Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 27 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 1, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Drenge 1 | 0 | 550 | 8:21.59 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Morten Lundsgaard Lange | 1995 | 59.63 | 2:02.42 | 2:02.42 | ||||||
Maxemillian Pedersen | 1996 | 1:00.23 | 2:05.85 | 4:08.27 | ||||||
Andreas Borre Heltborg | 1996 | 1:01.66 | 2:06.80 | 6:15.07 | ||||||
Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 1:01.32 | 2:06.52 | 8:21.59 | ||||||
2 | Stv Drenge | 1995 | 523 | 8:30.25 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Sune Kokholm | 1996 | 1:01.04 | 2:07.76 | 2:07.76 | ||||||
Joachim Blach Kristensen | 1995 | 58.96 | 1:59.77 | 4:07.53 | ||||||
Bjørn Wismann | 1996 | 1:03.87 | 2:10.40 | 6:17.93 | ||||||
Jonas Frei | 1995 | 1:03.39 | 2:12.32 | 8:30.25 | ||||||
- | Gsc Drenge | 1995 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 27 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:16 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 27 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 2, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Piger 1 | 0 | 699 | 8:37.03 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Emilia Lüders | 1998 | 1:03.75 | 2:09.79 | 2:09.79 | ||||||
Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 1:01.46 | 2:07.87 | 4:17.66 | ||||||
Lisa Steen Duus | 1997 | 1:05.39 | 2:13.37 | 6:31.03 | ||||||
Mette Haagen Larsen | 1997 | 1:02.19 | 2:06.00 | 8:37.03 | ||||||
2 | Sigma Piger 2 | 0 | 652 | 8:49.17 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Maj Howardsen | 1997 | 1:03.58 | 2:09.23 | 2:09.23 | ||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 1:03.34 | 2:12.78 | 4:22.01 | ||||||
Caroline Oxholm | 1997 | 1:06.54 | 2:16.02 | 6:38.03 | ||||||
Sara Fogh Myrup | 1997 | 1:03.60 | 2:11.14 | 8:49.17 | ||||||
3 | Gentofte Piger | 0 | 629 | 8:55.53 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 1:05.22 | 2:14.83 | 2:14.83 | ||||||
Helena Storr-Hansen | 1997 | 1:01.98 | 2:07.67 | 4:22.50 | ||||||
Agnes Marie Frey | 1997 | 1:05.21 | 2:16.12 | 6:38.62 | ||||||
Alma Lundin | 1998 | 1:05.96 | 2:16.91 | 8:55.53 | ||||||
4 | Triton Piger | 1997 | 573 | 9:12.38 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Cecilie F. Jensen | 1998 | 1:06.66 | 2:17.96 | 2:17.96 | ||||||
Caroline Amalie Duus | 1998 | 1:07.84 | 2:21.59 | 4:39.55 | ||||||
Megan Forslund Hansen | 1997 | 1:07.45 | 2:15.06 | 6:54.61 | ||||||
Louise Møller Jessen | 1997 | 1:05.80 | 2:17.77 | 9:12.38 | ||||||
5 | Gi40Hermes Piger 1 | 1997 | 571 | 9:13.02 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Anja Rytter Hansen | 1997 | 1:04.97 | 2:16.01 | 2:16.01 | ||||||
Anna Fixdahl | 1997 | 1:05.02 | 2:17.93 | 4:33.94 | ||||||
Mathilde Zaggai | 1998 | 1:07.70 | 2:22.99 | 6:56.93 | ||||||
Alberte Sara Cornelius | 1998 | 1:04.60 | 2:16.09 | 9:13.02 | ||||||
6 | Køge Piger | 1997 | 567 | 9:14.32 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Kathrine Hansen | 1998 | 1:07.84 | 2:18.63 | 2:18.63 | ||||||
Emilie Eskildsen | 1997 | 1:06.62 | 2:17.05 | 4:35.68 | ||||||
Mie Ødegaard | 1997 | 1:07.74 | 2:19.32 | 6:55.00 | ||||||
Frederikke Andersen | 1997 | 1:06.39 | 2:19.32 | 9:14.32 | ||||||
7 | Stv Piger | 1997 | 562 | 9:16.15 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Amanda Glerup Andersen | 1998 | 1:11.01 | 2:25.53 | 2:25.53 | ||||||
Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 1:06.37 | 2:18.12 | 4:43.65 | ||||||
Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 1:07.20 | 2:16.46 | 7:00.11 | ||||||
Kristina Delff Andersen | 1997 | 1:05.82 | 2:16.04 | 9:16.15 | ||||||
8 | Sigma Ns Piger 3 | 1997 | 552 | 9:19.33 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Anna Boutrup | 1998 | 1:08.01 | 2:16.34 | 2:16.34 | ||||||
Katarina Vogel | 1997 | 1:07.16 | 2:19.99 | 4:36.33 | ||||||
Henriette Hemmingsen | 1998 | 1:09.81 | 2:23.70 | 7:00.03 | ||||||
Nicoline M. Riisberg | 1997 | 1:07.54 | 2:19.30 | 9:19.33 | ||||||
9 | Lyngby Piger | 1997 | 541 | 9:23.28 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Sif Vange | 1997 | 1:09.79 | 2:23.26 | 2:23.26 | ||||||
Amanda Højberg | 1998 | 1:06.38 | 2:17.24 | 4:40.50 | ||||||
Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 1:08.38 | 2:21.28 | 7:01.78 | ||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 1:08.78 | 2:21.50 | 9:23.28 | ||||||
10 | Psykopiger 1 | 0 | 522 | 9:29.77 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 1:09.04 | 2:22.17 | 2:22.17 | ||||||
Simone Riis | 1997 | 1:08.71 | 2:23.12 | 4:45.29 | ||||||
Freja Englund | 1997 | 1:09.25 | 2:23.02 | 7:08.31 | ||||||
Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 1:08.69 | 2:21.46 | 9:29.77 | ||||||
11 | Gi40Hermes Piger 2 | 1997 | 520 | 9:30.57 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Tenna Jensen | 1998 | 1:08.77 | 2:26.99 | 2:26.99 | ||||||
Marie Louise L. Petersen | 1998 | 1:08.72 | 2:21.88 | 4:48.87 | ||||||
Martha Othmar Haskiel | 1997 | 1:05.68 | 2:19.45 | 7:08.32 | ||||||
Maria Grandt | 1998 | 1:08.24 | 2:22.25 | 9:30.57 | ||||||
12 | Gsc Piger | 0 | 490 | 9:42.18 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Klara Tetzschner Madsen | 1997 | 1:07.92 | 2:21.44 | 2:21.44 | ||||||
Thea Hovmand Larsen | 1997 | 1:11.52 | 2:25.21 | 4:46.65 | ||||||
Siri Christensen | 1997 | 1:12.01 | 2:27.52 | 7:14.17 | ||||||
Laura Rimmer Hansen | 1998 | 1:11.73 | 2:28.01 | 9:42.18 | ||||||
13 | Gentofte Piger 2 | 0 | 477 | 9:47.18 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Frederikke Holm Iversen | 1998 | 1:09.05 | 2:22.30 | 2:22.30 | ||||||
Sara Saur | 1997 | 1:08.81 | 2:23.11 | 4:45.41 | ||||||
Cecilie Christensen | 1997 | 1:11.08 | 2:29.24 | 7:14.65 | ||||||
Caroline Windfeldt Trolle | 1998 | 1:13.15 | 2:32.53 | 9:47.18 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 27 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:42 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 27 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 3, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 537 | 31.84 | 1:07.65 | 1:41.36 | 2:14.20 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Jakob Vismann | 1995 | 481 | 31.23 | 1:06.52 | 1:42.52 | 2:19.30 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | 450 | 30.58 | 1:06.67 | 1:42.70 | 2:22.43 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
4 | Kasper Emil Nielsen | 1995 | 442 | 32.94 | 1:08.63 | 1:45.29 | 2:23.22 | |||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
5 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 376 | 33.38 | 1:11.61 | 1:51.39 | 2:31.13 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Jonas Frei | 1995 | 302 | 36.33 | 1:18.44 | 2:01.06 | 2:42.69 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 3, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jens Saugmann | 1996 | 517 | 30.76 | 1:04.32 | 1:39.51 | 2:15.93 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
2 | Søren Fritzbøger | 1996 | 491 | 31.09 | 1:06.21 | 1:42.39 | 2:18.29 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tobias Engell Nielsen | 1996 | 491 | 31.21 | 1:06.59 | 1:42.45 | 2:18.30 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Nikolaj Østergaard | 1996 | 434 | 30.28 | 1:05.16 | 1:41.99 | 2:24.09 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | 411 | 32.97 | 1:11.04 | 1:48.85 | 2:26.81 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oliver Huban | 1996 | 394 | 31.53 | 1:09.36 | 1:49.49 | 2:28.85 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 390 | 32.26 | 1:09.30 | 1:49.01 | 2:29.35 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 380 | 34.04 | 1:12.72 | 1:51.36 | 2:30.66 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Rasmus Hasemann | 1996 | 378 | 32.37 | 1:11.36 | 1:51.48 | 2:30.97 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Christian O. Sørensen | 1996 | DSQ | 1 hånd vend 150m | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Victor Drevskich | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 27 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:53 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 27 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 18:13 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Hannah Nissen | 1997 | 608 | 32.61 | 1:08.48 | 1:53.00 | 2:27.11 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 580 | 31.95 | 1:11.37 | 1:55.80 | 2:29.40 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Maj Howardsen | 1997 | 570 | 33.55 | 1:11.84 | 1:57.29 | 2:30.27 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kirstine Andersen | 1997 | 557 | 33.42 | 1:13.79 | 1:57.09 | 2:31.40 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 537 | 34.79 | 1:14.74 | 1:56.66 | 2:33.33 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 521 | 36.17 | 1:15.46 | 1:58.77 | 2:34.87 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 512 | 34.08 | 1:15.01 | 1:59.29 | 2:35.75 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 507 | 34.19 | 1:14.78 | 2:02.02 | 2:36.23 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
9 | Maja Hjuler | 1997 | 505 | 32.98 | 1:13.80 | 2:00.80 | 2:36.50 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 501 | 35.40 | 1:15.25 | 2:01.95 | 2:36.85 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mie Ødegaard | 1997 | 498 | 34.71 | 1:17.43 | 2:01.91 | 2:37.21 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Katarina Vogel | 1997 | 486 | 36.31 | 1:18.68 | 2:01.36 | 2:38.43 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 484 | 35.48 | 1:14.55 | 2:02.53 | 2:38.69 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Sofie Sørensen | 1997 | 474 | 33.60 | 1:16.98 | 2:05.09 | 2:39.80 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Freja Englund | 1997 | 473 | 36.20 | 1:19.35 | 2:02.48 | 2:39.92 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederikke Andersen | 1997 | 471 | 35.13 | 1:18.91 | 2:04.06 | 2:40.17 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilie Eskildsen | 1997 | DSQ | svøm på mave v 100 m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Louise Møller Jessen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 582 | 32.91 | 1:10.63 | 1:54.54 | 2:29.21 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Mei Mei Dreyer | 1998 | 578 | 33.84 | 1:11.66 | 1:55.15 | 2:29.61 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Kathrine Hansen | 1998 | 572 | 33.52 | 1:11.04 | 1:55.36 | 2:30.14 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 552 | 34.26 | 1:13.36 | 1:56.11 | 2:31.92 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Alma Lundin | 1998 | 549 | 34.99 | 1:15.85 | 1:56.07 | 2:32.20 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anna Boutrup | 1998 | 525 | 35.10 | 1:14.62 | 1:59.29 | 2:34.47 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofia Altoft | 1998 | 501 | 33.68 | 1:14.41 | 2:00.97 | 2:36.91 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Thea Schulze | 1998 | 495 | 37.47 | 1:19.69 | 1:59.78 | 2:37.52 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Kristin Blach Petersen | 1998 | 489 | 35.88 | 1:14.91 | 2:00.74 | 2:38.12 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 481 | 36.27 | 1:14.89 | 2:02.29 | 2:39.00 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | 478 | 36.52 | 1:17.35 | 2:02.75 | 2:39.37 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 462 | 35.69 | 1:16.43 | 2:02.55 | 2:41.21 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Tenna Jensen | 1998 | 460 | 37.96 | 1:20.53 | 2:04.32 | 2:41.45 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Kristine Barrett | 1998 | 452 | 34.41 | 1:16.02 | 2:02.88 | 2:42.35 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
15 | Amalie Mortensen | 1998 | 446 | 35.09 | 1:19.15 | 2:05.32 | 2:43.14 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Signe Hauch | 1998 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 27 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 27 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 18:33 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 528 | 25.12 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Sandbirk | 1995 | 520 | 25.25 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Ulrik Peter Willén | 1995 | 491 | 25.74 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
4 | Jesper Bang | 1995 | 486 | 25.82 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Emil Müller | 1995 | 474 | 26.03 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
6 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 471 | 26.10 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | 461 | 26.27 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
8 | Magnus Christensen | 1995 | 439 | 26.71 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Morten Lundsgaard Lange | 1995 | 437 | 26.75 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 437 | 26.76 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Kasper Emil Nielsen | 1995 | 430 | 26.89 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
12 | Claus Hansen | 1995 | 427 | 26.96 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
13 | Rasmus Burlev | 1995 | 404 | 27.47 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Jonas Lagerbon Olsson | 1995 | 391 | 27.75 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Anton Andersen | 1995 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Asbjørn Garne | 1995 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Gjerulff | 1996 | 503 | 25.52 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 476 | 26.00 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Rasmus Svendsen | 1996 | 467 | 26.16 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 465 | 26.21 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Morten Børre Petersen | 1996 | 464 | 26.23 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martin Nielsen | 1996 | 450 | 26.49 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | 447 | 26.55 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lasse Jørgensen | 1996 | 446 | 26.57 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Mathias Brændholt | 1996 | 442 | 26.64 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
10 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | 441 | 26.66 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Oliver Huban | 1996 | 437 | 26.75 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Mathias Halvorsen | 1996 | 436 | 26.78 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | 434 | 26.81 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
13 | Søren Fritzbøger | 1996 | 434 | 26.81 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
15 | Chris Johansen | 1996 | 423 | 27.05 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Peter Nilsson | 1996 | 422 | 27.07 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
17 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 416 | 27.20 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 410 | 27.32 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Ditlev Balle | 1996 | 408 | 27.36 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Magnus Johansen | 1996 | 404 | 27.46 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
21 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 404 | 27.47 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
22 | Emil Christensen | 1996 | 402 | 27.50 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
23 | Tobias Engell Nielsen | 1996 | 401 | 27.52 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Rasmus Hasemann | 1996 | 401 | 27.53 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 398 | 27.59 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 393 | 27.72 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
27 | Sune Kokholm | 1996 | 392 | 27.73 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
28 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 390 | 27.78 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | André Larsen | 1996 | 388 | 27.84 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
30 | Emil S. Christoffersen | 1996 | 384 | 27.92 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
31 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 384 | 27.93 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
32 | Nicolai Billenstein | 1996 | 384 | 27.94 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
33 | Bjørn Wismann | 1996 | 381 | 27.99 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
34 | Magnus Wied | 1996 | 367 | 28.35 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
35 | Victor Drevskich | 1996 | 361 | 28.50 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
36 | Christian O. Sørensen | 1996 | 344 | 28.97 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Gustav Krøll | 1996 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 27 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:33 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 27 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 6, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 627 | 27.16 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emilie Beckmann | 1997 | 619 | 27.28 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 597 | 27.61 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helena Storr-Hansen | 1997 | 574 | 27.98 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Iben Grundtvig | 1997 | 552 | 28.35 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 532 | 28.69 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 510 | 29.10 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Helene Vistisen | 1997 | 502 | 29.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sara Mikkelsen | 1997 | 501 | 29.27 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Sif Vange | 1997 | 500 | 29.29 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Hannah Nissen | 1997 | 494 | 29.41 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 490 | 29.50 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 489 | 29.51 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sofie Sørensen | 1997 | 486 | 29.57 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 484 | 29.62 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
16 | Anna Fixdahl | 1997 | 474 | 29.82 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Lisa Steen Duus | 1997 | 471 | 29.89 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Cecilie Christensen | 1997 | 465 | 30.01 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 458 | 30.16 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Louise Møller Jessen | 1997 | 452 | 30.29 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Simone Riis | 1997 | 448 | 30.39 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 428 | 30.84 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
23 | Klara Tetzschner Madsen | 1997 | 425 | 30.92 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Cecilie Christensen | 1997 | 422 | 31.00 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Louise R. Hartmann Nielse | 1997 | 422 | 31.00 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Katarina Vogel | 1997 | 417 | 31.11 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Sara Saur | 1997 | 414 | 31.20 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
28 | Alexandra Buhl | 1997 | 392 | 31.76 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
29 | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | 385 | 31.97 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
30 | Caroline Oxholm | 1997 | 366 | 32.49 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 606 | 27.47 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 556 | 28.28 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofia Altoft | 1998 | 555 | 28.29 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Amanda Højberg | 1998 | 545 | 28.47 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 523 | 28.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 483 | 29.64 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amalie Mortensen | 1998 | 479 | 29.72 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Mathilde Zaggai | 1998 | 476 | 29.77 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Frederikke Dons | 1998 | 458 | 30.16 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 458 | 30.17 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 450 | 30.35 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Andrea Reich | 1998 | 449 | 30.36 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Tenna Jensen | 1998 | 448 | 30.39 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | 436 | 30.65 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Maria Kaisa Mundt | 1998 | 436 | 30.65 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Tanja Lylloff | 1998 | 436 | 30.66 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Signe Nielsen | 1998 | 435 | 30.68 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
18 | Kristine Barrett | 1998 | 435 | 30.69 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
19 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 434 | 30.70 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Henriette Hemmingsen | 1998 | 434 | 30.71 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Signe Bjerre | 1998 | 429 | 30.83 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
22 | Nikoline Svensson | 1998 | 428 | 30.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nanna Drewsen | 1998 | 424 | 30.96 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
24 | Julie Rath | 1998 | 411 | 31.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
25 | Louise Friis Martinsen | 1998 | 409 | 31.31 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
26 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | 408 | 31.36 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Ida Petersen | 1998 | 407 | 31.37 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
28 | Frederikke Houen | 1998 | 393 | 31.73 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
29 | Rikke Munkholm | 1998 | 387 | 31.90 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 27 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:44 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 14:59 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Viktor Christensen | 1995 | 611 | 1:02.10 | 2:06.47 | 3:13.00 | 4:19.94 | 8:42.46 | ||
Køge Svømmeklub | 5:25.30 | 6:31.68 | 7:38.04 | |||||||
2 | Andreas Sandbirk | 1995 | 609 | 1:01.32 | 2:06.39 | 3:13.45 | 4:19.82 | 8:43.05 | ||
Vordingborg Svømme Klub | 5:26.00 | 6:33.13 | 7:39.95 | |||||||
3 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 592 | 1:03.68 | 2:09.89 | 3:17.02 | 4:23.36 | 8:48.00 | ||
Slagelse Svømmeklub | 5:30.29 | 6:36.63 | 7:43.54 | |||||||
4 | Jakob Vismann | 1995 | 530 | 1:04.92 | 2:14.07 | 3:22.48 | 4:30.97 | 9:07.90 | ||
Hørsholm Svømmeforening | 5:40.16 | 6:49.95 | 7:59.68 | |||||||
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Chris Johansen | 1996 | 553 | 1:01.06 | 2:08.70 | 3:16.98 | 4:26.12 | 9:00.31 | ||
Herlev Svømning | 5:35.06 | 6:43.82 | 7:52.85 | |||||||
2 | Stefan Blidarevic | 1996 | 544 | 1:03.78 | 2:13.19 | 3:22.36 | 4:31.75 | 9:03.24 | ||
Hillerød Svømmeklub | 5:41.65 | 6:49.76 | 7:57.37 | |||||||
3 | Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | 541 | 1:05.02 | 2:13.50 | 3:22.34 | 4:31.46 | 9:04.12 | ||
Gentofte Svømme Klub | 5:40.75 | 6:49.71 | 7:58.33 | |||||||
4 | Ditlev Balle | 1996 | 533 | 1:05.47 | 2:13.58 | 3:22.41 | 4:31.06 | 9:06.80 | ||
Gladsaxe Idræts Forening | 5:40.43 | 6:49.99 | 7:58.72 | |||||||
5 | Viktor Holm | 1996 | 528 | 1:06.83 | 2:15.42 | 3:24.41 | 4:33.35 | 9:08.61 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:43.06 | 6:51.96 | 8:01.23 | |||||||
6 | Hannibal Steenfos | 1996 | 500 | 1:05.24 | 2:16.69 | 3:27.50 | 4:39.67 | 9:18.56 | ||
GI-40 Hermes | 5:49.25 | 7:01.30 | 8:11.19 | |||||||
7 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | 485 | 1:04.44 | 2:14.12 | 3:24.94 | 4:36.03 | 9:24.30 | ||
Albertslund IF | 5:47.46 | 6:59.45 | 8:12.03 | |||||||
8 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 448 | 1:05.98 | 2:17.40 | 3:28.69 | 4:41.34 | 9:39.51 | ||
Gladsaxe Idræts Forening | 5:55.23 | 7:09.97 | 8:24.43 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:59 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 15:29 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 8, 800m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Louise Møller Jessen | 1997 | 642 | 1:08.34 | 2:19.54 | 3:30.33 | 4:41.85 | 9:21.65 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:51.58 | 7:02.19 | 8:13.01 | |||||||
2 | Emilie Eskildsen | 1997 | 636 | 1:08.07 | 2:19.04 | 3:29.67 | 4:40.76 | 9:23.54 | ||
Køge Svømmeklub | 5:51.20 | 7:02.20 | 8:12.99 | |||||||
3 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 633 | 1:05.56 | 2:15.77 | 3:26.94 | 4:38.40 | 9:24.20 | ||
Allerød Svømmeklub | 5:49.50 | 7:01.27 | 8:13.72 | |||||||
4 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 630 | 1:08.19 | 2:20.00 | 3:31.80 | 4:43.56 | 9:25.16 | ||
Birkerød Svømmeklub | 5:53.99 | 7:05.34 | 8:15.94 | |||||||
5 | Iben Grundtvig | 1997 | 611 | 1:06.20 | 2:17.31 | 3:28.43 | 4:40.87 | 9:30.91 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:53.43 | 7:05.85 | 8:18.89 | |||||||
6 | Caroline Oxholm | 1997 | 584 | 1:11.67 | 2:25.94 | 3:39.58 | 4:51.82 | 9:39.70 | ||
Birkerød Svømmeklub | 6:04.47 | 7:16.95 | 8:29.46 | |||||||
7 | Sofie Sørensen | 1997 | 578 | 1:09.29 | 2:23.52 | 3:37.72 | 4:51.78 | 9:41.83 | ||
Gladsaxe Idræts Forening | 6:04.41 | 7:17.74 | 8:30.76 | |||||||
8 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 576 | 1:08.81 | 2:20.89 | 3:33.58 | 4:46.75 | 9:42.18 | ||
Korsør Sv & Livr. Klub | 6:00.49 | 7:14.71 | 8:28.97 | |||||||
9 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 564 | 1:11.71 | 2:25.56 | 3:40.28 | 4:53.48 | 9:46.50 | ||
Korsør Sv & Livr. Klub | 6:07.82 | 7:21.23 | 8:35.87 | |||||||
10 | Kirstine Andersen | 1997 | 563 | 1:11.06 | 2:26.78 | 3:41.08 | 4:55.67 | 9:46.96 | ||
Vallensbæk IF Af 1939 | 6:09.65 | 7:23.83 | 8:36.55 | |||||||
11 | Agnes Marie Frey | 1997 | 560 | 1:08.41 | 2:22.33 | 3:36.23 | 4:50.30 | 9:47.68 | ||
Gentofte Svømme Klub | 6:04.70 | 7:19.28 | 8:33.78 | |||||||
12 | Anja Rytter Hansen | 1997 | 558 | 1:08.11 | 2:20.64 | 3:34.36 | 4:48.93 | 9:48.47 | ||
GI-40 Hermes | 6:03.24 | 7:18.17 | 8:33.55 | |||||||
13 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 552 | 1:09.58 | 2:23.51 | 3:37.94 | 4:52.31 | 9:50.79 | ||
Vest-Brøndby | 6:07.55 | 7:23.85 | 8:38.17 | |||||||
14 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 536 | 1:11.55 | 2:26.58 | 3:41.93 | 4:56.63 | 9:56.50 | ||
Allerød Svømmeklub | 6:12.07 | 7:27.08 | 8:42.45 | |||||||
15 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 494 | 1:10.11 | 2:25.40 | 3:41.67 | 4:58.60 | 10:12.80 | ||
Vallensbæk IF Af 1939 | 6:16.63 | 7:34.20 | 8:53.35 | |||||||
Løb 8, 800m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Kathrine Hansen | 1998 | 621 | 1:08.92 | 2:20.82 | 3:32.46 | 4:44.07 | 9:27.96 | ||
Køge Svømmeklub | 5:55.46 | 7:07.19 | 8:18.43 | |||||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | 617 | 1:08.72 | 2:21.02 | 3:32.48 | 4:44.73 | 9:29.15 | ||
Birkerød Svømmeklub | 5:56.27 | 7:08.03 | 8:20.73 | |||||||
3 | Anna Boutrup | 1998 | 617 | 1:09.70 | 2:22.21 | 3:33.62 | 4:45.35 | 9:29.24 | ||
Birkerød Svømmeklub | 5:56.55 | 7:07.71 | 8:19.53 | |||||||
4 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 568 | 1:09.68 | 2:23.66 | 3:38.29 | 4:52.84 | 9:45.03 | ||
GI-40 Hermes | 6:05.68 | 7:19.59 | 8:34.13 | |||||||
5 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | 467 | 1:14.05 | 2:33.23 | 3:51.92 | 5:10.72 | 10:24.31 | ||
GI-40 Hermes | 6:29.43 | 7:48.70 | 9:07.68 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:29 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 10:19 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Helena Storr-Hansen | 1997 | 651 | 30.35 | 1:02.88 | 1:35.77 | 2:08.29 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Maj Howardsen | 1997 | 645 | 30.63 | 1:03.48 | 1:36.12 | 2:08.70 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emilie Beckmann | 1997 | 619 | 30.73 | 1:04.70 | 1:37.71 | 2:10.41 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Iben Grundtvig | 1997 | 596 | 30.41 | 1:04.46 | 1:38.64 | 2:12.09 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 584 | 30.78 | 1:03.99 | 1:38.90 | 2:13.01 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Sofie Sørensen | 1997 | 574 | 31.22 | 1:05.17 | 1:39.69 | 2:13.77 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 566 | 31.97 | 1:07.27 | 1:41.22 | 2:14.40 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Lisa Steen Duus | 1997 | 555 | 31.85 | 1:05.84 | 1:40.53 | 2:15.25 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anja Rytter Hansen | 1997 | 555 | 31.43 | 1:05.98 | 1:40.91 | 2:15.31 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Emilie Eskildsen | 1997 | 552 | 31.63 | 1:05.82 | 1:40.64 | 2:15.56 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Caroline Oxholm | 1997 | 548 | 31.72 | 1:06.73 | 1:41.73 | 2:15.85 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Louise Møller Jessen | 1997 | 543 | 31.85 | 1:07.05 | 1:42.44 | 2:16.28 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 534 | 32.05 | 1:06.11 | 1:41.53 | 2:17.03 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
14 | Agnes Marie Frey | 1997 | 505 | 31.90 | 1:07.60 | 1:44.08 | 2:19.64 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Anna Fixdahl | 1997 | 500 | 31.73 | 1:06.34 | 1:42.90 | 2:20.08 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Simone Riis | 1997 | 480 | 32.02 | 1:08.38 | 1:45.81 | 2:21.97 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emilia Lüders | 1998 | 604 | 30.88 | 1:03.55 | 1:37.38 | 2:11.52 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | 570 | 30.96 | 1:04.70 | 1:39.62 | 2:14.05 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofia Altoft | 1998 | 565 | 30.77 | 1:04.22 | 1:39.98 | 2:14.46 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Amanda Højberg | 1998 | 560 | 31.28 | 1:05.78 | 1:39.69 | 2:14.85 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mei Mei Dreyer | 1998 | 558 | 31.13 | 1:05.07 | 1:40.35 | 2:15.03 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 530 | 32.18 | 1:06.21 | 1:41.19 | 2:17.33 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 524 | 31.57 | 1:06.31 | 1:42.01 | 2:17.91 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Henriette Hemmingsen | 1998 | 484 | 32.29 | 1:08.04 | 1:45.05 | 2:21.58 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde Zaggai | 1998 | 469 | 32.00 | 1:08.12 | 1:45.76 | 2:23.08 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Tanja Lylloff | 1998 | 469 | 32.92 | 1:09.35 | 1:46.67 | 2:23.10 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | 466 | 33.37 | 1:09.82 | 1:47.04 | 2:23.41 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Andrea Reich | 1998 | 465 | 32.74 | 1:09.55 | 1:47.17 | 2:23.48 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anna Boutrup | 1998 | 462 | 33.35 | 1:10.10 | 1:47.86 | 2:23.81 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ida Henriksen | 1998 | 462 | 33.73 | 1:10.26 | 1:46.82 | 2:23.82 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 447 | 34.39 | 1:10.21 | 1:47.68 | 2:25.40 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Louise Friis Martinsen | 1998 | 438 | 33.04 | 1:10.10 | 1:48.38 | 2:26.35 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:19 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 636 | 59.14 | 2:01.81 | 3:03.98 | 4:07.37 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
2 | Andreas Sandbirk | 1995 | 604 | 57.77 | 2:00.27 | 3:05.21 | 4:11.71 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emil Müller | 1995 | 584 | 59.10 | 2:03.51 | 3:09.70 | 4:14.57 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
4 | Anders Hansen | 1995 | 561 | 1:01.27 | 2:07.05 | 3:11.79 | 4:18.00 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
5 | Christian Røssel | 1995 | 543 | 1:01.46 | 2:07.53 | 3:13.65 | 4:20.83 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
6 | Jakob Vismann | 1995 | 516 | 1:03.42 | 2:10.62 | 3:18.01 | 4:25.35 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Magnus Christensen | 1995 | 501 | 1:02.72 | 2:09.80 | 3:18.22 | 4:27.85 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kasper Emil Nielsen | 1995 | 498 | 1:04.37 | 2:11.51 | 3:19.73 | 4:28.35 | |||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
9 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 488 | 1:03.11 | 2:11.33 | 3:20.35 | 4:30.25 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Rasmus Burlev | 1995 | 477 | 1:03.76 | 2:12.99 | 3:22.88 | 4:32.36 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | 468 | 1:04.45 | 2:14.50 | 3:24.63 | 4:34.04 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
12 | Ulrik Peter Willén | 1995 | 451 | 1:04.45 | 2:14.38 | 3:25.34 | 4:37.47 | |||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
13 | Asbjørn Garne | 1995 | 434 | 1:05.02 | 2:16.45 | 3:28.43 | 4:41.06 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | 421 | 1:05.73 | 2:17.99 | 3:31.08 | 4:43.81 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
15 | Claus Hansen | 1995 | 404 | 1:06.35 | 2:19.36 | 3:33.22 | 4:47.74 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 550 | 1:03.24 | 2:10.98 | 3:15.48 | 4:19.65 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Martin Nielsen | 1996 | 548 | 1:02.09 | 2:07.56 | 3:14.61 | 4:20.02 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
3 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 542 | 1:03.58 | 2:11.12 | 3:15.34 | 4:20.97 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jens Saugmann | 1996 | 541 | 1:04.21 | 2:11.61 | 3:17.40 | 4:21.07 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
5 | Søren Fritzbøger | 1996 | 526 | 1:03.43 | 2:11.44 | 3:18.51 | 4:23.65 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
6 | Stefan Blidarevic | 1996 | 524 | 1:03.54 | 2:11.67 | 3:18.93 | 4:23.86 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | 507 | 1:03.25 | 2:11.24 | 3:19.36 | 4:26.86 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 505 | 1:02.93 | 2:10.66 | 3:19.46 | 4:27.21 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathias Halvorsen | 1996 | 505 | 1:02.36 | 2:09.13 | 3:17.29 | 4:27.22 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rasmus Hasemann | 1996 | 504 | 1:04.11 | 2:12.10 | 3:19.69 | 4:27.43 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | 502 | 1:01.86 | 2:09.67 | 3:19.14 | 4:27.65 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Viktor Holm | 1996 | 501 | 1:04.27 | 2:13.17 | 3:21.13 | 4:27.84 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Rasmus Svendsen | 1996 | 497 | 1:03.13 | 2:11.50 | 3:20.55 | 4:28.65 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 477 | 1:04.65 | 2:13.65 | 3:23.53 | 4:32.39 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Victor Drevskich | 1996 | 475 | 1:03.59 | 2:14.36 | 3:24.20 | 4:32.62 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
16 | Tobias Engell Nielsen | 1996 | 461 | 1:04.62 | 2:15.27 | 3:26.61 | 4:35.47 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Robin Thorsen | 1996 | 430 | 1:05.67 | 2:17.29 | 3:29.85 | 4:41.88 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian O. Sørensen | 1996 | AKUT SYG | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:56 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 11:12 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 564 | 36.26 | 1:15.91 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 526 | 37.76 | 1:17.67 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Freja Englund | 1997 | 523 | 37.37 | 1:17.82 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Katarina Vogel | 1997 | 514 | 37.15 | 1:18.26 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 513 | 37.47 | 1:18.32 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 495 | 37.22 | 1:19.25 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 492 | 37.34 | 1:19.43 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rebekka Gustafson | 1997 | 485 | 37.36 | 1:19.80 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 485 | 38.01 | 1:19.83 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 471 | 38.53 | 1:20.60 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 461 | 38.78 | 1:21.16 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | 456 | 38.96 | 1:21.48 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 452 | 38.95 | 1:21.73 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Sascha Meinild Nielsen | 1997 | 438 | 38.75 | 1:22.55 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Bolette Thomsen | 1997 | 438 | 38.41 | 1:22.58 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Mie Ødegaard | 1997 | 424 | 39.91 | 1:23.48 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Siri Christensen | 1997 | 419 | 40.23 | 1:23.79 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Cirkeline Østerby | 1997 | 418 | 40.42 | 1:23.88 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Frederikke Andersen | 1997 | 399 | 40.16 | 1:25.17 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Julie Bak | 1997 | 379 | 40.25 | 1:26.65 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Mathilde Hallgren | 1997 | 376 | 41.39 | 1:26.85 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
22 | Agnes Marie Frey | 1997 | 371 | 40.76 | 1:27.24 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Julie R. Hartmann Nielsen | 1997 | 355 | 43.00 | 1:28.58 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Sara Gustafson | 1997 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thea Schulze | 1998 | 553 | 36.36 | 1:16.37 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Alma Lundin | 1998 | 546 | 36.44 | 1:16.72 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 502 | 37.25 | 1:18.91 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Maria Grandt | 1998 | 492 | 38.55 | 1:19.44 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Amalie Mortensen | 1998 | 485 | 37.55 | 1:19.78 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Signe Nielsen | 1998 | 460 | 38.78 | 1:21.23 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Tenna Jensen | 1998 | 455 | 37.95 | 1:21.50 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Sofia Altoft | 1998 | 439 | 38.82 | 1:22.50 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 420 | 40.45 | 1:23.71 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Veronika Storm | 1998 | 410 | 40.80 | 1:24.42 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 405 | 40.64 | 1:24.72 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | 397 | 40.88 | 1:25.30 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Rebecca Grønlund | 1998 | 393 | 40.13 | 1:25.60 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 392 | 41.14 | 1:25.70 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Tania Berry | 1998 | 390 | 40.33 | 1:25.85 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sofie Schmidt | 1998 | 385 | 41.03 | 1:26.17 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
17 | Freja Andersen | 1998 | 381 | 41.25 | 1:26.51 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 377 | 41.62 | 1:26.79 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Caroline Windfeldt Trolle | 1998 | 373 | 41.36 | 1:27.09 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Julie Rath | 1998 | 364 | 41.56 | 1:27.84 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | 355 | 42.36 | 1:28.54 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Natasja Schultz | 1998 | 347 | 42.34 | 1:29.23 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:12 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Viktor Christensen | 1995 | 575 | 31.90 | 1:06.86 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anders Paaske | 1995 | 512 | 32.68 | 1:09.52 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Burak Dagidir | 1995 | 469 | 33.83 | 1:11.60 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Andreas Sandbirk | 1995 | 450 | 34.02 | 1:12.59 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 434 | 34.89 | 1:13.46 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kasper Vitten | 1995 | 433 | 35.06 | 1:13.48 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Kasper Emil Nielsen | 1995 | 412 | 35.50 | 1:14.76 | |||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
8 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 411 | 35.47 | 1:14.78 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Jonas Frei | 1995 | 403 | 35.46 | 1:15.31 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
10 | Rasmus Burlev | 1995 | 383 | 36.19 | 1:16.55 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | 379 | 34.93 | 1:16.81 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Søren Lund | 1995 | 316 | 38.43 | 1:21.63 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Brændholt | 1996 | 534 | 32.35 | 1:08.54 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 490 | 32.75 | 1:10.54 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Timon Wedekind | 1996 | 472 | 33.47 | 1:11.44 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Sune Kokholm | 1996 | 443 | 34.93 | 1:12.95 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
5 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | 420 | 34.50 | 1:14.24 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Mathias Parnel | 1996 | 414 | 33.95 | 1:14.64 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 413 | 35.08 | 1:14.66 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 411 | 34.93 | 1:14.80 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 406 | 35.84 | 1:15.08 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | 394 | 35.84 | 1:15.83 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | 373 | 36.36 | 1:17.24 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
12 | Benjamin R. Vinterberg | 1996 | 370 | 36.86 | 1:17.47 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Hannibal Steenfos | 1996 | 306 | 38.41 | 1:22.56 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:23 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 11:59 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 648 | 33.94 | 1:09.41 | 1:44.73 | 2:18.90 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emilie Beckmann | 1997 | 630 | 34.10 | 1:09.82 | 1:44.95 | 2:20.16 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 623 | 33.90 | 1:09.73 | 1:45.66 | 2:20.72 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Hannah Nissen | 1997 | 614 | 32.74 | 1:08.02 | 1:44.95 | 2:21.43 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 553 | 35.36 | 1:12.23 | 1:49.40 | 2:26.41 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 527 | 34.86 | 1:12.81 | 1:51.84 | 2:28.83 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 510 | 36.15 | 1:14.70 | 1:53.07 | 2:30.46 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Anja Rytter Hansen | 1997 | 508 | 35.23 | 1:13.62 | 1:52.36 | 2:30.57 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Iben Grundtvig | 1997 | 492 | 36.21 | 1:15.35 | 1:53.96 | 2:32.20 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 481 | 37.27 | 1:16.35 | 1:55.35 | 2:33.36 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 473 | 37.25 | 1:15.92 | 1:55.34 | 2:34.27 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 460 | 37.19 | 1:16.78 | 1:56.69 | 2:35.64 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Caroline Oxholm | 1997 | 455 | 37.75 | 1:17.76 | 1:57.55 | 2:36.24 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sara Saur | 1997 | 453 | 37.01 | 1:16.31 | 1:56.62 | 2:36.51 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 446 | 37.31 | 1:17.30 | 1:57.98 | 2:37.31 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
16 | Emilie Steffensen | 1997 | 440 | 38.27 | 1:18.06 | 1:58.28 | 2:37.97 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
17 | Siham Saud | 1997 | 440 | 37.46 | 1:16.85 | 1:57.53 | 2:38.02 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
18 | Alexandra Buhl | 1997 | 439 | 37.47 | 1:17.61 | 1:57.69 | 2:38.11 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 434 | 37.39 | 1:17.40 | 1:58.36 | 2:38.78 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 432 | 38.34 | 1:18.10 | 1:59.10 | 2:38.93 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
21 | Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | 350 | 40.31 | 1:24.23 | 2:08.14 | 2:50.58 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emilia Lüders | 1998 | 585 | 34.32 | 1:09.92 | 1:46.43 | 2:23.67 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 520 | 36.30 | 1:15.14 | 1:53.40 | 2:29.45 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Mei Mei Dreyer | 1998 | 514 | 35.69 | 1:13.78 | 1:52.22 | 2:30.04 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Tanja Lylloff | 1998 | 506 | 35.38 | 1:12.84 | 1:52.09 | 2:30.86 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kathrine Hansen | 1998 | 495 | 36.56 | 1:14.97 | 1:54.62 | 2:31.89 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andrea Reich | 1998 | 495 | 36.25 | 1:14.72 | 1:53.52 | 2:31.91 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 482 | 36.06 | 1:14.35 | 1:53.81 | 2:33.27 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 479 | 34.78 | 1:13.31 | 1:53.77 | 2:33.56 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | 471 | 36.50 | 1:14.96 | 1:54.56 | 2:34.45 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Kristin Blach Petersen | 1998 | 471 | 36.68 | 1:15.15 | 1:54.76 | 2:34.45 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | 463 | 37.34 | 1:16.40 | 1:56.47 | 2:35.38 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Laura Rimmer Hansen | 1998 | 461 | 37.34 | 1:16.70 | 1:56.63 | 2:35.59 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Maria Uldal | 1998 | 460 | 35.81 | 1:14.95 | 1:55.15 | 2:35.72 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 456 | 37.53 | 1:16.87 | 1:56.60 | 2:36.10 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 435 | 36.72 | 1:16.91 | 1:57.61 | 2:38.57 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mathilde Zaggai | 1998 | 429 | 37.01 | 1:17.74 | 1:59.25 | 2:39.37 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Signe Bjerre | 1998 | 423 | 36.49 | 1:17.11 | 1:58.60 | 2:40.13 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anna Boutrup | 1998 | 422 | 38.07 | 1:17.84 | 1:59.00 | 2:40.28 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nanna Drewsen | 1998 | 420 | 38.82 | 1:19.24 | 2:00.16 | 2:40.53 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
20 | Henriette Hemmingsen | 1998 | 416 | 38.08 | 1:18.79 | 2:00.23 | 2:41.04 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Rebecca Grønlund | 1998 | 387 | 39.53 | 1:21.30 | 2:03.43 | 2:44.89 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Ida Henriksen | 1998 | 382 | 40.34 | 1:21.57 | 2:03.54 | 2:45.62 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
23 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 378 | 39.15 | 1:20.79 | 2:04.93 | 2:46.17 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
24 | Frederikke Houen | 1998 | 375 | 38.86 | 1:20.33 | 2:03.63 | 2:46.62 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 366 | 39.59 | 1:21.51 | 2:05.46 | 2:48.02 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:59 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Morten Lundsgaard Lange | 1995 | 577 | 29.77 | 1:02.02 | 1:34.32 | 2:07.44 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mark H. Østermann | 1995 | 519 | 31.84 | 1:05.86 | 1:39.36 | 2:12.01 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 510 | 32.19 | 1:06.44 | 1:39.82 | 2:12.81 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Jesper Bang | 1995 | 472 | 32.51 | 1:07.35 | 1:42.38 | 2:16.24 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Anton Andersen | 1995 | 422 | 34.00 | 1:09.52 | 1:45.63 | 2:21.51 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anders Madsen | 1995 | 414 | 34.48 | 1:10.48 | 1:46.55 | 2:22.40 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | 404 | 33.47 | 1:10.07 | 1:47.58 | 2:23.48 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
8 | Ulrik Peter Willén | 1995 | 404 | 35.01 | 1:11.51 | 1:47.87 | 2:23.53 | |||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
9 | Kasper Vitten | 1995 | 391 | 34.93 | 1:11.53 | 1:48.77 | 2:25.17 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 385 | 35.86 | 1:12.96 | 1:49.49 | 2:25.81 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Asbjørn Garne | 1995 | 336 | 35.79 | 1:14.89 | 1:53.75 | 2:32.66 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | 333 | 35.49 | 1:14.09 | 1:54.14 | 2:33.13 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ditlev Balle | 1996 | 482 | 31.83 | 1:05.83 | 1:40.79 | 2:15.37 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Nikolaj Østergaard | 1996 | 475 | 32.46 | 1:06.92 | 1:41.90 | 2:15.98 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Morten Børre Petersen | 1996 | 460 | 32.34 | 1:06.89 | 1:42.01 | 2:17.43 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 452 | 33.77 | 1:08.56 | 1:43.50 | 2:18.29 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | 436 | 31.71 | 1:06.65 | 1:43.35 | 2:19.91 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Viktor Holm | 1996 | 419 | 34.32 | 1:10.41 | 1:46.59 | 2:21.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 413 | 33.47 | 1:09.86 | 1:46.91 | 2:22.49 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Chris Johansen | 1996 | 411 | 32.21 | 1:08.43 | 1:46.02 | 2:22.70 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Peter Gjerulff | 1996 | 410 | 34.10 | 1:10.25 | 1:46.29 | 2:22.89 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Lasse Jørgensen | 1996 | 408 | 32.78 | 1:09.43 | 1:46.77 | 2:23.02 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
11 | André Larsen | 1996 | 393 | 32.67 | 1:09.44 | 1:47.91 | 2:24.85 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Marcus Roldgaard | 1996 | 387 | 33.27 | 1:09.67 | 1:47.76 | 2:25.61 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
13 | Sune Kokholm | 1996 | 382 | 35.87 | 1:12.71 | 1:49.07 | 2:26.28 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
14 | Sebastian Kallestrup | 1996 | 381 | 35.21 | 1:12.14 | 1:50.01 | 2:26.34 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
15 | Malte Frederiksen | 1996 | 379 | 34.26 | 1:11.01 | 1:49.07 | 2:26.68 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Robin Thorsen | 1996 | 365 | 34.99 | 1:12.63 | 1:50.71 | 2:28.50 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Bjørn Wismann | 1996 | 364 | 36.13 | 1:13.29 | 1:50.68 | 2:28.56 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Axel Bevort | 1996 | 356 | 34.83 | 1:12.90 | 1:51.63 | 2:29.76 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | 352 | 35.24 | 1:13.72 | 1:51.91 | 2:30.23 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Rasmus Svendsen | 1996 | 350 | 35.23 | 1:13.38 | 1:53.21 | 2:30.56 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Kasper Jensen | 1996 | 323 | 36.32 | 1:14.82 | 1:54.49 | 2:34.59 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:19 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 14:10 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 658 | 30.40 | 1:03.28 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helena Storr-Hansen | 1997 | 617 | 30.76 | 1:04.65 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Maja Hjuler | 1997 | 532 | 31.91 | 1:07.92 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 532 | 32.10 | 1:07.94 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
5 | Lisa Steen Duus | 1997 | 499 | 33.12 | 1:09.40 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 498 | 32.24 | 1:09.47 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 492 | 32.38 | 1:09.73 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Iben Grundtvig | 1997 | 491 | 32.28 | 1:09.79 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Hannah Nissen | 1997 | 470 | 33.15 | 1:10.82 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Caroline Oxholm | 1997 | 460 | 33.41 | 1:11.33 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 450 | 33.98 | 1:11.83 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
12 | Mie Ødegaard | 1997 | 447 | 34.19 | 1:12.01 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie Christensen | 1997 | 446 | 33.20 | 1:12.03 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Rebekka Gustafson | 1997 | 389 | 35.21 | 1:15.39 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emilie Steffensen | 1997 | 389 | 34.58 | 1:15.41 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 375 | 34.59 | 1:16.33 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 636 | 30.12 | 1:04.00 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 525 | 32.03 | 1:08.22 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 456 | 33.62 | 1:11.51 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristine Barrett | 1998 | 438 | 33.68 | 1:12.48 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 417 | 34.09 | 1:13.67 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Mathilde Zaggai | 1998 | 397 | 34.67 | 1:14.92 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Signe Bjerre | 1998 | 397 | 35.37 | 1:14.92 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofia Altoft | 1998 | 380 | 34.87 | 1:16.02 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 367 | 35.49 | 1:16.91 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Katrine Hvid | 1998 | 360 | 36.32 | 1:17.40 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | 356 | 36.54 | 1:17.64 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Nanna Drewsen | 1998 | 354 | 35.11 | 1:17.81 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:10 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 14:21 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Müller | 1995 | 544 | 27.93 | 59.37 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
2 | Anders Hansen | 1995 | 507 | 28.33 | 1:00.79 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
3 | Andreas Sandbirk | 1995 | 502 | 27.86 | 1:01.02 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 488 | 29.48 | 1:01.58 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Anders Madsen | 1995 | 486 | 29.20 | 1:01.65 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian Røssel | 1995 | 448 | 30.12 | 1:03.35 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
7 | Claus Hansen | 1995 | 436 | 29.27 | 1:03.93 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kasper Emil Nielsen | 1995 | 414 | 30.68 | 1:05.03 | |||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
9 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | 407 | 29.24 | 1:05.44 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Esben Bragason | 1995 | 404 | 30.33 | 1:05.57 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Jakob Vismann | 1995 | 403 | 30.91 | 1:05.61 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Christoffer Voigt | 1995 | 394 | 31.01 | 1:06.12 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Mark H. Østermann | 1995 | 376 | 30.96 | 1:07.14 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Jonas Frei | 1995 | 366 | 32.13 | 1:07.76 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
15 | Burak Dagidir | 1995 | 321 | 32.77 | 1:10.83 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nikolaj Østergaard | 1996 | 495 | 28.98 | 1:01.28 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Søren Fritzbøger | 1996 | 489 | 29.18 | 1:01.53 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jens Saugmann | 1996 | 448 | 29.86 | 1:03.38 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
4 | Oliver Huban | 1996 | 436 | 29.39 | 1:03.92 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | 435 | 29.59 | 1:03.97 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Tobias Engell Nielsen | 1996 | 435 | 30.69 | 1:04.00 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 423 | 30.65 | 1:04.56 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 414 | 30.96 | 1:05.06 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Rasmus Hasemann | 1996 | 402 | 30.58 | 1:05.70 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | 394 | 31.27 | 1:06.12 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 388 | 31.10 | 1:06.47 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 387 | 30.80 | 1:06.51 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathias Halvorsen | 1996 | 384 | 31.19 | 1:06.71 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | 383 | 30.81 | 1:06.76 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
15 | Lasse Jørgensen | 1996 | 374 | 30.24 | 1:07.27 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
16 | Sune Kokholm | 1996 | 368 | 31.13 | 1:07.67 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
17 | Victor Drevskich | 1996 | 367 | 31.63 | 1:07.74 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
18 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 365 | 31.28 | 1:07.82 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
19 | Hannibal Steenfos | 1996 | 354 | 32.31 | 1:08.50 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 278 | 33.42 | 1:14.26 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Christian O. Sørensen | 1996 | AKUT SYG | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:21 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 14:41 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 17, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 628 | 1:08.36 | 2:27.58 | 3:56.46 | 5:04.87 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Maj Howardsen | 1997 | 569 | 1:12.40 | 2:33.22 | 4:07.25 | 5:15.06 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kirstine Andersen | 1997 | 568 | 1:16.68 | 2:39.22 | 4:06.95 | 5:15.16 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 551 | 1:14.72 | 2:34.88 | 4:09.61 | 5:18.38 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 490 | 1:18.80 | 2:44.16 | 4:14.82 | 5:31.17 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Freja Englund | 1997 | 488 | 1:19.97 | 2:47.40 | 4:15.69 | 5:31.61 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Katarina Vogel | 1997 | 488 | 1:23.15 | 2:49.02 | 4:16.74 | 5:31.66 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederikke Andersen | 1997 | 454 | 1:20.03 | 2:49.54 | 4:23.45 | 5:39.72 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 400m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 586 | 1:11.34 | 2:28.53 | 4:00.68 | 5:12.02 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Emilia Lüders | 1998 | 577 | 1:12.80 | 2:28.84 | 4:01.00 | 5:13.59 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mei Mei Dreyer | 1998 | 547 | 1:16.63 | 2:38.04 | 4:06.90 | 5:19.26 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Alma Lundin | 1998 | 526 | 1:20.76 | 2:45.70 | 4:10.70 | 5:23.35 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | 526 | 1:16.54 | 2:39.05 | 4:11.08 | 5:23.35 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Thea Schulze | 1998 | 502 | 1:21.13 | 2:48.24 | 4:12.15 | 5:28.53 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 478 | 1:18.76 | 2:40.67 | 4:17.19 | 5:33.79 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Kristin Blach Petersen | 1998 | 462 | 1:23.18 | 2:44.43 | 4:20.59 | 5:37.66 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 406 | 1:23.16 | 2:50.53 | 4:34.69 | 5:52.45 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maria Grandt | 1998 | 402 | 1:24.38 | 2:57.80 | 4:32.71 | 5:53.56 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:41 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 14:55 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Viktor Christensen | 1995 | 617 | 30.60 | 1:05.37 | 1:40.85 | 2:11.02 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 574 | 29.85 | 1:05.48 | 1:44.25 | 2:14.23 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
3 | Andreas Sandbirk | 1995 | 545 | 28.87 | 1:05.14 | 1:45.54 | 2:16.57 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Morten Lundsgaard Lange | 1995 | 539 | 29.84 | 1:01.53 | 1:44.05 | 2:17.09 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Røssel | 1995 | 533 | 29.65 | 1:06.15 | 1:46.10 | 2:17.55 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
6 | Jakob Vismann | 1995 | 472 | 31.35 | 1:08.64 | 1:51.18 | 2:23.25 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Kasper Vitten | 1995 | 459 | 34.24 | 1:11.69 | 1:52.10 | 2:24.66 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 440 | 30.36 | 1:09.76 | 1:51.85 | 2:26.66 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Morten Børre Petersen | 1996 | 530 | 30.95 | 1:06.72 | 1:46.46 | 2:17.84 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 516 | 30.50 | 2:19.09 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Brændholt | 1996 | 507 | 30.11 | 1:07.74 | 1:47.76 | 2:19.93 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
4 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 486 | 31.42 | 1:10.11 | 1:50.12 | 2:21.85 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ditlev Balle | 1996 | 474 | 30.91 | 1:05.39 | 1:50.21 | 2:23.10 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 465 | 31.33 | 1:08.58 | 1:52.91 | 2:24.02 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 458 | 31.83 | 1:09.18 | 1:52.26 | 2:24.75 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 451 | 31.44 | 1:09.61 | 1:52.65 | 2:25.47 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 450 | 32.07 | 1:11.03 | 1:51.22 | 2:25.55 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Peter Gjerulff | 1996 | 442 | 32.56 | 1:09.02 | 1:52.74 | 2:26.40 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 442 | 30.73 | 1:10.27 | 1:50.67 | 2:26.43 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Tobias Engell Nielsen | 1996 | 418 | 32.36 | 1:12.90 | 1:56.32 | 2:29.24 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Mathias Parnel | 1996 | 377 | 31.77 | 1:11.99 | 1:56.53 | 2:34.40 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | DSQ | Forkert afsl. af ryg | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:55 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 19, 4X100m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Køge Drenge | 1995 | 524 | 4:07.05 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Morten Børre Petersen | 1996 | 30.24 | 1:02.18 | 1:02.18 | ||||||
Viktor Christensen | 1995 | 31.61 | 1:06.81 | 2:08.99 | ||||||
Anders Madsen | 1995 | 28.28 | 1:01.21 | 3:10.20 | ||||||
Mathias Halvorsen | 1996 | 27.13 | 56.85 | 4:07.05 | ||||||
2 | Vat Drenge 1 | 0 | 482 | 4:14.08 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Lasse Jørgensen | 1996 | 30.95 | 1:03.71 | 1:03.71 | ||||||
Mathias Brændholt | 1996 | 33.01 | 1:10.79 | 2:14.50 | ||||||
Piet Jon Vidkjær | 1995 | 28.40 | 1:03.25 | 3:17.75 | ||||||
Esben Bragason | 1995 | 26.33 | 56.33 | 4:14.08 | ||||||
3 | Vest Drenge | 1995 | 458 | 4:18.41 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Nikolaj Bertelsen | 1996 | 31.46 | 1:05.18 | 1:05.18 | ||||||
Burak Dagidir | 1995 | 34.44 | 1:12.67 | 2:17.85 | ||||||
Oliver Huban | 1996 | 29.11 | 1:03.83 | 3:21.68 | ||||||
Gøkhan Dagidir | 1995 | 26.96 | 56.73 | 4:18.41 | ||||||
4 | Sigma Drenge 1 | 0 | 448 | 4:20.28 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Morten Lundsgaard Lange | 1995 | 28.94 | 59.66 | 59.66 | ||||||
Andreas Borre Heltborg | 1996 | 35.12 | 1:15.18 | 2:14.84 | ||||||
Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 30.63 | 1:06.63 | 3:21.47 | ||||||
Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 28.23 | 58.81 | 4:20.28 | ||||||
5 | Stv Drenge | 1995 | 434 | 4:23.02 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Bjørn Wismann | 1996 | 32.95 | 1:08.42 | 1:08.42 | ||||||
Sune Kokholm | 1996 | 34.77 | 1:13.55 | 2:21.97 | ||||||
Jonas Frei | 1995 | 32.08 | 1:07.32 | 3:29.29 | ||||||
Joachim Blach Kristensen | 1995 | 26.68 | 53.73 | 4:23.02 | ||||||
6 | Vat Drenge 2 | 0 | 426 | 4:24.74 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Anton Andersen | 1995 | 32.85 | 1:07.25 | 1:07.25 | ||||||
Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | 36.56 | 1:18.26 | 2:25.51 | ||||||
Nikolaj Østergaard | 1996 | 28.42 | 1:01.46 | 3:26.97 | ||||||
Martin Lund Djurhuus | 1995 | 27.57 | 57.77 | 4:24.74 | ||||||
7 | Gi40Hermes Drenge 1 | 1995 | 419 | 4:26.10 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Christoffer Voigt | 1995 | 33.55 | 1:08.86 | 1:08.86 | ||||||
Timon Wedekind | 1996 | 33.63 | 1:13.36 | 2:22.22 | ||||||
Hannibal Steenfos | 1996 | 31.23 | 1:08.47 | 3:30.69 | ||||||
Peter Gjerulff | 1996 | 26.45 | 55.41 | 4:26.10 | ||||||
8 | Gentofte Drenge | 0 | 363 | 4:39.15 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Asbjørn Garne | 1995 | 33.73 | 1:10.48 | 1:10.48 | ||||||
Kasper Vitten | 1995 | 35.56 | 1:15.62 | 2:26.10 | ||||||
Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | 33.17 | 1:13.03 | 3:39.13 | ||||||
Magnus Wied | 1996 | 28.68 | 1:00.02 | 4:39.15 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:39 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 15:57 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 20, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Piger 1 | 0 | 624 | 4:26.71 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 31.98 | 1:05.71 | 1:05.71 | ||||||
Emilia Lüders | 1998 | 38.27 | 1:21.01 | 2:26.72 | ||||||
Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 29.30 | 1:02.77 | 3:29.49 | ||||||
Mette Haagen Larsen | 1997 | 27.18 | 57.22 | 4:26.71 | ||||||
2 | Gentofte Piger | 0 | 598 | 4:30.66 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Helena Storr-Hansen | 1997 | 33.16 | 1:07.51 | 1:07.51 | ||||||
Alma Lundin | 1998 | 35.83 | 1:15.30 | 2:22.81 | ||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 30.20 | 1:04.93 | 3:27.74 | ||||||
Agnes Marie Frey | 1997 | 30.08 | 1:02.92 | 4:30.66 | ||||||
3 | Sigma Piger 2 | 0 | 551 | 4:38.15 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Nicoline M. Riisberg | 1997 | 34.92 | 1:10.66 | 1:10.66 | ||||||
Sara Fogh Myrup | 1997 | 36.22 | 1:17.90 | 2:28.56 | ||||||
Lisa Steen Duus | 1997 | 31.81 | 1:08.07 | 3:36.63 | ||||||
Maj Howardsen | 1997 | 29.45 | 1:01.52 | 4:38.15 | ||||||
4 | Lyngby Piger | 1997 | 486 | 4:50.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 34.17 | 1:10.51 | 1:10.51 | ||||||
Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 37.62 | 1:19.58 | 2:30.09 | ||||||
Nikoline Svensson | 1998 | 35.61 | 1:17.63 | 3:47.72 | ||||||
Amanda Højberg | 1998 | 29.32 | 1:02.32 | 4:50.04 | ||||||
5 | Triton Piger | 1997 | 479 | 4:51.42 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Caroline Amalie Duus | 1998 | 37.32 | 1:16.39 | 1:16.39 | ||||||
Rebecca Grønlund | 1998 | 39.54 | 1:23.51 | 2:39.90 | ||||||
Cecilie F. Jensen | 1998 | 32.76 | 1:09.14 | 3:49.04 | ||||||
Megan Forslund Hansen | 1997 | 30.12 | 1:02.38 | 4:51.42 | ||||||
6 | Vat Piger | 0 | 476 | 4:51.91 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Nanna Drewsen | 1998 | 36.67 | 1:15.41 | 1:15.41 | ||||||
Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 38.65 | 1:20.22 | 2:35.63 | ||||||
Kirstine Andersen | 1997 | 33.56 | 1:12.56 | 3:48.19 | ||||||
Amalie Mortensen | 1998 | 29.73 | 1:03.72 | 4:51.91 | ||||||
7 | Gi40Hermes Piger 1 | 1997 | 473 | 4:52.54 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Anja Rytter Hansen | 1997 | 36.19 | 1:15.73 | 1:15.73 | ||||||
Maria Grandt | 1998 | 37.71 | 1:20.83 | 2:36.56 | ||||||
Martha Othmar Haskiel | 1997 | 32.99 | 1:11.95 | 3:48.51 | ||||||
Anna Fixdahl | 1997 | 30.06 | 1:04.03 | 4:52.54 | ||||||
8 | Psykopiger 1 | 0 | 466 | 4:54.06 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 36.18 | 1:13.71 | 1:13.71 | ||||||
Rebekka Gustafson | 1997 | 37.72 | 1:20.14 | 2:33.85 | ||||||
Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 34.43 | 1:14.90 | 3:48.75 | ||||||
Simone Riis | 1997 | 31.01 | 1:05.31 | 4:54.06 | ||||||
9 | Stv Piger | 1997 | 450 | 4:57.59 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 38.06 | 1:18.31 | 1:18.31 | ||||||
Amanda Glerup Andersen | 1998 | 41.09 | 1:26.04 | 2:44.35 | ||||||
Kristina Delff Andersen | 1997 | 33.15 | 1:10.40 | 3:54.75 | ||||||
Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 30.24 | 1:02.84 | 4:57.59 | ||||||
10 | Køge Piger | 1997 | 446 | 4:58.48 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Kathrine Hansen | 1998 | 35.48 | 1:12.86 | 1:12.86 | ||||||
Frederikke Andersen | 1997 | 40.16 | 1:25.84 | 2:38.70 | ||||||
Mie Ødegaard | 1997 | 34.25 | 1:15.30 | 3:54.00 | ||||||
Emilie Eskildsen | 1997 | 30.85 | 1:04.48 | 4:58.48 | ||||||
11 | Gentofte Piger 2 | 0 | 432 | 5:01.67 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Sara Saur | 1997 | 35.85 | 1:13.50 | 1:13.50 | ||||||
Caroline Windfeldt Trolle | 1998 | 41.53 | 1:28.63 | 2:42.13 | ||||||
Cecilie Christensen | 1997 | 33.97 | 1:14.30 | 3:56.43 | ||||||
Frederikke Holm Iversen | 1998 | 31.14 | 1:05.24 | 5:01.67 | ||||||
12 | Gcs Piger | 0 | 424 | 5:03.42 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Thea Hovmand Larsen | 1997 | 35.90 | 1:13.43 | 1:13.43 | ||||||
Siri Christensen | 1997 | 40.59 | 1:25.14 | 2:38.57 | ||||||
Katrine Hvid | 1998 | 36.31 | 1:20.48 | 3:59.05 | ||||||
Sofie Sørensen | 1997 | 30.06 | 1:04.37 | 5:03.42 | ||||||
13 | Psykopiger 2 | 0 | 414 | 5:05.95 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Pernille Nislev | 1998 | 38.37 | 1:19.06 | 1:19.06 | ||||||
Julie Leth-Petersen | 1997 | 37.48 | 1:19.03 | 2:38.09 | ||||||
Freja Englund | 1997 | 35.99 | 1:18.41 | 3:56.50 | ||||||
Julie R. Hartmann Nielsen | 1997 | 32.90 | 1:09.45 | 5:05.95 | ||||||
14 | Helsingør Piger | 0 | 369 | 5:17.95 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Nicoline Reinstrup | 1998 | 35.07 | 1:13.70 | 1:13.70 | ||||||
Frederikke Houen | 1998 | 43.87 | 1:33.51 | 2:47.21 | ||||||
Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 35.52 | 1:16.84 | 4:04.05 | ||||||
Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 35.03 | 1:13.90 | 5:17.95 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:57 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 10:17 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 633 | 27.48 | 56.44 | 1:26.04 | 1:55.73 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
2 | Andreas Sandbirk | 1995 | 602 | 27.50 | 57.03 | 1:27.25 | 1:57.71 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Anders Hansen | 1995 | 578 | 27.82 | 57.89 | 1:29.16 | 1:59.32 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
4 | Emil Müller | 1995 | 575 | 28.11 | 58.44 | 1:29.14 | 1:59.52 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
5 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 570 | 28.45 | 58.03 | 1:28.73 | 1:59.85 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ulrik Peter Willén | 1995 | 542 | 29.12 | 1:00.28 | 1:31.25 | 2:01.85 | |||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
7 | Esben Bragason | 1995 | 538 | 28.69 | 59.39 | 1:30.86 | 2:02.16 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Christian Røssel | 1995 | 538 | 28.24 | 58.69 | 1:29.98 | 2:02.19 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
9 | Magnus Christensen | 1995 | 512 | 28.48 | 59.43 | 1:31.95 | 2:04.21 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jakob Vismann | 1995 | 512 | 28.82 | 1:00.40 | 1:32.22 | 2:04.23 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Kasper Emil Nielsen | 1995 | 500 | 29.70 | 1:01.26 | 1:33.34 | 2:05.22 | |||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
12 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | 476 | 29.44 | 1:02.03 | 1:34.79 | 2:07.31 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
13 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 466 | 29.32 | 1:01.27 | 1:34.84 | 2:08.14 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | 436 | 29.68 | 1:02.68 | 1:36.99 | 2:11.04 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Martin Nielsen | 1996 | 527 | 28.75 | 59.98 | 1:32.24 | 2:02.99 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
2 | Søren Fritzbøger | 1996 | 526 | 29.01 | 1:00.41 | 1:32.63 | 2:03.07 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Halvorsen | 1996 | 523 | 28.94 | 1:00.25 | 1:32.00 | 2:03.36 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Peter Gjerulff | 1996 | 521 | 28.48 | 59.39 | 1:30.82 | 2:03.51 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Nikolaj Østergaard | 1996 | 519 | 29.35 | 1:01.63 | 1:32.38 | 2:03.63 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Rasmus Svendsen | 1996 | 509 | 28.80 | 59.99 | 1:32.27 | 2:04.46 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Stefan Blidarevic | 1996 | 508 | 29.00 | 1:01.07 | 1:33.55 | 2:04.52 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 506 | 29.81 | 1:02.01 | 1:34.04 | 2:04.72 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 505 | 28.98 | 1:00.65 | 1:33.02 | 2:04.75 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jens Saugmann | 1996 | 505 | 28.45 | 1:00.75 | 1:33.41 | 2:04.82 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
11 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | 484 | 28.96 | 1:00.87 | 1:33.61 | 2:06.54 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rasmus Hasemann | 1996 | 477 | 28.43 | 1:00.47 | 1:33.81 | 2:07.21 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Ditlev Balle | 1996 | 465 | 28.86 | 1:00.83 | 1:34.29 | 2:08.28 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | 462 | 29.84 | 1:02.47 | 1:35.75 | 2:08.58 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Tobias Engell Nielsen | 1996 | 448 | 29.54 | 1:02.90 | 1:36.85 | 2:09.85 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | 416 | 29.32 | 1:02.52 | 1:37.41 | 2:13.11 | |||
Næstved IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:17 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 10:41 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
OMSEEDNING |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maj Howardsen | 1997 | 630 | 1:07.42 | 2:18.01 | 3:27.44 | 4:34.05 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Møller Jessen | 1997 | 628 | 1:06.47 | 2:16.72 | 3:26.29 | 4:34.38 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Lisa Steen Duus | 1997 | 613 | 1:06.91 | 2:17.28 | 3:27.42 | 4:36.62 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Iben Grundtvig | 1997 | 600 | 1:07.23 | 2:17.25 | 3:28.12 | 4:38.53 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Emilie Eskildsen | 1997 | 597 | 1:07.10 | 2:17.54 | 3:28.23 | 4:39.00 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofie Sørensen | 1997 | 592 | 1:07.74 | 2:18.77 | 3:28.71 | 4:39.85 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Caroline Oxholm | 1997 | 591 | 1:07.60 | 2:19.31 | 3:30.00 | 4:39.98 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 571 | 1:07.27 | 2:19.27 | 3:31.49 | 4:43.16 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Anja Rytter Hansen | 1997 | 565 | 1:06.85 | 2:19.22 | 3:31.62 | 4:44.17 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 557 | 1:08.75 | 2:22.19 | 3:34.30 | 4:45.45 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Maja Hjuler | 1997 | 546 | 1:07.90 | 2:21.13 | 3:33.64 | 4:47.47 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Agnes Marie Frey | 1997 | 529 | 1:07.12 | 2:20.54 | 3:35.04 | 4:50.52 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Simone Riis | 1997 | 497 | 1:09.94 | 2:25.24 | 3:41.84 | 4:56.61 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
OMSEEDNING |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kathrine Hansen | 1998 | 600 | 1:06.24 | 2:16.16 | 3:28.10 | 4:38.54 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mei Mei Dreyer | 1998 | 588 | 1:07.63 | 2:19.16 | 3:30.71 | 4:40.38 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Anna Boutrup | 1998 | 584 | 1:08.71 | 2:20.61 | 3:31.25 | 4:41.10 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofia Altoft | 1998 | 522 | 1:06.77 | 2:20.18 | 3:36.72 | 4:51.73 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Mathilde Zaggai | 1998 | 486 | 1:09.04 | 2:24.97 | 3:42.22 | 4:58.72 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | 482 | 1:08.81 | 2:24.19 | 3:42.22 | 4:59.58 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Signe Bjerre | 1998 | 468 | 1:09.67 | 2:26.37 | 3:45.32 | 5:02.51 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:41 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 10:51 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Lundsgaard Lange | 1995 | 579 | 28.43 | 58.73 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mark H. Østermann | 1995 | 499 | 30.29 | 1:01.69 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Jesper Bang | 1995 | 491 | 30.03 | 1:02.03 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 459 | 30.84 | 1:03.45 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Anders Hansen | 1995 | 447 | 32.04 | 1:04.02 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anton Andersen | 1995 | 431 | 31.61 | 1:04.77 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Ulrik Peter Willén | 1995 | 424 | 32.02 | 1:05.12 | |||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
8 | Christoffer Voigt | 1995 | 409 | 32.33 | 1:05.93 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Anders Madsen | 1995 | 383 | 32.75 | 1:07.38 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Børre Petersen | 1996 | 496 | 29.83 | 1:01.82 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lasse Jørgensen | 1996 | 489 | 30.18 | 1:02.14 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Ditlev Balle | 1996 | 465 | 31.13 | 1:03.16 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Chris Johansen | 1996 | 428 | 30.86 | 1:04.94 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | 426 | 30.96 | 1:05.06 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Oliver Huban | 1996 | 401 | 32.23 | 1:06.35 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Viktor Holm | 1996 | 400 | 32.73 | 1:06.41 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Rasmus Hasemann | 1996 | 398 | 32.33 | 1:06.55 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 387 | 32.33 | 1:07.14 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | André Larsen | 1996 | 387 | 32.25 | 1:07.18 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Bjørn Wismann | 1996 | 381 | 32.81 | 1:07.52 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Peter Gjerulff | 1996 | 372 | 33.07 | 1:08.03 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Marcus Roldgaard | 1996 | 371 | 32.74 | 1:08.12 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
14 | Martin Nielsen | 1996 | 358 | 34.16 | 1:08.92 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
15 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 356 | 33.86 | 1:09.06 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
16 | Sune Kokholm | 1996 | 355 | 33.91 | 1:09.09 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
17 | Malte Frederiksen | 1996 | 348 | 33.73 | 1:09.57 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | 345 | 33.83 | 1:09.78 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Jørgensen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:51 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 11:06 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 607 | 31.72 | 1:05.24 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emilie Beckmann | 1997 | 601 | 32.39 | 1:05.46 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Helena Storr-Hansen | 1997 | 584 | 32.28 | 1:06.08 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 581 | 32.61 | 1:06.18 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Hannah Nissen | 1997 | 578 | 32.45 | 1:06.31 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 470 | 34.59 | 1:11.06 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Anja Rytter Hansen | 1997 | 460 | 34.44 | 1:11.54 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 439 | 35.38 | 1:12.65 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Sara Saur | 1997 | 434 | 35.43 | 1:12.93 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 426 | 35.63 | 1:13.42 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 391 | 36.62 | 1:15.56 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Siham Saud | 1997 | 390 | 37.03 | 1:15.61 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Anna Fixdahl | 1997 | 384 | 36.95 | 1:16.01 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Alexandra Buhl | 1997 | 383 | 36.84 | 1:16.08 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 626 | 30.85 | 1:04.55 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 502 | 33.50 | 1:09.50 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 482 | 34.76 | 1:10.45 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Tanja Lylloff | 1998 | 466 | 34.84 | 1:11.25 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Uldal | 1998 | 449 | 35.38 | 1:12.11 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andrea Reich | 1998 | 439 | 35.90 | 1:12.67 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | 436 | 35.56 | 1:12.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kristin Blach Petersen | 1998 | 433 | 35.78 | 1:13.00 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Laura Rimmer Hansen | 1998 | 432 | 35.77 | 1:13.04 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | 426 | 36.79 | 1:13.38 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 424 | 35.91 | 1:13.50 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 419 | 35.78 | 1:13.83 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 416 | 35.30 | 1:13.96 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Henriette Hemmingsen | 1998 | 412 | 36.19 | 1:14.23 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathilde Zaggai | 1998 | 406 | 35.90 | 1:14.58 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Kristine Barrett | 1998 | 396 | 36.99 | 1:15.23 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 389 | 37.24 | 1:15.66 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
18 | Nanna Drewsen | 1998 | 387 | 36.82 | 1:15.82 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
19 | Ida Henriksen | 1998 | 378 | 37.04 | 1:16.37 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Signe Bjerre | 1998 | 378 | 37.38 | 1:16.38 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
21 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 373 | 37.38 | 1:16.72 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Pernille Nislev | 1998 | 370 | 36.99 | 1:16.90 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | 368 | 37.11 | 1:17.10 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Rebecca Grønlund | 1998 | 366 | 37.18 | 1:17.21 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Mathilde Olsen | 1998 | 360 | 36.92 | 1:17.62 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:06 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Viktor Christensen | 1995 | 608 | 33.09 | 1:09.43 | 1:45.54 | 2:22.42 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Burak Dagidir | 1995 | 490 | 35.58 | 1:14.34 | 1:53.43 | 2:33.02 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Kasper Vitten | 1995 | 486 | 35.05 | 1:14.04 | 1:53.90 | 2:33.52 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Andreas Sandbirk | 1995 | 462 | 35.08 | 1:14.87 | 1:55.52 | 2:36.10 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Rasmus Burlev | 1995 | 408 | 36.38 | 1:17.39 | 1:59.98 | 2:42.75 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Kasper Emil Nielsen | 1995 | 399 | 37.16 | 1:18.56 | 2:00.93 | 2:43.85 | |||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
7 | Jonas Frei | 1995 | 393 | 36.62 | 1:18.40 | 2:01.28 | 2:44.78 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Brændholt | 1996 | 520 | 33.02 | 1:11.04 | 1:50.33 | 2:30.03 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 481 | 34.62 | 1:14.33 | 1:54.26 | 2:33.98 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Timon Wedekind | 1996 | 462 | 34.83 | 1:14.72 | 1:55.60 | 2:36.14 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Sune Kokholm | 1996 | 455 | 36.02 | 1:15.26 | 1:55.80 | 2:36.85 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
5 | Robin Thorsen | 1996 | 424 | 37.00 | 1:17.60 | 1:59.25 | 2:40.66 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | 419 | 36.39 | 1:17.00 | 1:58.87 | 2:41.27 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
7 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | 414 | 36.43 | 1:18.30 | 2:00.80 | 2:41.88 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | 393 | 37.18 | 1:18.47 | 2:01.05 | 2:44.69 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Benjamin R. Vinterberg | 1996 | 391 | 37.59 | 1:19.32 | 2:01.63 | 2:45.05 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | 389 | 37.51 | 1:19.19 | 2:02.31 | 2:45.28 | |||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 376 | 37.68 | 1:19.97 | 2:03.70 | 2:47.20 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonas Vibsig Berding | 1996 | DSQ | Ud på ryg v. 100m | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
OMSEEDNING |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 549 | 37.28 | 1:18.77 | 2:01.27 | 2:44.36 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Katarina Vogel | 1997 | 531 | 38.26 | 1:20.37 | 2:03.49 | 2:46.14 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Freja Englund | 1997 | 520 | 38.79 | 1:21.85 | 2:04.99 | 2:47.39 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 513 | 39.03 | 1:22.07 | 2:05.67 | 2:48.11 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Iben Grundtvig | 1997 | 510 | 38.20 | 1:21.66 | 2:05.78 | 2:48.44 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 489 | 38.67 | 1:22.03 | 2:06.48 | 2:50.83 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 478 | 37.96 | 1:20.64 | 2:05.94 | 2:52.15 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 462 | 39.16 | 1:22.69 | 2:08.50 | 2:54.05 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Siri Christensen | 1997 | 462 | 41.20 | 1:25.37 | 2:09.94 | 2:54.05 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 459 | 39.35 | 1:24.55 | 2:09.90 | 2:54.44 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | 456 | 39.98 | 1:24.20 | 2:09.51 | 2:54.88 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kirstine Andersen | 1997 | 452 | 40.60 | 1:25.97 | 2:10.87 | 2:55.37 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Rebekka Gustafson | 1997 | 447 | 40.45 | 1:24.78 | 2:10.18 | 2:56.02 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cirkeline Østerby | 1997 | 445 | 40.86 | 1:25.81 | 2:11.10 | 2:56.27 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Mie Ødegaard | 1997 | 438 | 41.57 | 1:26.70 | 2:11.78 | 2:57.21 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederikke Andersen | 1997 | 432 | 40.80 | 1:25.91 | 2:11.83 | 2:58.01 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sascha Meinild Nielsen | 1997 | 427 | 40.41 | 1:25.16 | 2:11.57 | 2:58.70 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
18 | Julie Bak | 1997 | 394 | 42.10 | 1:28.79 | 2:16.68 | 3:03.50 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Bolette Thomsen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Julie R. Hartmann Nielsen | 1997 | DSQ | Flyb. før vend 175m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
OMSEEDNING |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alma Lundin | 1998 | 580 | 37.23 | 1:18.50 | 2:00.51 | 2:41.40 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Thea Schulze | 1998 | 572 | 37.26 | 1:18.36 | 2:00.25 | 2:42.14 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Anna Boutrup | 1998 | 523 | 38.70 | 1:21.54 | 2:05.25 | 2:47.05 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 518 | 37.57 | 1:19.91 | 2:02.96 | 2:47.56 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Maria Grandt | 1998 | 488 | 38.46 | 1:21.81 | 2:06.96 | 2:50.88 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Amalie Mortensen | 1998 | 452 | 39.50 | 1:23.90 | 2:09.54 | 2:55.41 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Signe Nielsen | 1998 | 436 | 38.45 | 1:23.57 | 2:10.22 | 2:57.44 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Rebecca Grønlund | 1998 | 425 | 41.54 | 1:27.23 | 2:12.99 | 2:58.95 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | 423 | 42.71 | 1:28.47 | 2:14.04 | 2:59.24 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Sofie Schmidt | 1998 | 402 | 41.37 | 1:27.59 | 2:15.46 | 3:02.38 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 402 | 41.97 | 1:28.34 | 2:15.34 | 3:02.39 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Tania Berry | 1998 | 401 | 41.24 | 1:28.06 | 2:15.78 | 3:02.46 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kristin Blach Petersen | 1998 | 397 | 42.04 | 1:29.14 | 2:15.63 | 3:03.17 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 396 | 41.03 | 1:27.20 | 2:14.69 | 3:03.20 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 390 | 41.55 | 1:28.38 | 2:16.35 | 3:04.20 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | 374 | 43.27 | 1:30.86 | 2:18.91 | 3:06.82 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Natasja Schultz | 1998 | 364 | 42.04 | 1:29.45 | 2:18.95 | 3:08.53 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Emma Lyngby Larsen | 1998 | DSQ | Crawlben v. 150 m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Veronika Storm | 1998 | DSQ | Asym.ben v. 150m | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:56 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 13:41 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 578 | 26.56 | 53.94 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
2 | Anders Hansen | 1995 | 566 | 26.15 | 54.34 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
3 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 565 | 26.72 | 54.35 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andreas Sandbirk | 1995 | 558 | 26.25 | 54.58 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Esben Bragason | 1995 | 551 | 26.75 | 54.81 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Ulrik Peter Willén | 1995 | 536 | 27.01 | 55.33 | |||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
7 | Emil Müller | 1995 | 525 | 27.07 | 55.71 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
8 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 488 | 27.76 | 57.09 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Magnus Christensen | 1995 | 479 | 27.96 | 57.42 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jesper Bang | 1995 | 478 | 27.55 | 57.46 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Kasper Emil Nielsen | 1995 | 475 | 28.34 | 57.60 | |||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
12 | Mark H. Østermann | 1995 | 469 | 27.93 | 57.86 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Anton Andersen | 1995 | 464 | 27.88 | 58.05 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
14 | Jakob Vismann | 1995 | 458 | 28.07 | 58.32 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | 442 | 27.90 | 59.01 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
16 | Asbjørn Garne | 1995 | 441 | 28.13 | 59.06 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Christoffer Voigt | 1995 | 431 | 28.60 | 59.48 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Gjerulff | 1996 | 528 | 27.24 | 55.60 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 507 | 27.68 | 56.36 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Rasmus Svendsen | 1996 | 497 | 27.79 | 56.73 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mathias Halvorsen | 1996 | 496 | 27.63 | 56.78 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Martin Nielsen | 1996 | 483 | 27.78 | 57.28 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
6 | Nikolaj Østergaard | 1996 | 480 | 27.29 | 57.40 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | 477 | 27.70 | 57.52 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oliver Huban | 1996 | 476 | 28.07 | 57.56 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Søren Fritzbøger | 1996 | 468 | 28.15 | 57.88 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 466 | 28.02 | 57.98 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sune Kokholm | 1996 | 453 | 28.01 | 58.52 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
12 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | 450 | 28.12 | 58.66 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Lasse Jørgensen | 1996 | 444 | 27.89 | 58.89 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | 443 | 28.17 | 58.94 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
15 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 441 | 28.79 | 59.02 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
16 | Emil Christensen | 1996 | 436 | 28.35 | 59.27 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
17 | Tobias Engell Nielsen | 1996 | 426 | 29.22 | 59.71 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:41 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 28, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 666 | 28.79 | 58.41 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 660 | 28.39 | 58.58 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Iben Grundtvig | 1997 | 590 | 29.24 | 1:00.82 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Maj Howardsen | 1997 | 582 | 29.56 | 1:01.09 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 546 | 30.22 | 1:02.41 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Hannah Nissen | 1997 | 541 | 30.26 | 1:02.62 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 520 | 30.31 | 1:03.45 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofie Sørensen | 1997 | 518 | 30.50 | 1:03.51 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 518 | 30.90 | 1:03.52 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sara Mikkelsen | 1997 | 517 | 30.66 | 1:03.56 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Lisa Steen Duus | 1997 | 516 | 31.31 | 1:03.58 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sif Vange | 1997 | 509 | 30.65 | 1:03.90 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anja Rytter Hansen | 1997 | 504 | 30.50 | 1:04.11 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Louise Møller Jessen | 1997 | 496 | 31.01 | 1:04.43 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Frederikke Andersen | 1997 | 496 | 30.99 | 1:04.46 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anna Fixdahl | 1997 | 493 | 31.31 | 1:04.59 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Simone Riis | 1997 | 490 | 31.30 | 1:04.69 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 488 | 31.64 | 1:04.79 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Maja Hjuler | 1997 | 488 | 31.21 | 1:04.81 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 468 | 31.50 | 1:05.71 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Kirstine Andersen | 1997 | 454 | 31.59 | 1:06.35 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
22 | Katarina Vogel | 1997 | 449 | 31.98 | 1:06.62 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofia Altoft | 1998 | 569 | 29.34 | 1:01.54 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 551 | 30.24 | 1:02.22 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amanda Højberg | 1998 | 529 | 30.09 | 1:03.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mei Mei Dreyer | 1998 | 519 | 30.73 | 1:03.47 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Anna Boutrup | 1998 | 516 | 30.85 | 1:03.61 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 510 | 30.35 | 1:03.83 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 510 | 30.16 | 1:03.84 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kathrine Hansen | 1998 | 502 | 31.14 | 1:04.17 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 487 | 31.57 | 1:04.84 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Henriette Hemmingsen | 1998 | 478 | 31.31 | 1:05.22 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | 468 | 31.34 | 1:05.68 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Amalie Mortensen | 1998 | 468 | 31.22 | 1:05.71 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 466 | 31.18 | 1:05.78 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kristin Blach Petersen | 1998 | 466 | 31.69 | 1:05.81 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Signe Nielsen | 1998 | 463 | 31.69 | 1:05.95 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Andrea Reich | 1998 | 459 | 31.99 | 1:06.11 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Maria Kaisa Mundt | 1998 | 451 | 31.62 | 1:06.52 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | 451 | 31.82 | 1:06.53 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Maria Grandt | 1998 | 449 | 32.36 | 1:06.61 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Maria Uldal | 1998 | 440 | 31.94 | 1:07.08 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 439 | 32.08 | 1:07.14 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Tanja Lylloff | 1998 | 435 | 32.71 | 1:07.30 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nanna Drewsen | 1998 | 420 | 32.62 | 1:08.12 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
24 | Ida Petersen | 1998 | 418 | 32.83 | 1:08.24 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
25 | Laura Rimmer Hansen | 1998 | 412 | 33.18 | 1:08.53 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
26 | Rikke Munkholm | 1998 | 412 | 32.77 | 1:08.54 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
27 | Caroline Windfeldt Trolle | 1998 | 406 | 32.72 | 1:08.87 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
28 | Mathilde Zaggai | 1998 | 401 | 32.34 | 1:09.18 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
29 | Ida Henriksen | 1998 | 399 | 33.19 | 1:09.30 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Louise Friis Martinsen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 14:17 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 29, 400m Medley Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Morten Lundsgaard Lange | 1995 | 600 | 1:04.85 | 2:13.14 | 3:35.03 | 4:41.31 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 569 | 1:04.88 | 2:19.90 | 3:41.24 | 4:46.41 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
3 | Christian Røssel | 1995 | 548 | 1:05.77 | 2:22.07 | 3:46.23 | 4:50.03 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
4 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 543 | 1:06.96 | 2:17.98 | 3:46.24 | 4:50.90 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Emil Müller | 1995 | 528 | 1:04.50 | 2:17.54 | 3:50.70 | 4:53.64 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
6 | Kasper Vitten | 1995 | 523 | 1:12.16 | 2:27.00 | 3:48.29 | 4:54.58 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Anders Madsen | 1995 | 507 | 1:05.31 | 2:21.48 | 3:50.68 | 4:57.49 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Burak Dagidir | 1995 | 477 | 1:10.35 | 2:29.11 | 3:55.29 | 5:03.75 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Jakob Vismann | 1995 | 470 | 1:09.15 | 2:27.46 | 3:57.33 | 5:05.16 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | 428 | 1:09.53 | 2:29.68 | 4:03.65 | 5:14.87 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 29, 400m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Morten Børre Petersen | 1996 | 528 | 1:08.19 | 2:24.04 | 3:45.90 | 4:53.64 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Brændholt | 1996 | 498 | 1:07.24 | 2:26.49 | 3:49.05 | 4:59.27 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
3 | Stefan Blidarevic | 1996 | 480 | 1:10.01 | 2:29.81 | 3:56.30 | 5:03.03 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tobias Engell Nielsen | 1996 | 480 | 1:10.31 | 2:32.04 | 3:59.17 | 5:03.05 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 462 | 1:12.46 | 2:31.44 | 3:56.57 | 5:06.90 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Timon Wedekind | 1996 | 433 | 1:13.61 | 2:34.11 | 3:59.39 | 5:13.64 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Rasmus Hasemann | 1996 | 433 | 1:12.40 | 2:29.90 | 4:01.58 | 5:13.72 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Jens Saugmann | 1996 | DSQ | Svøm på mvave v 175m | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:17 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 30, 200m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 670 | 30.99 | 1:05.71 | 1:41.17 | 2:18.02 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helena Storr-Hansen | 1997 | 627 | 31.33 | 1:06.52 | 1:43.30 | 2:21.09 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 611 | 31.17 | 1:06.51 | 1:43.80 | 2:22.35 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Lisa Steen Duus | 1997 | 504 | 35.03 | 1:14.10 | 1:53.49 | 2:31.80 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 503 | 34.21 | 1:13.20 | 1:52.92 | 2:31.85 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Maj Howardsen | 1997 | 498 | 34.49 | 1:13.21 | 1:52.78 | 2:32.40 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emilie Eskildsen | 1997 | 468 | 34.56 | 1:13.20 | 1:53.38 | 2:35.55 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Iben Grundtvig | 1997 | 443 | 35.15 | 1:15.54 | 1:57.01 | 2:38.42 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Caroline Oxholm | 1997 | 419 | 35.22 | 1:16.93 | 1:59.79 | 2:41.36 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mie Ødegaard | 1997 | 396 | 35.73 | 1:16.42 | 1:59.51 | 2:44.51 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 375 | 35.90 | 1:18.10 | 2:02.91 | 2:47.49 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 599 | 33.23 | 1:10.84 | 1:46.94 | 2:23.28 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 541 | 33.55 | 1:11.03 | 1:48.66 | 2:28.22 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | 440 | 36.77 | 1:17.50 | 1:58.87 | 2:38.85 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 434 | 35.05 | 1:16.47 | 1:58.09 | 2:39.48 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Signe Bjerre | 1998 | 397 | 35.58 | 1:17.05 | 2:00.58 | 2:44.40 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
6 | Katrine Hvid | 1998 | 344 | 37.39 | 1:20.85 | 2:06.56 | 2:52.32 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | 336 | 37.43 | 1:21.21 | 2:07.43 | 2:53.77 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 15:15 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 31, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Piger 1 | 0 | 635 | 4:02.29 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Maj Howardsen | 1997 | 30.19 | 1:01.97 | 1:01.97 | ||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 28.40 | 1:00.08 | 2:02.05 | ||||||
Mette Haagen Larsen | 1997 | 28.81 | 59.03 | 3:01.08 | ||||||
Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 29.28 | 1:01.21 | 4:02.29 | ||||||
2 | Gentofte Piger | 0 | 577 | 4:10.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Helena Storr-Hansen | 1997 | 29.69 | 1:00.72 | 1:00.72 | ||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 29.40 | 1:01.41 | 2:02.13 | ||||||
Agnes Marie Frey | 1997 | 30.20 | 1:03.35 | 3:05.48 | ||||||
Frederikke Holm Iversen | 1998 | 30.28 | 1:04.56 | 4:10.04 | ||||||
3 | Lyngby Piger | 1997 | 546 | 4:14.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Sif Vange | 1997 | 30.75 | 1:03.93 | 1:03.93 | ||||||
Amanda Højberg | 1998 | 30.50 | 1:03.81 | 2:07.74 | ||||||
Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 29.74 | 1:03.27 | 3:11.01 | ||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 29.68 | 1:03.80 | 4:14.81 | ||||||
4 | Sigma Piger 2 | 0 | 540 | 4:15.71 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Anna Boutrup | 1998 | 31.36 | 1:04.87 | 1:04.87 | ||||||
Sara Fogh Myrup | 1997 | 30.34 | 1:03.52 | 2:08.39 | ||||||
Lisa Steen Duus | 1997 | 30.93 | 1:03.91 | 3:12.30 | ||||||
Caroline Oxholm | 1997 | 30.39 | 1:03.41 | 4:15.71 | ||||||
5 | Gi40Hermes Piger 1 | 1997 | 539 | 4:15.87 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Anna Fixdahl | 1997 | 31.28 | 1:05.56 | 1:05.56 | ||||||
Alberte Sara Cornelius | 1998 | 30.56 | 1:03.65 | 2:09.21 | ||||||
Martha Othmar Haskiel | 1997 | 30.84 | 1:04.56 | 3:13.77 | ||||||
Anja Rytter Hansen | 1997 | 29.55 | 1:02.10 | 4:15.87 | ||||||
6 | Køge Piger | 1997 | 523 | 4:18.45 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Kathrine Hansen | 1998 | 31.63 | 1:05.11 | 1:05.11 | ||||||
Frederikke Andersen | 1997 | 30.58 | 1:03.42 | 2:08.53 | ||||||
Emilie Eskildsen | 1997 | 30.98 | 1:04.22 | 3:12.75 | ||||||
Mie Ødegaard | 1997 | 30.88 | 1:05.70 | 4:18.45 | ||||||
7 | Sigma Ns Piger 3 | 1997 | 508 | 4:20.98 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Andrea Reich | 1998 | 31.50 | 1:05.32 | 1:05.32 | ||||||
Kristin Blach Petersen | 1998 | 31.71 | 1:06.36 | 2:11.68 | ||||||
Henriette Hemmingsen | 1998 | 29.85 | 1:04.19 | 3:15.87 | ||||||
Katarina Vogel | 1997 | 30.75 | 1:05.11 | 4:20.98 | ||||||
8 | Triton Piger | 1997 | 505 | 4:21.53 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Megan Forslund Hansen | 1997 | 30.84 | 1:03.00 | 1:03.00 | ||||||
Bolette Thomsen | 1997 | 32.07 | 1:08.59 | 2:11.59 | ||||||
Louise Møller Jessen | 1997 | 30.59 | 1:05.00 | 3:16.59 | ||||||
Cecilie F. Jensen | 1998 | 30.83 | 1:04.94 | 4:21.53 | ||||||
9 | Gsc Piger 1 | 0 | 497 | 4:22.88 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Klara Tetzschner Madsen | 1997 | 32.46 | 1:06.47 | 1:06.47 | ||||||
Sofie Sørensen | 1997 | 29.96 | 1:03.61 | 2:10.08 | ||||||
Thea Hovmand Larsen | 1997 | 31.60 | 1:05.71 | 3:15.79 | ||||||
Laura Rimmer Hansen | 1998 | 31.93 | 1:07.09 | 4:22.88 | ||||||
10 | Vat Piger | 0 | 494 | 4:23.33 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Kirstine Andersen | 1997 | 31.09 | 1:04.79 | 1:04.79 | ||||||
Amalie Mortensen | 1998 | 30.66 | 1:05.64 | 2:10.43 | ||||||
Nanna Drewsen | 1998 | 32.21 | 1:08.04 | 3:18.47 | ||||||
Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 31.66 | 1:04.86 | 4:23.33 | ||||||
11 | Helsingør Piger | 0 | 485 | 4:25.09 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Frederikke Houen | 1998 | 31.71 | 1:07.67 | 1:07.67 | ||||||
Nicoline Reinstrup | 1998 | 30.28 | 1:03.88 | 2:11.55 | ||||||
Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 31.18 | 1:06.10 | 3:17.65 | ||||||
Maria Kaisa Mundt | 1998 | 31.51 | 1:07.44 | 4:25.09 | ||||||
12 | Psykopiger 1 | 0 | 472 | 4:27.51 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 32.45 | 1:05.82 | 1:05.82 | ||||||
Rebekka Gustafson | 1997 | 32.33 | 1:08.94 | 2:14.76 | ||||||
Simone Riis | 1997 | 31.93 | 1:06.12 | 3:20.88 | ||||||
Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 31.89 | 1:06.63 | 4:27.51 | ||||||
13 | Gentofte Piger 2 | 0 | 468 | 4:28.24 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Cecilie Christensen | 1997 | 31.70 | 1:08.92 | 1:08.92 | ||||||
Alma Lundin | 1998 | 31.14 | 1:04.80 | 2:13.72 | ||||||
Sara Saur | 1997 | 30.74 | 1:04.50 | 3:18.22 | ||||||
Caroline Windfeldt Trolle | 1998 | 33.59 | 1:10.02 | 4:28.24 | ||||||
14 | Psykopiger 2 | 0 | 443 | 4:33.07 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Freja Englund | 1997 | 32.47 | 1:07.42 | 1:07.42 | ||||||
Julie R. Hartmann Nielsen | 1997 | 32.85 | 1:10.00 | 2:17.42 | ||||||
Julie Leth-Petersen | 1997 | 32.87 | 1:08.43 | 3:25.85 | ||||||
Louise R. Hartmann Nielse | 1997 | 31.30 | 1:07.22 | 4:33.07 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:15 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 15:25 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 32, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Vat Drenge 1 | 0 | 542 | 3:44.81 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Nikolaj Østergaard | 1996 | 27.56 | 56.97 | 56.97 | ||||||
Martin Lund Djurhuus | 1995 | 27.05 | 56.97 | 1:53.94 | ||||||
Mathias Brændholt | 1996 | 26.93 | 56.65 | 2:50.59 | ||||||
Esben Bragason | 1995 | 25.78 | 54.22 | 3:44.81 | ||||||
2 | Køge Drenge | 1995 | 541 | 3:44.89 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Magnus Christensen | 1995 | 27.88 | 58.65 | 58.65 | ||||||
Mathias Halvorsen | 1996 | 26.90 | 56.57 | 1:55.22 | ||||||
Morten Børre Petersen | 1996 | 26.92 | 55.89 | 2:51.11 | ||||||
Viktor Christensen | 1995 | 25.99 | 53.78 | 3:44.89 | ||||||
3 | Vest Drenge | 1995 | 503 | 3:50.49 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Nikolaj Bertelsen | 1996 | 28.00 | 58.17 | 58.17 | ||||||
Oliver Huban | 1996 | 27.14 | 56.83 | 1:55.00 | ||||||
Gøkhan Dagidir | 1995 | 27.19 | 56.62 | 2:51.62 | ||||||
Burak Dagidir | 1995 | 28.03 | 58.87 | 3:50.49 | ||||||
4 | Stv Drenge | 1995 | 493 | 3:52.09 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Bjørn Wismann | 1996 | 28.83 | 59.71 | 59.71 | ||||||
Joachim Blach Kristensen | 1995 | 26.74 | 54.34 | 1:54.05 | ||||||
Sune Kokholm | 1996 | 27.76 | 58.40 | 2:52.45 | ||||||
Jonas Frei | 1995 | 28.18 | 59.64 | 3:52.09 | ||||||
5 | Vat Drenge 2 | 0 | 471 | 3:55.62 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 28.46 | 58.96 | 58.96 | ||||||
Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | 28.73 | 1:00.73 | 1:59.69 | ||||||
Lasse Jørgensen | 1996 | 27.45 | 58.61 | 2:58.30 | ||||||
Anton Andersen | 1995 | 27.44 | 57.32 | 3:55.62 | ||||||
6 | Gentofte Drenge | 0 | 449 | 3:59.34 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Asbjørn Garne | 1995 | 28.65 | 59.54 | 59.54 | ||||||
Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | 28.96 | 59.68 | 1:59.22 | ||||||
Magnus Wied | 1996 | 28.58 | 59.96 | 2:59.18 | ||||||
Kasper Vitten | 1995 | 29.21 | 1:00.16 | 3:59.34 | ||||||
7 | Gi40Hermes Drenge 1 | 1995 | 448 | 3:59.57 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Peter Gjerulff | 1996 | 26.77 | 56.28 | 56.28 | ||||||
Christoffer Voigt | 1995 | 28.43 | 59.86 | 1:56.14 | ||||||
Hannibal Steenfos | 1996 | 28.65 | 1:00.77 | 2:56.91 | ||||||
Timon Wedekind | 1996 | 30.15 | 1:02.66 | 3:59.57 | ||||||
8 | Gsc Drenge | 0 | 408 | 4:07.17 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Jonas Vibsig Berding | 1996 | 28.32 | 59.21 | 59.21 | ||||||
Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 26.87 | 56.67 | 1:55.88 | ||||||
Ditlev Balle | 1996 | 28.36 | 59.25 | 2:55.13 | ||||||
Mads Norking | 1995 | 34.44 | 1:12.04 | 4:07.17 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:25 |