Results for Vestdanske Årgangsmesterskab gr. 1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Vest rgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stvne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:54 | |||
Arrangr | Ringe Svmme-Klub && Dansk Svmmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 27 maj 2011 |
Lb 30, 200m Butterfly Damer, Finaler 14 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Mille Kjr Hindhede | 1997 | Herning Svmmeklub | 33.84 | 1:11.50 | 1:50.05 | 2:29.52 | |||
2 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svmmeafdeling | 34.89 | 1:13.29 | 1:53.41 | 2:34.92 | |||
3 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svmme Klub | 34.34 | 1:14.43 | 1:56.18 | 2:38.94 | |||
4 | Camilla Clausen | 1997 | Frem Odense | 36.96 | 1:20.05 | 2:03.19 | 2:44.86 | |||
5 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svmmeklub | 36.30 | 1:19.00 | 2:03.37 | 2:47.25 | |||
6 | Catharina Skov Andersen | 1997 | Roskilde Svmning | 37.47 | 1:22.21 | 2:07.32 | 2:52.10 | |||
7 | Maja Jensen | 1997 | Hobro Svmmeklub | 37.64 | 1:23.15 | 2:10.26 | 2:55.43 | |||
8 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | Aalborg Svmmeklub | 40.28 | 1:27.20 | 2:16.33 | 3:04.69 | |||
Lb 30, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svmmeklub | 2:33.74 | ||||||
2 | Laura Weinreich | 1998 | Holbk Svmme Klub | 2:40.96 | ||||||
3 | Christina Blaaberg | 1998 | Svmmeklubben Tempo | 2:46.66 | ||||||
4 | Johanne Sofie Kjrsgaard | 1998 | Agfs Svmmeafdeling | 2:54.96 | ||||||
5 | Una Mller | 1998 | IHF Svmning | 38.68 | 1:23.90 | 2:11.55 | 2:58.08 | |||
6 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svmmeklub | 2:58.57 | ||||||
7 | Anne Tollerup | 1998 | Svmmeklubben S 68 | 3:03.92 | ||||||
8 | Ella Turin | 1998 | West Swim Esbjerg | 41.08 | 1:27.82 | 2:16.97 | 3:08.48 | |||
9 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svmning | 41.28 | 1:30.91 | 2:19.95 | 3:09.87 | |||
10 | Gizem zkan | 1998 | Odder IGF | 43.07 | 1:33.08 | 2:23.56 | 3:13.96 | |||
11 | Dorthea Jrgensen | 1998 | Kolding SK | 45.06 | 1:34.54 | 2:25.65 | 3:16.98 | |||
12 | Jannie Burmeister | 1998 | Skagen Svmmeklub | 41.46 | 1:30.53 | 2:23.17 | 3:18.47 | |||
13 | Helene Grnnegaard | 1998 | Ringe Svmme Klub | 42.12 | 1:33.27 | 2:27.11 | 3:20.99 | |||
14 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | Vejle Svmmeklub Triton | 42.73 | 1:35.09 | 2:29.97 | 3:22.18 | |||
15 | Mathilde Hansen | 1998 | Svmmeklubben Tempo | 41.21 | 1:34.84 | 2:29.71 | 3:22.60 | |||
16 | Ida Mikkelsen | 1998 | Skagen Svmmeklub | 42.34 | 1:35.56 | 2:31.17 | 3:23.09 | |||
17 | Natalia Rasmussen | 1998 | Viborg Svmme Klub | 42.64 | 1:35.25 | 2:33.83 | 3:32.12 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Ringe Svmme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:54 |