Tulokset Tatti-Uinnit 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Jakso 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
21.10.2023 - 21.10.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
SR |
29.54 |
|
|
Jenna Laukkanen |
1995 |
SCV (FIN) |
Copenhagen, DEN |
13.12.2017 |
|
|
|
|
SJR |
30.64 |
|
|
Laura Lahtinen |
2003 |
HSS (FIN) |
Tampere |
13.12.2019 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isla Tervo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
42.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.66 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Sirniö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
42.86 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.92 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
43.05 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.56 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
43.32 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.68 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aada Haapakoski |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
43.68 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.65 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Tavi |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
44.60 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.35 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
44.95 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.88 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sunna Jäärni |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
46.65 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.66 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Roosa Lappalainen |
2012 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
46.78 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.06 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Helmi Kangas |
2012 |
Kemin Uimaseura |
|
|
48.46 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.98 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Fiia Juntunen |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
|
48.68 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.24 |
(-5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Häkkilä |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
49.35 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.08 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saana Aada Inari Virtasalo |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
|
50.09 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.59 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oona Rautio |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
50.56 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.84 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maire Rae |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
|
51.85 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.36 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sandra Ängeslevä |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
51.90 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Rautio |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
52.17 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.96 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jade Hannula |
2013 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
53.48 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.85 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Helmi Kauppinen |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
|
53.63 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.99 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofia Mielikäinen |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
55.74 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.44 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hilma Mört |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
56.74 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.44 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofia Lammi |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
59.43 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emma Silvennoinen |
2013 |
Kemin Uimaseura |
|
|
59.66 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.36 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Salla Aava Aurora Virtasalo |
2012 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:00.17 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Iida Silvennoinen |
2014 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:02.84 |
+20.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.79 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tuuli Lipponen |
2014 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:04.68 |
+21.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.79 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ulla Aalto |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:10.09 |
+27.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.89 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iida Majamäki |
2013 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.10.2023 12:17:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
SR |
29.54 |
|
|
Jenna Laukkanen |
1995 |
SCV (FIN) |
Copenhagen, DEN |
13.12.2017 |
|
|
|
|
SJR |
30.64 |
|
|
Laura Lahtinen |
2003 |
HSS (FIN) |
Tampere |
13.12.2019 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ninni Kellokumpu |
2008 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
39.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.14 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
40.68 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.79 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Hiltunen |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
41.95 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.14 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helka Honka |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
42.93 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.32 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
43.04 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.54 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
43.36 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.63 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erika Eronen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
44.27 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.26 |
(+5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iida Niemi |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
44.29 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.04 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aamu Litendahl |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
45.17 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.70 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iina Kämäräinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
45.33 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.25 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eveliina Lappalainen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
45.79 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.46 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
46.54 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.20 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
SHENALEE KARALAHINGE |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
|
48.00 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Salla Pietilä |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
49.78 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.64 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma-Susanna Mikaela Planti |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
58.93 |
+19.45 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olivia Aho |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:10.44 |
+30.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.83 |
(+7.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.10.2023 12:17:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
SR |
29.54 |
|
|
Jenna Laukkanen |
1995 |
SCV (FIN) |
Copenhagen, DEN |
13.12.2017 |
|
|
|
|
SJR |
30.64 |
|
|
Laura Lahtinen |
2003 |
HSS (FIN) |
Tampere |
13.12.2019 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.18 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roosa-Marie Karjalainen |
2005 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
38.01 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.06 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
38.26 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.34 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Luukkonen |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
38.37 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.05 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saana Lauhava |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
38.51 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.61 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Janina Paakkolanvaara |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
38.54 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.25 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oona Lipponen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
39.80 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.04 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
40.34 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.92 |
(+4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eveliina Luusua |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
50.24 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.10.2023 12:17:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21.10.2023 12:20:06 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,10 |
Lisensoitu: Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|