Resultater for Vestdanske Ã…rgangsmesterskab gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag 17.00
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 27 maj 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 18:03 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 3, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Joachim Mortensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 30.96 | 1:05.76 | 1:41.00 | 2:17.41 | |||
2 | Marcus Thøgersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 31.13 | 1:06.76 | 1:42.72 | 2:20.26 | |||
3 | Daniel Kristensen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.12 | 1:09.82 | 1:48.70 | 2:28.06 | |||
4 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 33.23 | 1:12.13 | 1:52.83 | 2:34.44 | |||
5 | Nicolaj Thostrup | 1995 | Viborg Svømme Klub | 32.79 | 1:11.20 | 1:52.86 | 2:36.60 | |||
6 | Mikkel Bremer Mortensen | 1995 | Odense Svømme Klub | 34.24 | 1:14.18 | 1:56.26 | 2:39.32 | |||
7 | Michael Andersen | 1995 | Vejen Svømmeklub | 33.78 | 1:13.57 | 1:55.39 | 2:40.76 | |||
8 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 32.78 | 1:12.51 | 1:57.45 | 2:42.85 | |||
Løb 3, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 30.63 | 1:04.89 | 1:40.26 | 2:16.46 | |||
2 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 31.95 | 1:07.56 | 1:44.77 | 2:23.44 | |||
3 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 32.35 | 1:10.51 | 1:48.35 | 2:28.14 | |||
4 | Peter Højberg | 1996 | Hobro Svømmeklub | 32.61 | 1:10.32 | 1:49.59 | 2:29.54 | |||
5 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 31.06 | 1:06.96 | 1:47.33 | 2:29.74 | |||
6 | Asger Skafte | 1996 | Odense Svømme Klub | 33.43 | 1:11.82 | 1:50.97 | 2:29.96 | |||
7 | Emil Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 32.45 | 1:09.87 | 1:50.45 | 2:32.71 | |||
7 | Mathias Kristian Pedersen | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.19 | 1:12.78 | 1:51.40 | 2:32.71 | |||
9 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.58 | 1:12.09 | 1:52.13 | 2:32.78 | |||
10 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 34.24 | 1:13.46 | 1:54.96 | 2:35.36 | |||
11 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 33.16 | 1:12.06 | 1:54.01 | 2:39.10 | |||
12 | Jens Thomas Thulstrup | 1996 | Roskilde Svømning | 35.85 | 1:17.96 | 1:59.88 | 2:42.38 | |||
13 | Albert Grann-Frankild | 1996 | Odder IGF | 33.92 | 1:14.69 | 1:58.27 | 2:42.79 | |||
14 | Teddi Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 34.70 | 1:14.93 | 1:58.20 | 2:42.93 | |||
15 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 36.10 | 1:17.77 | 2:01.15 | 2:43.20 | |||
16 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 37.03 | 1:20.46 | 2:03.85 | 2:47.54 | |||
17 | Oliver Degn | 1996 | Odder IGF | 35.73 | 1:18.83 | 2:04.86 | 2:48.53 | |||
18 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.87 | 1:17.31 | 2:04.19 | 2:50.50 | |||
19 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 35.61 | 1:19.20 | 2:05.19 | 2:51.52 | |||
20 | Axel Damm | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.36 | 1:22.99 | 2:10.75 | 2:59.06 | |||
21 | Mikkel Pedersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 35.04 | 1:19.73 | 2:09.62 | 2:59.66 | |||
22 | Max Tellefsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 37.30 | 1:24.68 | 2:13.83 | 3:00.56 | |||
23 | Jacob Dam Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 37.30 | 1:23.33 | 2:12.05 | 3:01.85 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 27 maj 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:03 |