Resultater for DM Junior kortbane 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
torsdag 09.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
SvømDanmark og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. nov 2023 to 5. nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
DJR |
26.84 |
|
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Brønshøj (DEN) |
19-11-2022 |
|
|
|
|
DR |
26.14 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Glasgow (GBR) |
04-12-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
649 |
29.15 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.28 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
649 |
29.16 |
+0.01 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.37 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
636 |
29.36 |
+0.21 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.31 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.69 |
635 |
29.37 |
+0.22 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.98 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
623 |
29.56 |
+0.41 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.79 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
622 |
29.57 |
+0.42 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.77 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik William Holm |
2007 |
GTI - Ishøj |
+0.66 |
611 |
29.75 |
+0.60 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.07 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
608 |
29.79 |
+0.64 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.79 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.71 |
599 |
29.94 |
+0.79 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.71 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kristian Bøllingtoft |
2006 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.66 |
598 |
29.96 |
+0.81 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.52 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Furesø Svømmeklub |
+0.67 |
574 |
30.38 |
+1.23 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.73 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
573 |
30.39 |
+1.24 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 32.45 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
573 |
30.40 |
+1.25 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.48 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.70 |
569 |
30.46 |
+1.31 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.66 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
565 |
30.54 |
+1.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.81 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
564 |
30.56 |
+1.41 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.09 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
564 |
30.56 |
+1.41 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.76 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Alexander Yung K. Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.51 |
559 |
30.64 |
+1.49 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.28 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.56 |
559 |
30.64 |
+1.49 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.39 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.75 |
556 |
30.69 |
+1.54 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 30.88 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.51 |
553 |
30.76 |
+1.61 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
550 |
30.80 |
+1.65 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.04 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Julius Schier |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.63 |
549 |
30.82 |
+1.67 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.01 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Vladimir Torshin |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.48 |
537 |
31.05 |
+1.90 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 32.06 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.65 |
537 |
31.06 |
+1.91 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.21 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
536 |
31.07 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.17 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
533 |
31.13 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.98 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.56 |
529 |
31.22 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.67 |
515 |
31.49 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.67 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.68 |
496 |
31.89 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.45 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
+0.73 |
495 |
31.91 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.52 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
494 |
31.93 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.14 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Viktor Kristiansen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.68 |
492 |
31.98 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.91 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Jonas Rask |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.73 |
491 |
31.99 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.29 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=35 |
|
William Foged |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.64 |
487 |
32.08 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.27 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=35 |
|
Sissu Petersen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.69 |
487 |
32.08 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.32 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.67 |
484 |
32.14 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.23 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.63 |
482 |
32.20 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.20 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.61 |
480 |
32.23 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.03 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
479 |
32.26 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.39 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
478 |
32.29 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.65 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.64 |
474 |
32.38 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.16 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Karl-Emil Klinggård Nielsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
473 |
32.40 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.40 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
470 |
32.46 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.80 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.64 |
456 |
32.79 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.47 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.71 |
455 |
32.82 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.42 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Asbjørn Larsson |
2008 |
Svendborg Svømmeklub |
+0.56 |
454 |
32.83 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.56 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Furesø Svømmeklub |
+0.68 |
454 |
32.85 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.82 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Nikolaj Assentoft Brandt |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.65 |
452 |
32.88 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.03 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.72 |
450 |
32.94 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.11 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.70 |
450 |
32.95 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.43 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Anton Sandfeld Paulsen |
2008 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.53 |
440 |
33.19 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.27 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.69 |
420 |
33.71 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.79 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.65 |
419 |
33.74 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.98 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.69 |
347 |
35.91 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.63 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felix Amby Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
-.-- |
|
SICK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-11-2023 10:46:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-11-2023 12:00.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|