.90 | ||||||
13 | Valentina Becher | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.83 | ||||||
14 | Katrine Brandt Alsner | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.49 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 18 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:24 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 26, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Malle | 1990 | Herning Svømmeklub | 32.41 | ||||||
2 | Pernille Thalund | 1990 | Herning Svømmeklub | 32.69 | ||||||
3 | Tea L. Christensen | 1989 | Herning Svømmeklub | 34.14 | ||||||
4 | Anne Schulz | 1989 | Herning Svømmeklub | 35.86 | ||||||
5 | Vicki Trier-Taasti | 1989 | Randers Svømmeklub Neptun | 37.28 | ||||||
6 | Simone Jøns Johansen | 1989 | Brædstrup Svømmeklub | 39.24 | ||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sanne Poulsen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.77 | ||||||
2 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | Struer Svømmeklub | 32.87 | ||||||
3 | Lena Torsland Pedersen | 1992 | Holstebro Svømme Club | 32.93 | ||||||
4 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 34.52 | ||||||
5 | Bolette Lisbygd | 1992 | Holstebro Svømme Club | 35.00 | ||||||
6 | Karoline Kragh Ebbesen | 1991 | Herning Svømmeklub | 35.43 | ||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 32.99 | ||||||
2 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 33.07 | ||||||
3 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 34.67 | ||||||
4 | Malene Knudsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 34.87 | ||||||
5 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 35.03 | ||||||
6 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 36.04 | ||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Odder IGF | 34.06 | ||||||
2 | Gigi W. Larsen | 1995 | Odder IGF | 35.73 | ||||||
3 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 37.43 | ||||||
4 | Cecilie Christensen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 38.65 | ||||||
5 | Signe D. Thomasen | 1996 | Brædstrup Svømmeklub | 39.11 | ||||||
6 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 40.13 | ||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 41.76 | ||||||
2 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 42.12 | ||||||
3 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 43.50 | ||||||
4 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 46.22 | ||||||
5 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 46.73 | ||||||
6 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 51.55 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 18 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:06 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 27, 400m Medley Herrer, Finaler 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Lasse Sangild | 1990 | Herning Svømmeklub | 1:10.50 | 2:30.17 | 3:49.44 | 4:57.21 | |||
Løb 27, 400m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Stefan B. Høgild | 1991 | Herning Svømmeklub | 1:08.62 | 2:28.59 | 3:52.54 | 4:56.89 | |||
2 | Martin G. Hansen | 1992 | Herning Svømmeklub | 1:12.69 | 2:32.81 | 3:55.59 | 5:02.49 | |||
3 | Claus Liltorp | 1991 | Ikast Svømmeklub | 1:17.15 | 2:37.61 | 4:18.89 | 5:29.30 | |||
4 | Martin Jakobsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 1:26.17 | 3:02.47 | 4:58.77 | 6:18.13 | |||
Løb 27, 400m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jeppe Høgild | 1994 | Herning Svømmeklub | 1:23.11 | 2:50.30 | 4:28.39 | 5:41.40 | |||
2 | Jonas Poulsen | 1994 | Herning Svømmeklub | 1:34.17 | 3:13.04 | 4:52.32 | 6:14.37 | |||
3 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 1:39.15 | 3:13.41 | 4:53.31 | 6:15.29 | |||
Løb 27, 400m Medley Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Marcel Weiss | 1995 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 1:29.62 | 3:10.43 | 4:52.72 | 6:09.44 | |||
2 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 2:20.29 | 4:03.87 | 5:40.36 | 6:21.56 | |||
Løb 27, 400m Medley Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Rene Weiss | 1997 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 1:59.44 | 3:59.55 | 6:09.70 | 7:47.76 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 18 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:22 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 28, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Cirkeline Østergaard | 1992 | Silkeborg Svømmeklub | 1:16.56 | 2:41.91 | 4:23.07 | 5:39.65 | |||
2 | Elisabeth H. Thostrup | 1992 | Silkeborg Svømmeklub | 1:21.36 | 2:52.00 | 4:27.15 | 5:41.81 | |||
3 | Carina Bagge | 1991 | Brædstrup Svømmeklub | 1:26.09 | 2:54.85 | 4:40.21 | 6:03.82 | |||
Løb 28, 400m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Camilla Andersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 1:24.12 | 2:47.92 | 4:29.74 | 5:43.86 | |||
2 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 1:21.02 | 2:49.32 | 4:36.00 | 5:53.76 | |||
3 | Jeanette Kjær | 1993 | Ikast Svømmeklub | 1:23.90 | 2:51.54 | 4:39.56 | 5:55.96 | |||
Løb 28, 400m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:15.61 | 2:38.19 | 4:12.53 | 5:24.77 | |||
2 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:21.70 | 2:50.33 | 4:20.95 | 5:38.65 | |||
3 | Ulrika Toft Kristensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:37.55 | 3:14.37 | 4:57.99 | 6:27.60 | |||
4 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:33.81 | 3:09.77 | 5:03.37 | 6:29.05 | |||
5 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:40.61 | 3:25.17 | 5:21.58 | 6:51.24 | |||
Løb 28, 400m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Stine Mary Vissing | 1997 | Randers Svømmeklub Neptun | 1:48.46 | 3:29.33 | 5:34.45 | 7:08.56 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 18 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:24 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 29, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lars Arnbak | 1981 | Herning Svømmeklub | 26.22 | 55.06 | 1:25.53 | 1:57.15 | |||
2 | Kåre Axelsen | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 27.20 | 58.00 | 1:28.69 | 1:59.48 | |||
3 | Jesper Andersen | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 28.27 | 58.79 | 1:29.61 | 2:00.77 | |||
4 | Lasse B. Høgild | 1989 | Vildbjerg Svømmeklub | 31.09 | 1:06.70 | 1:43.57 | 2:20.04 | |||
5 | Jens Damborg Jensen | 1990 | Viborg Svømme Klub | 33.23 | 1:10.04 | 1:47.15 | 2:22.71 | |||
6 | Thyge Boye Petersen | 1989 | Brædstrup Svømmeklub | 33.84 | 1:13.88 | 1:58.59 | 2:42.89 | |||
Løb 29, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Jørgensen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 28.86 | 59.87 | 1:31.73 | 2:02.71 | |||
2 | Christian J. Erichsen | 1991 | Viborg Svømme Klub | 29.33 | 1:00.44 | 1:32.22 | 2:03.64 | |||
3 | Stefan B. Høgild | 1991 | Herning Svømmeklub | 29.31 | 1:01.45 | 1:33.95 | 2:07.16 | |||
4 | Christoffer Justesen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 29.32 | 1:02.09 | 1:35.60 | 2:07.26 | |||
5 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 29.28 | 1:02.04 | 1:35.18 | 2:07.27 | |||
6 | Alexander Rosager | 1991 | Herning Svømmeklub | 29.72 | 1:02.12 | 1:35.37 | 2:08.21 | |||
7 | Victor Ohn | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 29.21 | 1:01.49 | 1:35.16 | 2:08.82 | |||
8 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | Struer Svømmeklub | 29.78 | 1:02.40 | 1:36.33 | 2:09.14 | |||
9 | Mik Birk | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 29.36 | 1:02.16 | 1:36.29 | 2:11.40 | |||
10 | Benjamin Schlie | 1992 | Herning Svømmeklub | 30.39 | 1:04.45 | 1:39.20 | 2:13.01 | |||
11 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 33.14 | 1:09.97 | 1:46.98 | 2:22.04 | |||
12 | Viktor Bøg Møller | 1992 | Viborg Svømme Klub | 34.97 | 1:12.94 | 1:53.95 | 2:30.33 | |||
13 | Andre Becher Jensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.56 | 1:17.16 | 2:00.46 | 2:39.59 | |||
Løb 29, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.45 | 59.48 | 1:31.54 | 2:03.51 | |||
2 | Mathias Hansen | 1993 | Herning Svømmeklub | 29.09 | 1:01.67 | 1:35.05 | 2:07.74 | |||
3 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 31.00 | 1:03.99 | 1:37.90 | 2:11.23 | |||
4 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 31.57 | 1:06.78 | 1:42.73 | 2:16.12 | |||
5 | Jeppe Høgild | 1994 | Herning Svømmeklub | 31.41 | 1:06.65 | 1:41.97 | 2:16.82 | |||
6 | Henrik Højberg Ozol | 1993 | Brædstrup Svømmeklub | 30.79 | 1:05.63 | 1:42.10 | 2:18.85 | |||
7 | Thomas S. Hansen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 33.91 | 1:10.24 | 1:46.76 | 2:21.60 | |||
8 | Jonathan Christensen | 1993 | Herning Svømmeklub | 34.01 | 1:10.78 | 1:48.37 | 2:25.75 | |||
9 | Nicolai K Madsen | 1993 | Ikast Svømmeklub | 35.11 | 1:13.15 | 1:51.16 | 2:26.88 | |||
10 | Esben Svenningsen | 1993 | Brædstrup Svømmeklub | 34.37 | 1:12.46 | 1:51.60 | 2:30.09 | |||
11 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 32.61 | 1:10.53 | 1:51.25 | 2:31.97 | |||
12 | Mads Hopff | 1993 | Holstebro Svømme Club | 33.94 | 1:13.66 | 1:55.69 | 2:37.19 | |||
13 | Jonas Poulsen | 1994 | Herning Svømmeklub | 35.71 | 1:16.31 | 1:57.50 | 2:37.60 | |||
14 | Gavin Anthony | 1993 | Struer Svømmeklub | 35.03 | 1:15.15 | 1:57.07 | 2:38.10 | |||
15 | Kasper Moltsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 39.69 | 1:25.76 | 2:12.93 | 2:58.12 | |||
- | Jacob Moos Larsen | 1993 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 29, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Underlien | 1995 | Odder IGF | 33.96 | 1:12.16 | 1:51.72 | 2:30.09 | |||
2 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 35.89 | 1:16.16 | 1:53.32 | 2:30.97 | |||
3 | Lukas Völkel | 1996 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 35.81 | 1:16.09 | 1:57.18 | 2:36.75 | |||
4 | Frederik Bach Larsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 36.37 | 1:17.87 | 2:00.61 | 2:41.60 | |||
5 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 37.56 | 1:19.39 | 2:02.64 | 2:43.01 | |||
6 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 38.84 | 1:21.12 | 2:03.26 | 2:43.66 | |||
7 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 39.12 | 1:22.92 | 2:07.56 | 2:50.30 | |||
8 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 37.32 | 1:21.48 | 2:08.23 | 2:51.14 | |||
9 | Kaleb Christensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 40.74 | 1:28.23 | 2:17.51 | 3:03.16 | |||
10 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 39.72 | 1:26.18 | 2:16.56 | 3:04.32 | |||
11 | Anton Jørgensen | 1996 | STO 95 | 41.56 | 1:30.41 | 2:22.27 | 3:12.72 | |||
12 | Casper Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 45.37 | 1:35.47 | 2:27.13 | 3:14.40 | |||
13 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 45.10 | 1:37.94 | 2:29.47 | 3:16.14 | |||
14 | Peter Guldberg | 1996 | Herning Svømmeklub | 43.38 | 1:33.44 | 2:24.41 | 3:16.75 | |||
15 | Christopher Eilskov | 1996 | Holstebro Svømme Club | 46.98 | 1:37.85 | 2:30.62 | 3:18.60 | |||
16 | Klaus Sand Christensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 44.04 | 1:36.86 | 2:31.80 | 3:22.19 | |||
- | Mathias Petersen | 1995 | Ikast Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 29, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 42.37 | 1:30.32 | 2:21.01 | 3:09.89 | |||
2 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 48.69 | 1:48.74 | 2:50.49 | 3:51.06 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 18 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 30, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Balle | 1989 | Herning Svømmeklub | 29.41 | 1:01.38 | 1:34.77 | 2:08.34 | |||
2 | Camilla Bundgaard | 1990 | Ikast Svømmeklub | 35.43 | 1:15.46 | 1:57.30 | 2:37.02 | |||
3 | Simone Jøns Johansen | 1989 | Brædstrup Svømmeklub | 1:58.79 | 2:43.82 | 2:43.82 | ||||
4 | Mette Høiberg Ozol | 1990 | Brædstrup Svømmeklub | 37.36 | 1:19.99 | 2:04.59 | 2:47.84 | |||
Løb 30, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | Struer Svømmeklub | 32.33 | 1:08.76 | 1:45.31 | 2:20.11 | |||
2 | Julie Pedersen | 1992 | Odder IGF | 32.87 | 1:09.03 | 1:45.63 | 2:21.88 | |||
3 | Sarah Louise Nielsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 33.61 | 1:10.73 | 1:48.47 | 2:24.44 | |||
4 | Ditte Lind Kristensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.25 | 1:12.10 | 1:51.10 | 2:28.53 | |||
5 | Ninna Myllerup | 1992 | Ikast Svømmeklub | 34.87 | 1:13.03 | 1:51.40 | 2:29.10 | |||
6 | Anne Sofie Lauritsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 33.86 | 1:11.42 | 1:51.75 | 2:30.37 | |||
7 | Anja F. Nielsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 1:55.70 | 2:37.10 | 2:37.10 | ||||
Løb 30, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kiki Hindhede | 1993 | Herning Svømmeklub | 32.79 | 1:08.51 | 1:45.10 | 2:21.32 | |||
2 | Malene Knudsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 32.81 | 1:08.43 | 1:45.63 | 2:21.45 | |||
3 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 34.88 | 1:12.76 | 1:51.34 | 2:29.18 | |||
4 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 2:31.22 | 2:31.22 | |||||
5 | Pernille Pedersen | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 36.26 | 1:16.76 | 1:58.84 | 2:39.30 | |||
6 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 2:00.80 | 2:41.18 | 2:41.18 | ||||
7 | Maria Bodin | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 38.12 | 1:20.88 | 2:04.81 | 2:47.44 | |||
8 | Modje Hansen | 1993 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 40.34 | 1:25.97 | 2:12.33 | 2:55.36 | |||
9 | Kathrin Aust | 1994 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 40.09 | 1:25.37 | 2:11.95 | 2:55.77 | |||
Løb 30, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.39 | 1:07.84 | 1:44.39 | 2:20.21 | |||
2 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Odder IGF | 32.15 | 1:08.91 | 1:47.41 | 2:24.28 | |||
3 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 2:30.97 | 2:30.97 | |||||
4 | Theresa S. Thomsen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 2:31.01 | 2:31.01 | |||||
5 | Pernille Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 37.00 | 1:18.63 | 2:01.87 | 2:43.07 | |||
6 | Tilbe Kaya | 1995 | Odder IGF | 37.72 | 1:19.98 | 2:04.38 | 2:46.44 | |||
7 | Signe D. Thomasen | 1996 | Brædstrup Svømmeklub | 39.01 | 1:22.04 | 2:05.82 | 2:46.81 | |||
8 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 39.23 | 1:22.44 | 2:06.92 | 2:46.86 | |||
9 | Cecilie Christensen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 37.78 | 1:20.17 | 2:04.11 | 2:46.95 | |||
10 | Laura Funch | 1995 | Holstebro Svømme Club | 38.09 | 1:21.85 | 2:06.24 | 2:47.09 | |||
11 | Ulrika Toft Kristensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 39.76 | 1:24.17 | 2:08.81 | 2:49.61 | |||
12 | Mishale Malaschewski | 1996 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 40.09 | 1:25.52 | 2:08.97 | 2:49.91 | |||
13 | Camilla Mortensen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 37.60 | 1:22.71 | 2:09.34 | 2:56.31 | |||
14 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Randers Svømmeklub Neptun | 41.76 | 1:28.34 | 2:14.14 | 2:58.06 | |||
15 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 40.92 | 1:27.79 | 2:15.43 | 3:00.85 | |||
16 | Natalie Hennig | 1996 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 41.20 | 1:28.13 | 2:18.63 | 3:06.27 | |||
17 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | 42.03 | 1:30.61 | 2:20.29 | 3:08.35 | |||
18 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 48.08 | 1:44.19 | 2:42.26 | 3:38.93 | |||
19 | Lonnie Meineche | 1996 | Herning Svømmeklub | 50.06 | 1:47.38 | 2:46.77 | 3:42.87 | |||
- | Asta Østerholm Stage | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 30, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne V Mikkelsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 42.28 | 1:31.23 | 2:21.70 | 3:08.97 | |||
2 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 49.33 | 1:45.24 | 2:42.48 | 3:36.21 | |||
3 | Sally Mork | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 50.97 | 1:55.49 | 3:04.42 | 4:10.36 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 18 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:04 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Sangild | 1990 | Herning Svømmeklub | 34.64 | 1:12.81 | |||||
2 | Søren Sejer Damkjær | 1989 | Brædstrup Svømmeklub | 36.75 | 1:18.49 | |||||
3 | Jens Damborg Jensen | 1990 | Viborg Svømme Klub | 40.45 | 1:27.11 | |||||
4 | Christian Bott | 1989 | Struer Svømmeklub | 44.48 | 1:35.75 | |||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 34.06 | 1:11.26 | |||||
2 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 34.76 | 1:14.20 | |||||
3 | Martin G. Hansen | 1992 | Herning Svømmeklub | 36.52 | 1:15.16 | |||||
4 | Martin Skårup Wind | 1992 | Viborg Svømme Klub | 35.62 | 1:17.12 | |||||
5 | Theis Skodborg Jensen | 1991 | Randers Svømmeklub Neptun | 37.98 | 1:18.68 | |||||
6 | Mathias Pedersen | 1992 | Randers Svømmeklub Neptun | 38.04 | 1:19.32 | |||||
7 | Claus Liltorp | 1991 | Ikast Svømmeklub | 37.88 | 1:20.84 | |||||
8 | Laurits Andreasen | 1991 | Odder IGF | 42.02 | 1:28.24 | |||||
9 | Martin Jakobsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 44.24 | 1:33.56 | |||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 38.20 | 1:20.41 | |||||
2 | Christopher Kuhlen | 1993 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 38.28 | 1:21.70 | |||||
3 | Jeppe Høgild | 1994 | Herning Svømmeklub | 42.55 | 1:28.91 | |||||
4 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 42.76 | 1:29.54 | |||||
5 | Gavin Anthony | 1993 | Struer Svømmeklub | 43.68 | 1:30.47 | |||||
6 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 43.31 | 1:30.71 | |||||
7 | Kristoffer Nørgaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 43.38 | 1:31.09 | |||||
8 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 45.65 | 1:33.98 | |||||
9 | Esben Svenningsen | 1993 | Brædstrup Svømmeklub | 43.85 | 1:34.59 | |||||
10 | Uffe Loumand | 1993 | Holstebro Svømme Club | 44.93 | 1:34.75 | |||||
11 | Mads Hopff | 1993 | Holstebro Svømme Club | 45.96 | 1:38.85 | |||||
12 | Rasmus Sand Nielsen | 1993 | Ikast Svømmeklub | 49.18 | 1:43.04 | |||||
13 | Alexander Frederiksen | 1994 | Herning Svømmeklub | 51.05 | 1:45.43 | |||||
14 | Mikkel W. Gronert | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 51.16 | 1:51.91 | |||||
- | Daniel Brusen Nielsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | DSQ | 1hånd vend/75m | |||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 43.99 | 1:31.84 | |||||
2 | Marcel Weiss | 1995 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 46.56 | 1:34.15 | |||||
3 | Frederik Bach Larsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 44.95 | 1:35.67 | |||||
4 | Marcel Petersen | 1995 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 49.79 | 1:41.58 | |||||
5 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 48.13 | 1:42.44 | |||||
6 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 50.37 | 1:43.04 | |||||
7 | Rasmus Nørgaard | 1995 | Odder IGF | 47.90 | 1:43.29 | |||||
8 | Mark Lyng Lauersen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 50.58 | 1:44.74 | |||||
9 | Peter Guldberg | 1996 | Herning Svømmeklub | 51.52 | 1:47.08 | |||||
10 | Viktor Christiansen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 50.86 | 1:49.62 | |||||
11 | Mathias Beck | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 52.30 | 1:52.30 | |||||
12 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 54.21 | 1:57.32 | |||||
13 | Rud Dalby | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 59.26 | 2:02.90 | |||||
14 | Casper Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:03.51 | 2:09.18 | |||||
15 | Thobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:00.80 | 2:10.53 | |||||
16 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 1:02.21 | 2:12.81 | |||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 52.45 | 1:46.38 | |||||
2 | Rene Weiss | 1997 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 53.26 | 1:49.67 | |||||
3 | Lukas Birk Eriksen | 1997 | Herning Svømmeklub | 59.56 | 2:02.91 | |||||
4 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 59.11 | 2:04.99 | |||||
5 | Alexander Bach Larsen | 1998 | Struer Svømmeklub | 59.67 | 2:05.97 | |||||
6 | Lukas Haxholm | 1997 | Ikast Svømmeklub | 1:01.51 | 2:12.74 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 18 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:11 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tea L. Christensen | 1989 | Herning Svømmeklub | 37.63 | 1:19.55 | |||||
2 | Pernille Thalund | 1990 | Herning Svømmeklub | 39.08 | 1:19.96 | |||||
3 | Mette Høiberg Ozol | 1990 | Brædstrup Svømmeklub | 48.82 | 1:44.43 | |||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 37.39 | 1:17.59 | |||||
2 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 38.46 | 1:21.00 | |||||
3 | Julie Pedersen | 1992 | Odder IGF | 40.06 | 1:22.85 | |||||
4 | Anne Sofie Lauritsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 43.67 | 1:28.64 | |||||
5 | Elisabeth H. Thostrup | 1992 | Silkeborg Svømmeklub | 44.12 | 1:31.19 | |||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 36.12 | 1:15.22 | |||||
2 | Josephina Bartela | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 36.97 | 1:18.66 | |||||
3 | Cecilie Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 39.86 | 1:23.23 | |||||
4 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 41.28 | 1:24.50 | |||||
5 | Monica Ganderup | 1993 | Holstebro Svømme Club | 40.66 | 1:26.06 | |||||
6 | Tina Bæk | 1994 | Herning Svømmeklub | 40.67 | 1:26.48 | |||||
7 | Michelle Strand | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 42.12 | 1:28.04 | |||||
8 | Line Aamann | 1993 | Randers Svømmeklub Neptun | 44.11 | 1:35.07 | |||||
9 | Maria Bodin | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 50.33 | 1:43.80 | |||||
10 | Maria Frost Nielsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 48.96 | 1:45.45 | |||||
11 | Daisy Lannie | 1994 | Odder IGF | 51.15 | 1:50.07 | |||||
12 | Henriette Høg | 1994 | Holstebro Svømme Club | 56.12 | 1:58.90 | |||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 39.29 | 1:21.15 | |||||
2 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 39.60 | 1:22.19 | |||||
3 | Gigi W. Larsen | 1995 | Odder IGF | 40.12 | 1:25.81 | |||||
4 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 43.14 | 1:30.33 | |||||
5 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 44.33 | 1:32.50 | |||||
6 | Ulrika Toft Kristensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 44.65 | 1:32.64 | |||||
7 | Maria Pedersen | 1995 | Randers Svømmeklub Neptun | 45.03 | 1:32.86 | |||||
8 | Natalie Hennig | 1996 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 44.00 | 1:33.31 | |||||
9 | Christine Hansen | 1996 | Herning Svømmeklub | 45.76 | 1:36.05 | |||||
10 | Sara Mogensen | 1995 | Randers Svømmeklub Neptun | 45.93 | 1:37.55 | |||||
11 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 46.66 | 1:38.82 | |||||
12 | Alina Petersen | 1995 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 48.72 | 1:41.60 | |||||
13 | Amina Gilbo | 1995 | STO 95 | 49.15 | 1:41.66 | |||||
14 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 50.02 | 1:44.00 | |||||
15 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 51.33 | 1:46.79 | |||||
16 | Ida Marie Haugaard | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 49.60 | 1:46.87 | |||||
17 | Nanna Fallesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 53.53 | 1:49.33 | |||||
18 | Nanna B. Jørgensen | 1995 | Brædstrup Svømmeklub | 53.35 | 1:52.14 | |||||
19 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | 55.19 | 1:52.18 | |||||
20 | Randi Strunge | 1996 | Herning Svømmeklub | 54.94 | 1:53.36 | |||||
21 | Ida Bylov Steensgaard | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 53.33 | 1:54.16 | |||||
22 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 53.67 | 1:54.36 | |||||
23 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 56.32 | 1:54.85 | |||||
24 | Emma Mortensen | 1996 | Ikast Svømmeklub | 55.39 | 1:56.24 | |||||
25 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 55.50 | 1:56.27 | |||||
26 | Anne Thomsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 56.18 | 1:59.08 | |||||
27 | Lonnie Meineche | 1996 | Herning Svømmeklub | 57.16 | 2:01.77 | |||||
28 | Katrine Albæk | 1995 | Herning Svømmeklub | 58.20 | 2:02.25 | |||||
- | Helene Siggaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Aktive flybenspark | |||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 48.07 | 1:39.09 | |||||
2 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 46.74 | 1:39.51 | |||||
3 | Ida Schwertfeger | 1997 | STO 95 | 52.60 | 1:49.80 | |||||
4 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 52.43 | 1:50.57 | |||||
5 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 55.57 | 1:55.55 | |||||
6 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:00.92 | 2:08.06 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 18 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:41 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 33, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Casper Andersen | 1987 | Herning Svømmeklub | 32.90 | 1:07.15 | 1:41.52 | 2:15.42 | |||
2 | Lasse Sangild | 1990 | Herning Svømmeklub | 35.74 | 1:13.62 | 1:51.28 | 2:27.39 | |||
3 | Lasse B. Høgild | 1989 | Vildbjerg Svømmeklub | 37.32 | 1:19.46 | 2:02.95 | 2:46.65 | |||
Løb 33, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Jørgensen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 33.12 | 1:07.74 | 1:42.57 | 2:15.57 | |||
2 | Martin G. Hansen | 1992 | Herning Svømmeklub | 36.07 | 1:13.28 | 1:51.28 | 2:27.82 | |||
3 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | Struer Svømmeklub | 35.18 | 1:12.49 | 1:51.11 | 2:28.24 | |||
Løb 33, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Hansen | 1993 | Herning Svømmeklub | 32.94 | 1:08.38 | 1:44.69 | 2:18.88 | |||
2 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 33.08 | 1:08.99 | 1:45.62 | 2:20.96 | |||
3 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 35.83 | 1:12.72 | 1:49.62 | 2:26.73 | |||
4 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 35.71 | 1:14.30 | 1:53.04 | 2:28.12 | |||
5 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 37.18 | 1:17.05 | 1:57.21 | 2:35.82 | |||
6 | Jacob Moos Larsen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 37.07 | 1:17.48 | 1:58.50 | 2:37.59 | |||
7 | Thomas S. Hansen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 38.73 | 1:19.60 | 2:01.21 | 2:40.87 | |||
8 | Kristoffer Nørgaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 40.72 | 1:23.25 | 2:05.79 | 2:45.19 | |||
9 | Jonathan Christensen | 1993 | Herning Svømmeklub | 40.34 | 1:22.24 | 2:04.77 | 2:46.25 | |||
10 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 40.03 | 1:23.12 | 2:05.93 | 2:46.50 | |||
11 | Jonas Poulsen | 1994 | Herning Svømmeklub | 41.59 | 1:27.63 | 2:13.60 | 2:57.74 | |||
12 | Rasmus Sand Nielsen | 1993 | Ikast Svømmeklub | 1:32.01 | 2:20.28 | 3:04.96 | 3:04.96 | |||
13 | Kasper Moltsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 47.29 | 1:37.03 | 2:28.38 | 3:16.00 | |||
Løb 33, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 37.50 | 1:18.16 | 2:00.41 | 2:41.53 | |||
2 | Lukas Völkel | 1996 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 41.24 | 1:25.89 | 2:12.83 | 2:56.24 | |||
3 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 44.07 | 1:31.22 | 2:17.99 | 3:04.30 | |||
4 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 50.11 | 1:41.71 | 2:33.23 | 3:19.12 | |||
5 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 48.43 | 2:34.30 | 3:25.77 | 3:25.77 | |||
6 | Tobias Skov | 1995 | Herning Svømmeklub | 1:42.49 | 2:35.52 | 3:26.96 | 3:26.96 | |||
7 | Kaleb Christensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 51.23 | 1:50.31 | 2:44.61 | 3:39.65 | |||
8 | Christian Nymark | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 53.34 | 1:54.13 | 2:51.85 | 4:03.08 | |||
9 | Klaus Sand Christensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 56.54 | 2:01.58 | 3:03.83 | 4:08.19 | |||
Løb 33, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 51.04 | 1:46.39 | 2:42.51 | 3:35.00 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 18 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Vicki Trier-Taasti | 1989 | Randers Svømmeklub Neptun | 39.57 | 1:22.28 | 2:06.01 | 2:47.52 | |||
2 | Camilla Bundgaard | 1990 | Ikast Svømmeklub | 44.47 | 1:32.77 | 2:23.26 | 3:12.29 | |||
- | Kaja Andersen | 1986 | Herning Svømmeklub | DSQ | Glid v/150m | |||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karoline Kragh Ebbesen | 1991 | Herning Svømmeklub | 38.61 | 1:19.09 | 1:59.78 | 2:39.71 | |||
2 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | Struer Svømmeklub | 37.48 | 1:18.44 | 1:59.57 | 2:39.75 | |||
3 | Carina Bagge | 1991 | Brædstrup Svømmeklub | 39.51 | 1:21.29 | 2:03.69 | 2:45.12 | |||
4 | Mette Eske | 1992 | Randers Svømmeklub Neptun | 39.23 | 1:20.73 | 2:03.53 | 2:46.03 | |||
5 | Anja F. Nielsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 40.93 | 1:24.79 | 2:09.12 | 2:52.35 | |||
- | Pernille Balser | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Glid v/25m | |||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 37.42 | 1:17.17 | 1:57.88 | 2:37.52 | |||
2 | Camilla Andersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 38.06 | 1:17.99 | 1:58.81 | 2:37.83 | |||
3 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 38.90 | 1:19.61 | 2:00.58 | 2:40.71 | |||
4 | Jeanette Kjær | 1993 | Ikast Svømmeklub | 39.79 | 1:21.55 | 2:03.33 | 2:44.27 | |||
5 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 39.77 | 1:22.35 | 2:05.87 | 2:48.24 | |||
6 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 41.51 | 1:23.95 | 2:08.12 | 2:50.48 | |||
7 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 37.91 | 1:20.67 | 2:06.16 | 2:52.02 | |||
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Odder IGF | 37.44 | 1:19.35 | 2:01.54 | 2:41.76 | |||
2 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 39.40 | 1:20.32 | 2:01.92 | 2:42.18 | |||
3 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 41.32 | 1:26.91 | 2:12.08 | 2:57.28 | |||
4 | Signe D. Thomasen | 1996 | Brædstrup Svømmeklub | 43.33 | 1:28.27 | 2:14.82 | 2:59.66 | |||
5 | Cecilie Christensen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 41.31 | 1:27.05 | 2:13.97 | 2:59.85 | |||
6 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Randers Svømmeklub Neptun | 44.49 | 1:32.37 | 2:20.00 | 3:05.31 | |||
7 | Mishale Malaschewski | 1996 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 45.27 | 1:34.30 | 2:22.22 | 3:08.44 | |||
8 | Katrine Drest Jørgensen | 1995 | STO 95 | 48.70 | 1:41.75 | 2:34.58 | 3:24.54 | |||
9 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 51.64 | 1:47.25 | 2:42.15 | 3:35.28 | |||
- | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Afs.på maven | |||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 47.12 | 1:37.46 | 2:29.52 | 3:16.79 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 35 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 18 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:27 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars Otteskov | 1986 | Herning Svømmeklub | 25.38 | ||||||
2 | Kåre Axelsen | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 25.56 | ||||||
3 | Lasse Axelsen | 1987 | Herning Svømmeklub | 25.93 | ||||||
3 | Lars Arnbak | 1981 | Herning Svømmeklub | 25.93 | ||||||
5 | Knud Arnbak | 1983 | Herning Svømmeklub | 26.05 | ||||||
6 | Gencer Kurt | 1988 | Herning Svømmeklub | 26.79 | ||||||
7 | Rasmus Hansen | 1990 | Herning Svømmeklub | 26.86 | ||||||
8 | Casper Andersen | 1987 | Herning Svømmeklub | 27.15 | ||||||
9 | Jeppe Andersen | 1989 | Herning Svømmeklub | 28.72 | ||||||
10 | Lasse B. Høgild | 1989 | Vildbjerg Svømmeklub | 28.80 | ||||||
11 | Jeppe Christensen | 1988 | Herning Svømmeklub | 28.99 | ||||||
12 | Jens Damborg Jensen | 1990 | Viborg Svømme Klub | 30.50 | ||||||
13 | Christian Bott | 1989 | Struer Svømmeklub | 32.44 | ||||||
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 25.16 | ||||||
2 | Claus Liltorp | 1991 | Ikast Svømmeklub | 25.99 | ||||||
3 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 26.15 | ||||||
4 | Mathias Jørgensen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 26.28 | ||||||
5 | Victor Ohn | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 26.43 | ||||||
6 | Martin Skårup Wind | 1992 | Viborg Svømme Klub | 26.49 | ||||||
7 | Mik Birk | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 26.51 | ||||||
8 | Christoffer Justesen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 26.59 | ||||||
9 | Christian Broni | 1992 | Ikast Svømmeklub | 26.74 | ||||||
10 | Christian J. Erichsen | 1991 | Viborg Svømme Klub | 26.79 | ||||||
11 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 26.85 | ||||||
12 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | Struer Svømmeklub | 26.87 | ||||||
13 | Benjamin Schlie | 1992 | Herning Svømmeklub | 26.92 | ||||||
14 | Alexander Rosager | 1991 | Herning Svømmeklub | 27.29 | ||||||
15 | Frederik Bielefeldt | 1991 | Holstebro Svømme Club | 27.35 | ||||||
16 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 27.95 | ||||||
17 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 28.44 | ||||||
18 | Theis Skodborg Jensen | 1991 | Randers Svømmeklub Neptun | 28.45 | ||||||
19 | Viktor Bøg Møller | 1992 | Viborg Svømme Klub | 28.52 | ||||||
20 | Martin Jakobsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 29.08 | ||||||
21 | Laurits Andreasen | 1991 | Odder IGF | 30.38 | ||||||
22 | Tobias Søgaard Laursen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.11 | ||||||
23 | Andre Becher Jensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.56 | ||||||
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Jeppesen | 1993 | Skive Svømmeklub Poseidon | 27.15 | ||||||
2 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.29 | ||||||
3 | Mathias Hansen | 1993 | Herning Svømmeklub | 27.70 | ||||||
4 | Henrik Højberg Ozol | 1993 | Brædstrup Svømmeklub | 27.97 | ||||||
5 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 28.20 | ||||||
6 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 28.35 | ||||||
7 | Jeppe Høgild | 1994 | Herning Svømmeklub | 29.55 | ||||||
8 | Nicolai K Madsen | 1993 | Ikast Svømmeklub | 30.20 | ||||||
9 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 30.41 | ||||||
10 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 30.83 | ||||||
11 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 31.24 | ||||||
12 | Mads Hopff | 1993 | Holstebro Svømme Club | 31.42 | ||||||
13 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 31.53 | ||||||
14 | Esben Svenningsen | 1993 | Brædstrup Svømmeklub | 31.57 | ||||||
15 | Christopher Kuhlen | 1993 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 31.64 | ||||||
16 | Uffe Loumand | 1993 | Holstebro Svømme Club | 32.00 | ||||||
17 | Daniel Brusen Nielsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 32.33 | ||||||
18 | Jonathan Christensen | 1993 | Herning Svømmeklub | 32.51 | ||||||
19 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 32.68 | ||||||
20 | Gavin Anthony | 1993 | Struer Svømmeklub | 33.03 | ||||||
21 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 34.17 | ||||||
22 | Mikkel W. Gronert | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 35.70 | ||||||
23 | Simon Didriksen | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 35.74 | ||||||
24 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 35.80 | ||||||
25 | Kasper Moltsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 36.31 | ||||||
26 | Rasmus Sand Nielsen | 1993 | Ikast Svømmeklub | 36.35 | ||||||
27 | Alexander Frederiksen | 1994 | Herning Svømmeklub | 39.96 | ||||||
28 | Jesper Sørensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 42.24 | ||||||
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 31.17 | ||||||
2 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 31.59 | ||||||
3 | Simon Underlien | 1995 | Odder IGF | 31.85 | ||||||
4 | Mathias Petersen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 31.98 | ||||||
5 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 32.17 | ||||||
6 | Marcel Weiss | 1995 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 32.25 | ||||||
7 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 33.37 | ||||||
8 | Frederik Bach Larsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 34.11 | ||||||
8 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 34.11 | ||||||
10 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 34.60 | ||||||
11 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 34.97 | ||||||
12 | Mark Lyng Lauersen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 35.25 | ||||||
13 | Mathias Beck | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 35.88 | ||||||
14 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 35.93 | ||||||
15 | Rasmus Nørgaard | 1995 | Odder IGF | 36.50 | ||||||
16 | Rud Dalby | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 36.64 | ||||||
17 | Steffen Borcherding | 1995 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 36.76 | ||||||
18 | Marcel Petersen | 1995 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 36.90 | ||||||
19 | Tobias Skov | 1995 | Herning Svømmeklub | 37.20 | ||||||
20 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 37.62 | ||||||
21 | Peter Guldberg | 1996 | Herning Svømmeklub | 40.08 | ||||||
22 | Viktor Christiansen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 41.37 | ||||||
23 | Casper Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 43.28 | ||||||
24 | Thobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 43.90 | ||||||
25 | Mathias Madsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 43.98 | ||||||
26 | Christian Nymark | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 44.40 | ||||||
27 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 45.46 | ||||||
28 | Vishnu Kumaran | 1995 | Ikast Svømmeklub | 51.70 | ||||||
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 34.53 | ||||||
2 | Frederik J Sørensen | 1997 | STO 95 | 36.49 | ||||||
3 | Rene Weiss | 1997 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 37.54 | ||||||
4 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 39.79 | ||||||
5 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 41.90 | ||||||
6 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 45.12 | ||||||
7 | Alexander Bach Larsen | 1998 | Struer Svømmeklub | 46.53 | ||||||
8 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 48.02 | ||||||
9 | Lukas Birk Eriksen | 1997 | Herning Svømmeklub | 48.77 | ||||||
10 | Lukas Haxholm | 1997 | Ikast Svømmeklub | 49.36 | ||||||
11 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 51.90 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 18 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:46 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars Arnbak | 1981 | Herning Svømmeklub | 24.13 | ||||||
2 | Lars Otteskov | 1986 | Herning Svømmeklub | 24.36 | ||||||
3 | Kåre Axelsen | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 24.45 | ||||||
4 | Lasse Axelsen | 1987 | Herning Svømmeklub | 25.82 | ||||||
5 | Rasmus Hansen | 1990 | Herning Svømmeklub | 26.43 | ||||||
6 | Gencer Kurt | 1988 | Herning Svømmeklub | 26.87 | ||||||
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 24.78 | ||||||
2 | Claus Liltorp | 1991 | Ikast Svømmeklub | 25.99 | ||||||
3 | Mathias Jørgensen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 26.00 | ||||||
4 | Victor Ohn | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 26.28 | ||||||
5 | Martin Skårup Wind | 1992 | Viborg Svømme Klub | 26.33 | ||||||
6 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 26.62 | ||||||
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Hansen | 1993 | Herning Svømmeklub | 26.28 | ||||||
2 | Jacob Jeppesen | 1993 | Skive Svømmeklub Poseidon | 26.93 | ||||||
3 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.10 | ||||||
4 | Henrik Højberg Ozol | 1993 | Brædstrup Svømmeklub | 27.84 | ||||||
5 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 27.98 | ||||||
6 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 28.62 | ||||||
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 30.11 | ||||||
2 | Simon Underlien | 1995 | Odder IGF | 31.10 | ||||||
3 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 31.25 | ||||||
4 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 31.27 | ||||||
5 | Marcel Weiss | 1995 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 31.31 | ||||||
6 | Mathias Petersen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 31.40 | ||||||
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 34.22 | ||||||
2 | Frederik J Sørensen | 1997 | STO 95 | 35.00 | ||||||
3 | Rene Weiss | 1997 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 36.38 | ||||||
4 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 39.73 | ||||||
5 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 41.61 | ||||||
6 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 41.98 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 36 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 18 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Indledende 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Balle | 1989 | Herning Svømmeklub | 30.29 | ||||||
2 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 30.42 | ||||||
3 | Tea L. Christensen | 1989 | Herning Svømmeklub | 30.48 | ||||||
4 | Gonca Kurt | 1986 | Herning Svømmeklub | 31.54 | ||||||
5 | Vicki Trier-Taasti | 1989 | Randers Svømmeklub Neptun | 31.95 | ||||||
6 | Kaja Andersen | 1986 | Herning Svømmeklub | 32.68 | ||||||
7 | Mette Høiberg Ozol | 1990 | Brædstrup Svømmeklub | 32.84 | ||||||
8 | Pernille Thalund | 1990 | Herning Svømmeklub | 32.85 | ||||||
9 | Camilla Bundgaard | 1990 | Ikast Svømmeklub | 33.49 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | Struer Svømmeklub | 29.79 | ||||||
2 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 30.36 | ||||||
3 | Lena Torsland Pedersen | 1992 | Holstebro Svømme Club | 31.00 | ||||||
4 | Cirkeline Østergaard | 1992 | Silkeborg Svømmeklub | 31.03 | ||||||
5 | Bolette Lisbygd | 1992 | Holstebro Svømme Club | 31.18 | ||||||
6 | Anne Sofie Lauritsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 31.21 | ||||||
7 | Sarah Louise Nielsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 31.36 | ||||||
8 | Ninna Myllerup | 1992 | Ikast Svømmeklub | 31.42 | ||||||
9 | Ditte Lind Kristensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 31.90 | ||||||
10 | Carina Bagge | 1991 | Brædstrup Svømmeklub | 31.95 | ||||||
11 | Julie Pedersen | 1992 | Odder IGF | 32.36 | ||||||
12 | Anja F. Nielsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 34.25 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 30.16 | ||||||
2 | Josephina Bartela | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 30.44 | ||||||
3 | Kiki Hindhede | 1993 | Herning Svømmeklub | 30.64 | ||||||
4 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 30.82 | ||||||
5 | Malene Knudsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 30.85 | ||||||
5 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 30.85 | ||||||
7 | Marie Bukholt Byskov | 1993 | Holstebro Svømme Club | 30.92 | ||||||
8 | Christina Arent Sørensen | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 31.35 | ||||||
9 | Michelle Strand | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 31.38 | ||||||
10 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 31.58 | ||||||
11 | Line Aamann | 1993 | Randers Svømmeklub Neptun | 32.06 | ||||||
12 | Cecilie Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 32.73 | ||||||
13 | Tasha Mac Brayd | 1993 | Herning Svømmeklub | 32.80 | ||||||
14 | Tina Bæk | 1994 | Herning Svømmeklub | 33.52 | ||||||
15 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 34.29 | ||||||
16 | Maria Bodin | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 36.55 | ||||||
17 | Maria Frost Nielsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 37.70 | ||||||
18 | Emma Dybkjær | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 37.80 | ||||||
19 | Daisy Lannie | 1994 | Odder IGF | 40.96 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Odder IGF | 30.71 | ||||||
2 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 31.53 | ||||||
3 | Gigi W. Larsen | 1995 | Odder IGF | 31.70 | ||||||
4 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 32.18 | ||||||
5 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 33.10 | ||||||
6 | Theresa S. Thomsen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 33.15 | ||||||
7 | Signe D. Thomasen | 1996 | Brædstrup Svømmeklub | 33.27 | ||||||
8 | Laura Funch | 1995 | Holstebro Svømme Club | 33.87 | ||||||
9 | Sofie Gøttler | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 34.34 | ||||||
10 | Pernille Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 34.52 | ||||||
11 | Cecilie Christensen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 34.84 | ||||||
12 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 34.90 | ||||||
13 | Tilbe Kaya | 1995 | Odder IGF | 35.27 | ||||||
14 | Christine Hansen | 1996 | Herning Svømmeklub | 35.85 | ||||||
15 | Maria Pedersen | 1995 | Randers Svømmeklub Neptun | 36.00 | ||||||
16 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 36.18 | ||||||
17 | Line Fritsdal Refer | 1995 | STO 95 | 36.19 | ||||||
18 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 37.04 | ||||||
19 | Camilla Mortensen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 37.27 | ||||||
20 | Natalie Hennig | 1996 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 37.40 | ||||||
21 | Pernille Valentin Jensen | 1995 | STO 95 | 37.67 | ||||||
22 | Amina Gilbo | 1995 | STO 95 | 37.94 | ||||||
23 | Nanna B. Jørgensen | 1995 | Brædstrup Svømmeklub | 38.12 | ||||||
24 | Silje Nørreg. Taftenberg | 1996 | Struer Svømmeklub | 38.22 | ||||||
25 | Alina Petersen | 1995 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 38.97 | ||||||
26 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 40.04 | ||||||
27 | Dina Skou | 1996 | Holstebro Svømme Club | 40.24 | ||||||
28 | Simone Henriksen | 1996 | STO 95 | 40.56 | ||||||
29 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 41.04 | ||||||
30 | Nanna Fallesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 41.12 | ||||||
31 | Katrine Albæk | 1995 | Herning Svømmeklub | 41.43 | ||||||
32 | Ida Marie Haugaard | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 41.58 | ||||||
33 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 41.87 | ||||||
34 | Anna Wermuth | 1996 | STO 95 | 41.97 | ||||||
35 | Randi Strunge | 1996 | Herning Svømmeklub | 42.83 | ||||||
36 | Helene Siggaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 44.58 | ||||||
37 | Lonnie Meineche | 1996 | Herning Svømmeklub | 46.03 | ||||||
38 | Anne Thomsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 46.56 | ||||||
39 | Emma Mortensen | 1996 | Ikast Svømmeklub | 47.29 | ||||||
40 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 50.38 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 35.76 | ||||||
2 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 36.49 | ||||||
3 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 37.24 | ||||||
4 | Ida Schwertfeger | 1997 | STO 95 | 39.40 | ||||||
5 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 39.70 | ||||||
6 | Anne V Mikkelsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 40.05 | ||||||
7 | Stine Mary Vissing | 1997 | Randers Svømmeklub Neptun | 40.16 | ||||||
8 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 42.30 | ||||||
9 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 44.39 | ||||||
10 | Sally Mork | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 45.58 | ||||||
11 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 46.03 | ||||||
12 | Kathrine Gade | 1997 | Ikast Svømmeklub | 46.88 | ||||||
13 | Sofie Møller | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 47.29 | ||||||
14 | Valentina Becher | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 50.64 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 18 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:01 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 27.63 | ||||||
2 | Mathilde Balle | 1989 | Herning Svømmeklub | 27.73 | ||||||
3 | Tea L. Christensen | 1989 | Herning Svømmeklub | 28.86 | ||||||
4 | Gonca Kurt | 1986 | Herning Svømmeklub | 31.61 | ||||||
5 | Vicki Trier-Taasti | 1989 | Randers Svømmeklub Neptun | 31.67 | ||||||
6 | Mette Høiberg Ozol | 1990 | Brædstrup Svømmeklub | 31.76 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | Struer Svømmeklub | 29.12 | ||||||
2 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 29.52 | ||||||
3 | Bolette Lisbygd | 1992 | Holstebro Svømme Club | 30.62 | ||||||
4 | Lena Torsland Pedersen | 1992 | Holstebro Svømme Club | 30.71 | ||||||
5 | Anne Sofie Lauritsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 30.87 | ||||||
6 | Cirkeline Østergaard | 1992 | Silkeborg Svømmeklub | 31.11 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 29.26 | ||||||
2 | Josephina Bartela | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 29.60 | ||||||
3 | Kiki Hindhede | 1993 | Herning Svømmeklub | 30.13 | ||||||
4 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 30.31 | ||||||
5 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 30.50 | ||||||
6 | Malene Knudsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 30.81 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Odder IGF | 30.05 | ||||||
2 | Gigi W. Larsen | 1995 | Odder IGF | 30.77 | ||||||
3 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 31.25 | ||||||
4 | Theresa S. Thomsen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 31.72 | ||||||
5 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 31.90 | ||||||
6 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 32.92 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 35.03 | ||||||
2 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 36.06 | ||||||
3 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 36.49 | ||||||
4 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 38.40 | ||||||
5 | Ida Schwertfeger | 1997 | STO 95 | 39.33 | ||||||
6 | Anne V Mikkelsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 40.89 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 18 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:02 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 37, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jesper Andersen | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 27.98 | 59.23 | |||||
2 | Gencer Kurt | 1988 | Herning Svømmeklub | 30.03 | 1:05.53 | |||||
Løb 37, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tonni Kristensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 29.14 | 1:02.49 | |||||
2 | Stefan B. Høgild | 1991 | Herning Svømmeklub | 30.97 | 1:04.94 | |||||
3 | Benjamin Schlie | 1992 | Herning Svømmeklub | 31.41 | 1:05.83 | |||||
4 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 32.05 | 1:06.43 | |||||
5 | Mathias Pedersen | 1992 | Randers Svømmeklub Neptun | 33.68 | 1:11.83 | |||||
Løb 37, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 29.25 | 1:02.47 | |||||
2 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 30.85 | 1:05.81 | |||||
3 | Anders Rosenvinge | 1993 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.30 | 1:13.15 | |||||
4 | Jacob Moos Larsen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 35.17 | 1:13.94 | |||||
5 | Jeppe Høgild | 1994 | Herning Svømmeklub | 39.05 | 1:23.08 | |||||
6 | Gavin Anthony | 1993 | Struer Svømmeklub | 40.15 | 1:27.08 | |||||
7 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 40.50 | 1:30.33 | |||||
8 | Jonas Poulsen | 1994 | Herning Svømmeklub | 40.87 | 1:33.07 | |||||
9 | Simon Didriksen | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 44.27 | 1:39.09 | |||||
Løb 37, 100m Butterfly Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 35.79 | 1:16.47 | |||||
2 | Lukas Völkel | 1996 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 42.07 | 1:31.14 | |||||
3 | Frederik Bach Larsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 43.68 | 1:32.16 | |||||
4 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 48.72 | 1:43.18 | |||||
5 | Christopher Eilskov | 1996 | Holstebro Svømme Club | 54.68 | 1:59.13 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 18 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:12 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 38, 100m Butterfly Damer, Finaler 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 33.45 | 1:08.41 | |||||
2 | Simone Jøns Johansen | 1989 | Brædstrup Svømmeklub | 36.88 | 1:21.16 | |||||
Løb 38, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 33.21 | 1:10.17 | |||||
2 | Pernille Balser | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 35.35 | 1:12.68 | |||||
3 | Lena Torsland Pedersen | 1992 | Holstebro Svømme Club | 36.76 | 1:16.96 | |||||
4 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | Struer Svømmeklub | 36.23 | 1:18.65 | |||||
5 | Karoline Kragh Ebbesen | 1991 | Herning Svømmeklub | 40.25 | 1:26.25 | |||||
6 | Anja F. Nielsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 41.96 | 1:29.13 | |||||
Løb 38, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kiki Hindhede | 1993 | Herning Svømmeklub | 34.42 | 1:10.86 | |||||
2 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 35.58 | 1:13.68 | |||||
3 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 35.07 | 1:17.08 | |||||
4 | Jeanette Kjær | 1993 | Ikast Svømmeklub | 35.97 | 1:17.82 | |||||
5 | Monica Ganderup | 1993 | Holstebro Svømme Club | 37.96 | 1:18.86 | |||||
6 | Christina Arent Sørensen | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 36.77 | 1:19.59 | |||||
7 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 35.73 | 1:20.23 | |||||
8 | Tasha Mac Brayd | 1993 | Herning Svømmeklub | 37.26 | 1:21.15 | |||||
9 | Tina Bæk | 1994 | Herning Svømmeklub | 39.32 | 1:26.84 | |||||
10 | Modje Hansen | 1993 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 46.68 | 1:38.04 | |||||
Løb 38, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 39.81 | 1:26.95 | |||||
2 | Sofie Gøttler | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 42.05 | 1:32.46 | |||||
3 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 42.20 | 1:32.52 | |||||
4 | Sara Mogensen | 1995 | Randers Svømmeklub Neptun | 42.95 | 1:33.54 | |||||
5 | Ulrika Toft Kristensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 44.45 | 1:33.75 | |||||
6 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 45.34 | 1:36.59 | |||||
7 | Mishale Malaschewski | 1996 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 47.24 | 1:38.20 | |||||
8 | Tilbe Kaya | 1995 | Odder IGF | 45.19 | 1:38.64 | |||||
9 | Maria Pedersen | 1995 | Randers Svømmeklub Neptun | 48.56 | 1:40.33 | |||||
10 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Randers Svømmeklub Neptun | 46.83 | 1:41.07 | |||||
11 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 51.68 | 1:51.09 | |||||
12 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.75 | 2:22.24 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 18 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:59 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 39, 100m Medley Herrer, Finaler 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kåre Axelsen | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 28.54 | 1:03.30 | |||||
2 | Lasse Axelsen | 1987 | Herning Svømmeklub | 32.80 | 1:08.69 | |||||
3 | Lasse Sangild | 1990 | Herning Svømmeklub | 34.00 | 1:09.77 | |||||
4 | Rasmus Hansen | 1990 | Herning Svømmeklub | 31.03 | 1:10.78 | |||||
5 | Lasse B. Høgild | 1989 | Vildbjerg Svømmeklub | 34.17 | 1:13.99 | |||||
6 | Thyge Boye Petersen | 1989 | Brædstrup Svømmeklub | 36.47 | 1:19.21 | |||||
Løb 39, 100m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 30.48 | 1:05.17 | |||||
2 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | Struer Svømmeklub | 30.17 | 1:06.03 | |||||
3 | Christian J. Erichsen | 1991 | Viborg Svømme Klub | 31.21 | 1:07.53 | |||||
4 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 33.73 | 1:08.26 | |||||
5 | Victor Ohn | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 31.71 | 1:08.93 | |||||
6 | Claus Liltorp | 1991 | Ikast Svømmeklub | 32.29 | 1:09.03 | |||||
7 | Christoffer Justesen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 32.22 | 1:10.36 | |||||
8 | Mik Birk | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 32.69 | 1:10.86 | |||||
9 | Theis Skodborg Jensen | 1991 | Randers Svømmeklub Neptun | 35.20 | 1:11.67 | |||||
10 | Christian Broni | 1992 | Ikast Svømmeklub | 33.52 | 1:11.98 | |||||
11 | Mathias Pedersen | 1992 | Randers Svømmeklub Neptun | 36.12 | 1:14.10 | |||||
12 | Viktor Bøg Møller | 1992 | Viborg Svømme Klub | 34.92 | 1:15.15 | |||||
13 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 36.77 | 1:16.00 | |||||
14 | Laurits Andreasen | 1991 | Odder IGF | 35.44 | 1:17.93 | |||||
15 | Andre Becher Jensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.41 | 1:22.92 | |||||
16 | Tobias Søgaard Laursen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.62 | 1:26.03 | |||||
Løb 39, 100m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 31.06 | 1:07.96 | |||||
2 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 32.31 | 1:10.76 | |||||
3 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 33.48 | 1:12.16 | |||||
4 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 34.11 | 1:12.39 | |||||
5 | Henrik Højberg Ozol | 1993 | Brædstrup Svømmeklub | 33.17 | 1:12.98 | |||||
6 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 37.69 | 1:15.46 | |||||
7 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 36.94 | 1:16.62 | |||||
8 | Thomas S. Hansen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 36.51 | 1:16.75 | |||||
9 | Kristoffer Nørgaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 37.07 | 1:17.61 | |||||
10 | Nicolai K Madsen | 1993 | Ikast Svømmeklub | 37.93 | 1:18.70 | |||||
11 | Christopher Kuhlen | 1993 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 38.65 | 1:21.52 | |||||
12 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 37.73 | 1:22.51 | |||||
13 | Daniel Brusen Nielsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 40.63 | 1:23.70 | |||||
14 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 41.53 | 1:24.15 | |||||
15 | Gavin Anthony | 1993 | Struer Svømmeklub | 43.85 | 1:26.68 | |||||
16 | Mikkel W. Gronert | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 41.87 | 1:32.52 | |||||
17 | Rasmus Sand Nielsen | 1993 | Ikast Svømmeklub | 45.30 | 1:33.14 | |||||
18 | Simon Didriksen | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 45.97 | 1:35.38 | |||||
19 | Kasper Moltsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 45.34 | 1:36.69 | |||||
20 | Alexander Frederiksen | 1994 | Herning Svømmeklub | 48.09 | 1:40.16 | |||||
Løb 39, 100m Medley Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 37.70 | 1:20.02 | |||||
2 | Simon Underlien | 1995 | Odder IGF | 37.20 | 1:22.06 | |||||
3 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 37.97 | 1:22.75 | |||||
4 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 43.80 | 1:26.64 | |||||
5 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 40.77 | 1:27.26 | |||||
6 | Frederik Bach Larsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 42.02 | 1:27.51 | |||||
7 | Rasmus Nørgaard | 1995 | Odder IGF | 41.06 | 1:28.12 | |||||
8 | Marcel Petersen | 1995 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 46.43 | 1:34.68 | |||||
9 | Steffen Borcherding | 1995 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 46.64 | 1:34.74 | |||||
10 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 47.80 | 1:35.12 | |||||
11 | Mark Lyng Lauersen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 46.63 | 1:35.37 | |||||
12 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 44.74 | 1:35.70 | |||||
13 | Kaleb Christensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 47.07 | 1:36.57 | |||||
14 | Peter Guldberg | 1996 | Herning Svømmeklub | 48.63 | 1:38.99 | |||||
15 | Anton Jørgensen | 1996 | STO 95 | 45.52 | 1:39.38 | |||||
16 | Rud Dalby | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 49.73 | 1:39.71 | |||||
17 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 48.12 | 1:41.36 | |||||
18 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 52.64 | 1:42.44 | |||||
19 | Viktor Christiansen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 53.40 | 1:44.38 | |||||
20 | Christopher Eilskov | 1996 | Holstebro Svømme Club | 51.34 | 1:45.37 | |||||
21 | Tobias Skov | 1995 | Herning Svømmeklub | 51.93 | 1:48.95 | |||||
22 | Klaus Sand Christensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 56.66 | 1:52.64 | |||||
23 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 56.74 | 1:55.54 | |||||
Løb 39, 100m Medley Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 41.66 | 1:28.27 | |||||
2 | Rene Weiss | 1997 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 51.71 | 1:43.94 | |||||
3 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 52.80 | 1:45.40 | |||||
4 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 51.58 | 1:50.91 | |||||
5 | Alexander Bach Larsen | 1998 | Struer Svømmeklub | 55.82 | 1:54.32 | |||||
6 | Lukas Birk Eriksen | 1997 | Herning Svømmeklub | 55.39 | 1:55.17 | |||||
7 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 58.07 | 1:59.16 | |||||
- | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | afslut på mave v.ryg | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 18 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:24 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 40, 100m Medley Damer, Finaler 17 - 107 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Thalund | 1990 | Herning Svømmeklub | 34.22 | 1:10.77 | |||||
2 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 33.51 | 1:12.61 | |||||
3 | Gonca Kurt | 1986 | Herning Svømmeklub | 35.20 | 1:18.13 | |||||
Løb 40, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 34.86 | 1:13.71 | |||||
2 | Cirkeline Østergaard | 1992 | Silkeborg Svømmeklub | 34.42 | 1:15.37 | |||||
3 | Bolette Lisbygd | 1992 | Holstebro Svømme Club | 36.28 | 1:17.93 | |||||
4 | Julie Pedersen | 1992 | Odder IGF | 37.31 | 1:18.48 | |||||
5 | Sanne Poulsen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.89 | 1:18.67 | |||||
6 | Elisabeth H. Thostrup | 1992 | Silkeborg Svømmeklub | 38.59 | 1:19.09 | |||||
7 | Sarah Louise Nielsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 37.64 | 1:19.19 | |||||
8 | Simone Handberg Thomsen | 1992 | Holstebro Svømme Club | 36.26 | 1:19.37 | |||||
9 | Carina Bagge | 1991 | Brædstrup Svømmeklub | 37.02 | 1:19.60 | |||||
10 | Mette Eske | 1992 | Randers Svømmeklub Neptun | 37.58 | 1:20.57 | |||||
- | Ditte Lind Kristensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Flyben ef.vend Crawl | |||||
Løb 40, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 33.90 | 1:09.68 | |||||
2 | Tasha Mac Brayd | 1993 | Herning Svømmeklub | 36.63 | 1:15.82 | |||||
3 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 36.79 | 1:16.90 | |||||
4 | Josephina Bartela | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 37.92 | 1:17.62 | |||||
5 | Cecilie Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 38.06 | 1:18.07 | |||||
6 | Camilla Andersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 36.47 | 1:18.77 | |||||
7 | Monica Ganderup | 1993 | Holstebro Svømme Club | 37.61 | 1:19.14 | |||||
8 | Jeanette Kjær | 1993 | Ikast Svømmeklub | 36.95 | 1:19.30 | |||||
9 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 37.65 | 1:19.87 | |||||
10 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 36.96 | 1:20.95 | |||||
11 | Tina Bæk | 1994 | Herning Svømmeklub | 39.09 | 1:22.14 | |||||
12 | Pernille Pedersen | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 42.88 | 1:27.61 | |||||
13 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 43.78 | 1:29.85 | |||||
14 | Maria Bodin | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 43.62 | 1:30.06 | |||||
15 | Louise Ring Hansen | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 43.45 | 1:32.77 | |||||
16 | Modje Hansen | 1993 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 46.23 | 1:35.79 | |||||
17 | Kathrin Aust | 1994 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 46.00 | 1:36.54 | |||||
18 | Maria Frost Nielsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 45.66 | 1:37.22 | |||||
19 | Daisy Lannie | 1994 | Odder IGF | 47.25 | 1:40.06 | |||||
20 | Emma Dybkjær | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 48.61 | 1:43.62 | |||||
21 | Henriette Høg | 1994 | Holstebro Svømme Club | 49.30 | 1:44.06 | |||||
Løb 40, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 34.23 | 1:14.52 | |||||
2 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 36.19 | 1:15.60 | |||||
3 | Gigi W. Larsen | 1995 | Odder IGF | 35.98 | 1:16.30 | |||||
4 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 37.85 | 1:17.26 | |||||
5 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 38.14 | 1:23.71 | |||||
6 | Theresa S. Thomsen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 39.55 | 1:24.38 | |||||
7 | Ulrika Toft Kristensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 40.60 | 1:24.64 | |||||
8 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 41.47 | 1:26.14 | |||||
9 | Laura Funch | 1995 | Holstebro Svømme Club | 42.83 | 1:28.38 | |||||
10 | Signe D. Thomasen | 1996 | Brædstrup Svømmeklub | 43.73 | 1:28.59 | |||||
11 | Pernille Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 42.97 | 1:29.09 | |||||
12 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 46.45 | 1:29.34 | |||||
13 | Sofie Gøttler | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 43.65 | 1:29.77 | |||||
14 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 43.06 | 1:31.80 | |||||
15 | Natalie Hennig | 1996 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 45.90 | 1:33.19 | |||||
16 | Maria Pedersen | 1995 | Randers Svømmeklub Neptun | 48.00 | 1:33.36 | |||||
17 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | 45.37 | 1:36.17 | |||||
18 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Randers Svømmeklub Neptun | 44.43 | 1:36.28 | |||||
19 | Nanna B. Jørgensen | 1995 | Brædstrup Svømmeklub | 47.72 | 1:38.40 | |||||
20 | Alina Petersen | 1995 | Flensburg Schwimmklub E.v. | 49.40 | 1:39.24 | |||||
21 | Ida Marie Haugaard | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 48.05 | 1:40.23 | |||||
22 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 47.90 | 1:40.69 | |||||
23 | Nanna Fallesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 49.69 | 1:42.31 | |||||
24 | Silje Nørreg. Taftenberg | 1996 | Struer Svømmeklub | 49.35 | 1:42.46 | |||||
25 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 47.97 | 1:42.69 | |||||
26 | Simone Henriksen | 1996 | STO 95 | 49.82 | 1:43.67 | |||||
27 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 51.85 | 1:48.02 | |||||
28 | Katrine Albæk | 1995 | Herning Svømmeklub | 53.22 | 1:48.38 | |||||
29 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 53.83 | 1:52.24 | |||||
- | Randi Strunge | 1996 | Herning Svømmeklub | DSQ | brystben i fly | |||||
- | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | DSQ | Afs.ryg på maven | |||||
- | Camilla Mortensen | 1995 | Holstebro Svømme Club | DSQ | 1hånd vend bryst | |||||
- | Asta Østerholm Stage | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Udsvøm på mave i ryg | |||||
- | Ida Bylov Steensgaard | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | Ceawlben i fly | |||||
Løb 40, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 40.87 | 1:29.93 | |||||
2 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 46.03 | 1:34.72 | |||||
3 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 44.74 | 1:37.06 | |||||
4 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 48.73 | 1:40.85 | |||||
5 | Sofie Burgaard | 1997 | STO 95 | 49.97 | 1:46.53 | |||||
6 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:00.12 | 1:59.77 | |||||
7 | Valentina Becher | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.34 | 2:01.63 | |||||
8 | Sally Mork | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.18 | 2:13.80 | |||||
- | Cecilie Wetke Jensen | 1997 | STO 95 | DSQ | flyben i bryst | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 18 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 16:46 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 41, 4X50m Brystsvømning Mix, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Herning Killerwhales 1 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:18.05 | ||||||
Frederikke Hedegaard | 1993 | 34.98 | 34.98 | |||||||
Nanna Lunding | 1991 | 36.18 | 1:11.16 | |||||||
Mads Pedersen | 1991 | 32.41 | 1:43.57 | |||||||
Lars Otteskov | 1986 | 34.48 | 2:18.05 | |||||||
2 | Herning Killerwhales 2 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:21.02 | ||||||
Tea L. Christensen | 1989 | 37.29 | 37.29 | |||||||
Tasha Mac Brayd | 1993 | 36.86 | 1:14.15 | |||||||
Lasse Axelsen | 1987 | 33.74 | 1:47.89 | |||||||
Lasse Sangild | 1990 | 33.13 | 2:21.02 | |||||||
3 | Herning Killerwhales 3 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:21.68 | ||||||
Pernille Thalund | 1990 | 37.18 | 37.18 | |||||||
Heidi Mikkelsen | 1985 | 37.04 | 1:14.22 | |||||||
Martin G. Hansen | 1992 | 34.25 | 1:48.47 | |||||||
Casper Iversen | 1991 | 33.21 | 2:21.68 | |||||||
4 | Herning Killerwhales 4 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:28.40 | ||||||
Cecilie Termøhlen | 1993 | 38.31 | 38.31 | |||||||
Simone Friis Hansen | 1995 | 38.50 | 1:16.81 | |||||||
Stefan B. Høgild | 1991 | 35.30 | 1:52.11 | |||||||
Mathias Hansen | 1993 | 36.29 | 2:28.40 | |||||||
5 | Silkeborg Mix 1 Silkeborg | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:32.55 | ||||||
Thomas S. Hansen | 1993 | 40.48 | 40.48 | |||||||
Isabella Kjeldsen | 1993 | 39.52 | 1:20.00 | |||||||
Signe Tolstrup | 1995 | 39.06 | 1:59.06 | |||||||
Kåre Axelsen | 1989 | 33.49 | 2:32.55 | |||||||
6 | Herning Killerwhales 5 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:37.62 | ||||||
Mathilde Balle | 1989 | 40.18 | 40.18 | |||||||
Kiki Hindhede | 1993 | 40.60 | 1:20.78 | |||||||
Benjamin Schlie | 1992 | 39.13 | 1:59.91 | |||||||
Casper Andersen | 1987 | 37.71 | 2:37.62 | |||||||
7 | Ikast 1 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:41.06 | ||||||
Claus Liltorp | 1991 | 37.68 | 37.68 | |||||||
Mathias Jørgensen | 1992 | 40.20 | 1:17.88 | |||||||
Anne Sofie Lauritsen | 1992 | 41.64 | 1:59.52 | |||||||
Sarah Louise Nielsen | 1992 | 41.54 | 2:41.06 | |||||||
8 | GF Geparderne | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 2:43.83 | ||||||
Emilie Yung Meiling | 1997 | 47.86 | 47.86 | |||||||
Jesper Gemke | 1993 | 38.05 | 1:25.91 | |||||||
Ulrika Toft Kristensen | 1995 | 41.59 | 2:07.50 | |||||||
Mik Birk | 1991 | 36.33 | 2:43.83 | |||||||
9 | Struer Mix 1 | 0 | Struer Svømmeklub | 2:45.80 | ||||||
Morten Steen Christensen | 1992 | 34.24 | 34.24 | |||||||
Maria Frost Nielsen | 1994 | 49.30 | 1:23.54 | |||||||
Jesper Dam Karlsen | 1991 | 36.25 | 1:59.79 | |||||||
Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | 46.01 | 2:45.80 | |||||||
10 | Silkeborg Mix 2 Silkeborg | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:47.53 | ||||||
Freja Østergaard | 1995 | 40.67 | 40.67 | |||||||
Emil Weis | 1994 | 42.01 | 1:22.68 | |||||||
Elisabeth H. Thostrup | 1992 | 43.18 | 2:05.86 | |||||||
Felix Zähringer | 1994 | 41.67 | 2:47.53 | |||||||
11 | Herning Killerwhales 6 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:48.97 | ||||||
Cecilia Jespersen | 1993 | 41.77 | 41.77 | |||||||
Camilla Andersen | 1993 | 44.80 | 1:26.57 | |||||||
Alexander Rosager | 1991 | 39.07 | 2:05.64 | |||||||
Kristoffer Nørgaard | 1993 | 43.33 | 2:48.97 | |||||||
12 | Hsc 3 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:49.51 | ||||||
Laura Funch | 1995 | 46.40 | 46.40 | |||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 44.06 | 1:30.46 | |||||||
Jacob Sloth Thomsen | 1994 | 34.73 | 2:05.19 | |||||||
Mads Hopff | 1993 | 44.32 | 2:49.51 | |||||||
13 | Hsc 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:52.62 | ||||||
Bolette Lisbygd | 1992 | 40.39 | 40.39 | |||||||
Malene Knudsen | 1993 | 41.88 | 1:22.27 | |||||||
Thomas Knudsen | 1996 | 48.12 | 2:10.39 | |||||||
Uffe Loumand | 1993 | 42.23 | 2:52.62 | |||||||
14 | Ikast 2 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:54.05 | ||||||
Christoffer Justesen | 1992 | 38.63 | 38.63 | |||||||
Christian Broni | 1992 | 40.67 | 1:19.30 | |||||||
Louise Sander | 1995 | 49.68 | 2:08.98 | |||||||
Jeanette Kjær | 1993 | 45.07 | 2:54.05 | |||||||
15 | Brædstrup Mix | 1990 | Brædstrup Svømmeklub | 2:54.54 | ||||||
Henrik Højberg Ozol | 1993 | 40.11 | 40.11 | |||||||
Carina Bagge | 1991 | 43.99 | 1:24.10 | |||||||
Esben Svenningsen | 1993 | 42.81 | 2:06.91 | |||||||
Mette Høiberg Ozol | 1990 | 47.63 | 2:54.54 | |||||||
16 | Herning Killerwhales 9 | 0 | Herning Svømmeklub | 3:02.40 | ||||||
Sisse Sørensen | 1996 | 42.88 | 42.88 | |||||||
Randi Strunge | 1996 | 57.86 | 1:40.74 | |||||||
Kaleb Christensen | 1995 | 42.30 | 2:23.04 | |||||||
Jonas Poulsen | 1994 | 39.36 | 3:02.40 | |||||||
17 | Struer Mix 2 | 0 | Struer Svømmeklub | 3:06.90 | ||||||
Julie Møller Nielsen | 1996 | 48.05 | 48.05 | |||||||
Gavin Anthony | 1993 | 40.46 | 1:28.51 | |||||||
Anne Thomsen | 1996 | 52.56 | 2:21.07 | |||||||
Frederik Bach Larsen | 1995 | 45.83 | 3:06.90 | |||||||
18 | Herning Killerwhales 8 | 0 | Herning Svømmeklub | 3:12.85 | ||||||
Tina Bæk | 1994 | 40.81 | 40.81 | |||||||
Emma Hiltmar | 1996 | 53.28 | 1:34.09 | |||||||
Klaus Sand Christensen | 1995 | 55.26 | 2:29.35 | |||||||
Robert Asfeldt | 1996 | 43.50 | 3:12.85 | |||||||
19 | Herning Killerwhales 10 | 0 | Herning Svømmeklub | 3:13.19 | ||||||
Mille Kjær Hindhede | 1997 | 44.86 | 44.86 | |||||||
Nanna Fallesen | 1995 | 48.96 | 1:33.82 | |||||||
Lukas Birk Eriksen | 1997 | 56.21 | 2:30.03 | |||||||
Lasse Meineche | 1994 | 43.16 | 3:13.19 | |||||||
20 | Ikast 4 | 0 | Ikast Svømmeklub | 3:16.45 | ||||||
Nicklas B. Nielsen | 1995 | 42.03 | 42.03 | |||||||
Martin Jakobsen | 1992 | 43.40 | 1:25.43 | |||||||
Helene Siggaard | 1995 | 58.64 | 2:24.07 | |||||||
Emma Mortensen | 1996 | 52.38 | 3:16.45 | |||||||
21 | Hsc 4 | 0 | Holstebro Svømme Club | 3:20.62 | ||||||
Simone Handberg Thomsen | 1992 | 43.41 | 43.41 | |||||||
Theresa S. Thomsen | 1995 | 50.28 | 1:33.69 | |||||||
Viktor Christiansen | 1995 | 48.60 | 2:22.29 | |||||||
Jesper Sørensen | 1994 | 58.33 | 3:20.62 | |||||||
22 | Ikast 3 | 0 | Ikast Svømmeklub | 3:24.15 | ||||||
Nicolai K Madsen | 1993 | 43.08 | 43.08 | |||||||
Mathias Petersen | 1995 | |||||||||
Kathrine Gade | 1997 | |||||||||
Cathrine Stapelfeld | 1997 | 3:24.15 | 3:24.15 | |||||||
23 | Herning Killerwhales 7 | 0 | Herning Svømmeklub | 3:27.40 | ||||||
Emilie Nordfeldt West | 1996 | 52.95 | 52.95 | |||||||
Christine Hansen | 1996 | 44.96 | 1:37.91 | |||||||
Alexander Frederiksen | 1994 | 51.86 | 2:29.77 | |||||||
Mark Andersen | 1997 | 57.63 | 3:27.40 | |||||||
24 | Odder Greyhounds | 0 | Odder IGF | 3:36.46 | ||||||
Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 1:00.41 | 1:00.41 | |||||||
Martin Hjelm | 1995 | 55.62 | 1:56.03 | |||||||
Daisy Lannie | 1994 | 51.48 | 2:47.51 | |||||||
Tilbe Kaya | 1995 | 48.95 | 3:36.46 | |||||||
25 | Sto 95 Mix Hold | 0 | STO 95 | 3:40.31 | ||||||
Simone Henriksen | 1996 | 53.60 | 53.60 | |||||||
Anna Wermuth | 1996 | 56.98 | 1:50.58 | |||||||
Ida Schwertfeger | 1997 | 53.08 | 2:43.66 | |||||||
Sofie Burgaard | 1997 | 56.65 | 3:40.31 | |||||||
- | GF Tigers | 0 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | flyben 2.svømmer | |||||
Valentina Becher | 1997 | 1:00.74 | 1:00.74 | |||||||
- | Odder Bulldogs | 0 | Odder IGF | DSQ | Tyvstart 2.svømmer | |||||
Rasmus Nørgaard | 1995 | 47.94 | 47.94 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2007 | Udskriftsdato | 18 november 2007 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:11 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 42, 4X50m Butterfly Mix, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Herning Killerwhales 1 | 0 | Herning Svømmeklub | 1:51.59 | ||||||
Mathilde Balle | 1989 | 30.24 | 30.24 | |||||||
Heidi Mikkelsen | 1985 | 29.76 | 1:00.00 | |||||||
Lars Otteskov | 1986 | 25.21 | 1:25.21 | |||||||
Lars Arnbak | 1981 | 26.38 | 1:51.59 | |||||||
2 | Herning Killerwhales 2 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:00.31 | ||||||
Kiki Hindhede | 1993 | 31.87 | 31.87 | |||||||
Nanna Lunding | 1991 | 31.21 | 1:03.08 | |||||||
Gencer Kurt | 1988 | 28.70 | 1:31.78 | |||||||
Benjamin Schlie | 1992 | 28.53 | 2:00.31 | |||||||
3 | Herning Killerwhales 3 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:02.81 | ||||||
Pernille Thalund | 1990 | 32.69 | 32.69 | |||||||
Frederikke Hedegaard | 1993 | 1:00.60 | 1:33.29 | |||||||
Stefan B. Høgild | 1991 | 29.57 | 2:02.86 | |||||||
Lasse Sangild | 1990 | 2:02.81 | ||||||||
4 | Herning Killerwhales 4 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:05.14 | ||||||
Iben Rohde | 1994 | 34.06 | 34.06 | |||||||
Tea L. Christensen | 1989 | 32.00 | 1:06.06 | |||||||
Casper Iversen | 1991 | 28.95 | 1:35.01 | |||||||
Casper Andersen | 1987 | 30.13 | 2:05.14 | |||||||
5 | Silkeborg Mix 1 Silkeborg | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:05.89 | ||||||
Cirkeline Østergaard | 1992 | 32.90 | 32.90 | |||||||
Ralf Dalby | 1995 | 34.99 | 1:07.89 | |||||||
Freja Østergaard | 1995 | 31.56 | 1:39.45 | |||||||
Kåre Axelsen | 1989 | 26.44 | 2:05.89 | |||||||
6 | Ikast 1 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:10.20 | ||||||
Christian Broni | 1992 | 28.74 | 28.74 | |||||||
Mathias Jørgensen | 1992 | 30.93 | 59.67 | |||||||
Sarah Louise Nielsen | 1992 | 36.15 | 1:35.82 | |||||||
Jeanette Kjær | 1993 | 34.38 | 2:10.20 | |||||||
7 | Herning Killerwhales 5 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:10.33 | ||||||
Tasha Mac Brayd | 1993 | 34.71 | 34.71 | |||||||
Karoline Kragh Ebbesen | 1991 | 34.61 | 1:09.32 | |||||||
Martin G. Hansen | 1992 | 30.56 | 1:39.88 | |||||||
Alexander Rosager | 1991 | 30.45 | 2:10.33 | |||||||
8 | Struer Mix 1 | 0 | Struer Svømmeklub | 2:11.97 | ||||||
Marcus Zobbe Noer | 1992 | 29.54 | 29.54 | |||||||
Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | 34.54 | 1:04.08 | |||||||
Martin Terp Olesen | 1994 | 32.38 | 1:36.46 | |||||||
Rikke Bauer Pedersen | 1994 | 35.51 | 2:11.97 | |||||||
9 | Hsc 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:12.05 | ||||||
Simone Handberg Thomsen | 1992 | 34.22 | 34.22 | |||||||
Monica Ganderup | 1993 | 34.41 | 1:08.63 | |||||||
Dennis Skov Gravsen | 1991 | 34.45 | 1:43.08 | |||||||
Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 28.97 | 2:12.05 | |||||||
10 | Herning Killerwhales 6 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:12.17 | ||||||
Cecilie Termøhlen | 1993 | 35.76 | 35.76 | |||||||
Simone Friis Hansen | 1995 | 35.21 | 1:10.97 | |||||||
Mads Pedersen | 1991 | 30.39 | 1:41.36 | |||||||
Mathias Hansen | 1993 | 30.81 | 2:12.17 | |||||||
11 | Odder Bulldogs | 0 | Odder IGF | 2:15.10 | ||||||
Gigi W. Larsen | 1995 | 34.42 | 34.42 | |||||||
Line Petersen | 1991 | 32.99 | 1:07.41 | |||||||
Laurits Andreasen | 1991 | 32.55 | 1:39.96 | |||||||
Simon Underlien | 1995 | 35.14 | 2:15.10 | |||||||
12 | Ikast 2 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:16.82 | ||||||
Christoffer Justesen | 1992 | 32.57 | 32.57 | |||||||
Claus Liltorp | 1991 | 31.77 | 1:04.34 | |||||||
Anne Sofie Lauritsen | 1992 | 36.71 | 1:41.05 | |||||||
Ninna Myllerup | 1992 | 35.77 | 2:16.82 | |||||||
13 | Brædstrup Mix | 1989 | Brædstrup Svømmeklub | 2:17.50 | ||||||
Carina Bagge | 1991 | 36.43 | 36.43 | |||||||
Thyge Boye Petersen | 1989 | 33.65 | 1:10.08 | |||||||
Henrik Højberg Ozol | 1993 | 32.08 | 1:42.16 | |||||||
Simone Jøns Johansen | 1989 | 35.34 | 2:17.50 | |||||||
14 | Hsc 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:20.11 | ||||||
Marie Bukholt Byskov | 1993 | 34.37 | 34.37 | |||||||
Bolette Lisbygd | 1992 | 34.50 | 1:08.87 | |||||||
Mads Hopff | 1993 | 35.49 | 1:44.36 | |||||||
Thomas Knudsen | 1996 | 35.75 | 2:20.11 | |||||||
15 | Geparderne Fra GF | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 2:22.88 | ||||||
Victor Ohn | 1992 | 31.75 | 31.75 | |||||||
Anna Katrine Jørgensen | 1996 | 41.16 | 1:12.91 | |||||||
Maria Bodin | 1994 | 1:09.97 | 2:22.88 | |||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 2:22.88 | ||||||||
16 | Ikast 3 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:43.83 | ||||||
Martin Jakobsen | 1992 | 35.35 | 35.35 | |||||||
Nicklas B. Nielsen | 1995 | 37.23 | 1:12.58 | |||||||
Anja F. Nielsen | 1992 | 41.23 | 1:53.81 | |||||||
Cathrine Stapelfeld | 1997 | 50.02 | 2:43.83 | |||||||
17 | Herning Killerwhales 10 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:45.49 | ||||||
Sisse Sørensen | 1996 | 38.79 | 38.79 | |||||||
Katrine Albæk | 1995 | 50.71 | 1:29.50 | |||||||
Kristoffer Nørgaard | 1993 | 36.93 | 2:06.43 | |||||||
Jonas Poulsen | 1994 | 39.06 | 2:45.49 | |||||||
18 | Odder Greyhounds | 0 | Odder IGF | 2:48.48 | ||||||
Tilbe Kaya | 1995 | 44.59 | 44.59 | |||||||
Julie Pedersen | 1992 | 38.73 | 1:23.32 | |||||||
Victor Pedersen | 1997 | 1:25.16 | 2:48.48 | |||||||
Rasmus Nørgaard | 1995 | 2:48.48 | ||||||||
19 | Struer Mix 2 | 0 | Struer Svømmeklub | 2:52.50 | ||||||
Line Hatting | 1996 | 47.52 | 47.52 | |||||||
Christian Bott | 1989 | 47.42 | 1:34.94 | |||||||
Mai Rossau Noer | 1997 | 48.01 | 2:22.95 | |||||||
Morten Steen Christensen | 1992 | 29.55 | 2:52.50 | |||||||
20 | Herning Killerwhales 9 | 0 | Herning Svømmeklub | 3:06.07 | ||||||
Emilie Nordfeldt West | 1996 | 50.38 | 50.38 | |||||||
Christine Hansen | 1996 | 46.07 | 1:36.45 | |||||||
Lasse Meineche | 1994 | 41.74 | 2:18.19 | |||||||
Robert Asfeldt | 1996 | 47.88 | 3:06.07 | |||||||
21 | Sto 95 Mix Hold | 0 | STO 95 | 3:10.18 | ||||||
Line Fritsdal Refer | 1995 | 44.60 | 44.60 | |||||||
Pernille Valentin Jensen | 1995 | |||||||||
Katrine Drest Jørgensen | 1995 | |||||||||
Amina Gilbo | 1995 | 3:10.18 | 3:10.18 | |||||||
22 | Hsc 4 | 0 | Holstebro Svømme Club | 3:13.52 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 50.70 | 50.70 | |||||||
Dina Skou | 1996 | 49.98 | 1:40.68 | |||||||
Uffe Loumand | 1993 | 1:32.84 | 3:13.52 | |||||||
Viktor Christiansen | 1995 | 3:13.52 | ||||||||
23 | Herning Killerwhales 7 | 0 | Herning Svømmeklub | 3:14.02 | ||||||
Mille Kjær Hindhede | 1997 | 43.59 | 43.59 | |||||||
Cecilia Hansen | 1997 | 53.66 | 1:37.25 | |||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 45.71 | 2:22.96 | |||||||
Tobias Skov | 1995 | 51.06 | 3:14.02 | |||||||
24 | GF Tigers | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:10.83 | ||||||
Katrine Brandt Alsner | 1997 | 53.07 | 53.07 | |||||||
Cecilie Bjerg | 1996 | |||||||||
Jonatan Balladone | 1997 | |||||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 4:10.83 | 4:10.83 | |||||||
- | Herning Killerwhales 8 | 0 | Herning Svømmeklub | DSQ | 2.svøm.brystben | |||||
Tina Bæk | 1994 | 39.89 | 39.89 | |||||||
- | Hsc 3 | 0 | Holstebro Svømme Club | DSQ | 3.svøm.på ryg/25m | |||||
Theresa S. Thomsen | 1995 | 39.74 | 39.74 | |||||||
Laura Funch | 1995 | 42.40 | 1:22.14 | |||||||
- | Silkeborg Mix 2 Silkeborg | 0 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 3.svømmer | |||||
Sofie Gøttler | 1995 | 41.78 | 41.78 | |||||||
Thomas S. Hansen | 1993 | 35.26 | 1:17.04 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Dansk Svømmeunion |