Resultater for Svømmeklubben NORD - Klubmesterskab 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vadum Svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2023 to 17. dec 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Medley Herrer - Finale |
|
|
Klubrekor |
5:01.28 |
|
|
|
Thomas Birkkjær |
|
(DEN) |
|
11-05-2010 |
|
|
|
|
Klubrekor |
4:55.47 |
|
|
|
Rune S. Jensen |
|
(DEN) |
|
25-10-1997 |
|
|
|
|
Klubrekor |
4:53.20 |
|
|
|
Claus H. Thomsen |
|
(DEN) |
|
23-11-1986 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
330 |
5:39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:47.83 |
(-8.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
315 |
5:45.01 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:47.33 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
307 |
5:47.72 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:44.75 |
(+2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
296 |
5:52.08 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:52.03 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2023 11:19:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2023 12:31.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vadum Svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2023 to 17. dec 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 25m Brystsv Damer *Svømmeskolen* - Finale |
|
|
Svømmeskolen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maren Kousgaard Pedersen |
2013 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vigga-Marie Carus |
2014 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sarah Tran |
2015 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2023 11:19:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2023 12:31.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vadum Svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2023 to 17. dec 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 25m Brystsv Herrer *Svømmeskolen* - Finale |
|
|
Svømmeskolen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Holck Schiønning Vest |
2016 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
44.18 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johannes Thorsen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2023 11:20:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2023 12:31.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vadum Svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2023 to 17. dec 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Damer - Finale |
|
|
Klubrekor |
1:12.45 |
|
|
|
Lise L. Nielsen |
|
(DEN) |
|
11-07-2010 |
|
|
|
|
Klubrekor |
1:10.05 |
|
|
|
Pernille Balser |
|
(DEN) |
|
10-06-2007 |
|
|
|
|
Klubrekor |
1:09.89 |
|
|
|
Ina Lesager |
|
(DEN) |
|
16-01-1985 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
243 |
1:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.19 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Brect |
2013 |
Svømmeklubben Nord |
|
152 |
1:42.14 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Munk Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
146 |
1:43.65 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2023 11:23:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2023 12:31.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vadum Svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2023 to 17. dec 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer - Finale |
|
|
Klubrekor |
1:01.43 |
|
|
|
Jess R. Jacobsen |
|
(DEN) |
|
11-07-1998 |
|
|
|
|
Klubrekor |
58.59 |
|
|
|
Jess R. Jacobsen |
|
(DEN) |
|
20-11-1999 |
|
|
|
|
Klubrekor |
57.73 |
|
|
|
Jess R. Jacobsen |
|
(DEN) |
|
25-03-2004 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
287 |
1:12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.15 |
(+3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Shunsuke Fujima Casp |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
263 |
1:14.53 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Braad Bjørn |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
211 |
1:20.25 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.84 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludvig Heick Hjerrild-Jensen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
186 |
1:23.70 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.82 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
181 |
1:24.45 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.07 |
(+5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tristan Seerup Gram Theilgaar |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
105 |
1:41.15 |
+28.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.86 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2023 11:29:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2023 12:31.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vadum Svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2023 to 17. dec 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer - Finale |
|
|
Klubrekor |
29.05 |
|
|
|
Maria B. Bostrup, Lise L |
|
(DEN) |
|
05-10-2010 |
|
|
|
|
Klubrekor |
26.59 |
|
|
|
Camilla Ottesen |
|
(DEN) |
|
11-11-2016 |
|
|
|
|
Klubrekor |
26.59 |
|
|
|
Camilla Ottesen |
|
(DEN) |
|
11-11-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Barbara Debes |
2000 |
Svømmeklubben Nord |
|
519 |
28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.31 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
398 |
31.17 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.35 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
360 |
32.22 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.97 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
349 |
32.55 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.87 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hannah Bach Mikkelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
337 |
32.92 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.92 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoline Skjøtt |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
288 |
34.72 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.94 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Flyger Grøndal |
2011 |
Svømmeklubben Nord |
|
283 |
34.90 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.16 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ester Klyvø |
2011 |
Svømmeklubben Nord |
|
265 |
35.69 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ingrid Holm Nors |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
239 |
36.90 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.85 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Munk Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
228 |
37.51 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.43 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sarah Hylling Atzen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
219 |
38.02 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.20 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Selma Brect |
2013 |
Svømmeklubben Nord |
|
206 |
38.79 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.82 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mille Hoff Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
179 |
40.63 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.98 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Carmen Engvad Krogshave |
2011 |
Svømmeklubben Nord |
|
145 |
43.63 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alberte Lindved Timm |
2014 |
Svømmeklubben Nord |
|
123 |
46.07 |
+17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Katrine Kruse-Winther |
2013 |
Svømmeklubben Nord |
|
102 |
48.92 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.04 |
(-18.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karen Storgaard Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2023 12:02:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2023 12:35.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vadum Svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2023 to 17. dec 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer - Finale |
|
|
Klubrekor |
25.83 |
|
|
|
Emil B. Hjermitslev |
|
(DEN) |
|
02-02-2013 |
|
|
|
|
Klubrekor |
25.36 |
|
|
|
Jess R. Jacobsen |
|
(DEN) |
|
27-11-1999 |
|
|
|
|
Klubrekor |
24.36 |
|
|
|
Jess R. Jacobsen |
|
(DEN) |
|
08-11-2003 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
391 |
27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.67 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
335 |
29.02 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.08 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
334 |
29.05 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.89 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolaj Shunsuke Fujima Casp |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
321 |
29.43 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.88 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
282 |
30.71 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.20 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bertram Pihl Nygaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
273 |
31.04 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.34 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Braad Bjørn |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
271 |
31.15 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.15 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
255 |
31.77 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.85 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ludvig Heick Hjerrild-Jensen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
245 |
32.20 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.91 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Holt Flyger |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
190 |
35.04 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.34 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christian Storgaard Jensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
134 |
39.37 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.88 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karl Haslund Pape |
2011 |
Svømmeklubben Nord |
|
118 |
41.00 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.04 |
(-6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2023 12:05:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2023 12:35.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vadum Svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2023 to 17. dec 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer *Svømmeskolen* - Finale |
|
|
Klubrekor |
26.59 |
|
|
|
Camilla Ottesen |
|
(DEN) |
|
11-11-2016 |
|
|
|
|
Klubrekor |
26.59 |
|
|
|
Camilla Ottesen |
|
(DEN) |
|
11-11-2016 |
|
|
|
|
Klubrekor |
29.05 |
|
|
|
Maria B. Bostrup, Lise L |
|
(DEN) |
|
05-10-2010 |
|
|
|
|
Svømmeskolen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nanna Clara Risvang |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
196 |
39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Lauesen |
2012 |
Svømmeklubben Nord |
|
95 |
50.10 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Alberte Bandholm |
2011 |
Svømmeklubben Nord |
|
91 |
50.82 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maren Kousgaard Pedersen |
2013 |
Svømmeklubben Nord |
|
85 |
52.03 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Dalsgaard Brønnum |
2015 |
Svømmeklubben Nord |
|
84 |
52.27 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristine Rostgaard Skjøtt |
2013 |
Svømmeklubben Nord |
|
81 |
52.80 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2023 12:05:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2023 12:35.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vadum Svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2023 to 17. dec 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer *Svømmeskolen* - Finale |
|
|
Klubrekor |
24.36 |
|
|
|
Jess R. Jacobsen |
|
(DEN) |
|
08-11-2003 |
|
|
|
|
Klubrekor |
25.36 |
|
|
|
Jess R. Jacobsen |
|
(DEN) |
|
27-11-1999 |
|
|
|
|
Klubrekor |
25.83 |
|
|
|
Emil B. Hjermitslev |
|
(DEN) |
|
02-02-2013 |
|
|
|
|
Svømmeskolen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl-Emil Kaptain |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
148 |
38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matti Rønnest |
2015 |
Svømmeklubben Nord |
|
53 |
53.45 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Hylling Atzen |
2012 |
Svømmeklubben Nord |
|
50 |
54.57 |
+16.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.42 |
(-6.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Ulstrup Jensen |
2013 |
Svømmeklubben Nord |
|
48 |
55.26 |
+17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Hylling Atzen |
2012 |
Svømmeklubben Nord |
|
43 |
57.14 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.78 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maximus Eggertsen |
2013 |
Svømmeklubben Nord |
|
40 |
58.62 |
+20.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.58 |
(-3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2023 12:11:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2023 12:35.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vadum Svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2023 to 17. dec 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer - Finale |
|
|
Klubrekor |
2:47.10 |
|
|
|
Lea Jun Witte |
|
(DEN) |
|
07-04-2000 |
|
|
|
|
Klubrekor |
2:47.10 |
|
|
|
Lea Jun Witte |
|
(DEN) |
|
07-04-2000 |
|
|
|
|
Klubrekor |
2:47.10 |
|
|
|
Lea Jun Witte |
|
(DEN) |
|
07-04-2000 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
325 |
3:15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.80 |
(+8.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ingrid Holm Nors |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
291 |
3:22.91 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.34 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2023 12:14:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2023 12:35.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vadum Svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2023 to 17. dec 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer - Finale |
|
|
Klubrekor |
2:33.17 |
|
|
|
Christian Kornum |
|
(DEN) |
|
07-04-2000 |
|
|
|
|
Klubrekor |
2:19.71 |
|
|
|
Sebastian Eliasen |
|
(DEN) |
|
04-11-2023 |
|
|
|
|
Klubrekor |
2:19.71 |
|
|
|
Sebastian Eliasen |
|
(DEN) |
|
04-11-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
336 |
2:52.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.37 |
(+7.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
274 |
3:05.00 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:08.14 |
(-1:03.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tristan Seerup Gram Theilgaar |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
153 |
3:44.57 |
+51.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:58.20 |
(-13.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2023 12:20:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2023 12:35.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vadum Svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2023 to 17. dec 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 25m Rygsvømning Damer *Svømmeskolen* - Finale |
|
|
Svømmeskolen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nanna Clara Risvang |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elinor Bech-Egstrup |
2012 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
27.38 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maren Kousgaard Pedersen |
2013 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
28.39 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Kristiane Munk Pederse |
2014 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
28.81 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Augusta Gry Næser |
2015 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
31.56 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cassandra Eggertsen |
2015 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
31.65 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2023 12:25:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2023 12:35.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vadum Svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2023 to 17. dec 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 25m Rygsvømning Herrer *Svømmeskolen* - Finale |
|
|
Svømmeskolen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Holck Schiønning Vest |
2016 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2023 12:25:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2023 12:35.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vadum Svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2023 to 17. dec 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer - Finale |
|
|
Klubrekor |
1:12.37 |
|
|
|
Lise L. Nielsen |
|
(DEN) |
|
14-11-2010 |
|
|
|
|
Klubrekor |
1:09.99 |
|
|
|
Camilla Ottesen |
|
(DEN) |
|
30-10-2016 |
|
|
|
|
Klubrekor |
1:09.99 |
|
|
|
Camill Ottesen |
|
(DEN) |
|
30-10-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Barbara Debes |
2000 |
Svømmeklubben Nord |
|
407 |
1:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
290 |
1:22.92 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.41 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Skjøtt |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
236 |
1:28.75 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.31 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ester Klyvø |
2011 |
Svømmeklubben Nord |
|
186 |
1:36.15 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.90 |
(-11.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Flyger Grøndal |
2011 |
Svømmeklubben Nord |
|
173 |
1:38.48 |
+24.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.15 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mille Hoff Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
151 |
1:43.00 |
+28.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.64 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carmen Engvad Krogshave |
2011 |
Svømmeklubben Nord |
|
112 |
1:53.80 |
+39.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.53 |
(-18.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Lindved Timm |
2014 |
Svømmeklubben Nord |
|
92 |
2:01.46 |
+47.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katrine Kruse-Winther |
2013 |
Svømmeklubben Nord |
|
87 |
2:03.51 |
+49.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karen Storgaard Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2023 12:34:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2023 12:35.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vadum Svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2023 to 17. dec 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer *Svømmeskolen* - Final |
|
|
Klubrekor |
34.99 |
|
|
|
Lea Jun Witte |
|
(DEN) |
|
23-02-2001 |
|
|
|
|
Klubrekor |
34.99 |
|
|
|
Lea Jun Witte |
|
(DEN) |
|
23-02-2001 |
|
|
|
|
Klubrekor |
35.04 |
|
|
|
Lea Jun Witte |
|
(DEN) |
|
23-03-2000 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maren Kousgaard Pedersen |
2013 |
Svømmeklubben Nord |
|
75 |
1:07.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Dalsgaard Brønnum |
2015 |
Svømmeklubben Nord |
|
57 |
1:13.85 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristine Rostgaard Skjøtt |
2013 |
Svømmeklubben Nord |
|
30 |
1:31.52 |
+24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2023 13:30:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2023 13:34.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vadum Svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2023 to 17. dec 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Medley Damer 16-17 år - Finale |
|
|
Klubrekor |
2:33.47 |
|
|
|
Lea Jun Witte |
|
(DEN) |
|
07-04-2000 |
|
|
|
|
Klubrekor |
2:33.47 |
|
|
|
Lea Jun Witte |
|
(DEN) |
|
07-04-2000 |
|
|
|
|
Klubrekor |
2:23.51 |
|
|
|
Rikke Møller |
|
(DEN) |
|
01-11-1997 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
350 |
2:52.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.50 |
(-4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2023 11:08:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Medley Damer 14-15 år - Finale |
|
|
Klubrekor |
2:33.47 |
|
|
|
Lea Jun Witte |
|
(DEN) |
|
07-04-2000 |
|
|
|
|
Klubrekor |
2:33.47 |
|
|
|
Lea Jun Witte |
|
(DEN) |
|
07-04-2000 |
|
|
|
|
Klubrekor |
2:23.51 |
|
|
|
Rikke Møller |
|
(DEN) |
|
01-11-1997 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
329 |
2:56.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.45 |
(+4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Munk Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
139 |
3:54.88 |
+58.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:57.00 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2023 11:08:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-12-2023 12:02.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vadum Svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2023 to 17. dec 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
Klubrekor |
2:20.96 |
|
|
|
Christian Kornum |
|
(DEN) |
|
18-03-2018 |
|
|
|
|
Klubrekor |
2:15.47 |
|
|
|
Jess R. Jacobsen |
|
(DEN) |
|
27-11-1999 |
|
|
|
|
Klubrekor |
2:15.47 |
|
|
|
Jess R. Jacobsen |
|
(DEN) |
|
27-11-1999 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
311 |
2:41.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.20 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
295 |
2:44.52 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.66 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
285 |
2:46.40 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.91 |
(+7.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
284 |
2:46.64 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.97 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2023 11:08:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
Klubrekor |
2:20.96 |
|
|
|
Christian Kornum |
|
(DEN) |
|
18-03-2018 |
|
|
|
|
Klubrekor |
2:15.47 |
|
|
|
Jess R. Jacobsen |
|
(DEN) |
|
27-11-1999 |
|
|
|
|
Klubrekor |
2:15.47 |
|
|
|
Jess R. Jacobsen |
|
(DEN) |
|
27-11-1999 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Seerup Gram Theilgaar |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
155 |
3:23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.83 |
(-5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2023 11:08:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-12-2023 12:02.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vadum Svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2023 to 17. dec 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer 16-17 år - Finale |
|
|
Klubrekor |
1:02.67 |
|
|
|
Lise L. Nielsen |
|
(DEN) |
|
11-07-2010 |
|
|
|
|
Klubrekor |
58.25 |
|
|
|
Camilla Ottesen |
|
(DEN) |
|
13-11-2016 |
|
|
|
|
Klubrekor |
58.25 |
|
|
|
Camilla Ottesen |
|
(DEN) |
|
13-11-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
404 |
1:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.90 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
357 |
1:10.82 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.61 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hannah Bach Mikkelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
343 |
1:11.75 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.07 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Skjøtt |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
272 |
1:17.49 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.24 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Hoff Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
206 |
1:25.05 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.98 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2023 11:19:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer 14-15 år - Finale |
|
|
Klubrekor |
1:02.67 |
|
|
|
Lise L. Nielsen |
|
(DEN) |
|
11-07-2010 |
|
|
|
|
Klubrekor |
58.25 |
|
|
|
Camilla Ottesen |
|
(DEN) |
|
13-11-2016 |
|
|
|
|
Klubrekor |
58.25 |
|
|
|
Camilla Ottesen |
|
(DEN) |
|
13-11-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
369 |
1:10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.30 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah Hylling Atzen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
204 |
1:25.30 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.43 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Munk Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
190 |
1:27.26 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.25 |
(+6.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2023 11:19:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer 12-13 år - Finale |
|
|
Klubrekor |
1:02.67 |
|
|
|
Lise L. Nielsen |
|
(DEN) |
|
11-07-2010 |
|
|
|
|
Klubrekor |
58.25 |
|
|
|
Camilla Ottesen |
|
(DEN) |
|
13-11-2016 |
|
|
|
|
Klubrekor |
58.25 |
|
|
|
Camilla Ottesen |
|
(DEN) |
|
13-11-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Flyger Grøndal |
2011 |
Svømmeklubben Nord |
|
268 |
1:17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.49 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carmen Engvad Krogshave |
2011 |
Svømmeklubben Nord |
|
127 |
1:39.90 |
+21.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.19 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karen Storgaard Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigrid Illemann Brunsgaard |
2012 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2023 11:19:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer 11 og yngre - Finale |
|
|
Klubrekor |
1:02.67 |
|
|
|
Lise L. Nielsen |
|
(DEN) |
|
11-07-2010 |
|
|
|
|
Klubrekor |
58.25 |
|
|
|
Camilla Ottesen |
|
(DEN) |
|
13-11-2016 |
|
|
|
|
Klubrekor |
58.25 |
|
|
|
Camilla Ottesen |
|
(DEN) |
|
13-11-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Lindved Timm |
2014 |
Svømmeklubben Nord |
|
102 |
1:47.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Kruse-Winther |
2013 |
Svømmeklubben Nord |
|
90 |
1:51.99 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2023 11:19:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-12-2023 12:02.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vadum Svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2023 to 17. dec 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer 17-18 år - Finale |
|
|
Klubrekor |
55.91 |
|
|
|
Emil B. Hjermitslev |
|
(DEN) |
|
06-08-2013 |
|
|
|
|
Klubrekor |
54.61 |
|
|
|
Anders Møllerskov |
|
(DEN) |
|
10-11-2001 |
|
|
|
|
Klubrekor |
53.90 |
|
|
|
Claus H. Thomsen |
|
(DEN) |
|
23-11-1986 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
382 |
1:01.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.80 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2023 11:32:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
Klubrekor |
55.91 |
|
|
|
Emil B. Hjermitslev |
|
(DEN) |
|
06-08-2013 |
|
|
|
|
Klubrekor |
54.61 |
|
|
|
Anders Møllerskov |
|
(DEN) |
|
10-11-2001 |
|
|
|
|
Klubrekor |
53.90 |
|
|
|
Claus H. Thomsen |
|
(DEN) |
|
23-11-1986 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
380 |
1:02.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.39 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Shunsuke Fujima Casp |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
352 |
1:03.64 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.81 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
348 |
1:03.87 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.45 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
337 |
1:04.54 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.59 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
323 |
1:05.46 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.53 |
(+4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
318 |
1:05.84 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.75 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
312 |
1:06.25 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.22 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Braad Bjørn |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
307 |
1:06.57 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.51 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ludvig Heick Hjerrild-Jensen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
218 |
1:14.59 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.58 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christian Storgaard Jensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
142 |
1:25.94 |
+23.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.69 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2023 11:32:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
Klubrekor |
55.91 |
|
|
|
Emil B. Hjermitslev |
|
(DEN) |
|
06-08-2013 |
|
|
|
|
Klubrekor |
54.61 |
|
|
|
Anders Møllerskov |
|
(DEN) |
|
10-11-2001 |
|
|
|
|
Klubrekor |
53.90 |
|
|
|
Claus H. Thomsen |
|
(DEN) |
|
23-11-1986 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bertram Pihl Nygaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
278 |
1:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.67 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Holt Flyger |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
183 |
1:19.02 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.85 |
(+4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tristan Seerup Gram Theilgaar |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
152 |
1:24.12 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.69 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Kjelsteen Krogh |
2011 |
Svømmeklubben Nord |
|
139 |
1:26.61 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.10 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karl Haslund Pape |
2011 |
Svømmeklubben Nord |
|
101 |
1:36.39 |
+27.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.70 |
(-8.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2023 11:32:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-12-2023 12:03.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vadum Svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2023 to 17. dec 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer - Finale |
|
|
Klubrekor |
2:18.41 |
|
|
|
Jess R. Jacobsen |
|
(DEN) |
|
06-12-1998 |
|
|
|
|
Klubrekor |
2:16.42 |
|
|
|
Jess R. Jacobsen |
|
(DEN) |
|
20-11-1999 |
|
|
|
|
Klubrekor |
2:16.42 |
|
|
|
Jess R. Jacobsen |
|
(DEN) |
|
20-11-1999 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
384 |
2:25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.44 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
269 |
2:43.49 |
+18.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.70 |
(+4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2023 12:03:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-12-2023 12:57.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vadum Svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2023 to 17. dec 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer 14-15 år - Finale |
|
|
Klubrekor |
1:16.23 |
|
|
|
Lea Jun Witte |
|
(DEN) |
|
23-03-2000 |
|
|
|
|
Klubrekor |
1:16.23 |
|
|
|
Lea Jun Witte |
|
(DEN) |
|
23-03-2000 |
|
|
|
|
Klubrekor |
1:16.23 |
|
|
|
Lea Jun Witte |
|
(DEN) |
|
23-02-2001 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sarah Hylling Atzen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
176 |
1:51.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.48 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2023 12:13:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer 12-13 år - Finale |
|
|
Klubrekor |
1:16.23 |
|
|
|
Lea Jun Witte |
|
(DEN) |
|
23-03-2000 |
|
|
|
|
Klubrekor |
1:16.23 |
|
|
|
Lea Jun Witte |
|
(DEN) |
|
23-03-2000 |
|
|
|
|
Klubrekor |
1:16.23 |
|
|
|
Lea Jun Witte |
|
(DEN) |
|
23-02-2001 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ester Klyvø |
2011 |
Svømmeklubben Nord |
|
234 |
1:41.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.26 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigrid Illemann Brunsgaard |
2012 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2023 12:13:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer 11 og yngre - Finale |
|
|
Klubrekor |
1:16.23 |
|
|
|
Lea Jun Witte |
|
(DEN) |
|
23-03-2000 |
|
|
|
|
Klubrekor |
1:16.23 |
|
|
|
Lea Jun Witte |
|
(DEN) |
|
23-03-2000 |
|
|
|
|
Klubrekor |
1:16.23 |
|
|
|
Lea Jun Witte |
|
(DEN) |
|
23-02-2001 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Lindved Timm |
2014 |
Svømmeklubben Nord |
|
102 |
2:13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Kruse-Winther |
2013 |
Svømmeklubben Nord |
|
99 |
2:14.71 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2023 12:13:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-12-2023 12:57.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vadum Svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2023 to 17. dec 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
Klubrekor |
1:10.66 |
|
|
|
Peter E. Sørensen |
|
(DEN) |
|
28-03-2004 |
|
|
|
|
Klubrekor |
1:03.86 |
|
|
|
Sebastian Eliasen |
|
(DEN) |
|
06-11-2022 |
|
|
|
|
Klubrekor |
1:03.86 |
|
|
|
Sebastian Eliasen |
|
(DEN) |
|
06-11-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
369 |
1:17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.31 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
332 |
1:19.89 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.94 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
227 |
1:30.65 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.59 |
(-3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Storgaard Jensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
95 |
2:00.94 |
+43.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.98 |
(-6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2023 12:54:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
Klubrekor |
1:10.66 |
|
|
|
Peter E. Sørensen |
|
(DEN) |
|
28-03-2004 |
|
|
|
|
Klubrekor |
1:03.86 |
|
|
|
Sebastian Eliasen |
|
(DEN) |
|
06-11-2022 |
|
|
|
|
Klubrekor |
1:03.86 |
|
|
|
Sebastian Eliasen |
|
(DEN) |
|
06-11-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Kjelsteen Krogh |
2011 |
Svømmeklubben Nord |
|
79 |
2:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.19 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karl Haslund Pape |
2011 |
Svømmeklubben Nord |
|
51 |
2:28.53 |
+19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2023 12:54:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-12-2023 12:56.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|