Tulokset Lohi Uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Jakso 1 Lauantai
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Lohi-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 18:03 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2011 |
Laji 15, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Hyvönen Mari | 2000 | 308 | 37.76 | 1:17.13 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
2 | Katri Hurskainen | 2000 | 294 | 37.61 | 1:18.35 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 282 | 38.14 | 1:19.39 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
4 | Jenni Louhimo | 2001 | 261 | 38.54 | 1:21.44 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
5 | Kirsi Salmela | 2000 | 259 | 39.81 | 1:21.69 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
6 | Milka Aaltomaa | 2000 | 257 | 40.31 | 1:21.95 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
7 | Emmi Tikkanen | 2000 | 253 | 39.54 | 1:22.31 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
8 | Veera Mursu | 2000 | 248 | 40.81 | 1:22.84 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
9 | Fanny Pesonen | 2000 | 247 | 39.18 | 1:22.97 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
10 | Riikka Lahtinen | 2000 | 245 | 41.58 | 1:23.27 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
11 | Katariina Jyrälä | 2000 | 239 | 39.69 | 1:23.85 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
12 | Iida Kunnari | 2000 | 228 | 40.36 | 1:25.28 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
13 | Seela Peuralahti | 2001 | 217 | 41.32 | 1:26.62 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
14 | Heta Järvenpää | 2001 | 215 | 41.35 | 1:26.89 | |||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
15 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | 214 | 40.52 | 1:27.02 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
16 | Henna Haipus | 2001 | 211 | 40.15 | 1:27.52 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
17 | Ella Takalo | 2000 | 209 | 40.99 | 1:27.68 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
18 | Veera Leinonen | 2000 | 206 | 41.69 | 1:28.10 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
19 | Nelle Ojakippola | 2001 | 194 | 42.44 | 1:29.95 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
20 | Milla Kortetjärvi | 2000 | 192 | 42.52 | 1:30.28 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
21 | Anni Niemistö | 2001 | 188 | 42.57 | 1:30.89 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
22 | Selma Vidgren | 2000 | 187 | 42.17 | 1:31.09 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
23 | Katriina Korpi | 2000 | 185 | 43.57 | 1:31.42 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
24 | Jemina Colley | 2000 | 180 | 43.21 | 1:32.27 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
25 | Olivia Viitala | 2000 | 180 | 42.84 | 1:32.29 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
26 | Angelica Kuoksa | 2001 | 166 | 46.93 | 1:34.72 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
27 | Heidi Blankenstein | 2001 | 165 | 46.21 | 1:34.87 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
28 | Silja Vilmilä | 2001 | 163 | 47.52 | 1:35.30 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
29 | Jonna Airisniemi | 2000 | 149 | 46.26 | 1:38.11 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
30 | Anni Willman | 2001 | 140 | 49.27 | 1:40.27 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
31 | Ada Niskala | 2000 | 139 | 47.71 | 1:40.49 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
32 | Suvi Kurth | 2001 | 134 | 46.99 | 1:41.72 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
33 | Noora Moilanen | 2001 | 129 | 47.50 | 1:42.98 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
34 | Riikka Huttula | 2001 | 128 | 49.82 | 1:43.35 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
35 | Inka Nikupeteri | 2001 | 127 | 49.29 | 1:43.53 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
36 | Karoliina Ojala | 2001 | 127 | 50.22 | 1:43.66 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
37 | Anna-Krista Neuvonen | 2000 | 122 | 49.55 | 1:44.98 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
38 | Taru Poutiainen | 2001 | 120 | 49.79 | 1:45.49 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
39 | Jutta Nikupeteri | 2001 | 117 | 52.74 | 1:46.38 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
40 | Noora Räsänen | 2002 | 111 | 49.38 | 1:48.30 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
41 | Meri Kuuva | 2001 | 111 | 54.30 | 1:48.40 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
42 | Laura Härkönen | 2001 | 106 | 51.63 | 1:49.98 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
43 | Kaisa-Maria Kujala | 2000 | 93 | 52.22 | 1:54.98 | |||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
44 | Sofia Ervasti | 2001 | 93 | 56.37 | 1:55.11 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Anni Rajaniemi | 2000 | DNS | |||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
Laji 15, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 505 | 31.76 | 1:05.39 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
2 | Anna Röytiö | 1998 | 462 | 32.25 | 1:07.36 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Olivia Jokinen | 1998 | 436 | 32.35 | 1:08.66 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
4 | Marena Miettinen | 1998 | 407 | 33.48 | 1:10.28 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
5 | Janina Pyrrö | 1998 | 383 | 35.52 | 1:11.71 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
6 | Tytti Karjalainen | 1998 | 366 | 35.31 | 1:12.77 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Aino Ahola | 1998 | 335 | 36.01 | 1:14.98 | |||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
8 | Jonna Laukkanen | 1998 | 329 | 36.34 | 1:15.40 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
9 | Jenni Ålander | 1999 | 324 | 37.26 | 1:15.79 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
10 | Julia Laakso | 1999 | 314 | 36.95 | 1:16.58 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
11 | Katariina Ruutala | 1998 | 309 | 37.36 | 1:16.99 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
12 | Katariina Räsänen | 1999 | 308 | 38.67 | 1:17.09 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
13 | Sofia Okuogume | 1999 | 300 | 38.10 | 1:17.77 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
14 | Laura Määttä | 1998 | 289 | 37.57 | 1:18.75 | |||||
Kuhmon Kiva Uintiseura | ||||||||||
15 | Tiia Olkkonen | 1999 | 285 | 37.27 | 1:19.08 | |||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
16 | Noora Angelva | 1999 | 277 | 37.19 | 1:19.87 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
17 | Jutta-Mari Tuunainen | 1998 | 275 | 37.82 | 1:20.07 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
18 | Pinja Remes | 1999 | 271 | 38.69 | 1:20.51 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
19 | Jemina Pesonen | 1998 | 265 | 38.73 | 1:21.07 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
20 | Milja Lahtinen | 1999 | 264 | 38.72 | 1:21.13 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
21 | Riikka Korpi | 1998 | 261 | 39.04 | 1:21.45 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
22 | Inna Pajuluoma | 1999 | 258 | 39.25 | 1:21.77 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
23 | Eveliina Palo | 1999 | 256 | 39.35 | 1:22.04 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
24 | Adolfina Lehtonen | 1999 | 255 | 38.45 | 1:22.08 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
25 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | 253 | 39.75 | 1:22.36 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
25 | Jessika Oja | 1998 | 253 | 39.80 | 1:22.36 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
27 | Minttu Korhonen | 1999 | 239 | 39.71 | 1:23.94 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
28 | Heta Lautiainen | 1999 | 237 | 39.20 | 1:24.13 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
29 | Nea Tainio | 1999 | 236 | 39.53 | 1:24.30 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
30 | Elina Pulkkinen | 1999 | 227 | 40.30 | 1:25.39 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
31 | Nora Ijäs | 1999 | 226 | 40.71 | 1:25.49 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
32 | Emmi Laitala | 1999 | 222 | 40.41 | 1:25.98 | |||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
33 | Sanni Siika-Aho | 1999 | 222 | 41.12 | 1:26.04 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
34 | Martta Rautiainen | 1998 | 218 | 42.46 | 1:26.51 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
35 | Milla Henriksson | 1999 | 218 | 41.10 | 1:26.53 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
36 | Selina Pylväs | 1999 | 217 | 41.24 | 1:26.64 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
37 | Laura Känsäkangas | 1999 | 215 | 41.77 | 1:26.97 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
38 | Iida Laukka | 1998 | 212 | 41.71 | 1:27.33 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
39 | Sanni Suomalainen | 1999 | 212 | 40.47 | 1:27.39 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
40 | Mia-Emilia Leinonen | 1998 | 201 | 42.33 | 1:28.86 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
41 | Ilona Lampela | 1999 | 191 | 41.74 | 1:30.39 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
42 | Suvi Kinnunen | 1998 | 177 | 45.55 | 1:32.73 | |||||
Kuhmon Kiva Uintiseura | ||||||||||
43 | Aada Ketola | 1998 | 177 | 44.02 | 1:32.81 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
44 | Ninni Karppinen | 1999 | 173 | 44.86 | 1:33.48 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
45 | Riina Huotari | 1998 | 168 | 44.03 | 1:34.42 | |||||
Kuhmon Kiva Uintiseura | ||||||||||
46 | Marianne Kumpulainen | 1999 | 167 | 46.80 | 1:34.50 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
47 | Ronja Mikkonen | 1999 | 162 | 45.03 | 1:35.49 | |||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
48 | Janita Jaakola | 1999 | 110 | 51.22 | 1:48.54 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
49 | Ilona Kaisti | 1999 | 91 | 51.59 | 1:55.69 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Jenni Niskanen | 1999 | DNF | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
- | Salla Jokio | 1998 | DSQ | |||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 18:03 |