Resultat för Suomen mestaruus ja nuorten mestaruusuinnit
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | SM ja NSM 2011 | Tulostuspäivämäärä | 03 heinäkuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:02 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 30 kesäkuu 2011 |
Laji 36, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut, Nuori |
Maailmanennätys: Aaron PEIRSOL (1983) 51.94 2009-07-08 |
Euroopan ennätys: Camille LACOURT (1985) 52.11 2010-08-10 |
SE: Jani Sievinen (1973) 55.83 1995-05-16 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Janne Markkanen | 1994 | 9 | 690 | 28.83 | 58.77 | ||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Teemu Aho | 1994 | 7 | 663 | 29.04 | 59.58 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
3 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | 6 | 641 | 29.48 | 1:00.23 | ||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Petja Yritys | 1993 | 5 | 600 | 30.51 | 1:01.57 | ||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
5 | Jani Mäkinen | 1994 | 4 | 597 | 29.31 | 1:01.67 | ||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Christopher Kokarev | 1993 | 3 | 594 | 30.09 | 1:01.79 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Pyry Suomi | 1993 | 2 | 588 | 29.59 | 1:02.01 | ||||
Poseidon | ||||||||||
8 | Wiljam Rautiainen | 1995 | 1 | 583 | 30.71 | 1:02.19 | ||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Kalle Välilä | 1993 | 574 | 30.30 | 1:02.51 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Niko Pankka | 1995 | 563 | 30.24 | 1:02.92 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Roope Kastarinen | 1994 | 561 | 30.22 | 1:02.97 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Santeri Pigg | 1996 | 555 | 30.81 | 1:03.22 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Martin Kartau | 1995 | 553 | 30.77 | 1:03.28 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
14 | Miro Vasko | 1993 | 550 | 30.66 | 1:03.40 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Lauri Pilpola | 1993 | 544 | 30.86 | 1:03.62 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Kasperi Mikkonen | 1993 | 540 | 31.02 | 1:03.77 | |||||
Koovee | ||||||||||
17 | Kaarle Suonio | 1994 | 533 | 31.29 | 1:04.05 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
18 | Petteri Otranen | 1993 | 531 | 30.83 | 1:04.16 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
19 | Juho Hyrkkänen | 1994 | 518 | 31.01 | 1:04.68 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
20 | Miro Juvonen | 1994 | 517 | 31.95 | 1:04.72 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
21 | Jesse Laukkanen | 1996 | 513 | 31.63 | 1:04.87 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
22 | Aleksanteri Järvinen | 1996 | 507 | 31.45 | 1:05.14 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
23 | Juho Eerola | 1995 | 504 | 31.60 | 1:05.25 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
24 | Gustav Carlsson | 1993 | 498 | 31.51 | 1:05.54 | |||||
IF Åland | ||||||||||
25 | Valtteri Karttunen | 1993 | 490 | 32.14 | 1:05.89 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
26 | Jere Urpunen | 1993 | 485 | 31.43 | 1:06.10 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
26 | Timmi Tuutti | 1993 | 485 | 31.24 | 1:06.10 | |||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
28 | Tomi Leppälä | 1994 | 484 | 32.35 | 1:06.15 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
29 | Rasmus Sinnemaa | 1994 | 482 | 31.93 | 1:06.26 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
30 | Niko-Pekka Lindholm | 1994 | 479 | 32.56 | 1:06.40 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
31 | Markus Seeste | 1994 | 459 | 32.69 | 1:07.31 | |||||
Poseidon | ||||||||||
32 | Atte Isomaa | 1995 | 451 | 32.15 | 1:07.75 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
33 | Niklas Aaltonen | 1994 | 445 | 32.91 | 1:08.04 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
34 | Henri Hartikainen | 1995 | 436 | 32.34 | 1:08.51 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
- | Eetu Päivärinta | 1994 | DNF | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.40 | Tulostuspäivämäärä | 03 heinäkuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:02 |