Results for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe1 |
|
Udskriftsdato |
29 maj 2011 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
11:56 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 maj 2011 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
OMSEEDNING |
|
|
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
OMSEEDNING |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alma Lundin |
1998 |
|
580 |
37.23 |
1:18.50 |
2:00.51 |
|
2:41.40 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thea Schulze |
1998 |
|
572 |
37.26 |
1:18.36 |
2:00.25 |
|
2:42.14 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Boutrup |
1998 |
|
523 |
38.70 |
1:21.54 |
2:05.25 |
|
2:47.05 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alberte Sara Cornelius |
1998 |
|
518 |
37.57 |
1:19.91 |
2:02.96 |
|
2:47.56 |
|
|
GI-40 Hermes |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maria Grandt |
1998 |
|
488 |
38.46 |
1:21.81 |
2:06.96 |
|
2:50.88 |
|
|
GI-40 Hermes |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Amalie Mortensen |
1998 |
|
452 |
39.50 |
1:23.90 |
2:09.54 |
|
2:55.41 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Signe Nielsen |
1998 |
|
436 |
38.45 |
1:23.57 |
2:10.22 |
|
2:57.44 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rebecca Grønlund |
1998 |
|
425 |
41.54 |
1:27.23 |
2:12.99 |
|
2:58.95 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ida Krogh Gøtzsche |
1998 |
|
423 |
42.71 |
1:28.47 |
2:14.04 |
|
2:59.24 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sofie Schmidt |
1998 |
|
402 |
41.37 |
1:27.59 |
2:15.46 |
|
3:02.38 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maria Tanderup Hansen |
1998 |
|
402 |
41.97 |
1:28.34 |
2:15.34 |
|
3:02.39 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tania Berry |
1998 |
|
401 |
41.24 |
1:28.06 |
2:15.78 |
|
3:02.46 |
|
|
Dragør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kristin Blach Petersen |
1998 |
|
397 |
42.04 |
1:29.14 |
2:15.63 |
|
3:03.17 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Merle F. V. Christensen |
1998 |
|
396 |
41.03 |
1:27.20 |
2:14.69 |
|
3:03.20 |
|
|
GI-40 Hermes |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Caroline Amalie Duus |
1998 |
|
390 |
41.55 |
1:28.38 |
2:16.35 |
|
3:04.20 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ditte Elrum Hansen |
1998 |
|
374 |
43.27 |
1:30.86 |
2:18.91 |
|
3:06.82 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Natasja Schultz |
1998 |
|
364 |
42.04 |
1:29.45 |
2:18.95 |
|
3:08.53 |
|
|
GI-40 Hermes |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Lyngby Larsen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Crawlben v. 150 m |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Veronika Storm |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Asym.ben v. 150m |
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
29 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:56 |
|