Resultater for Holdstævne Årgang Vest
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag kl. 11.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
641 |
2:50.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
635 |
2:50.92 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
507 |
3:04.27 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
492 |
3:06.16 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
490 |
3:06.36 |
+15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
431 |
3:14.50 |
+24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Annamai Dybdal |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
415 |
3:16.91 |
+26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Augusta Alf Gindeberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
409 |
3:17.85 |
+27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
365 |
3:25.48 |
+35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
358 |
3:26.84 |
+36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
346 |
3:29.18 |
+38.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
345 |
3:29.37 |
+38.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Hadzic Dzehverovic |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
280 |
3:44.52 |
+54.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frida Waldstrøm |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
255 |
3:51.69 |
+1:01.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elin Riiskjær Olesen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
231 |
3:59.28 |
+1:08.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 11:46:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 11:46.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|