Resultater for GTI Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:36 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise G. Riget | 1995 | 554 | 35.07 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Petra Wennberg | 1993 | 536 | 35.45 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
3 | Anna Hovenberg | 1995 | 396 | 39.22 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
4 | Louise Uglebjerg | 1994 | 372 | 40.03 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Christina Assum | 1994 | 293 | 43.38 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Carina Christiansen | 1995 | 291 | 43.44 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Josefine Carlsson | 1995 | 244 | 46.10 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
- | Natasja Holte Larsen | 1995 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Holten | 1996 | 637 | 33.48 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Jenny Christensson | 1996 | 573 | 34.68 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
3 | Emma F. Nystrøm | 1996 | 453 | 37.49 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 415 | 38.62 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
5 | Nicoline Paulsen | 1996 | 411 | 38.73 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Cecilie Kristiansen | 1997 | 355 | 40.69 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mette Sannerud | 1997 | 338 | 41.34 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Mette Jensen | 1997 | 335 | 41.45 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Majbrit Rosin | 1996 | 334 | 41.51 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Lecia Kure Larsen | 1997 | 325 | 41.87 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Elisa Holst Nilsson | 1996 | 311 | 42.50 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Lærke Viereck | 1997 | 279 | 44.07 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Alexandra Munch | 1996 | 222 | 47.55 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | 216 | 47.99 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Amalie Sophia Skou | 1997 | 213 | 48.25 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | 422 | 38.40 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 409 | 38.79 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristine Barrett | 1998 | 380 | 39.76 | ||||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
4 | Helene Qvist-Pedersen | 1998 | 350 | 40.87 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Laura Holm Junge | 1998 | 339 | 41.30 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Laura Buchwald | 1998 | 306 | 42.73 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Karoline Jetsmark Geiker | 1999 | 303 | 42.89 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
8 | Caroline Bøcher | 1998 | 298 | 43.10 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Tina Ansari | 1998 | 283 | 43.87 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | 278 | 44.12 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Amalie Bonnesen | 1999 | 276 | 44.23 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 264 | 44.92 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Mette Juul Wilhardt | 1999 | 239 | 46.41 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cecilie Fruerlund Larsen | 1999 | 233 | 46.77 | ||||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
15 | Freja B. Hansen | 1999 | 205 | 48.85 | ||||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
16 | Ingrid Jørgensen | 1999 | 204 | 48.96 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Cille Arnecke | 1999 | 203 | 49.04 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sebine Møller | 1999 | 202 | 49.08 | ||||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
19 | Amalie Hansen | 1998 | 200 | 49.22 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
20 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 191 | 49.98 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
21 | Sara Maria Pujan | 1999 | 187 | 50.39 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
22 | Cecilie N. Petersen | 1998 | 161 | 52.96 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
23 | Karoline Rasmussen | 1999 | 145 | 54.81 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Camille Bøcher | 1999 | 140 | 55.42 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Alberte Høgh | 1999 | DSQ | 1 hånd i afslutning | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 229 | 47.08 | ||||||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
2 | Malou Poulsen | 2001 | 197 | 49.47 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
3 | Miriam Jørgensen | 2001 | 175 | 51.48 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
4 | Nanna Karoline Borberg | 2000 | 175 | 51.52 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | 162 | 52.87 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 159 | 53.14 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Lærke Holm Junge | 2000 | 159 | 53.18 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Katja Petersson | 2001 | 155 | 53.61 | ||||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
9 | Ida Koefoed | 2001 | 152 | 53.93 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
10 | Anne Sofie Simonsen | 2000 | 152 | 53.99 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Emilie Cecilie Leifelt | 2001 | 149 | 54.35 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Camilla Andersen | 2001 | 148 | 54.50 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
13 | Line Strandby | 2001 | 145 | 54.83 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | 143 | 55.11 | ||||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
15 | Mai Andersen | 2000 | 139 | 55.60 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 135 | 56.10 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
17 | Freja Schmidt | 2001 | 134 | 56.29 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Emma Røhmer Christensen | 2000 | 124 | 57.72 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
19 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 115 | 59.24 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 106 | 1:00.84 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Julie Schytz Ritter | 2000 | 100 | 1:02.11 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
22 | Victoria Kappel | 2000 | 94 | 1:03.27 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Andrea Fejer | 2000 | DSQ | 2xflyben v/vending | ||||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Regitze Gotthard | 2002 | 161 | 52.89 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
2 | Sofie Kepp Jensen | 2002 | 139 | 55.59 | ||||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
3 | Laura Janner | 2002 | 105 | 1:01.09 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Michéle Maj Berggrein | 2002 | 95 | 1:03.02 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
5 | Nicoline Strandberg | 2002 | 68 | 1:10.68 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Liva Stehr Nielsen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:36 |