Resultater for Vestdanske Ã…rgangsmesterskab gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:03 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 17, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:12.30 | 2:34.41 | 4:02.25 | 5:15.50 | |||
2 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 1:12.46 | 2:35.96 | 4:09.19 | 5:20.66 | |||
3 | Sofie Burgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 1:19.49 | 2:40.56 | 4:15.79 | 5:26.19 | |||
4 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:22.42 | 2:45.32 | 4:18.65 | 5:36.96 | |||
5 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:20.76 | 2:41.52 | 4:18.80 | 5:38.66 | |||
6 | Ida Schwertfeger | 1997 | Frem Odense | 1:28.67 | 2:55.90 | 4:27.70 | 5:45.14 | |||
7 | Catharina Skov Andersen | 1997 | Roskilde Svømning | 1:22.79 | 2:52.66 | 4:34.88 | 5:52.27 | |||
8 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:23.70 | 2:53.85 | 4:34.68 | 5:53.95 | |||
9 | Kathrine Gohr | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:27.55 | 2:57.17 | 4:39.03 | 5:55.66 | |||
10 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:25.10 | 2:57.49 | 4:37.98 | 5:57.87 | |||
11 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:32.74 | 2:59.52 | 4:45.35 | 6:05.32 | |||
- | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | DNS | ||||||
Løb 17, 400m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:15.87 | 2:39.89 | 4:17.45 | 5:32.22 | |||
2 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:19.58 | 3:32.73 | 5:01.18 | 5:39.26 | |||
3 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:26.69 | 2:54.31 | 4:28.34 | 5:45.14 | |||
4 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:22.13 | 2:51.06 | 4:26.70 | 5:45.98 | |||
5 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.62 | 2:49.07 | 4:27.42 | 5:46.77 | |||
6 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 1:30.98 | 3:03.11 | 4:42.74 | 6:05.22 | |||
7 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:37.21 | 3:12.92 | 4:49.34 | 6:07.54 | |||
8 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 1:32.52 | 3:02.41 | 4:48.52 | 6:07.99 | |||
9 | Dorthea Jørgensen | 1998 | Kolding SK | 2:22.43 | 4:07.83 | 5:49.64 | 6:33.59 | |||
10 | Liselotte Baxter | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:33.84 | 3:17.72 | 5:12.21 | 6:33.86 | |||
- | Christina Blaaberg | 1998 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:03 |