Tulokset Cetus GP 2/2023 SU
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Backstroke Men 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Richard |
2013 |
Cetus Espoo |
0.64 |
132 |
1:34.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.52 |
(-8.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alex Balme |
2013 |
Cetus Espoo |
0.64 |
120 |
1:37.78 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Helin |
2013 |
Cetus Espoo |
0.68 |
112 |
1:40.21 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.91 |
(-10.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Liao |
2013 |
Cetus Espoo |
0.82 |
107 |
1:41.61 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Kajamaa |
2013 |
Cetus Espoo |
0.73 |
107 |
1:41.80 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lenni Rautio |
2013 |
Cetus Espoo |
0.75 |
105 |
1:42.25 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lassi Liukkonen |
2013 |
Cetus Espoo |
0.70 |
94 |
1:46.22 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alvar Salminen |
2013 |
Cetus Espoo |
0.72 |
89 |
1:48.03 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Samuel Koskenniemi |
2013 |
Cetus Espoo |
0.67 |
84 |
1:50.18 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Akseli Turunen |
2013 |
Cetus Espoo |
0.68 |
52 |
2:08.73 |
+33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Pauk |
2013 |
Cetus Espoo |
0.73 |
|
DSQ |
|
|
25m kohdalla |
|
|
|
SW 6.4 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/3/2023 7:26:46 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Backstroke Men 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arn Pitkänen |
2012 |
Cetus Espoo |
0.74 |
215 |
1:20.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.14 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirill Kauppinen |
2012 |
Cetus Espoo |
0.81 |
174 |
1:26.43 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eelis Goodacre |
2012 |
Cetus Espoo |
0.70 |
143 |
1:32.37 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.70 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niko Halinen |
2012 |
Cetus Espoo |
1.27 |
120 |
1:37.80 |
+17.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.01 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ivan Tyurin |
2012 |
Cetus Espoo |
0.67 |
118 |
1:38.36 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.92 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mark Rubanov |
2012 |
Cetus Espoo |
0.78 |
107 |
1:41.58 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.41 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sasu Auromaa |
2012 |
Cetus Espoo |
0.78 |
96 |
1:45.39 |
+24.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.83 |
(-19.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hexi Zhang |
2012 |
Cetus Espoo |
0.72 |
|
DSQ |
|
|
25m kohdalla |
|
|
|
SW 6.4 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Semuel Perov |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/3/2023 7:26:46 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Backstroke Men 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Chun |
2011 |
Cetus Espoo |
0.78 |
148 |
1:31.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.84 |
(-6.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niko Koskela |
2011 |
Cetus Espoo |
0.73 |
117 |
1:38.54 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.66 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Silfver |
2011 |
Cetus Espoo |
0.71 |
112 |
1:40.04 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.63 |
(-10.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matias Silfver |
2011 |
Cetus Espoo |
0.67 |
|
DSQ |
|
|
25m kohdalla |
|
|
|
SW 6.4 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Richard Kask |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jani Ylitalo |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/3/2023 7:26:46 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Backstroke Men 13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eero Hiekkanen |
2010 |
Cetus Espoo |
0.61 |
320 |
1:10.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.16 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Kuismin |
2010 |
Cetus Espoo |
0.71 |
302 |
1:11.97 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.68 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ville Tressel |
2010 |
Cetus Espoo |
0.72 |
291 |
1:12.90 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.75 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Jalo |
2010 |
Cetus Espoo |
0.72 |
270 |
1:14.77 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.80 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eelis Hakulinen |
2010 |
Cetus Espoo |
0.79 |
231 |
1:18.70 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.24 |
(+4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leo Kiikka |
2010 |
Cetus Espoo |
0.89 |
220 |
1:20.03 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.30 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alex Pauk |
2010 |
Cetus Espoo |
0.61 |
117 |
1:38.64 |
+27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/3/2023 7:26:46 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Backstroke Men 14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Severi Tammihovi |
2009 |
Cetus Espoo |
0.64 |
416 |
1:04.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.75 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Mäntylä |
2009 |
Cetus Espoo |
0.65 |
346 |
1:08.80 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.79 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
0.69 |
313 |
1:11.12 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.53 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Onni Österberg |
2009 |
Cetus Espoo |
0.67 |
299 |
1:12.25 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.16 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Moritz Kull |
2009 |
Cetus Espoo |
0.75 |
268 |
1:14.87 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.98 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/3/2023 7:26:46 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Backstroke Men 15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alex Stickler |
2008 |
Cetus Espoo |
0.63 |
463 |
1:02.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.11 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veikka Savonen |
2008 |
Cetus Espoo |
0.65 |
412 |
1:04.95 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.24 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
0.65 |
375 |
1:07.00 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.67 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/3/2023 7:26:46 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Backstroke Men 16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roope Liimatainen |
2007 |
Cetus Espoo |
0.71 |
458 |
1:02.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.53 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lenni Syvänen |
2007 |
Cetus Espoo |
0.62 |
435 |
1:03.75 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.23 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veikko Hautaniemi |
2007 |
Cetus Espoo |
0.66 |
430 |
1:04.00 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.09 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
Cetus Espoo |
0.62 |
373 |
1:07.09 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.58 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/3/2023 7:26:46 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Backstroke Men 17 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Nummi |
2006 |
Cetus Espoo |
0.64 |
486 |
1:01.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.29 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/3/2023 7:26:46 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Backstroke Men 18 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joakim Harjaks |
2002 |
Cetus Espoo |
0.65 |
533 |
59.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.33 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/3/2023 7:26:46 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 20:11:21 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|