Tulokset Lohi Uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Lohi-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:17 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2011 |
Laji 8, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mikael Karvonen | 1997 | 369 | 37.18 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
2 | Riku Ylikärppä | 1998 | 279 | 40.83 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Janne Känsäkangas | 1997 | 232 | 43.40 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
4 | Wiljami Huttunen | 1997 | 230 | 43.53 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
5 | Julius Laitila | 1998 | 230 | 43.54 | ||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
6 | Riku Määttä | 1997 | 210 | 44.87 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
7 | Tuomas Kärkkäinen | 1998 | 195 | 45.98 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
8 | Olli-Pekka Heikkilä | 1998 | 187 | 46.65 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Olli Roininen | 1998 | 184 | 46.88 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
10 | Topi Puurunen | 1998 | 171 | 48.02 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
11 | Santeri Leppälä | 1998 | 164 | 48.77 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
12 | Iikka Snellman | 1998 | 156 | 49.51 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
13 | Mikko Kilpinen | 1997 | 153 | 49.87 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
14 | Niklas Halonen | 1998 | 130 | 52.61 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
15 | Arttu Kemppainen | 1998 | 130 | 52.71 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
16 | Teemu Puro | 1999 | 119 | 54.17 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
17 | Sami-Perttu Tapio | 1998 | 99 | 57.62 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
18 | Arttu Nevala | 2002 | 72 | 1:04.17 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
- | Antti Ivanoff | 1998 | DSQ | |||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
- | Teemu Rahikainen | 1998 | DSQ | |||||||
Kuhmon Kiva Uintiseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 8, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jesse Laukkanen | 1996 | 476 | 34.16 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Joona Pyrrö | 1996 | 435 | 35.21 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
3 | Ville Pakkala | 1996 | 434 | 35.23 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
4 | Jakob Nordman | 1996 | 429 | 35.36 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
5 | Petri Lampela | 1996 | 360 | 37.48 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Antti Kiviaho | 1996 | 358 | 37.57 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
7 | Eetu Kokkinen | 1995 | 356 | 37.62 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
8 | Aleksi Syrjäkoski | 1996 | 348 | 37.90 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
9 | Artturi Rantala | 1996 | 309 | 39.44 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Roope Eräluoto | 1996 | 291 | 40.25 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
11 | Henri Köster | 1996 | 287 | 40.45 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
12 | Tuomas Laitala | 1995 | 275 | 41.01 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
13 | Ville Teppola | 1996 | 262 | 41.67 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
14 | Jere Huovinen | 1996 | 238 | 43.01 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
15 | Jakob Melander | 1996 | 230 | 43.53 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
16 | Ilari Ainasoja | 1995 | 221 | 44.10 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
17 | Paavo-Petteri Kelho | 1996 | 218 | 44.28 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
18 | Juuso Mikkonen | 1996 | 211 | 44.78 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
- | Topi Hämäläinen | 1995 | DNS | |||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
- | Tuomas Mäkelä | 1996 | DSQ | |||||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 8, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sami Aaltomaa | 1992 | 726 | 29.68 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
2 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 622 | 31.25 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Janne Lantto | 1994 | 598 | 31.65 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Toni Piirainen | 1976 | 575 | 32.08 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
5 | Toni Kurkinen | 1989 | 541 | 32.73 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Lauri Moilanen | 1988 | 488 | 33.88 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
7 | Tommi Kujala | 1992 | 445 | 34.94 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
8 | Matias Tervala | 1993 | 442 | 35.00 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
9 | Eetu Eskeli | 1993 | 391 | 36.48 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
9 | Ismo Koivisto | 1993 | 391 | 36.48 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
11 | Niko Karjalainen | 1992 | 373 | 37.06 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
12 | Otso Heikkinen | 1992 | 358 | 37.57 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
13 | Tuomas Palosaari | 1993 | 328 | 38.66 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
14 | Teemu Peteri | 1993 | 324 | 38.84 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Aleksi Niskajärvi | 1994 | 198 | 45.73 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Vladimir Brodski | 1946 | DNS | |||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
- | Miikka Reunamäki | 1993 | DSQ | |||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:17 |